Dodaj do ulubionych

o czym nie przeczytasz w Wyborczej

11.06.20, 02:14
www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/200609254-Wojciech-Kamieniecki-W-NCBR-oceny-sa-obiektywne.html
oj jak niefajnie sad narracja poszła sie ciachać
Obserwuj wątek
      • pepe49 elementarz. procedury. 14.06.20, 15:49
        cheyenne20 napisał:

> Dementi jest potwierdzeniem informacji. Elementarz.

Nie wierzę w niezdementowane wiadomości - miał powiedzieć xiążę Gorczakow, minister spraw zagranicznych Rosji.
        Czasem to jest prawda, czasem nie.
        50% szansy.

Przywołana rozmowa pokazała istnienie zaawansowanych procedur w polskiej instytucji. To dobrze.

A propos pana Szumowskiego:

"... - A nadzór ministra Szumowskiego nad projektami? Zarzut jest taki, że minister nadzorował NCBR w chwili, gdy NCBR przyznawał środki firmom jego brata.

- Minister Szumowski – z tego co wiem – nie nadzorował nigdy bezpośrednio NCBR. Przypominam, że dotyczy to czasów na wiele lat przed moimi kontaktami z NCBR czy też rozpoczęciem pracy na stanowisku dyrektora Centrum.

Był rzeczywiście moment, gdy pan minister, zastępując ministra Piotra Dardzińskiego, formalnie nadzorował działalność Centrum. Trudno mi się wypowiadać, ale z opinii, które poznałem, wynika, że nigdy żadnej ingerencji w działalność Centrum wtedy nie było.
        To, że pan minister Szumowski podpisał jedną umowę dotacji, wynikało z harmonogramu realizacji budżetu, który był konstruowany wiele miesięcy wcześniej i ostatecznie uchwalany przez Sejm.
        Samo podpisanie umowy było czynnością stricte administracyjną. Bez tej umowy Centrum nie otrzymałoby na czas pieniędzy na realizację koniecznych zadań.
        Minister nadzorujący, obojętnie kto nim jest, nie ma wpływu na to, które projekty dostają finansowanie. Ba, nawet ja jako dyrektor Centrum nie mam na to żadnego wpływu. Nie mam możliwości ani czasu, ani intelektualnie nie jestem w stanie ocenić wartości zgłaszanych projektów, a stosowane procedury uniemożliwiają mi wywieranie wpływu na ekspertów oceniających...."

Jeżeli idzie o ludzi troszczących się o bieg spraw w państwie, sprawa z p. Sz. jest zamknięta.
        Ci od demolki muszą dalej krzyczeć.

*

U. E. musi zostać zakończona.
        Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
        • damkon Re: elementarz. procedury. 14.06.20, 16:10
          Pepe, nie chcę pastwić się nad Twoją obroną rodzinnych "interesów", czy jak kto woli "lodów", które kręcili kolesie tudzież żona pana ministra o podkrążonych oczach.

zapytam jednak o coś innego, ponieważ zawsze wydawało mi się, że do pewnych zasad przywiązujesz istotną wagę:

bronisz określonych wartości czy może jednak pewnej kliki, która cynicznie i instrumentalnie odwołuje się do tych wartości?
          • pepe49 klika 14.06.20, 16:59
            damkon napisał:

> Pepe, nie chcę pastwić się nad Twoją obroną rodzinnych "interesów", czy jak kto
            > woli "lodów", które kręcili kolesie tudzież żona pana ministra o podkrążonych
            > oczach.
            >
            > zapytam jednak o coś innego, ponieważ zawsze wydawało mi się, że do pewnych zas
            > ad przywiązujesz istotną wagę:
            >
            > bronisz określonych wartości czy może jednak pewnej kliki, która cynicznie i in
            > strumentalnie odwołuje się do tych wartości?
            >

Przywiązuję.
            Przynajmniej - chciałbym.

Tymczasem.

Ponieważ Pan się porusza po swojej bańce informacyjnej, ja zaś po swojej, spróbuję je nieco przekłuć.

"Na początku maja medja opublikowały sondaż IBRIS dla Onetu, z którego wynikało, że największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się minister zdrowia p. Łukasz Szumowski ...(43,9%)
            ...
            GW 12 maja opublikowała tekst p. Wojciecha Czuchnowskiego o wadliwych maseczkach, zakupionych przez resort od instruktora narciarskiego, p. Łukasza G. Miał on wcześniej kontaktować się z bratem p. Łukasza Szumowskiego w tej sprawie.

Jak podkreśla ministerstwo, oferta p. Łukasza G. przeszła standardową procedurę w dziale zakupów, w wyniku czego resort nabył maseczki.
            ...
            Ministerstwo Zdrowia 4 maja zleciło badanie masek i poprosiło o przesłanie dokumentów potwierdzających ich jakość. Wyniki badań wykazały, że maseczki nie spełniają norm, więc 6 maja resort zażądał zwrotu 5 mln zł lub wymiany na produkt pełnowartościowy, co nie przyniosło efektu.
            Kilka dni później wiceminister zdrowia, p. Janusz Cieszyński, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa..."

za: p. Hubert Kowalski, "Kampania nienawiści przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu", "Gazeta Polska" 10 06 2020.

W zasadzie sprawa się tutaj kończy.
            Przyszła oferta, decyzja, dostawa, sprawdzenie, prokuratura.

Artykuł jest duży, więc tylko dodam, że p. G. poszedł do pana mecenasa Giertycha po poradę, spotkał tam pana Czuchnowskiego z GW, potem zmienił zdanie i kazał adwokatowi siedzieć cicho (wszystkie czynności zdokumentowane), adwokat zaś sprawę rozdmuchał. Jak widać - sprawa jest zmyślona.

Ponieważ adwokat wystąpił przeciwko swojemu klientowi, "dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej z wnioskiem o zbadanie sprawy opisanej w publikacjach "Super Expressu" i TVP Info. Kilka dni później rzecznik poinformował, że wszczął dochodzenie w sprawie p. Giertycha."

"GP" jw.

Sprawę maseczek pepe uznaje za odfajkowaną.
            Nigdy nie wierzyć czerwonym. Nigdy.
            W żadnej sprawie.

*

U. E. musi zostać zakończona.
            Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła
            • damkon Re: klika 14.06.20, 17:57
              > Sprawę maseczek pepe uznaje za odfajkowaną.

nie chcę być złośliwy, dlatego też nie odniosę się do tej argumentacji, a w zasadzie do skopiowanego tzw. oficjalnego przekazu dnia z Nowogrodzkiej, ale zapytam Ciebie Pepe wprost:
              dlaczego bronisz złodziejstwa, cwaniactwa i pisowskiej bylejakości?

Robisz to bo naprawdę wierzysz pisowskim szamanom i świętym Mikołajom, czy po prostu jesteś beneficjentem partyjnych fruktów, które Kaczyński i jego szajka chętnie rozdaje swoim bałwochwalcom?
              • pepe49 wojna przekazów dnia 14.06.20, 20:10
                damkon napisał:

> > Sprawę maseczek pepe uznaje za odfajkowaną.
                >
                > nie chcę być złośliwy, dlatego też nie odniosę się do tej argumentacji, a w zas
                > adzie do skopiowanego tzw. oficjalnego przekazu dnia z Nowogrodzkiej,

Ależ zapraszam do skopiowania czegoś z TVN, GW czy Onetu. Dla mnie będzie to coś nowego.

ale zapyt
                > am Ciebie Pepe wprost:
                > dlaczego bronisz złodziejstwa, cwaniactwa i pisowskiej bylejakości?Re: klika-)

Czyli czegoś, czego nie ma?
                smile

>
                > Robisz to bo naprawdę wierzysz pisowskim szamanom i świętym Mikołajom, czy po p
                > rostu jesteś beneficjentem partyjnych fruktów, które Kaczyński i jego szajka ch
                > ętnie rozdaje swoim bałwochwalcom?
                >

Wstawiam tutaj coś od czasu do czasu, bo nie chcę powrotu mafji, proszę Pana.
                I tak ona jest, ale nie tak bezczelna.

Wie Pan, jeżdżę sobie czasem samochodem. Mijam kilometrami stojące ekrany dźwiękochłonne, chroniące łąki i lasy.
                Albo tunel przez powietrze na Trasie Toruńskiej.
                Pomnik mafijny.
                - Ja ci dam kasę, ty mi dasz zlecenie i większą kasę.
                Marnowane pieniądze, materjały, praca ludzka.

Jedna taka przejażdżka i mi życzliwość do czerwonej opozycji odchodzi.
                Niech dotrze do nich, że jest inny czas.
                Niech sobie odejdą.

*

Słucham sobie tego, co pan Witold Gadowski mówi pod adresem pisowców co tydzień. Są to bardzo gorzkie słowa. Ale nie chcę zamieniać przeciętnych grzeszników na czerwoną mafję. Nie, tego nie chcę.

*

U. E.
                itd.
                • damkon Re: wojna przekazów dnia 15.06.20, 07:22
                  > Wstawiam tutaj coś od czasu do czasu, bo nie chcę powrotu mafji, proszę Pana.
                  > I tak ona jest, ale nie tak bezczelna.

czyli mówiąc inaczej nie chcesz dopuścić konkurencji i wolisz jednowładztwo pisowskiej szajki smile

w ekonomii nazywamy to monopolem, w praktyce polityczno-społecznej PRL-em albo jak kto woli IV RP....
                  • pepe49 czyj monopol 16.06.20, 00:11
                    damkon napisał:

> > Wstawiam tutaj coś od czasu do czasu, bo nie chcę powrotu mafji, prosz
                    > ę Pana.
                    > > I tak ona jest, ale nie tak bezczelna.

>
                    > czyli mówiąc inaczej nie chcesz dopuścić konkurencji i wolisz jednowładztwo pis
                    > owskiej szajki smile
                    >
                    > w ekonomii nazywamy to monopolem, w praktyce polityczno-społecznej PRL-em albo
                    > jak kto woli IV RP....
                    >
                    >

Dosyć oryginalnie Pan to sformułował, ale może być.

Jeżeli nasza demokracja oznacza naprzemienne rządy (jedynowładztwo, monopol) szajek (ani pan JKM ani pan sendi by się temu określeniu nie sprzeciwili - z różnych przyczyn) -
                    to czemu mam woleć "szajkę" pana Budki od "szajki" pana Kaczyńskiego?

Dyskusje były tu często na ten temat.
                    Jedni z jednych powodów wolą tych a drudzy z innych powodów wolą tamtych.
                    Wyjaśniamy sobie te powody i powolutku zaczynamy się nawzajem rozumieć.

Bardzo powolutku.

Żeby próbować się szanować (a może zrobić na złość rusko niemiecko arktycznym trollom) napiszę, że wolę partję pana K. ze względów pragmatyczno-estetycznych.

Nie płacą mi (chociaż wziąłem 500+) a widzę, że państwo zaczyna funkcjonować normalniej; kompetentni, bardziej pracowici ludzie idą w górę; ci, którzy rządzą, myślą. Przy zarazie wyszło to wyraźniej, Polska ma prawie najmniej zmarłych i prawie najmniejsze straty.

Władza pisowska nie jest djamentowa, jest przeciętna, ale do tej pory to np. niemiecka była przeciętna, pracująca dla swojej zbiorowości, a polska była nastawiona na prywatny zysk.

Teraz mi się przypomina, pisałem tutaj, jak to pan Komorowski na odchodnym z pałacu pokradł sprzęty.
                    Pan Cimoszewicz z jakiejś leśniczówki też pozabierał, kaloryfer ze ściany itp. Chyba ten ostatni rzeczy kupił, ale pan K. nie.

Tacy ludzie. Czemu Pan ich lubi? Kontrakty dadzą lepsze? Nie wiem.

W każdym razie - stopniowo robi się lepiej. W przypadku wojny partyj - coraz częściej wchodzą procedury, chociaż wodzowie tego nie lubią.

Pan ma swoje przemyślenia, bardziej konkretne, Pan napisze.

Z szacunkiem
                    p.

*

.
                    .
                    • damkon Re: czyj monopol 16.06.20, 07:49
                      Pepe, pomijając polityczne preferencje, najgorszą rzeczą w naszych systemach politycznych jest monopol jednej partii. Nie ma nic gorszego niż opanowanie całej sceny politycznej przez jedną opcję, zresztą posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia klasyk, z którym bądź co bądź, ale Ty powinieneś się zgodzić: smile

www.facebook.com/jacek.fogiel/videos/3180331328741402/
    • jarekcda Re: o czym nie przeczytasz w Wyborczej 19.06.20, 18:26
      Nie przeczytasz w Wyborczej, że Trzaskowski nie jest dobrym prezydentem Polski. Trzeba pamiętać, że przyjmie uchodźców- będziemy mieli podpalane samochody i rabowane sklepy- tak jak we Francji i Niemczech. Będzie dalej blokował pieniądze z dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, będą w całej Polsce marsze LGBT i tęczowe piątki w szkołach, zniesie wszystkie 500+, 13 emeryturę- bo u niego to rozdawnictwo.
      Po za tym sprawuje wiele funkcji (jak on to ogarnia?)- jest wiceprzewodniczącym PO, prezydentem Warszawy,
      obecnym zastępcą Tuska w Partii Ludowej
      i z wszystkich tych miejsc dostaje kasę.
      Był wiceministrem w rządzie Tuska i po wygranych wyborach sprowadzi wszystkich dawnych kolegów- Tuska,
      Nowaka, Gawłowskiego, Neumana ... i będziemy mieli powtórkę z historii- wyprzedaż majatku Niemcom i afery,
      afery, afery...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka