Dodaj do ulubionych

Polska PO - kaleka traci pomoc za poparcie AD

09.07.20, 21:08
"Niepełnosprawna podopieczna Fundacji Dum Spiro Spero w Bydgoszczy Anna Derewienko uważa, że utraciła wsparcie z uwagi na swoje poglądy polityczne i brak poparcia dla PO. Prezes fundacji z tej partii Katarzyna Zwierzchowska podkreśla, że porozumienie nie zostało rozwiązane z powodów politycznych.

O sprawie Derewienko poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

"Informacja z ostatniej chwili: Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy,
...
Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej zarząd, który powołał się na bliżej nieokreślone niestosowne moje zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora.
...
Ze strony fundacji nikt jej niczego nie wyjaśnił, a otrzymane przez nią pismo nie zawiera konkretnych zarzutów pod jej adresem. Napisano w nim, że podjęta decyzja o rozwiązaniu porozumienia ma związek z "otrzymanymi niepokojącymi sygnałami dotyczącymi pani osoby".

Derewienko uważa, że sprawa ma związek z tym, że napisała post po wizycie Rafała Trzaskowskiego, w którym skrytykowała wspieranie się osobami niepełnosprawnymi w kampanii.
...
Zarząd Fundacji wydał w czwartek po południu oświadczenie, w którym informuje o rozwiązaniu porozumienia z jedną z podopiecznych.

"Powodem było oświadczenie jednego ze sponsorów o zaprzestaniu wspierania naszej fundacji z powodu działania tej podopiecznej. W trosce o dobre imię fundacji i naszych pozostałych podopiecznych podjęliśmy kolegialną jednomyślną decyzję o rozwiązaniu porozumienia ..."

www.pap.pl/aktualnosci/news%2C679717%2Cbydgoszcz-niepelnosprawna-podopieczna-fundacji-uwaza-ze-utracila-wsparcie


*

Jasna sprawa. Jesteś wrogim kaleką, popierasz wroga, tracisz kasę. Uczciwie postawione.


*

Tfórczość wroga:

nitkiewicz.info/aktualnosci/wystawa-prac-anny-derewienko/

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

Obserwuj wątek
   • pepe49 Ustawka pisowskiej propagandy? 09.07.20, 23:02
    Kaleka dostaje pismo, że nie dostanie kasy bo sponsor wstrzymał wpłaty z jej powodu.

    A Pan na to, że to ustawka.

    Muszę się przyznać, że nie rozumiem Pana reakcji. Walczy Pan o zwycięstow pana T. ale w taki sposób? Faktycznie, bańka informacyjna jest już szczelna.

    *

    U. E.
    Wystarczy.
    • damkon Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 09.07.20, 23:12
     Muszę się przyznać, że nie rozumiem Pana reakcji. Walczy Pan o zwycięstow pana T. ale w taki sposób? Faktycznie, bańka informacyjna jest już szczelna.


     Pepe, ja tylko reaguje na prymitywną propagandę, stąd mój wpis...
      • kophalski Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 10.07.20, 09:57
       Nie licz na polemikę.
       Odpalili bombę pedofilną, i sami się obryzgali. Taka mentalność.
       Historia że budyń jest na wierzchu święty, a tak naprawdę to spocony koresponduje wieczorami z ruchadłem leśnym i że to ukryty fan zboków, a wg rzecznika i nofackiej trzeba by sprawdzić czy czasem nie kryje siatki pedofilowej.

       Sam zobacz co kupujesz, to że ananas coś ukrywa śmierdzącego? Czy chcą mu przykleić jakiś syf przed wyborami.
       Chłopaki sztabowe po prostu przeceniają swoje możliwości intelektualne a nie doceniają wyborców.
       Wiesz co to znaczy jeżeli część uzna że gościu jest niesłusznie oskarżony, albo że "brzydzę się tymi którzy sięgają po takie chwyty"?

       To debile, przez to przerżneli wybory. Ale poczytaj wpisy wódki czy funkcjonariuszki, w ich świecie to norma, można kogoś obrzygać, no bo w słusznej sprawie. Chyba nawet lubią to taplanie się
       Problem że oni chcą ten świat zafundować też nam jako obowiązujący.

       • pepe49 kłopot z porozumieniem 10.07.20, 11:53
        kophalski napisał:

        > Nie licz na polemikę.
        > Odpalili bombę pedofilną, i sami się obryzgali. Taka mentalność.
        > Historia że budyń jest na wierzchu święty, a tak naprawdę to spocony korespondu
        > je wieczorami z ruchadłem leśnym i że to ukryty fan zboków, a wg rzecznika i no
        > fackiej trzeba by sprawdzić czy czasem nie kryje siatki pedofilowej.
        >
        > Sam zobacz co kupujesz, to że ananas coś ukrywa śmierdzącego? Czy chcą mu przyk
        > leić jakiś syf przed wyborami.
        > Chłopaki sztabowe po prostu przeceniają swoje możliwości intelektualne a nie do
        > ceniają wyborców.
        > Wiesz co to znaczy jeżeli część uzna że gościu jest niesłusznie oskarżony, albo
        > że "brzydzę się tymi którzy sięgają po takie chwyty"?
        >
        > To debile, przez to przerżneli wybory. Ale poczytaj wpisy wódki czy funkcjonari
        > uszki, w ich świecie to norma, można kogoś obrzygać, no bo w słusznej sprawie.
        > Chyba nawet lubią to taplanie się
        > Problem że oni chcą ten świat zafundować też nam jako obowiązujący.
        >

        Ale ja nie rozumiem, jak można odbierać tą sytuację jako "ustawkę pisowskiej propagandy". Po prostu nie rozumiem tego.
        Jedno tłumaczenie mi do głowy przychodzi, że odbiorcy czerwonych medjów myślą w trybie wojny. Wtedy rzeczywiście, każda relacja pokazująca naszych w złym świetle musi być odbierana jako produkt wrogiej propagandy, kłamstwo, ponieważ ... jest wojna.

        Dlatego tak męczę pana damkona, chcę zrozumieć jego tok myślenia.
        Sam odrzucam TVN, GW i Sputnik jako źródła informacji a priori, bo zakładam wielokrotnie potwierdzoną złą wolę i stronniczość ich redaktorów.
        Więc znalazłem źródło w PAP, rozumując w ten sposób, że on np odrzuca wpolityce.pl na tej samej zasadzie. Chociaż wpolityce i in. źródła z tej strony nie osławiły się kłamstwem, wydaje mi się.

        Ale nie zadziałało.

        Więc
        Jeżeli tak jest, jest niedobrze. Nie będziemy mogli się porozumieć.

        *

        U. E.
        Wiadomo.
        • damkon Re: kłopot z porozumieniem 10.07.20, 17:13
         Dlatego tak męczę pana damkona, chcę zrozumieć jego tok myślenia.

         W Polsce w obecnym czasie jest tyle istotnych problemów i tyle kwestii, które wymagają bardzo pilnego działania rządu, że zajmowanie się tym co powiedziała pani Karolinka do pani Zosi w jakiejś nieznanej mi fundacji z Bydgoszczy, traktuje jedynie w kategoriach ponurego żartu.

         Jest to tylko i wyłącznie nieudolna próba odwracania uwagi opinii publicznej od spraw kluczowych i kierowania jej na zupełnie nieistotne tematy trzecio- i czwartorzędne.

         A już najbardziej bulwersujące w tym wszystkim jest to, że używa się do tego po pierwsze całego aparatu pisowskiego państwa a po drugie skrajnie upartyjnionych publicznych mediów, które za czasów Kurskiego stały się de facto ministerstwem pisowskiej propagandy, finansowanej, niestety z publicznych pieniędzy...
       • zimna-wodka Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 10.07.20, 13:07
        kophalski napisał:

        > Nie licz na polemikę.
        .............................................

        > To debile, przez to przerżneli wybory. Ale poczytaj wpisy wódki czy funkcjonari
        > uszki, w ich świecie to norma, można kogoś obrzygać, no bo w słusznej sprawie.

        No to jak mnie wywołałeś....................

        Odnośnie ułaskawienia pedofila. Tu przypomina mi się sprawa Sawickiej. Durnej baby co dała się uwieść męskiej kurwie będącej na usługach Państwa Polskiego. Państwo Polskie w swym majestacie sprowokowało babę, kurwa państwowa ją uwiodła tylko po to by ją potem złapać na gorącym, wsadzić i rozegrać politycznie. Usłużni "dziennikarze " ubrali się za katonów i grzmieli: kurwa kurwą, prowokacja może i była ale baba wzięła i trzeba ją wsadzić. Bo jest kampania a baba łapówkara i to z peło to dar niebios. Żadnego relatywizowania! Łapówkara to do pierdla!
        Dzisiaj pedofil i to z rejestru tych najgroźniejszych został potraktowany łaską. Bo już nie chla, bo rodzina, bo bieda a przede wszystkim bo dzieciak dorósł i już nie jest narażony na bycie ofiarą. W końcu pedofil lubi niedorosłe.
        A ja tylko mogę myśleć, że dymanie siedmiolatki i łomot spuszczany jej matce to w sumie drobiazgi. Sprawca nie jest z peło więc należy mu się wsparcie. Tu trzeba relatywizować.

        Ad pani bez nóg. Przejrzałem jej profil na FB. Krótko bo nie ma w nim nic ciekawego. Może zostało usunięte a może nigdy nie było. W każdym razie to wygląda na ciepłego, sympatycznego dzieciaka, radosnego mimo kalectwa i otwartego na świat. Ba, nawet na pedałów. Nie wiem czego się czepiono. Był tylko jeden wpis zarzucajacy RT, że lansuje się na niepełnosprawnych. A ja się z nią zgadzam - polityk obściskujący kaleki to lans, po którym skrzętnie się myje a czasem i rzyga jak nikt nie widzi.

        No to OK. Dziewczyna miała rację. Z racją pobiegła (!) do rządowych mediów, te nagłośniły i .................

        "– Zadzwonił nieznany numer. Poznałam pana prezydenta po głosie. Rozmawialiśmy ok. 15 minut – mówi portalowi tvp.info Anna Derewienko. Podkreśla, że po rozmowie z nami w czwartek, zwrócili się do niej również przedstawiciele Fundacji Orlen. – Oni także pytali o moje potrzeby. To bardzo miłe – komentuje."

        W krótkim oświadczeniu prezesa Orlenu Daniela Obajtka na Twitterze czytamy, że „dyskryminacja ze względu na poglądy polityczne jest niedopuszczalna”.

        www.tvp.info/48910657/anna-derewienko-ujawnia-o-czym-rozmawiala-z-prezydentem-bylam-zaskoczona
        I to już nie był wyborczy lans tylko odruch płynący wprost z serca Du*y i prezesa Orlenu. Dowód na ich szlachetność - tak potrzebny w trakcie kampanii.

        To pytanie jak reagowały wrażliwe serduszka waadzy na protest niepełnosprawnych w sejmie. Odcinanie dostępu do toalet, zakaz otwierania okien (a był upał), izolacja zasłonami, żeby nie narażać na widok i smród kalek. A przede wszystkim nieopisana fala hejtu jaką wywaliły partyjne media. Lustracja, sprawdzanie majątków, zarzuty, że bywają za granicą a nawet na basenie... Ale przede wszystkim, ŻE POPIERAJĄ PEŁO. To była ich największa zbrodnia i zasługiwała na największą pogardę i napiętnowanie.

        I tak bym spytał dzisiejszych moralizatorów - jak wtedy zachował się p. Du*a, jak p. Szydło (pamiętam filmik na którym przechodząc obok odwracała głowę ze wstrętem, co zrobił Orlen...
        Może coś przeoczyłem, może czegoś nie wiem... Dajcie jakieś info o zainteresowaniu i współczuciu, które ci ludzie otrzymali od waaadzy.

        A, byłbym zapomniał. W jednym z postów p. Derewienko wyraża się cieplutko o p. Nykiel, ponoć jej dobrej znajomej. Naczelnej portalu wpolityce.pl.
        Może p. Nykiel odwdzięczy się za przysługę a może spuści dziewczynę w kanał jak to zrobiono z Cugier-Kotką. Pamieta ktoś? Niezbyt popularna aktorka, wynajęta przez Kurskiego do odegrania sceny napaści peło tuż przed wyborami. Kurski z usługi skorzystal ale nie zapłacił i wyszła afera.
        • kophalski Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 10.07.20, 16:53
         Moja Droga Wódko.

         W niczym nie musisz się zgadzać, ale spróbuj mnie zrozumieć.
         Przez lata potyczek tutaj wyostrzyłeś sobie bluzg, ale sam zobacz, powoli kończą Ci się słowa. Już tyle tutaj padło, że ciężko już wymyślać coraz dosadniejsze epitety.

         Kolejny bluzg pewnie będzie już tak piętrowy że wręcz piękny, co przekreśli zamysł autora.
         Boję się że jak zabraknie tych słów to sięgnie się po kamień.

         Dziwne sprawa, małpy poschodziły z drzew i konsolidują się przy ideach. Różnych.
         Ale jak są grzane przez świętych, polityków i innych cwaniaków, to tak jakoś zawsze wychodzi że gromadzą się na dwóch biegunach. Równo 50/50.
         Nienawistnych dwóch biegunach, które nawzajem odmawiają sobie rozumu, zwalczają się niemiłosiernie i chcą eliminacji.
         Tylko nie rozumieją że nawet jeśli zagniotą tą drugą stronę i wyślą tych drugich buraków w kosmos to sami natychmiast podzielą się na dwie wrogie frakcje, dwa razy po pięćdziesiąt wódko: zaprzańsko-zdradzieckie, postępowcy-konserwatyści albo pedoliberia-ciemnogród. Co wolisz
         To atawizm, spadek po porzednich wiekach. To setki lat temu taka konsolidacja wokół jednej idei była koniecznością żeby przetrwać. Fizycznie przetrwać. Bezwarunkowa i bezrefleksyjna logika którą całym sercem się wpisujesz.

         Czas to odrzucić bo już cywilizacyjnie można.
         Nie zwalczać żadnych idei, chronić każdą. Zachować pełne spektrum, nawet myśli te z pozoru szkodliwe, nie wiadomo czy po mutacji nie konieczne. No i chronić tych którzy je poniosą.
         Najwyżej co bardziej wrzaskliwych proroków pozamykać w rezerwatach żeby nie zrobili sobie krzywdy, ale nie odbierać im prawa rozumu.
         Na kogo będziesz pluł jak Ci pozamykają kościoły? Świat będzie bardziej różnorodny? I już nawet nie zajrzysz pod czarną sukienkę.

         Więc zanim podniesiesz i rzucisz gównem...


         • zimna-wodka Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 10.07.20, 18:08
          kophalski napisał:

          > Moja Droga Wódko.

          .........................

          O czym jest ten post?
          O kurwa, miało być z bluzgiem. Zatem służę uprzejmie - po chuja ten bełkot? Nie możesz, jako ten lepszy sort, wskazać przykładów empatii waaadzy wobec niepełnosprawnych? Takich prawdziwych kalek - z mordami debili, śmierdzących gównem i moczem, zaślinionych, bełkoczących bez ładu i skladu? Takich co prosili nasze bogate i nawszystkomające państwo, dumne bo powstałe z kolan, dające i rozdające, kochające Polaków (z wyjątkiem pedałów oczywiście)? Prosili o pomoc - dostali po komuszych ryjach, z glana i na odlew.

          Więc co mi pierdo-lisz za uszami? Kogo chcesz przekonać i do czego? Jebnij się w ptasi móżdżek aż ci stanie przed oczami JP II albo inny wytwór ludowej wyobraźni. I wystarczy.

          PS. Nie jestem drogą wódką. Raczej taką dla ludu pracującego - tanią i zdrową, ekonomiczną bo kupioną za pińćset dla bachorów i za podatki debili co pracują i nie mają czasu na chlanie.
          Byleby zimna byla.
          • kophalski Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 13.07.20, 01:19
           Spoko możemy w Twoim narzeczu

           A ty co yebany komuchu myślisz że nie znam waszej mentalności? Jesteście rwa tylko nieudolnymi bandziorami i złodziejami. Zbudowaliście sobie fałszywy etos klawisza, że w komunie ktoś musiał pilnować, że bez was państwo by się rozpadło, że bez Was to tylko rzeź. Że Wy tylko racjonalni reszta to szaleńcy.
           Dobrze pamiętam, mieliście swoje sklepy, talony żyliście w gettcie a cała reszta ludzi to syf którym musicie zarządzać. Dobrze pamietam tą pogardę.
           I to myślenie komuchu yebany przenieśliście w całości do demokracji, bo jesteście intelektualnie tylko klawiszami. Myślicie że nabierzecie ludzi, i dalej myślicie że akurat wy mentalne szuje rwa jesteście Jedynymi którzy "tą swołoczą mogą zarządzać"
           Jak byś cokolwiek myślał komuchu, to byś wiedział że ludziom trzeba też pokazać cel , i ich oczarować.
           A ty po prostu odstręczasz

           Plujesz na kościół, a jesteś tak tępy że nie wiesz że plujesz na swoją matkę, i jej matkę, jej babcię i kilkadziesiąt pokoleń które nie żyły yebańcu w takim dobrobycie jaki sobie tam rwa uciapałeś, tylko oni żyli w głodzie, chorobie, stałym zagrożeniu i poleganiu na rodzinie. I tylko trzymała ich przy życiu nadzieja , że te trudy to nie wszystko że to ma sens i że przynajmniej jak umrą coś tam będzie po śmierci.

           I każdy z tych babć i dziadków złożyli się swoją cieżką pracą, dołożyli grosików na twoje parszywe życie, i dali szansę pojawić się takiemu gównu który się na nich wyszcza.
           Normalny człowiek by powiedział: ok myślę zupełnie inaczej, odrzucam archaiczne przesądy, ale mam szacunek do innych do przeszłości. A taki gnom to jeszcze się opluje ich groby bo ON wie lepiej. I obrzyguje ktokolwiek mu się nawinie

           Nie mam wprawy w bluzgu, i pewnie nie dorównam miszczowi ale jest może szansa żeby było zrozumiałe

           pozdrawiam serdecznie

           • sendivigius Re: Ustawka pisowskiej propagandy? 21.07.20, 00:34
            kophalski napisał:


            > A ty co yebany komuchu myślisz że nie znam waszej mentalności? Jesteście rwa ty
            > lko nieudolnymi bandziorami i złodziejami. Zbudowaliście sobie fałszywy etos kl
            > awisza, że w komunie ktoś musiał pilnować, że bez was państwo by się rozpadło,
            > że bez Was to tylko rzeź. Że Wy tylko racjonalni reszta to szaleńcy.
            > Dobrze pamiętam, mieliście swoje sklepy, talony żyliście w gettcie a cała reszt
            > a ludzi to syf którym musicie zarządzać. Dobrze pamietam tą pogardę.

            Gdybys naprawde cos znal lub pamietal to bys nie gadal takich bzdur.

            Calej reszty nie da sie komentowac. ONR to zbiór zer.
  • zimna-wodka Re: Polska PO - kaleka traci pomoc za poparcie AD 17.07.20, 15:45
   pepe49 napisał:


   > Jasna sprawa. Jesteś wrogim kaleką, popierasz wroga, tracisz kasę. Uczciwie pos
   > tawione.

   Nie do końca uczciwie. Pani wyleciała nie za politykę tylko za stalking. Ale pewnie Orlen nie wycofa się ze sponsoringu i pani będzie nadal atakować "byłego" tyle, że za publiczne pieniądze, z poparciem prezy DĘta i w aureoli męczennicy.

   wiadomosci.wp.pl/niepelnosprawna-twierdzila-ze-fundacja-wyrzucila-ja-za-poparcie-andrzeja-dudy-wyjasniamy-6533033149060737a
   • pepe49 ustawka 18.07.20, 08:06
    zimna-wodka napisał:

    > pepe49 napisał:
    >
    >
    > > Jasna sprawa. Jesteś wrogim kaleką, popierasz wroga, tracisz kasę. Uczciw
    > ie pos
    > > tawione.
    >
    > Nie do końca uczciwie. Pani wyleciała nie za politykę tylko za stalking. Ale pe
    > wnie Orlen nie wycofa się ze sponsoringu i pani będzie nadal atakować "byłego"
    > tyle, że za publiczne pieniądze, z poparciem prezy DĘta i w aureoli męczennicy.
    >
    > wiadomosci.wp.pl/niepelnosprawna-twierdzila-ze-fundacja-wyrzucila-ja-za-poparcie-andrzeja-dudy-wyjasniamy-6533033149060737a
    >    Pepe wstrząśnięty przyznaje rację panu damkonowi. To wygląda na ustawkę.

    Peowska fundacja (szefowa z PO) w przedwyborczy czwartek miała komplet informacji dotyczących sprawy, po czym odczekała do zakończenia wyborów z ujawnieniem.

    Bo przedwyborczy piątek też nie trwał 15 minut.

    Do szefowej nie zadzwonił nikt z Soku Z Buraka (sztab kandydata PO, agresywnie działający, skupiony na kłamstwach i zohydzaniu).

    Dopiero kilka dni po wyborach, gdy im ktoś pismo od sponsora ukradł i opublikował, przyznali się do prawdy.
    Takie biedne safanduły.

    Możliwe.

    Pepe widzi dwie wersje:

    1.
    Zarząd fundacji i p. Derewienkowa są w zmowie. Postanowiły pomóc panu Dudzie.

    2.
    Zarząd fundacji to grupa poczciwców, którzy szanują dane osobowe i listu od sponsora nawet po wygumkowaniu danych by nie opublikowali.

    Hm. Ten drugi opis pasuje pepemu do pisowców a nie np. polityczki z PO (szefowej fundacji).

    Publikatory:
    wp.pl opowiedziało się po stronie pana T.
    Metropoliabydgoska.pl jest prawdopodobnie organem
    Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które jest samorządowe. Bydgoszczą zaś rządzi PO.

    Są to gazetki internetowe, które materjały cytowane mogły zamieścić u siebie w przedwyborczy czwartek.
    Po jednym przyjacielskim telefonie do szefowej fundacji.

    Więc pepe, chociaż z niedowierzaniem, pisze:
    - sprawa wygląda na ustawkę.

    Ustawkę peowców, którym zależało na przegranej pana T.

    Bez żartów, bez.

    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

    • zimna-wodka Re: ustawka 18.07.20, 22:01
     pepe49 napisał:

     Ta teoria zasługuje na najwyższy szacunek. W twórczości pepego jest to Wielka Teoria Nr 2.

     Wielka Teoria Nr 1 tyczyła Du*y, którego Trump zmusił do podpisywania na stojaka bo nikt w USa nie wpadł na pomysł, że małpie przydałoby się krzesło jak już kupuje paciorki.
     W myśl Wielkiej Teorii Nr 1 Polska i Du*a udowodnili wtedy sobie i światu, że dominują i nad Trumpem i nad USA.

     Wielka Teoria Nr 2 ma jedną słabość. Bo wychodzi na to, że peło odniosła wyborczy sukces wpychając Du*ę na prezedĘta. Zatem czekamy na Wielką Teorię Nr 3.

     PS. ***** ***
     • pepe49 nazwanie rzeczy po imieniu 20.07.20, 22:02
      damkon napisał:

      > Pepe, tu tylko przez przypadek, zobaczyliśmy kuchnię pisowskiej propagany...
      >
      > Dlaczego nie nazywasz rzeczy po imieniu?
      >

      Kalendarium:

      Kaleka dostała pismo od fundacji informujące o zaprzestaniu dofinansowania.
      Opublikowała to pismo. Było bez konkretów.
      Ponieważ ona popierała p. Dudę a szefowa fundacji p. Trzaskowskiego, zasugerowała polityczny kontekst decyzji.

      Ponieważ wszyscy wiemy o tym, że PO to nienawiść, sprawa wydawała się jasna.
      Medja rządowe nagłośniły sprawę.
      Pepe stworzył wątek na PiG.

      Fundacja mogła wyjaśnić.
      Minął przedwyborczy czwartek, minął ranek piątku, południe, wieczór. Nadeszła cisza wyborcza.

      Po kilku dniach fundacja wyjaśniła, że sprawa ma podloże osobiste, że jest to kłótnia pani Derewienkowej z jednym ze sponsorów.
      Czerwone medja na swój sposób rozpowszechniły informację (ohydna awanturnica zrobiła ohydną awanturę i ucierpiał nasz szlachetny kandydat).

      Pan damkon napisał o pisowskiej ustawce.
      Pani Dorota napisała, że prywatne problemy osoby niestabilnej psychicznie zostały skwapliwie i sprawnie wmontowane w kampanię polityczną, z premedytacją - tuż przed ciszą wyborczą. Obrzydliwość.

      Skąd wmontowywacze mieli wiedzieć o domniemanym charakterze problemów PRZED wyjaśnieniami fundacji?

      Pan z-w poironizował i zacytował pana Józefa de Maistre'a, że każdy naród ma taki rząd na jaki zasłużył.
      Być może, panie z-w, być może.

      Pepe napisał, że wydaje mu się, że jacyś ludzie z PO podłożyli nogę panu T. na ostatniej prostej.
      Może pani Hanna G-W, doprowadzona do skrajnego strachu, że po wygranej pana T. komisarz z PiS przebobruje jej szuflady w warszawskim ratuszu?
      Może szefowa fundacji z PO ma kumpelę, która jest kumpelą kumpeli p. HGW?
      Może pan "No Mercy" Schetyna postanowił skopać Małego Gorylka, pokazując, że nawet pewniaka przeprowadzić do mety nie potrafi?
      Może kumpel pana S. jest też kumplem pani szefowej fundacji?

      A może CIA delikatnie pomogło swojemu sojusznikowi?

      Kombinujta, chłopaki i dziewczyny.


      Teraz ja mam nazwać rzecz po imieniu.
      Proszę.

      Jest to nieuczciwe nadużycie ze strony propagandy PO.


      Z szacunkiem
      pepe

      *

      U. E. musi zostać zakończona.
      Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
     • zimna-wodka Re: ustawka 21.07.20, 11:47
      damkon napisał:

      > Pepe, tu tylko przez przypadek, zobaczyliśmy kuchnię pisowskiej propagany...
      >
      > Dlaczego nie nazywasz rzeczy po imieniu?
      >
      Chciałeś poznać zakamarki umysłu pepego to masz za swoje. Sam się prosiłeś. Żebyś nie przeżył następnych rozczarowań:
      świat pepego jest czarno-biały. Anielsko biały i demonicznie czarny. Odwieczna walka dobra ze złem wymaga by całe zło było przypisane świata czarnego a dobro odpowiednio. I tak pepe kwalifikuje zdarzenia. Pomocne są przekazy dnia a gdy ich zabraknie pepe układa własne teoryjki. W tym przypadku pepe serwuje ci zgrabny wywód: z założenia, że dobro jest wyłącznie dobre a zło wyłącznie złe wynika, że dobro jest wyłącznie dobre a zło wyłącznie złe.
      A z tego wynika, że jakiekolwiek zło musi być przypisane do świata czarnego, bo do świata białego go przypisać nie można. Bo świat biały musi pozostać biały bo inaczej nie byłby biały.
      Mnie tylko dziwi, że pepe nie napisał, że peło specjalnie ucięło dziewczynie nogi żeby potem ją wykorzystać.

      A tu masz nową zajawkę obyczajową:

      wyborcza.pl/7,75398,26145789,syn-jacka-kurskiego-zaczal-mnie-krzywdzic-gdy-mialam-dziewiec.html#s=BoxOpImg9
      Poniekąd wyjaśnia skąd sławetny rechot p. Witek.
      • pepe49 fanatycy 21.07.20, 15:09
       zimna-wodka napisał:

       > damkon napisał:
       >
       > > Pepe, tu tylko przez przypadek, zobaczyliśmy kuchnię pisowskiej propagany
       > ...
       > >
       > > Dlaczego nie nazywasz rzeczy po imieniu?
       > >
       > Chciałeś poznać zakamarki umysłu pepego to masz za swoje. Sam się prosiłeś. Żeb
       > yś nie przeżył następnych rozczarowań:
       > świat pepego jest czarno-biały. Anielsko biały i demonicznie czarny. Odwieczna
       > walka dobra ze złem wymaga by całe zło było przypisane świata czarnego a dobro
       > odpowiednio. I tak pepe kwalifikuje zdarzenia. Pomocne są przekazy dnia a gdy i
       > ch zabraknie pepe układa własne teoryjki. W tym przypadku pepe serwuje ci zgrab
       > ny wywód: z założenia, że dobro jest wyłącznie dobre a zło wyłącznie złe wynika
       > , że dobro jest wyłącznie dobre a zło wyłącznie złe.
       > A z tego wynika, że jakiekolwiek zło musi być przypisane do świata czarnego, bo
       > do świata białego go przypisać nie można. Bo świat biały musi pozostać biały b
       > o inaczej nie byłby biały.
       > Mnie tylko dziwi, że pepe nie napisał, że peło specjalnie ucięło dziewczynie no
       > gi żeby potem ją wykorzystać.
       >
       > A tu masz nową zajawkę obyczajową:
       >
       > wyborcza.pl/7,75398,26145789,syn-jacka-kurskiego-zaczal-mnie-krzywdzic-gdy-mialam-dziewiec.html#s=BoxOpImg9
       > Poniekąd wyjaśnia skąd sławetny rechot p. Witek.
       >
       >
       >


       Po co ta cała dyskusja?
       Pan ziomekfrompoland na początku wątku przytoczył list od pani Karoliny Andryszak z fundacji do pani Derewienkowej.
       Jasno napisane, że straciła pieniądze bo fundacja i sponsorzy to "ludzie opozycji" i "tak to działa".

       Artykuł na wp itd. to już prawdopodobnie szczujnia czerwonych.

       Całe pisanie było niepotrzebne.

       P. S.

       Pepe gratuluje GW tematu nowej szczujni. Panu Kurskiemu J. należy współczuć. Ma brata.


       *

       U. E.
       Ci z Bydgoszczy toto lubią.
       Również dlatego musi być zakończone.
       • zimna-wodka Re: fanatycy 21.07.20, 16:57
        To ja już nie wiem. P. Derewienko wyleciała ze sponsoringu bo nie lubiła ludzi z peło i mogła pomóc Du*ie czy dlatego, że to ustawka peło żeby pomóc Du*ie.
        Zapewne jedno i drugie. Peło zaparło się, że doprowadzi do zwycięstwa Du*y i doprowadziło, co jest klęską peło. Ot, taki sposób "myślenia".
        Mnie tylko dziewczyny żal. Pogwiazdorzyła przez 5 minut, uśmiechnęła się do niej Kurwizja i sam p. Rachoń a teraz pewnie dostanie kopa w tyłek bo już nikomu nie jest potrzebna, w niczym nie pomoże a nawet mogłaby zaszkodzić.

        A tak dla mojej ciekawości:
        linkowałem artykuł w GW i to z płatnym dostępem. Pepe GW nie czyta bo ta go brzydzi więc raczej dostępu nie wykupił. Ale pepe wie co było w tym artykule.
        A szczujnia... Sprawa w prokuraturze była (co przyznaje sama prokuratura), dwukrotnie umarzana (co też prokuratura przyznaje) mimo sprzeciwu sądu.... Historia choroby pokrzywdzonej, potwierdzona przez psychologów wiarygodność jej zeznań... No nic, szczujnia. Pp. Kurscy zapowiedzieli, że polecą do sądu to zobaczymy co z tego wyjdzie.
        A ja jestem ciekaw czy czy p. Zbyszek przyjrzy się sprawie.
        Ale rechotu p. Witek nie sposób zapomnieć więc poproszę pepego o jakąś zgrabną teorię w tej materii . Że peło..... (?)

        PS ***** ***
      • sendivigius Re: ustawka 21.07.20, 18:36
       zimna-wodka napisał:


       > A tu masz nową zajawkę obyczajową:
       >
       > wyborcza.pl/7,75398,26145789,syn-jacka-kurskiego-zaczal-mnie-krzywdzic-gdy-mialam-dziewiec.html#s=BoxOpImg9

       Jesli to sie nie skonczy czyms grubym to uwierze we wszystkie teorie spiskowe. Pisanie o kims ze jest powaznym przestepca mimo ze nie jest to podpada pod kk nie tylko proces cywilny. Adam M. ma powazna szanse na sentymentalna podroz po miejscach swojej mlodosci.
      • damkon Re: ustawka 21.07.20, 18:40
       > Chciałeś poznać zakamarki umysłu pepego to masz za swoje. Sam się prosiłeś. Żebyś nie przeżył
       > następnych rozczarowań:


       nie ukrywam, że rzeczywiście trochę się rozczarowałem, ponieważ myślałem, że Pepe, pomimo swojego zacietrzewienia politycznego, jest jednak w stanie stanąć na wysokości zadania i przynajmniej nieco obiektywniej ocenić całą sytuację. Tym bardziej, że sam w końcu wygrzebał gdzieś w Internecie, że sprawa, którą wcześniej opisywał, okazała się jedną wielką ściemą i kolejną pisowską ustawką...

       Zamiast tego przeczytałem jakieś wygibasy argumentacyjne, które zamiast cokolwiek wyjaśnić, to były jedynie wyjątkowo nieudolną próbą zagmatwania całej sprawy...

       Ktoś, kto potrafi przyznać się do błędu, w sposób naturalny wzbudza szacunek...
       • zimna-wodka Re: ustawka 21.07.20, 21:55
        Błąd. W świecie pepego nie ma pomyłek. Nie może być. Anielska dobroć jest nieomylna a demoniczne zło zawsze fałszywe.
        Więc zawsze i wszędzie wiadomo CO się wydarzyło (bo jest albo złe albo dobre) i czyja to zasługa (schemat oczywisty). Czasem tylko trzeba wykombinować jak i dlaczego.
        To kombinowanie nie musi być zbyt wyrafinowane - wystarczy nasmarować cokolwiek. Wierni uwierzą we wszystko a niewiernych można olewać aż do następnych wyborów.
        Tylko tyle mogę ci napisać - gadasz ze ścianą i próbujesz w tym co znaleźć. A ściana zawsze swoje. Chcesz, gadaj dalej. Możesz pisać cokolwiek - pepe jest doskonale zaimpregnowany. Tzn. może taki jest a może zaimpregnował się zawodowo za godziwą zapłatą. Tego się raczej nie dowiemy.
       • pepe49 pepe prosi o pokazanie mu ściemy i pisu ustawki 22.07.20, 21:43
        Tym
        > bardziej, że sam w końcu wygrzebał gdzieś w Internecie, że sprawa, którą wcześn
        > iej opisywał, okazała się jedną wielką ściemą i kolejną pisowską ustawką...
        >
        >

        Pepe jest bardzo zainteresowany i prosi o wskazanie mu na czym polega ściema i pisowska ustawka.

        2 dni przed głosowaniem na prezydenta pani D dostaje list z peowskiej fundacji, że nie dostanie wsparcia. List bardzo ogólny w treści.
        Bierze to do siebie, ponieważ poparła kandydata AD, podczas gdy szefowa fundacji należy organizacyjnie do partji kandydata RT.

        Publikuje list od fundacji z swoim komentarzem.
        W odpowiedziach na fejsbuku dostaje m. in. list od pani z fundacji, która tłumaczy jej, że zarząd fundacji i sponsorzy to ludzie opozycji więc musiała się liczyć z takim zakończeniem.

        Kandydat p. AD wykorzystuje sytuację, dzwoni do pani D., organizuje dla niej pomoc, medja PiS nagłaśniają sytuację.
        Wkurzony pepe zaczyna wątek na PiG.

        Zarząd fundacji nie wyjaśnia sprawy, przeczekuje wybory, budzi się w następnym tygodniu. Propaganda PO rozpoczyna akcję zaszczuwania pani D.

        Jak to wytłumaczyła pani Dorota, która wierzy tej propagandzie:
        "Prywatne problemy osoby niestabilnej psychicznie".

        Pani D. patrząc w lustro i jej znajomi siedzą już, że mają do czynienia z osobą niestabilną psychicznie.
        Brawo!
        Jeszcze żyje a już zaszczuta.
        Brawo!

        Teraz pepe uprzejmie prosi o wytłumaczenie, gdzie tu była ściema i pisowska ustawka.

        Bo pepe tu widzi peowską ściemę i szczucie kaleki w tym tygodniu i wielką przedwyborczą peowską wtopę, tj. pokazanie stopnia fanatyzmu wśród członków tej organizacji:

        Tekst linku


        Gdzie tu była ściema i pisowska ustawka?
        Gdzie?


        *


        U. E.
        Wystarczy.
        • zimna-wodka Re: pepe prosi o pokazanie mu ściemy i pisu ustaw 23.07.20, 01:16
         pepe49 napisał:

         Pepe, zaczynam cię lubić. Nawet jak wybuchnie wojna atomowa i świat zostanie doszczętnie zmasakrowany to przetrwają tylko karaluchy i twoje wizje złego peło.
         A w dodatku lejesz miód na moje serce. W kraju, w którym piSSdzielska waadza ma wszystko, w którym zaraz wschody słońca i fazy księżyca zostaną dostosowane do kaprysów tej waaadzy (a konkretnie Wielkiego Mlaskacza) promujesz wizję tejże waaadzy jako zaszczutej, sponiewieranej i godnej politowania. To durne jak cholera ale trafia w moje najskrytsze marzenia. Pisz tak dalej, poczytam z prawdziwą przyjemnością i nadzieją, że może to się kiedyś spełni.
         • pepe49 pepe przeprasza i prosi 23.07.20, 03:30
          zimna-wodka napisał:

          > pepe49 napisał:
          >
          > Pepe, zaczynam cię lubić. Nawet jak wybuchnie wojna atomowa i świat zostanie do
          > szczętnie zmasakrowany to przetrwają tylko karaluchy i twoje wizje złego peło.
          > A w dodatku lejesz miód na moje serce. W kraju, w którym piSSdzielska waadza ma
          > wszystko, w którym zaraz wschody słońca i fazy księżyca zostaną dostosowane do
          > kaprysów tej waaadzy (a konkretnie Wielkiego Mlaskacza) promujesz wizję tejże
          > waaadzy jako zaszczutej, sponiewieranej i godnej politowania. To durne jak chol
          > era ale trafia w moje najskrytsze marzenia. Pisz tak dalej, poczytam z prawdziw
          > ą przyjemnością i nadzieją, że może to się kiedyś spełni.
          Pepe przeprasza za obciążenie zwojów mózgowych pana zw w stopniu nadmiernym.
          Napisać na temat ustawki pisowskiej, której nie było, ale wg czerwonej propagandy była, możliwości pana zw przerosło.
          "Wschody słońca, fazy księżyca, wojna atomowa, karaluchy".
          Mniej zimnej wódki, proszę Pana.

          Niech Pan coś wymyśli, zachęcam. Lojalność Pana wobec PO jest nienaruszalna, nikt w to nie wątpi i nie zwątpi.
          Niech Pan spróbuje.
          Gdzie była ustawka pisowska?

          Pan Kaczyński namówił panią Derewienko do kłamania?
          Ale fundacja w 10 minut mogła to wyjaśnić. Wp.pl i bydgoski portal istniały też w ubiegłym tygodniu. Zadzwonić, wysłać emaila - 10 minut.
          Czyli ustawka pisowska poszła dalej, tak?
          Pan Kaczyński namówił panią Karolinę Andryszak z fundacji do wysłania listu do pani Derewienko na fejsbuk, wyjaśniającego, że fundacja i sponsorzy to "ludzie opozycji" wobec czego kasa stop.
          Prawda, panie zw?
          To by była ustawka, ustawianie wydarzeń aby poszły tak jak chce ustawiający.

          A potem pan Kaczyński namówił zarząd fundacji do niereagowania przez tydzień? Ustawił.
          Tak było, panie zw?
          A może to pan Ziobro namówił? Albo pan Macierewicz? Albo któryś z braci Kurskich?

          Niech mi Pan wytłumaczy, panie zw jak czerwona propaganda tłumaczy funkcjonowanie tej ustawki. Nawet jestem ciekaw.
          Chyba, że ta propaganda już nie tłumaczy, tylko od razu rzuca hasłami.
          To by tłumaczyło reakcje wyborców pana RT. Zero tłumaczeń, od razu pewność - ustawkę PiS zrobiło.
          Jak?
          A, bo pani D. to warjatka.
          (Buraczy sok z uszu tryska)

          Aaa, to co innego.
          Tylko dlaczego tego nie podaliście, Drogi Rotepropagandaabteilung czyli czerwony wydziale propagandy PRZED wyborami?

          Niech Pan wytłumaczy, Drogi zw, niech Pan się postara. Wojnę atomową z karaluchami Pan zechce zostawić.


          P. S.

          Zacytuję fragment z pani Doroty. Podoba mi się.

          "... Kłamią rano, w południe i wieczorem. A proste gównojady łykną to kłamstwo bez refleksji, i powielą w mediach. "


          *

          U. E.
          Wystarczy.
          • zimna-wodka Re: pepe przeprasza i prosi 23.07.20, 12:30
           Serdecznie dziękuję za troskę o moje zwoje mozgowe. To było na prawdę miłe.
           Do rady odnośnie spożycia nie mogę się zastosować bo nie piję. Co oczywiście nie oznacza, że zawsze tak było, w końcu byłem na studiach.
           Soku buraczanego też nie używam bo jednak wolę rzeczy mocniejsze np. wpolityce.pl. Czyli tu mam gusta zbliżone do pepego. Co więcej, pisząc tutaj od paru lat ani razu nie chwaliłem peło a co gorsza nie byłem lojalny wobec nikogo. W ogóle rzadko kiedy bywam lojalny, w zasadzie tylko wobec bliskich (sam nie wiem dlaczego) i wobec klientów bo mi płacą.
           Faktycznie głosowałem na RT. Może dlatego, że jestem bydłem. Podobnie jak ca 10 mln obywateli NewPRL.

           Jak pepe ładnie poprosi (bo na razie za mało się stara) to mu wyłuszczę. Ale nie za darmo. W końcu prosiłem o przykłady zainteresowania Pary Prezydenckiej losem niepełnosprawnych w trakcie ich niedawnych protestów. Jakieś wyrazy współczucia, wsparcie, gesty solidarności, próby - najlepiej skuteczne - poprawy ich sytuacji choćby przez zaangażowanie moralne i materialne spółek skarbu państwa, krytykę pań Karnowskich za tony gówna jakie dzień w dzień wylewały na głowy kalek i ich opiekunów itp. To nie jest symetryzm - dotyczy tych samych ludzi, tych samych funkcji państwowych, podobnych sytuacji.
           Ot, parę przykładów, parę linków. To nie powinno być trudne a mnie bardzo zależy bo chciałbym polubić p. Du*ę i jego uroczą małżonkę.

           I wtedy pepemu wytłumaczę. Ale coś za coś - nie uprawiam działalności charytatywnej. Nawet wobec ludzi, którzy okazują mi bezmiar troski i sympatii , jak pepe.
           • pepe49 gratulacje i prośbunia 23.07.20, 17:27
            zimna-wodka napisał:

            > Serdecznie dziękuję za troskę o moje zwoje mozgowe. To było na prawdę miłe.
            > Do rady odnośnie spożycia nie mogę się zastosować bo nie piję. Co oczywiście ni
            > e oznacza, że zawsze tak było, w końcu byłem na studiach.
            > Soku buraczanego też nie używam bo jednak wolę rzeczy mocniejsze np. wpolityce.
            > pl. Czyli tu mam gusta zbliżone do pepego. Co więcej, pisząc tutaj od paru lat
            > ani razu nie chwaliłem peło a co gorsza nie byłem lojalny wobec nikogo. W ogóle
            > rzadko kiedy bywam lojalny, w zasadzie tylko wobec bliskich (sam nie wiem dlac
            > zego) i wobec klientów bo mi płacą.
            > Faktycznie głosowałem na RT. Może dlatego, że jestem bydłem. Podobnie jak ca 10
            > mln obywateli NewPRL.
            >
            > Jak pepe ładnie poprosi (bo na razie za mało się stara) to mu wyłuszczę. Ale ni
            > e za darmo. W końcu prosiłem o przykłady zainteresowania Pary Prezydenckiej los
            > em niepełnosprawnych w trakcie ich niedawnych protestów. Jakieś wyrazy współczu
            > cia, wsparcie, gesty solidarności, próby - najlepiej skuteczne - poprawy ich sy
            > tuacji choćby przez zaangażowanie moralne i materialne spółek skarbu państwa, k
            > rytykę pań Karnowskich za tony gówna jakie dzień w dzień wylewały na głowy kale
            > k i ich opiekunów itp. To nie jest symetryzm - dotyczy tych samych ludzi, tych
            > samych funkcji państwowych, podobnych sytuacji.
            > Ot, parę przykładów, parę linków. To nie powinno być trudne a mnie bardzo zależ
            > y bo chciałbym polubić p. Du*ę i jego uroczą małżonkę.
            >
            > I wtedy pepemu wytłumaczę. Ale coś za coś - nie uprawiam działalności charytaty
            > wnej. Nawet wobec ludzi, którzy okazują mi bezmiar troski i sympatii , jak pepe
            > .

            Gratulacje za prawie zupełny brak wulgaryzmów.

            Ale co tam. Pepe nie zna dobrych manier, pepe dalej prosi: pokaż-że Panie z-w ustawkę pisowską w wątkowej sytuacji.
            Tyle razy Pan pepego nią walnął, że pepe chciałby ją zrozumieć, tak jak rozumie jej istnienie Pan.
            Pepe nie jest jakimś mądrym człowiekiem, pepe głosuje na PiS, pepemu trzeba proste rzeczy wyjaśniać.
            Pan damkon rozumie ustawkę pisowską, Pan rozumie, na Pana wypadło:
            niechże Pan się nad prostakiem pochyli i wytłumaczy, co i jak.

            *

            U. E.
            .

            • zimna-wodka Re: gratulacje i prośbunia 23.07.20, 17:50
             A ja prosiłem o przykłady empatii pp. A i A Du*a wobec niepełnosprawnych - tylko nie z kampanii wyborczej a niewyborczych czasów. Ot - taki rok 2018 w sejmie. Okazji było od cholery i nie były potrzebne żadne ustawki.

             Pepemu nie trzeba nic wyjaśniać bo pepe wie wszystko i głosuje na ***. I nic tego nie zmieni.
             I pełna zgoda co do tego, że pepe nie jest mądrym człowiekiem.

             Gratulacje przyjęte. Powieszę je sobie nad wyrkiem żeby nawet we śnie mieć dostęp do łaskawości pepego.

             PS: ****** ***
             • pepe49 nie uciekaj 23.07.20, 20:27
              Całą masę literek Pan wystukał, żeby nie odpowiedzieć.
              Napiszę najprościej jak umiem, dużymi literami:

              JAKIE PAN WIDZI DOWODY NA PISOWSKĄ USTAWKĘ W SPRAWIE Z WĄTKU?

              Oskarżał Pan o to pisowców tutaj kilka razy, mnie też się oberwało.
              Więc proszę wytłumaczyć a nie uciekać.

              *

              U. E.
              Wystarczy.
               • zimna-wodka Re: nie uciekaj 24.07.20, 02:22
                Powinienem się przyznać do błędu. Napisałem, że p. Ania Derewienko przestanie kogokolwiek interesować po wyborach. Błąd - nie przestała interesować. P. Ania gości od czasu do czasu w programach p. Rachonia (TVP Info). I bardzo dobrze bo ma zajęcie, miejmy nadzieję intratne, a także przybliża widzom problemy jej środowiska.
                Ostatnio p. Ania wypowiadała się w sprawie najnowszego problemu niepełnosprawnych t.j. aresztowania p. Nowaka, związków p. Nowaka z Tuskiem, związków Tuska z synem Tuska i syna Tuska z p. Falentą. I peło co złodzieja broni. Czyli wyrażała swoje poglądy - jak zawsze niezależne.

                Co ważniejsze, p. Derewienko zagościła u p. Rachonia jeszcze wcześniej. Już 14 lipca, dwa dni po wyborach, komentowała ich wyniki. I znów popisała się niezależnością podkreślając zaczadzenie części wyborców (określonej jako wyznawcy peło) TVN-em i wielki hejt lejący się na władzę.

                A mnie cieszy taka szybka kariera p. Derewienko. Widać i w NewPRL można od zera do miliardera w parę dni.

                PS. 5 gwiazdek i jeszcze trzy gwiazdki.
                • pepe49 Nic Pan nie ma. 24.07.20, 05:10
                 zimna-wodka napisał:

                 > Powinienem się przyznać do błędu. Napisałem, że p. Ania Derewienko przestanie k
                 > ogokolwiek interesować po wyborach. Błąd - nie przestała interesować. P. Ania g
                 > ości od czasu do czasu w programach p. Rachonia (TVP Info). I bardzo dobrze bo
                 > ma zajęcie, miejmy nadzieję intratne, a także przybliża widzom problemy jej śr
                 > odowiska.
                 > Ostatnio p. Ania wypowiadała się w sprawie najnowszego problemu niepełnosprawny
                 > ch t.j. aresztowania p. Nowaka, związków p. Nowaka z Tuskiem, związków Tuska z
                 > synem Tuska i syna Tuska z p. Falentą. I peło co złodzieja broni. Czyli wyraża
                 > ła swoje poglądy - jak zawsze niezależne.
                 >
                 > Co ważniejsze, p. Derewienko zagościła u p. Rachonia jeszcze wcześniej. Już 14
                 > lipca, dwa dni po wyborach, komentowała ich wyniki. I znów popisała się niezale
                 > żnością podkreślając zaczadzenie części wyborców (określonej jako wyznawcy peło
                 > ) TVN-em i wielki hejt lejący się na władzę.
                 >
                 > A mnie cieszy taka szybka kariera p. Derewienko. Widać i w NewPRL można od zera
                 > do miliardera w parę dni.
                 >
                 > PS. 5 gwiazdek i jeszcze trzy gwiazdki.


                 Oprócz nienawiści do PiS.

                 Nic.


                 *

                 U. E. musi zostać zakończona.
                 Wcześniej opłaca się i warto z tego wyjść.
                • pepe49 jedyne co tu dobre 24.07.20, 05:30
                 To ocalona jedna pani przed głupotą.
                 Bo z tego co napisano mogę przypuszczać, że, gdy chodziła, pani D. głosowała zgodnie z linją Partji. Czerwonej partji.
                 Odkąd ma połamane nogi, chłop sobie poszedł (słusznie, niby z jakiej racji miał siedzieć z kadłubkiem, prawda pani Doroto?) i pani D. się odmieniło. Stalking, zmiana typów przy głosowaniu. Czego to nie robi z kobietą niechęć do byłego.

                 Powrotu do zdrowia pani D. życzę, ale powrotu do sekty kultywującej nienawiść nie.


                 I zamykam poszukiwania dowodów na mityczną ustawkę PiS w sprawie pani Derewienko. Wymyślone przez Sok z Buraka.

                 *

                 U. E. musi zostać zakończona.
                 Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
                 • dorota_333 Re: jedyne co tu dobre 24.07.20, 09:51
                  Wiele wskazuje na to, że pani D. mści się na konkretnym człowieku. I sprawa między dwojgiem ludzi mnie nie interesuje - chyba że przekroczy granice prawa i dopuści się stalkingu (co się jej zarzuca).

                  Ale ta sprawa została (przy aktywnym udziale pani D. niestety) bardzo paskudnie wykorzystana do celów ściśle politycznych, zresztą wykorzystywana jest nadal, póki się nie znudzi widzom. I to jest obrzydliwość.

                  Kurwizja wzięła w obroty kaleką kobietę i tak mocno wyciśnie jej temat, jak tylko się da. Ku chwale ojczyzny, oczywiście ("ojczyznę" piszę z małej litery, bo chodzi o Wolskę).

                  Jesteście gównojady.
                  • zimna-wodka Re: jedyne co tu dobre 24.07.20, 10:28
                   dorota_333 napisała:

                   > Wiele wskazuje na to, że pani D. mści się na konkretnym człowieku. I sprawa mię
                   > dzy dwojgiem ludzi mnie nie interesuje - chyba że przekroczy granice prawa i do
                   > puści się stalkingu (co się jej zarzuca).
                   >
                   > Ale ta sprawa została (przy aktywnym udziale pani D. niestety) bardzo paskudnie
                   > wykorzystana do celów ściśle politycznych, zresztą wykorzystywana jest nadal,
                   > póki się nie znudzi widzom. I to jest obrzydliwość.
                   >
                   > Kurwizja wzięła w obroty kaleką kobietę i tak mocno wyciśnie jej temat, jak tyl
                   > ko się da. Ku chwale ojczyzny, oczywiście ("ojczyznę" piszę z małej litery, bo
                   > chodzi o Wolskę).
                   >
                   > Jesteście gównojady.

                   Nawet współczułem p. D. , że wciągnięto ją w polityczne szambo. Tylko trochę uwierała mnie jej dobra znajoma - p. Nykiel od Karnowskich. Teraz współczuję jakby mniej; jak zobaczyłem ją u Rachonia w roli politycznego komentatora, u boku innych pełożerców.
                   Szybka kariera:
                   - w środę nikt,
                   - w czwartek gwiazda kampanii Du*y
                   - w piątek - jeszcze większa gwiazda
                   - sobota - niedziela cisza wyborcza
                   - w poniedziałek - nie wiem
                   - we wtorek - komentator polityczny, gwiazda(?) kurwizji

                   Szybko reaguje nasza waaadza na zaangażowanie swoich wielbicieli.

                   PS ***** ***
                  • pepe49 grzech nie wykorzystać 24.07.20, 12:22
                   dorota_333 napisała:

                   > Wiele wskazuje na to, że pani D. mści się na konkretnym człowieku. I sprawa mię
                   > dzy dwojgiem ludzi mnie nie interesuje - chyba że przekroczy granice prawa i do
                   > puści się stalkingu (co się jej zarzuca).
                   >
                   > Ale ta sprawa została (przy aktywnym udziale pani D. niestety) bardzo paskudnie
                   > wykorzystana do celów ściśle politycznych, zresztą wykorzystywana jest nadal,
                   > póki się nie znudzi widzom. I to jest obrzydliwość.
                   >
                   > Kurwizja wzięła w obroty kaleką kobietę i tak mocno wyciśnie jej temat, jak tyl
                   > ko się da. Ku chwale ojczyzny, oczywiście ("ojczyznę" piszę z małej litery, bo
                   > chodzi o Wolskę).
                   >
                   > Jesteście gównojady.

                   Grzech dobrej sytuacji do pokazania przeciwnika politycznego nie wykorzystać.
                   Jest co pokazać.
                   Wypowiedź członkini fundacji pod nazwiskiem, wyrażającą zrozumienie za zabranie kasy kalece bo popiera nie tego kandydata.
                   To jest wstrętne, to wiele mówi o ludziach od p. Trzaskowskiego i in.
                   To należy pokazywać.
                   Jeden z braci Kurskich się powinien postarać.

                   Bo, widzi Pani, jest to przekaz kierowany do katolików, którzy takich zachowań nie cierpią.
                   Płacisz kalekom, to płać, nie dziel podług przekonań.

                   A, że katolicy są wyborcami PiS, warto, żeby ujrzeli konkurencję taką, jaka jest a nie taką jaka kłamie, że jest.

                   *

                   U. E.
                   Wystarczy.

                    • pepe49 Re: Grzech to kłamać 24.07.20, 16:47
                     dorota_333 napisała:

                     > ... bo pani D. nie cofnięto finansowania za popieranie danego kandydata na prez
                     > ydenta, ale z całkiem innego powodu.
                     >

                     Tak, teraz, prawie tydzień po wyborach, przypuszczamy, że z innego.

                     Toteż napisałem, że ujawniona przed wyborami postawa pełnego zrozumienia dla fundacji, która (jak wtedy myślano) usunęła panią D. z list podopiecznych z powodów politycznych zasługuje na pokazanie i potępienie.
                     To powinien zrobić jeden z braci Kurskich.

                     I, myślę, że PO samo się ukarało.
                     Ponieważ prawdopodobnie nikt ze sztabu pana T. czyli z soku z buraka, nie sprawdził sytuacji, bo uznali, że to prawda.
                     Przecież postawa zawierająca w sobie karanie kaleki za głosowanie na kandydata PiS jest tam szeroko akceptowana.
                     Nienawiść! PiS JEST ZŁE!

                     Mam nadzieję, że akceptowana nie przez wszystkich.
                     I dlatego czasem jeszcze możemy rozmawiać.

                     *

                     U. E.
                     Wiadomo.


                   • zimna-wodka Re: grzech nie wykorzystać 24.07.20, 14:59
                    pepe49 napisał:


                    > Grzech dobrej sytuacji do pokazania przeciwnika politycznego nie wykorzystać.
                    > Jest co pokazać.

                    Oczywiście. Tylko jak się ma to do Wielkiej Teorii pepego, że to ustawka peło?

                    Ciekawa jest w tym rola katolików. Którzy nie cierpią "prześladowania" zwolenniczki Du*y w trakcie kampanii a przyklaskuja "prześladowaniom" nie-zwolenników Du*y poza kampanią. I stąd moje złe zdanie o katolikach. Takiego oceanu hipokryzji nie sposób tolerować.

                    Nie bardzo wiem co ma do całej sprawy R.T. Ale pepe umoczył w temacie także HGW więc nie dociekam.

                    Temat mnie znudził.

                    Prześladowanie p. Derewienko przyniosło jej same profity:
                    - odegrała się na byłym,
                    - odegrała się na fundacji byłego,
                    - odegrała się na politykach, których nie lubi,
                    -odegrała się na niepełnosprawnym co lubi polityków, których nie lubi p. Derewienko,
                    - odegrała się na jeszcze innej fundacji choć nie wiem za co,
                    - zyskała poparcie materialne Orlenu i moralne samego Du*y,
                    - gwiazdorzy u Rachonia
                    To już mamy. Jest jeszcze korzyść potencjalna: uwalenie sprawy w prokuraturze o stalking. Bo chyba p. Zbyszek doceni osobę dzięki której zachował stołek i pozycję.

                    I pomyśleć: to wszystko p. Derewienka zawdzięcza peło (patrz Wielka Teoria pepego nr 2)

                    To czemu pepe czepia się peło???? W końcu peło zrobiło dla jednej kaleki więcej niż cała partia rządząca dla wszystkich kalek. Tylko katolik może tego nie doceniać.

                    PS. ***** ***
                    • pepe49 Re: grzech nie wykorzystać 24.07.20, 16:51
                     zimna-wodka napisał:

                     > pepe49 napisał:
                     >
                     >
                     > > Grzech dobrej sytuacji do pokazania przeciwnika politycznego nie wykorzys
                     > tać.
                     > > Jest co pokazać.
                     >
                     > Oczywiście. Tylko jak się ma to do Wielkiej Teorii pepego, że to ustawka peło?
                     >
                     > Ciekawa jest w tym rola katolików. Którzy nie cierpią "prześladowania" zwolenni
                     > czki Du*y w trakcie kampanii a przyklaskuja "prześladowaniom" nie-zwolenników D
                     > u*y poza kampanią. I stąd moje złe zdanie o katolikach. Takiego oceanu hipokry
                     > zji nie sposób tolerować.
                     >
                     > Nie bardzo wiem co ma do całej sprawy R.T. Ale pepe umoczył w temacie także HGW
                     > więc nie dociekam.
                     >
                     > Temat mnie znudził.
                     >
                     > Prześladowanie p. Derewienko przyniosło jej same profity:
                     > - odegrała się na byłym,
                     > - odegrała się na fundacji byłego,
                     > - odegrała się na politykach, których nie lubi,
                     > -odegrała się na niepełnosprawnym co lubi polityków, których nie lubi p. Derewi
                     > enko,
                     > - odegrała się na jeszcze innej fundacji choć nie wiem za co,
                     > - zyskała poparcie materialne Orlenu i moralne samego Du*y,
                     > - gwiazdorzy u Rachonia
                     > To już mamy. Jest jeszcze korzyść potencjalna: uwalenie sprawy w prokuraturze o
                     > stalking. Bo chyba p. Zbyszek doceni osobę dzięki której zachował stołek i poz
                     > ycję.
                     >
                     > I pomyśleć: to wszystko p. Derewienka zawdzięcza peło (patrz Wielka Teoria pepe
                     > go nr 2)
                     >
                     > To czemu pepe czepia się peło???? W końcu peło zrobiło dla jednej kaleki więcej
                     > niż cała partia rządząca dla wszystkich kalek. Tylko katolik może tego nie doc
                     > eniać.
                     >
                     > PS. ***** ***

                     Ostatnią wielką teorią pepe podzielił się z Panią Dorotą, ale i dla Pana miejsca nie zabraknie:

                     napisałem, że ujawniona przed wyborami postawa pełnego zrozumienia dla fundacji, która (jak wtedy myślano) usunęła panią D. z list podopiecznych z powodów politycznych zasługuje na pokazanie i potępienie.

                     I, myślę, że PO samo się ukarało.
                     Ponieważ prawdopodobnie nikt ze sztabu pana T. czyli z soku z buraka, nie sprawdził sytuacji, bo uznali, że to prawda.
                     Przecież postawa zawierająca w sobie karanie kaleki za głosowanie na kandydata PiS jest tam szeroko akceptowana.
                     Nienawiść! PiS JEST ZŁE!

                     Mam nadzieję, że akceptowana nie przez wszystkich.
                     I dlatego czasem jeszcze możemy rozmawiać.

                     *

                     U. E.
                     Wiadomo.


                     • zimna-wodka Niuanse i numerologia 24.07.20, 19:37
                      pepe49 napisał:


                      > I, myślę, że PO samo się ukarało.

                      Nie! Toż Wielka Teoria pepego twierdzi, że peło uknuło całą intrygę, żeby pomóc Du*ie! I peło osiągnęło swój cel! Gdzie tu kara?


                      > PiS JEST ZŁE!


                      Pełna zgoda. Jak pepe zapomni, że jest pepem (i np. napisze TEORIA) to wychodzą całkiem niegłupie rzeczy.


                      > I dlatego czasem jeszcze możemy rozmawiać.

                      Możemy choć sensu to nie ma bo pepe rzadko zapomina że jest pepem.

                      A teraz pora na wyrażenie skruchy. Katalogując Wielkie Teorie pepego zupełnie zapomniałem o teorii dot. zamordowania p. Witek przez peło w celu uniemożliwienia reelekcji Du*y. A teoria taka została ogłoszona i żyje choć malkontenci mogą upierać się że jest sprzeczna z Wielką Teorią nr 2 (że peło posunie się do każdej niegodziwości dla zapewnienia reelekcji Du*y). Niby ta teoria powinna być odwołana bo p. Witek żyje, ma się dobrze i cieszy się dobrym humorem, szczególnie gdy pada słowo "członek" przy temacie pedofilii. Ale niech tam.

                      Przyjmijmy, że jest to Wielka Teoria pepego nr 3. Nie gra to chronologicznie ale w przypadku pepego nic nie gra nawet/szczególnie logicznie.

                      Zatem czekamy na Wielką Teorię pepego nr 4. (bo numery 1-3 już są zajęte).

                      PS. ***** ***
                      • pepe49 zimna wódka 24.07.20, 22:10
                       zimna-wodka napisał:

                       > pepe49 napisał:
                       >
                       >
                       > > I, myślę, że PO samo się ukarało.
                       >
                       > Nie! Toż Wielka Teoria pepego twierdzi, że peło uknuło całą intrygę, żeby pomó
                       > c Du*ie! I peło osiągnęło swój cel! Gdzie tu kara?
                       >
                       >
                       > > PiS JEST ZŁE!
                       >
                       >
                       > Pełna zgoda. Jak pepe zapomni, że jest pepem (i np. napisze TEORIA) to wychodz
                       > ą całkiem niegłupie rzeczy.
                       >
                       >
                       > > I dlatego czasem jeszcze możemy rozmawiać.
                       >
                       > Możemy choć sensu to nie ma bo pepe rzadko zapomina że jest pepem.
                       >
                       > A teraz pora na wyrażenie skruchy. Katalogując Wielkie Teorie pepego zupełnie z
                       > apomniałem o teorii dot. zamordowania p. Witek przez peło w celu uniemożliwieni
                       > a reelekcji Du*y. A teoria taka została ogłoszona i żyje choć malkontenci mogą
                       > upierać się że jest sprzeczna z Wielką Teorią nr 2 (że peło posunie się do każd
                       > ej niegodziwości dla zapewnienia reelekcji Du*y). Niby ta teoria powinna być o
                       > dwołana bo p. Witek żyje, ma się dobrze i cieszy się dobrym humorem, szczególni
                       > e gdy pada słowo "członek" przy temacie pedofilii. Ale niech tam.
                       >
                       > Przyjmijmy, że jest to Wielka Teoria pepego nr 3. Nie gra to chronologicznie al
                       > e w przypadku pepego nic nie gra nawet/szczególnie logicznie.
                       >
                       > Zatem czekamy na Wielką Teorię pepego nr 4. (bo numery 1-3 już są zajęte).
                       >
                       > PS. ***** ***
                       >
                       >

                       Trochę mniej zimnej wódki, jednak.
                       A propos przypuszczeń pepego co do losów pani Witkowej pepe się zastanawia czy ludzie, którzy całkowicie rozumieją zabranie kalece pieniędzy bo głosuje na pana Dudę, nie zaaprobują z radością zabicia funkcjonarjuszki znienawidzonego reżymu PiS.
                       Zwłaszcza gdyby miało to przybliżyć objęcie stanowiska po prezydenta państwa przez peowca.

                       Skoro pan Żakowski na wp.pl potrafił przypuszczać, że rząd PiS popełni masowy mord aby utrzymać się przy władzy, to niechże Pan zw pozwoli małemu pepemu przypuścić zabicie jednej kobietki.
                       Pepe proporcje zna, wielki publicysta czerwonych, pan Ż., może więcej, pepe się ogranicza do jednostki.

                       Serdeczne pozdrowienia dla pana zw.

                       *

                       U. E.
                       Wystarczy.
  • dorota_333 Proste gównojady łykną wszystko 20.07.20, 11:53
   Kiedy się czyta o tej sprawie, to po prostu bierze obrzydzenie. Prywatne problemy osoby niestabilnej psychicznie zostały skwapliwie i sprawnie wmontowane w kampanię polityczną, z premedytacją - tuż przed ciszą wyborczą. Obrzydliwość.

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niepelnosprawna-nabrala-dude-jeszcze-przed-rosyjskimi-pranksterami/lrs46g2,79cfc278


   Całe pisowskie państwo oparte jest na kłamstwie. Kłamią rano, w południe i wieczorem. A proste gównojady łykną to kłamstwo bez refleksji, i powielą w mediach.
  • dorota_333 Zdarta płyta 25.07.20, 12:24
   Wątek robi się podobny do monotonnego mamrotania wariata. Pepe objawia, że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę". Tłumaczy się Pepemu, że z całkiem innego powodu, na co Pepe od nowa, że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę". Tak długo, aż się utrwali.
   • zimna-wodka Re: Zdarta płyta 25.07.20, 16:15
    dorota_333 napisała:

    > Wątek robi się podobny do monotonnego mamrotania wariata. Pepe objawia, że "zab
    > rali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę". Tłumaczy się Pepemu, że z całki
    > em innego powodu, na co Pepe od nowa, że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje n
    > a pana Dudę". Tak długo, aż się utrwali.

    Przekonywałem damkona, że dyskusja z pepem to walenie głową w ścianę.Miałaby może i sens gdyby to była głowa pepego. Ale tak....

    Przekonywałem a sam się wpuszczam. Faktycznie wystarczy.

    Tylko nie wiem komu pepe chce utrwalać. Chyba sobie.
    • damkon Re: Zdarta płyta 25.07.20, 17:54
     Przekonywałem damkona, że dyskusja z pepem to walenie głową w ścianę.Miałaby może i sens gdyby to była głowa pepego. Ale tak....

     Mnie Zimny raczej nie trzeba przekonywać, ponieważ doskonale wiem na czym polega rozmowa z osobami zacietrzewionymi politycznie albo ideologicznie... smile

     Masz oczywiście rację, że Pepe, tak się zakałapućkał w tej rozmowie, nawet nie zauważając, że tak w zasadzie to dyskutuje sam ze sobą... smile

     Jednak ten problem chyba nie dotyczy tylko Pepe, ale tak na prawdę nas wszystkich. Jeśli chodzi o mnie, to niestety sam zauważam, jak często w tego typu rozmowach, brnę zupełnie w ślepy zaułek, kompletnie nie potrafiąc przyznać drugiej stronie racji.

     Cóż, pewnie taka już jest nasza natura... smile
     • pepe49 niemożliwe 25.07.20, 22:25
      damkon napisał:

      > Przekonywałem damkona, że dyskusja z pepem to walenie głową w ścianę.Miałaby
      > może i sens gdyby to była głowa pepego. Ale tak....

      >
      > Mnie Zimny raczej nie trzeba przekonywać, ponieważ doskonale wiem na czym poleg
      > a rozmowa z osobami zacietrzewionymi politycznie albo ideologicznie... smile
      >
      > Masz oczywiście rację, że Pepe, tak się zakałapućkał w tej rozmowie, nawet nie
      > zauważając, że tak w zasadzie to dyskutuje sam ze sobą... smile
      >
      > Jednak ten problem chyba nie dotyczy tylko Pepe, ale tak na prawdę nas wszystki
      > ch. Jeśli chodzi o mnie, to niestety sam zauważam, jak często w tego typu rozmo
      > wach, brnę zupełnie w ślepy zaułek, kompletnie nie potrafiąc przyznać drugiej s
      > tronie racji.
      >
      > Cóż, pewnie taka już jest nasza natura... smile
      >


      Ależ przyznaję rację.
      Wg dokumentów ujawnionych kilka dni po wyborach, pani D. utraciła finansowanie z fundacji ponieważ fundator nie chciał mieć z nią do czynienia z powodów osobistych.

      Czy takiego przyznania Pan oczekiwał?
      Ma je Pan.

      O tym zresztą pisałem.
      Ja natomiast oczekiwałem przyznania od Pana, pani Doroty czy pana zw, że sytuacja owa nie była "pisowską ustawką" a nieporozumieniem.
      Co starałem się dowieść na podstawie dostępnych źródeł, mam nadzieję, że dobrze.

      Jednak takiego przyznania się nie doczekałem.
      Nabieram więc przekonania, że zwolennicy "antypisu" są niezdolni do przyznania racji komuś, kto głosuje na PiS.

      Po prostu jest to niemożliwe.


      *

      U. E.
      .


      • damkon Re: niemożliwe 25.07.20, 23:05
       Czy takiego przyznania Pan oczekiwał?
       Ma je Pan.


       Pepe, nie chcę być złośliwy, ale nie masz trochę wrażenia, że w tym wątku dyskutujesz sam z sobą? smile

       sam przedstawiasz tezy przeciwne do swoich a następnie sam je obalasz...

       Po drugie, pisząc o pisowskiej ustawce nie odnosiłem się do sprawy jakiejś pani Karolinki, pani Zosi, czy jeszcze innej pani, ponieważ zarówno te panie, jak i cała sytuacja są mi całkowicie obce i absolutnie nie mam najmniejszego zamiaru się w to zagłębiać. Mówiłem jedynie o cynicznym wykorzystywaniu przez PiS owego zdarzenia do uprawiania swojej kłamliwej propagandy i to na dodatek jeszcze w "publicznych" mediach, które z założenia powinny być apolityczne i całkowicie bezstronne a w wyniku pisowskiego zawłaszczenia, stały się jedynie tubą partyjnej propagandy...
       • zimna-wodka Do damkona 26.07.20, 00:31
        Podziwiam twoją wytrwałość. Nie rozumiem, ale podziwiam

        "Po co w twarze logiką nam chlustasz?
        Nie czytaliśmy Hegla, Jaśnie Panie! "

        PS ***** ***, *****!
       • pepe49 Re: niemożliwe - znaczenia słów 26.07.20, 08:40
        damkon napisał:

        > Czy takiego przyznania Pan oczekiwał?
        > Ma je Pan.

        >
        > Pepe, nie chcę być złośliwy, ale nie masz trochę wrażenia, że w tym wątku dysku
        > tujesz sam z sobą? smile
        >
        > sam przedstawiasz tezy przeciwne do swoich a następnie sam je obalasz...
        >
        > Po drugie, pisząc o pisowskiej ustawce nie odnosiłem się do sprawy jakiejś pani
        > Karolinki, pani Zosi, czy jeszcze innej pani, ponieważ zarówno te panie, jak i
        > cała sytuacja są mi całkowicie obce i absolutnie nie mam najmniejszego zamiaru
        > się w to zagłębiać. Mówiłem jedynie o cynicznym wykorzystywaniu przez PiS oweg
        > o zdarzenia do uprawiania swojej kłamliwej propagandy i to na dodatek jeszcze w
        > "publicznych" mediach, które z założenia powinny być apolityczne i całkowicie
        > bezstronne a w wyniku pisowskiego zawłaszczenia, stały się jedynie tubą partyjn
        > ej propagandy...
        >


        Skoro użył Pan słowa "ustawka" w znaczeniu "komentarz do, wykorzystanie wcześniej istniejącej sytuacji", to wyjaśnia błąd.
        Ja rozumiem ustawkę w znaczeniu "z góry umówiona, ustawiona sytuacja, demonstracja czegoś, zwykle o charakterze pokazówki, prowokacji, podstępu, fortelu"*
        * pl.m.wiktionary.org/wiki/ustawka

        Pana rozumienie tego słowa jest nowatorskie i może nieco mylić, jeżeli używa się go bez wyjaśnień.

        Cieszę się w takim razie, że wyjaśniliśmy sobie przyczynę nieporozumienia.
        Pozostając przy obiegowym znaczeniu słowa ustawka, mogę pozwolić sobie na kategoryczne stwierdzenie, że ustawki PiS w omawianej sytuacji nie było.
        Jako wyborcę PiS mnie to cieszy, bo nie lubię być okłamywany, tym bardziej przez swoich kandydatów.


        Natomiast co do wykorzystania sytuacji przez jednego z braci Kurskich(1) i niedopuszczalności używania telewizji państwowej jako rządowej(2).

        Ad. 1.
        Myślę, że pokazanie reakcji zwolenników "antypisu" na wstrzymanie wypłat dla pani D. w momencie, w którym wszystkim (również cytowanej pani z fundacji) wydawało się, że powodem wstrzymania był jej wybór polityczny jest pożyteczne dla odkłamania poglądu, że antypis zawiera ludzi o umiarkowanych poglądach, którym polityka nie zamyka uczuć tzw. ogólnoludzkich, czyli nakazu wsparcia dla kaleki w każdej sytuacji.
        Zobaczyliśmy fanatyków, którzy wsparcie dla kaleki uzależnili od jej poparcia dla swojego kandydata.

        Co pokazał szeroko jeden z braci Kurskich.
        Pożyteczna akcja.
        Mam nadzieję, że jakieś osoby spośród zacietrzewionych politycznie spostrzegły się, że nie jest to dobre co robią.
        A i pokazanie reszcie, że taka forma politycznego zacietrzewienia w ogóle może istnieć zraziło parę normalnych, spokojnych osób do owych zacietrzewionych.

        Ad. 2.
        Wracamy do dyskusji, którą toczymy cały czas. Telewizja państwowa powinna być objektywna.
        Istotnie, powinna.

        Teraz jest w opozycji do skrajnie sfanatyzowanej postkomunistycznej stacji TVN, która dociera do około połowy Polaków.
        Stwarza to pozór zrównoważonego rynku medjów w Polsce, gdzie dwie główne opcje mają swoje środki przekazu.

        Stawia Pan pytanie, kiedy wreszcie państwowa telewizja, po raz pierwszy w swoim istnieniu, stanie się objektywna.
        Nie wiem.
        Pewnie wtedy, przypuszczam, gdy wyborcy obecnej PiS doczekają się odpowiednika TVN po swojej stronie.
        Mam nadzieję, że nie będzie to odpowiednik fanatyzmu a jedynie innych poglądów.

        Z szacunkiem

        pepe

        *

        U. E. musi zostać zakończona.
        Wcześniej opłaca się i warto aby Polska z tego wyszła.
        • damkon Re: niemożliwe - znaczenia słów 26.07.20, 09:38
         Ja rozumiem ustawkę w znaczeniu "z góry umówiona, ustawiona sytuacja, demonstracja czegoś, zwykle o charakterze pokazówki, prowokacji, podstępu, fortelu"*

         decyzja o ustawce może być konsekwencją pewnego splotu wydarzeń, więc jedno nie wyklucza drugiego.

         Pana rozumienie tego słowa jest nowatorskie i może nieco mylić, jeżeli używa się go bez wyjaśnień.

         raczej wątpliwe to moje nowatorstwo, ale niech Ci będzie... smile

         Pewnie wtedy, przypuszczam, gdy wyborcy obecnej PiS doczekają się odpowiednika TVN po swojej stronie.

         to całkowicie nietrafiony argument, ponieważ TVN nie jest stacją publiczną, czyli inaczej mówiąc nie jest utrzymywany z publicznych środków w odróżnieniu od tzw. "publicznych" mediów, które za czasów Kurskiego stały się jedynie kłamliwą partyjną tubą propagandową.
         Media publiczne powinny obowiązywać zupełnie inne standardy w odróżnieniu od prywatnych nadawców i uważam, że jest to poza jakąkolwiek dyskusją...
         • zimna-wodka Taki mały dodatek 26.07.20, 18:44
          Ale smakowity.

          Otóż onegdaj pepe napisał:

          "Peowska fundacja (szefowa z PO) w przedwyborczy czwartek miała komplet informacji dotyczących sprawy, po czym odczekała do zakończenia wyborów z ujawnieniem.
          ..........................

          A rzecz w tym, że szefowa fundacji nie z PO tylko z PIS. A na dokładkę startowała z list PIS w ostatnich wyborach samorządowych.

          tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/prezes-fundacji-malgorzata-stawicka-anna-derewienko-bezczelnie-klamie-jest-zadanie-usuniecia-materialu-tvp
          Temat miałem odpuścić ale robi się coraz ciekawszy.

          Bo szefowa (z PIS) wywaliła p. AD (sympatyczkę PIS), za sympatię do PIS, wywalona poleciała z tym do TVP (PIS), TVP PIS zrobiła z tego aferę ("grzech tego nie wykorzystać" - pepe), p. Du*a (PIS) ogrzał się w blasku krzywdy kaleki (PIS) a sama kaleka (PIS) twierdzi, że wykręciła tym 400 tyś głosów dla p. Du*y (PIS).

          A pepe ma szansę na kolejną Wielką Teorię.

          PS . Jak się pogrzebie na FB to można znaleźć wiersz p. Derewienko bez wątpienia autobiograficzny. Wynika z niego bezpośrednio, że przyczyną jej kalectwa był pociąg a pośrednio (choć wyraźnie), że nie był to wypadek tylko próba samobójcza.
          Samego wiersza nie cytuję bo może spowodować ból zębów.
          Pewnie p. Derewienko ma się za co mścić. Do mediów już trafiło nazwisko byłego, nazwa jego firmy a aktualnie p. Derewienko publikuje fotki z jego udziałem.

          Szambo jakich mało.

          ***** *** (oficjalnie podpisane przez porezyDĘta)
          • pepe49 Re: Taki mały dodatek - errata 26.07.20, 19:03
           zimna-wodka napisał:

           > Ale smakowity.
           >
           > Otóż onegdaj pepe napisał:
           >
           > "Peowska fundacja (szefowa z PO) w przedwyborczy czwartek miała komplet informa
           > cji dotyczących sprawy, po czym odczekała do zakończenia wyborów z ujawnieniem.
           > ..........................
           >
           > A rzecz w tym, że szefowa fundacji nie z PO tylko z PIS. A na dokładkę startowa
           > ła z list PIS w ostatnich wyborach samorządowych.
           >
           > tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/prezes-fundacji-malgorzata-stawicka-anna-derewienko-bezczelnie-klamie-jest-zadanie-usuniecia-materialu-tvp
           > Temat miałem odpuścić ale robi się coraz ciekawszy.
           >
           > Bo szefowa (z PIS) wywaliła p. AD (sympatyczkę PIS), za sympatię do PIS, wywalo
           > na poleciała z tym do TVP (PIS), TVP PIS zrobiła z tego aferę ("grzech tego nie
           > wykorzystać" - pepe), p. Du*a (PIS) ogrzał się w blasku krzywdy kaleki (PIS) a
           > sama kaleka (PIS) twierdzi, że wykręciła tym 400 tyś głosów dla p. Du*y (PIS).
           >
           >
           > A pepe ma szansę na kolejną Wielką Teorię.
           >
           > PS . Jak się pogrzebie na FB to można znaleźć wiersz p. Derewienko bez wątpieni
           > a autobiograficzny. Wynika z niego bezpośrednio, że przyczyną jej kalectwa był
           > pociąg a pośrednio (choć wyraźnie), że nie był to wypadek tylko próba samobójcz
           > a.
           > Samego wiersza nie cytuję bo może spowodować ból zębów.
           > Pewnie p. Derewienko ma się za co mścić. Do mediów już trafiło nazwisko byłego,
           > nazwa jego firmy a aktualnie p. Derewienko publikuje fotki z jego udziałem.
           >
           > Szambo jakich mało.
           >
           > ***** *** (oficjalnie podpisane przez porezyDĘta)
           >


           Fundacja Dum Spiro Spero, prez. p. Katarzyna Zwierzchowska (temat wątku)
           i fundacja Nasza Tradycja - Nasza przyszłość, prez. p. Małgorzata Stawicka.


           Dwa tematy, dwa wątki, już tylko prywatno-obyczajowe.
           Będą Pana fascynowały.

           Ostrożnie, bo się Panu pomiesza gdzie PiS a gdzie PO i źle Pan pokaże gdzie jest Dobro a gdzie Zło.
           Prosty wierszyk, żeby się zwoje nie przegrzały a wszystko żeby było jasne.
           Żeby Pan czasem na PO nie napluł.
           Hm.
           Mogłoby to być.

           *

           U. E. musi zostać zakończona.
           Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
           • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 26.07.20, 19:39
            Fakt, pepe ma rację. Zapomniałem, że p. Derewienko zaatakowała dwie fundacje. TVP przejechała sie po obu, pepe tylko po jednej.

            Ale upieram się, że temat jest rozwojowy. Postać p. A.D. robi się coraz bardziej barwna. Będę śledził jej karierę bo inaczej nie wypada.
            • pepe49 Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 00:04
             zimna-wodka napisał:

             > Fakt, pepe ma rację. Zapomniałem, że p. Derewienko zaatakowała dwie fundacje.
             > TVP przejechała sie po obu, pepe tylko po jednej.
             >
             > Ale upieram się, że temat jest rozwojowy. Postać p. A.D. robi się coraz bardzie
             > j barwna. Będę śledził jej karierę bo inaczej nie wypada.
             >

             Pepe poleca śledzenie fejsbuka i karjery pani Karoliny Andryszak. To pani z fundacji, która tłumaczyła pani D., że tak to już jest, kandydat poparty nie ten, kasy niet.
             Kobitka wrobiła szlachetną platformę na cacy.

             Nie żeby herezję głosiła, ale pod nazwiskiem?

             Ciekawe, czy koledzy jej jakoś podziękują. Śledź Pan Karolinę, może być ciekawie.

             *

             U. E.
             ue
             • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 00:34
              A kto to jest p. Karolina Andryszak? Bo wiadomo o niej tylko tyle, że jest przyjaciółką p. Derewienko.

              Dla ułatwienia:

              p. Karolina Andryszak NIE JEST:

              - członkiem zarządu fundacji,
              - członkiem komisji rewizyjnej fundacji,
              - członkiem rady fundatorów

              Więc kim jest p. Andryszak i w jakim charakterze wystąpiła pisząc tego maila?

              Dziękuję pepemu na zwrócenie na ten "drobiazg".

              PS. Pewnie dlatego pisała pod nazwiskiem, że nie pisała do TVP tylko do przyjaciółki. Może jakby wiedziała, że pisze do Rachonia byłaby bardziej powściągliwa....
              • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 00:50
               I jeszcze prezent dla pepego. Dwa artykuły z NC (Najwyższy Czas):

               1. z 09-07-2020

               nczas.com/2020/07/09/nie-oszczedza-nawet-niepelnosprawnych-radna-po-wyrzuca-z-fundacji-inwalidke-za-glosowanie-na-andrzeja-dude/

               2. z 18 -07- 2020

               nczas.com/2020/07/18/fake-news-w-kampanii-wyborcza-afera-z-niepelnosprawna-wyglada-inaczej/

               Zadanie jak w przedszkolu: znajdź różnicę. Pepe da radę?
               • pepe49 żadnych nowości 27.07.20, 13:36
                zimna-wodka napisał:

                > I jeszcze prezent dla pepego. Dwa artykuły z NC (Najwyższy Czas):
                >
                > 1. z 09-07-2020
                >
                > nczas.com/2020/07/09/nie-oszczedza-nawet-niepelnosprawnych-radna-po-wyrzuca-z-fundacji-inwalidke-za-glosowanie-na-andrzeja-dude/
                >
                > 2. z 18 -07- 2020
                >
                > nczas.com/2020/07/18/fake-news-w-kampanii-wyborcza-afera-z-niepelnosprawna-wyglada-inaczej/
                >
                > Zadanie jak w przedszkolu: znajdź różnicę. Pepe da radę?


                Pisali o tym o czym i my w wątku. Jeszcze się nie połapali, że prywatne anse bohaterów nie mają wpływu na wydźwięk sytuacji.
                Jedna nieścisłość: szefowa fundacji DSS jest z PO.

                www.portalsamorzadowy.pl/osoba/katarzyna-zwierzchowska,5228.html
                *

                U. E.
                Wystarczy.
              • pepe49 Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 13:37
               zimna-wodka napisał:

               > A kto to jest p. Karolina Andryszak? Bo wiadomo o niej tylko tyle, że jest p
               > rzyjaciółką p. Derewienko.
               >
               > Dla ułatwienia:
               >
               > p. Karolina Andryszak NIE JEST:
               >
               > - członkiem zarządu fundacji,
               > - członkiem komisji rewizyjnej fundacji,
               > - członkiem rady fundatorów
               >
               > Więc kim jest p. Andryszak i w jakim charakterze wystąpiła pisząc tego maila?
               >
               > Dziękuję pepemu na zwrócenie na ten "drobiazg".
               >
               > PS. Pewnie dlatego pisała pod nazwiskiem, że nie pisała do TVP tylko do przyjac
               > iółki. Może jakby wiedziała, że pisze do Rachonia byłaby bardziej powściągliwa.
               > ...
               >

               Chroń Panie Boże przed takimi przyjaciółmi.

               *
               .
               .
               • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 14:13
                pepe49 napisał:


                > Chroń Panie Boże przed takimi przyjaciółmi.

                A to niby dlaczego? Co złego zrobiła p. Andryszak? Jak się przeanalizuje jej wpis to widać, że nie miała żadnej wiedzy o stalkingu. Mnie to nie dziwi; taka wiedza była na szczeblu władz fundacji ale nie była puszczana w obieg ze względów oczywistych.
                P. Andryszak wiedziała tylko o poskudnym wpisie A. Derewienko na temat innego niepełnosprawnego (pisze, że było to dyskutowane). I połączyła te dwa zdarzenia - wpis i wywalenie p. Derewienko. Mnie taka konstrukcja zupełnie nie dziwi. Może też chciała przyjaciółkę pocieszyć.... Cholera wie.

                Ważne jest, że ten post został uznany za dowód koronny na łajdactwa fundacji. Prawie tak samo ważny jak przynależność szefowej fundacji do peło. Szefowa fundacji od 5 lat nie należy do peło ale to nie ma znaczenia.

                Można pytać o rzetelność dziennikarską; dlaczego rządowe media o nic nie pytały drugiej strony tylko kupiły wszystko w ciemno. Ale po co pytać skoro pepe już odpowiedział - "nie można nie wykorzystać takiej okazji".

                A sprawa p. Derewienko mnie nadal interesuje.
                • pepe49 Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 19:52
                 zimna-wodka napisał:

                 > pepe49 napisał:
                 >
                 >
                 > > Chroń Panie Boże przed takimi przyjaciółmi.
                 >
                 > A to niby dlaczego? Co złego zrobiła p. Andryszak? Jak się przeanalizuje jej wp
                 > is to widać, że nie miała żadnej wiedzy o stalkingu. Mnie to nie dziwi; taka wi
                 > edza była na szczeblu władz fundacji ale nie była puszczana w obieg ze względów
                 > oczywistych.
                 > P. Andryszak wiedziała tylko o poskudnym wpisie A. Derewienko na temat innego n
                 > iepełnosprawnego (pisze, że było to dyskutowane). I połączyła te dwa zdarzenia
                 > - wpis i wywalenie p. Derewienko. Mnie taka konstrukcja zupełnie nie dziwi. Moż
                 > e też chciała przyjaciółkę pocieszyć.... Cholera wie.
                 >


                 Pani D. coś nieprzychylnego napisała wcześniej na temat użycia kaleki w kampanji pana RT. "Przyjaciółka" pisała jej "dyskutowałyśmy w przypadku zdjęć RT z niepełnosprawnymi".
                 Pewnie o to chodzi. Paskudny wpis pani D.?
                 Lansik RT z kaleką jest cool.
                 Lansik AD to pisowska ustawka.
                 Mhm.

                 "Psiapsiółka" rozdzieliła wydarzenia. Pisała "jeśli jednak wiesz, że zarząd fundacji i jej sponsorzy to ludzie opozycji to zapewne musiałaś liczyć się z takimi konsekwencjami".

                 Jasne. Na przykład taki pepe wie, że czerwoni generalnie to fanatycy i kalekę głosującą np. na p. Dudę mogą opluć, skopać czy zaszczuć. Ale taka pani D. mogła myśleć, że jej znajomi, którzy są w sferze PO, są normalnymi ludźmi, jak Bóg przykazał. To znaczy, że za głosowanie na pana Dudę być może ją mogą znielubić, ale nie będą się na niej wyżywać.
                 Myliła się, oczywiście.


                 > 3Ważne jest, że ten post został uznany za dowód koronny na łajdactwa fundacji. P
                 > rawie tak samo ważny jak przynależność szefowej fundacji do peło. Szefowa fu
                 > ndacji od 5 lat nie należy do peło ale to nie ma znaczenia.
                 >


                 Jest w klubie radnych PO.

                 > Można pytać o rzetelność dziennikarską; dlaczego rządowe media o nic nie pytały
                 > drugiej strony tylko kupiły wszystko w ciemno. Ale po co pytać skoro pepe już
                 > odpowiedział - "nie można nie wykorzystać takiej okazji".

                 Nie można nie wykorzystać takiej sytuacji.
                 Dlatego jest dobrze, że tvp jest chociaż chwilowo w rękach PiS, bo można naświetlić chociaż co grubsze draństwa czerwonych.

                 >
                 > A sprawa p. Derewienko mnie nadal interesuje.
                 >
                 >
                 >
                 >

                 Biedna pani D. Łatwo nie będzie miała.
                 Cokolwiek zrobiła, fanatycy życie jej zatrują.

                 *

                 U. E.
                 Wiadomo. Szlus.
                 • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 20:11
                  Wybacz pepe. Nic nie rozumiem z tego wywodu. Może tylko tyle, że peło jest wredne i że pepe będzie bronił prawa kurwizji do posługiwania się kaleką w celach propagandowych.
                  Bo cel uświęca środki - ważne jest zaszczepienie w odbiorcy nienawisci do peło a środki służące do tego celu są obojętne. Np świetne jest opisywanie draństw czerwonych których nie ma (ani czerwonych ani draństw.
                  Pepe nie przyjmie do wiadomości że cała sprawa była ściemą bo taka jest konstrukcja pepego. Fakty nie mają znaczenia i pepe do smierci będzie twierdził, że p. Derewienko wyleciała za poglądy a nie za stalking.

                  No i dobrze. A p. D. jest faktycznie biedna. W odrębnym poście - dlaczego tak uważam.
                  • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 27.07.20, 20:54
                   Sprawa wygląda mniej więcej tak:
                   P. A.D. usiłowała popełnić samobójstwo. Nieskutecznie bo straciła "tylko" nogi ale zachowała życie. Wcześniej wydawało się, ze rozstanie z byłym było skutkiem jej kalectwa; teraz mam wrażenie, że było przyczyną.
                   Po pobycie w psychiatryku, obowiązkowym w takich sytuacjach, p. A.D. została uznana za bezpieczną dla siebie i puszczona między ludzi. Co nie oznacza, że została poskładana psychicznie - nie została i nadal nie jest.
                   P. A.Derewienko próbuje odegrać się na byłym i wchodzi w stalking. Były ma dość bo p. A.D. rozwala mu życie nie pomna, że były na nią łoży. I stawia fundacji ultimatum - albo p. D albo ja. Fundacja wybiera sponsora i rozstaje sie z p. D.
                   Pismo wypowiadające współpracę p. D. dostaje 2 lipca. A do mediów trafia 9 lipca. Może 7 dni na dotarcie z takim njusem do rządowych mediów to mało. A może dużo - bo p. A.D. przyjaźni się z p. Nykiel (naczelną od Karnowskich). Fundacja dostaje w łeb z najgrubszej rury i nie bardzo ma co zrobić. Publikuje jakieś niejasne oświadczenie, tak ogólnikowe że nikt go nie kupuje. Czemu tak? Bo szczegóły wymagałyby podania danych sponsora a nie każdy chce włazić w sam środek politycznej napierdalanki (wulgaryzm zamierzony). A czasu jest mało bo za chwilę cisza wyborcza.
                   Dalej wiadomo: telefon od Du*y, Orlen i szum wielki. W końcu to najmocniejszy element kampanii Du*y.
                   P. A.Derewienko staje się gwiazdą; piszą o niej artystka, znana artystka, dziennikarka itp. P. A.D. to lubi ; jest takim workiem kompleksów, że kupi każde dowartościowanie. A jeszcze p. Rachoń zaprasza ją do TVP w roli politycznego komentatora.
                   Potem fakty wychodzą na jaw i zachwyt nad p. Anią raptownie maleje. Nawet rządowe media o niej zapominają. A NC (autorytet pepego) wycofuje się rakiem z oskarżeń wobec fundacji.
                   P Ania robi co może : prawie nie śpi (na FB widać godziny wpisów), produkuje kilkadziesiąt wpisów dziennie, obsługuje także TT i instagram. Huk roboty. Nawet mocno radykalizuje swoje poglądy polityczne. I nic

                   A ja nie jestem wrogiem p. Ani. Nawet ją w jakiś sposób lubię i może nawet rozumiem. Kalece psychicznej i fizycznej łatwo nie jest. A dojść do ładu z samym sobą to duża sztuka. Szuka rewanżu za swoje nieszczęścia i uważa to za swoje naturalne prawo. Reakcja na ten rewanż nie może być, w jej mniemaniu, niczym innym jak zemstą polityczną. A utwierdza ją w tym przekonaniu przyjaciółka chyba nie do końca świadoma co robi i jak to zostanie wykorzystane.

                   A co jest na dzisiaj? P. Ania skłóciła się z dwiema fundacjami, które ją wspierały. Nieświadoma własnych błędów brnie dalej w stalking publikując fotki byłego. Ot tak - żeby każdy kto ma ochotę obić mu mordę się nie pomylił. P. Zbyszek będzie miał problem z uwaleniem sprawy.
                   Co gorsza trafia w nią fala hejtu. Faktycznego hejtu z "pisowską kurewką" włącznie.
                   I mnie to nie dziwi - bo taka stała się polska polityka. Jeśli A.D. o tym nie wiedziała to powinna ją uświadomić p. Nykiel; w końcu sama taki hejt produkuje albo inspiruje.
                   Fala hejtu trafia w człowieka rozwalonego psychicznie i faktycznie bezbronnego. Wytrzyma? Pomoże jej KTOŚ komu pomogła wygrać wybory? Czy KTOŚ kto ją w to wciagnął poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności; jakichkolwiek zobowiazań?
                   Nie sądzę. Dzisiaj już każdy wie, że kontakty z p. Anią to zwiastun kłopotów.

                   I to mnie w tej chwili interesuje. Czy dziewczyna zostanie pozostawiona sama sobie czy ktokolwiek jej pomoże. Bo ona bardzo potrzebuje pomocy. Czy pomogą jej ci którym ona tak bardzo pomogła?
                  • pepe49 Re: Taki mały dodatek - errata 28.07.20, 03:55
                   zimna-wodka napisał:

                   > Wybacz pepe. Nic nie rozumiem z tego wywodu. Może tylko tyle, że peło jest wred
                   > ne i że pepe będzie bronił prawa kurwizji do posługiwania się kaleką w celach p
                   > ropagandowych.
                   > Bo cel uświęca środki - ważne jest zaszczepienie w odbiorcy nienawisci do peło
                   > a środki służące do tego celu są obojętne. Np świetne jest opisywanie draństw c
                   > zerwonych których nie ma (ani czerwonych ani draństw.
                   > Pepe nie przyjmie do wiadomości że cała sprawa była ściemą bo taka jest konstru
                   > kcja pepego. Fakty nie mają znaczenia i pepe do smierci będzie twierdził, że p
                   > . Derewienko wyleciała za poglądy a nie za stalking.
                   >
                   > No i dobrze. A p. D. jest faktycznie biedna. W odrębnym poście - dlaczego tak u
                   > ważam.
                   >
                   >
                   >

                   To będzie raczej do niezorjentowanych, gdyby komuś innemu od nas się chciało tu być:

                   przed wyborami peowska fundacja z Bydgoszczy zabrała kalece kasę, wysyłając do niej list, w którym nie sprecyzowano powodów zabrania.
                   Zainteresowana przypuszczała, że to z powodów poparcia przez nią konkurencji PO w wyborach.
                   Zwolennicy PO w rozmowach na fejsbuku ją w tym przypuszczeniu utwierdzali.

                   Tą sytuację (nienawiść peowców do konkurencji przechodzącą w fanatyzm) pokazała telewizja państwowa.
                   Bardzo dobrze.
                   Pan zw przeklina ją od ku.wizji.
                   Widzę, że Pan kłamie jak może. Myśląc, że w dobrej sprawie?

                   pepe będzie bronił prawa kurwizji do posługiwania się kaleką w celach p
                   > ropagandowych.
                   > Bo cel uświęca środki - ważne jest zaszczepienie w odbiorcy nienawisci do peło
                   > a środki służące do tego celu są obojętne. Np świetne jest opisywanie draństw c
                   > zerwonych których nie ma (ani czerwonych ani draństw.

                   Są, panie zw. Tutaj wałkujemy tylko jedno konkretne świństwo.
                   Staram się je pokazać i, na Pańskim przykładzie, przepraszam, pokazać, że zwolennik czerwonych nie potrafi ani się przyznać do fanatyzmu wśród swoich współplemieńców ani, tym bardziej, od tej postawy odciąć.
                   Potrafi zeszmacać, szczuć, zwalać winy swoich kumpli na WROGA.
                   Nienawiść! PiS jest ZŁE!
                   Wrrr.

                   Jak to było? Władza! Kasa! Posady!

                   Spokojnie. Kiedyś jednak kumple wrócą i ktoś tą władzę, kasę i posady przytuli.
                   Niestety dla całej reszty. Logika demokracji. Trudno.

                   *

                   U. E.
                   Wystarczy.
                   • zimna-wodka Re: Taki mały dodatek - errata 28.07.20, 11:21
                    pepe49 napisał:


                    >
                    > To będzie raczej do niezorjentowanych, gdyby komuś innemu od nas się chciało tu
                    > być:
                    > przed wyborami peowska fundacja z Bydgoszczy zabrała kalece kasę, wysyłając do
                    > niej list, w którym nie sprecyzowano powodów zabrania.
                    > Zainteresowana przypuszczała, że to z powodów poparcia przez nią konkurencji PO
                    > w wyborach.
                    > Zwolennicy PO w rozmowach na fejsbuku ją w tym przypuszczeniu utwierdzali.

                    Fakt. Tak było.

                    > Tą sytuację (nienawiść peowców do konkurencji przechodzącą w fanatyzm) pokazała
                    > telewizja państwowa.
                    > Bardzo dobrze.

                    Tyle, że to nie była nienawiść do konkurencji.

                    > Pan zw przeklina ją od ku.wizji.

                    Nie przeklinam. kurwizja=telewizja Kurskiego. Do przeklinania potrzebne jest drugie równanie: Kurski=?????

                    > Widzę, że Pan kłamie jak może.

                    Nie zauważyłem. A gdzie?

                    > pepe będzie bronił prawa kurwizji do posługiwania się kaleką w celach p
                    > > ropagandowych.
                    > > Bo cel uświęca środki - ważne jest zaszczepienie w odbiorcy nienawisci do
                    > peło
                    > > a środki służące do tego celu są obojętne. Np świetne jest opisywanie dra
                    > ństw c
                    > > zerwonych których nie ma (ani czerwonych ani draństw.


                    > Są, panie zw. Tutaj wałkujemy tylko jedno konkretne świństwo.

                    Wyrzucenie kaleki za stalking czy wykorzystanie kaleki dla celów wyborczych?

                    > Staram się je pokazać i, na Pańskim przykładzie, przepraszam, pokazać, że zwole
                    > nnik czerwonych nie potrafi ani się przyznać do fanatyzmu wśród swoich współple
                    > mieńców ani, tym bardziej, od tej postawy odciąć.


                    > Potrafi zeszmacać, szczuć, zwalać winy swoich kumpli na WROGA.

                    Kogóż to szczuję?
                    Na fanatyka to raczej wyględa pepe (vide 3 Wielkie Teorie pepego)

                    > Nienawiść! PiS jest ZŁE!

                    Nie. PiSS jest bardzo złe.

                    > Wrrr.

                    Ja nie gryzę. Gryzie pepe.

                    > Jak to było? Władza! Kasa! Posady!

                    Dokładnie tak jest. I dlatego potrzebny jest Długopis vel Du*a żeby tak zostało. 3 lata gwarantowanego chapania to duża sprawa.

                    > Spokojnie. Kiedyś jednak kumple wrócą i ktoś tą władzę, kasę i posady przytuli.

                    O ile cokolwiek zostanie do przytulenia. A na to się nie zanosi.

                    > Niestety dla całej reszty. Logika demokracji. Trudno.

                    Niestety

                    PS ***** ***
                 • damkon Re: Taki mały dodatek - errata 28.07.20, 00:59
                  Nie można nie wykorzystać takiej sytuacji.
                  Dlatego jest dobrze, że tvp jest chociaż chwilowo w rękach PiS, bo można naświetlić chociaż co grubsze draństwa czerwonych.


                  Pepe! To wyjątkowe pójście na łatwizne. Przypomnę tylko, że po zwycięstwie PiS miała być nowa jakość, miało być nowe otwarcie. A co jest? Partyjniactwo, cynizm i prosta droga na skróty do PRL-u...

                  Upartyjnienie publicznych mediów to najbardziej parszywa rzecz i jeden z grzechów głównych pisowskiej władzy, których to miała być rzekomo gwarantem niezależności i pluralizmu....

                  Dlatego uzasadniając to barbarzyństwo, wysil się troche bardziej Pepe, wysil...
                  • pepe49 @damkon telewizji upartyjnienie 28.07.20, 04:14
                   damkon napisał:

                   > Nie można nie wykorzystać takiej sytuacji.
                   > Dlatego jest dobrze, że tvp jest chociaż chwilowo w rękach PiS, bo można naświe
                   > tlić chociaż co grubsze draństwa czerwonych.

                   >
                   > Pepe! To wyjątkowe pójście na łatwizne. Przypomnę tylko, że po zwycięstwie PiS
                   > miała być nowa jakość, miało być nowe otwarcie. A co jest? Partyjniactwo, cyniz
                   > m

                   Tak. Są. Dlatego powtarzam, że trzeba kopać wyborczo w siedzenia pisowców, bo mają polepszać a nie naśladować czerwonych.


                   i prosta droga na skróty do PRL-u...

                   Nie. Nawet przejęcie władzy przez czerwonych nie będzie drogą do PRL. To był koncern państwowy z totalną władzą.

                   >
                   > Upartyjnienie publicznych mediów to najbardziej parszywa rzecz i jeden z grzech
                   > ów głównych pisowskiej władzy, których to miała być rzekomo gwarantem niezależn
                   > ości i pluralizmu....
                   >

                   Nie. Kłamstwo. PiS wyrzuciła PO z telewizji państwowej i zajęła jej miejsce.
                   Upartyjnienia dokonało PZPR (obecnie Lewica) w chwili powstania TVP i trwa ono (być może z maleńką przerwą za czasów pana Wildsztajna) do dzisiaj.
                   W chwili gdy Pan o tym również napisze będziemy mogli rozmawiać rozsądnie o telewizji państwowej. Jeżeli jako wzór stawia Pan telewizję zarządzaną przez partyjniaków z PO, a wcześniej z innych jeszcze partyj to rozmowa jest trudna.


                   > Dlatego uzasadniając to barbarzyństwo, wysil się troche bardziej Pepe, wysil...
                   >

                   Wysilmy się razem usuwając to barbarzyństwo, może coś z tego będzie.

                   *

                   U. E.
                   Wystarczy.
                   • damkon Re: @damkon telewizji upartyjnienie 28.07.20, 23:34
                    Tak. Są. Dlatego powtarzam, że trzeba kopać wyborczo w siedzenia pisowców, bo mają polepszać a nie naśladować czerwonych.

                    obawiam się, że prędzej złamiesz nogę od kopania w pisowskie siedzenia nim doczekamy się jakiegokolwiek polepszenia...

                    Tak czy inaczej, czeka Ciebie Pepe baaaardzo dużo kopania...
                    • zimna-wodka Re: @damkon telewizji upartyjnienie 29.07.20, 11:54
                     damkon napisał:

                     > Tak. Są. Dlatego powtarzam, że trzeba kopać wyborczo w siedzenia pisowców, b
                     > o mają polepszać a nie naśladować czerwonych.


                     Niech pepe kopie. Na początek proponowałbym kopnięcie:

                     - p. Pinokia - żeby ujawnił co i dlaczego "przepisał" na żonę. Bo PiSS obiecywało odpowiednią ustawę, nawet dotrzymało słowa tyle, że Du*a (PiSS) skierował ją do TK (PiSS) a tam uwięzła. W końcu p. Capoditutticapi (PiSS) mógłby coś szepnąc na uszko p. Przygłupskiej (PiSS) żeby nie blokowała słusznych inicjatyw PiSS.
                     Bo mają dobre i ciepłe relacje towarzyskie co dobitnie świadczy o niepolityczności p. Przygłupskiej (PiSS) i jej niezależności od p. Capoditutticapi (PiSS), który to załatwił jej bardzo intratną posadę. A także nie zapomniał o jej małżonku (TW Wolfgang).

                     - p. Szumowskiego, też żeby wskazał przepisany majątek a także żeby wytłumaczył skąd skromna żona skromnego p. ministra miała dziesiątki milionów zlotych wkładane do spółek p. ministra, jego brata i swoich.

                     Wiem, że nie ma jeszcze ustawy PiSS bo zablokowała ją p. Przygłupska (PiSS) na życzenie p. prezyDĘta (piSS) ale obaj panowie (PiSS) mogą wykonać taki gest dobrowolnie choćby w trosce o morale ich poddanych.

                     O ile pytania/kopnięcia okażą się skuteczne pomyślimy o następnych.
                     Tylko błagam: niech pepe nie pisze, że nie można kopnąć bo peło a jak kopnąć to dopiero po kopnięciu peło. W końcu jak PiSS ma być lepsze od peło to niech się na peło nie powołuje.

                     PS. Tak, p. prezyDĘt podpisał ***** ***. Dali mu coś do podpisania to podpisał bez zastanowienia. Taki odruch zawodowy.
                     Czyli: niech żyje ***** *** .
                    • pepe49 Re: @damkon telewizji upartyjnienie 31.07.20, 14:03
                     damkon napisał:

                     > Tak. Są. Dlatego powtarzam, że trzeba kopać wyborczo w siedzenia pisowców, b
                     > o mają polepszać a nie naśladować czerwonych.

                     >
                     > obawiam się, że prędzej złamiesz nogę od kopania w pisowskie siedzenia nim docz
                     > ekamy się jakiegokolwiek polepszenia...
                     >
                     > Tak czy inaczej, czeka Ciebie Pepe baaaardzo dużo kopania...
                     >

                     Wiem o tym.
                     Nie zamierzam przestać, chociaż to męczące.
                     W końcu na nich głosuję. Odpowiadam za nich.

                     *

                     U. E.
                     Wystarczy.
   • pepe49 Re: Zdarta płyta 25.07.20, 22:39
    dorota_333 napisała:

    > Wątek robi się podobny do monotonnego mamrotania wariata. Pepe objawia, że "zab
    > rali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę". Tłumaczy się Pepemu, że z całki
    > em innego powodu, na co Pepe od nowa, że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje n
    > a pana Dudę". Tak długo, aż się utrwali.


    Nie, proszę Pani.

    Nie piszę że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę".

    Natomiast piszę, że po zabraniu pieniędzy przez fundację, zwolennicy PO byli przekonani, że "zabrali kalece pieniądze bo głosuje na pana Dudę".
    Było to dla nich normalne. Pisali o tym.
    I dlatego jeden z braci Kurskich to nagłośnił.

    Ponieważ taka postawa jest dla większości nieakceptowalna, PO straciło w wyborach.

    Ja się domagałem, żeby przestać pisać o tej sytuacji jako o "pisowskiej ustawce".
    Owszem, kilka razy pod rząd, bo mnie to złościło, taki tępy upór zwolenników PO.
    Bo MY=DOBRO, ONI=ZŁO, prawda Pani Doroto?

    W tej sytuacji racji takiemu pepemu przyznać Pani nie może; rozumiem to.

    Proszę się jednak w takich wypadkach spodziewać odpowiedzi.

    *

    U. E.
    Wystarczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka