Dodaj do ulubionych

aż połowa Polski nie ma prezydenta!

13.07.20, 07:45

obudziłem się dzisiaj rano w nowym PRL-u, bez prezydenta, za to z pierwszym sekretarzem i jego namiestnikiem w pałacu prezydenckim.... sad

niestety, ale nie mam ani krzy zaufania do pisowskiej władzy i uczciwości tych wyborów, ani krzty...
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 09:40
   Gdyby wybory w podobnym stosunku głosów wygrał Trzaskowski to zwolennicy Dudy mogliby napisać, że połowa Polski nie ma swojego prezydenta. Poza tym pisali by, że wygrał "układ" znany ze skłonności do korupcji oraz przytoczyli by jeszcze sporo innych argumentów, dlaczego wygrał nie ten kto powinien. W sumie, zadziwiające jest to, jak skuteczne są maszyny propagandowe obsługujące obie strony konfliktu, którym udało się przekształcić Polaków we dwa wrogie plemiona. Większość ludzi uwierzyła, że zarzuty stawiane stronie przeciwnej są prawdziwe i to może prowadzić w przyszłości do poważnych konfliktów.

   Gdyby spojrzeć na to z pewnej perspektywy to linia podziału przebiega pomiędzy tą częścią społeczeństwa, która po 89 r najwięcej zyskała a tę, która zyskała niewiele, lub wręcz straciła. PIS prowadząc swoją politykę socjalną dużo dla biedniejszych Polaków uczynił, przy okazji pobudzając popyt wewnętrzny, na czym zyskują też przedsiębiorcy. Pozostają kwestie obyczajowe, tj. stosunek do kościoła i LGBT. Tak się jednak składa, że w Polsce nikt nikomu nie każe chodzić do kościoła, czy też przynależeć do LGBT. To wszystko są wybory indywidualne i na szczęście, żadna ze stron nie ma monopolu na prawdę.
   • sendivigius Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 14:55
    herr7 napisał:


    > Gdyby spojrzeć na to z pewnej perspektywy to linia podziału przebiega pomiędzy
    > tą częścią społeczeństwa, która po 89 r najwięcej zyskała a tę, która zyskała n
    > iewiele, lub wręcz straciła.

    Nie, nie tak to za proste, choc czesto przedstawiane. Linia podzialu jest miedzy tymi co uwazaja ze ci co sie wzbogacili to zrobili to "poboznie i sprawiedliwie" i tymi co uwazaja ze to "kretacze i zlodzieje". Wynika to z tego ze wsrod ludzi, co wielokrotnie zbadano empirycznie, potrzeba sprawiedliwosci (czyli spojnosci pomiedzy swiatem wyobrazonym czy tez wdrukowanym w procesie socjalizacji a rzeczywistym) jest silniejsza niz potrzeba dobrobytu.


    PIS prowadząc swoją politykę socjalną dużo dla bie
    > dniejszych Polaków uczynił, przy okazji pobudzając popyt wewnętrzny, na czym zy
    > skują też przedsiębiorcy.

    Nie, ta polityka jest ponad powyzszymi podzialami. Jest to klientelizm polityczny, biora i ci i ci. JKM bral pieniadze od europarlamentu choc go krytykowal.
   • damkon Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 22:54
    Gdyby spojrzeć na to z pewnej perspektywy to linia podziału przebiega pomiędzy tą częścią społeczeństwa, która po 89 r najwięcej zyskała a tę, która zyskała niewiele, lub wręcz straciła.

    Linia podziału przebiega przede wszystkim między Polską przedsiębiorczą i otwartą a Polską zamkniętą, zawistną i roszczeniową, która dzięki takim szkodnikom, jak pisowska władza może żyć na cudzy rachunek...
    • herr7 Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 14.07.20, 08:39
     Najwyraźniej jest Pan frustratem i nie do końca rozumie co pisze. Dla przykładu, zawiść występuje niezależnie od wieku i pozycji materialnej, czy też światopoglądu. Nic Pan nie słyszał o wyścigu szczurów w korporacjach? Skąd się wzięła nazwa Mordor w odniesieniu to dzielnicy, w której owi młodzi-wykształceni pracują?

     Linia podziału rzeczywiście przebiega między młodymi a starszymi ludźmi. Ale to nie jest jakaś szczególna polska przypadłość. Tak jest wszędzie, ludzie starsi i ubożsi są bardziej też konserwatywni pod względem obyczajowym. Mniejsze miejscowości zostały też bardziej dotknięte przez transformację.
     • damkon Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 14.07.20, 10:48
      Dla przykładu, zawiść występuje niezależnie od wieku i pozycji materialnej, czy też światopoglądu.

      nic nie pisałem o tym, że w zależności od wieku czy pozycji materialnej przebiega linia podziału w Polsce. Proszę nie manipulować moimi słowami

      Najwyraźniej jest Pan frustratem

      co do mojej frustracji, to tutaj pełna zgoda! Tak, rzeczywiście jestem sfrustrowany faktem, że pisowska szajka dalej będzie "reformować" Polskę...
  • dorota_333 Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 09:50
   Ano, nie ma.
   Gorzka jest ta rzeczywistość, spróbujmy jakoś przetrawić tę gorycz.

   1. Na samym początku usłyszymy nawoływania do zgody narodowej i zakopania podziałów. Nawoływania rytualne i krótkie raczej będą, bo czeka robota.

   2. Zanim zacznie się spowolnienie gospodarcze władza będzie chciała pewne rzeczy załatwić do końca. A ma ambitne plany: reorganizacja sądownictwa, zduszenie samorządów, atak na wolne media. Może będzie jakieś podziękowanie dla kościoła? (utrudnienia w przeprowadzaniu aborcji jeśli nie całkowity zakaz).

   3. Najbliższe kilka lat będzie piękne dla ewangelistów: Łukasza i Mateusza. Zapanuje ewangelia nieskrępowanej grabieży państwowego majątku.

   Jedno jest w tym wszystkim optymistyczne: Polska naprawdę pękła na dwie niemal równe połowy. Opozycja się policzyła i uaktywniła.

   Czapką już połowy narodu nie nakryją.

   No cóż, będzie ciekawie. A może po prostu ta 'wschodnia" połowa narodu potrzebuje kija w dupie, żeby zmieniła im sie świadomość (na bardziej obywatelską)?
   • herr7 Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 11:07
    Jak rozumiem jest pani sfrustrowana. Dwa dni wcześniej swoją frustrację wyładował pani partyjny towarzysz o ksywce zimna wódka. I to w dość niewybredny sposób dotyczący golenia żeńskich genitaliów przez Agatę, żonę Andrzeja. Niby nic, ale bardzo wiele mówi o ludziach, którzy uważają się za lepszych i mądrzejszych od "pisowskiego pospólstwa". Pozostaje pytanie, na co będzie stać takich ludzi, kiedy dorwą się do władzy?
   • deluc Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 12:05
    "(..)Jedno jest w tym wszystkim optymistyczne: Polska naprawdę pękła na dwie niemal równe połowy. Opozycja się policzyła i uaktywniła.(..)"

    Nie, to nie opozycja to "rezonansujący" przekazem z tzw "wolnych mediów" szarzy obywatele - tak dalece "oczadzeni" że żadna z nimi merytoryczna dyskusja nie miała sensu ... spodziewałem się też że spotkam "oczadzonych" z tej drugiej strony - a tu jakby słabiej ... tu raczej padały argumenty typu 500+ i strach że jak tamci przyjdą do zabiorą ... że władza może i kradnie ale i daje i że oni wolą tych co są ...
  • dorota_333 I jedynym naszym pocieszeniem 13.07.20, 12:19
   ... staną się Sztuczne Fiołki

   www.facebook.com/SztuczneFiolki/photos/pb.483774998308410.-2207520000../3416277081724839/?type=3&theater


   No, może nie jedynym, ale trzeba będzie znaleźć sobie jakieś refugia: miejsca przyjazne, niegłupie, ludzkie po prostu. Czy to tak było za komuny, prawda? Poszerzać terytoria sensu wbrew orgii bydlackiego chamstwa i bezsensu. Terytoria wcale nie tak małe.

   Dla Pepego - refugium = azyl, ostoja.
  • lastboyscout Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 13:16

   A ja sie obudzilem dzisiaj rano i mysle sobie, ze ten Czartoryski to byl szczesciarz albo idiota.

   Pierwszym, ze jeszcze wierzyl w Polakow (?) i drugim, ze jeszcze wierzyl w Polakow (?)


   Ty, Damkon jestes do niego wlasciwie podobny skoro masz zaufanie do niemczuchowej wladzy i uczciwosci jej wybrania a nie jestes w stanie zrozumiec, ze
   CELEM JEST aby NASZ DOM byl CORAZ WYZSZYM
   MUREM PODZIELONY


  • cojestdoktorku Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 13:44
   wkleiłem w innym miejscu ale jeszcze tutaj dodam bo tez pasuje
   nie tylko połowa Polski nie ma prezydenta ale też całe Niemcy
   i pisze to ktoś kto nienawidzi PIS-u za naszych wasalne relacje z USA:

   "Prof. Engels przyznaje, że od kiedy przeprowadził się do Polski i jest w stanie porównać doniesienia medialne o Polsce (za granicą - PAP) z tym, co naprawdę dzieje się w tym kraju, wstrząsnęła nim rażąca różnica między dwoma obrazami, a najbardziej widoczne jest to w przypadku mediów niemieckich
   ...
   Według prof. Engelsa "dosłownie każdego dnia główne niemieckie czasopisma i stacje telewizyjne oddają się publikacji rażąco jednostronnych materiałów, w których lewicowo-liberalni politycy przedstawiani są jako kosmopolityczni bohaterowie w lśniącej zbroi, usiłujący uratować swój kraj przed ruiną gospodarczą, duchownymi-pedofilami, nietolerancyjnymi homo- i islamofobami oraz nikczemnymi i dyktatorskimi ministrami, podczas gdy ich zadanie utrudniają uparci, bezduszni i prostaccy chłopi z Europy Wschodniej
   ...
   Z kolei w Polsce, uważa prof. Engels, "niemieckie doniesienia medialne są przejmowane przez liczne polskie media należące do niemieckich firm i są bardzo mile widziane (często nawet inspirowane) przez obecną opozycję, która ryzykuje ważniejsze interesy kraju w zamian za objęcie władzy dzięki niemieckiemu wsparciu"

   forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/7767058,belgijski-profesor-media-w-niemczech-chca-pomoc-polakom-w-podjeciu-wlasciwej-decyzji.html
  • zimna-wodka Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 14:04
   damkon napisał:

   >
   > obudziłem się dzisiaj rano w nowym PRL-u, bez prezydenta, za to z pierwszym sek
   > retarzem i jego namiestnikiem w pałacu prezydenckim.... sad
   >
   > niestety, ale nie mam ani krzy zaufania do pisowskiej władzy i uczciwości tych
   > wyborów, ani krzty...

   Nie masz racji. Wybory się odbyły; ktoś wygrał a ktoś przegrał. Inaczej się nie da. Wygrali prawdziwi patrioci, rdzenni Polacy, antyintelektualiści i tradycyjne wartości ze wschodu Polski. A przede wszystkim ci co BIORĄ.

   Przegrali komuniści i złodzieje, zdradzieckie mordy, bydło, rusko-niemieccy zaprzańcy i zdrajcy, resortowe dzieci, ruskie onuce i genderowcy, zwolennicy "wyimaginowanej wspólnoty". A przede wszystkim ci co PRACUJĄ na tych co BIORĄ.

   Taka jest rzeczywistość. W oczywisty sposób ta rzeczywistość ukształtuje przyszłość. Znów - patriotyczną i ludową, antyeuropejską, homofobiczną, antyinteligencką. I rzeczywistość ekonomiczną co nie musi być korzystne dla bydła ale musi być korzystne dla tych, na których to bydło pracuje.

   A jeśli już musisz, za wszelką cenę, mieć jakąkolwiek satysfakcję to przypomnę ci pewne słowa Du*y z kampanii: "teraz, w drugiej kadencji, będę odpowiadał już tylko przed Bogiem, Historią i Narodem". Nie pytaj przed kim Du*a odpowiadał w trakcie pierwszej kadencji bo to oczywiste.
   Mnie wygląda na to, że Du*a uwierzył w narrację wg której jest głównym architektem i siłą sprawczą obozu waaadzy i potrzebny będzie solidny kij żeby go zapędzić z powrotem do przedpokoju Prezesa. Zakładanie, że Du*a obroni się przed tą lagą jest szczytem naiwności ale samo zapędzanie bedzie miłe dla oka i duszy.
   • dorota_333 Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 13.07.20, 15:38
    > Wygrali (...) ci co BIORĄ.
    > Przegrali (...) ci co PRACUJĄ na tych co BIORĄ.

    I to jest sedno obecnej sytuacji. Wygrało agresywne rozdawnictwo; zobaczymy, jak długo kraj może tak funkcjonować. Koniec komuny w Polsce może być pewną wskazówką moim zdaniem - zobaczymy duży dodruk pieniądza. Tym bardziej, że jest pretekst w postaci pandemii.
  • pigeon_shit_dust 1.78 promilla w USA tez glosowalo za Facetem. 13.07.20, 14:29
   Czyli Dude. Dude , facet, gosc.
   O dziwo Dude wcale nie wygral w USA przytlaczajaco, i bardzo dobrze, nie bedzie zrzedzenia .
   Z pktu mojego wlasnego , prywatnego interesu to lepiej ze wygral Dude, chociaz tak naprawde to olewam to mentalnie.
   Ubaw bedzie jednak jak Dude bedzei sie wprawaszal do ewentualne nowego prezydenta USA, by zlozyc hold lenny smile
   • dorota_333 Re: 1.78 promilla w USA tez glosowalo za Facetem. 13.07.20, 14:52
    > Z pktu mojego wlasnego , prywatnego interesu to lepiej ze wygral Dude

    W sensie:
    złe zarządzanie krajem, powszechne złodziejstwo i marnotrawstwo władzy -> pogłębiony kryzys -> niższe ceny nieruchomości? No to owszem, ten scenariusz teraz zagramy.

    Chyba ze jeszcze prościej myślisz i wystarczy Ci zwykłe obserwowanie jak Polska się stacza. ten scenariusz tez zagramy.
    • pigeon_shit_dust Re: 1.78 promilla w USA tez glosowalo za Facetem. 13.07.20, 15:14
     dorota_333 napisała:

     > > Z pktu mojego wlasnego , prywatnego interesu to lepiej ze wygral Dude
     >
     > W sensie:
     > złe zarządzanie krajem, powszechne złodziejstwo i marnotrawstwo władzy -> p
     > ogłębiony kryzys -> niższe ceny nieruchomości? No to owszem, ten scenariusz
     > teraz zagramy.

     All of the above.

     > Chyba ze jeszcze prościej myślisz i wystarczy Ci zwykłe obserwowanie jak Polska
     > się stacza. ten scenariusz tez zagramy.


     To mi akurat trocze lata w sumie. Ale jak sie za bardzo stoczycie to bedzie taki syf, ze nawet przyjechac na wakacje sie nie da.
     Ciekawostka bedzie obserwowac jak sobie rzad i Dude poaradza z tym nawisem swiadczen spolecznych w najblizszych latach.
     • dorota_333 Re: 1.78 promilla w USA tez glosowalo za Facetem. 13.07.20, 15:43
      > Ciekawostka bedzie obserwowac jak sobie rzad i Dude poaradza z tym nawisem swia
      > dczen spolecznych w najblizszych latach.

      Kiedy próbuję znaleźć jakiekolwiek pozytywy w tym, co stało sie wczoraj - to właśnie jest jedyny pozytyw. To znaczy: jest pełna władza w ręku jednej partii i to ona odpowiada za wszystko, co się teraz wydarzy, również w gospodarce.

      Oczywiście jak brakuje chleba to zawsze można rozpętać igrzyska, ale to na krótką metę. Kiedy w budżecie zabraknie pieniędzy (zaraz cos napisze o wpływach z VAT), to można szczuć na pedałów, ale mało kto się na to nabierze.

      Tak więc to PiS zderzy się ze ścianą kryzysu. Nawet mroczny geniusz Kurskiego nie poradzi tego wytłumaczyć suwerenowi.
      • pigeon_shit_dust Nic z tego. 13.07.20, 20:25
       dorota_333 napisała:

       > Tak więc to PiS zderzy się ze ścianą kryzysu. Nawet mroczny geniusz Kurskiego n
       > ie poradzi tego wytłumaczyć suwerenowi.


       Ale co z tego? Tchorzliwy narod kogos uwazasz rozliczy? Umieliscie rozliczyc SB-kow odpowiedzialnych praktycznie za zbrodnie przeciwko obywatelom? Straszenie, wywlanie z pracy, pobicia, przesladowanie? 3 rozliczyliscie i wyszli na amnestie.
       Nie rozbudzaj w ludzie zbytnich nadziei.
       PiS odda wladze w wyborach albo ludzie oddadza stolki i tyle.
       • deluc Re: Nic z tego. 13.07.20, 21:50
        ta historia jak to zamówienie od Ministerstwa Zdrowia na respiratory dostała firma faceta z WSI (umaczanego w handel bronią) co to robi motolotnie - czyż to nie jest dowód na to że z tylnego siedzenia rządzą ci sami co zawsze ...

        Te bajki pt. obalenie komuny, opozycja demokratyczna - jedno to opracja kontrolowana bezpieki, drugie to ludzie bezpieki i ludzie przez nią kontrolowani ...
        Żadnej władzy nie oddali ... sprywatyzowali Polskę, zostawili sobie sznurki od pociągania ... ot taki przykład E.Mazura ... a na drugim końcu R.Kluska albo "Układ zamknięty" albo taki Olewnik ...
        Albo nawet to ... nikt nie chce ruszyć sprawy śmierci Popiełuszki ... nikt!
        • zimna-wodka Re: Nic z tego. 13.07.20, 22:10
         deluc napisał:

         > ta historia jak to zamówienie od Ministerstwa Zdrowia na respiratory dostała fi
         > rma faceta z WSI (umaczanego w handel bronią) co to robi motolotnie - czyż to n
         > ie jest dowód na to że z tylnego siedzenia rządzą ci sami co zawsze ...
         >
         > Te bajki pt. obalenie komuny, opozycja demokratyczna - jedno to opracja kontro
         > lowana bezpieki, drugie to ludzie bezpieki i ludzie przez nią kontrolowani ...
         > Żadnej władzy nie oddali ... sprywatyzowali Polskę, zostawili sobie sznurki od
         > pociągania ... ot taki przykład E.Mazura ... a na drugim końcu R.Kluska albo "U
         > kład zamknięty" albo taki Olewnik ...
         > Albo nawet to ... nikt nie chce ruszyć sprawy śmierci Popiełuszki ... nikt!

         Brednie. Minęło 30 lat a mityczna bezpieka to karma dla ludzi o małym rozumku (pepe). Jak cię gryzie Olewnik to szukaj bliżej czasów współczesnych.

         A sprawa Popiełuszki była ruszona i to dość dawno temu. Nie wiem na 100% z jakim skutkiem ale myślę, że wszystko już wiadomo. Z tym, że nie są to informacje do przekazania ludowi pracującemu. Sam kombinuj dlaczego.
         • deluc Re: Nic z tego. 14.07.20, 07:12
          "(..)Brednie. Minęło 30 lat a mityczna bezpieka to karma dla ludzi o małym rozumku (pepe). Jak cię gryzie Olewnik to szukaj bliżej czasów współczesnych.(..)"

          Taa ... ty się taki naiwny urodziłeś czy przyszło ci z wiekiem ? Oczywiście bezpieka wymiera ... co nie znaczy że nie ma swoich ludzi osadzonych gdzie trzeba do pilnowania ich interesów ... drugie pokolenie, może nawet trzecie ... Sienkiewicz w "Sowie ... " bąka o "zahakowaniu" co znaczy mniej więcej tyle, że są ludzie w resortach nie do ruszenia bo mają haki na wszystkich ...

          A i narracja typu "wiem o co chodzi ale nie powiem ... kombinuj" - nie wnosi to dyskusji NIC! Pustosłowie takie ... a reszta przytoczonych zdarzeń, które miały miejsce ?

          Ignorować i manipulować ... większość twoich wpisów jest wg tego klucza - ten też ...


          • dorota_333 Re: Nic z tego. 14.07.20, 10:20
           > są ludzie w resortach nie do ruszenia bo mają haki na wszystkich

           Jeśli by iść tym tropem, to akcja "Hiacynt" całkowicie tłumaczy władzę PiS (a może i zblatowanie z kościołem).
       • sendivigius Re: Nic z tego. 14.07.20, 13:41
        pigeon_shit_dust napisał:


        >.. Umieliscie rozliczyc SB
        > -kow odpowiedzialnych praktycznie za .... wywlanie z pracy,

        O, ho, ho. To wywalanie z pracy to jakas zbrodnia. A to njus! Oczywiscie w kapitalizmie nikogo nigdy nie wywalili z pracy. Nigdy nikogo. Te miliony bezrobotnych to urojenie zsowietyzowanych umyslow.
        • pigeon_shit_dust Przestan pierdolic 14.07.20, 14:44
         sendivigius napisał:

         > pigeon_shit_dust napisał:
         >
         >
         > >.. Umieliscie rozliczyc SB
         > > -kow odpowiedzialnych praktycznie za .... wywlanie z pracy,

         Wywalili cie z pracy w PRL ?
         Najwyrazniej nie. Dostawales papiery i mogles sie od razu powiesic, bo nie znalazlbys zadnej roboty nawet przy pompowaniu gowna z szamba reczna pompa. 3 miesiace bez stempla w dowodzie ze nie pracujesz i kolegium. Kolejne i pudlo.
         Studentow won na ryj, wilczy bilet i do wojska na 3 lata. Drewniany karabin a za byle gowno- Orzysz.
         • sendivigius Re: Przestan pierdolic 15.07.20, 14:39
          pigeon_shit_dust napisał:


          > Wywalili cie z pracy w PRL ?

          No popatrz, a Geremka z PANu nikt nie wyrzucal. Michnik tez sobie pracowal albo nie, w wojsku zaden z nich nie byl, obaj jezdzili za granice gdy chcieli.

          A ty wyjmowales kasztany z ognia golymi rekami. Myslales ze czeka cie za to nagroda, ale nic z tego. Jeszcze cie obsmiali i kopneli w d... gdy prywatyzowali twoj i takich jak ty majatek. Byles Murzynem albo frajerem i to ci boli.

          Dlatego teraz wymyslasz dzikie histore, opowiadasz bajki o wydumanych represjach aby krzykiem i jekiem dokonac rewizji przemian po 89. Nic z tego nie bedzie. To nigdy nie mialo wygladac tak jak to sobie wyobrazales i jak ci wmawiala pewna ambasada przy al. Jerozolimskich.

          A tak BTW ambasady, czemu ona ci nie dala pracy albo zasilku jak pracowales dla nich i w ich interesie?

    • cojestdoktorku Re: 1.78 promilla w USA tez glosowalo za Facetem. 13.07.20, 16:08
     > pogłębiony kryzys -> niższe ceny nieruchomości? No to owszem, ten scenariusz teraz zagramy.

     PIS drukuje ze 300mld by to złagodzić
     pomyslmy co by sie stało gdyby ministrem był rostowski i powiedział ze "pieniedzy nie ma i nie bedzie"
     wtedy to spadki na nieruchomościh byłyby i rzedu 50%
     a bezrobocie znów podleciało pod 20%
  • pigeon_shit_dust Termin wyborow prezydenckich w Polsce 13.07.20, 15:11
   Z ciekawosci przejrzalem inne kraje. Generalnie robi sie wybory wiosna- jesien. NIe zawsze, ale generalnie.
   Wynoka to z logiki. Ludzie sa w wiekszosci na miejscu a nie na urlopie, nie musza sterczec w kolejce w skwierczacym skwarze . W krajach o ciieplejszym klimacie czasem jest to zima.
   Prosciej, latwiej, ekonomiczniej.
   A w Polska? 12 lipca, w srodku tzw sezonu urlopowego. Jebu, jebu .
   en.wikipedia.org/wiki/List_of_next_general_elections
  • szczurek.polny Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 15.07.20, 10:19
   I bardzo dobrze! Nawet nie wiesz jak mnie cieszy to co napisałeś. Mam nadzieję, że przez następne 3 lata kaczyści tak was dojadą, że aż wam krew z dupy pójdzie. Świetnie! A teraz wypi..dalaj.

   ***** *******
   (Jeśli nie wiesz co znaczy te drugie 7 gwiazdek, to oznaczają one: "Damkona")
   • damkon Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 15.07.20, 10:48
    przez następne 3 lata kaczyści tak was dojadą, że aż wam krew z dupy pójdzie. Świetnie! A teraz wypi..dalaj.


    Gratuluję! Widzę Szczurku, że jesteś w wyśmienitej formie... smile

    Klasa sama w sobie, oczywiście w iście pisowskim tego słowa znaczeniu...

    A tak na marginesie dopytam tylko, co miałeś na myśli pisząc o tym, że "Kaczyści nas dojadą, że aż nam krew pójdzie z ..." smile
  • lastboyscout Re: aż połowa Polski nie ma prezydenta! 17.07.20, 13:30

   DAMKON ! TO TY ?! !!!

   ... tak czy inaczej to to ktos z twoich, tobie podobnych, mlodych, wyksztalconych z wielkich miast wink

   P.S.
   1830 - Młodzi mężczyźni zgłaszają się do powstania.
   1920 - Młodzi mężczyźni na ochotnika idą do wojska w obronie odzyskanej niepodległości.
   1945 - Młodzi mężczyźni idą do lasu, aby strzelać do komunistów.
   1970 - Młodzi mężczyźni biją się z ZOMO.

   2020 - Młodzi mężczyźni na wieść o tym, że ich kandydat nie wygrał wyborów, he, he
  • dorota_333 Udział regionów w tworzeniu PKB 21.07.20, 14:20
   ... dane za 2018 są dostępne.

   Dlaczego tutaj taką rzecz linkuję - bo z ciekawości postanowiłam sprawdzić tezę Schłodzonego, że wygrali ci, co biorą (z tymi, co pracują na nich).

   No i rzeczywiście - w regionach (województwo mazowieckie rozbite na Warszawę i resztę) tworzenie PKB kształtuje sie tak (wykres 1.):
   www.fakt.pl/pieniadze/finanse/pkb-polski-5-wojewodztw-wytwarza-polowe-pkb/57jnhq1#slajd-2


   W regionach głosujących na Dudę wytwarza się około 33% PKB Polski (dane na 2018).

   Jakby detalicznie policzyć opozycje: miasto-wieś, wykształceni-niewyksztalceni, emeryci-reszta (to znaczy: jakby policzyć detalicznie grupami wyborców), to myślę, że te (dys)proporcje byłyby jeszcze większe.

   PS. nIe, nie optuję za podziałem Polski, takie dyskusje to pisowska prowokacja.
  • pigeon_shit_dust Podkarpacie wygralo 24.07.20, 15:42
   Na silnym poparciu waszego Pana Prezydenta Dudy.
   rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,26154912,bieszczady-turystow-jak-mrowek-nie-ma-gdzie-zaparkowac.html?_ga=2.223165407.595171617.1595440022-1092806797.1594596018#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly
   PS.
   Gdzie urwa mac jest moj krzyc KWiS ????
   • szczurek.polny Re: Podkarpacie wygralo 24.07.20, 23:27
    Ha! Ha! Ha!
    "Bojkot Podkarpacia!". Przegrywy chcą bojkotować!
    No weźcie nie żartujecie, nikt normalny nie zrezygnuje z grilla dla Trzaskowskiego ani z butelki chłodnego piwa "w obronie wolnych sądów".

    Co dobrego moglibyście zrobić to tak jak Gretkowska: spakować się i wypi..dalać.
    • damkon Re: Podkarpacie wygralo 25.07.20, 08:16
     Co dobrego moglibyście zrobić to tak jak Gretkowska: spakować się i wypi..dalać.

     czyli innymi słowy, powiadasz Szczurku, że wszyscy w PRL-PiS, powinni albo szczerze uwierzyć w przewodnią rolę partii i jej pierwszego sekretarza albo wzorem Gretkowskiej, póki oczywiście jeszcze to możliwe, udać się na politycznę emigrację?

     A w innym przypadku, jak to ostatnio w tym wątku napisałeś, "Kaczyści ich tak dojadą, że aż im krew pójdzie z d...pska"...

     Dobrze zrozumiałem Szczurku, że taka jest Twoja wizja nowego, pisowskiego ładu? smile
    • dorota_333 10 milionów ma "wypi..dalać"? 25.07.20, 10:10
     Już pomijając liczbę przeciwników Dudy, spójrz na ich cechy. To są ludzie najlepiej wykształceni.

     Załóżmy, że głosujący na Trzaskowskiego posłuchają szczurka i wyjadą. Kto zostanie? Ludzie 60+, zajęcie: emeryt, wykształcenie podstawowe i zawodowe, miejsce zamieszkania: wieś i małe miasta, zawód wyuczony: rolnik, silna religijność.

     I takiej Polski wam życzę, głupie skurwysyny big_grin Popłynie mlekiem i miodem.
   • dorota_333 Re: Podkarpacie wygralo 25.07.20, 10:05
    Jaki "bojkot" Podkarpacia?? Kto zamierzał bojkotować? Mam wrażenie, że media koniecznie chcą widzieć konflikt; jak go nie ma realnie, to same stworzą.

    Co do Twojego krzyża, to jeśli władza go zagubiła, to widocznie miało tak być. Po następnych wyborach krzyż się znajdzie upchnięty gdzieś w szufladzie biurka w konsulacie. Tera majo ważniejsze sprawy.
  • damkon przysięga na Konstytucję 06.08.20, 19:10
   obejrzałem dzisiaj dość ponury spektakl, jakim było zaprzysiężenie prezydenta, polegające na złożeniu przysięgi na Konstytucję, której postanowienia sam wielokrotnie i ostentacyjnie łamał...

   Ciekaw jestem, czy przez kolejne pięć lat z pisowskiego prezydenta stanie się Prezydentem Polski?

   osobiście bardzo w to wątpię, ale...
   • dorota_333 Re: przysięga na Konstytucję 06.08.20, 20:43
    W ogóle cały ciąg uroczystości inauguracyjnych był obrzydliwy do wyrzygania. Banda łajdaków, którzy utrwalili swoją władze posługując się szemranymi metodami dzisiaj świętowała udany skok na kasę.

    Trudno zresztą dziwić się ich radości, w Polsce jest sporo do rozkradzenia. Kler świętował przedłużenie o kilka lat swojej bezkarności.

    Właściwie jedynym momentem światła w tym sabacie była posłanka Jachira z banerem "krzywoprzysiężca". Kilka lat nocy przed nami, ale trzeba doczekać świtu.

    PS. Słyszałam wyjątki z inauguracyjnego przemówienia Dudy; całości nie słuchałam, bo to rzyg nieunikniony.

    PPS. Nadzieja na usamodzielnienie się Dudy? Niby dlaczego miałoby nastąpić. Psychika mu się nie zmieni przecież. jakby chciał być samodzielny, to mógł już 5 lat temu.
    • zimna-wodka Re: przysięga na Konstytucję 07.08.20, 12:47
     A ja wysłuchałem prawie całego. W sumie straszne nie było - takie okrągłe słówka jak zawsze plus obowiązkowy przyklęk przed Lechem. Czyli banał.
     Ale co mnie zaskoczyło to brak odniesienia do WiodącejRoliPartii i JejNaczelnegoWodza. Capoditutticapi został całkowicie pominięty.
     Nie wiem czy to było zamierzone i czy cokolwiek z tego wynika.

     Du*a idiotą nie jest. Doskonale wie, że dla jego reelekcji wykorzystano cały aparat państwowy, że rozdano masą pieniędzy i jeszcze więcej obietnic - choćby słynne rajdy Pinokia po gminach z czekami. A wygrał o włos. Ale z kolei jest na tyle durny, że mógł uwierzyć że ostatnie lata a szczególnie pińćset to jego zasługa i że faktycznie ma jakieś możliwości sprawcze. Jedno plus drugie może spowodować, że zacznie się stawiać.

     Ale do tego trzeba mieć charakter. Nikt nie podejrzewa, że Du*a ma charakter. Ale może go tylko ukrył i nagle wystrzeli z niezależnością? Szczególnie jak JedynieSłuszna partia zacznie się sypać bo przyszłość zapowiada się naprawdę paskudnie. Marne to nadzieje ale zawsze jakieś.
     Tylko niech nikt nie myśli że Adrian przyblokuje "repolonizację" mediów. Akurat takie coś jest mu bardzo potrzebne.
     • dorota_333 Re: przysięga na Konstytucję 07.08.20, 15:34
      O, widzisz, psychiatria sowiecka wynalazła schizofrenię bezobjawową, a IV RP wynalazła nawet dwie rzeczy: bezobjawową inteligencję (powszechna w PiS) i bezobjawowy charakter (takoż, ale jednak najlepszym przykładem jest Duda). Więc może faktycznie mu się objawi (stawiam, że nie).

      > partia zacznie się sypać bo przyszłość zapowiada się naprawdę paskudnie
      Przyszłość paskudnie zapowiada się dla narodu, nie dla partii (może trzeba pisac z dużej litery).

      Ja mam wrażenie, że bańka informacyjna, w której żyją pisowskie masy jest tak szczelna, że z katastrofy zdrowotnej/gospodarczej może niewiele dobrego wyniknąć dla kraju. Telewizja Kurskiego uświadomi naród, kto jest winny.

      I możemy mieć pogromy kodziarzy i pedałów a nie wywożenie władzy na taczkach.
      • zimna-wodka Re: przysięga na Konstytucję 07.08.20, 17:38
       Inteligencja bezobjawowa to jest właśnie TO.
       Bańka informacyjna jest szczelna ale nie na tyle żeby wykreować jakąś absolutnie alternatywną rzeczywistość. Chodzi o wirusa. W wakacje bedzie rosło bo inaczej się nie da, we wrześniu gówniarstwo polezie do szkół i rozniesie gdzie się tylko da (bo żadnego reżimu w szkole nie utrzymasz) a w październiku będzie "hakatumba". To nie jest krakanie, ja po prostu nie widzę innej możliwości.
       I co ma zrobić waaadza? Lockdawnu nie powtórzy bo ludzie nie wytrzymają, pieniędzmi nie sypnie (raczej) bo już drukarki odmawiają posłuszeństwa a pińćset nikt nie ruszy. A i w obrzydliwej juni trudno szukać ratunku właśnie dlatego, że jest obrzydliwa i my dumnie wyprowadzaliśmy "szmatę".
       Pozostanie wina Tuska i "przez łostatnie łosiem lat...". A tego nawet podkarpacie może nie kupić.
       Jeszcze jakimś wyjściem są marsze z pochodniami, raz sierpem raz młotem, jakieś obozy pracy i stan wyjątkowy z godziną policyjną. Tylko znów - jak w to wmontować Tuska?
       • dorota_333 Re: przysięga na Konstytucję 07.08.20, 19:52
        Mogą jeszcze ratować sytuację (na pewien czas) agresywniej dystrybuując.

        Tak mi to do głowy przyszło a propos pomysłu, żeby całkowicie scentralizować zarządzanie służbą zdrowia. Rozbicie regionalnych NFZ i rozdzielanie piniondza przez centralę da możliwość, żeby powiatowe szpitale w miejscach głosujących na PiS dostały forsę należną np. kardiologii zabrskiej.

        Taki patent można tez stosować w innych dziedzinach - po to wyodrębnią Warszawę, żeby ją dobić "janosikowym".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka