Dodaj do ulubionych

Jaki prezydent, takie gratulacje...

15.07.20, 17:53

Jeśli tak od kuchni wygląda nasza "dyplomacja", jak rozmowa pisowskiego prezydenta z rosyjskim komikiem, to doprawdy pełen jestem obaw o stan naszych relacji z naszymi zagranicznymi partnerami. I choć oczywiście można było zrywać boki ze śmiechu, słuchając popisów oratorskich prezydenta Dudy, bądź co bądź, w "obcym nam języku", to jednak fakt, jak ponura to była groteska, uświadomił mi tylko, że tzw. "dyplomatołki" Bartoszewskiego w odniesieniu do pisowskiej dyplomacji, to jedno z absolutnie najdelikatniejszych i najłagodniejszych określeń, jakie można było tylko sformułować...

Cały artykuł, wraz z nagraniem, załączam poniżej:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26130885,rosyjski-komik-o-rozmowie-z-duda-znacznie-prosciej-bylo-wkrecic.html#s=BoxMMtImg2
Obserwuj wątek
    • damkon Re: Jaki prezydent, takie gratulacje... 15.07.20, 18:06
      dodam tylko, że wprost niewyobrażalne jest dla mnie, jak pracownicy kancelarii prezydenta, mogli dopuścić do takiej rozmowy! Dlaczego nikt nie zweryfikował ani tego połączenia ani osoby, która chciała połączyć się z prezydentem. Po prostu coś niebywałego sad
    • dorota_333 Służby rosyjskie stoją za tym 15.07.20, 20:10
      ... dwie rzeczy na to wskazują.

1. Nie zrobili takiej prowokacji (pod innym pretekstem rzecz jasna) kilka dni wcześniej, bo mogłaby wpłynąć na wynik wyborów. A Rosja gra na PiS - zupełne osłabienie Polski i ewentualne wyjście ze struktur europejskich (co najmniej: na dramatyczny spadek znaczenia w Europie).

2. Zrobili to korzystając z pretekstu gratulacji tuż po wyborach, żeby pokazać światu, że Polska jest kraikiem śmiesznym, gdzie nie działają żadne służby. Skompromitowali obecną władzę, ale Polacy mają świadomość, że coś takiego jak Duda właśnie wybrali na kolejne pięć lat.

Na szczęście Duda nie dał się wkręcić w rozważania na temat ziem wschodnich. Ewidentnie taki był cel rozmówców, nie udało się.

PS. Czy prezydent RP jest naprawdę aż tak głupi, żeby nie wzbudziło w nim podejrzeń, że Sekretarz Generalny ONZ mówi mu, że jest wielu ludzi na Ukrainie, którzy by poparli przyłączenie jej części do Polski - czyli SG ONZ występuje przeciw integralności terytorialnej członka ONZ, Ukrainy? Żadnej refleksji?

No cóż, Duda jest międzynarodowo skasowany. Na samym początku drugiej kadencji. Dobra robota, chłopaki.
      • pigeon_shit_dust Robota dobra. 15.07.20, 22:39
        dorota_333 napisała:

> ... dwie rzeczy na to wskazują.

> mpromitowali obecną władzę, ale Polacy mają świadomość, że coś takiego jak Duda
        > właśnie wybrali na kolejne pięć lat.

A skadze znowu. Swiadomosc ma 48.8% : )

> Na szczęście Duda nie dał się wkręcić w rozważania na temat ziem wschodnich. Ew
        > identnie taki był cel rozmówców, nie udało się.

W sumie szkoda, mogl powiedziec: "Ekscelency, liczymy na pomoc EU w odebraniu prapolskich ziem wschodnich, dobrze ze ekscelency temat ssm poruszyl"

> PS. Czy prezydent RP jest naprawdę aż tak głupi, żeby nie wzbudziło w nim podej
        > rzeń, że Sekretarz Generalny ONZ mówi mu, że jest wielu ludzi na Ukrainie, któr
        > zy by poparli przyłączenie jej części do Polski - czyli SG ONZ występuje przeci
        > w integralności terytorialnej członka ONZ, Ukrainy? Żadnej refleksji?

Przedw wszystkim dziwie sie, ze nie wylapal akcentu. Ja momentalnie wiem czy po angielsku gada Rusek, Polak czy Czech.
        O rozpoznawaniu mord z 800 metrow przez grzecznosc nie wspominam, ale nigdy sie nie myle !

> No cóż, Duda jest międzynarodowo skasowany. Na samym początku drugiej kadencji.
        > Dobra robota, chłopaki.

Dobra , moze wymadluja nam Trumpa na druga kadencje. Oby.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka