Dodaj do ulubionych

To rewolucja

26.10.20, 21:34
... celowo nie używam określenia "wojna".

Kolejny wieczór nie mogę oderwać się od mediów, do tego stopnia, że nie poszłam ze zniczem pod biuro lokalnego posła PiS (inni poszli, są zdjęcia).

Słuchajcie, TO się dzieje. Nie wyobrażałam sobie możliwości takich protestów, tak mocnych, tak masowych i do tego stopnia uderzających w niedawne tabu (choćby zakłócanie mszy). Zdumiewająca jest także reakcja ludzi w małych miejscowościach np. Podkarpacia.

No więc coś się właśnie w Polsce skończyło, a coś znacznie lepszego zaczęło. Niezależnie od biegu wydarzeń w najbliższych dniach. Nie wrócimy już do stanu "przed" narodowym wkurwem. Dużo by pisać o możliwych scenariuszach.

Tymczasem władza idzie w zaparte i na ostro. W trybie pilnym zebrał się KC PiS (podobno Kaczyński już skończył kwarantannę), a na razie zmobilizowali żandarmerię wojskową.
Niewykluczone że jutro faktycznie nie będzie teleranka smile (jak domniemuje ktoś na stronie Strajku Kobiet).

Obserwuj wątek
  • dorota_333 Nie potrafie się nacieszyć 27.10.20, 09:30
   ... tym, co widzę od kilku dni (także u mnie). I tym, że wreszcie ruszyły nawet małe miasteczka.

   Myślałam, że przyjdzie mi jeszcze przez kilka - kilkanaście lat oglądać gnicie kraju w katolickim szambie. Oglądać te orgie głupoty i niewysłowienie aroganckie i obojętne ryje biskupów z pełną władzą nad narodem. Oglądać, jak rząd kołysze się w takt piosenki "Abba Ojcze", a ten widok niemal wyrzucił mi żołądek na zewnątrz.

   A teraz czuję się jakbym powoli wracała do domu. Jeszcze będzie normalnie w tym kraju, bo nawet jeśli obecne protesty przycichną, to nie da się cofnąć do tego, co było. Świadomość społeczna została wyrażona. Czasem dobitnie smile

   Nie utoniemy w szambie fanatyzmu religijnego. I za to dzięki wszystkim, którzy choćby na chwilę wyszli z domu, żeby to wyrazić.

   • herr7 Re: Nie potrafie się nacieszyć 27.10.20, 13:31
    Dorota należysz do "pokolenia JP2", czy jesteś młodsza? Pytam, gdyż to "szambo" datuje się od czasów cesarza Konstantyna (Wielkiego), kiedy pogardzana dotąd sekta otrzymała szereg przywilejów, które sprawiły że jej przywódcy żyli już odtąd w luksusie. Pławienie się w luksusie im się zresztą bardzo szybko spodobało.
   • zimna-wodka Re: Nie potrafie się nacieszyć 27.10.20, 13:43
    Kaczyński zrobił tym ruchem parę rzeczy wielkich:
    - pokazał, że 5 lat propagandy trafiło w próżnię. Owszem udało się osiągnąć względny spokoj. Ale bierność to nie akceptacja. A granice bierności były znacznie bliżej niż zakładał. Wizja "kochanego PIS-u" już nie wróci, niezależnie od dalszego przebiegu wydarzeń.
    - obalił mit o ultrakatolickiej Polsce. A tym samym udowodnił sobie ale przede wszystkim innym, że poparcie hierarchów nie jest najwyższym dobrem i nic nie gwarantuje. On tego do wiadomości nie przyjmie ale mam nadzieję, że zauważy to opozycja (obecna) i władza (przyszła)
    - w istotny sposób przyspieszył proces laicyzacji społeczeństwa. I za to jestem mu wdzięczny.
    - dał sukienkowym temat do przemyśleń. To najmniej ważne bo wiadomo, że oni nic nie przemyślą - nie chcą i nie potrafią.

    Nie jestem zwolennikiem palenia kościołów i przemocy wobec księży. Religia jest wielu ludziom potrzebna i nikt nie ma prawa im jej zabierać. Ale niech nikt nie wpierdala się w życie osób, które tego sobie nie życzą.
    Niech katolicy urządzają sobie drogi krzyżowe w mieszkaniach, niech pełzają po podłodze z różańcem w ręku (vide Du*a), niech rodzą potwory i się biczują. A jeszcze najlepiej byłoby gdyby się sami finansowali. Chuj z nimi.
    Ale wara ode mnie.

    A, byłbym zapomniał. Serdecznie dziękują Kaczyńskiemu za przekonanie mnie do dawnego stylu i słownictwa. Od razu mi lepiej bo nie czułem się komfortowo w roli dobrze ułożonego staruszka.
    • herr7 Re: Nie potrafie się nacieszyć 27.10.20, 14:08
     Po pierwsze Kaczyńskiemu "udało się" to czego nie udało się uzyskać niekompetentnym przywódcom PO, tj. Schetynie, Budce, czy Trzaskowskiemu. Wkurzył ludzi przeciwko PIS i kościołowi. To nie jest zasługa liderów opozycji, a jego głupoty, chyba że stoi za tym jakiś jego "chytry plan".
     To oznacza nie koniec mitu że Polska jest krajem ultrakatolickim - to rzeczywiście był już od dawna mit. To oznacza rozejście się polskiego społeczeństwa ze spuścizną po JP2, polegającej na przywilejach jakie kościół uzyskał od solidarnościowej elity w podziękowaniu za pomoc w "obaleniu komuny" - kolejny mit, gdyż komuna oddała władzę na drodze porozumienia a nie obalenia. Spuścizna JP2 to jest nacjonalistyczny, zaściankowy kościół i pomniki i nazwa ulic w każdym polskim mieście. I to się skończyło. Polskie społeczeństwo się przez ostatnie 30 lat laicyzowało w odpowiedzi na zmianę warunków życia. Kościół jest też obecnie zwalczany przez siły neoliberalne, a w Polsce brakuje mu wybitnych przywódców.
  • lastboyscout Re: To rewolucja 27.10.20, 20:19
   No więc coś się właśnie w Polsce skończyło, a coś znacznie lepszego zaczęło

   Bezapelacyjnie !

   Jak widac na zalaczonym obrazku
   (hmmm ...tej paskudnej liberalnej wojowniczce/szowinistce polecilbym jakiesmazidlo na krostki...) wink

   Co jeszcze lepszego maja lepszego do zaoferowania? !
   gazetawroclawska.pl/wroclawska-aktorka-karolina-micula-rozebrala-sie-na-manifestacji-strajku-kobiet-zdjecia/ar/c1-15259096?fbclid=IwAR3VLV6j38pVNXBMKXItOd2WH81EpmwSX7vAozWfnkYg5zcx0gkLQ4QpaHo
   • dorota_333 Re: zrobie wam rewolucje 27.10.20, 21:57
    Pewnie że damy Orła Białego i gratis baretka ze starego orderu sie znajdzie. Ale powinieneś zrobić to z czystego wyrachowania: jakby wypieprzyć pisowską komunę i kościół katolicki poskromić to będzie dobre miejsce do życia.
  • oszol.lom.z.rm Re: To rewolucja 28.10.20, 10:37
   czy feministki rozniosą po Polsce coronavirusa?
   oszol.lom.z.rm 28.10.20, 10:36
   te demonstracje nienawiści brak zachowania przepisów sanitarnych fizyczne ataki na kościoły i ludzi starszych, to zaplanowania strategia eksterminacji najstarszej części narodu polskiego! bo jesteśmy tama dla bezbożnej rewolucji seksualnej która zachód owładnęła ponad pól wieku temu. W Hiszpanii feministki zorganizowały manife na której było ponad 100 tys osób kilka dni później nastąpił wzrost zachorowań i zgonów na coronavirusa.
   To wojna o być albo nie być Polski. lewactwo wydało wyrok na katolicka Polskę.. manifestować w obronie mordowania dzieci poczętych.. jakim to trzeba być bezduszna istotą jeszcze takie coś wspierać! o tempora o mores! wygląda na to ze klub Bildeberg wydał wyrok na Polskę i kościół na ostateczne rozwiązanie kwestii polskości i katolickości kwestii chrześcijańskiej.. feministki to feminazistki.. o jak proroczy był film seksmisja... poczekajmy do roku 2044 -( będę dobiegał 70tki).. teraz już wiemd laczego ten film został swego czasu zakazany w USA.. jeśli staniemy się drugim Bergamo to wina za to spadnie na feministki na wszystkich tych którzy je popierają!
   • deluc Re: To rewolucja 28.10.20, 17:11
    Odpowiedz mi ... mają zamykać kopalnie, nie ? I jak się tylko górnicy dowiedzieli to zaczęli protestować ...
    A teraz właśnie TK ogłosił, że zabiera się kobietom prawo ... i wielkie zdziwienie że protestują! Wiem, że w PIS-ie najpierw jest religia a potem daleko myślenie przyczynowo skutkowe ... ale, żeby aż tak ? Ale z religii też u nich cieńko - "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę" ... Podsumując ... albo jest jakieś drugie dno wybrania tego terminu orzeczenia TK, albo PIS chce by faktycznie by ludzie starsi się pochorowali, albo w PIS występuje tzw "bezmyśl" ...
  • dorota_333 "Obyś ch...ju wdepnął w LEGO" 28.10.20, 12:42
   ... czyli język protestów. Świetny.

   www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,26447192,obys-ch-ju-wdepnal-w-lego-i-twoj-kot-nasze-bobry-czyli.html?&_ga=2.54527851.1964310618.1601283113-932716721.1601283113#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka
  • pigeon_shit_dust Rewolucji nie bedzie 28.10.20, 13:45
   Widze to juz. Obejrzalem kilkanascie klipow z rokoszy, nie stoi za tym zdolnosc obalenia wladzy.
   Mysmy mieli plan....za rozrobami kryla sie mysl. Konsultowana z Zachodem, zachod popieral i pomagal.
   Trraz robicie wioche, czesc tych ludzi nawet nie wie, po co i przeciw czemu morde drze.
   Policja upora sie z tym w trymiga, nawet nie ma skoordynowanej akcji , bo nie ma potrzeby, przynajmniej na razie.
   • dorota_333 Re: Rewolucji nie bedzie 28.10.20, 15:24
    Czy "stoi za tym zdolnosc obalenia wladzy"- mogę się zgodzić, że w tej chwili nie. Zresztą może i dobrze, bo przejęcie władzy przez opozycję TERAZ oznacza katastrofę opozycji i późniejsze dojście PiS do rządów w wariancie orbanowskim, zdolnym zmienić konstytucję.

    Natomiast na przyszłość: bardzo powszechnie naród sobie kilka rzeczy uświadomił. I to w wersji hard: wykrzykuje ten gniew na ulicach. To się już nie "odstanie", kolejne miesiące i lata będą ze świadomością koniecznych zmian. PiS żegna się z większością w sondażach (zakładam, że jeszcze będą jakieś wybory).

    Na szczęście dla demokracji w Polsce Kaczyński jest już tak zramolały, że postanowił pójść na ostro i twardo. Teraz nastąpi katastrofa w służbie zdrowia i stłumienie siłowe lub wygaśnięcie protestów. Ale będzie się tliło pod spodem, to już nie wygaśnie. Kaczyński zyska tyle, że naród utożsami katastrofę z jego rządami.

    > Mysmy mieli plan....za rozrobami kryla sie mysl.
    Powszechność jest kluczem, jak naród chce, to znajdzie się myśl.
   • lastboyscout Re: Rewolucji nie bedzie 28.10.20, 20:12


    Jezeli ten wasz "plan" byl opisany w postulatach sierpniowych to daliscie sie/wyrolowaliscie nas wszystkich calkowicie ... sad

    I dlatego trudno sie z toba nie zgodzic, ze tak samo dzisiaj uzywa sie zarowno nieswiadomych niczego moherow jak i malolatow.

    Nikt rozumny nie uwierzy, ze ktos moze traktowac te "rewolucje" powaznie.

    A jednak kazda ze stron traktuje ten absurd powaznie.
    I to jest niepowazne poniewaz sytuacja staje sie bardzo powazna, wrecz ostateczna.


    Podstawowe pytanie:

    Gdzie byli rozowi kiedy ustawa czekala w kaczynskim Trybunale Konstytucyjnym na oczywiste przejscie ?!

    Uczestniczyli od poczatku w narodowej zdradzie czy nic nie rozumieli jak to rozowe wyksztalciuchy ?

    No dobra, gdyby uwierzyc w ostatni wariant to co chca wywalczyc te mlode gimbasy spacerkami po ulicach?

    Obalic legalny ustroj, rzad, prawo?

    Przede wszystkim obala swoich zywicieli i ich oszczednosci poniewaz te zombie w wiekszosc zyja u rodzicow, na koszt rodzicow lub z dlugu, ktory ich zniszczy rosnac procentowo lub walutowo !

    OK. Gdyby przyjac, ze to im sie uda to niby czym chca to zastapic ?!

    Wychowani w korporacyjnej utopii na kroplowce ulapki zadluzeniowej, chronicznie zacpani i oglupieni swiecacymi prostokatami nie sa zdolni sami sie oporzadzic, normalnie pracowac a nawet wyslowic.

    Z czym do ludzi ?!

    Ze skompromitowanym wszedzie i do dna liberalizmem a praktyce coraz bardziej wszechwladna dyktatura monopolistycznych/oligopolistycznych korporacji ?

    Te lalusie, dokladnie jak wy, solidaruchy nie kumaja do dzisiaj o co w ogole kaman !!!

    Jezeli to prowokacja Kaczynskiego to jak skoncza bluzgac i zaczna sie kopac z koniem to ich wezma w kamasze lub zaglodza jak nas kiedys...

    Moze wtedy zrozumieja, ze zycie to nie jest gra komputerowa lub komedia romantyczna ... sad
    • szczurek.polny Re: Rewolucji nie bedzie 29.10.20, 22:30
     > No dobra, gdyby uwierzyc w ostatni wariant to co
     > chca wywalczyc te mlode gimbasy spacerkami po
     > ulicach?

     Jest nadzieja w tym "młodym zbuntowanym narodzie", że w końcu demonstracje przeniosą się w okolice Apple Store i parę iPadów spontanicznie zmieni właściciela w myśl zasad sprawiedliwości społecznej. I parę telewizorów z MediaMarkt też by się przydało.

     Czasy się zmieniają, a młodzi wciąż pragną, żeby u nas było jak w Ameryce.
   • mim1656awo Re: To rewolucja 31.10.20, 16:17


    Istnieją rożne formy przemocy ktorych cele jest podporządkowanie słabszych, wykorzystanie ich zarobków, zmuszenie ich do posłuszeństwa, poddania psychicznego aby móc rządzić nimi dla wlasnego zysku i przyjemności.W jednym z europejskich krajów (do których Polska należy tylko z racji geografii) jest powiedzenie „Pierd....lić jest pięknie, rządzić jeszcze lepiej”. Można zmuszić słabszych do posłuchu siłą fizyczną, pozbawieniem środków przeżycia, uwięzieniem, odizolowaniem od jakielkolwiek formy informacji nie autoryzowanej, codziennym”praniem mózgów”, według reguły, że kłamstwo powiedone 1000 razy staje się prawdą itd.Tacy poddani, kiedy władca rzuca im ochłapy do miski, są szczęśliwy i dziękują mu za to.To jest „syndrom sztokholmski”.Społeczeństwo to miliony ludzi z którycu każdy jest inny fizycznie i psychiczne.Właśnie: psychicznie: to znaczy, że są ci którzy są silni psychicznie z racji genetyki, z racji kultury, wychowania w rodzinie, znajomości świata i możliwości samodzielnego rozumowania, szerokości analizy faktów, nie wierzenia w to co ci pierwszy z brzegu opowiada.Nie jest ich dużo. Ta garstka może rządzi innymi lub zdać sobie sprawę, że jest rządzona, manipulowana.Manipulowa jak? Poprzez wpajanie od dziecka strachu, wbijania do głów i mózgów win których nigdy nie popełnili (grzech pierworodny, co za kretyńskie, szaleńcze bzdury wmawiane słabym psychicznie i nie oświeconym ludziom, że urodzili się z grzechem.Kto to mówi powiniem puknąć si e młoteczkiem w łepetynkę) i sprytne manewrownie poprzez „kompleks winy”.Widzimy to obecnie kiedy poprzez, ambony, media wmawia się kobieton, że przerwanie ciąży w pierwszych tygodniach to zabiciewłasnego dziecka!Robi to telewizja państwowa, podkreślam państwowa, utożsamia zapłodnioną komórkę jajową z dzieckiem, a biedna kobieta, dziewczyna, zamiast mieć poparcie i pomoc jest psychicznie zabijana!To jest nieludzkie! Niegodne XXI wieku w Europie.To jestpsychologiczny mobbing socjalny za który władze tego ciemnogrodu zwanego Polską powinny zostać podane do sądu europejskiego za znęcanie się nad słabszymi!Koścół musi skończyć z wchodzeniem między kobiece uda!!! Zgwałcone zakonnice to tabu?Tak jak aborcje ich dzieci spłodzonych nie przez ducha świętego ale przez mężczyzn obecnych w klasztorzch.

    Kobieta.wp.pl 30 marzec 2019 Molestowanie zakonnic to problem większy, niż nam się wydaje. "Lekarz pokazał mi listę z nazwiskami 32 mniszek, u których przeprowadził aborcję"Choć może wydawać się, że zmowa milczenia w polskim kościele powoli zaczyna zanikać, wciąż jest bardzo wiele tematów, które nie są poruszane publicznie. Jednym z nich jest wykorzystywanie seksualne zakonnic przez księży.
    W zakonach ma dochodzić do wykorzystywań na ogromną skalę
    Uwagę na ten problem zwraca coraz więcej osób, m.in. dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która dzisiaj na swoim profilu w mediach społecznościowych udostępniła post z fragmentem artykułu z "Wysokich Obcasów".
    "Lekarz pokazał mi listę z nazwiskami 32 mniszek, u których przeprowadził aborcję" - brzmi początek tekstu. "To były dzieci duchownych. Kapłani woleli siostry niż prostytutki, bo były wolne od HIV". To słowa wypowiedziane przez Constance, jedną z sióstr zakonnych w Afryce.
    W artykule możemy przeczytać o dokumencie "Molestowane zakonnice Kościoła katolickiego", który jest owocem pracy francuskich dziennikarzy Marie-Pierre Raimbault, Érica Quintina oraz Elizabeth Drévillon. Przez dwa lata prowadzili śledztwo, które doprowadziło ich do przerażających odkr

    "Constance ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek już jako nowicjuszka usłyszała, żeby 'oszczędzać zbawienie'" - czytamy w artykule WO. "To znaczy sypiać z jednym duchownym. Grace, gdy zaszła w ciążę z księdzem, do czasu rozwiązania odizolowano od wspólnoty zakonnej. Gdy urodziła, przełożona kazała jej oddać dziecko do adopcji. Cathrinę, gdy była 18-letnią nowicjuszką, wykorzystał duchowny. Ma za sobą próby samobójcze".
    Ta sama gazeta cytuje wywiad, którego dziennikarka Raimbault udzieliła dla TV5 Monde, w którym opowiada o tym, że nie są to pojedyncze przypadki, a problem całego systemu.
    – Gdy zaczynałam pracę nad dokumentem, te skrzywdzone zakonnice nawet nie myślały o tym, by ujawnić swój dramat - opowiada. - To są kobiety uzależnione finansowo od zakonów. Nie mają własnych pieniędzy, w przeciwieństwie do swoich prześladowców. Do tego dochodzi wstyd, niekiedy manipulacja, bo gwałciciele często mówią, że robią to w imię Jezusa, że to droga do mistycznych przeżyć religijnych. Poza tym zakonnice ślubują posłuszeństwo. Jedna z naszych bohaterek mówi wprost, że od początku mniszki uczone są posłuszeństwa wobec kapłanów, wysłanników Boga na ziemi. Cierpią, bo instytucja, której przysięgały wierność, nie reaguje na ich dramat, a czasami nawet każe im cierpieć dla dobra Kościoła. Na początku wydawało się nam, że to przypadki, ale to system niewolenia kobiet w Kościele, a w razie kłopotów – ochrony dla sprawców kosztem zakonnic.
    Szukając ofiar wykorzystywania seksualnego przez księży, dziennikarze trafili również do zakonnicy, psychoterapeutki i seksuolożki Marie-Paul Ross. Kobieta pracuje z innymi zakonnicami, którym próbuje pomóc poradzić sobie z traumą, którą zafundowali im księża. Ross została "wygnana" do odizolowanego miasteczka przez swoich przełożonych, bo "robiła za dużo szumu wokół molestowania".Innym ważnym wątkiem w ich śledztwie jest Afryka. To tam ma dochodzić do wykorzystywań na ogromną skalę. Seks z księdzem ma być traktowany jako forma zapłaty za pomoc, jedzenie, prezenty lub awans. Dla duchownych siostry sa "bezpieczne", w przeciwieństwie do prostytutek, od których mogą się zarazić HIV. Choć jednak Afryka jest daleko od naszego kraju, ten problem jest nam znacznie bliższy, niż się wydaje.
    – Tak, problem wykorzystywania seksualnego sióstr zakonnych przez księży istnieje również w Polsce - takie słowa padły ze strony Matki Olech, sekretarki generalnej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych podczas rozmowy z Katolicką Agencją Informacyjną. - Od bardzo dawna. Jestem w klasztorze od 50 lat. Przez 12 lat byłam przełożoną generalną. Miałam do czynienia z kilkoma przypadkami.
    Film "Molestowane zakonnice Kościoła katolickiego” można do 4 maja można oglądać na platformie www.arte.tv.
    Komentarze zbyteczne.
    • herr7 Re: To rewolucja 31.10.20, 18:35
     Lekarz pokazuje dziennikarce nazwiska mniszek dokonujących aborcji?! A gdzie jest obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej? To jedno. Druga sprawa, to seks w zakonach. Nie bardzo wierzę w to, że owe mniszki do seksu zmuszano. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że seks w zakonach ma miejsce z tego samego powodu co poza zakonami. Być może wynika z kryzysu wiary i kryzysu kościoła. Ale problem jest tak stary, jak zakony.
  • dorota_333 Języka młodej rewolucji ciąg dalszy 01.11.20, 10:02
   ... wklejam, żeby nie przepadło w otchłani internetu:

   warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26458584,jarek-tak-naprawde-lubi-kobiety-ale-nie-wie-jak-zagadac-100.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male#s=BoxWyboImg4


   www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,26466977,jarku-daj-ac-ja-pobrusze-a-ty-wyp-jak-autorzy-transparentow.html?_ga=2.217891670.1964310618.1601283113-932716721.1601283113#S.wysokie_obcasy-K.C-B.1-L.1.duzy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka