Dodaj do ulubionych

Białoruś walczy o wolność

10.08.20, 00:12
bardzo mocno trzymam kciuki za białoruską opozycję, która pragnie uwolnić się dyktatury prymitywnego satrapy...

jednocześnie, bardzo skrupulatnie proponuję odrobić tzw. lekcję białoruską dla wszelkiej maści szczurków, knurków i innych polnych obszczymurków, aby takie "wybory" niebawem nie stały się naszą, polską rzeczywistością...
Obserwuj wątek
  • lastboyscout Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 03:01
   30 lat po utracie niepodleglosci a ty wciaz Rochu mowisz jakiejs he, he wolnosciowej opozycji a po niej nie marionetkowej dyktaturze korporacji z udzialem ubeckiego wsparcia oligarchicznego ?!

   Wierzysz, ze kiedy sie bankrutuje to wtedy sie wygrywa wolnosc od wierzycieli a demokracja to nie sa rzady z wyboru pozytecznych idiotow ?
   • damkon Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 07:32
    uderz w stół a nożyce się odezwą....

    spodziewałem się, że na mój wpis zareagują przede wszystkim prawdziwi obrońcy wolności... smile

    Zresztą jak wiadomo, Łukaszenko podobnie jak niektórzy z nas także indoktrynacji się nie poddawał... smile
    • herr7 Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 08:44
     O prawdziwej wolności mogą dużo opowiedzieć np. żółte kamizelki we Francji. Ale tam ich okładają "demokratyczną pałą", w odróżnieniu od Białorusi. Przypominam, że wojnę w Iraku zaczęto też pod hasłami wolności i demokracji, a skończyło się to m.in. na grabieży irackich muzeów. W imię demokracji i wolności można napadać, rabować i mordować tak samo jak kiedyś w imię jedynej prawdziwej religii, czy jedynej słusznej prawdy. Mam więc powody do sceptycyzmu.
     Łukaszenka nie jest z pewnością ideałem, ale patrzmy na Białoruś w kontekście krajów postradzieckich. Na Ukrainie i w Rosji władza i bogactwa tych krajów znalazły się w ręku garstki oligarchów, którzy zawłaszczyli, lub prościej mówiąc ukradli bogactwa tych krajów. Skutkiem rządów tych oligarchii jest powszechna bieda, upadek szkolnictwa i służby zdrowia. Na Białorusi udało się najważniejsze zasoby tego państwa zachować w ręku Białorusinów, a nie oligarchii z dwoma- trzema paszportami, jak w Rosji i na Ukrainie. Białoruś ma dzięki temu lepszą służbę zdrowia, edukację i drogi niż na Ukrainie czy w Rosji. Jeżeli w Mińsku wygra majdan to będą mieć to co na Ukrainie. Niby demokrację, ale nie mając co do garnka włożyć. Prawda jest taka, że bez akcesu do Unii Polska by obecnie przypominała Ukrainę. A Białoruś nie ma szans na wstąpienia do Unii, co oznacza że w przypadku wygrania „majdanu” będzie tam tak, jak na Ukrainie.
     • sendivigius Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 16:36
      herr7 napisał:


      > ... Prawda jest taka, że bez akcesu do Unii Polska by obecnie przypomin
      > ała Ukrainę.

      Gorzej. Bo jeszcze trzeba dodac ze Polska jest mocarstwem i gdyby nie NATO to bylaby wojenka z kazdym z sasiadow. Bylaby Jugoslawia, a jesli juz Ukraina to taki Donbas.

      Zreszta, po II WW tez by tak bylo gdyby nie komuna.
    • lastboyscout Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 12:14
     Ty jetes kompletny prostak skoro zamiast argumentow w dyskusji potrafisz jedynie personalnie obrazac ludzi o odmiennych opiniach.

     Poczytaj moze sobie kretynie regulamin tego forum.

     Tak. upadlosc oznacza utrate wolnosci, wlasnosci i tozsamosci narodowej.
  • dorota_333 Re: Białoruś walczy o wolność 10.08.20, 09:11
   Jeśli "białoruska opozycja" pozostanie nieformalną grupą działaczy i dziennikarzy, to nie ma szans na wywalczenie wolności.

   Do tego niezbędne jest wytworzenie organizacji, struktur. I na ich czele ludzie, którzy je stworzyli. Twarde zakapiory typu Wałęsa, Borusewicz, Frasyniuk i wielu innych.

   Na Białorusi mamy ładną panią, gospodynię domową i labilny tłumek demonstrantów. Łukaszenko nie musi nawet wstać wcześniej rano, żeby ich pogromić. Zraportuja mu, jak będzie jadł śniadanie.

   To przykre, ale naród stricte chłopski nie ma możliwości walczyć o niepodległość.
   • deluc Re: Białoruś walczy o wolność 11.08.20, 07:59
    "(...)
    Do tego niezbędne jest wytworzenie organizacji, struktur. I na ich czele ludzie, którzy je stworzyli. Twarde zakapiory typu Wałęsa, Borusewicz, Frasyniuk i wielu innych.(...)"

    Jak większość nie doceniasz roli oficerów prowadzących ... wink Ty tak na poważnie, czy chodzi o urobienie kolejnego pokolenia frajerów - naiwniaków ?
    • dorota_333 Re: Białoruś walczy o wolność 11.08.20, 12:38
     Ciekawa uwaga: to faktycznie nie jest tak, że "inni szatani" nie bywają czynni. Ale brać całą historie jako zakamuflowane działania służb - to jest po prostu spiskowa teoria dziejów.

     W tym przypadku prawda jest gdzieś pośrodku.
  • damkon ogień jeszcze się nie wypalił... 23.08.20, 15:56
   dopływają do nas bardzo optymistyczne informacje o prawie ćwierci miliona demonstrantów, którzy zgromadzili się w Mińsku (i nadal zresztą przybywają)...

   Mam nadzieję, że powoli zbliża się koniec starego satrapy, który na lata całkowicie zdominował życie i umysły Białorusinów. Obawiam się, że jeśli nawet Łukaszence uda się teraz zmobilizować wszystkich swoich polnych knurków (tzn. wszystkich najwierniejszych i najbardziej oddanych synów swojego reżimu), to i tak może być zbyt późno aby uratować ten przedziwny białoruski skansen...
   Tego życzę im z całego serca!

   Pytanie tylko kiedy nasz żoliborski Łukaszenko usłyszy: "uchadzi"?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka