Dodaj do ulubionych

Ile $ zarobiliscie na zarazie pandemicznej?

08.11.20, 22:59
Ja ani grosza.

www.businessinsider.com/economy-stock-market-outlook-consumers-to-give-economy-huge-boost-2020-11
Podobno Amerykanie odlozyli tyle kasy ze ja pierdole. Kto i na czym- pozostaje, dla mnie przynajmniej, zagadka.

The US economy could be set for a surge in growth as consumers start to spend the money they saved during the COVID-19 pandemic, according to The Leuthold Group. When the personal-savings rate has been this high in the past, economic growth has surged, according to historical data from Leuthold. "More than $2.5 trillion of sidelined savings is the fuel for a growth bomb waiting to explode," Leuthold said.

Anal pomija tu grupe permanentnie bezrobotnych, ktorzy juz do pracy nie wroca. Oni zdaje sie nie za bardzo odlozyli.
Fokusujmy sie na tych, co robote utrzymali i dalej tyraja.
Ile i na czym zaoszczedzili? Nie wiem. Poczatkowo odlozylem pare extra groszy, bardziej ze strachu niz z drastycznego ograniczenia wydatkow.
Ale na czym niby ludzie tak przykisili? Zakupy na necie poszly o 80% w gore, zarcie zamawia sie z knajp, co wcale nie jest tansze niz latanie po knajpach osobiscie. Owszem- ciuchy. Ale ile w ciagu 8 miesiecy kasy wydaje sie na szmaty?
Miksuja mi sie te tryliony, moze kto to podzieli ile zaoszczedzilo jedno gospodarstwo domowe ?
2,5 trylla : 129.57 milla= ? Wyszlo mi 19,380 dolcow. Podzielona na 8 miechow=2,420 miesiecznie odklada jedno gospodarstwo. Fakt- jakby nagle ruszyli wszyscy zgodnie to rozjebac, to spory zastrzyk ale ja slabo widze te tryliardy.
Dzis, owszem, w NYC mozna zaoszczedzic pakujac graty i przenszac sie na tansze a lepsze mieszkanie, bo standardem jest przy rocznej umowie 3 miechy za darmo, no ale to dopiero teraz. Tansza jest beznyna a zarcie znacznie drozsze.
No chyba ze jest to mechanizm podobny do tego rzadzacego rynkami, to inna melodia, bo tego to nikt nie zrozumie zeby sie zesral na postoju.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka