Dodaj do ulubionych

kompromitacja PiS w/s Krauzego i Giertycha

18.10.20, 15:16
Trudno inaczej oceniać sytuacje, w której znanego adwokata zakuwa się w kajdany - co jest nie tylko zupełnie bez sensu, ale w ten sposób traci się poparcie wyborcze. Nie lubię Giertycha, ale nie zmienia to bynajmniej mojej opinii na ten temat. Przecież to jest idiotyzm. Co więcej - zgodnie z wypowiedzią Krauzego - prokuratura pomyliła przychody ze stratami. Oceniając to po decyzji sadu - najprawdopodobniej Krauze mówi prawdę. Taka sytuacja jest czymś zupełnie niezrozumiałym.

Mnie jednak najbardziej dziwi sam powód wszczęcia tego śledztwa. Zarząd spółki Polnord zawiadomił prokuraturę o tym, ze w jego opinii mogło dojść do przestępstwa - bo Polnord kupił 73 miliony długu Prokom Investments. I po 3 latach nie ma zarzutów z tym związanych. Prokom Investments nie zajmuje się kradzieżą pieniędzy i o ile wiem, są małym niszowym funduszem, który obecnie inwestuje w jakiś mały niszowy search engine w USA. Jest dla mnie jasne, ze ta sprawa jest sfabrykowana. Tylko po co ktoś kompromituje prokuraturę i władzę? No chyba, ze to faktycznie jest pomyłka znacznej grupy ludzi. Czyli wszyscy się pomylili. To byłoby cos wyjątkowego.

Za opozycji niszczyli Optimus, a teraz dobrali się do Krauzego. Co za państwo. I do takiego państwa ma trafiać kapitał zza granicy? Nie. Takich cudów nie będzie. Kapitał będzie się od takiego państwa trzymał z daleko. Po co sobie robić kłopot?
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: kompromitacja PiS w/s Krauzego i Giertycha 18.10.20, 18:07
   > Tylko po co ktoś kompromituje prokuraturę i władzę?

   "Mecenas sugerował, że śledztwo w sprawie Giertycha ma związek z dokumentami, do których dotarł były wicepremier. - Moja ostatnia rozmowa z nim miała miejsce w środę wieczorem. Oświadczył, że znalazł dokumenty pochodzące od najważniejszej osoby w państwie, świadczące o tym, że ingerowała ona w działania przeciwko Leszkowi Czarneckiemu - powiedział Dubois."

   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26405965,dubois-giertych-znalazl-dokumenty-obciazajace-najwazniejsze.html#s=BoxOpImg4

   PS. Co do "kompromitacji": po pierwsze, tej władzy nie można już bardziej "skompromitować", po drugie: Kaczyński ma to w d... smile
  • damkon Re: kompromitacja PiS w/s Krauzego i Giertycha 18.10.20, 21:25
   Trudno inaczej oceniać sytuacje, w której znanego adwokata zakuwa się w kajdany - co jest nie tylko zupełnie bez sensu, ale w ten sposób traci się poparcie wyborcze. Nie lubię Giertycha, ale nie zmienia to bynajmniej mojej opinii na ten temat. Przecież to jest idiotyzm.

   a może to celowa robota Ziobry i jego szajki, żeby Kaczyńskiego celowo wsadzić na minę?

   Co by nie mówić o Kaczyńskim, to aż nie chce mi się wierzyć, żeby robił takie trudno wyobrażalne głupoty dając jednocześnie tak niezrozumiały prezent opozycji...

   Aresztowanie tak grubego zwierza, jak Giertych na podstawie tak lichych przesłanek i w kontekście wyjątkowej łatwości upolitycznienia całej sytuacji jest czymś tak niezrozumiałym, że nawet trudno podejrzewać Kaczyńskiego o takie polityczne dyletanctwo...
   • zimna-wodka Re: kompromitacja PiS w/s Krauzego i Giertycha 19.10.20, 00:44
    damkon napisał:

    I nawet nie można sędzi, p. Renaty Żurowskiej, opluć ani choćby zlustrować.

    [iZ informacji OKO.press wynika, że sędzia Żurowska nie należy do stowarzyszenia niezależnych sędziów Iustitia, które broni praworządności i wolnych sądów. Za co członków stowarzyszenia spotykają represje. Z naszych informacji wynika też, że sędzia Żurowska ubiega się o awans do Sądu Okręgowego w konkursie przed nową KRS.][/i]

    oko.press/blamaz-prokuratury-ziobry-ws-giertycha/
    A tu można posłuchać jak pean na cześć p. Żurowskiej wygłasza sam poseł Ast:

    natemat.pl/323737,sedzia-renata-zurowska-odmowila-aresztow-ws-giertycha-tvp-info-reaguje#
   • dorota_333 Re: kompromitacja PiS w/s Krauzego i Giertycha 19.10.20, 10:30
    > nawet trudno podejrzewać Kaczyńskiego o takie polityczne dyletanctwo...

    To nie jest "dyletanctwo". Kaczyński nie dba o jakość działań, bo już czuje się ponad opinią publiczną - w tym opinią elektoratu, nie jest oceniany. On już podjął decyzję, że normalnych wyborów nie będzie, więc styl rządzenia jest w tej chwili nieistotny.

    W tej chwili liczy się tylko skuteczność, a ta została zachowana. Giertych out? Out.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka