Dodaj do ulubionych

Komitet d. bezpieczeństwa (publicznego)

18.10.20, 10:14
... czyli bój to jest nasz ostatni.

W niedawno powołanym drugim rządzie Morawieckiego Kaczyński będzie i to będzie istotną osobą. Utworzono dla niego specjalny urząd, co ma w Polsce pewną tradycję:
oko.press/kaczynski-superwicepremier-od-bezpieczenstwa-czyli-zla-polska-tradycja/


Konotacje historyczne Kaczyńskiemu nie przeszkadzają, ale to szczegół:
pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_do_spraw_Bezpiecze%C5%84stwa_Publicznego


Widać naczelnik wyciąga wnioski z doświadczeń 2005-07, kiedy to dostawał od Ziobry teczki afery gruntowej i sprawy Blidy na stół - ale dostawał bezprawnie, bez podstawy w przepisach. Teraz będzie mógł nadzorować nowe "sprawy Blidy" już legalnie, to dużo wygodniejsze.

Jest takie powiedzenie, że jeśli w pierwszym akcie sztuki teatralnej na ścianie wisi strzelba, to w ostatnim musi wypalić. Tutaj strzelba jest w użyciu natychmiast po zawieszeniu. To może oznaczać, że dramaturg napisał scenariusz raczej krwawy i mam nadzieję, że przynajmniej widownia ujdzie z życiem smile

Obserwuj wątek
  • dorota_333 Tymczasem Giertych przeżył 18.10.20, 10:18
   ... i już przemówił na TT. Nie wiemy jeszcze co takiego zaaplikował mu funkcjonariusz CBA, że mecenasa ścięło na dwa dni z nóg.

   Sprawa Giertycha jest doskonałym pokazem, na co stać służby Kaczyńskiego (i generalnie pisowskiego państwa), więc strzelba działa. Scena, kiedy pani prokurator wchodzi do szpitalnego pokoju i przesłuchuje nieprzytomnego, podłączonego do aparatury pacjenta zainspiruje kiedyś filmowców.
    • dorota_333 Re: Tymczasem Giertych przeżył 18.10.20, 11:17
     Nie widzisz bandyterki w samym fakcie, że się człowieka przesłuchuje na sali szpitalnej - po opinii biegłego o możliwości przesłuchania wydanej bez widzenia pacjenta? To metoda pisowska, ale i tak łagodna, bo esesmani chorych przez okna wyrzucali.
     • kophalski Re: Tymczasem Giertych przeżył 18.10.20, 12:58
      Ale Dorota bogacze naprawdę świetnie sobie poradzą nawet bez Twojej pomocy, może zachowaj czujność na krzywdę zwykłych ludzi.

      Bardzo łatwo przychodzą Ci porównania do esesmanów, III rzeszy czy Hitlera, tylko pamiętaj że to działa w dwie strony. Jeszcze Ty wiesz czym był nazizm, ale kolejne pokolenia niewykształconych matołów już mogą mniej.
      Jak Kaczyński to prawie Hitler i popatrzą za okno, to pomyślą może Ci Żydzi wcale nie mieli tak źle.
      Relatywizujesz bo ci wygodnie i dokładasz cegiełkę do złego rozumienia czym była zagłada.
      • dorota_333 Re: Tymczasem Giertych przeżył 18.10.20, 15:02
       Nie kupuję argumentu, że to uderzenie w "bogaczy", których nie warto bronić. To jest gówniana narracja pisowskiego szczucia jednych na drugich.

       W takiej sytuacji jak Giertych może się znaleźć każdy obywatel. Może nawet łatwiej niż Giertych, jeśli władza uzna go za zagrożenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka