Dodaj do ulubionych

Podoba mi się to!

29.11.20, 11:04
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26558178,nowacka-pokazuje-policjantowi-legitymacje-chwile-pozniej-dostaje.html
Daje tutaj mojego Like'a. Lubię to!
Obserwuj wątek
    • damkon Re: Podoba mi się to! 29.11.20, 14:44
      czyli mówiąc inaczej Szczurku, najbardziej spodobało się Tobie to, że policja potraktowała gazem posłankę Nowacką...

Domyślam się, że relacje z protestów z Białorusi to dopiero oglądasz z wypiekami na polikach... smile
      • cojestdoktorku Re: Podoba mi się to! 29.11.20, 19:25
        policja zawsze będzie gazowac i pałować
        tak robi za PIS
        tak robiła za PO
        bez sensu jest to ze Ci co akurat w opozycji jadą po policji, bo jak będa u władzy, wtedy działania policji uznają za uzasadnione

Policja pokazała swoją wersję z kamerki:
        twitter.com/Policja_KSP/status/1333079193144467456?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1333079193144467456%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fe-nba.pl%2Findex.php%3Fapp%3Dcoremodule%3Dsystemcontroller%3Dembedurl%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2FPolicja_KSP%2Fstatus%2F1333079193144467456

dla porównania interwencja policji na Wiplerze z 2014 roku:

wiec to nie jest tak ze policja stała się bardziej brutalna
        jak już to na razie mniej brutalna jest
        a w porównaniu z tą amerykańską czy nawet francuską to i policja i wcześniej milicja wciąz są pluszowymi misiami
        • damkon Re: Podoba mi się to! 29.11.20, 20:21

policja zawsze będzie gazowac i pałować

jeśli w ręku ma się młotek, to wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe, dlatego pytanie, czy policjanci skierowani do protestu kobiet i dzieciaków, naprawdę powinni być wyposażeni w pałki teleskopowe i gaz pieprzowy?

Po drugie, te protesty nie są skierowane przeciwko policji, tylko gnijącej i zdegenerowanej pisowskiej władzy, która cynicznie i instrumentalnie wykorzystuje policję do pacyfikowania protestów własnych obywateli, którzy publicznie wyrażają swoje niezadowolenie z pisowskich rządów. Mówiąc inaczej, z patologią mamy do czynienia nie po stronie policji, tylko przede wszystkim po stronie tych, którym ta policja podlega...

Wreszcie po trzecie, w swojej wypowiedzi nie podważałem fundamentalnej funkcji, do jakiej została powołana policja, tzn. pilnowania porządku społecznego, tylko zareagowałem na wyjątkowo prymitywny i kołtuński wpis, który w prostacki sposób oddawał nieskrywaną radość z faktu, że policjant potraktował gazem kobietę protestującą na Trasie Łazienkowskiej...
        • dorota_333 Re: Podoba mi się to! 30.11.20, 09:54
          To podobnie jak prezes. Tyle, że prezes ma poczucie sprawczości - ostatecznie to jego personalną decyzją ci wszyscy ludzie na ulicach są. To on zdecydował o wyroku TK i on posłał policję na demonstrujących przeciw wyrokowi TK.

Co w obecnej sytuacji podnieca małych szczurków, Bóg raczy wiedzieć.
          • herr7 Re: Podoba mi się to! 30.11.20, 10:53
            Pani wierzy w cuda. Rzeczywistość jest taka, że kiedy rząd Tuska przejął 250 mld złotych z OFE to nikt się nie pofatygował żeby zaprotestować. Dziwny kraj! Nieprawda?
            • dorota_333 Re: Podoba mi się to! 30.11.20, 13:26
              Prawda. Okradzenie OFE (nigdy inaczej się o tym nie wyrażałam) przeszło niezauważone właściwie. No i absurdalny wyrok TK kwalifikujący środki z OFE jako publiczne.

Dotykamy ciekawego tematu: jakie działania władzy mogą być zapalnikiem powszechnego protestu. Bo w ciągu ostatnich lat obserwujemy, że dramatyczne demolowanie wymiaru sprawiedliwości skutkuje protestami o ograniczonym zasięgu. Tymczasem kwestie aborcji odpaliły ulicę nawet w małych miasteczkach.

Najprostszy wniosek: decyduje to, jakie kwestie ludzie uważają za bezpośrednio ingerujące w ich życie. Ale jest tam pewnie dużo więcej.
    • dorota_333 Re: Podoba mi się to! 01.12.20, 10:12
      W wątku "podoba mi się to" jest doskonałe miejsce dla kalendarza spółdzielni mleczarskiej. Coś tak odlotowego nie może zniknąć w otchłani internetów:

www.donald.pl/artykuly/mgheLW6z/raczej-chcesz-zobaczyc-kalendarz-spoldzielni-mleczarskiej-z-kamiennej-gory
    • dorota_333 Obrońca wartości chrześcijańskich na orgii homosek 02.12.20, 13:16
      ... homoseksualnej przyłapany. Wegierski europoseł z partii Fidesz:

wiadomosci.onet.pl/swiat/jozsef-szajer-europosel-przylapany-na-seksimprezie-kim-jest/zenev5l

Konserwatywna konstytucja Węgier została napisana na jego tablecie i musiał to odreagowywać na imprezach w klubie gejowskim. To mi się podoba.

A może by tak zacząć wyautowywać naszych obrońców chrześcijaństwa? Aż przyjemnie pomyśleć smile
    • dorota_333 Młodzi odrzucają "dobrą zmianę" 15.12.20, 10:54
      ... coś dla Szczurka, który chce mnie wyrzucac z kraju. Nie szkodzi, Szczurku, że średnie pokolenie wyjedzie, bo u młodych już jesteście spaleni. Jesteście w najlepszym przypadku dziadersami:

wyborcza.pl/7,75398,26607858,sondaz-ipsos-dla-oko-press-mlodzi-odrzucaja-dobra-zmiane.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto:undefined

Z cyklu "podoba mi się to". Zmiana jest kwestią czasu.
    • szczurek.polny Re: Podoba mi się to! 16.12.20, 18:18
      Kobieta, odpowiedzialna za tysiące zakażeń koronawirusem, sama będzie miała okazję przejść przez tę chorobę.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26615240,marta-lempart-zakazona-koronawirusem-strajk-poradzi-sobie.html

Czy mi się wydaje, że ona się ostatnio z Tuskiem widziała? Jeśli ona spowoduje 'cancel' na Tusku to będzie 'skandal na całą Europę'. A taka z niej zwolenniczka 'cancel culture' jest.
      • dorota_333 Re: Podoba mi się to! 16.12.20, 19:34
        1. Protesty nie przekładają się na wzrost zakażeń. Odbywały się na świeżym powietrzu.

2. Jeśli komuś przypisać odpowiedzialność za protesty to jest tą osobą Jarosław Kaczyński. Zniszczył kompromis aborcyjny licząc na to, że w epidemii naród nie zareaguje.

Życzę Marcie Lempart wyzdrowienia.

PS. Patrz wątek o świętowaniu Radia Maryja.
        • szczurek.polny Re: Podoba mi się to! 16.12.20, 20:11
          > 1. Protesty nie przekładają się na wzrost zakażeń. > Odbywały się na świeżym powietrzu.

Ha, ha, ha!
          Mecze piłkarskie również, bo też na świeżym powietrzu. Poinformuj niezwłocznie o swoim odkryciu tę instytucję:

Robert Koch-Institut
          Nordufer 20
          13353 Berlin

Bo najwyraźniej cała Europa nie wie co czyni.

> Życzę Marcie Lempart wyzdrowienia.
          No cóż, a ja jej życzę aby przebieg tej choroby u niej dał jej do myślenia, że nie należy narażać zdrowia i życia innych. I tobie też życzę opamiętania, bo bzdury które wypisujesz powyżej mogą kogoś drogo kosztować - jeśli ich posłucha.
          • dorota_333 Jest w Polsce jakieś Ministerstwo Zdrowia 16.12.20, 20:23
            ... uwierzyłbyś? I minister zdrowia mówi tak:

"Słowa Kaczyńskiego o tym, że popierane przez opozycję demonstracje "kosztowały już życie wielu osób", stoją w sprzeczności z wtorkową wypowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Na konferencji prasowej minister mówił między innymi, że wprowadzone przez rząd ograniczenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, która jest mierzona za pomocą lokalizowania telefonów komórkowych. - Mieliśmy do czynienia z kilkoma sygnałami, które zaburzały ten spadek [mobilności - przyp. red.]. To sytuacje, które dotyczyły protestów czy zgromadzeń związanych z 11 listopada - wskazywał.

Zaznaczył jednak, że "na szczęście oddziaływanie tego nie przekładało się na jakiś wzrost liczby zachorowań".

tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-oskarza-opozycje-ws-protestow-minister-zdrowia-adam-niedzielski-protesty-nie-zwiekszyly-liczby-zakazen-4754916

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka