Dodaj do ulubionych

Zgoda narodowa !

14.08.20, 13:58

WSZYSCY poslowie zgodzili sie co do JEDNEGOo: trzeba strzyc barany poki czas.


next.gazeta.pl/next/7,151003,26208945,pensje-poslow-wzrosna-o-40-procent-projekt-juz-w-sejmie-pis.html#do_w=52&do_v=66&do_a=292&s=BoxBizImg1
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Zgoda narodowa ! 14.08.20, 14:18
   O to właśnie walczą ludzie na Białorusi! Tzn. im się wydaje że coś wywalczą dla siebie, a tymczasem beneficjentami są jedynie politycy. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest jeden, w Polsce nie ma siły zdolnej "palić komitety", jak to było za komuny. W Polsce wielkoprzemysłową klasę robotniczą zlikwidowano wraz z zakładami pracy. A urzędnicy się przecież nigdy nie zbuntują. Co by nie mówić, powinno być politykom wstyd, tyle że oni tego uczucia nie znają. Ciekawi mnie jedynie jak uzasadniono tak wielkie podwyżki?
   • sendivigius Re: Zgoda narodowa ! 14.08.20, 16:29
    herr7 napisał:

    > O to właśnie walczą ludzie na Białorusi! Tzn. im się wydaje że coś wywalczą dla
    > siebie, a tymczasem beneficjentami są jedynie politycy. Dlaczego tak się dziej
    > e? Powód jest jeden, w Polsce nie ma siły zdolnej "palić komitety", jak to było
    > za komuny. W Polsce wielkoprzemysłową klasę robotniczą zlikwidowano wraz z zak
    > ładami pracy.

    Zrobiono to wszedzie. Gdy Henry Ford zbudowal cala fabryke samochodow w jednym miejscu zbudowal sobie klopoty. Wiec teraz fabryka klamek lewych jest w Augustowie a klamek prawych w Ustrzykach i spokoj.

    Z rolnikow zas zrobiono mikro-PGRy na panstwowej dotacji.

    Miedzy domami postawiono ploty na grodzonych osiedlach, a komunikacje publicza i stolowki zlikwidowano.

    W szkolach powiedziano ze liczy sie tylko sukces indywidualny a reszta to frajerzy lub lewacy.

    Nikt z nikm nie rozmawia, a jesli juz to na sieci gdzie jest pewien konwenans i na wszelki wypadek kontrola wiadomych sluzb.

    A kto ma mikrofon ten ma waaaadze jak mowil niezapmniany Rakowski. Przerwanie komunikacji spolecznej bylo zasadniczym celem tzw. "demokracji".

    I to jest skutek, ktory polega na tym ze mozesz mowic co chcesz ale nikt nie slucha.
   • lastboyscout Re: Zgoda narodowa ! 14.08.20, 16:34

    wielkoprzemysłową klasę robotniczą zlikwidowano wraz z zakładami pracy.


    To nie tak.
    Zauwaz jednak, ze owa klasa robotnicza i wielkie zaklady pracy nie zostaly zlikwidowane a wrecz rozrastaja sie do absolutnie idiotycznych rozmiarow, w dodatku na calym swiecie.
    Wlasciwie w kazdej dziedzinie: handel, media, bankowosc, ubezpieczenia, produkcja zywnosci, lekow, surowcow, w s z y s t k i e g o !

    I co ? I nic.

    Problem wiec tkwi W NAS, ze da;lsmy sie tak totalnie a dokladnie tak TOTALITARNIE oglupic (zauwaz co bredza o tym Damkon, Send, rozowi itp.)    TO JEST superkomuna, wsparta oczywiscie swoja sluzba bezpieczenstwa: policja, mediami, nauczycielami, urzednikami itp. holota, ktora za specjalne przywileje (resortowe emerytury, ubezpieczenia, podwyzki pensji, znizki oplat, doplaty do nauki a nawet ... medale, prawda Kadilak wink ?) beda utrzymaywac ten stan do samego konca: ich albo naszego.

    Chcesz rewolucji?

    Pozwola ci rewolucjonizowac do woli ! A potem ich ludzie przejma twoja rewolucje, jak Walesa, Lenin, Hitler itp.i bedzie odNOWA !

    Dlaczego?

    Bo ludzie to tak w gruncie rzeczy straszne kanalie i jak nawet ktos by zabil wszystkie rzady i ich sluzby na swiecie i chcial byc wolny to na pewno jakas menda znajdzie grupe milosnie lizacych mu odbyt mend aby kiwnac reszte ... sad
   • zimna-wodka Re: Zgoda narodowa ! 14.08.20, 17:47
    herr7 napisał:

    Co by nie mówić, powinno być politykom wstyd, tyle że oni tego uczucia nie znają.

    No właśnie. Ktoś kiedyś widział zawstydzonego polityka?

    Ciekawi mnie jedynie jak uzasadniono tak wielkie podwyżki?

    Coś słyszałem. Chyba to, że inni mają a oni nie. A nawet jak inni nie mają bo stracili robotę to mieli zanim stracili. W końcu to jakiś argument. Sprawiedliwość społeczna czy jakoś tak... Pomóż, sendi - ty jesteś oblatany w temacie sprawiedliwości społecznej.
  • zimna-wodka Re: Zgoda narodowa ! 14.08.20, 17:38
   No to waaaadza ma to o co zabiega od początku - pełne wsparcie opozycji. Jednak consensus ponad podziałami jest możliwy - trzeba tylko odpowiednio dobrać temat. Może jakby tak zaczęli od początku mielibyśmy koalicję na cały sejm i senat.

   Co prawda opozycja zaczęła piszczeć, że byli za a nawet przeciw, że byli za ale się nie cieszyli a w ogóle to są przeciw chociaż za. Będzie cyrk jak Capoditutti uwali temat bo mu szkoda będzie pijaru.

   Ale przynajmniej wiadomo co ludzi łączy - wszystkich i zawsze.
   • dorota_333 Spróbujmy powściągnąć demagogię 15.08.20, 19:49
    ... bo ta sprawa nie jest taka jednoznaczna.

    1. Zajęcie posła nie powinno być niskopłatne. Bo to będzie miało dwa niekorzystne dla kraju skutki: przyciągnie się do kariery posła najgorszych, którzy nie mają możliwości dobrego zarobku gdzie indziej. Po drugie - niska (lub bardzo niska) dieta poselska daje ogromne fory posłom związanym z koalicja rządzącą - oni dorobią sobie w spółkach SP i na innych państwowych synekurach.

    Inna kwestia oczywiście, jaka wysokośc diety. To rzecz do dyskusji. Może jakoś powiązac ze średnią płacą? Jakoś by to "zakotwiczyło" oczekiwania i trochę ukróciło demagogiczną krytykę.

    2. Dużo bardziej kontrowersyjne wydają mi się zwiększone dotacje dla partii politycznych. Chociaż sam system dotacji jest dobrym rozwiązaniem - patrz poniżej.

    3. Najgorsze i najbardziej demagogiczne rozwiązanie proponuje Konfederacja: zero pieniędzy z budżetu dla partii i utrzymywanie je z "datków" obywateli. To jest najprostsza droga do zmiany systemu politycznego na oligarchiczny. Bo wtedy to wielkie przedsiębiorstwa (i ich właściciele) będą sobie kupowali posłów. Właściciele kapitału będący zresztą dowolnej narodowości (bo nasz kapitał zawsze uboższy od zagranicznego).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka