Dodaj do ulubionych

Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja?

25.11.20, 22:31
... czyli co dzieje się na granicach Europy i Stanów od wielu lat - z dramatycznym nasileniem zjawiska w pamiętnym roku 2015.

Do założenia wątku skłoniła mnie uwaga Schłodzonego "głupotą jest pewność że to ty zawsze będziesz po właściwej stronie karabinu". Gwoli wyjaśnienia: zostałam wyrzucona z pewnego miejsca za pogląd, że do tzw. uchodźców należy po prostu strzelać, a ich łodzie zatapiać. Schłodzony tak właśnie skomentował powyższy pogląd.

No cóż, podtrzymuję go w pełni. Wyjaśnianie pięknoduchom o co chodzi, należałoby zacząć od tego, że żyjemy w czasach, gdzie konflikty przybierają zgoła nowe, nieznane dotąd formy. Nikt by kiedyś nie przypuszczał, że zielone ludziki opanują Krym i Donbas. Ludziki kupujące wyposażenie w sklepie survivalowym, dodajmy. Mamy już na to nawet nową nazwę: konflikt hybrydowy. O prowadzeniu wojny w internecie nawet nie wspominam, to bardziej nowe pole walki niż metoda.

Czy więc możliwe jest prowadzenie inwazji na dany obszar za pomocą dużych ilości nieuzbrojonych ludzi, którzy po prostu przybywają i domagają się ochrony humanitarnej, choć nie przybywają z terenu wojny? Jak widać, możliwe - i to właśnie stało się 2015 i dzieje sie dalej na mniejszą skalę.

Ludzie ci zresztą wykorzystują bardzo wydajnie systemy prawne danych państw. Np. uniemożliwiają deportację przez "zagubienie" dokumentów, np. odwołują się wielokrotnie od negatywnych decyzji władz lokalnych (w Niemczech 200 tysięcy takich spraw).

Innym polem walki jest medialna otoczka: media - zwłaszcza lewicowe - przedstawiają takich ludzi jak ofiary wymagające pomocy. Głupcy dają się nabierać.

Kto robi na tym interes polityczny? Kraje typu Rosji czy Turcji - polecam uwadze incydenty na granicy z Grecją na początku tego roku. To była inwazja już wprost prowadzona przez tureckie służby. Kto robi interesy finansowe? Zorganizowani przemytnicy i organizacje "niosące pomoc".

No cóż, fakty są brutalne: my albo nas. Jeśli tej inwazji nie powstrzymamy, to Europa sie rozpadnie, a do władzy dojdzie skrajna prawica. Ponieważ tylko ona obieca bezpieczeństwo. Kraje Europy zaczynają to powoli rozumieć - np. stanowisko Austrii ewoluowało bardzo mocno w tej kwestii: od przychylności dla tzw. "uchodźców" do niechęci.

Tak, Schłodzony, należy strzelać i topić. Nie, nie boję się, że będę "po złej stronie karabinu" smile Nie jestem młodym Afgańczykiem czy Senegalczykiem, który został wyekwipowany przez rodzinę, żeby wejść do Europy, zalegalizować pobyt i sprowadzić pociotków. Bo taki jest plan - na razie tysięcy, potem milionów.

Nie mam problemu z postulatem obrony naszego europejskiego stylu życia. Za wszelką cenę.
Obserwuj wątek
  • damkon Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 25.11.20, 23:21
   Tak, Schłodzony, należy strzelać i topić. Nie, nie boję się, że będę "po złej stronie karabinu" smile Nie jestem młodym Afgańczykiem czy Senegalczykiem, który został wyekwipowany przez rodzinę, żeby wejść do Europy, zalegalizować pobyt i sprowadzić pociotków. Bo taki jest plan - na razie tysięcy, potem milionów.

   Nie mam problemu z postulatem obrony naszego europejskiego stylu życia. Za wszelką cenę.


   w tym stwierdzeniu poszłaś Doroto nawet o krok dalej niż wybitny żoliborski znawca tematu uchodźców, który niedawno perorował coś o różnego rodzaju pasożytach i pierwotniakach, które znajdują się w organizmach tych ludzi... smile
  • zimna-wodka Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 00:29
   Wybacz dorota. Nie przestałem cię lubić ale podtrzymuję swoją opinię.

   Zacznę od rury mniejszej.

   Wyobraźmy sobie że pis rządzi przez następne 20 lat (obojętne jak to osiągnie). A my wpierdoliliśmy już całą korę z drzew i jedyne co pozostaje to spierdalać. Forsujesz zasieki na Odrze razem z dzieciakami. Pewnie już będę dorosłe to i wnuki dołóż. A naprzeciw facet z karabinem co broni cywilizacji przed dziczą ze wschodu. Niemożliwe? Jak będziesz miała tyle lat co ja to przestaniesz używać słowa "niemożliwe".

   A teraz z grubej rury.

   A kto za to wszystko odpowiada. Już na początku swojej obecności ta tym forum z-w pisał, że ten układ musi jebnąć. Bo nie da się utrzymać rozziewu między północą a południem. To południe przyjdzie do nas i nie będzie pytało o zgodę. Czy z-w to prorok czy geniusz? W żadnym wypadku; to elementarna logika.
   Czy na świecie musi byle ludzi głodnych? Czy obecna cywilizacja nie jest w stanie ich wyżywić? Ilu ludzi z południa można wyżywić tym co północ wyrzuca i tym co mogłaby wyprodukować bez samoograniczeń?

   Patrzymy jak się wyrzynają wzajemnie. Nie przeszkadza to nam zbytnio bo wyrzynają się tam gdzie nie ma ropy. Wyrzynają się z podpuszczenia swoich kacyków. A oni nam nie przeszkadzają dopóki nie wbiją naszych samolotów w nasze WTC. Czasem wchodzimy z interwencją ale tylko po to żeby przetestować skuteczność naszych zabawek do zabijania.

   Ten cały układ to nasza wina. Twoja i moja też bo to akceptujemy; traktujemy jako oczywistą normę. Nie zrobiliśmy nic żeby było inaczej. Mogliśmy polecieć na księżyc, zmierzyć wszechświat, odkryć kwarki i inne skwarki a nie potrafimy nakarmić dzieciaków w czarnej Afryce choćby tym co sami wyrzucamy. Albo potrafimy ale nie mamy w tym interesu.

   Durnie (nie obraź się bo nie chcę cię obrażać ale nie mam innego slowa) uważają, że problem sam się rozwiąże. Albo rozwiążą go karabiny maszynowe. Gówno prawda. Człowiek to oporne bydlę i dobrowolnie z glodu nie umrze. Przyjdzie tam gdzie będzie żarcie czy to się podoba właścicielowi ogródka czy nie. Pomyśl sama do czego gotowa byłabyś się posunąć żeby nakarmić swoje dzieciaki.

   Wleźliśmy w gówno na własne życzenie a teraz usiłujemy bronić się przed skutkami naszej głupoty. Nawet ty tracisz logikę bo nie pojmujesz, że intuicyjnie sama tworzysz kategorię nie-ludzi wzorem pewnego debila którego równie debilny naród zrobił prezydentem.

   Jeszcze raz: karabiny nic nie rozwiążą. Skutek może być tylko jeden - zaczniemy strzelać to niedlugo okaże się WTC to były tylko niewinne igraszki. Przemoc nie rodzi nic poza przemocą. Nie pojmujesz tego?

   A tak naprawdę nie jest problemem napływ emigrantów. Problemem jest to, że nawet nie próbujemy szukać przyczyn a tym bardziej środków zaradczych. Świętą rację ma debilny rząd pewnego debilnego kraju twierdząc , że problem trzeba rozwiązywać tam gdzie powstał. Tylko nikt nie robi nic w tym kierunku; może dlatego, że już jest za późno a może dlatego, że nie wie jak. To mógłbym zrozumieć ale nie nie mogę zrozumieć dlaczego nikt nawet nie próbuje.

   Jeszcze raz powtórzę: pomijając całą etykę strzelanie albo nic nie da albo spowoduje eskalację przemocy. Jak polski żołnierz - katolik i patriota, otworzy ogień do kobiet i dzieci i do muzułmańskich bandytów też (jak ma odróżnić?) to może przekonać się, że jednak to nie nie jest to samo co palowanie bab z parasolkami.
   A jako bonus dla bohaterów wyleci w powietrze PKiN albo katowicki spodek - zapewne bliższy twojemu sercu.

   A na koniec zlota myśl:

   "Wyrzekając się wrażliwości wyrzekamy się własnego człowieczeństwa"

   To nie cytat - sam to wymyśliłem. Więc pewnie durne ale jednak pod rozwagę...

   I nie mniej żalu - piszę to co myślę bo po to jest to forum. Nie ma świętych krów. Może poza LBS ale on jest debilnym chujem na stałe i, jako absolutny constans, stanowi punkt oparcia dla wzruszenia wszechświata.
   (LBS- nie musisz dziękować!)
    • zimna-wodka Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 01:46
     damkon napisał:


     > P.S. Przyjemnie się czyta Zimny, Twoje przemyślenia...

     To dla ciebie, damkon, pewne wynurzenia. Jakoś do pewnego rozrachunku zmobilizował mnie lenny. Bo tak to pisałem co wiem i co myślę ale teraz zastanowiłem się skąd wiem. Wiem od ludzi, lubiłem wódę, oni też a przy wódce się nieźle gada. A z kim gadałem? Mała litania:

     - bliski współpracownik Wałęsy, jeden z najbliższych współpracowników Olszewskiego w czasach jego rządu. Nazwisko nic ci nie powie - to był jeden z tych, których nie widać a którzy wiele mogą,
     - oficer UB, faktyczny szef ówczesnego BOR (de facto a nie de nomine), w służbie od czasów Cyrankiewicza do Gierka, bliski ich znajomy (prawie kumpel),
     - działacz pani S - kawaler Orła Białego,
     - Piotrowski (ten od Popiełuszki) - z nim nie chlałem ale poznałem na tyle, żeby ocenić jako człowieka
     - Ubek - rangi nie znam. Rzucony, do zarabiania pieniędzy. Podobno dużo wiedział o sprawie Popiełuszki ale wiele nie zdradził. Tylko trochę...
     - działacz PZPR - szczebla terenowego ale bardzo wysoki rangą
     - działacz pani S - niby szeregowy ale blisko góry. Z nim wypiłem najwięcej...

     I sporo innych też niebanalnych.

     I wrzucę ci kilka cytatów - z rozmów przy wódce a więc szczerych:

     1. Z ubekiem tym od BOR:
     "połowa Solidarności to nasi. Wałęsa też jest nasz" (rozmowa z 83 roku - to akurat pamiętam)
     2. Rozmowa z tym od Olszewskiego (ok 93 roku)
     a) moje pytanie o rolnictwo - bo bezrobocie, likwidacja PGR-ów i ogólnie kicha
     odpowiedź - "Nie wiem, bo nikt nie wie. Chłopa trzeba oszukać. Socjotechnika, kochany, socjotechnika"
     b) pytanie o wizję przyszłej Polski
     odpowiedź "Polska to taki tort. Jest czas dzielenia to musimy dla siebie wyrwać największy kawałek"

     Możesz wierzyć lub nie, twoja sprawa. Ale rozumiesz, że nie mam złudzeń i chyba rozumiesz dlaczego.
     Wbrew pozorom to nie ja jestem cyniczny.

     A empatia i wrażliwość to jedyne co nam w tym pierdolonym świecie zostało. Szkoda, że młodsi ode mnie nie są tego świadomi.

     Pozdrawiam.

     A, jakbyś pytal co miałem dzięki tym "koneksjom". Nic. Ktoś obiecał mi telefon w domu (dobro rzadkie) ale slowa nie dotrzymał.
     • husarv Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 14:21
      W takim razie, jak ty masz informacje ze polska jest tak bardzo czerwona. To ja hce przypomniec ze z zachodu raczej wchodza biznesy ktore musza zarabiac na nas polakach aby miec ochote wchodzenia w kraj. Czyli cala, tak jakby, inwazja firm zachodnich, chyba nas drogo kosztuje i chamuje dalsza expansje polskiego narodu. A komunistow powinno sie ujawniac dokladnie, tak jak kolaboranta komunistycznego Jozefa Iwulskiego. Tylko po latach trudno chyba znalesc swiadkow, dokumenty i.t.d.. Ale przeciesz ludzi urodzonych dawno temu (roczniki stare), powinni byc latwe to zidentifikowania i podejrzenia o komunizm. I potem moze naglasniac co sie znajdzie aby nie mieli duzo wladzy jak ich charakter byl negatywny w czasach PRL.
      Jak chodzi o uchodźstwo to trzeba byc zimnym bo my w polsce mamy malo materialnego dobrobytu i zeby jeszcze sie dzielic tym co jest i powiekszac terroryzm na swiecie, to nie jest dobrze zeby tak robic. I teraz ujawnie kolejnego socialiste, ktory robil rewolucje czerwona w Szwecji (Europie). Otworzono w roku 2000 meczet w centralnym Sztokholmie. Imie premiera Szwecji w roku 2000: Göran Persson. Przeciesz to jest akt rewolucji, spieranie terroryzmu islamskiego i jeszcze wiecej okreslen mozna by nzawac taki negatywny, akt przecziwko chrzescijanskiej europy. A on ma mnustwo pienedzy i respekt. I lata mijaja i my prawicowi chrzescijanie tak malo robimy, nawet z ta informacja dostepna, aby ukarac lewice za ich szanie rewolucji w roznych formach.
    • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 15:56
     zachód się wyrzeka tej wrażliwości tam gdzie ma w tym interes
     oficjalnie oczywiście bardzo boleją nad losem biednych i ubogich, ale w rzeczywistości obowiazuje zasada "dziel i rządź"
     więc nakłada sie sankcje na kubę czy wenezuelę dla własnych interesów nie przejmując sie tym ze potęguje to biedę milionów ludzi

     cywilizacja zachodnia polega na pitoleniu o wartościach i dbaniu o własne interesy wbrew tym wartościom

     wpuszczanie imigrantów to nie dobroczynność tylko błąd w kalkulacji polegajacej na tym ze te młodzi i zdrowi z południa rozwiążą problem starzejacych sie społeczeństw
     • husarv Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 03.12.20, 12:42
      W szwecji rozni szwedzi myszla o wpospracy na rynku pracy z arabami. Zwykli ludzi i byly premier, Fredrik Reinfeld. Mysla naiwne ze to jest fajne zycie, i mysle ze katolickia wiara. Umozliwa takie sytuacje, gdzie chrzescijanie i arabowie wspolpracuja. Bo wiara kladzie naczisk na sluchanie auktorytetow i byciem sluga, i dlatego chyba bedzie troche katolikow co beda slugami arabow. To jest ryzyko, i ja hcialbym zabronic taki fenomen, nawet gdyby byl wykwitem katolickiej wiary.
   • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 16:08
    >A tak naprawdę nie jest problemem napływ emigrantów. Problemem jest to, że nawet nie próbujemy szukać >przyczyn a tym bardziej środków zaradczych. Świętą rację ma debilny rząd pewnego debilnego kraju >twierdząc , że problem trzeba rozwiązywać tam gdzie powstał.

    zachód nie chce rozwiazac problemu
    biedni maja być biedni po to byś Ty zachód mógł byc bogaty

    klasa średnia to mit - w istocie potrzeba miliardów biedaków zbierajacych kawę i banany i oddajacyh za półdarmo surowce po to byś Ty miał tanie banany i kawę w sklepie i w znosnej cenie benzynę
    gdyby Ci biedacy zaczęli zarabiac duze pieniadze to ceny wszystkich tanich rzeczy musiałby wzrosnąc kilkukrotnie i klasa "srednia" będąca w skali globalnej "klasą bogatych" by znikła

    dlatego problemy w biednych krajach maja byc coraz większe, a nie coraz mniejsze, po to by za grosze szyli koszulki i produkowali trampki, po to by w razie potrzeb mozna było drenowac z tych krajó najlepsze mózgi, a jak potrzeba to tez trochę świeżej młodej krwi przyjąć
    więc niech tam sie araby biją ze sobą, a na te chiny co wyciagaja z biedy miliard ludzi majacych zamiasr się ustawić w kolejce po kawę banany i paliwo trzeba zesłać plagi egpskie by znów stali sie biedni i nie robili konkurencji (dlatego teraz trwa urabiane opinii społecznej jakie chiny sa be i ze powinny zostać zaorane)
  • dorota_333 Strzelać i topić. Niestety, nie mamy alternatywy. 26.11.20, 10:14
   Kilkuwątkowy materiał do ogarnięcia, odpowiadam zbiorczo, w punktach.

   1.
   > perorował coś o różnego rodzaju pasożytach i pierwotniakach
   Tutaj akurat Kaczyński miał rację (surprise!), choć zagrożenie sanitarne nie jest tu najważniejsze. Ci ludzie są skażeni swoim światopoglądem na miarę średniowiecza. Nie do pogodzenia z nowoczesną Europą. tego się nie da odkazić.

   2.
   > To co proponujesz to jaskrawe złamanie idei praworządności.
   Obrona granic przed bezprawnym ich naruszaniem nie jest łamaniem prawa (ergo: idei praworządności). Podkreślam: obrona granic.

   3.
   > nie da się utrzymać rozziewu między północą a południem
   No i przechodzimy do sedna sprawy. Nie jestem odpowiedzialna jako Polka za ekspansję kolonialną państw europejskich. Problemy, które teraz one przezywają są w znacznej mierze pochodną tej niegdysiejszej ekspansji. Brytyjczycy mają Pakistańczyków i Hindusów, Francuzi całą Afrykę Północną, Włosi też "swoich", Niemcy Turków etc. Do pewnego momentu te państwa radziły sobie, teraz nastąpił nielegalny napływ z różnych miejsc. Afryka się ruszyła. Chęć przeniesienia do Europy deklarują setki milionów. To byłby koniec dla kontynentu. nawet milionów nie "udźwigniemy".

   > To południe przyjdzie do nas i nie będzie pytało o zgodę.
   Widzę w tym rozumowaniu absurdalny, propagowany zresztą przez lewicę fatalizm. Nic się nie da zrobić, jesteśmy skazani na wymianę cywilizacji, jak Rzym. Otóż: da się zrobić. Siłą, pomysłem, polityką odstraszania. Jak Australijczycy. Mamy środki, żeby ich powstrzymać, trzeba tylko woli. Nie głupiego pitolenia, lecz woli działania.

   > Ten cały układ to nasza wina. Twoja i moja też
   Brednia. To zresztą też jest brednia uporczywie lansowana przez lewicę europejską: to nasza wina, więc musimy cierpieć. O ile do państw zachodu to sie trochę stosuje (patrz wyżej), to do nas zupełnie nie. Mój dziadek nie miał niewolników w Tunezji.

   4.
   > nie potrafimy nakarmić dzieciaków w czarnej Afryce
   To jest samo sedno sprawy i tutaj przestaję być uprzejma. A po jakiego chuja mielibyśmy karmić dzieciaki w Afryce?? Czy to Europa napłodziła?
   Już na spokojnie: w Afryce mamy do czynienia z eksplozją demograficzną. Z 300 milionów 50 lat temu jest już 1,1 miliarda. Niezłe tempo. Europa zresztą trochę się do tego przyczyniła, ci debile dokarmiający głodne murzyniątka. a murzyniątka dorastąjąc rozmnażały się na potęgę, jak króliki.

   Rozwiązanie problemu przeludnienia Afryki i Bliskiego Wschodu nie leży w możliwościach Europy. Bo to wymagałoby zmiany ich mentalności - z corocznego kocenia się na świadome, odpowiedzialne rodzicielstwo. To jest nie do zrobienia i sami Afrykańczycy o tym mówią. Ogromne rodziny są częścią ich kultury.

   5.
   > Przyjdzie tam gdzie będzie żarcie, karabiny nic nie rozwiążą
   Nie szkodzi, że przyjdzie. Możemy odstraszać - i to jest istota pomysłu ze stopowaniem imigracji, na razie przynajmniej. Mamy też środki, żeby zatrzymać dowolną ilość ludzi na swoich granicach. Tylko nie bać się ich użyć.
   Kilkadziesiąt lat temu nasi przodkowie widzieli taką sytuację - tym razem z zachodu przyszli i byli uzbrojeni, a przyszli też po "żarcie" (Lebensraum dokładnie). I co? I leżą na lokalnym cmentarzyku. Da się.

   6.
   Jeszcze raz, żebyście zrozumieli, pięknoduchy. To jest inwazja. Mamy prawo się bronić. Amen.
   Skupiłam się na opisie sytuacji, rozkminka myków ideologicznych innym razem.


   Tutaj omówienie książki Lindenberga, poruszone wyżej kwestie:

   euroislam.pl/wzbierajaca-fala-o-imigracji-bez-mitow-i-emocji/
   euroislam.pl/racjonalista-o-wzbierajacej-fali/
   • zimna-wodka Re: Strzelać i topić. Niestety, nie mamy alternat 26.11.20, 13:29
    Widzisz, cechą lewactwa jest nieznośne wpierdalanie się w sprawy, które ich nie dotyczą bezpośrednio i nieakceptowalne myślenie kategoriami innymi niż własny ogródek.
    Czasem lewactwo swoje osiąga, czasem nie i w tym nie mądrzy ludzie pokładają nadzieje.
    Spójrzmy na czasy współczesne.
    1. Najpierw lewactwo nie chciało WW III. Gdyby go nie słuchano mogłyby się rozwiązać bieżące problemy.
    2. Lewactwo nie chciało wojny nuklearnej. I tu swoje osiągnęło a teraz cierpimy. Bo w przeciwnym wypadku kolejne problemy by w ogóle nie powstały.
    3. Lewactwo żądało likwidacji broni nuklearnej. Na szczęście bezskutecznie i jest cały czas szansa na nadrobienie zaległości z pkt. 2
    4. Lewactwo bredzi o globalnym ociepleniu, zasyfieniu i autodestrukcji. Na szczęście przekonało tylko durnych gówniarzy co zbierają śmieci po lasach.
    5. A na bieżąco lewactwo, reprezentowane choćby przez z-w, majaczy, że żyjemy wszyscy na jednej planecie, podzielonej na północ rzygającą z przeżarcia i głodujące południe. I ten stan nie będzie trwał wiecznie, ten układ musi jebnąć. Więc trzeba go modyfikować a ma to zrobić bogata północ jak nie z powodów etycznych to dlatego, że ma po temu możliwości i techniczne i finansowe. To faktycznie marksizm (fuj). Marks też twierdził, że nie da się utrzymać nierówności ekonomicznej ludzi takiej jak w czasach w których żył. I faktycznie miał rację choć zmiany zaszły na drodze ewolucyjnej a nie rewolucyjnej.
    Mądrzy ludzie uważają, że nic specjalnego się nie dzieje (tak jak z klimatem) a jeśli nawet to wystarczy podzielić planetę zasiekami i ustawić wieżyczki wyposażone w nowoczesne karabiny.

    Fakt, nie jesteś za nic odpowiedziana. Bo jesteś Polką a Polska nie jest częścią bogatej północy, nic nie jest światu winna. Więc wystarczy odgrodzić się murem od reszty świata i czekać aż Bóg, za wstawiennictwem JPII, zrobi inną planetę i Polskę tam przeniesie. Taką Ziemię Obiecaną którą zgodnie z aktualnymi trendami nazwiemy Ziemią 2.0.

    A na serio. Można pogodzić nasze stanowiska a nawet osiągnąć więcej. Zlikwidować imigrację, głód, przeludnienie i niesłuszne wyznania. Wszystko naraz i to działając u źródeł problemu. I nawet nie trzeba używać broni jądrowej - dzisiaj wystarczy konwencjonalna. Powiedzmy, że trzy miesiące radosnej zabawy i z głowy. Czemu nie?

    I niech już ci będzie - amen.
    • dorota_333 Świat maltuzjański 26.11.20, 16:18
     Tyle się napisałam, sama demagogia w odpowiedzi i tera mi gupio smile

     Idealizujesz "lewactwo", jeśli już używamy tego słowa (lepiej bez niego, jest niepotrzebnie nacechowane). Ono jest ściśle pragmatyczne: płacz nad małymi głodnymi murzynkami nie służy wcale małym głodnym murzynkom tylko płaczącym.
     Niepotrzebnie też wprowadzasz wątek broni atomowej - faktem jest, że to równowadze sił atomowych zawdzięczamy najdłuższy bezwojenny czas w Europie. Szachowanie się obu stron zapewniło generalnie pokój i tylko proxy wars. W porównaniu z horrorem IIWW to duży postęp, ale mniejsza o to, inny temat. To, czy "lewactwo" nie chciało WW III jest tez innym tematem, a rozbrojenie nuklearne miało dotyczyć tylko zachodu .
     Mniejsza o to, niepotrzebne mnożenie wątków.


     > żyjemy wszyscy na jednej planecie, podzielonej na północ rzygającą z przeżarcia
     > i głodujące południe. I ten stan nie będzie trwał wiecznie, ten układ musi jebnąć.
     > Więc trzeba go modyfikować a ma to zrobić bogata północ jak nie z powodów
     > etycznych to dlatego, że ma po temu możliwości i techniczne i finansowe.

     To by się dało odczytać jako jakiś głos w dyskusji, ale niepokoi mnie to założenie winy Zachodu i konieczności jej odpokutowania. Przy tym: Afryka i Bliski Wschód to świat maltuzjański. Dosłownie. Każde dodatkowe środki zostaną przejedzone i skierowane na produkcję nowych ludzi. Teraz zbieramy żniwo zielonej rewolucji z lat 60-tych. Do eksplozji demograficznej przyczyniło się wiele dobrych serduszek.

     Co by mogło uratować przeludnione regiony - to całkowita zmiana mentalności, w tym poglądów o roli kobiet. Bo mniejszej dzietności nie da się narzucić siłą. A zmiana mentalności może nastąpić tylko, kiedy zaczną wyrzynać się wzajemnie z głodu. Każde wpuszczanie nadwyżek demograficznych do Europy problemu nie rozwiązuje, a tylko go pogłębi.

     Ironiczne przywoływanie JPII jako autorytetu (podobno) dla mnie jest strzałem w płot. Jeśli nie zauważyłeś mojego silnego antyklerykalizmu, to moja wina. Czy Polska jednak może pozostać na uboczu tej inwazji, która prędzej czy później nastąpi? Powinna, tak długo, jak się da.

     > A na serio. Można pogodzić nasze stanowiska a nawet osiągnąć więcej. Zlikwidować
     > imigrację, głód, przeludnienie i niesłuszne wyznania. Wszystko naraz i to działając
     > u źródeł problemu. I nawet nie trzeba używać broni jądrowej - dzisiaj wystarczy
     > konwencjonalna. Powiedzmy, że trzy miesiące radosnej zabawy i z głowy.
     > Czemu nie?

     Szyderstwo, prawie trafne. Bo w scenariuszu naprawdę negatywnym będziemy to musieli kiedyś zrobić. Ja bym wolała tego uniknąć, przez samo zastopowanie szturmu na Europę. Ale jeśli to nie wystarczy, to kiedyś będzie trzeba jak mówisz. Naszym wyborem jest, czy - dzięki pięknoduchostwu lewicy - dojdziemy do takiej ściany, że do władzy przyjdzie skrajna prawica i wtedy Europa rozpadnie się od środka.

     No cóż, wolałabym, żeby to były teoretyczne rozważania. Jednak w 2015 to widok hord śniadych "uchodźców" w telewizji dodał te 3 punkty procentowe Kaczyńskiemu. Orban tez na tym ładnie gra.

     Jeśli obecne rządy Europy nie rozwiążą problemu (a następna fala jest kwestią czasu, Turcja nad tym mocno pracuje i czeka tylko na zelżenie epidemii), to rozwiązanie obiecają kolejne rządy, faszystowskie.

     A Ty sobie czczo ironizuj o "lewakach". Rozczarowujące. Taka uwaga (przepraszam) osobista: dobre serce to dobra rzecz, ale lepiej posługiwać się rozumem. Lepiej dla wszystkich (to również widać w historii europejskiej "pomocy" dla głodującej Afryki).
   • przycinek.usa Re: Strzelać i topić. Niestety, nie mamy alternat 19.01.21, 15:15
    "A po jakiego chuja mielibyśmy karmić dzieciaki w Afryce??"

    A choćby dlatego, ze to prawie nic nie kosztuje? Koszt dodruku forsy dla bankrutów, który stosuje ECB mógłby zapewnić żywność dla wszystkich dzieci w Afryce przez ponad 6 lat.

    Zakladam liczbe dzieci w Afryce na 400 milionow, dodruk ECB na 1 trylion rocznie, koszt 1 posilku na $1.26 USD (UN World Food programme) i kurs wymiany EUR/USD 1.2. To daje okolo 2400 posilkow na osobe.

    Zreszta nawet nie znajac twojej cennej opini zacytowanej powyzej mam pelna swiadomosc tego jaka jestes pozbawiona wyczucia podla egoistka. Wypisz wymaluj Trump ze swoim murem. Inwazja? Jakbym slyszal Trumpa.
    Trump powinien byc twoim idolem.
  • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 15:58
   >Mamy już na to nawet nową nazwę: konflikt hybrydowy.

   my to robiliśmy 100 lat temu na większa skalę
   pl.wikipedia.org/wiki/Bunt_%C5%BBeligowskiego

   >No cóż, fakty są brutalne: my albo nas.

   tak mogą kiedyś powiedziec niemcy
   fanbojizycie.files.wordpress.com/2016/12/distribution_haplogroup_r1a_y-dna-svg.png
   w sumie tak powiedzieli w 1939
    • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 16:30
     pewnie ze Cię pojmuję
     dla zachowania swojego poziomu życia jesteś gotowa na to by inni ponosili w tej intencji ofiary
     jesteś prawdziwym człowiekiem zachodu, tylko skoro żeś słowianka to mówisz co myślisz, a ludzie zachodu tak myślą ale tak nie mówią
     w zamian twierdzą ze mówią ze kochaja biedaków ale poza kulisami działaja tak by dalej biedaki były biedne i nie zagroziły zachodniej dominacji
     kiedyś wiec najwiekszym wrogiem był zsrr
     dziś największym wrogiem są chiny - nie dlatego ze stały sie komunistyczne (są od dawna) ale dlatego za zagrażają dominacji USA tak jak kiedyś zagrażał zsrr
     • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 20:14
      > dla zachowania swojego poziomu życia jesteś gotowa na to by inni ponosili w tej intencji ofiary
      Ale jakie "ofiary"? Jeśli nie chcę kogoś wpuścić do mojego domu, to on ponosi ofiarę?

      A przy okazji podkreśliłeś swoje prochińskie nastawienie. Chiny akurat w takiej sytuacji by się nie patyczkowały.
      • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 26.11.20, 20:29
       nie wpuścić a strzelać to trochę podejście, ale naprawdę nie krytykuję, też myślę tak samo, ze powinni siedzieć u siebie
       moim zdaniem w ich biedzie "zachód" maczał palce

       moje "prochińskie" nastawienie jest w istocie neutralne, tylko w naszej bańce infomacyjne neutralne oznacza prochińskie
       na przykład piszesz że" chiny by sie nie patyczkowały", ale na jakiej podstawie
       ile to chiny krajów zaatakowały w swojej historii ze tak pozwoliłas sobie napisać

       gdybyś napisała "USA nie bedzie sie patyczkować" o to ma sens, co chwila kogoś bombardują, ale chiny to wciąż gołąbek pokoju czy to w porównaniu z USA czy zachodnią Europą czy choćby japonią
  • pigeon_shit_dust Co Ameryce szykuje stary chluj 26.11.20, 23:18
   Expand immigration

   Trump set the refugee cap for fiscal year 2021 at only 15,000 people, down from the 110,000-person ceiling that Barack Obama set his last year in office. Biden has explicitly promised to raise it to 125,000 and increase it from there.

   That’s only one of the many differences between Biden’s promised executive approach on immigration and the one Trump has pursued recently. Biden has promised not to build “one more foot” of the US-Mexico border wall that Trump has championed. As Vox’s Nicole Narea detailed, the president-elect has also promised a comprehensive rollback of many Trump initiatives, from his family separation policy to the “travel ban” on 13 mostly Muslim-majority countries to his policy of sending asylum seekers at the border back to Mexico. He could also try to repeal the “public charge rule,” which effectively places a wealth test on prospective immigrants and green card applicants, through the rulemaking process.

   He has also promised to revive the Obama-era Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) program that offered protection from deportation to nearly 644,000 immigrants who arrived without authorization as children. He has also said he’d revive, in some form, Temporary Protected Status (TPS) and Deferred Enforced Departure (DED), two programs protecting hundreds of thousands of immigrants from El Salvador, Sudan, Nicaragua, Haiti, and Liberia, which the Trump administration has attempted to wind down.

   Creating a path to citizenship for unauthorized immigrants would require congressional action. But there is a lot short of that that Biden could do to make the US more welcoming for immigrants.

   • lastboyscout Re: Co Ameryce szykuje stary chluj 26.11.20, 23:49
    Szczyt hipokryzji.
    Czytales projekt demokratow?
    Gwarantuja placenie ryczaltowych podatkow bez zadnych zwolnien, status robotnika sezonowego, imiejsce w wielomilionowej kolejce po jakikolwiek status w dodatku uzaleziony od stanu LIBRALNEJ gospodarki i zegnamy serdecznie przy kazdym przestepstwie.

    Krwiopijczy kapialisci przynajmniej potrzebuja kogos do wyzysku a bolszewicy nie potrzebuja bolszewickiej konkurencji a platnikow podatkow na bolszewickie zasilki.
    • pigeon_shit_dust Ek, eeeee... niekoniecznie.... 27.11.20, 16:06
     dorota_333 napisała:

     > No ale to musi przez Kongres przejść. Więc Republikanie takie pomysły ukrócą.

     Mialas na mysli Senat podejrzewam, bo w izbie nizszej czerwone, to znaczy niebieskie, maja wiekszosc..
     Zwroc uwage na tytul ...
     www.vox.com/21557717/joe-biden-executive-order-student-debt-climate
  • herr7 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 27.11.20, 08:37
   Pisze Pani bzdury. Kryzys migracyjny jest skutkiem zniszczenia przez państwa NATO Libii, co uruchomiło napływ ludzi z Czarnej Afryki oraz wojny w Syrii, którą spowodowała agresja Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru i pośrednio potęg Zachodu (USA, Francji) i Izraela. Wojnę w Syrii można zakończyć poprzez presję na Turcję i Arabię Saudyjską. Unia może też sfinansować odbudowę Syrii, co się jej bardziej opłaci aniżeli utrzymywanie uchodźców.
   Przypominam, że w 2015 r Angela Merkel otworzyła bramy Europy dla imigrantów z nikim się w tej sprawie nie konsultując. Już tylko z tego powodu Niemcy powinny być ukarane ponownym podziałem kraju. Ich wcześniejsza ingerencja w sprawy Jugosławii doprowadziła do wojny domowej i rozpadu tego kraju.
   Przypomina, Europa nie ma obowiązku ratować biednych ludzi na świecie. Ale Europa może dużo dla biednych krajów uczynić, przede wszystkim edukując tamtejsze społeczeństwa.
   • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 27.11.20, 15:43
    1.
    > Kryzys migracyjny jest skutkiem zniszczenia przez państwa NATO Libii
    Tak, Libia była "korkiem" zamykającym dostęp na północ ludności Afryki Środkowej. Ale to przeludnienie jest czynnikiem decydującym. Z Libią o tyle ciekawie, że namieszali tam Francuzi (Sarkozy), a koszty ponoszą Włosi.

    2.
    > w 2015 r Angela Merkel otworzyła bramy Europy dla imigrantów z nikim się w tej
    > sprawie nie konsultując
    Z tego, co czytałam dużo później, to sytuacja w sierpniu 2015 po prostu przerosła niemiecką administrację. Ministrowie i parlament na wakacjach, a do granicy idą tysiące ludzi przez Węgry i Austrię. Merkel musiała podjąć decyzję samodzielnie i szybko. Tak w istocie innej opcji jak wpuszczenie nie miała (podkreślam: sierpień 2015).

    3.
    > Europa może dużo dla biednych krajów uczynić, przede wszystkim edukując tamtejsze społeczeństwa.
    Święta prawda, o ile zechcą się edukować.

    Moja hipoteza o wyższości rozwiązań twardych na tym etapie kryzysu bierze się stąd, że dopóki kraje Afryki i Bliskiego Wschodu mają możliwość rozwiązywania swoich problemów demograficznych przez wypuszczanie ludzi na Europę, to tak będą robili. Dopiero uniemożliwienie imigracji otworzy ich (z konieczności) na inne rozwiązania, w tym edukację.

    Tak więc: strzelać i topić. Po pierwszym szoku okaże się, że straty są mniejsze niż na skutek utonięć teraz.
    • przycinek.usa Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 19.01.21, 15:23
     "Z Libią o tyle ciekawie, że namieszali tam Francuzi (Sarkozy), a koszty ponoszą Włosi."

     O tak? A kto wywolal wojne? Clintonowa. A kto sprzedawal amunicje? Sikorski z PO. A kto mial najwiekszy wplyw na wladze Francji? Israel. A kto najbardziej klania sie Israelowi w Polsce? Rzad PO - ktory do Israela jezdzil w calosci w podejrzanych okolicznosciach, deklarowal wysylke samolotow F16 "na cwiczenia" w przypadku wojny i podtrzymywal mit Jedwabnego i blokowal sledztwo i ekshumacje. (Co zreszta teraz nadal robi Kaczynski.)

     Mowiac inaczej sami niewinni.
  • przycinek.usa Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 05:41
   co za idiotyzm.
   Strzelac do uchodzcow na morzu? To ty jestes lepsza od Trumpa. On tylko mur buduje, a ty od razu za bron.
   Czy ty w ogole wiesz co mowisz? Widzialas kiedys cos takiego? A czy w ogole mialas kiedys w rece bron?
   Bo mnie sie wydaje, ze jestes takim teoretykiem gluptaskiem, ktory w ogole nie wie co mowi i bredzi ze starosci i im starsze to tym bardziej sie stan pogarsza. Ostatnio byla afera, bo w internecie pokazalo sie video jak jacys azjaci strzelali z kalachow do rozbitkow na oceanie. Pod pozorem walki z piractwem zastrzelili jakis biednych rozbitkow, ktorzy im mowili, ze nie sa zadnymi piratami. Biedni rozbitkowie trzymali sie kurczowo jakis desek na wodzie - a tu do nich wala z kalachow z lodzi rybackich jak do kaczek. Podeslac ci to wideo? Chcesz sobie zobaczyc?
   Bedziesz miec frajde. Poogladasz sobie jak to jest. Poczujesz moze jak to jest - gdy sie jest po drugiej stronie lufy.
   • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 10:09
    Nielegalne przekroczenie granicy (czasem siłowe) powinno być jakoś powstrzymane, najlepiej odstraszaniem. To nie są żadni "rozbitkowie", wchodzą na pontony w tym celu, żeby ich "odratowano" i przewieziono do Europy. Przecież to takie proste.

    Spróbowałbyś przekroczyć nielegalnie granicę niemiecką lub czechosłowacką w latach 70- 80-tch? Wiesz, co by się działo? No właśnie, to jest prawidłowa reakcja na łamanie prawa.

    Sami mieszkańcy np. Wysp Kanaryjskich domagają się ochrony przed inwazją. nazywają to, co się dzieje INWAZJĄ.
    www.euroweeklynews.com/2020/11/09/immigrant-invasion-on-spains-canary-islands/
    PS. Poruszasz ubocznie ciekawy temat - reakcji na tę inwazję. Ja właśnie coś takiego obserwuję, że im starszy człowiek, tym bardziej zaczyna kierować się emocjami. Najbardziej rozżalone losem głodujących murzynków są stare zhipisiałe klempy, które swoją młodość celebrowały w 68'. Im starsze, tym głupsze. Pomyśl o tym.
    • zimna-wodka Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 11:47
     dorota_333 napisała:


     Ja właśnie coś ta
     > kiego obserwuję, że im starszy człowiek, tym bardziej zaczyna kierować się emoc
     > jami. Najbardziej rozżalone losem głodujących murzynków są stare zhipisiałe kle
     > mpy, które swoją młodość celebrowały w 68'. Im starsze, tym głupsze.
     Pomyśl o t
     > ym.

     Dziękuję. Mocne i prawdziwe. A przede wszystkim szczere.

     PS. Szkoda, że nie odsłuchałaś zapodanej przeze mnie piosenki. Albo nie zrozumiałaś w czym rzecz. Alvin Lee
     50 lat temu śpiewał o problemach świata - tych samych co gnębią go teraz. Nic się nie zmieniło przez 50 lat tylko te problemy urosły.

     "I'd love to change the world But I don't know what to do So I'll leave it up to you"

     I co? Pewnie będę musiał zostawić tobie zmiany świata bo pesel nie chce inaczej. A ty zmienisz świat budując mury i strzelając do "biednych murzynków"
     • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 13:59
      Schłodzony, nie bierz tego do siebie. To nie kwestia peselu, tylko głupoty (jeśli Cię dobiłam to przepraszam smile ). Ale generalnie tak obserwuję, że ludzie mają w przebiegu życia rosnącą tendencję do kierowania się emocjami, nie rozumem. Chyba, że są rozumni wcześniej, to im tak bardzo nie szkodzi. Głupi głupieją całkowicie (ale to nie o Tobie przecież).

      Co do "I'd love to change the world " - jest takie brutalne powiedzenie, że jak chcesz zmienić świat, to zacznij od wyprania swoich własnych śmierdzących gaci. Można by to powiedzieć każdemu: nie zmieniaj świata od innych.

      A już w ogóle nie zmieniaj świata kierując się ideami hipisów. To była czysta, nabuzowana, najarana głupota. Wspierana przez "kraje demokracji ludowej", a jakże.
      To idee i praktyka "zielonej rewolucji" dały wybuch demograficzny w Afryce. To te wszystkie "live aid" i inne akcje celebryckie. I postępująca głupota tych mas zachodu, które ratowały głodujacych murzynków. Dwa - trzy pokolenia później murzynków jest czterokrotnie więcej i szturmują Europę.

      Głupota dziadków teraz wali pięścią do drzwi wnuków. Więc mi nie pokazuj jakichś śmierdzących długowłosych. Pokój z nimi.
        • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 14:26
         Widzę dwa rodzaje zagrożenia ze strony tych ludzi.

         1.
         Większość z nich jest tak słabo wykształcona, że nie znajdzie miejsca na europejskim rynku pracy. I - co istotniejsze - nawet tego miejsca nie będzie szukać. ich pomysłem na życie jest a) dostać się do Europy, b) zalegalizować pobyt, c) żyć jak najdłużej z benefitów społecznych (dlatego bardzo roztropnie wybierają państwa z najwyższym socjalem, większość chce do Niemiec), d) sprowadzić jak największą liczbę osób z rodziny.

         Ilu takich ludzi Europa może wyżywić? 10 milionów, 50 milionów? Kiedy skończą się zasoby? Kiedy "tubylcy" będą mieli dosyć utrzymywania napływowych?

         2.
         Różnice kulturowe są absolutnie nie do przezwyciężenia. Pan Guerlin Butungu, przybysz z Konga, który był uprzejmy sadystycznie zgwałcić Polkę na plaży w Rimini (i ciężko skatować jej chłopaka) jest najlepszym przykładem. Miał już wcześniej problemy z prawem (wcześniejszy gwałt, handel narkotykami). Swoje postępowanie motywował - bardzo trafnie - różnicami kulturowymi. Taka była linia obrony pana Butungu.

         Nie ma się co łudzić, wśród przybyszów każdy jest Butungu. Oni nie zamierzają zmienić kultury, przyzwyczajeń, światopoglądu. Jeśli tylko będą mieli okazję, to zabiją czy zgwałcą. To tylko kwestia okoliczności.

         Dzięki przybyszom możemy obserwować nowe formy życia społecznego, np. rytualny kanibalizm mafii kongijskiej pojawił się we Włoszech. Fascynujące wzbogacenie kultury, prawda? smile
      • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 18:41
       > I postępująca głupota tych mas zachodu, które ratowały głodujacych murzynków. Dwa - trzy pokolenia >później murzynków jest czterokrotnie więcej i szturmują Europę.

       zachód dał murzynkom mydło i szcepionkli, a nie dał im edukacji i antykoncepcji
       więc tak czy tak to błąd zachodu
       naprawianie błedu strzelajac teraz do tych murzynków to tak średnio wygląda

       słowianie też dostali mydło i szczepionki z zachodu, no i później trzecia rzesza chciała podobnie rozwiązac problem strzelajac do słowian
        • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 01.12.20, 20:40
         >Idiotyzm o murzynkach, a jeszcze gorszy idiotyzm o Słowianach

         poważnie mówie smile
         zobacz, zachód zdążył stworzyć edukacje, przemysł naukę na niezłym poziomie i dopiero ogarnął coś takiego jak higiena (wspomniane mydło) czy tam masowe szczepienia obniżajace śmiertelnosc o połowę
         więc jak populacja zaczęła rosnąć to miała sie gdzie podziać, w miastach, równoczesnie rozwój rolnictwa zapewnił żywność, a w końcu rosnąca swiadomosc pozwoliłą skutecznie ograniczyc przyrost populacji dzieki antykoncepcji

         gdyby jacyś kosmici przybyli do europy zachodniej i dali szczepionkę oraz pomogli ogarnąc higienę, a nie "zainwestowali" w edukację, nauke, przemysł i antykoncepcję to miałabyś to samo w Europie co u "murzynków"- gigantyczny przyrost naturalny ale nie poparty rosnąca produkcją rolnicza i przemysłową, edukacją i rozwojem jednostek
         w efekcie głód, niepokoje i łażenie dookoła po okolicy w poszukiwaniu miejsca które pomiesci i wyżywi populację

         to własnie zachód "dał" tym murzynkom, wydłużył im życie, obniżył śmiertlenosć a nie dał im przemysłu i edukacji będących wędką która moze ich samych wyżywić
         więc ich populacja rosnie a oni sie wylewają ze swoich krajó
         gdyby mieli swój prężny przemysł, swoje uczelnie, swoja antykoncepcję i moze drastyczne programy ograniczenia urodzin jak chińczycy tego problemu by nie było

         dygresja: adolf dlatego chciał podbić wschód bo on zatrzymał antykoncepcję i musiał szukać terenów które wyżwywią gwałtownie rosnaca populację narodu Panów, skoro tak musiały postępowac Niemcy zakąłdajacy wzrost populacji to co sie dziwić murzynkom?

         dygresja1: chiny też były blisko tego problemu, tyle ze tam komunisci zamiast ruszac na rosję i pozostała okolicę zdązyli ogarnąc kraj i drastycznie wyhamowac przyrost populacji dzięki antykoncepcji i regulacjom
         • dorota_333 Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 02.12.20, 11:08
          Nie zmusimy nikogo do antykoncepcji - generalnie: do zmiany preferowanego modelu rodziny - na siłę. Europa nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności.

          Natomiast zgadzam się, że odstręczanie od antykoncepcji przez misjonarzy katolickich jest nierozsądne. Zakazywanie antykoncepcji mechanicznej (prezerwatywy) w regionach z AIDS jest wręcz zbrodnicze. Ale to nie jest odpowiedzialność Zachodu jako takiego, tylko konkretna polityka kościoła katolickiego. Narzucona zresztą przez JPII.
          • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 02.12.20, 20:13
           watykan i kościół to "zachód"
           kolonizacja całego świata nastąpiła pod przykrywką watykanu/chrześcijaństwa
           zanim przykrywką stała się "wolnośc i demokracja"

           nawet powstanie powstanie takiego tworu jak Polska było reakcja na kolonizatorów zachodnich,
           trzeba było w ruchy wyprzedającym przyjąc chrześcjaństwo by wytrącić im z ręki miecz którym kolonizowali
    • przycinek.usa Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 02.12.20, 04:14
     jeszcze mam o czyms myslec? O klempach z 68? Mowy nie ma.
     Dla mnie twoja opinia jest idiotyzmem niewartym rozpatrywania.

     Dla twojej informacji - do mnie strzelali. Bylo pare takich sytuacji. I to nawet nie na morzu. I dlatego w zadnym wypadku nie zgodze sie na postulaty strzelania do osob fizycznych na morzu, chocby to byli sami terorysci islamscy za pieniadze sorosa jadacy do warszawy bez wizy. Tego nie wolno robic.
      • pigeon_shit_dust Swiat sie zmienil 04.12.20, 13:40
       Zycie uchodzcy w lodce jest wazniejsze niz Twoje albo moje. Generalnie wyglada to tak, ze dopiero jak komus odstrzela dupe kogos w rodzienie albo nawet jest swiadkiem jakiegos zamachu, to zmienia swiatopoglad.
       Ale generalnie to idziemy w kieruznku "swiata bez granic i wspolnej waluty" , jak to sobie debatowalo dwoch glupich staruszkow w parku, ktorych podsluchalem. Radosni tacy , weseli. Co teraz ?( Po wyborze Harris) , swiat bez granic, wspolna waluta ? Tak mowili. DO czasu. Do czasu jak ktorys dostanie w pysk od Murzyna bez powodu i zmieni nieco swiatopoglad. Nic tak nie zmienia swiatopogladu jak cios w morde.

       Ludzie tzw Zachodu , do ktorych czesc Polakow powoli sie zaczyna tez zaliczac, sa naiwni i glupi. A Chinczyk zaciera zolte lapki ....
   • pigeon_shit_dust Bedzie bolec. 16.12.20, 15:04
    dorota_333 napisała:

    > ... od balastu niepotrzebnych błyskotek z przeszłości. Popatrzcie na te piękne
    > twarze. Wpuśćmy takich jeszcze kilka milionów.
    >

    Wy wpuszczacie "blizszych kulturowo i jezykowo". Taki sam blad, tylko ze dzialajacy z opoznieniem. Ale bedzie bolec tak samo jak wpuscicie ich wystarczajaco duzo. Spoko spoko.
    Popatrz se lapeij na policjanta, Niemcy zbroja swoich w submachine guns- Hockler and Koch, bron maszynowa jest skuteczniejsza w walce z arabstwem.
    • dorota_333 Re: Bedzie bolec. 16.12.20, 15:38
     Są jednak różnice. Do nas nie przyjeżdża nikt po świadczenia socjalne - na zachód Europy wyłącznie po świadczenia. Przyjeżdżają do nas, żeby odwalać robotę, której Polacy w okresie prosperity podjąć się nie chcieli. Teraz pewnie się to zmieni. Tak więc nie przeszkadzają mi. Obywatelstwa zresztą tez nie dostaną.

     Masz w tym rację, że zbyt duża ilość Ukraińców faktycznie może generować problemy. Ale nadchodzący kryzys i to rozwiąże - Polacy trochę przeproszą się z robotą, której nie brali.

     Bliskość kulturowa i językowa jednak łagodzi nastawienie. Kiedy na ulicy słyszę kobietę mówiącą do dziecka: czoho płaczesz, riebionok, to się tylko uśmiecham. Arabki tolerować nie będę.

     Co do Niemców - oni prędzej będą mieli problem z nazistami w służbie. Tam już wrze wewnętrznie. Niemcy nie zamierzają czekać na wojnę domową. Ale to chyba rozumiesz.
  • dorota_333 Świat uchodźców: Paryż. Jak się kończy cywilizacja 16.01.21, 12:31
   ... czyli fajna czytanka na mroźny dzień. Stanowczo podniosła mi ciśnienie:

   extra.wyborcza.pl/paryz/3/?_ga=2.81975958.1653966217.1610623183-1543328566.1610623183
   (szczególnie podniosła mi ciśnienie grafika pt. "Trasa Islama").

   Czytanka dedykowana tym głupcom, którzy głoszą konieczność przyjmowania imigrantów. Ze względów "humanitarnych".

   • frusto Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 16.01.21, 21:22
    I jeszcze tylko krótko, bo może wykres nie przemawia wszystkim do wyobraźni (i zwracam uwagę, że tam Afryka podzielona jest na region arabski i poniżej Sahary!)

    Jeżeli do 2050 będziemy przyjmować powiedzmy 20 milionów uchodźców rocznie, to i tak w Afryce zostanie miliard obywateli. A w Europie biali staną się mniejszością.
    • cojestdoktorku Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 17.01.21, 11:32
     to jak ma byc?
     - emigracja spowodowana biedą zła
     - za to jak chiny budując po swojemu cywilizację wyeliminowały biedę w rekordowo krótkim czasie dzieki czemu nie są zbyt skłonni do emigracji to też źle

     jaka jest trzecia mozliwosć?

     mam wrażenie ze biały europejczyk czy amerykanin oczekuje od reszty świata ze ta weźmie i grzecznie wymrze, tak by swiat pozostał tylko dla białych i by tylko bialu ustanawiali w nim porzadki
  • michael.nowik Re: Uchodźstwo? Imigracja ekonomiczna? Inwazja? 19.01.21, 10:59
   Trzeba miec minimum 5 dzieczi / rodzina w polsce + zadna immigracja z krajow arabskich. To jest dobry poczatek. A jak chodzi o lacynosow, hinduzow i takich + afrykanow i azjatow, to z reszta poco nam oni w polsce? Maja swoje regiony i niech im to starczy.

   Ale niestety immigracja firm zagranicznych do polski nas kosztuje (placimy suwerennosca). Extremalny przypadek: Oni beda kontynuowac pompowac forze z kraju i potem my bedzieme miely koniec surowcow w kopalniach i bedzie wielka bieda. Mozna by chytrze wspierac narodowe biznesy aby nie tracic pienedzy za granice, bo inaczej bedzie bieda. A jescze hce cos dodac. Ta immigracja niemcow co operuja Lidlami, przeciesz to jest raczej wielke klamstwo ze oddanie im czesci narodu, ze to jest z niska cena. To nie mozliwe ze oddani kawalki kraju polskiego do niemcow wychodzi na niske ceny. Chyba podobne klamstwo jak z jakiesz gazety rosyjskiej z czasow zimnej wojny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka