Dodaj do ulubionych

Epicki upadek

17.11.20, 19:52

Dominion, HAMMER, SCORECARD. 100 trylionów $ ukradzionych Main Street przez Wall Street.
Wygląda na to, że globaliści chcieli zrobić kolorową rewolucję w USA ale zostali wpuszczeni w pułapkę, w którą musieli wejść. Stan wyjątkowy w USA pewnie będzie jak w banku. Posypią się głowy od Wall Street, poprzez massmedia, służby specjalne, armię aż do stanowej i lokalnej administracji.
To będą epickie zmiany. Nic już nie będzie takie jak było.
Zatkało was Kadi i Przycinek?
Aha, w Europie, globaliści i neomarksiści też będą mieli przewalone.
Witamy w XXI wieku
Obserwuj wątek
    • herr7 Re: Epicki upadek 18.11.20, 08:31
     Należy oczekiwać poprawy relacji z Niemcami. Być może też z Chinami. Main Street to obecnie głównie kompleks militarno-industrialny. Będzie mu się dobrze powodziło, tak jak poprzednio. Trump zwiększył zadłużenie państwa, Biden będzie musiał go zmniejszyć, a to oznacza podatki. Ucierpią na tym wyborcy Trumpa.
     Więcej bym się nie odważył przewidywać.
  • lastboyscout Re: Epicki upadek 17.11.20, 20:28
   Nuda.

   Mniej wchalaniaj albo patrz wiecej w niebo niz w swiecace prostakaty a najlepiej na cycate baby bo to reguluje hormony.

   Jakies uzasadnienie, czasokres , szczegolowy scenariusz, prognozy. JAKIEKOLWIEK KONKRETY ?!!!
  • damkon Re: Epicki upadek 17.11.20, 22:22
   Stan wyjątkowy w USA pewnie będzie jak w banku. Posypią się głowy od Wall Street, poprzez massmedia, służby specjalne, armię aż do stanowej i lokalnej administracji.
   To będą epickie zmiany. Nic już nie będzie takie jak było.


   nic nie będzie Bagracz, zupełnie nic...
   przekonasz się... smile
   • bagracz Re: Epicki upadek 17.11.20, 22:36
    Widzisz, sprzecznosci między interesami globalistów a interesami USA stały się zbyt duże by "nic nie było". Będzie zatem się działo bo starcie musi być i właśnie jesteśmy tego świadkami. To wzrost siły Chin spowodował gwałtowny spadek siły globalistów. Ten proces jeszcze się nie zakończył
    • damkon Re: Epicki upadek 17.11.20, 23:10
     ta sytuacja jest chyba dość wygodna dla wszystkich stron, dlatego jeśli się coś nie wydarzy nieprzewidzianego, to paradoksalnie nic się nie zmieni. To o czym piszesz, to tylko pozorne sprzeczności...

     zobaczysz... smile
      • damkon Re: Epicki upadek 19.11.20, 17:00
       Damkon, może się zacząc dziac. Trump może (w znaczeniu might) wygrac w sądach, ludożerka tego nie kupi, zaczną się poważne rozruchy.

       Myślę Leny, że nie do końca o to chodziło Bagraczowi w jego wątku... smile

       Ale odpowiadając ma Twój wpis, to nie sądzę, żeby w Ameryce wybór Bidena zwiastował poważne rozruchy, jak to napisałeś. Myślę, że raczej emocje szybko opadną i wszystko będzie jak dawniej...

       Na marginesie dodam tylko, że zawsze byłem prorepublikański. Zawsze! Jednak ktoś, kto stawia na protekcjonizm i budowanie murów między narodami jest dla mnie zakałą republikanizmu i zaprzeczeniem tych wartości, które ja uznaję za najważniejsze.

       Co się zaś tyczy sytuacji geopolitycznej, która wytworzyła się w przestrzeni międzynarodowej po wyborach prezydenckich w USA, to nie sądzę, żeby wybór Bidena miał jakiś znaczący wpływ na relacje polityczne na arenie międzynarodowej, no może poza całkowitą marginalizacją naszej pozycji, która i tak ostatnimi czasy z dnia na dzień jest coraz słabsza...

       Ostentacyjne gesty i słowa w relacjach chińsko - amerykańskich traktuję jedynie jako swego rodzaju wyreżyserowany spektakl a nie zapowiedź jakichś większych zmian. Obecna sytuacja wydaje się w miarę stabilna i nie sądzę, żeby któraś ze stron chciała ją definiować od początku. Zdecydowanie bardziej martwi mnie galopująca destrukcja naszego rodzimego podwórka, która z dnia na dzień coraz bardziej przypomina mi sytuację, którą mamy u naszego wschodniego sąsiada... sad
       • leny20-4-7 Re: Epicki upadek 19.11.20, 18:22
        Siema.
        Wiem, o co chodziło autorowi wątka, po prostu Ty mu odpowiedziałeś wcześniej tj. 17.11.20, 22:22, to uznałem, że napiszę tylko do ciebie.
        W kwestii wyborów, które mają dla mnie 6rzędne znaczenie, Biden najprawdopodobniej zostani ekolejnym prezydentem, Trump najprawdopodobniej GRZECZNIE ustąpi ze stanowiska, wcześniej robiąc "małe kuku", tym, którzy w jego mniemaniu go oszukali. Spójrz na mój wpis do Przycinka w tym wątku z 19.11.20, 10:09.
        To że może (małoprawdopodobne, stąd to might w mojej pierwotnej wypowiedzi) dojsc do jakis rozruchów, to widziałbym TYLKO wówczas, gdyby Trumpowi udało się "odkręcic stuację", a wówczas Demokraci pokazaliby dośc ostro, co o tym myślą. I to byłby, według mnie of kors, jedyny stan wyjątkowy, o którym pisze Bagracz.

        Biden, w mojej ocenie, zniesie częsc ulg trumpowskich, ale na wojne z Wall Street nie pójdzie, bo...to widac po składzie ekipy, którą od kilkunastu dni buduje wokół siebie, SAME BIG NAMES z MEGA korposów! Chociaż kto wie.

        Co do USA-CHINY, możesz się zdziwic. Cały OSW oczekuje na mniej pustych i głupkowatych gestów, a na więcej mięsa w WOJNIE! TAK napisałem poprawnie ich oczekiwania, a są to analitycy naprawdę poważnego kalibru. Zoabczymy.

        Co do Twoich osobistych wyborów, wolny kraj, wolna wolasmile

        Pozdrowienia!
         • damkon Re: Epicki upadek 23.11.20, 15:47

          Ad vocem.
          Kwestii naszego podwórka nie poruszam. Wątek amerykański.


          OK, rozumiem!

          domyślam się, że będziesz mógł poruszyć temat naszego podwórka, jak będziemy mieli wątek białoruski... smile
          • leny20-4-7 Re: Epicki upadek 24.11.20, 12:38
           Liczyłem po prostu, że nie będziesz drążył naszego krajowego podwórka. Z dwóch powodów. Pierwszy, musiałbym ci wówczas napisac niewygodną prawdę, drugi, czas ma dla mnie coraz większe znaczenie.
           Ale skoro pojawiła się już ta quasi Białoruś, to proszę, krótka analiza prównawcza.

           Białoruś od lat (strzelam z palca) 25 rządząna jest przez 1 i TEGO samego człowieka, jego rodzinę i klikę.
           Polska od 30 lat ma trójpodział władzy, która zmienia się po max 2 kadencjach, jeśli of kors ich konca doczeka.

           Białoruś, ma prezydenta, który fałszuje wybory i trzyma pełnię władzy w swoich rękach.
           Polska ma obóz władzy, który ledwo co! wygrał wybory prezydenckie i było to max 4 mies temu, bo może komuś umkneło? Do tego ten Prezydent w swojej poprzedniej kadencji zawetował chyba z 10 ustaw, tego tak istotnych jak izby obrachunkowe! czy sądy!
           Polska ma obóz władzy, który raptem rok temu, w demokratycznych i niebudzących wątpiwości wyborach, starcił Senat! a większośc w Sejmie jest palcem na wodzie pisana.
           Polska ma obóz władzy, który ma rząd, którego premier usi balansowac pomiędzy KAczystami, Ziobrystami i Gowinowcami, bo obóz rządowy to KOALICJA 3 partii.

           Białorusią rządzi dyktator, który robi co chce i biega z Kałaszem pod pachą.
           Polską, z drugiego/tylniego fotela rządzic ma KAczafi, NAJGORSZY z dykta-torów, jest tak straszny, że a. nie udało mu się przepchnąc jego ulubionej 5 dla zwierząt!!!

           Biaorusią rządzi dyktator, który msci się, wiezi, A NAWET ZABIJA, każdego, kto wykona krzywy ruch w jego kierunku.
           Polską rządzi dykta-tor, który JAndzie sxającej mu na łeb, dac ma kolejne miliony zlotych dotacji!!!

           Białorus nie ma wolnej prasy, telewizja jest zakłamana, radio ma ponoc kłamac.
           W Polsce mam chyba ze 100 kanałów w swoim telewizorze, gdy Kaczyści chcieli przjąc radio ZEt (chyba), to było takie larum, że demokracj aupada, aż Soros musiał wyasygnowac ileś tam mln pln, aby niezalezna od rządu ekipa mogła byc włascicielem!. Do tego, gdy pojawiła się CENZURA w radio panstwowym, to zbuntowani dziennikarze założyli 2 - słowni eDWIE - niezalezne rozgłośnie, własne i...nadają, to co chcą.

           Co tam dalej?
           Białoruś, znajduje się w orbicie wpływów Rosji, Putina.
           Polska, jest członkiem NATO, zabiega o rozmieszczenie wojsk sojuszniczych dajac im immunitet - nie podoba to się opozycji, bo tarcza rakietowa, też im się swego czasu nie podobała. Polska UNIEZALEŻNIA się od wpływu Rosji, chcoiażby dywersyfikując źródła energii, poprzdnia ekipa podpisała kontrakt na 45 lat, i leka reką oddała miliardy Gazpromowi za tranzyt.

           i teraz clue.
           Polska wydaje się, że stawiając na jednego konia, który przegrał, nagrabiła sobie. Ta praworządnośc przecież pojawiła się w lipcu i zniknęła jak meteor. Teraz wróciła, po wyborach w USA, koincydencja? Nie sądzę. Sprawa jest trudna i...rozwojowa. Rynek polski jest zbyt istotny dla Zachodu, aby postawic granice na Odrze. To jest JEDYNA przesłanka, aby zmaterializował się PolExit = ktokolwiek mógłby powiedziec o Białorusi w kontekście polskim.

           Mały apel, jeśli ktokolwiek, od lat krzyczy, że się pali, to, ja się już nie daj Boże zapali, wszyscy inni wzruszą ramionami. Inflacja pojec jest STRASZLIWA. Mam nadzieję, że Ciebie, Mój Drogi Przyjacieli, nachodzą takie myśli, tylko hipotetycznie?!

           Kaczyzm degeneruje szybciej niż przypuszczałem, Morawiecki, jedyny sensowy, Gowin, całkiem przyzwoity, nie mają żadnego popracia. Gdy zabraknie JarKacza, to wszystko runie. Rok temu pisałem tutaj, że nie zdziwię się, gdy bedą rządzic przez kolejne 8 lat. Teraz nie jestem pewny, czy dociągna do końca tej kadencji w stylu innym niz SLD w 2004. Nie wiem po co te histeryczne lamenty i nieuprawnione porównania.

           Mamy Covid! Sytuację GORSZĄ niż w 2008/9. Spójrz, cała Europa się burzy, w USA Prezydent, który jeszcze w marcu miał znaczącą przewagę i wydawało się, że wygra w cuglach, odda najprawdopodobniej urząd opozycji! Covid to KATALIZATOR, PIS może go nie przetrzymac.

           Tyle. Wracam do pracy. Czesc.
           • damkon Re: Epicki upadek 24.11.20, 13:54
            Białorusią rządzi dyktator, który robi co chce i biega z Kałaszem pod pachą.
            Polską, z drugiego/tylniego fotela rządzic ma KAczafi, NAJGORSZY z dykta-torów, jest tak straszny, że a. nie udało mu się przepchnąc jego ulubionej 5 dla zwierząt!!!            Cześć Leny,


            Mi raczej chodziło o podobieństwo kulturowe do Białorusinów a Ty, jak widzę masz skojarzenia jedynie z dyktaturą.... wink

            cóż, pewnie to Ty a nie ja, jesteś zdecydowanie bliżej sedna sprawy...

            https://bi.im-g.pl/im/ee/09/19/z26253294V,W-niedziele-Bialorusia-znowu-wstrzasnely-wielotysi.jpg
  • przycinek.usa Re: Epicki upadek 19.11.20, 09:33
   co?
   Troche mnie zaskoczyłeś ta opinia panie Bagracz. Na wiele sposobow zaskoczyles. Nie bedzie zadnych zmian. Bedzie gorzej. Nie bedzie zadnej rewolucji. Co ty gadasz. Stan wyjatkowy? Cywile w Ameryce maja w domach wiecej broni jak armia Stanow Zjednoczonych. Zapomnij o takich rzeczach. Glowy sie posypia? Nie. Beda tylko straty finansowe.

   A co do zlodziejstwa na Wall Street - to faktycznie ono jest i to spore, ale istnieje dzieki parasolowi ochronnemy wladzy zwiazanej z Republikanami i FOMC. Jesli jednak odejdzie Trump - to trudno powiedziec co z tego wyniknie. Moze przekupia kanalie i bedzie to samo? Kanalia jest na sprzedaz za kwoty 10M wzwyz, wiec to powinno dac Polakom spory margines mozliwosci. Dac kanali 15M gotowka i kanalia zbuduje wam Fort Trump. Dajcie mu kolejne 5M i kanalia pozwoli wam nawet zatrzymac nazwe Fort Trump.

   Dac synalkowi kanali troche cracku i 100 tysiecy i wprowadzi Polakow na salony. smile
   • leny20-4-7 Re: Epicki upadek 19.11.20, 10:09
    Trump, jaki był, taki był(?), na pewno bardzo niewygodny dla Republikanów, bo budował swoje, niezależne zaplecze, nie będą za niego umierac. Sam w zasadzie musi walczyc.
    Biden zaś z ustami pełnymi dobrych intencji dla ludożerki zrobi dla niej mało, wystarczy spojrzec KOGO już zaprosił do swojego teamu! Same big names z mega korpos.

    Jedyna ruchawka, która byc może mogłaby miec miejsce, będzie wówczas, gdy Trumpowi uda się podważyc uczciwosc wyborów w kilku stanach lub nawet całości. A prawdziwy clash, byłby gdyby wygrał recount!

    Muszę przyznac, że w tym roku Demorkaci BARDZO mnie pozytywnie zaskoczyli, byli bardzo dobrze przygotowani na wybory. Mam na myśli to: Grega Palasta "How Trump Stole 2020". Poczytaj/cie.
    "Ja oszukiwałe, ty oszukiwałeś, wygrał lepszy".

    A Kadiemu jeszcze...hahahaha ależ BIAŁORUŚ! Ależ standardy Iranu!!!
    www.worldtribune.com/here-is-how-the-united-states-judged-the-credibility-of-past-foreign-elections/
    Przycinku, ciekawe pytanie. Gdy, jeśli(?)Trump odda "stołek", to na złosc dla deep state, ujawni ich sekrety w stylu JFK, WTC, Roswell? To jest naprawdę ciekawe. Patrzycie zupełnie w złą stronę.

    W gospodarce, źle co? = giełdunie pójdą upsmile

    No pozdro, wracam coś zarobic.
   • bagracz Re: Epicki upadek 19.11.20, 22:57
    Myślę, że nie tylko ja Pana, panie Przycinek, zaskoczę w nadchodzących miesiącach. I nie będzie to tylko fakt utraty kontroli globalistów nad światową gospodarką i innymi istotnymi obszarami. To jest proces. I to rzeczywistość go wymusza a nie pieniądze, korupcja, władza czy kanalie.ten proces to deglobalizacja
    Wzrost Chin, uruchomiony przez globalistów wymusza deglobalizację.
    To łatwo zrozumieć jeśli się tylko myśli w kategoriach interesów a nie życzeniowo
    • herr7 Re: Epicki upadek 20.11.20, 06:18
     Globalizacja opiera się na dolarze, którego główna funkcja to kontrola nad światem. Jest to możliwe kiedy pieniądz jest papierowy. Tego się nie da zrobić w przypadku pieniądza opartego na złocie, gdyż podaż tego kruszcu jest ograniczona.
     Twierdzenie, że oto nastąpi proces deglobalizacji nie ma podstaw. Interesy głównych graczy w Waszyngtonie są niezagrożone. Oligarchia finansowa, kompleks militarno-przemysłowy i tamtejsza ubecja (Deep State) oraz MS media nic ze swojej poprzedniej pozycji nie tracą. Amerykańska elita potrzebuje jedynie wroga zewnętrznego, którym stają się obecnie Chiny stopniowo zastępujące w tej roli słabnącą Rosję.
     Polityka jest rodzajem spektaklu budowanego na konflikcie. Konflikt ten jest zwykle wyreżyserowany. Chodzi o to żeby było napięcie, które zmobilizuje ludzi do pójścia na wybory. Elita ta w tym celu posługuje się użytecznymi idiotami, których w społeczeństwie nie brakuje. Najlepiej jest, kiedy ci użyteczni idioci wezmą się za mordy. No ale teraz musi nastąpić w kraju spokój, tak więc część radykałów się rozpędzi, a część pozamyka w więzieniach. Spokój będzie do następnych wyborów. Zresztą w Polsce polityka wygląda podobnie, i też napięcie i konflikt się celowo eskaluje, tak żeby ludzie uwierzyli że nie można pogodzić interesów Polski powiatowej z Polską wielkomiejską, czy też zwolenników 500+ z jego przeciwnikami.

     Każdy ma oczywiście prawo wierzyć, że w demokratycznych reżimach władza spoczywa w rękach ludu, a nie oligarchii. W końcu, są ludzie wierzący w to, że Ziemia jest płaska.
     • bagracz Re: Epicki upadek 20.11.20, 21:04
      Cóż można napisać w odpowiedzi? Że każdy ma prawo wierzyć w różowe słonie i reżyserowany teatr I i II WŚ?
      Ze smutkiem stwierdzam,  że to forum stało się ociężałe nie tylko intelektualnie.
      Szkoda, że w ogóle się odzywałem. Stracony czas i niesmak
      • damkon Re: Epicki upadek 20.11.20, 21:21
       Ze smutkiem stwierdzam, że to forum stało się ociężałe nie tylko intelektualnie.
       Szkoda, że w ogóle się odzywałem. Stracony czas i niesmak


       Cóż Ci można odpowiedzieć Bagracz? Chyba się starzejemy, stąd ta nasza intelektualna ociężałość...

       Mogę tylko wyrazić żal, że nie sprostaliśmy Tobie intelektualnie... sad
      • herr7 Re: Epicki upadek 21.11.20, 08:24
       To prawda, że intelektualnie za Panem nie nadążam. Tym niemniej, w przeciągu najdalej dwóch miesięcy okaże się czy wierzę w różowe słonie. Zakładam, że system jest stabilny, jego istota się nie zmieni i liczący się gracze pośród waszyngtońsko-nowojorskiej elity zachowają swoje pozycje. Pan przewiduje tsunami, które tę elitę zmiecie. To jest bardzo ciekawa hipoteza. Jestem sceptyczny odnośnie starcia pomiędzy globalistami i antyglobalistami. Konflikty w obrębie tej elity istnieją, ale to nie oznacza, że można ją podzielić na dwa zaciekle zwalczające się obozy. Elita ta ma wspólne cele i jest to przede wszystkim dominacja nad światem. Pod tym względem są kontynuatorzy dawnego Imperium Brytyjskiego.
       To forum jest dość unikalne, gdyż jego uczestnicy potrafią ze sobą dyskutować bez uciekania się do inwektyw. Część jego uczestników mieszka na stałe w USA i było wyborcami Trumpa. Jego przegrana z pewnością jest dla nich rozczarowaniem. Ja znam Stany znacznie słabiej i dlatego z zainteresowaniem czytam ich opinie. Pan się zresztą też zalicza to tej grupy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka