Dodaj do ulubionych

I tura, rekordowa frekwencja

28.06.20, 21:47
... czyli przed nami dwa tygodnie rozpalone do białości. Dawno nie było takich emocji w polskiej polityce.

1. zacznijmy od "zwycięzcy": nieustająca, kilkumiesięczna kampania Dudy wystarczyła na niespełna 42% poparcia. Kilka miesięcy objazdu kraju, wagony obietnic, cała machina państwa zaprzężona dla tej kampanii - pracował dla niego także premier Morawiecki. Pracował dla niego również kościół.

2. Trzaskowski celował w wynik powyżej 30% jako dobry prognostyk na przyszłość, uzyskał. Zobaczymy jaka możliwa jest mobilizacja po stronie opozycji.

3. Hołownia będzie budował partię, jak wszyscy się domyślali. Kolejna partia prawicowa smile Ale teraz od jego wyborców wiele zależy.

4. Wynik Konfederacji sytuuje ją w roli języczka u wagi. Ciekawe, jakimi metodami PiS teraz spróbuje kupić wyborców Bosaka. Pewnie mocno zaostrzy się retoryka, może i antysemicka.

5. Reszta to plankton. PSL chyba zejdzie ze sceny politycznej.

No i ta frekwencja, prawie 64%. Dobrze, że poszłam po siódmej rano, bo potem nawet u nas były kolejki. Są masowe emocje, jest power, będzie fun smile

WyPAD2020.
Obserwuj wątek
   • dorota_333 Re: I tura, rekordowa frekwencja 29.06.20, 10:22
    Wszyscy w maskach, komisja oczywiście też. Przy wejściu płyn do dezynfekcji. Wzięłam swój długopis i go tam z rozpędu zostawiłam.

    Podobno w jednej z komisji w Kaliszu pani z komisji pryskała płynem dezynfekującym twarze i ubrania głosujących smile Musiał ją przewodniczący pouczyć. Kalisz to taki stan umysłu, jak się okazuje.
    • pigeon_shit_dust Re: I tura, rekordowa frekwencja 29.06.20, 15:15
     dorota_333 napisała:

     > Wszyscy w maskach, komisja oczywiście też. Przy wejściu płyn do dezynfekcji. Wz
     > ięłam swój długopis i go tam z rozpędu zostawiłam.

     Czylli sie wystraszyli w koncu. U nas druga fala- glupoty. FLoryda, Arizona, dla przyjezdzajjacych z glupostanow kwarantanna i gubernator cos mowil nawet o karach.
    • pigeon_shit_dust Re: I tura, rekordowa frekwencja 29.06.20, 15:15
     dorota_333 napisała:

     > Wszyscy w maskach, komisja oczywiście też. Przy wejściu płyn do dezynfekcji. Wz
     > ięłam swój długopis i go tam z rozpędu zostawiłam.

     Czylli sie wystraszyli w koncu. U nas druga fala- glupoty. FLoryda, Arizona, dla przyjezdzajjacych z glupostanow kwarantanna i gubernator cos mowil nawet o karach.

     A moze Pani psiklala ludzi plynem latwopalnym zeby ich podpalic smile?
   • dorota_333 Re: I tura, rekordowa frekwencja 29.06.20, 10:19
    Spójrzmy na to z innej strony. Cała machina pisowskiego państwa nie wystarczyła do przekroczenia progu 50% głosów. A rzucili na szalę dosłownie wszystko - i taki był bez wątpienia zamysł, żeby skończyć w pierwszej turze.

    Teraz w pewnym sensie zabawa zaczyna się od nowa. Tylko że na scenie nie ma już 11 kandydatów (w tym jeden, który ma całą machinę państwową za sobą). Teraz mamy dwóch, a za tym drugim skupi się cała niechęć do obecnych rządów. Pytanie, jak dużo jest tej niechęci i jak bardzo się niechętni zmobilizują, żeby pójść i zagłosować.
    • ziomekfrompoland Re: I tura, rekordowa frekwencja 29.06.20, 21:55
     Duda poprawił swój wynik z I tury z roku 2015. Teraz miał 8 mln 400 tys głosów. W 2015 roku 8 mln 600 tys dalo mu zwyciestwo w II turze. Zakładając że frekwencja się powtórzy to Duda, żeby wygrać musi przejąć dodatkowych 1 mln 250 tys. głosów . Trzaskowski dostał 5 ml 845 tys glosów. Do wygranej brakuje mu 3 mln 800 tys glosow. Czyli Duda potrzebuje przepływu 25% głosów a Trzaskowski 75%
     • dorota_333 Re: I tura, rekordowa frekwencja 30.06.20, 09:38
      Wyborców w pierwszej turze można podzielić z grubsza rzecz biorąc na dwie kategorie: głosujących na Dudę (gnD) i nie głosujących na Dudę (n-gnD), czyli głosujących na każdego innego kandydata.

      Druga tura to jest już wprost schemat przedstawiony wyżej, bez wyboru "innego kandydata". To będzie po prostu plebiscyt.

      Teraz wyjaśnij mi dlaczego wyborcy n-gnD mieliby zagłosować raczej na Dudę, a nie na Trzaskowskiego.
      • herr7 Re: I tura, rekordowa frekwencja 30.06.20, 10:16
       To nie tak. Podział dotyczy POPIS-u i reszty. Ta "reszta" to głównie "antysystemowcy", którzy głosują przeciwko establishmentowi z PIS i PO. Razem stanowią ponad 20% wyborców. Znaczna ich cześć nie pójdzie w drugiej turze na wybory, lub odda głosy nieważne. Cześć przygarnie obóz antyDudy tj. Trzaskowski, głównie wyborców Hołowni i Biedronia. Dudę poprze cześć wyborców Bosaka i Kamysza.
       W sumie sytuacja Trzaskowskiego jest trudniejsza, gdyż on musi zyskać prawie 3 mln wyborców. Obóz Dudy będzie pokazywał jego wypowiedzi oraz jego działania jako prezydenta Warszawy, żeby zniechęcić do niego antysystemowców. Jeżeli ci ostatni zostaną w domach to będzie to na korzyść Dudy.
      • ziomekfrompoland Re: I tura, rekordowa frekwencja 30.06.20, 12:29
       Nie, Twoja wizja jest zbyt uproszczona. Część wyborców nie pójdzie w drugiej turze na wybory. To tzw. antysystemowi wyborcy, którzy w 1 turze głosują na swojego kandydata ale w drugiej uważają, że nie mają na kogo głosować. Część z nich zagłosuje na "mniejsze zło". Dla jednych to będzie Trzaskowski dla innych Duda. Pojawią się też wyborcy którzy nie poszli w pierwszej turze bo uważali, że i tak będzie druga tura. Przepływy też nie będą stuprocentowe i znajdą się pewnie nawet tacy wyborcy Biedronia, którzy zagłosują na Dudę (bo np. będą uważali, że jest większym gwarantem przepływów socjalnych niż Trzaskowski). Część wyborców Hołowni, Kosiniaka czy Bosaka nie zagłosuje na Trzaskowskiego ze względu na jego stosunek do LBGT. I tak dalej. Duda oczywiście przejmie mniej ich elektoratu no ale tak jak pisałem jemu potrzeba trochę powyżej 25% a Trzaskowskiemu trochę powyżej 75%. Więc to Trzaskowski ma trudniej i szanse ma mniejsze.
       • dorota_333 Re: I tura, rekordowa frekwencja 30.06.20, 18:52
        No cóż, może masz rację. Ja liczę na "momentum" Trzaskowskiego, na przedłużenie tej fali Blitzkriegu, która go teraz niesie. Może jednak faktycznie to nie wystarczy, równiez dlatego, że po stronie Dudy PiS zaangażuje znowu wszystkie możliwości państwa.
        Łącznie ze służbami, jak będzie trzeba.

        No i łącznie z obłędnymi już obietnicami. Jesli Duda obiecuje ludziom na wiecach (pomny, że głosują na niego emeryci) 24. emeryturę - "podwojenie" emerytur - to czym można to przebić? Że tego nie spełni, to oczywiste, ale ludzie o tym nie myślą, chcą to usłyszeć i słyszą.

        • ziomekfrompoland Re: I tura, rekordowa frekwencja 01.07.20, 12:45
         Zgadza się, że się zgadzamy smile. Nie ma 100% przepływów i nie są one tak oczywiste jak się wydaje. Przykładowo W 2015 roku 15% wyborców Palikota poparło Andrzeja Dudę i połowa wyborców Magdaleny Ogórek (która wtedy była kandydatką SLD i jeszcze nie przeszła na "prawą stronę").
  • dorota_333 Wracam na II turę 30.06.20, 19:01
   ... bo czas na piwo z sokiem malinowym. Właściwie te wybory są już tak męczące, że inaczej sie nie da.
   Zobaczymy przez następne dwa tygodnie wszystko: i dziadka z Wehrmachtu i babcię z Luftwaffe. Zobaczymy do czego jest zdolne pisowskie państwo w całej swej bezwstydnej krasie (jak pisała pewna literatka o akcie męskim smile ).

   Wracam 12. wieczorem, żeby zagłosować u siebie. Miłej zabawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka