Dodaj do ulubionych

Amerykanie najbogatsi w historii.

23.09.20, 03:05
Zmodlmy no sie w najblizsza niedziele o kolejne fale Covida, moze Ebola uderzy, moze by wojna jaka domowa albo co? Nic tak nie sluzy mnozeniu bogactwa jak pandemie, pozogi, pomor, trzesienia ziemi.

www.yahoo.com/money/household-wealth-surged-to-a-record-high-during-the-pandemic-but-not-all-benefited-195258390.html
To teraz siem pomalu wyjasnia do czego ten Covid wymyslono. Po co ktos co rusz podpala cale kolejne powiaty w Kalifornii.
Ludziska siedza po domach, pierdza w stolki, firmy padaja, dupy nie ma czym wytrzec a od bogactwa az oczy bola. Ludziska kupuja domy, samochody ( ceny i sprzedaz najwyzsze w historii).
Zakladacie sie ze "druga fala" bedzie jeszcze bardziej smiertelna? Hehe.
Obserwuj wątek
    • dorota_333 Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 23.09.20, 12:54
      Bogactwo napędzane sztucznie utrzymywanymi w okolicy zera stopami procentowymi (lub nawet ujemnie oprocentowanym kapitałem).

No bo przecież stopy nigdy nie pójdą w górę. Prawda? smile

Landlordzi jeszcze na tym ucierpią najmniej. W końcu w ogródku można uprawiać ziemniaki i kilka kurek trzymać w obejściu (krowę w nieużytkowanym garażu). Nie zginą z głodu.
      • pigeon_shit_dust Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 23.09.20, 14:08
        dorota_333 napisała:

>
        > Landlordzi jeszcze na tym ucierpią najmniej. W końcu w ogródku można uprawiać z
        > iemniaki i kilka kurek trzymać w obejściu (krowę w nieużytkowanym garażu). Nie
        > zginą z głodu.

Posadzic to oni moga, dupe na slupie a nie pyry w ogrodku. Za glupi.
        Wszyscy sa juz tacy bogaci ze do roboty nie ma komu isc. Sam sie bede musial przeprowadzac, bo nie ma juz chetnych do tej trudnej roboty.
        • dorota_333 Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 23.09.20, 15:39
          Zaczęłam rozumieć, dlaczego głosujecie na Trumpa po obejrzeniu wideo w tym linku:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26331337,ke-zaproponowala-nowy-pakt-migracyjny-bez-przymusu-ale-z-kosztami.html#s=BoxOpImg4

(materiał o warunkach w obozach dla imigrantów w USA).

Jakaś bezczelna szmata z Gwatemali łże jak bura suka (oficer imigracyjny nie wdawałby sie z nią w dyskusje typu "Ameryka dla Amerykanów"). A senator Ocasio-Cortez spija jej słowa z ust i kiwa głową w głębokim zrozumieniu. Aha, szmata chciała dostać się nielegalnie na terytorium USA, żeby "zapewnić przyszłość swojemu dziecku". Teraz będzie pozywać władze stanowe o ciężkie miliony.

No żesz kurna, toż my w Europie zaraz będziemy ćwiczyć to samo, tylko że z milionami muzułmanów i czarnych z Afryki.

• pigeon_shit_dust Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 24.09.20, 01:32
            dorota_333 napisała:

> No żesz kurna, toż my w Europie zaraz będziemy ćwiczyć to samo, tylko że z mili
            > onami muzułmanów i czarnych z Afryki.
            >

DO tego portrzebny jest serwis lysyk chlopcow z wytatuowanym orlem na klacie.... cios ich twardych piesci w czarny murzynski leb na polskiej ulicy. Hasla niewazne, jak pojdzie w swiat ze w ta Polska napierdalaja bambusow i ciapuchow.
            ALe , ale : Popierasz tego typu serwis dla narodu czy uwazasz ze to okropne?
            Bo oficjalnie nic nie wsoracie jak gowno uderzy w wiatrak, a w szczegolnosci jak caly swiat ruszy w wedrowke ludow po wyborze ( ew.) Dziadka Bidena ....
            • dorota_333 Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 24.09.20, 13:42
              Alternatywa: faszyzm albo muzułmanie wydaje mi się przesadzona. To znaczy: mam nadzieję, że Europa przejdzie jakoś między tymi dwoma ekstremami. Być może z niewielkimi ustępstwami na rzecz prawicy (ustępstwami najmniejszymi jak się da).

Zobacz, co dzieje się (w Europie) po 2015. Kraje, które były entuzjastycznie nastawione do imigrantów - jak np. Austria - całkowicie zmieniły front po przejściu fali do Niemiec. Stanowisko węgierskie, wyklinane kiedyś, teraz jest tolerowane. Merkel doprowadziła do kolejnych klęsk chadecji w wyborach lokalnych i niewygodnej koalicji na szczeblu centralnym. Porażka. We Włoszech zwycięstwo populistów.

Mam wrażenie, że zapanowało ogólne poczucie, że 2015 nie może się powtórzyć. Tyle, że panuje jeszcze politpoprawna narracja o humanitarnym wspomaganiu "uchodźców". Jednak konkretne decyzje są zupełnie inne niż 5 lat temu.

Rządzący - szczególnie w Niemczech - zdali sobie sprawę, że dosłowna powtórka z 2015 będzie oznaczała rządy skrajnej prawicy ze wszelkimi konsekwencjami. Już teraz w niemieckim wojsku śnią o przywracaniu komór gazowych: to sygnał dla rządu, że falę imigracji trzeba powstrzymać. Bo następne rozdanie polityczne może być brunatne.

Nie wiem, czy ta debilna Ocasio-Cortes zdaje sobie sprawę, że pracuje na rzecz faszyzmu smile Europa jakby dojrzewa do tej wiedzy. Przy czym odróżniaj oficjalne stanowisko od rzeczywistych działań.
              • pigeon_shit_dust Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 24.09.20, 14:01
                dorota_333 napisała:

>
                > Nie wiem, czy ta debilna Ocasio-Cortes zdaje sobie sprawę, że pracuje na rzecz
                > faszyzmu smile Europa jakby dojrzewa do tej wiedzy. Przy czym odróżniaj oficjalne
                > stanowisko od rzeczywistych działań.

Zaden lewak nie wie, no chyba ze stosuja celowo reversed psychology smile
                Lewaka wmawia innym ze sa idiotami, sam nie majac na tyle rozwinitej wyobrazni by pomyslec rok do przodu.
                Jade w gwizdu na dwa dni, bo kogos zabije i pojde siedziec i emerytura poza tym syfem rozplynie sie w niebycie ...
                  • pigeon_shit_dust To tez sie konczy pomalutku :) 25.09.20, 13:35
                    Bylem w gorkach wczoraj, ja pierdole. Ja tam jezdze dwa - trzy razy w roku zeby polazic po gorkach   pogadac albo poprzebywac wsrod normalnych ludzi....tzamiat tych nowojorskich pojebusow. To juz chyba historia.Parkingi pozamykane, przy drdze pacholki zeby nie parkowac. Kto zaparkuje, jeb mandat.Mi wjebali za szybkosc smile Wqurwiony jezdzilem i szukalem gdzie zaparkowac.Zamkneli mniejsze drogi i co pol kilometra stoja z radarami na tej glownej. A jeden jezdzi w te i nazad i lapie radarem z wozu, malo kto wie ze tak tez moga namierzyc chyba ?
                    W miescinie zagailem w sklppie   gdzie kopie bym mogl zrobic tego mandatu, zjebal mnie ze mnie zatkalo, nawet mu nie wygarnalem w odwecie, ja pierdole ten jebany swiat. A oni tam zyja z nas- nowojorskich frajerow co za pizze placa 10 dolcow zamiast 1,50 w NY.
                    W outlecie niedaleko sami czarni- widac ich, bo chinczyki znikneli. SPrzedawca ustawia sie przy drzwiach jak wchodzisz i patrzy czy na wyrwe nie ukradniesz. Na szczescie ja juz pierdole kupowanie. Uparlem sie i uzywam, co mam. Trzymam rzeczy po 10 lat w szafach i na chvja?A tu w telewizorni wlasnie gadaja w TV ze brakuje domow na sprzedaz w USA. Mlodzi chca kupowac, maja kase( skad, qurwa?) a domow nie ma. Ludzie nie pozwalaja budowac w swych gownianych okolicach bo nie chca "nowych" Domow, ludzi, imigrantow ?
                    Aha, no i zamykaja pomalu miasto, bo Kowid wraca. Skad, jak, dlaczego? Wczoraj bylo 30C !
                    Dziwaczne, bo zawsze bylo tak, ze w Harriman bylo sporo ludzi, hikers, bikers, etc a do COld SPring sie jechalo zjezc te pizze. Teraz w parku pustki, pewnie przez te policje, a miescina we czwartek zawalona bydelkiem tak z eprzejsc nie mozna. Pewnie wlasciciele biznesow maja kase od rzadu, dlategko klienci ich tak wpierdalaja swa obecnoscia ?
                    • dorota_333 Re: To tez sie konczy pomalutku :) 25.09.20, 20:26
                      Kilka dni przy cudnej pogodzie mnie nosiło, żeby pojechać w góry; połowa września to najlepszy czas na chodzenie (jak się pamięta o krótszym dniu, ofkors). U nas w mało uczęszczanych miejscach pełny szacunek dla klienta, widać mniej dostali od rządu.

> Na szczescie ja juz pierdole kupowanie. Uparlem sie i uzywam, co mam.

Kupowanie grafik i biżuterii doskonale poprawia humor (nawet jak się mało wychodzi) smile

> Aha, no i zamykaja pomalu miasto, bo Kowid wraca. Skad, jak, dlaczego?

Kurczę, u nas wystrzał nowych zachorowań - dzisiaj powyżej 1500. Przy zmniejszonym testowaniu, o czym ministerstwo mówi bez ogródek (zmienili zasady testowania po kwarantannie). Tylko dzisiaj nowych 12 tysięcy osób w kwarantannie.

Spadamy w przepaść. Pozałatwiałam co trzeba było, gotowa na lockdown.
                      • pigeon_shit_dust Wyzej lepiej .... 26.09.20, 15:26
                        dorota_333 napisała:

>
                        > Spadamy w przepaść. Pozałatwiałam co trzeba było, gotowa na lockdown.
                        Ja mysle zt klucz jest nie w testowaniu, ale w testach. Testy produkuje Big Pharma w koncu.
                        Kovid jest- zaraza latwiej niz grypa,ale jest mniej grozny. Wiecej ludzi umiera bo wiecej sie zaraza, proste.
                        Test pozytwne u bezobjawowych? Buahahahaha smile
                        Dalej od miast spokoj i sympatycznie. Ludzie mili jak dawniej i pierdola wszystko w czapke. Ale i tam dotrze NY- lewactwo kiedys. Juz pewnie sa....

PS.
                        warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26328314,co-dziesiate-mieszkanie-na-wynajem-stoi-puste-wlasciciel-placimy.html#s=BoxWyboImg2:undefined
                        Buahahahaha (2).
    • cojestdoktorku Re: Amerykanie najbogatsi w historii. 25.09.20, 11:26
      "Zdecydowanie bardziej dramatyczna jest sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Tylko w samej Kalifornii brakuje ponad 2 mln mieszkań. W San Francisco ceny nieruchomości rosną od 60 lat w tempie 6,6 proc. rocznie. 5 proc. najbiedniejszej populacji miasta zarabia 650 dolarów miesięcznie, a tymczasem najniższe czynsze zaczynają się od 1500 dolarów."

www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/swiatowy-gordyjski-wezel-mieszkaniowy/

ameryka jest bogata, tylko ludzie biedni

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka