Dodaj do ulubionych

LBS, czy to warte 50 dolarow?

28.11.20, 20:48
poradniksukces.com/wp/product/jak-chowac-pieniadze-przed-fiskusem/
Kiedys kupilem jeden poradnik, nie byl wart nic. Pozniej kupilem Poradnik Reemigranta, ok, tam bylo troche informacji powiedzmy ze warte tych pieniedzy. Ale 50 ?
Obserwuj wątek
    • lastboyscout Re: LBS, czy to warte 50 dolarow? 28.11.20, 21:43
      Pisalem tutaj dla wielu pism i uczestniczylem w wielu spotkaniach z Polonia kazdej fali, znam mase ludzi (bo jak sie sam tu przekonales ja niezwykle sympatyczny jestem wink ), wiec odpowiedz na twoje pytanie jest niezwykle prosta:

Nie ma rzeczy, ktora z Polakiem bylaby warta chociaz funta klakow.

Aby moglo by,c Polak musialby byc sam byc cos wart ale wtedy musialby najpierw znac/negatywnie zweryfikowac/chciec znac swoja wartosc a innym oddac co boskie.
      Nie ma takiej opcji !

Polacy potrafia tylko narzekac, bucowac i byc kazdy ponad kazdym.

Bo w gruncie rzeczy to jestesmy zakompleksione buraki.

Ela to lomzyniaczka wiec prymityw.
      Do tego rzemiesnik, kompleksiarz, sknera.
      A ja jestem wolny czlowiek, indywidualnosc, artysta.

Nie moglo byc miedzy nami tego "kliku".

Pomysl, czego sie ty spodziewasz dostac za $50 ?!

Albo inaczej co ty bys dal komus za $50?

Ja kupujac pierwszy dom i otwieracja pierwszy biznes potem korporacje, kupilem jej poradniki i wtedy daly mi wiele poniewaz bylem w tych tematach swiezy i taka uporzadkowana baza informacji daly baze do juz konkretnej sytuacji.
      Ale kiedy szukalem u niej porad o zwolnieniach podatkowych niesamowicie przyslabily mnie jej farmazony. wiec tak, masz racje: nie sa warte $50.

Ale wez pod uwage, ze typowego Polaka stac na Mercedesa, rezydencje, i markowe ciuchy, Malediwy
      ale nie stac go na bajeranckie ruchanie a co dopiero fachowa a wiec kosztowna wiedze !

A jezeli w dodatku ta wiedza dzieli sie z toba Polak to madrego rodaka trzeba zglebic, ponizyc, zeszmacic i czuc sie dalej dobrze w gronie polskich kompleksiarzy.

Nie dziw sie wiec, ze taka polska pani Ela, polska emigracja, polskie rewolucje ... Polska,
      jacy sami jestesmy ... sad

• pigeon_shit_dust Re: LBS, czy to warte 50 dolarow? 01.12.20, 13:59
        przycinek.usa napisał:

> Mnie sie wydaje ze warto. Ale ja wolalbym wersje elektroniczna. Kosztuje 30 dyc
        > hy.

Ja mam elektroniczna wersje poradnika dla emerytow czy reemigrantow, jakos tak.... Dotyka pewnych tematow wartych poruszenia.
        Co zauwazylem, troche jak to nazwal po imieniu lBS, jezyk tej ksiazki jest troche przeznaczony dla odbiorcy ktory nie bardzo sobie radzi np z angielskim. Nie wszystkie tez tematy sa poruszane glebiej.
        Wiec wyslalem p Eli e-mail z dodatkowym pytaniem i p Ela oddzwonila. Chodzilo o podatki dla emerytow. Autorka ostrzegla mnie i podala mi przyklad goscia ktory pojechal do PL a potem go Urzad Skarbowy roznisl na butach....gostek byl z jakiejs wsi, wwiozl gotowke z USA przez swa rodzine i znajomkow, kupil na sdrodku wiochy parcele i postawil dom 1000 m. kw . smile
        Ja tymaczeam ma m wszystko na legalu , kase wysylam bankowym transferem i podatki place i bede placil od lat 30. Niestety.
        • lastboyscout Re: LBS, czy to warte 50 dolarow? 01.12.20, 16:08
          Ja pisalem dla poradnika zupelne banialuki poniewaz co takiego mozna wiedziec o Ameryce zaraz po przyjezdzie ?
          W dodatku Ela miala juz specjalistow: podatkowych (Fuks) czy inwestycyjnych (Miklaszewski) iwiec tak jak piszesz, Ela potrzebowala kogos prostego i pokornego do przemowy do prostego ludu.
          A ja jestem niepokorny i potrafie tylko zbyt przasnie albo kosmicznie.
          Po za tym dostawalem za tekst najwyzej $100, to jak ja mialem z tego utrzymac rodzine, zaplacic za nasze studia, kupic dom?
          Kiedy Ela zaproponowala mi pelne otworzenie i prowadzenie Poradnika na Manhattanie za ... darmo niewybrednie podziekowalem durnej, zachlannej, prymitynej babie za takie biznesy.

Zdarzy mi sie jeszcze dobroczynne pisanie, jak tutaj albo np. wprowadzajaca na rynek czolowke Metro (ponizej, zawiera zawsze aktualne rzeczy sedno) ale to tylko zabawa.
          Swoja droga, jakby na potwierdzenie powyzszego, wlasnie darmowe gazetki, na kredowym papierze zapelnione horoskopami, dowcipami, ciekawostkami nieprzypadkowo egzystuja na polonijnym rynku wink

Polonia, Polska ma zero potencjaleu inwestycyjnegto i w ogole zyciowegon wiec jest tylko przyjemna do leczenia chorych, sentymentow

Polacy nie placa za rzetelna wiedze, porade, ciekawe zycie.
          Wola inwestowac w zgrywe przed znajomymi.

Osobowosci sie gnebi, glebi i wypedza co najlepiej widac na tym forum i po historii najwiekszych Polakow. W ich miejsce kreuje sie wygodnych bozkow i szamanow, najczesciej zdrajcow albo obcych.

I to dokladnie to robi teraz Polska, Polacy z jedyna sila zdolna finansowo, intelektualnie, z realnym doswiadczeniem, z realnego swiata zdolna zachowac polskosc, wypedza ich, jak to zawsze bywalo:

www.youtube.com/watch?v=UV3F3CrC7p0&t=2s

Oczywiscie, ze zamiana na Polski na Polin przyciagnie ogrom kapitalu, z tym, ze brodaci inwestorzy/wierzyciele, pozostana na nastepne wieki w Polsce tylko OBCOkrajowcami ...

Reszta do roboty, placenia podatkow i strzelania na nie swoich i nie o swoje, wojnach !
    • damkon Re: LBS, czy to warte 50 dolarow? 01.12.20, 21:51
      człowiek chce być miły, powiedzieć jakiś komplement, ba... nawet zgodzić się z Tobą w pewnych kwestiach, a tu jak zwykle słyszy w odpowiedzi tylko same złośliwości i inwektywy... sad

A tak na poważnie, dodam jeszcze, że nawet zaimponowałeś mi znajomością tzw. efektu Dunninga-Krugera...
      Myślałem, że na tym forum raczej mało kto interesuje się psychologią a już tym bardziej dość niszowymi choć rzeczywiście ciekawymi badaniami dwóch amerykańskich psychologów społecznych.
      No, No... jestem pod dużym wrażeniem... smile

P.S. na marginesie, dodam tylko, że np. za pomocą efektu Dunninga-Krugera, można wyjaśnić, skąd bierze się Twoja, tak duża pewność siebie... wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka