Dodaj do ulubionych

Nikt juz tego wygłupu nie pobije

07.10.20, 22:50
w tym roku

"Taka sytuacja (zbudowanie NSII) może skutkować poważnymi konsekwencjami dla gospodarki Polski i Unii Europejskiej, w szczególności poprzez terytorialne ograniczenia w dostawach gazu ziemnego oraz wzrost cen gazu dla odbiorców finalnych, w szczególności polskich konsumentów. Wysokie koszty realizacji przedsięwzięcia mogą bowiem zostać zrekompensowane wyższymi rachunkami płaconymi przez polskich odbiorców gazu ziemnego, zaś pozycja negocjacyjna głównego uczestnika konsorcjum, tj. Gazpromu, znacząco wzrośnie tak względem Polski, jak i pozostałych Państw Członkowskich Unii Europejskiej. W efekcie na realizacji przedsięwzięcia ucierpiałaby nie tylko konkurencja na rynku, ale również konsumenci" - głosi komunikat. "

Według UOKIK zbudowanie rurociągu z gazem przesyłającym gaz z Rosji do Niemiec (i dalej do każdego kto wyrazi ochotę) grozi ograniczeniami w dostawach. Jednocześnie tak duże ilosci gazu trafiajace do Europy grożą wzrostem cen.

Na tej podstawie UOKIK nakłada kary na zaangażowanych w przedsięwzięcie w wysokosci ponad 29mld złotych.

www.pb.pl/uokik-nalozyl-29-mld-zl-kary-na-gazprom-za-nordstream-2-1004674
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Nikt juz tego wygłupu nie pobije 09.10.20, 00:03
   Proces nie będzie się toczyć w Rosji tylko na Zachodzie. A tam werdykt może być różny. To jedynie pokazuje, że uczynienie z Rosji Gazpromlandii prowadzi do opłakanych skutków zarówno politycznych jak i ekonomicznych. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że na Kremlu zamartwiają się o to, czy Niemcy aby będą mieć dostęp do tanich i pewnych, jeżeli chodzi o dostawy źródeł surowców energetycznych w Rosji. Zamiast martwić się o swój własny kraj, gdzie połowa ludzi to biedacy. Rosyjska elita to głupcy na skalę kosmiczną. Mnie w sumie cieszy, że zbierają cięgi, gdyż inaczej żadnych zmian się tam nie da wymusić. Czas Putina minął już dawno. Podobnie jak reszty kremlowskiej wierchuszki. Jeżeli ich nie zastąpią nowi ludzie, to po ich rządach nic nie zostanie.
   • herr7 Re: Nikt juz tego wygłupu nie pobije 09.10.20, 12:57
    Polskim interesem jest to, żeby gaz w Europie był tani. Z tego powodu blokowanie tego gazociągu nie ma sensu. Jeżeli rosyjski gaz zastąpi gaz amerykański pochodzący z łupków to z pewnością on nie będzie tańszy, gdyż koszt wydobycia jest wysoki, a trzeba go jeszcze skroplić i dostarczyć do Europy. Niestety Polska gra w interesie USA, a nie swoim. W naszym interesie jest to, żeby w Europie Rosjanie konkurowali z Amerykanami i Arabami i ten rynek zbytu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka