Dodaj do ulubionych

Respiratory

10.06.20, 20:00
… czyli codziennie afera na co najmniej kilkadziesiąt milionów. Afera w Ministerstwie Zdrowia, przy okazji pandemii.
dzisiaj około 200 milionów wydane na niewiadomego pochodzenia respiratory kupione od handlarza bronią. producenci nic o tym nie wiedzą.

wyborcza.pl/7,75398,26022059,ministerstwo-zdrowia-mamy-50-respiratorow-od-handlarza-bronia.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze


Nie da się tego jakoś sensownie skomentować. To jakiś obłęd. Pieniądze wypływają z ministerstwa szerokim strumieniem, prezes broni ministra jak niepodległości. W tle epidemia.

Powtórzę się, ale znowu zatęskniłam za ośmiorniczkami i zegarkiem ministra Nowaka.

PS. "Ch..je są w amoku", bo mamy taki nawał afer dobrej zmiany, że nawet telewizja Kurskiego i siostry Karnowskie mogą nie podołać z tłumaczeniem tego suwerenowi. Dlatego coraz bardziej prawdopodobne jest, że nagle zapadnie wielka cisza.
Obserwuj wątek
  • cheyenne20 Re: Respiratory 10.06.20, 20:33
   Ośmiorniczki i zegar Nowaka ? Tylko tyle pamiętasz ? Suweren w swojej chłopskiej z pochodzenia zachłanności i cwaniactwu w niczym nie jest gorszy od Twoich bohaterów. Teraz będzie miał okazję pokazać siłę swojego głosu.
   Wreszcie ktoś go zauważa, jedni kupując przychylność, inni go opluwając.
  • zimna-wodka Re: Respiratory 10.06.20, 21:24
   Dobre! W końcu ktoś wpadł na najprostszy pomysł: po co zdobywać jakieś atrapy, dorabiać certyfikaty (chodzi plotka, że certyfikat jakim posługiwał się słynny narciarz to skan biletu z chińskiego metra), organizować wielgachne samoloty.
   Wystarczy sprzedać nic. Za dobrą cenę, rzecz jasna.

   Z Szumowskim jest pewnie tak że złapał Kozak Tatarzyna. Oni mają haki, on ma haki.... A poza tym był robiony na zbawcę narodu, postać godną pomnika tylko niewiele mniejszego niż pomnik WspanialcaKrótkołapego.
   Z wypierdolenia trzeba się jakoś tłumaczyć a iść w zaparte to stary i sprawdzony zwyczaj.
  • dorota_333 Dokumenty giną 12.06.20, 15:46
   "Michał Szczerba i Dariusz Joński z Platformy Obywatelskiej poinformowali, że w trakcie przeprowadzanej przez nich kontroli poselskiej w Ministerstwie Zdrowia okazało się, że nie ma dokumentów dot. zakupu respiratorów za prawie 200 mln złotych od małej spółki z Lublina. Politycy otrzymali informację, że cała dokumentacja jest w domu u jednego z pracowników."

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26026607,kontrola-poselska-ws-zakupu-respiratorow-zniknely-dokumenty.html#s=BoxOpImg3


   … czy to nie fajne. Tak pracowity, że na długi weekend wziął papiery do domu.

   PS. Gdyby to zdarzyło się 2007-15....
   • zimna-wodka Re: Dokumenty giną 12.06.20, 15:57
    I pewnie zgubił. Albo nie.... Był taki numer w latach 90-tych. Jak skarbówka kogoś szarpała i chciała kwity to było tak:
    "jechałem do was, kwity w samochodzie, zatrzymałem się na siusiu, wracam a tu ani samochodu ani kwitów... tak, zgłosiłem na policję i nawet znaleźli wrak w lesie, kompletnie spalony... a kwity przecież były w tym samochodzie..."
    I co takiemu zrobisz?
    • zimna-wodka Re: Dokumenty giną 12.06.20, 17:05
     No to parę danych finansowych spółki od respiratorów i krótka ocena:
     1. Przychody ze sprzedaży:
     - rok 2016 - brak danych
     - rok 2017 - 4.800,00zł
     - rok 2018 - 100.066,22 zł

     2. Kapitał własny:
     rok 2016 - 742.238,20 (wielkość ujemna)
     rok 2017 - 1.204.998,69 (wielkość ujemna)
     rok 2018 - 1.413.462,08 (wielkość ujemna)

     3. Ustawa z dnia 28-02-2018 r. Prawo upadłościowe:

     Art. 11. 1. Dłużnik jest niewypłacalny, jeżeli utracił zdolność do
     wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.
     1a. Domniemywa się, że dłużnik utracił zdolność do wykonywania swoich
     wymagalnych zobowiązań pieniężnych, jeżeli opóźnienie w wykonaniu
     zobowiązań pieniężnych przekracza trzy miesiące.
     2. Dłużnik będący osobą prawną albo jednostką organizacyjną nieposiadającą
     osobowości prawnej, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, jest
     niewypłacalny także wtedy, gdy jego zobowiązania pieniężne przekraczają wartość
     jego majątku, a stan ten utrzymuje się przez okres przekraczający dwadzieścia
     cztery miesiące.


     Dla niekumatych - ujemne kapitały własne to właśnie to co wyboldowałem.

     W zasadzie należy podziwiać ludzia co kupił sprzęt za 200 baniek od bankruta i to takiego co głównie handlował powietrzem. Baaaardzo odwazny ludź.
  • dorota_333 Służby specjalne coś sobie przytuliły 13.06.20, 13:42
   … przy okazji pandemii. Bo inaczej tego wyjaśnić nie sposób.

   Spółka założona przez handlarza bronią - wszystkie takie biznesy są przecież prowadzone przez służby, inaczej się nie da. Spółka, która nie wykazuje zysku i jako rzetelny kontrahent została zweryfikowana przez CBA. Nie mogli nie znać sprawozdań finansowych.

   Jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że nie ma na transakcje dokumentów (!!!), a o obowiązku rejestracji cyfrowej dokumentów pani dyrektor generalna w ministerstwie zdrowia nie wie.

   Dokumenty pewnie właśnie się tworzą, CBA zyskało weekend na ich napisanie.

   Nic w tym wszystkim nie dziwi, ale jedno niepokoi. Skoro służby kradną 200mln tak ordynarnie jawnie, to znaczy, że przyjęto scenariusz bezkarności. Scenariusz "władzy raz zdobytej" etc.
   • zimna-wodka Re: Służby specjalne coś sobie przytuliły 13.06.20, 16:00
    Wczoraj poszedł njus, że Szczerba z Jońskim poszli do Agencji Rezerw Materiałowych obejrzeć te respiratory - 50 sztuk co podobno już dotarły. No i nie obejrzeli bo ARM nie wie czy je ma.

    Podpisanie kontraktu na 200 mln z bankrutem co wykazuje w kolejnych latach przychody 4,8 tyś zł i 100 tyś zł to szaleństwo. Ale p. minister sam powiedział, że kupiłby sprzęt nawet od diabła.
    No to pytanie - ile mln jeszcze przytulił diabeł.
  • dorota_333 Służby wiedziały, nie powiedziały 17.06.20, 12:17
   … czyli państwo przejęte przez mafię.

   wyborcza.pl/7,75398,26038804,od-raportu-macierewicza-po-respiratory-widmo-sluzby-znaly-kontrahenta.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze#s=BoxWyboImg1


   I pomyśleć, że sa jeszcze debile, którzy wierzą w uczciwość tej władzy.
  • dorota_333 Czyli jednak służby 24.06.20, 15:13
   "Służby o podejrzanych działaniach prezesa spółki E&K wiedzieć musiały. Jego nazwisko znajdowało się na liście ostrzeżeń ONZ i przewijało się w kilku publikacjach, a wspólnik został opisany w raporcie Antoniego Macierewicza z likwidacji WSI.

   Teraz okazuje się, że akta Izdebskiego znajdują się też w archiwach IPN. Wynika z nich, że biznesmen w latach 70. i na początku 80. inwigilował dyrektora Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku Jana Czogałę, który odmówił współpracy z PRL-owską policją polityczną. Potem, gdy Czogała założył firmę polonijną, Izdebski zatrudnił się w niej i donosił na szefa.

   Śladu po współpracy Izdebskiego nie ma jednak w oficjalnym „Inwentarzu IPN”. Odnotowano tam setki tysięcy nazwisk funkcjonariuszy bezpieki, milicji i agentów. Może to znaczyć, że biznesmen nadal korzysta z ochrony służb. Przesłanką do tego jest fakt, że jeszcze na początku zeszłej dekady miał zgodę MSW na obrót bronią. Źródła „Wyborczej” wskazują, że służbą, która może chronić Izdebskiego, jest Agencja Wywiadu."

   lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,26060129,kim-jest-andrzej-izdebski-ktoremu-resort-szumowskiego-przelal.html#s=BoxWyboImgLink


   … no bo ile żeż można wynieść z biura w reklamówce. Na waciki.
  • jarekcda Re: Respiratory 25.06.20, 21:25
   Respiratory to pomówienia, brak dowodów, nie ma sprawy w sądzie. Raczej pożywka dla ciemnych wyborców. Jeżeli wygra Trzaskowski sprowadzi wszystkich dawnych kolegów- Tuska, Nowaka, Gawłowskiego, Neumana ... i będziemy mieli powtórkę z historii- wyprzedaż majątku Niemcom i afery, afery, afery.
   afra vat (Nowak przygotowywał i wprowadzał przepisy umożliwiające straty w budżecie), hazardowa, paliwowa, amber gold, melioracyjna, autostradowa- stracili polscy przedsiębiorcy,
   afera mieszkaniowa w Warszawie i innych miastach- bezprawne przejmowanie kamienic, sprzedaż majątku za bezcen (np.Ciech), Tusk i Pawlak podpisali umowę na najdroższy gaz w Europie, Kopacz podpisała niekorzystny pakiet klimatyczny (kazał jej Tusk), którego wynikiem jest drogi prąd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka