Dodaj do ulubionych

Zajęliśmy część terytorium Republiki Czeskiej

10.06.20, 22:22
… dokładniej: polscy żołnierze uzbrojeni w pistolety maszynowe okupowali przez kilka godzin kapliczkę w czeskiej wsi Pelhrzimov, 30 metrów od granicy polsko-czeskiej. Ustanowili punkt kontrolny i bronili dostępu czeskim turystom.

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26019713,polskie-wojsko-wkroczylo-do-czech-i-okupuje-kapliczke-to-sie.html#s=BoxOpImg6

Czesi na szczęście nie odpowiedzieli zbrojnie, tylko przedzwonili do naszego MON. I okazało się, że to "nieporozumienie".
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26021714,czesi-polskie-wojsko-zablokowalo-dostep-do-kapliczki-mon.html#s=BoxOpImg6

Nie mogę się wyśmiać. Może by jakieś mapy dać polskim żołnierzom, bo nie wiadomo co jeszcze anektują przypadkiem.
Obserwuj wątek
    • damkon Re: Zajęliśmy część terytorium Republiki Czeskiej 10.06.20, 22:59
      najbardziej zadziwił mnie jednak oficjalny komunikat MON, który całe zajście tłumaczył faktem, że:

"Wojsko Polskie dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo granic i Obywateli Polskich w trudnej walce z przeciwnikiem, jakim jest koronawirus"

Wprost nie do uwierzenia! Oto polskie wojsko pod pisowskimi rządami walczy z koronawirusem, okupując malutką kapliczkę na terytorium Czeskiej Republiki. Przecież czegoś takiego nie wymyśliby nawet sam Stanisław Bareja....
      • herr7 Re: Zajęliśmy część terytorium Republiki Czeskiej 11.06.20, 10:47
        To nie jest kwestia tego, że MON jest we władaniu PIS. To jest specyfika tej profesji. Amerykanie robili kiedyś badania - było to jeszcze w czasach wojny w Wietnamie - i wyszło im, że jeżeli prości żołnierze pod względem stopnia głupoty stanowią odzwierciedlenie amerykańskiego społeczeństwa, to im wyższa szarża tym było więcej głupców. My mamy na to słowo trep. Jedynym na to remedium jest prawdziwa wojna, która częściowo oczyszcza wojsko z trepów. Ale czy dlatego celu chcemy wojny? Bracia Czesi dobrze nas znają i okażą nam wyrozumiałość. Zresztą oni mają też swoich trepów.
        • damkon Re: Zajęliśmy część terytorium Republiki Czeskiej 11.06.20, 11:22
          To nie jest kwestia tego, że MON jest we władaniu PIS.

niekompetencja jest w tym przypadku przede wszystkim pochodną polityki personalnej a za nią pełną odpowiedzialność ponosi pisowska władza...

Zawsze jest tak, że za niekompetencje pracownika odpowiada jego szef, a dzisiaj szefowanie wojskiem jest w rękach pisowskich nominatów...
            • herr7 Re: Zajęliśmy część terytorium Republiki Czeskiej 11.06.20, 11:46
              W czasach mojej młodości krążyło sporo dowcipów o wojskowych. Np. sierżant mówi do żołnierza - "szeregowy Kowalski macie wykopać rów - pół metra szerokości, metr głęboki, o stąd do...godziny trzeciej".

Albo inny dowcip. Żołnierze na poligonie rozmawiają o swoich wyczynach seksualnych. Jeden z nich się chwali, że poznał pewną gotową do seksu pannę, z którą miał 12 stosunków w ciągu jednej nocy. Rozmowę tę słyszał ich sierżant-przełożony i aż siny z wściekłości mówi do żołnierza - "ty szeregowy Kowalski bezczelnie kłamiesz, skoro ja wyższy stopniem mogę odbyć stosunków pięć. Jutro w pełnym oporządzeniu będziesz biegać do godziny trzeciej, żeby taki głupoty ci się więcej nie trzymały twojej zakutej głowy".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka