Dodaj do ulubionych

Samoaresztowani

24.10.20, 20:14
Zycie stało się ostatnio przygnębiające. I to bynajmniej nie z powodów czysto politycznych, choć te też mogą wprowadzić człowieka w pesymizm. Dawniej zakupy miały w sobie pewien element przypadkowości i zaskoczenia. Można było w sklepie kupić trochę inny rodzaj bulek na śniadanie, albo kefir zamiast jogurtu, inny rodzaj jajek, wybrać lepszą herbatę, albo nawet zdecydować się na dżem o smaku brzoskwiniowym, zamiast skorki pomarańczowej. Teraz jednak wybiera się sklep ze względu na możliwość zrobienia zakupów przez Internet i załadowania do bagażnika bezkontaktowo.
To automatycznie ogranicza wybór towarów i wręcz zmusza do ładowania tego samego sztampowego asortymentu i - za przeproszeniem - chłamu. Trzeba się pożegnać z wędzoną makrelą, bo w Walmarcie jest tylko zaopatrzenie klasowo komunistyczne. Tylko jeden w miarę znośny papier toaletowy i nie ma praktycznie wyboru chleba. Nic nie smakuje jak dawniej – i życie stało się nieznośne. Jeśli jednak nie odpowiada nam Walmart, to zaraz blisko jest Target z tym samym zaopatrzeniem. Albo inne wielkie sieciówki, w których – uwaga – jest to samo zaopatrzenie. Wszędzie pakują towar do bagażnika. Ten sam towar. Ten sam wybór. Ten sam brak wyboru.
Jak można jeść cały czas ten sam chleb, te same bulki, te sama wędlinę i nie moc kupić nawet lodów?
Czy ten wirus cofnął nas w czasy lepszego ustroju i braków systemowych?

W Polsce tez nie brakuje przygnębienia. PiS wykonuje reformę ustrojową polegającą na przekształceniu państwa w państwo wyznaniowe. Teraz już nie można używać mózgu w szkole, tylko trzeba wierzyć. Trzeba pilnie chodzić na religie i powtarzać modlitwy jak dawniej czytanki socjalistyczne. A jak ksiądz nie wejdzie przynajmniej raz w roku do domu, żebrząc o forsę - to dzieje się cud.
Państwo Polskie stało się w podobny sposób przygnębiające – jak socjalistyczny PRL.
Rządzący państwem PiS ogranicza ludziom wolność w sposób wyjątkowo podły. Jeśli w państwie nie wolno mieć wyboru w myśleniu, wolności poglądów religijnych, to wolności nie ma.
W państwie zawsze jest znaczna grupa ludzi niewierzących. To są zawsze miliony ludzi. Przyzna się może 3% a reszta nie. Jednak pójdą na wybory i zagłosują nawet na diabla, aby tylko pozbyć się dewocji. Sam bym tak zrobił. Pozbyć się dewotów, idiotów i debili. A to, że oni są wszyscy z tego samego ugrupowania, to jest zwykły przypadek. Wywalić ten przypadek i nikt nie będzie za nimi płakał.


Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Samoaresztowani 24.10.20, 22:41
   Człowieku, czy Ty masz zaniki pamięci?? Przecież to Ty mnie kiedyś stąd wywaliłeś właśnie za walkę z funkcjonariuszami PiS. To TY - tolerując na tym forum pisowca jako współadmina - pomogłeś PiS dojść do władzy. Oni zdobyli władzę dzięki (m.in.) opanowaniu internetu.

   To forum opanowali dzięki Tobie.
    • przycinek.usa Re: Samoaresztowani 25.10.20, 00:16
     To są wszystko chorzy ludzie, wychowani za komuny, wprowadzili do Polski na nowo komunę i na dodatek jest to katolicki beton. Odwrócili idee do góry nogami i oszukali nie tylko własnych wyborców, ale też swoje własne doły. To już nie jest PiS. To jest hybryda kretynów i kościoła katolickiego. Ruszenie pospolite ludzi, którzy nie potrafią myśleć w żadnej sytuacji. Polska zamieniła władzę bandytów i złodziei na bandę idiotów.
     • herr7 Re: Samoaresztowani 25.10.20, 10:34
      PIS wygrał wybory dzięki 500+, gdyż w ten sposób przyciągnął do siebie dawnych wyborców SLD oraz takich którzy zwykle nie chodzą na wybory. Jakąś zasługę ma w tym i kościół, który zmobilizował starych ludzi. Ale teraz mamy wpadkę za wpadką i to wygląda, jakby Jarosława opuścił rozum. Jakie są tego przyczyny tego nie potrafię powiedzieć. Być może wynikają one banalnie z fizjologii.

      Podobny stan przeżywała Platforma pod koniec swoich rządów. Wkrótce pojawiły się "taśmy" ukazujące cynizm elity z czasów Tuska. Kto stoi za tym podsłuchami tego do tej pory nie wiemy. A co ważniejsze, Sejm który powoływał nadzwyczajne komisje w mniej ważnych sprawach nabrał wody w usta. Być może pojawią się też wkrótce kompromitujące materiały na PIS, co będzie oznaczało, że siły które kontrolują politykę w Polsce zdecydowały się postawić na nową partię, tym razem na płaczliwego Hołownię.
      • przycinek.usa Re: Samoaresztowani 25.10.20, 15:37
       Myślę, ze ludzie nie spodziewali się komuny-bis w Polsce w wykonaniu PiS. A to nie tylko komuna-bis, jeszcze na dodatek pełna indoktrynacja. W innym wątku ktoś napisał PiSLam. I to jest dobre. Ludziom to nie odpowiada i są teraz gotowi stracić to swoje 500 i wpuścić z powrotem złodziei i bandytów, aby tylko PiSLam się odczepił.
       • herr7 Re: Samoaresztowani 25.10.20, 23:10
        A nie przyszło ci do głowy, że macherzy którzy rozstawiają tu pionki działają wg. identycznych schematów co np. na Ukrainie? Tam też niby mają demokrację.


     • przycinek.usa Re: Samoaresztowani 26.10.20, 05:06
      A co to za frustracja? Ja na twoim miejscu ucieszyłbym się, ze zwolennik PiS się nawrócił i miałbym nadzieje, ze wymieniona przez ciebie osoba tez się nawróciła. Osoby myślące maja masę wątpliwości i po kilku spektaklach w wykonaniu PiS - to naprawdę trzeba nie mieć rozumu, aby nadal ich popierać. 500 to nie wszystko. Interes państwa nie jest przez PiS realizowany w ogóle. To faktycznie wygląda jak władza dla władzy. I na dodatek realizowana przez kolektyw idiotów. Poprzednicy nie mieli ani skrupułów ani nie ukrywali, ze trzymali władzę dla forsy i kradli ile wlezie. PiSowcy natomiast wydaja forsę ile wlezie na idiotyzmy i wchodzą w szkodliwe dla Polski porozumienia i wprowadzają fundamentalizm ustrojowy.
      • dorota_333 "Nawrócony" :) 26.10.20, 09:38
       1. Nie rozumiem kompletnie, jak można mówić o zmianie poglądów w tym przypadku, bo to chyba miałoby oznaczać Twoje "nawrócenie". Żeby kiedykolwiek popierać PiS - szczególnie po tym, co już robili 2005-07 to trzeba być albo kompletnym debilem, albo pisowskim funkcjonariuszem - trepem. Nie wyobrażam sobie normalnego człowieka kiedykolwiek popierającego PiS.

       2. Osoba, którą miałam na myśli to pisowski funkcjonariusz, agresywny, chamowaty propagandzista bez skrupułów. Cyngiel. Teraz pewnie gdzieś żeruje - a zarobił na to między innymi tutaj. I Ty mu to umożliwiłeś, baranku boży.

       3.
       > Poprzednicy nie mieli ani skrupułów ani nie ukrywali, ze trzymali władzę dla forsy
       > i kradli ile wlezie

       Powtarzasz najgłupsze, fałszywe kalki pisowskiej propagandy. I to nazywasz "nawróceniem", że ciągle gadasz przekazem z Nowogrodzkiej? smile
          • leny20-4-7 Re: "Nawrócony" :) 19.11.20, 09:52
           Stary, ale to tak wygląda! Tłumaczysz(próbujesz wytłumaczyc) się babie, że w 2015 r. podjąłeś jedyną racjonalną decyzję, której skutki nie są takie, jakich oczekiwałeś. Każdy normalny człowiek zrozumie, ale akurat ona, będzie cie atakowac, dla samej przyjemności pastwienia się nad tobą. Jej jedynym "sensownym" argumentem jest...trzeba było przewidziec przyszłosc! Przypomnę, że z jej ust w przeciągu minionych 15lat wyszła JEDNA trafna prognoza. Przypomnę: po wyborach PIS nie będzie miał z kim rządzic=będzie rządził samodzielniesmile
           Ty to nazywasz plurazlizmem, ja bym to nazwał dosadniej, ale po co. JEst nowy dzien, nowe możliwości.
           Pozdro.
      • herr7 Re: Samoaresztowani 26.10.20, 11:25
       przycinek.usa napisał:

       Osoby myślące maja masę wątpliwości i po kilku spektaklach w wykonaniu PiS
       > - to naprawdę trzeba nie mieć rozumu, aby nadal ich popierać.

       Osoby myślące stanowią w porywach 20% społeczeństwa, w demokracji wygrywa tzw. większość, a nie mądrość.

       500 to nie wszyst
       > ko.

       Dla milionów ludzi mających niskie zarobki 500+ jest bardzo ważne. PO jako partia prawicowa wolała problemu niskich wynagrodzeń w Polsce nie zauważać. Skutkiem tego jest emigracja za chlebem 2 mln Polaków i dziura w ZUSie, której i Salomon nie napełni.

       Interes państwa nie jest przez PiS realizowany w ogóle. To faktycznie wyglą
       > da jak władza dla władzy. I na dodatek realizowana przez kolektyw idiotów. Popr
       > zednicy nie mieli ani skrupułów ani nie ukrywali, ze trzymali władzę dla forsy
       > i kradli ile wlezie. PiSowcy natomiast wydaja forsę ile wlezie na idiotyzmy i w
       > chodzą w szkodliwe dla Polski porozumienia i wprowadzają fundamentalizm ustrojo
       > wy.


       Pod tym względem nie ma różnicy kto w Polsce rządzi. PO to w końcu partia "Rycha i Zbycha". Był tam też niejaki Miro. Partie polityczne od dawna przestały być ideowe, a polityk to zawód. W odróżnieniu od np. aktora szansa na sukces materialny jest tu znacznie większa. Rzecz ujmując kolokwialnie, politycy mają wyborców głęboko w d...Zresztą tak jest obecnie na całym świecie.
       PIS to są piłsudczycy, a przynajmniej jest nim sam Naczelnik. On chce przebudowy Polski w myśl tego, co kiedyś chciał zrobić w Polsce Piłsudski. Problem jedynie w tym, że pachnie to XIX w. A nam grozi starzenie się społeczeństwa przy słabej gospodarce. Mówiąc prościej, grozi nam to że będziemy krajem starych biednych ludzi położonym gdzieś na europejskich peryferiach.
       • przycinek.usa Re: Samoaresztowani 26.10.20, 15:31
        No dobra, ale wolność osobista i kwestie wyznaniowe tez są ważne. To 500 się kończy po upływie pewnego czasu, a państwo wyznaniowe się nie skończy tak łatwo. Poza tym w kolejnych wyborach dostana tez od opozycji to samo 500. Po prostu złodzieje musza się podzielić forsa z ludźmi, bo inaczej ludzie nie pozwolą im kraść. Opozycja przecież nie jest w końcu aż tak głupia, aby kontynuować to, co robili do tej pory. Chociaż to jest nie do końca jasne, czy ludzie uwierzą złodziejom na słowo, ze tez im dadzą 500. Trudno powiedzieć.
       • lastboyscout Re: Samoaresztowani 26.10.20, 17:59
        Z tych 20% (skad ten optymizm?!) myslacych nalezaloby wciaz wciaz wykluczyc niby myslacych ale myslacych tylko we wlasnym interesie a wiec praktycznie wbrew interesowi spoleczenstwa jako calosci czyli tak jak owe bezmyslne 80% (skad ten optymizm?!)

        I w tym nastepuje zdumiewajaca prawidlowosc !

        Otoz, jak potwierdza praktyka zyciowa, interesow wylacznie wlasnej grupy najbardziej pilnuja cyklisci, Zydzi, pedaly/szowinistki i ... kobiety.
        A wiec ci, ktorzy zazwyczaj zyja z pracy innych (tak, osobiscie nie widze zadnej roznicy pomiedzy zwyklym kurestwem, sponsorowanym kurestwem ani malzenskim kurestwem jak dlugo dupy daje sie za pieniadze partnera a nie dla wspolnej przyjemnosci).

        Bedac przy temacie dajacych dupy to Kaczynski na wlasne zyczenie scalil zadziwiajaca koalicje owego zwyrodnialstwa, ktore na bazie wspolnych interesow laczy sily aby obalic narodowych
        katolo-socjalistow w Polsce !

        Malo tego. Kaczynski, odstreczajac od zaplodnieniowego seksu cipkowego wymusza na mlodocianych polskich moherkach stosowanie wstretnego w swoich wzorcach i formie wzorcach (choc prokreacyjnie wlasnie najbezpieczniejszego) modelu seksu analnego (patrz zalaczony obrazek analnej feministki/aktywistki...

        I teraz powstaje podstawowe pytanie: co powstanie na tak masakrycznych zgliszczach ?

        A moze jeszcze dosadniej:

        Czy w ogole moze jeszcze polskiego powstac na tak syfiarskich zgliszczach i w kogo to jest interesie ?! sad
        • zimna-wodka Re: Samoaresztowani 26.10.20, 20:24
         lastboyscout napisał:


         > Otoz, jak potwierdza praktyka zyciowa, interesow wylacznie wlasnej grupy najb
         > ardziej pilnuja cyklisci, Zydzi, pedaly/szowinistki i ... kobiety.
         > A wiec ci, ktorzy zazwyczaj zyja z pracy innych (tak, osobiscie nie widze zadne
         > j roznicy pomiedzy zwyklym kurestwem, sponsorowanym kurestwem ani malzenskim ku
         > restwem
         jak dlugo dupy daje sie za pieniadze partnera a nie dla wspolnej przyje
         > mnosci).
         >

         Ty tak o swojej mamusi, żonie czy córce? A może o wszystkich trzech?

         Moja prośba - stosuj takie tezy wyłącznie do członkow (członkij?) swojej rodziny. Najlepiej będzie jak zbierzesz te trzy panie (kurwy?) i jasno im wyłożysz co o nich myślisz.
         Będę wdzięczny jeśli opiszesz ich reakcję. Będą zachwycone, co oczywiste, ale nie wiem jak bardzo.
  • pigeon_shit_dust Miasto zas tetni zyciem 25.10.20, 02:22
   Tzn na Manhattanie kupa- ludzi powymiatalo, celeby pozamykane w loftach, pelno zebrzacych, za to np hipsterskie Greenpoint i Williamsburg tetnia zyciem. Lepeij niz pre- corona, pelno mlodych, fakt ze chleja w zaimprowozowanych ogrodkach na chodnikach , bo w srodku tylko 25% ale wesolo jest. No i pogoda dopisuje, cieplo, dzis 23C.
   Nikt sien ie dal nabrac tym razem, nikt balachu nie kupuje na wyrost, wszyscy pierdola propagande. Mleka nie ma , kawy zabraklo, ide do Stabucksa i pierdole. Luz, blues.
   Zebym tu siedzial jezcze z 5 lat to bym sie zakrecil kolo wynajmu chaty na Billyburgu, chociaz pewnie ciezej byloby wtedy stad wyjzedzac.
  • zimna-wodka Re: Samoaresztowani 26.10.20, 21:19
   przycinek.usa napisał:
   Cytat pierwszy.

   > Jak można jeść cały czas ten sam chleb, te same bulki, te sama wędlinę i nie mo
   > c kupić nawet lodów?
   > Czy ten wirus cofnął nas w czasy lepszego ustroju i braków systemowych?

   To faktycznie nieszczęście. Bez lodów... Doskonale równoważy to co się dzieje u nas.

   Cytat drugi:

   > W Polsce tez nie brakuje przygnębienia. PiS wykonuje reformę ustrojową polegają
   > cą na przekształceniu państwa w państwo wyznaniowe. Teraz już nie można używać
   > mózgu w szkole, tylko trzeba wierzyć. Trzeba pilnie chodzić na religie i powtar
   > zać modlitwy jak dawniej czytanki socjalistyczne. A jak ksiądz nie wejdzie przy
   > najmniej raz w roku do domu, żebrząc o forsę - to dzieje się cud.
   > Państwo Polskie stało się w podobny sposób przygnębiające – jak socjalistyczny
   > PRL.
   > Rządzący państwem PiS ogranicza ludziom wolność w sposób wyjątkowo podły. Jeśli
   > w państwie nie wolno mieć wyboru w myśleniu, wolności poglądów religijnych, to
   > wolności nie ma.
   > W państwie zawsze jest znaczna grupa ludzi niewierzących. To są zawsze miliony
   > ludzi. Przyzna się może 3% a reszta nie. Jednak pójdą na wybory i zagłosują naw
   > et na diabla, aby tylko pozbyć się dewocji. Sam bym tak zrobił. Pozbyć się dewo
   > tów, idiotów i debili. A to, że oni są wszyscy z tego samego ugrupowania, to je
   > st zwykły przypadek. Wywalić ten przypadek i nikt nie będzie za nimi płakał.

   Zacznę od swojego syna. W 1989 r. miał 6 lat więc komuny praktycznie nie doświadczył. W 2015 r. miał lat 32 i głosował na PIS i Dudę. Nie rozumiał moich wywodów, że głosuje na bandytów. W ogóle nie ogarniał politycznego bandytyzmu. Był pewien, że żyje w Europie i według europejskich standardów i to nie może się zmienić.
   Miał dość PO. Obsadzanie stanowisk peowcami, haratanie w gałę, ośmiorniczki, nieruchawy prezydent i jego żona niemająca nic do powiedzenia, jakieś durne orliki, jakieś wulgaryzmy w knajpie, spotkania na cmentarzach itp. Ale przede wszystkim ta ciepła woda w kranie i NUDA. Cholerna nuda i przewidywalność.
   I zmienił to głosując. W zasadzie powinien być zadowolony. Nikt nie obsadza stołków peowcami, haratanie w gałę przez Kaczora to .... (sam nie wiem co), ośmiorniczki nie zaprzątają niczyjej uwagi, nie ma tajnych spotkań bo po co się ukrywać jak się może WSZYSTKO, nie buduje się durnych boisk tylko rzeczy wielkie i nierealne...
   A przede wszystkim nie jest NUDNO. Co dzień coś się dzieje i to dużo. I u nas i wokół nas trwa permanentna wojna a to rozrywka najwyższej próby.
   Ale nie jest zachwycony. Ale nie przyzna się do głupoty.

   Ty jesteś i mądrzejszy i głupszy.
   Głupszy bo jesteś starszy, totalitaryzm dupę ci obił i powinieneś coś pamiętać a także wiedzieć, że spokój nie jest dany na zawsze.
   A mądrzejszy bo mieszkasz daleko stąd i w sumie to ciebie nie dotyczy.

   To ty i tobie podobni podpaliliście Polskę. Ogień będzie większy lub mniejszy. Ale nie wygaśnie dopóki nie wypali wszystkiego. To tylko kwestia czasu i kosztów. Ty nie będziesz płacił; zapłaci dorota, ja, parę milionów ludzi.
   • przycinek.usa Re: Samoaresztowani 28.10.20, 14:37
    Nie zgadzam się z tobą w kwestii podpalenia Polski. Zapomniałeś już najwyraźniej o tym, co mówili ludzie poprzedniej zmiany - "ch..., dupa i kamieni kupa". "Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie".

    Zapomniałeś, ze to ludzie w TWOIM kraju dokonali tego wyboru. To był klasyczny wybór negatywny w którym młodzi zagłosowali zgodnie z sumieniem i jak im nakazywało serce. Myślę nadal, ze to był dobry wybór. Tak trzeba było zrobić. PiS przyszedł i wymiótł poprzednia ekipę. I bardzo dobrze. Maja za to u mnie plus. Wybór wtedy własnie tak wyglądał.

    Na twoim miejscu nie przyznawałbym się do opcji złodziei i bandytów. To jest zła opcja. Zli ludzie. Mafia podatkowa. Przekreciaże i bandyci.

    PiS natomiast jest tylko banda zwykłych idiotów. To jest nadal zdecydowanie bezpieczniejsze od bandytów i złodziei. Przynajmniej z gospodarczego punktu widzenia. PISLam to jest tylko wygląd zewnętrzny. Wolałbym i byłoby lepiej gdyby ich ludzie cos umieli i mieli przynajmniej jakąś odrobinę inteligencji. No ale cóż zrobić, jak nie maja...

    Gdybym był na twoim miejscu, to już raczej używałbym argumentacji związanej z ustawa S447.
    Przynajmniej to jest faktycznie realny i szkodliwy zarzut. Przepisy o aborcji można zmienić. Kler z życia publicznego wywalić, Kaczyński przecież sam w końcu kiedyś umrze i problem się rozwiąże samoistnie. A ustawy S447 nie zmienisz. Rozszczen żydowskich nie zmienisz. Obietnic danych Izraelowi nie zmienisz. To są realne problemy - a problemy emocjonalne kobiet w Polsce zostaną rozwiązane. Przyjdzie kolejna opcja, obieca wywalenie kleru i dostana 30% i będzie po PISLamie.

    PiS się przeliczył w swojej głupocie i wygląda na to, ze będzie ich to słono kosztowało.
    • dorota_333 Głupota na starość 28.10.20, 15:02
     ... to najgorsze, co się może człowiekowi przytrafić. Bo to znaczy, że życie było bez sensu: nastąpiło zdziadzienie, ale nie ma ani krzty mądrości życiowej. Porażka.

     Najwyraźniej nie odróżniasz propagandy od rzeczywistości. Tak, propaganda żywi się okruchami realności: na przykład fraza "państwo teoretyczne" była (podsłuchanym, powiedzianym przy zastawionym stole) żalem analityka. Właśnie to była teoria, on ocenił rzeczywistość ze swojego teoretycznego punktu widzenia.

     Co oznacza "państwo teoretyczne" dowiadujemy się naprawdę dopiero teraz. Dane z wczoraj: w Małopolsce zajęte 93% respiratorów. Wyobrażasz sobie, co będzie dalej?

     I te okruchy propaganda pisowska ubrała w nowe ciało: narracja "Polska w ruinie" była całkowitym gryzącym fałszem. Co to oznacza, też dopiero teraz się dowiemy.

     I tak można by rozbierać każde pisowskie hasło propagandowe. Ze zdumieniem stwierdzam, że ktoś się na to nabrał. What a pity.

     A w centrum tej propagandy było kłamstwo smoleńskie. Ono jest fundamentem obecnej władzy. I w ten mit zdaje się ciągle niezachwianie wierzysz smile What a pity. Już nie zmądrzejesz.

     • przycinek.usa Re: Głupota na starość 29.10.20, 06:55
      Ale piepszysz. Nie zapominaj, ze ja tych ludzi znam osobiście. Niektorych bardzo dobrze. Ja dobrze wiem co mowie. A co do smolenska, to jak ci juz sto razy mowilem - jest to sprawa zamknieta, oczywista, ustalona i skoro piszesz, ze ktos jest propagandowym cynglem, to w ramach tej argumentacji ja tobie napisze, ze ty jestes propagandowym cynglem. he he he. Co wiecej, nie masz nawet swiadomosci tego o czym piszesz i mowisz. Ty w ogole tego nie rozumiesz. Na samolotach to ty sie moze znasz teoretycznie od strony latania do afryki, ale nic poza tym.

      Zostaw te tematyke lepszym od ciebie.

      PiS owszem zdziadzial. Puscili dzieci do szkoly i maja efekty. Respiratory w malopolsce sa tego dobrym przykladem. To ci sie udalo. To teraz uwazaj, nie zlap tego i nie traf do tej mordowni. Ja nikomu zle nie zycze i martwi mnie to, ale co zrobic. Takie czasy. Trzeba naprawde uwazac.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka