Dodaj do ulubionych

Projekt Hołownia

10.07.20, 11:25
Obiecałem wyjaśnić skąd się wzięło nazwisko pani Dominiki Kulczyk przy wypowiedzi dotyczącej pana Hołowni.
Proszę:

"Hołownia ... 8 grudnia 2019 w Gdańsku ogłasza swój start. Tego samego dnia w warszawskiej restauracji Specjały Regionalne spotyka się z przedstawicielami stowarzyszenia Przychodnia skupiającego stołecznych biznesmenów. ... obecny był Przemysław Schmidt, poza nim szefowie funduszy inwestycyjnych, właściciele firm konsultingowych, paru prawników.
Dotarliśmy do jednego z uczestników spotkania. Jak nam opowiada, pomysłodawcą przedsięwzięcia był mec. Bogdan Dzudzewicz, w czasie całych rządów PO-PSL dyrektor Biura Prawnego i radca Orlenu.

- Zebraliśmy się w ponad 20 osób ... Z Hołownią przyszedł pan Kobosko, który był znany wielu z nas. Pan Szymon ... do nas miał konkretną prośbę - o finansowe wsparcie jego kampanii. Zarzekał się, że nie jest prawdą, by Dominika Kulczyk finansowała wszystko
...

Michał Kobosko, były redaktor naczelny Newsweeka, Dziennika Gazety Prawnej, Wprost czy Forbesa ... w latach 2013-16 stał na czele polskiej odnogi organizacji Project Syndicate /Świat Idei/ ... finansowanych m. in. przez fundację George'a Sorosa ... przez ostatnich 6 lat Kobosko był szefem warszawskiego biura amerykańskiego think-tanku Atlantic Council ... Zostawił intratną i wpływową posadę w AC dla Hołowni ...
Według naszych informatorów miał się chwalić znajomym, że stawka za kierowanie kampanią prezydencką celebryty ma wynosić okrągły milion złotych. ..."


Marek Pyza, Marcin Wikło "Drogi kandydat", "W Sieci" nr 21 2020.Artykuł napchany nazwiskami, wybrałem małe kawałki. Istotnie, "nie jest prawdą by Dominika Kulczyk finansowała wszystko". Nie wszystko.

Projekt Hołownia jeszcze wisi, zobaczymy co z nim będzie.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • sendivigius Re: Projekt Hołownia 10.07.20, 14:11
   pepe49 napisał:


   > Według naszych informatorów miał się chwalić znajomym, że stawka za kierowanie
   > kampanią prezydencką celebryty ma wynosić okrągły milion złotych. ..."

   A wy naprawde naiwniaki wierzycie że jest "demokracja" i "wola ludu" w przeciwienstwie do okrutnej komuny.

   BTW, CIA ma wiekszy budzet niz jakas panna Kulczykówna, i nie wydaje go na lizaki i wate cukrowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka