Dodaj do ulubionych

JAN PAWEŁ II a pedofilia u kleru

28.11.20, 10:57
Jak dotąd, tylko Karolowi Wojtyle, za jego życia, udawało się konsekwentnie grać rolę jedynego, głównego celebranta wobec wielotysięcznych zgromadzeń „wiernych” oraz bezkrytycznych słuchaczy i odbiorców jego słownych przekazów. W roli jedynego aktora był tak doskonały i konsekwentny, że nawet ze swego umierania uczynił przejmujący spektakl! Renoma doskonałego celebranta przesądziła o tym, że już krótko po swej śmierci został uznany za świętego. Niestety, teraz okazało się, że Wojtyła bardziej był zajęty organizowaniem celebracji na własną renomę aniżeli na boską chwałę, i że nie starczyło mu już czasu oraz zaniedbywał, a nawet tolerował nie przestrzeganie etycznych przykazań Boga przez „pasterzy owieczek” wszystkich szczebli kościoła, począwszy od kardynałów aż do proboszczów i wikarych parafii wiejskich. Trudno się więc nie dziwić, że w atmosferze takiego skandalu i niesławy, pojawiły się żądania wśród części wyznawców wiary katolickiej o zdekanonizowanie, czyli pozbawienie świętości papieża Jana Pawła II. dziennikzachodni.pl/jan-pawel-ii-przestanie-byc-swietym-francuski-dziennik-chce-dekanonizacji-to-atak-na-papieza-polaka-18-3-2019-r/ar/13964256
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: JAN PAWEŁ II a pedofilia u kleru 28.11.20, 13:59
   Wojtyła był przede wszystkim potrzebny jako nieugięty bojownik w walce z Imperium Zła i jego ówczesne błędy i zaniedbania nie miały żadnego znaczenia. One nie miałyby i teraz znaczenia, gdyby na "obecnym etapie" wrogiem nie były nacjonalizm i konserwatyzm. A także państwa narodowe. A ostoją nacjonalizmu i konserwatyzmu w Polsce (i nie tylko) jest kościół katolicki. Mówiąc prościej, murzyn zrobił swoje itp...

   To prawda, że biskupi w Polsce ze łzą w oku mogą wspominać czasy Jaruzelskiego, kiedy władza ich szanowała i było nie do pomyślenie, żeby jakiemuś biskupowi, czy nawet prostemu dobrodziejowi zarzucano miłość do młodych pośladków. Ale te czasy minęły i to bezpowrotnie. Co gorsza, Polacy są obecnie najszybciej laicyzującym się narodem w Europie.
  • dorota_333 Re: JAN PAWEŁ II a pedofilia u kleru 29.11.20, 20:38
   No ,mają panowie z epidiaskopu pewien problem. Bo albo Wojtyła wiedział (nie powiedział i nic nie zrobił), albo Dziwisz i Sodano blokowali informacje o pedofilii wśród kleru.

   I teraz hierarchowie żeby uchronić pamięć tego najświętszego ze świętych Polaków (i 1000 pomników i tyleż nazw ulic i placów oraz szkół) powinni porozmawiać z Dziwiszem, czy naprawdę tak zupełnie nic nie pamięta.
   Będą musieli kogoś wypchnąć z sań, jak zrobi sie gorąco ( na razie wszyscy idą w zaparte).

   Któryś z publicystów katolickich (Terlikowski?) wyraził opinię, że rozsądnie i politycznie ze strony kardynała byłoby zejść teraz. Może i tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka