Dodaj do ulubionych

Nie mam dobrego tytułu na ten wątek. Łon przemówił

22.11.20, 19:33
... i (k..wa), zatkało mnie.

Na stronie internetowej przemówił dr hab Henryk Łon. Pełnia szaleństwa, całkowity odmęt i Monthy Pyton. Nawet nie podejmuję sie streszczać.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,26536189,polska-rodzina-potrzebuje-niskich-stop-procentowych-czyli-co.html?_ga=2.1817073.1713885363.1605784478-128814869.1604948266#weekend#S.W-K.C-B.5-L.1.maly

Ale najlepsze jest to, że ten facet to członek Rady Polityki Pieniężnej. I teraz, k..wa, śmiech grzęźnie mi w gardle.

Pozostaje mieć nadzieję, że reszta mieści się mniej więcej w normie.
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Mieszasz 23.11.20, 01:11
      dorota_333 napisała:

> ... i (k..wa), zatkało mnie.
      >
      > Na stronie internetowej przemówił dr hab Henryk Łon.

Henryk czy Eryk?
      Kupie penthouse w maju czy nie kupie?
      "Pozostalo jeszcze 83% tekstu" I bardzo dobrze, te 17% zydobredni calkowicie mnie wystarcza.
      • dorota_333 Re: Mieszasz 23.11.20, 09:20
        Ano, może i Eryk, faktycznie. On się już wypowiadał w tym tonie, ale teraz głębia jest już zupełna.

Kadi, Twoja radocha, że Polska się stoczy jest - wybacz bezposredniość - całkowicie głupia. Wykazujesz takie nastawienie, że im gorzej u nas, tym lepiej dla Ciebie - bo taniej dostaniesz swoje condo, penthouse czy co tam zamierzasz. TO GŁUPIE. Bycie bogatym człowiekiem w biednym, pogrążonym w chaosie kraju nie jest żadną frajdą.

> te 17% zydobredni calkowicie mnie wystarcza
        Jeżeli opis dokonań radia Maryja jest "żydobrednią", to właściwie wystarczy za recenzję.

PS. Widzę, że przegrana Trumpa wytrąciła Cię z równowagi psychicznej. Będziesz przyjemnie zdziwiony, że Ameryka pod rządami demsów (z konieczności dogadanych z repsami) nie popadnie w ruinę. A smród po Trumpie kiedyś się rozwieje.
        Podobno on może samego siebie uniewinnić? smile
        • pigeon_shit_dust Blah. Blah. Kwarantanna .... 23.11.20, 15:13
          dorota_333 napisała:

> Ano, może i Eryk, faktycznie. On się już wypowiadał w tym tonie, ale teraz głęb
          > ia jest już zupełna.
          >
          > Kadi, Twoja radocha, że Polska się stoczy jest - wybacz bezposredniość - całkow
          > icie głupia. Wykazujesz takie nastawienie, że im gorzej u nas, tym lepiej dla C
          > iebie - bo taniej dostaniesz swoje condo, penthouse czy co tam zamierzasz. TO G
          > ŁUPIE.

Powtarzasz wyswiechtane frazesy z przeszlosci, robi sie nudno sad

>Bycie bogatym człowiekiem w biednym,

To pisalas wielokrotnie , tyle ze to frajda...

pogrążonym w chaosie kraju nie jest
          > żadną frajdą.

Chaosu zadnego nie bedzie. W razie czego wystartuje na prezydenta. Spoko.

> > te 17% zydobredni calkowicie mnie wystarcza
          > Jeżeli opis dokonań radia Maryja jest "żydobrednią", to właściwie wystarczy za
          > recenzję.

Zydobrednie to co pisze ogolnie ,GW i do tegokasuje za te lekture.

> PS. Widzę, że przegrana Trumpa wytrąciła Cię z równowagi psychicznej. Będziesz
          > przyjemnie zdziwiony, że Ameryka pod rządami demsów (z konieczności dogadanych
          > z repsami) nie popadnie w ruinę. A smród po Trumpie kiedyś się rozwieje.
          > Podobno on może samego siebie uniewinnić? :

Tak, jestem nerwowy. Jestem na self kwarantannie od soboty, na szczescie zarcia nakupilem w piatek, zupelnie przypadkowo. W piekna sloneczna sobote id se 9 Ave, nagle skreca w ma strone wielki czarnuch i pluje mi prosto w twarz. Ja po miescie z bronia nie paraduje, bo dostalbym wyrok, wiec stoje bezradny, koibity ktore przechodzily obok wycieraja mi twarz i ciuchy chustkami z Chloroxem jak niemowlakowi.Kurtka Blue De Paname do wyrzucenia bo sie odbarwila.
          Od wczoraj juz likwiduje affairs, mialem wczesniej male kartony specjalnie do ksiazek, pakuje najpierw to qurestwo bo to chce puscic predzej. Ksiazki waza upiornie duzo sad
          Jestem nerwowy i wqurwiony, bo opuscilem garde na sekunde i nie zwrocilem uwagi za malpa os kombinuje. Moze zdarzylbym zrobic unik.Moja wina.
          Szybciej mi tam dzialac, 15 maja ostatni dzien w pracy. Potem biore 26 dni roboczych urlopu, to mnie "przerzuci" do pocz. lipca....Caosu zadnego nie kcem, tylko penthose u blurwy mamy. Widze juz zalew mieszkan w 3 M ale nie to co kcem. Dzialac mi tam.
          Aha, mialem sporo szczescia bo tego samego dnia dwie osoby wyladowaly zepchniete na torach subwayu. Masz calkowita racje w jednym, bedzie tu "nowa Ameryka". O jakiej sie, kurwa fa, nikomu nawet nie sni jeszcze. Tylko kompletny idiota moze miec zludzenia, ze bedzie inaczej. Na nieszczescie tych idiotow mamy tu miliony.
          BTW, fajana jest ta cisza ktora tu nastala. Po fecie z pokonania Trumpa nagle wszystko tu ucichlo. Moze sobie zdali sprawe, ze podobnie jak w Polsce, jedymym ich programem bylo obalanie obecnej waaadzy a dalej....NIC ?
          PS.
          ...W sumie tak sobie mysle, ze na ch..a mi ta kwarantanna? Jak zachoruje to sie poloze do wyra a na razie najwzyej jakiego Bidenowca poczesstuje kowidem, Myslec Kadi, myslec !

• dorota_333 O, psiakostka, jest aż tak źle?? 23.11.20, 20:02
            Kadi, ja się powtarzam, bo odpowiadam na Twoje. Ciągle to samo smile Im gorzej w Polsce, tym większą masz radochę. No kurcze, to nie ma sensu. Nawet dla Ciebie nie jest to korzystne, oprócz może Schadenfreude, z której już możesz troszkę wyrosnąć... Jeśli poważnie myślisz o nieruchomości w Polsce, to życzenie krajowi upadku jest nielogiczne. Co, chcesz żyć jak w jakiejś zawszonej Panamie - w zamkniętym osiedlu za trzymetrowym murem, a poza nim tylko z ochroniarzem chodzić? Tego byś chciał?

Bogaty człowiek w biednym kraju to nie frajda, tylko strach na każdym kroku. Kto może z tych bogatych to wyjeżdża z biedy. Nieruchomości w Szwajcarii mają w cenie SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO i każdy kogo stać właśnie dlatego je kupuje. W Belize tylko głupcy, jak Przycinek ostatnio pisał.

Fatalna rzecz z tym incydentem (był w tym miejscu monitoring? to nie odpuszczaj). Wyprowadzasz się pod NY? Napisz coś o kwarantannie - jak rozumiem została Ci narzucona, ktoś w pracy chory? Sorry, ze tak wypytuje, ale już prawie każdy ma w otoczeniu chorobę. Trzymaj się.
            • pigeon_shit_dust Re: O, psiakostka, jest aż tak źle?? 24.11.20, 01:33
              dorota_333 napisała:

Co, chcesz żyć jak w jakiejś zawszonej Panamie - w zam
              > kniętym osiedlu za trzymetrowym murem, a poza nim tylko z ochroniarzem chodzić?
              > Tego byś chciał?
              >

To negatywne mity. W Panamie jest piknie ...

> Bogaty człowiek w biednym kraju to nie frajda, tylko strach na każdym kroku. Kt
              > o może z tych bogatych to wyjeżdża z biedy. Nieruchomości w Szwajcarii mają w c
              > enie SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO i każdy kogo stać właśnie dlatego je kupuje. W Bel
              > ize tylko głupcy, jak Przycinek ostatnio pisał.

To znowu, bzdury. Nawet nie podejmowalem tematu. Jest nstwo tanich i relatywnie bezpiecznych krajow. Szwajcarskie bezpieczenstwo na pewno tez nie jest warte ceny jaka tam trzeba za to zaplacic. Wszystko musi miec balans.

> Fatalna rzecz z tym incydentem (był w tym miejscu monitoring? to nie odpuszczaj
              > ). Wyprowadzasz się pod NY? Napisz coś o kwarantannie - jak rozumiem została Ci
              > narzucona, ktoś w pracy chory? Sorry, ze tak wypytuje, ale już prawie każdy ma
              > w otoczeniu chorobę. Trzymaj się.

NIe odpuszczaj czego ?W Nowym Jorku policja interweniuje w przypadku ataku na bialego tylko wtedy, kiedy bialy jest martwy. Rodzi sie paskudna forma czarnego rasizmu, hodowana wlasnie przez bialych murzynow. Lewackie scierwo , ktore bierze na siebie wine za to ze 200 lat temu ktos leniwego czarnucha pogonil batem.
              • dorota_333 Re: O, psiakostka, jest aż tak źle?? 24.11.20, 10:17
                > Jest nstwo tanich i relatywnie bezpiecznych krajow.

Nie ma. Właściwie tylko jeden przychodzi mi do głowy: Czechy. Poza tym nie ma miejsc, gdzie by było i tanio i w miarę bezpiecznie. Będzie w Polsce, jak jej PiS nie rozwali.

Epidemia też pokazała rzecz bardzo ważną, której się na codzień nie docenia. Poziom usług publicznych, np. służby zdrowia. Gdyby Cie epidemia dopadła w piknej Panamie, to marny los (gorzej niż w Polsce smile ).

Teraz widać np. różnicę między Polską a Niemcami. Widać w warunkach bojowych. I cholera im zazdroszczę życia w normalnym kraju.

Mam wrażenie, że patrzysz na wybór miejsca do życia z perspektywy wakacyjnych wypadów na kurwy. A są ważniejsze aspekty.
                • pigeon_shit_dust Jest dobrze. Przyjezdzaj na pogrzeb. 24.11.20, 14:22
                  dorota_333 napisała:

> > Jest nstwo tanich i relatywnie bezpiecznych krajow.
                  >
                  > Nie ma. Właściwie tylko jeden przychodzi mi do głowy: Czechy. Poza tym nie ma m
                  > iejsc, gdzie by było i tanio i w miarę bezpiecznie. Będzie w Polsce, jak jej Pi
                  > S nie rozwali.
                  >

Demonizujesz miejsca o ktorych jak zreszta ja rowniez, malo wiesz. Ale ja mam dobry kontakt np z pilotami i stewami , ktorzy zyja praktycznie na swiecie. To, ze Ci ktos zdarl plecak na LaRambli, nie oznacza ae wKatalonii nie mozna bezpiecznie zyc na stale.

> Epidemia też pokazała rzecz bardzo ważną, której się na codzień nie docenia. Po
                  > ziom usług publicznych, np. służby zdrowia. Gdyby Cie epidemia dopadła w piknej
                  > Panamie, to marny los (gorzej niż w Polsce smile ).

Umiesz liczyc licz na siebie. A co, w NYC byloby lepeij? Dopiero wyszlo na jaw za na Brooklinie ciegle stoja naczepy z trupami, nie pochowane do dzis. Masz wasze legendy. Co nie znaczy, ze mnie spotkalby podobny los.
                  Teraz jest lepie j, ale jak widze 200 odob na chodniku po CityMD, to mnie troche trzepie nerw.

> Teraz widać np. różnicę między Polską a Niemcami. Widać w warunkach bojowych. I
                  > cholera im zazdroszczę życia w normalnym kraju.

Bo nie wiesz jak to jest zyc w kraju, gdzie gruba jebusow terroryzuje reszte. Normalnie chcesz zyc w kraju, gdzie niekiedy cale miasta opanaowane sa przez "uchodzcow"? Siem zmodlo no co niedziele zeby do wladzy w Polsce nie doszedl idiota typu Biden czy Sanders bo i was zaleja. A jak takiego w pape strzelisz w obronie wlasnej to dostaniesz 20 lat pudla i tym sposobem was ukarbuja.

> Mam wrażenie, że patrzysz na wybór miejsca do życia z perspektywy wakacyjnych w
                  > ypadów na kurwy. A są ważniejsze aspekty.

Na kurwy jezdzi sie do Kartaginy ( tylko cicho o tym bo sie zjada...) a w Kolumbii nie chcialabys mieszkac raczej. Ja tez nie .....
                  Zjade se do Polski , na starosc (?) zmienai sie erpektywa zyciowa i priorytety. Moze nawet penhouse odpuszcze i osiada na 80 m? Kto wie. Po co mi w sumie taka wielka nora? Wypstrykam sie na urzadzanie tego gowna albo polowa bedzie stala pusta. Z innej manki- jak sie ma 20 lat, to na 2 lata zycie siem gwizda. Ot, tyle to sluzba wojskowa trwala .....ALe przy 60 to dwa lata moga rownac sie 20 % tego, co pozostalo na padole. Albo i mniej jak mnie apopleksja trafi przy ekstremalnym wkurwie kiedys.
                  Kurvva fa, znow: nypost.com/2020/11/23/cops-release-video-of-man-being-shoved-onto-subway-tracks-in-brooklyn/?fbclid=IwAR3VswboE5aL4QTrRzZsJSsjxL54yXrYDDGF1YtUzj0VynrhUwsJdBF8xPM
                  Akcja na klipie jest na samym poczatku, czarna malpa spycha kobite w niebieskiej kurtce na tory a potem ktos probuje interweniowac. Too little, too late. Sprobuj to czarnemu pokojowo jakos, pokazac. Uslyszysz zes rasista oczywiscie, i ze masz sie zajac swymi sprawami.
                  • dorota_333 Follow the money 25.11.20, 20:14
                    > Demonizujesz miejsca o ktorych jak zreszta ja rowniez, malo wiesz. Ale ja mam
                    > dobry kontakt np z pilotami i stewami , ktorzy zyja praktycznie na swiecie.

Tak, wierzę. Dopóki nic się nie dzieje, to jakieś Belize jest pewnie rajem. Problem tylko w tym, żeby nie utknąć tam w razie epidemii/zamieszek/ większego kryzysu/burzy tropikalnej/etc. Wtedy okazuje się, że nie ma nic: szpital nie działa, policji nie ma, zatankować nie ma jak.

Widzisz, myk obecnej władzy polega na tym, że oni właściwie Polskę sprywatyzowali. W tym sensie, że dali powszechne swiadczenie w wysokosci 500 i wycofali się z wielu obszarów, gdzie państwo powinno działać. Nie ma dostępu do lekarza (kolejki), nie ma porządnej szkoły, nie ma transportu. I to wszystko ludzie mają sobie kupić za 500. Do lekarza prywatnie, szkoła prywatna (lub korki), transport własnym samochodem (inaczej ze swojej wioski nie wyjedzie).

Działało dopóki była koniunktura gospodarcza cud-miód. W epidemii nagle widac, że służby zdrowia nie ma. Starzy i przewlekle chorzy wyzdychają. Bo nie kupisz sobie prywatnie osocza i nie podasz go w szpitalu swojej matce.

To nie jest przypadek, że Kwasniewski pierwszą fale przeżył w Szwajcarii. obserwuj to, celebryci i bogacze uciekają. I nie dziwota. PiS zgnoił Polskę do cna.

> Umiesz liczyc licz na siebie.

Jak wyżej: co z tego, że masz pieniądze, jak karetka przyjedzie do duszącego się po 20 godzinach od zgłoszenia. W tej chwili można tylko walczyć o niezakażenie się, i o to walczę.

> Akcja na klipie jest na samym poczatku, czarna malpa spycha kobite

Porażające, faktycznie. Ale zastanawiam się, ile w tym może być czarnego rasizmu a ile może być po prostu zaburzeń psychiki. W bardzo dużym mieście jak NY jest proporcjonalnie więcej ludzi zaburzonych. Pewnie więcej ich jest wśród czarnych (gorsze warunki życia, jakiekolwiek sa tego przyczyny). I masz odpowiedź. Zrozum mnie dokładnie: ja nie twierdzę, że rasizmu czarnych nie ma, ale część ataków może być jak przypuszczam wyżej.

PS. Wyleciałam z pewnego miejsca za stwierdzenie poglądu, że do tzw. "uchodźców" powinno sie strzelać, a ich łodzie topić (dla mnie to jest inwazja, nie uchodźstwo). Podtrzymuję. Więc nie zarzucaj mi przychylności dla imigrantów smile
                    • zimna-wodka Re: Follow the money 25.11.20, 22:01
                      dorota_333 napisała:

> PS. Wyleciałam z pewnego miejsca za stwierdzenie poglądu, że do tzw. "uchodźców
                      > " powinno sie strzelać, a ich łodzie topić (dla mnie to jest inwazja, nie uchod
                      > źstwo). Podtrzymuję. Więc nie zarzucaj mi przychylności dla imigrantów smile

Słusznie cię wyrzucili. Ale nie za poglądy tylko za głupotę. Bo głupotą jest pewność że to ty zawsze będziesz po właściwej stronie karabinu.
                • pigeon_shit_dust Link ktory umknal 24.11.20, 14:28
                  A to nawet pasi bardziej do watku...
                  O co tu chodzi?
                  Skrytki beda rozwiercac? Szpearc po kontach ale czyich ? Moim?
                  Wy urwy wy , gnidy dworskie, rzadowe takie. To za ten KWiS czy jak ? Buahahaha.
                  tvn24.pl/biznes/pieniadze/dane-o-rachunkach-bankowych-system-informacji-finansowej-plany-rzadu-4758387
                  Kryja sie za regulacjami unijnymi ale nawet w tym art widac ze grubo to szyte jakos jest. A moze juz brakuje i szperaja kogo by znacjonalizowac? Niech na dachy BMW popatrza , widzialem tam latem rowery po 50 000 zlotych. Sami sie prosza o audyt. No, chyba ze w PiS jeden z drugim jest. Kto kupuje rower za 50K i po co?
                  • zimna-wodka Re: Link ktory umknal 24.11.20, 14:37
                    Po prostu przestaje istnieć tajemnica bankowa. Do tej pory dla wglądu w konto była potrzebna decyzja sądu. A kto kupuje takie rowery? Nie wiem. Ale na moim osiedlu stał pod chmurką Bentley i to długo stał. To co właściciel trzymał w garażu?
                    Teraz pod chmurką stoi Maserati ale w innym miejscu więc chyba od kogoś innego.
                    Widziałem też Corvetę i Vipera ale dawno.
                    • pigeon_shit_dust Re: Link ktory umknal 24.11.20, 17:53
                      zimna-wodka napisał:

> Po prostu przestaje istnieć tajemnica bankowa. Do tej pory dla wglądu w konto b
                      > yła potrzebna decyzja sądu. A kto kupuje takie rowery? Nie wiem. Ale na moim o
                      > siedlu stał pod chmurką Bentley i to długo stał.

Juz wyjasniam: w garazu gotowano meth. To zajmuje sporo miejsca i potrzeba spokoju. No i bezpieczniej, jak wybuchnie to ot, wybuchlo paliwo albo co. Dlatego bentli stal sobie pod chmurka, nic dziwnego. Chociaz ja to bym wynajal drugi garaz i schowal bentli. Ze wzgledow podatkowych. Tutaj niedawno kilku Pakistancow wywalilo system na pomoc dla firm ( 16 000 000 dolarow urwali) ale przed gowanianym domem staly dwa lambo i sasiadom sie zrobilo zazdrosc to ich i podjebali.
    • cojestdoktorku Re: Nie mam dobrego tytułu na ten wątek. Łon prze 23.11.20, 12:15
      chciałem zobaczyć tam jest ale nie am abonamentu, więc poszukałem na innych portalach:

www.obserwatorfinansowy.pl/forma/dispatches/lon-rpp-stabilizacja-stop-proc-a-uwarunkowania-makroekonomiczne/

biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/3011613,uwarunkowania-makro-wskazuja--ze-najbardziej-optymalna-jest-stabilizacja-stop-proc----lon--rpp

i dalej nie wiem co tu szokującego
      pewnie szokujący jest sposób w jaki GW przekręciła wypowiedź
    • cojestdoktorku Re: Nie mam dobrego tytułu na ten wątek. Łon prze 24.11.20, 20:35
      polskie obligacje rekordowo mocne, złotówka do dolara na tym samym poziomie co 5 lat temu, płace przez ten czas (szczególnie minimalne) wzrosły bardzo mocno, bezrobocie spadło, wpływy do budżetu wzrosły przez 5 lat o 50%
      nawet gdy zamknięto gospodarkę przez ostatnie 10 miesiecy wpływy rosną:
      "Czernicki ocenił, że od stycznia do października dochody budżetu państwa były wyższe o 3,3 proc, ale wyłącznie wpływy podatkowe były niższe o nieznacznie ponad 1 proc., niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
      Dochody z VAT od początku roku kształtowały się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym, podobnie ma się sytuacja z wpływami z podatku CIT" - powiedział ekonomista.
      Jedynie wpływy z podatku PIT są niższe o ok. 5 proc., niż w roku ubiegłym" - dodał.
      Według Czernickiego ma to związek nie tylko z gorszą sytuacją ekonomiczną, ale także z reformą podatkową z 2019 r., związanej z obniżką stawki podatkowej i wprowadzeniem tzw. ulgi dla młodych."
      forsal.pl/gospodarka/prawo/artykuly/8018716,mf-nie-wprowadzi-nowych-podatkow-i-danin-druga-fala-covid-19-czernicki.html
      stopy rekordowo niskie wiec rekordowo łatwo Polakom spłacac kredyty

więc te ekonomisty jak "Łon" wciąż sa na fali i nawet w trakcie katastrofy wciąż nie chce to wygladac katastrofalnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka