Dodaj do ulubionych

W obronie kościoła

27.10.20, 08:33
Kto podnosi rękę na kościół, znieważa największe świętości.
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: W obronie kościoła 27.10.20, 13:25
   JP2 musi się obecnie przewracać w grobie. Ciekawe gdzie się podziało "pokolenie JP2". Stawiam na to, że nigdy go nie było. Poważnie, kościół ma kłopoty i to największe od czasów stalinowskich.
   • dorota_333 Re: W obronie kościoła 28.10.20, 19:06
    > Poważnie, kościół ma kłopoty i to największe od czasów stalinowskich.

    Nie porównywałabym tych dwóch sytuacji. Teraz kościół zmierzy się z rosnącą niechęcią i obojętnością społeczeństwa. Komuna przy tym to pikuś.
    • mim1656awo Re: W obronie kościoła 30.10.20, 11:26
     dorota_333Re: W obronie kościoła28.10.20, 19:06
     > Poważnie, kościół ma kłopoty i to największe od czasów stalinowskich.
     Nie porównywałabym tych dwóch sytuacji. Teraz kościół zmierzy się z rosnącą niechęcią i obojętnością społeczeństwa. Komuna przy tym to pikuś.


     6. wb 15 grudnia 2019 Naród odchodzi od Kościoła, a politycy klękają przed biskupamiWedług raportu Pew Research Center z 2018 roku religijność sukcesywnie spada we wszystkich krajach rozwiniętych, a najgwałtowniejszy spadek odnotowuje się w Polsce. „Z danych samego Kościoła katolickiego wynika, że jeszcze w 1989 roku ok. 50 proc. Polaków chodziło co niedzielę na mszę; dziś to poniżej 40 proc. i odsetek ten wciąż maleje.” Najszybciej od wiary odchodzą najmłodsi, czego dowodem jest fakt, że w dużych miastach tylko 44% 18-latków chodzi na lekcje religii.Mniej Boga w Polsce, więcej w Sejmie.Kościół traci i nadal będzie tracił wiernych. Spada również drastycznie odsetek powołań do stanu kapłańskiego. Jak więc ten obraz coraz bardziej laickiej Polski ma się do klękających przed biskupami polityków? „W geopolityce funkcjonuje koncepcja, wedle której imperium jest najgroźniejsze nie w momencie swojej największej siły, ale wtedy, gdy traci już na potędze. Kościół katolicki w Polsce znalazł się właśnie na takiej pozycji – w szybkim tempie traci wiernych, kapłanów i pozycję społeczną, nie mówiąc już o wizerunku. Biskupi wypowiedzieli więc społeczeństwu wojnę – to ostatni moment, w którym mają jeszcze na tyle dużą władzę, że są w stanie podjąć walkę.”
     Dorotko kochana! Jesteś mityczna!Inteligentna, wykształcona, o syntetycznym umyśle.Czytać Twoje wpisy to przyjemność.Buziak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka