Dodaj do ulubionych

Mam pewność: władza oszalała

27.10.20, 11:31
... powiedzcie mi, jaki jest sens wypowiedzi marszałka Terleckiego, który obrady Sejmu rozpoczyna od stwierdzenia, że posłowie opozycji mają na maseczkach "symbole SS i Hitlerjugend".

Zacznijmy od początku: czemu miało służyć zniszczenie kompromisu aborcyjnego w sytuacji rozpędzającej się pandemii? Dlaczego władza rozpętała konflikt w momencie, kiedy zaczyna się dziać tragedia w służbie zdrowia?

Dzisiaj 16 300 nowych zakażeń i dramatycznie rozpoczęte obrady Sejmu.

Rządzą nami podpalacze. Zanim ich naród wypierdoli* na księżyc (razem z księżmi), może być naprawdę źle.

* nie wykropkowuję celowo, przepraszam.
Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: Mam pewność: władza oszalała 27.10.20, 13:06
      Mogę mieć tylko dwie teorie racjonalizujące całą hecę.

1. Mocne wyjście do ekstremalnego elektoratu i takich samych posłów; zneutralizowanie p. Zbyszka przez podebranie mu ludzi a dalej wiadomo.
      Bonus: wsparcie biskupów lekko wkurwionych brakiem działań waadzy na tym polu.

2. Stara teoria gotowanej żaby. Czyli balon próbny przed czymś większym i ważniejszym. Test czy się uda w okolicznościach tak korzystnych, że lepiej nie będzie:
      a strach przed wyjściem na ulicę;
      b możliwość pacyfikacji ewentualnych protestów pod pretekstem epidemii;
      c możliwość wykorzystania wojska (zgodnie z pkt c) - tak na wszelki wypadek;
      d skuteczność (tak na polu krajowym jak zagranicznym) wykorzystania fortelu z neoTK

A co to będzie to większe i ważniejsze? Media.
      • dorota_333 Re: Mam pewność: władza oszalała 27.10.20, 21:34
        > A co to będzie to większe i ważniejsze? Media.

Tylko że takie działanie byłoby przeciwskuteczne. Teraz nastroje są tak rozbujane, że cokolwiek władza zrobi w jakimkolwiek obszarze, to zostanie co najmniej zauważone, i to negatywnie. Kiedyś mogli ukatrupić wolne media po cichu, teraz już nie.

Ekstremalnego elektoratu jest za mało, żeby na nim oprzeć władzę.

Coraz bardziej mam wrażenie, że chodzi o przykrycie spodziewanej katastrofy zdrowotnej. Przykrycie może nawet zamieszkami w kraju. Nie chcę użyć słów "wojna domowa", bo Polacy są na to zbyt rozsądni (tak z całej siły wierzę).
    • cojestdoktorku Re: Mam pewność: władza oszalała 27.10.20, 14:31
      gra w "aborcję" zaczynała się zawsze wtedy by odwrócić uwagę od istotniejszych tematów, obecnie to tematy zwiazane z koronką, służbą zdrowia, konsekwencjami dla gospodarki
      można powiedziec ze ta aborcja to kontrolowany bo zupełnie nieistotny pozar

p.s. No i się lekko pogubiłem, to teraz PIS broni zapisów konstytucji a opozycja jest przeciw? smile
    • dorota_333 To niewiarygodne, ale on naprawdę miał znaczek Pol 27.10.20, 21:42
      ... Polski Walczącej w klapie, kiedy przemawiał Jaruzelskim.

No to, kochani, pójdzie na ostro. Obrońcy chrześcijaństwa się zbroją. Teraz brakuje tylko jakiejś zgrabnej prowokacji.
      PS. W Sejmie dzisiaj rano Kaczyński krzyczał "Wszyscy jesteście ruską agenturą!".

Aha - to zerwanie dzisiejsze obrad może mieć powód bardzo prozaiczny. Zjednoczona prawica trochę się wykrusza w kwarantannach i woleliby nie musiec głosować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka