Dodaj do ulubionych

Wybory - jaka strategia?

19.06.20, 19:50
Wszystkim nam chyba zależy, aby tych wyborów nie wygrał Andrzej Duda.
Pytanie, jak do tego się przyczynić?
Mimo, że łączy nas wspólny przeciwnik, to zapewne nie każdemu z nas po drodze jest z Rafałem Trzaskowskim, który najprawdopodobniej ma największe szanse na starcie z AD w II turze.
Pewnie spora część z Was ma swoich faworytów wśród innych kandydatów niż ww. dwójka, choć nie mają oni raczej zbyt wielkiej szansy na II turę.
Wobec tego pytanie, jak głosować?
W I turze głosujemy na swojego kandydata, nawet jeśli nie należy on do faworytów, a dopiero w II na przeciwnika Dudy, czy od razy na kandydata, który ma największe szanse na bycie rywalem Dudy w II turze?
Obserwuj wątek
        • zimna-wodka Re: Wybory - jaka strategia? 21.06.20, 18:20
          secondradoslaw napisał:

> Bardzo prosta, bic kurwy i zlodziei.

Piłsudski coś chlapną a reszta powtarza dość bezmyślnie.
          Bo że złodziei to od biedy rozumiem. Od biedy, bo hasłem szermują złodzieje duzi więc raczej powinno być "złodziei małych czyli konkurencję"

Ale kurwy? Za co i poco?

Współcześnie powinno to brzmieć "Bić małych złodziei bo szkodzą dużym, kurwy zostawić w spokoju bo to stary i zawsze potrzebny fach."
          • cojestdoktorku Re: Wybory - jaka strategia? 22.06.20, 16:10
            kiedyś za to że Morawiecki powiedział tak:
            ""przez osiem lat wydali (rząd koalicji PO i PSL - red.) 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my (rząd PiS - red.) wydajemy w ciągu jednego do półtora roku".

i jedynym "błedem" było tutaj użycie słowa "wydajemy" zamiast "WYDAMY" (pośpieszył sie o kilka miesiecy z użyciem słowa wydajemy)
            sąd po tej wypowiedzi zobowiązywały premiera do sprostowań, a na forumach wszelakich mówi się o morawieckim "pinokio" ze "gośc ma wyroki za kłamstwa" itp

teraz jest tak, ze trzaskowski mówi o milionie bezrobotnych i pinokiem nie będzie?

www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-trzaskowski-nie-musi-prostowac-swoich-slow-pozew-wyborczy-sz,nId,4568753?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5566385&utm_campaign=wykop-poleca

wbrew obiegowej opinii sądy są dalej niezależne od PIS a zależne od opozycji

w sumie i tak jestem szczęśliwy ze PO przestało ściemniac z "demokracją" i w brew pitoleniu o zasadach, transparentności, przejrzystości, zamiast wybranej w prawyborach kandydatki wystawili bez ceregieli Trzaskowskiego
            • herr7 Re: Wybory - jaka strategia? 23.06.20, 09:13
              Można sobie łatwo wyobrazić wrzask naszych "demokratów" i powiązanych z nimi mediów, gdyby PIS w trakcie kampanii wyborczej zmienił swojego kandydata. Trzaskowski jest marnym kandydatem, tak jak jest kiepskim prezydentem Warszawy. Ale na strażnika "żyrandola" i "długopis" się nadaje. Do tego nie trzeba nadmiernego rozumu. Nie jest to co prawda synekura w Europejskim Parlamencie, ale nasz "europejczyk" będzie mógł błyszczeć, co prawda światłem odbitym, ale zawsze.
                  • dorota_333 Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 23.06.20, 12:32
                    Prezydent Komorowski dobrze pełnił swój urząd (oszczędzisz sobie g..nianych fejków o wchodzeniu na stołek, mam nadzieję).

W porównaniu z prezydentem Dudą każdy inny był co najmniej dobry, albo nawet doskonały. Obecna prezydentura wyznacza całkowicie nowe standardy podległości partyjnej i staje się dramatycznie żenująca.
                    • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 10:58
                      nie wiem jak Komorowski, ale sprawdziłem ze na "sputniku" poparcie ma Trzaskowski a Duda jest krytykowany
                      pl.sputniknews.com/polska/2020061912611882-szat-dudy-pozywa-trzaskowskiego-za-milion-osob-ktore-stracily-prace/
                      pl.sputniknews.com/polityka/2020070212681166-debaty-duda-trzaskowski-nie-bedzie-prezydent-odmowil-udzialu-sputnik/

co o tym sądzisz Dorota?
                      • zimna-wodka Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 16:17
                        cojestdoktorku napisał:

> nie wiem jak Komorowski, ale sprawdziłem ze na "sputniku" poparcie ma Trzaskows
                        > ki a Duda jest krytykowany

A co z tego wynika? Ciebie pytam bo ty wrzuciłeś temat.

A poza tym nie widziałem w linkowanych artykułach nic przeciw Du*-ie ani nic za Trzaskowskim. Ot, stwierdzenie faktów. Np. była propozycja debaty a Du*a odmówił. Jeśli ci brakuje komentarza typu: perfidny atak, ohydna prowokacja, spisek antypolskich mediów itd to włącz TVP.
                        Jednak Sputnik jest ponad takie pierdoły (co stwierdzam z pewną satysfakcją).
                        • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 18:40
                          >A co z tego wynika? Ciebie pytam bo ty wrzuciłeś temat.

to co zawsze powtarzam
                          KO jest bardziej antyrosyjska niż Europa
                          PIS jest bardziej antyrosyjski niz USA

skoro obie strony są antyrosyjskie to obie zarzucaja przeciwnikom prorosyjskość bo z ich antyrosyjskosci wynika ze to największy możliwy diabeł

kieruję to do doroty bo jest np. przekonana ze Duda, Macierewicz i reszta to prawie ze agenci Putina
                          mam nadzieje ze jak jej pokaże iż sputnik wspiera jej kandydata to albo sie wystraszy ze sama służy agentom putina, albo moze uzna ze jednak w Polsce nie ma agentury kremla, bo jestesmy najbardziej antyrosyjskim krajem na świecie

>A poza tym nie widziałem w linkowanych artykułach nic przeciw Du*-ie ani nic za Trzaskowskim. Ot, >stwierdzenie faktów.

jesteś "pro Trzaskowski" więc Cie to co sputnik napisał nie drażni a wydaje Ci sie obiektywne
                          gdybyś był "pro Duda" wtedy byś zauwazył ze artykuł w którym mówa jest o "milionie bezrobotnych Trzaskowskiego" zupełnie wykręca kota ogonem

>Jednak Sputnik jest ponad takie pierdoły (co stwierdzam z pewną satysfakcją).

to nie jest ani TVN ani tym bardziej TVP, oni tam to robią troszkę inteligentniej
                          • zimna-wodka Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 21:26
                            cojestdoktorku napisał:

......................

No i znowy pier,,dollisz jak pepe. A prosiłem....

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś antyDu*owość w Sputniku. Ja tam widzę opis faktów i to dość beznamiętny. Może o faktach nie należy pisać aby pisanie było obiektywne? Ciekawa teza.

Nie wiem komu tak odjebało, że wierzy w inwazję Rosjan. Po co to komu i jak? Spójrz na mapę - po drodze Ukraina, Białoruś, republiki nadbałtyckie. Kawał drogi i kawał czasu. A po co to komu -nikt nie wie. Wróg w postaci Rosji jest potrzebny (wróg zewnętrzny jest prawie tak samo cenny jak wróg wewnętrzny) to się go kreuje. Przestraszony ludek ciągnie pod skrzydełka waaadzy i głosuje tak jak waadza sobie życzy.

PiSSdzielstwo jest cenne tak dla Rosji jak i USA. Polska skłócona z UE to fantastyczna sprawa tak dla Putina jak i Trampka. A jeszcze Polska rozwalajaca wewnętrzne struktury, ostentacyjnie nielojalna i lekceważąca interesy wspólnoty, wprowadzająca zamęt, grająca na bezwład administracji UE, zapatrzona we własny pępek i zaślepiona w utopijnych roszczeniach.... Miodzio. Wrzód na Du*ie wroga którego to wrzodu obaj panowie będą pilnować, chuchać, dmuchać i co tam jeszcze.

Polska bez UE jest faktycznie kompletnie bezbronna. Bo nikt mądrzejszy cokolwiek od Suskiego nie uważa, że amerykańscy młodzieńcy będa umierać za Gdańsk albo Warszawę czy Wąchock. Nie będą. Ameryka może bronić Niemiec i dalej na zachód bo broni w ten sposób swojej Du*y. Ale Polska.... Po chuj ona komu.

Jak pisałem wyżej wojny z Rosją nie będzie. Ale kompletnie bezbronny sąsiad to zawsze jest fajna sprawa.

Więc nie pierrrrdoll łaskawco. PiSSdzielstwo to dar dla Trampka i Putina. Walczą z ich prawdziwym wrogiem czyli UE, robią to zupełnie za darmo (a Trampkowi nawet dają zarobić) i jeszcze piłują gałąź na której sami siedzą. Czy masz pojęcie jakie siły musieliby zaangażować obaj panowie żeby takich bęcwałów wprowadzić na szczyty władzy? A tu wszystko gratis i jeszcze zarobic można.

Jeszcze raz - pieRRdolenie zostaw pepemu. Od tego pepe jest.
                            • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 22:34
                              >Ja tam widzę opis faktów i to dość beznamiętny

ja tam widzę "a u was murzynów biją"
                              wiem zimny ze dla Ciebie morawiecki to pinokio
                              a pierdolący o milionie bezrobotnych Trzaskowski to mąż stanu, ale sorry to ze dla Ciebie to nie znaczy ze dla innych to jest obiektywne podejscie do tematu

>Nie wiem komu tak odjebało, że wierzy w inwazję Rosjan. Po co to komu i jak? Spójrz na mapę - po drodze >Ukraina, Białoruś, republiki nadbałtyckie. Kawał drogi i kawał czasu. A po co to komu -nikt nie wie.

od lat tak piszę, ale Ci co tak pisza bywają nazywani ruskimi trolami, więc uważaj, bo mozesz trafić na czarną listę tych z któeymi sie zgadzasz w zwalczaniu pisu

>PiSSdzielstwo jest cenne tak dla Rosji jak i USA.

jest cenne dla USA, bo kupujemy od nich rekordowe ilsoci broni (tylko arabia saudyjska kupowała ostatnio wiecej) ale nie mów ze jest cenne dla rosji
                              dla rosjan nic dobrego z tego nie wynika ze coraz wiecej amerykańskich wojaków beda mieli przy granicy, nic dobrego nie wynika z tego ze gotowi jestesmy płacic za nowe amerykańskie bazy

>Polska skłócona z UE to fantastyczna sprawa tak dla Putina

to wytłumacz mi czemu to fantastyczna sprawa dla Putina, tak konkretnie, co z tego Putin ma?

>PiSSdzielstwo to dar dla Trampka i Putina

no dla Trumpka to daleko nie trzeba szukać, są dowody bo są zakupy broni
                              same problemy ma rosnacy wrzód na d...e w postaci amerykańskich wojaków coraz blizej rosji, to jest konkret
                              no ale moze ja sie nie znam, więc teraz powiedz mi co władzy pisioorkówma putin dobrego, tak konkretnie, bez gadania o "osłabianiu UE" itp. pierdolety, bo UE jest za duża by ją jakaś Polska mogła osłabić łamiac konstytucję
                              wiec dawaj konkrety, bez pierdolenia
                              • zimna-wodka Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 04.07.20, 00:08
                                Pierdolety powiadasz... No ale to pierdolety są polityką. Trampek robi interesy a to nie jest specjalna polityka.
                                Putin robi interesy z UE ale to niewiele znaczy dla polityki. Każdy kraj z osobna jest do przykrycia czapką. Ale razem... Rynek zbytu na 460 mln luda to nie jest mało. (liczę z GB bo oni gospodarczo to się raczej nie odczepią). Potencjał przemysłowy tego molocha, technologie... To nie jest w kij dmuchał. Zobacz co się stało z amerykańską motoryzacją. Ameryka owszem - ma przewagę ale głównie w dziedzinach, które w europie nie są zbyt popularne. Europa np. nie uważa za stosowne sie przesadnie zbroić i tego nie robi. Woli wydawać kasę na cokolwiek mądrzejszego od myśliwców 5 generacji, superlotniskowców czy B2 które ni chuja nie są nikomu potrzebne. Tak samo jak loty na księżyc albo awantury na bliskim i dalekim wschodzie.

Putinowi też nie jest potrzebny zbyt potężny sąsiad. Po co mu to. Lepiej będzie jak się to wszystko rozrypie na pojedyńcze państewka żrące się między sobą o byle gówno. Z takimi będzie dużo łatwiej rozmawiać. A na pewno da się robić lepsze interesy.

UE to konkurencja i dla USA i dla Rosji. A konkurencji raczej się nie kocha - za to każdy, kto tą konkurencję niszczy staje się przyjacielem. Może być tym przyjacielem oficjalnie (jak zapłaci) albo nieoficjalnie. Jak nieoficjalnie to może nawet pyszczyć - nikt tego nie słucha bo i po co skoro odwala kawał dobrej roboty.

A jeśli chodzi o amerykańskich sołdatów. Kiedyś uczono mnie, że atakujący powinien mieć przewagę nad broniącym się przynajmniej 3:1. Wojsko polskie to chyba 120 tyś luda, OT powiedzmy, że 30 tyś. Zgodnie z tą teoryjką trzeba na takich 450 tyś chłopa odpowiednio wyposażonych. A jak wkroczy 450 tyś dobrze wyszkolonych żołnierzy to te 5 czy 10 tyś amerykanów może się bujać. Z resztą nie ma nic prostszego jak dać amerykańskiemu prezydentowi ultimatum - albo zabiera swoich chłopaków w PISS-du albo niech umierają za Wąchock i Ustrzyki Górne. I jak sądzisz - co ten prezydent zrobi?
                                • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 05.07.20, 11:44
                                  >Putinowi też nie jest potrzebny zbyt potężny sąsiad. Po co mu to. Lepiej będzie jak się to wszystko rozrypie na >pojedyńcze państewka żrące się między sobą o byle gówno. Z takimi będzie dużo łatwiej rozmawiać. A na >pewno da się robić lepsze interesy.

pewni ze tak
                                  ale co ma do tego PIS i Polska, to my tą UE mamy niby rozwalić, a niby jak
                                  angole z UE wyszli i uE jak była tak jest, a Polska ma miałaby coś zmienic

dlatego Putin nie ma żadnych zysków z rządów pisiorków, ma tylko zagrożenia, bo mu instalujemy amerykańskich wojaków blizej rosji niz kiedyś zsrr na Kubie - a tamto prawie doprowadziło do wojny

>A jeśli chodzi o amerykańskich sołdatów. Kiedyś uczono mnie, że atakujący powinien mieć przewagę nad >broniącym się przynajmniej 3:1. Wojsko polskie to chyba 120 tyś luda, OT powiedzmy, że 30 tyś. Zgodnie z >tą teoryjką trzeba na takich 450 tyś chłopa odpowiednio wyposażonych. A jak wkroczy 450 tyś dobrze >wyszkolonych żołnierzy to te 5 czy 10 tyś amerykanów może się bujać.

z rosją tak sie nie da bo ma broń jądrową
                                  chodzi o to ze jak wokół ruskich bedzie dużo amerykańśkich baz, to kiedyś napiecie moze eskalowac i w tym bazach mozna poumieszczac takie nowoczesniejsze "pershingi 2" któe korzystajc z tego ze sa blisko w 10 minut od rozpoczęcia wojny zniszcza wszystkie ruskie wyrzutnie, centra dowodzenia, koszary czy lotniska
                                  krótko mówiac ze byc mzoe dzieki bazom przy granicach z ruskimi da sie jednak wygrac wojnę jądrowa
                                  to o to idzie gra i dlatego kiedyś USA robiło wszystko co mogło by nie było baz rakietowych na Kubie, bo wtedy rosło zagrożenie ze dzieki nagłę,mu atakowi z Kuby to zsrr bedzie w stanie wygrac wojnę jądrową
                              • zimna-wodka Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 04.07.20, 00:08
                                Pierdolety powiadasz... No ale to pierdolety są polityką. Trampek robi interesy a to nie jest specjalna polityka.
                                Putin robi interesy z UE ale to niewiele znaczy dla polityki. Każdy kraj z osobna jest do przykrycia czapką. Ale razem... Rynek zbytu na 460 mln luda to nie jest mało. (liczę z GB bo oni gospodarczo to się raczej nie odczepią). Potencjał przemysłowy tego molocha, technologie... To nie jest w kij dmuchał. Zobacz co się stało z amerykańską motoryzacją. Ameryka owszem - ma przewagę ale głównie w dziedzinach, które w europie nie są zbyt popularne. Europa np. nie uważa za stosowne sie przesadnie zbroić i tego nie robi. Woli wydawać kasę na cokolwiek mądrzejszego od myśliwców 5 generacji, superlotniskowców czy B2 które ni chuja nie są nikomu potrzebne. Tak samo jak loty na księżyc albo awantury na bliskim i dalekim wschodzie.

Putinowi też nie jest potrzebny zbyt potężny sąsiad. Po co mu to. Lepiej będzie jak się to wszystko rozrypie na pojedyńcze państewka żrące się między sobą o byle gówno. Z takimi będzie dużo łatwiej rozmawiać. A na pewno da się robić lepsze interesy.

UE to konkurencja i dla USA i dla Rosji. A konkurencji raczej się nie kocha - za to każdy, kto tą konkurencję niszczy staje się przyjacielem. Może być tym przyjacielem oficjalnie (jak zapłaci) albo nieoficjalnie. Jak nieoficjalnie to może nawet pyszczyć - nikt tego nie słucha bo i po co skoro odwala kawał dobrej roboty.

A jeśli chodzi o amerykańskich sołdatów. Kiedyś uczono mnie, że atakujący powinien mieć przewagę nad broniącym się przynajmniej 3:1. Wojsko polskie to chyba 120 tyś luda, OT powiedzmy, że 30 tyś. Zgodnie z tą teoryjką trzeba na takich 450 tyś chłopa odpowiednio wyposażonych. A jak wkroczy 450 tyś dobrze wyszkolonych żołnierzy to te 5 czy 10 tyś amerykanów może się bujać. Z resztą nie ma nic prostszego jak dać amerykańskiemu prezydentowi ultimatum - albo zabiera swoich chłopaków w PISS-du albo niech umierają za Wąchock i Ustrzyki Górne. I jak sądzisz - co ten prezydent zrobi?
                              • zimna-wodka Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 03.07.20, 23:27
                                cojestdoktorku napisał:

> a tu jeszcze sputnik otwartym tekstem bez owijania dlaczego woli Trzaskowskiego
                                > pl.sputniknews.com/swiat/2020062912666692-jak-zmienia-sie-stosunki-na-linii-moskwa-warszawa-jesli-wygra-trzaskowski-sputnik/

I w ramach propagandy protrzaskowskiej (czyli antydu*owej) pisze, że Trzaskowski nie ma szans na wygraną.
                                Mógłbyś zostać ministrem - najpierw coś wymyślasz a potem sam w to wierzysz. Pinokiem nie zostaniesz - on nie wierzy w to co mówi bo nie jest idiotą. Skurwysynem owszem, ale nie idiotą.
                                • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 04.07.20, 00:07
                                  >I w ramach propagandy protrzaskowskiej (czyli antydu*owej) pisze, że Trzaskowski nie ma szans na wygraną.

interpretujesz tak jak u nas wszyscy prosto a głupio myślący
                                  przeciez to działa w dwie strony, takie pisanie moze wzmóc mobilizację - czemu ludzie w duzych miastach i Ci co za opozycją tak tłumnie poszli na obecne wybory? przeciez wiedzieli ze trzaskowski nie moze wygrac pierwszej rundy, wszystkie sondaze to pokazywały, a oni poszli, masz od razu dowód ze wiedza o nadchodzącej porażce moze wywoływac mobilizację a nie "poddanie sie"
                                  oko.press/ogromna-frekwencja-i-mobilizacja-w-wojewodztwach-liberalnych/nieważne
                                  miałeś podac konkretne zyski jakie to putin ma z rzadów PIS
                                  • herr7 Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 04.07.20, 08:55
                                    Żadna ze stron, ani PO ani PIS nie zrezygnuje z oskarżania strony przeciwnej o bycie ruskim agentem, gdyż takie oskarżenia są najłatwiejsze z uwagi na antyrosyjskkość polskiej elity i prowadzonej przez nią polityki. Rosja i Putin są tymi diabłami wcielonymi. Postsolidarnościowej elicie nie zależy też na relacjach z Rosją, choćby tylko gospodarczych.
                                    Gdyby obie te partie chciały zarzucać sobie realne grzechy to PIS powinien oskarżać PO o proniemieckość i kapitulację przed Brukselą, a PO mogłaby zarzucić PIS nadmierną proamerykańskość i kapitulację przez lobby żydowskim. Ale to tak, jakbyśmy chcieli oczekiwać od władz PRL antysowietyzmu.

Myślę, że są dwie przyczyny, że obie strony z taką werwą okładają się "śmierdzącymi ruskimi onucami". Pierwsza to banalne lenistwo. Trzeba czymś w przeciwnika uderzyć, a "ruski agent" jest jak na zawołanie. Druga to wina rosyjskiej elity, że dopuściła do tego że praktycznie każda, nawet najbardziej kaleka koza może na to pochyłe ruskie drzewo skoczyć. To się chyba nie zmieni, gdyż nawet jak skompromitowany Ławrow zaszył się jakiejś mysiej norze to Putin zapewnił sobie rządy nad Rosją do samego jej końca.

Być może polityka PIS ma jakiś sens strategiczny i bierze pod uwagę prawdopodobny rozpad Rosji, tak jak to było pod koniec 1919 r, kiedy Piłsudski planował awanturę kijowską. PIS i jego lider to są w końcu piłsudczycy. Likwidacja enklawy kaliningradzkiej oznaczałaby, że Polska nie miałaby wspólnej z Rosją granicy.
                                    • cojestdoktorku Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 05.07.20, 11:50
                                      >Myślę, że są dwie przyczyny, że obie strony z taką werwą okładają się "śmierdzącymi ruskimi onucami". >Pierwsza to banalne lenistwo. Trzeba czymś w przeciwnika uderzyć, a "ruski agent" jest jak na zawołanie.

to wynika nie tylko z lenistwa, ale z tego ze przez 30 lat pracowana nad antyrosyjskością, więc po prostu teraz łątwiej korzytsac z owoców tej pracy niż tworzyć nowe zagrożenia

to trochę jak z dosc celnym uderzeniem w dudę i to usłaskawienie
                                      skoro od lat pracowano nad rozpracowaniem kościoła jako szajki pedofili (oczywiscie jest w tym sporo prawdy), to teraz skoro PIS jest za ręke z kościołem najcelniej mozna go uderzyć "znów pedofilii bronią"

najlepiej korzystac z tego co juz jest pod ręką

a co do antyrosyjskosci, obecnie media na całym świecie pracują już od jakiegoś czasu nas "antychińskością", wiec za jakieś 5-10 lat moze być tak ze obie partie będą sobie zarzucały "to wy jesteście chińskimi agentami" bo to będzie już większy diabeł niż ten dzisiejszy ruski
                                    • szczurek.polny Re: Krytykowac w ten sposób Trzaskowskiego 07.07.20, 18:44
                                      "Debatę" Andrzeja Dudy w Końskich, zorganizowaną przez TVP, oglądało łącznie 3,78 mln widzów. Z kolei "Arenę prezydencką" z udziałem Rafała Trzaskowskiego w Lesznie śledziło 2,08 mln osób - podają Wirtualne Media.

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-2020-debaty-sa-wyniki-ogladalnosci-debaty-dudy-i-trzaskowskiego/b8m9stz,79cfc278

Każdy oglądał swojego. Bo po co miałby się denerwować oglądaniem tego drugiego sk...syna?
      • szczurek.polny Re: Wybory - jaka strategia? 28.06.20, 21:49
        Zastanawiam się dlaczego nie było wyborów 10 maja. Strzał z 5 metrów na pustą bramkę, stuprocentowa sytuacja.

a) PO i PiS to jedna banda, a Kaczyński z Tuskiem piją razem wódkę
        b) nieskuteczność PiSu, ale dlaczego? dlaczego właśnie teraz? W każdym razie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje się mszczą
        c) ktoś z PiS zadecydował, że lepiej oszczędzić PO, a pozbyć się na dobre Lewicy i PSL

Największy błąd zrobiło PSL, że nie parło na wybory 10 maja. Teraz są za burtą, mam nadzieję że na dobre.
        • herr7 Re: Wybory - jaka strategia? 29.06.20, 06:06
          Lewica się sama "wystawiła" i co jest dla mnie oczywiste nie ma przyszłości mając takiego lidera jak Czarzasty. Zandberg z kolei za bardzo kojarzy się ludziom z Leninem i takich polityków się w Polsce ludzie boją. Zresztą słusznie.
          Kosiniak w swojej kampanii apelował do wyborcy miejskiego. A miejski elektorat miał Trzaskowskiego i Hołownię.
          Trzaskowski jest politykiem słabym, ale dla antypisu kandydatem może być nawet koń.
          Duda miał ciężkie zadanie, gdyż zbierał cięgi jako przedstawiciel obozu rządzącego, a w Polsce rządzących się nie lubi. PIS przenosząc datę wyborów poszedł na kompromis z jak się okazuje bezkompromisową opozycją. Może na tym stracić prezydenta. Z drugiej strony, gdyby prezydent został wybrany 10 maja to praktycznie nie miałby mandatu do sprawowania władzy. Jeżeli jednak wygra, a ma na to dużą szansę to pozycja prezydenta w obozie władzy się umocni. Zarzuty że PIS łamie demokrację w Polsce pochodzą z obozu antypisu. Najważniejsze jest jednak to, że PIS nie jest bardziej antydemokratyczną partią niż PO. Po czystkach jakich dokonał swojego czasu Tusk PIS nie jest też bardziej partią wodzowską aniżeli PO.
    • cojestdoktorku Re: Wybory - jaka strategia? 29.06.20, 11:16
      twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1277493010201284608?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1277493010201284608&ref_url=http%3A%2F%2Fe-nba.pl%2Findex.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsystem%26controller%3Dembed%26url%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2FKONFEDERACJA_%2Fstatus%2F1277493010201284608

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka