Dodaj do ulubionych

2021 - aktywa finansowe

24.12.20, 15:23
Jakie prognozy co do aktywów?

Na rynku konsensus:
1. banki utrzymają dłużej niskie stopy by zniszczyć dług pojawiający się w związku z covid19
2. Akcje lepsze od obligacji
3. Dolar ma tracić na wartości
4. H2 lepsze od H1. Dane ekonomiczne zaskoczą na plus
5. Kupuj waluty rynków wschodzących i EUR
6. Kupuj surowce
7. Krypto - Bitcoin po 300k USD najpozniej w 2022
8. Nieruchomości - zyskają logistyczne (eCommerce), stracą w centrach miast, szczególnie Retail, offices.
Obserwuj wątek
      • pigeon_shit_dust Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 25.12.20, 17:55
        Ustosunkiuje sie do punktu ostatniego, HOUSING. W USA ten housing poruszamy.
        Dla slabyc w angielskim wyjasniam, co znaczy "buoyant". Znaczy to bardzo ozywiony i aktywny.

1.Tak wiec- w miastach na morde cenowo leca condo, coop oraz condop. To znaczy w praktyce nie kupuje tego chlamu nikt. Wiekszosc budynkow typu condo puszcza swe domy w rent, czyli oddaje na mieszkania do wynajecia, by ciac katastrofalne straty. Stad przeceny czynszow na Manhattanie, nieraz do 60%.
        To ma czesciowy zwiazek z wirusem- ucieczka z mieszkan do domow za miasto.
        2. Domy zamiastem. Tak , ceny rosna, ale nie ma inventory. A to co jest to jest w takim stanie, ze na sam widok mozna popuscic w rajtuzy. To dotyczy starego inventory, bo nowego sie nei buduje. Na koncy wyjasnie dlaczego. Zreszta, to tez bedzie dotyczyc remontow.
        3. Dalej mamy prowincje, miejsca poza duzymi miastami etc. Znow , brak inventory a jak jest to tak dalego ze "internet nawet nie siega" i psy dupami szczekaja. Optymisci kupuja liczac na prace z domu na stale. Ale jak ich wyjebia z tych prac, to szanse na nowa robote =0

Teraz - dlaczego sie nie buduje? Glownie dlatego budowlancy nadal w duzej czesci siedza w domach. I to wcale nie przez wirusa. Powodem jest brak materialow. Brakuje doslownie wszystkiego od cegly do wykonczeniowki. Nie ma drzwi, sheetrocka, nie ma joint compound, studs etc. I nie pierdol mi tu ze jest, bo ja pracuje w zakupach i doskonale widze kazdego dnia co sie swieci. Dotyczy to nei tylko zreszta budowlanki. Producenci siedza na dupie w domkach i kasuje kase za bezdurno. I ja tu nie mowie o zakupie skida cegiel albo dwoch drzwi z Home Depot ale o zakupach na skale powaznych firm.
        Kiedys jak mialem shortage czegos to kontrahent informowal ze sorry , musimy poczekac albo kasowal premium, bo sam mial problemy . A teraz prosto mowi ze nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie. Pierwszy raz od 22 lat jak drukuje work in progress to mi wyskakuje pusta strona.
        • lastboyscout Re: Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 25.12.20, 18:22
          Rzeczywiscie tak jest:

Ojciec mojego ziecia przez lata od lat zarabial krocie na rzeczach komercyjnych.
          Teraz nie domyka sie nawet, po prostu zamyka na zawsze.
          Nawet nie przechodzi na mieszkaniowke wokol miast, chociaz ta poszla u nas ponad 100% w gore.
          I ma racje, bo NIE MA i nie bedzie nieinflacyjnych pieniedzy, z wyjatkiem tych od uciekajacych od zoltych.
          Trudno wiec nazwac optymista, rekina ktory zycie inwestycyjmnych lowach w budownictwie.

Fryzjerki i kelnerzy od dawna kupuja na prowincji (Floryda jest juz w zasadzie Polska) tylko tam zawsze bedzie brzydki zgrzyt bo tam nie ma komercji a tylko bankruci i emeryci, ktorych wszelkie wszelkiego rodzaju emerytury poleca na leb bo niby kto ma je placic z biezacej pracy a emerytslne kasy puste?

Co do materialow, zreszta wszelkich dobr, rowniez zgoda, NIE MA dobr na sprzedaz (typowy Janusz z Ridgewood nawet gdyby znalazl lazienke do pracy to nie kupi materialow), poniewaz zolci juz nie sa w stanie doplacac a drozej nikt nie kupi bo NIE MA pieniedzy.

A ostrzegal Trump aby wszystko urynkowic bo jak sie wszystko samo urynkowi to "sprawdzam !" bedzie, oj bolalo ale wtedy sie do pierozobaczy kogo najbardziej bo zarobi ten, ktory najmniej straci.
          • pigeon_shit_dust Re: Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 25.12.20, 18:33
            lastboyscout napisał:

> Rzeczywiscie tak jest:
            >
            > Ojciec mojego ziecia przez lata od lat zarabial krocie na rzeczach komercyjnych
            > .
            > Teraz nie domyka sie nawet, po prostu zamyka na zawsze.

Ale co robil, budowlanke czy handel?
            FLoryda, hehe. Zaludnia sie smile Kolezanka NA INTERNECIE kupila condo. Nie gada ze mna bo jej powiedzialem, ze prawdopodobnie wolalbym sie zastrzelic z pistoletu kalibru 9 mm niz mieszkac na FLORYDZIE.
            Dla mnie to sloneczne meijsce jest niesamowicie przygnebiajace. Najbardziej dobija mnie smrod bijacy z wszechobecnych dywanow i wykladzin ( carpets) smile wystawionych na dzialanie slonych oparow wilgoci z oceanu, zatoki, bagien i zbiornikow retencyjnych smile Nawet przy klimie wali jak od 100 letniej baby.
            • lastboyscout Re: Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 25.12.20, 19:35
              Budownictwo.
              Zaczynal chyba jak kazdy (troche latwiej poniewaz to Irlandczyk), najbardziej odbil sie ,jak wszyscy wtedy, na Reganie ale poradzil sobie i potem.
              Tez bym tak chcial ale mi tak nie zarlo sad ....

Wiesz, teraz niewazne czy cokolwiek ma sens, wazne aby ladnie na obrazku wygladalo
              (w wolnym tlumaczeniu: kazdy ci teraz wybaczy zes glupi, nikt, zes brzydki wink
              Stad teraz te wszechobecne, usmiechniete, glupie geby na kazdym zdjeciu wink )
              A na Florydzie wyglada sie zawsze jak na wakacjach.

Ja uwielbiam wakacyjne klimaty, mieszkam praktycznie troche jak na Florydzie bo na polwyspie i na wydmie (dlatego slabo mi rosnie w ogrodzie wink ) , kazdy weekend na plazy ale Floryda jest za wilgotna, za smierdzca, zarobaczona, zaligatorowana, zbyt zhuraganion, z emeryciala i teraz zbyt polska.
              • pigeon_shit_dust Re: Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 28.12.20, 15:39
                lastboyscout napisał:

> Budownictwo.
                > Zaczynal chyba jak kazdy (troche latwiej poniewaz to Irlandczyk), najbardziej
                > odbil sie ,jak wszyscy wtedy, na Reganie ale poradzil sobie i potem.
                > Tez bym tak chcial ale mi tak nie zarlo sad ....
                >

Wierz mi lub nie, wtedy bylo jednak inaczej. W sukces wiekszy niz dzis byl wklad pracy niz szczescia i ukradzionego komus pomyslu, typu Facebook czy Napster.
                Dzis jeden ma miliardy bo mial pomysl , czesto skradziony i fuksa . A naokolo miliony bidokow ...
                • lastboyscout Re: Kretynstwa to Ty tu wklejasz, brother. 28.12.20, 16:03
                  Alez ja absolutnie sie z toba zgadzam !
                  To byly poczatki mojej emigracji i wlasnie pracowalem dla prawdziwie bogatych ludzi, prawdziwie swoje przeszli wiec i posiadali zdolnosc rozroznienia prawdziwej wartosci moralnych, wartosci ludzi i ich pracy, klasy, wartosci sztuki, przedmiotow a nie parweniuszostwo, wyksztalciuchowstwo, kicz i gadzety.
                  Na moich oczach to sie zmienialo w zwykla zlodziejska holote.
                  Poniekad pocieszajace jest to, ze holota NIGDY nie zdola cieszyc sie prawdziwie zyciem, ludzmi, sztuka, pieniadzem, po prostu szczesciem.
    • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 28.12.20, 08:19
      ad 3.
      Dolar wyglada dziwnie. Dynamika spadku spadla i wyglada jakby mial sie zrownowazyc. Jesli przebijemy 89.3 w dol na DXY, to bedzie faktycznie zle, ale jesli obroni sie poziom 90 i na dodatek w ciagu najblizszych 4 tygodni wrocimy choc raz na 91, to wtedy bedzie wariant konsolidacji i spadku gieldy w 1H.

Dane ekonomiczne zaskocza na minus. Wchodzimy w faze podwyzszonej dynamiki kosztow ze wzgledu na wzrost inflacji. W tym momencie w mojej czesci kraju inflacja jest okolo 13% rocznie.

Kazdy miesiac tej inflacji powoduje zwiekszajace sie straty na rynku. Zerowe stopy procentowe i stymulus gwarantuja dalsza inflacje.

Nieruchomosci spadna w 2021. Po pierwsze dlatego, ze skonczy sie moratorium na eksmisje a po drugie - pojawi sie podaz od bankow. Nieruchomosci komercyjne juz leca. Czynsze juz leca.

• stoje_i_patrze Re: 2021 - aktywa finansowe 28.12.20, 10:33
        Dollar.
        Tak, jesteśmy w ważnym miejscu. Patrząc na główną składową tj eurusd to widać opory. Wskazniki preferują dalsze zwyżki po wychłodzeniu.
        Przebicie 1.23 przypieczętowało by wzrost do 1.25 i wyżej.
        Wzrost eurusd należy kojarzyć ze wzrostem gospodarczym.

PKB
        Masz rację. szybkie wskazniki gospodarcze np w Europie pokazują zawijanie się gospodarki od listopada po wprowadzeniu lockdowns tej zimy. Azja jednak radzi sobie świetnie.
        Zakładam że będą gorsze odczyty do wiosny w europie ale wtedy porownania roczne będą imponujace z racji bazy.
        Faktem jest że wskaźnik Citi w zakresie zaskoczeń spada z wyskoku do zera.

Nieruchomości.
        Nie wypowiadam się.

Osobiście widział był płaską korektę na rynkach zanim pojdzie to dalej w górę.

Przy bankach centralnych które nie tolerują spadów nie wyobrażam sobie np SP 500 na poziomie 2000. To wydaje sie całkowicie niemożliwe. Całkowicie.
        CB zniszczyły kapitalizm i nie zgadzają się na czyszczenie rynku. Skoro tak, to tylko góra z korektami jako okazjami. Nic nowego w sumie.
        • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 28.12.20, 15:28
          "CB zniszczyły kapitalizm i nie zgadzają się na czyszczenie rynku."

Zgadza się. Produkują inflacje i bezdomnych. Teraz widać jak ważne jest aby nie być w tej strefie euro. Eksplozja inflacji dotknie główne rynki drukujące. EUR i USD i JPY i CHF. Cały ten konglomerat w którymś momencie pójdzie w dol jak kamień.
          • stoje_i_patrze Re: 2021 - aktywa finansowe 28.12.20, 19:13
            "Teraz widać jak ważne jest aby nie być w tej strefie euro"
            Nie rozumiem. Przecież ECB skupuje obligacje i inne papiery jak szalony. Rentowności piigs są prawie ujemne.

Wszyscy happy. Do tego dochodzi pierwsza w historii emisja wspólna długu.
            • stoje_i_patrze Re: 2021 - aktywa finansowe 28.12.20, 19:16
              Świetnie co się stanie kiedyś pokazuje bitcoin którego nie może być więcej jak 21 mln a jest już ponad 18 mln. Wielu mówi że to obecnie cyfrowe złoto, co więcej wiele banków zaczęło to pokazywać jako aktywo. Gdyby oni w to weszli to lekką ręka bitcoin będzie po 300k co rozpala głowę.
            • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 29.12.20, 08:29
              stoje_i_patrze napisał:

> "Teraz widać jak ważne jest aby nie być w tej strefie euro"
              > Nie rozumiem. Przecież ECB skupuje obligacje i inne papiery jak szalony. Rentow
              > ności piigs są prawie ujemne.
              >
              > Wszyscy happy. Do tego dochodzi pierwsza w historii emisja wspólna długu.
              >

Co jest niezrozumiale?
              Ze sa coraz wieksze szanse na to, ze nie bedzie dolar do EUR na poziomie dwa, tylko prawdopodobnie parytet euro i dolara i zlotowki?

Nie wolalbys miec stabilnego euro? Bo na razie wyglada na to, ze euro jest coraz mniej stabilne.
              Jeszcze troche tych emisji i w Polsce bedzie emigracja z Niemiec.
              • stoje_i_patrze Re: 2021 - aktywa finansowe 30.12.20, 11:57
                >parytet euro i dolara i zlotowki?
                To są jakieś herezje. Nigdy się to nie stanie gdyż prędzej zobaczę EURPLN po 5.50.
                PLN przy rozkładzie państwa, przy chęci dalszego orbanizowania gospodarki zmierza właśnie w kierunku TRY, ZAR i innych dziki walut.

Zresztą Adaś też to potwierdza mówiąc że ma w nosie oprocentowania, lokaty, zwroty w PLN. Liczy się słaby PLN.

Co do EUR vs USD to zależy to od rozwoju rynków. Nigdy EUR nie miał szans na 2.0 bo EMU to miejsce eksportu, a kraje południa potrzebują słabszego EUR. Stąd by nie nastąpił rozpad (przypomnę 2010-2013) to zgodzono się na inflacyjne wyjście z długów. Nawet niemcy się już na to godzą dlatego u nich rosną mocno ceny nieruchomości co kiedyś było nie do pomyślenia. Jak kraj ciągle eksportujący EUR powinien być silniejszy od USD, tak na poziomie max 1.40 a minimum 1.15
                • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 13.01.21, 07:08
                  Nigdy? Przy obecnej skali dodruku spokojnie moge sobie wyobrazic parytet. Forsa sie wyleje poza granice G7 i bedzie zmiana na swiecie. Forsy jest wiecej, niz sa w stanie udzwignac wszystkie panstwa satelitarne razem. Jesli idzie do gory Ford, to rownie dobrze moze isc w gore PLN.
      • pigeon_shit_dust Czynsze, myslisz, leca ? 28.12.20, 15:46
        przycinek.usa napisał:
        .
        >
        > Nieruchomosci spadna w 2021. Po pierwsze dlatego, ze skonczy sie moratorium na
        > eksmisje a po drugie - pojawi sie podaz od bankow. Nieruchomosci komercyjne juz
        > leca. Czynsze juz leca.
        >
        Hudson Yard lo luksusowe mieszkanai na wykupionym od MTA za miliard dolcow gruncie. Razem do 50 000 mieszkan dla Chinczykow. Jakbys byl w NY, na Times Square na przyklad to od razy zobaczysz gdzie to. Z dwoch kilometrow widac ....Za dachow wisza banery do ziemi, z wolaniem o litosc smile For Rent, 5 months free smile

>
        >
      • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 16.01.21, 19:05
        Wyglada na to, ze dollar realizuje scenariusz umocnienia. Jeszcze nie doszlismy do 91, ale jestesmy blisko, po odkreceniu z dna. Najwazniejsze wydarzenie z formacji dna, to przebicie lokalnego szczytu z 22 grudnia, potem sredniej 20 sesyjnej na poczatku roku, a teraz przebilismy bollingera i to jest wedlug mnie sygnal, ze idziemy do gory srednio terminowo. 91 jest w kieszeni. Mysle, ze w tym tygodniu bedzie sygnal jak sie zamknie powyzej tego poziomu. 4 sesje. I to bedzie koniec. Jest to sygnal srednioterminowy i przez kolejne kilka tygodni na gieldzie powinna byc bryndza. Czyli kolejne 4 tygodnie to beda na pewno spadki. Istnieje wprawdzie ryzyko, ze dollar jednak odkreci w dol, ale to jest bardzo malo prawdopodobne. Uderzenie w bollingera pociaga za soba zwykle 3-4 sesyjne wzrosty, a my musimy utworzyc swieczke tygodniowa, ktora tylko dojdzie, lub lekko przebije 91 i to wystarcza. Nawet jesli kolejny tydzien uplynal na spadku dolara, to wyglad techniczny tego juz nie odmieni. W mojej ocenie teraz bedziemy formowac polke, ktora bedzie ruchem w bok, okolo 4 tygodni, oscylowac okolo 91 a potem pojdziemy na 92 i tam wyjasni sie, co bedzie dalej. Jesli 92 gore, co jest prawdopodobne, to gieldy wejda w trend spadkowy.
        • przycinek.usa Re: 2021 - aktywa finansowe 28.01.21, 08:42
          Przebilismy szczyt lokalny z 15 stycznia. Mamy swieczke z luka, dodatkowo mlotek - a dzien sie dopiero zaczyna. Poziom 91 blisko. Umocnienie dolara przyspieszy po przebiciu poziomu 91. Bollinger jest juz prawie pod 91, wiec sa dwa opory. Wyjscie ponad 91 spowoduje dolarowy short squeeze, i bedzie po zabawie. Dzisiejsza sesja na gieldzie to byl taki wstep do trzesienia ziemi. Dzisiaj mam krotkie na SPY, BA, FDX, TSLA i kilka innych fantastycznych wynalazkow.

A parytet zlotego do Euro juz sie zbliza. Jeszcze jest za horyzontem i analitycy tego nie widza.
          Na razie mlodziez widzi dolara po 2 zlote. Jest na to pewna szansa - owszem, ale macie w ECB kobiete i to blondynke, wiec euro nie bedzie wcale drozsze.

• deco.derr 20 lat to samo czytam. 28.12.20, 21:51
      stoje_i_patrze napisał:

> 3. Dolar ma tracić na wartości

> 5. Kupuj waluty rynków wschodzących i EUR

Zmieniaja sie tylko tabelki, wykresy i liczby. A sens pozostaje podobny. W Azji bedzie super, w Europie bardzo dobrze a w Ameryce cos upadnie. W międzyczasie w USA rzadzily wszystkie możliwe układy demokratów, republikanów a nawet 4 lata Donad Trump. Euro było po 1,40 dolara a dolar po 2 zlote. I co? I nic.

Tymaczasem rok 2021 to będzie rok wielkiego szczepienia narodów. I tylko te liczby na końcu będą się liczyc .
      To tylko na razie nie ma korelacji miedzy ekonomia, i rynkami a liczba ludzi bez zadnego zajecia i sensu w zyciu.

USA po cichu kończą pierwsza faze szczepień, sluzba zdrowia i domy starcow. Za tydzien rusza z druga grupa.
      Do końca czerwca 2021 populacja USA będzie zaszczepiona, czyli każdy kto zaczepić się chciał, to sie już zaszczepi. Powiedzmy 75% albo więcej. W zapasie będą miliony szczepionek dla tych co się zdecydują później. Albo i sie nie zdecyduja.

Na dziś w Unii Europy polowa krajów nie zaczepila ani jednej osoby. W polowie 21 dalej szarpac Europę będą lockdowny, kwarantanny, zapalenia spojówek oraz stulejki. Karawany ciężarówek i masowe pogrzeby.

Ameryke i dolara rozwalić może tylko socjalizm. I może rozwali, ale nie prędzej niż za 8-10 lat. To nie jest szybki proces. Nie na rok 2021.
    • pigeon_shit_dust A skad ta wiara w euro ? 29.12.20, 14:54
      Moze mi kto po chlopsku, po waszemu wytlumaczyc ?
      No bo ze FED drukuje pusta kase i rozdaje rozymi kanalami to jasne. Moja firma wlasnie dostala 4 miliardy, straczy na rok wozenia powietrza. Doslownie- na koszta operacyjne, remonty, zakup taboru niepotrzebnego do niczego i nikomu. NA nadgodziny po 400 000 rocznie dla niektorych artystow.... etc. Bo revenue nie ma praktycznie wcale.
      Ale przeciez to samo robia w Europce z euro. Co, nie drukuja i nie rozdaja czy jak?
      Rozumiem ze ktos moze stawiac na zlotowke, geniusz Prezesa i jego ludzi oraz Partii. Na to ze wydoja europejskich idiotow do ostatniego dudka grajac im na nosie. Chociaz ja obstawilem inaczej i zdania nie zmieniam. Za stary jestem na kupowanie drogi i sprzedawanie tanio.
      A poza tym to swoisty news, ten spadek dolara w 2021, umocnienie euro, pln , i szalony rozkwit polskiej ekonomii. Od tygodnia tak pie...icie, tydzien temu spiewalisci prawie dokladnie odwrotnie.
      O co tu chodzi ? Christmas fucking miracle ?
      • przycinek.usa Re: A skad ta wiara w euro ? 29.12.20, 20:47
        fucking miracle bedzie jak sie zaczniesz jasniej wypowiadac.
        Ja mowie, ze dollar moze odbic w gore a gielda spasc.

pigeon_shit_dust napisał:

> Moze mi kto po chlopsku, po waszemu wytlumaczyc ?
        > No bo ze FED drukuje pusta kase i rozdaje rozymi kanalami to jasne. Moja firma
        > wlasnie dostala 4 miliardy, straczy na rok wozenia powietrza. Doslownie- na kos
        > zta operacyjne, remonty, zakup taboru niepotrzebnego do niczego i nikomu. NA na
        > dgodziny po 400 000 rocznie dla niektorych artystow.... etc. Bo revenue nie ma
        > praktycznie wcale.
        > Ale przeciez to samo robia w Europce z euro. Co, nie drukuja i nie rozdaja czy
        > jak?
        > Rozumiem ze ktos moze stawiac na zlotowke, geniusz Prezesa i jego ludzi oraz
        > Partii. Na to ze wydoja europejskich idiotow do ostatniego dudka grajac im na
        > nosie. Chociaz ja obstawilem inaczej i zdania nie zmieniam. Za stary jestem n
        > a kupowanie drogi i sprzedawanie tanio.
        > A poza tym to swoisty news, ten spadek dolara w 2021, umocnienie euro, pln , i
        > szalony rozkwit polskiej ekonomii. Od tygodnia tak pie...icie, tydzien temu sp
        > iewalisci prawie dokladnie odwrotnie.
        > O co tu chodzi ? Christmas fucking miracle ?
          • sevenseas Re: A skad ta wiara w euro ? 07.01.21, 10:51
            'Moze mi kto po chlopsku, po waszemu wytlumaczyc ?'

Niektórzy myślą ze ta cala nadwyżka kasy na rynku wleje się w końcu do krajów EM czyli rozwijających się, np. Polski. Popatrz na WIG20, trup się ruszył, co oznacza ze albo jakaś nadwyżka z PL zaczęła pakować kasę w nasze spółki (np. nasz rząd bocznymi kanałami nie mówiąc nikomu, co jest także prawdopodobne, w końcu mamy QE) lub kasa z zewnątrz z jakiegoś powodu leje się do polski, tym właśnie umacniając ZL. Ja umocnienia ZL nie widzę, widzę Glapińskiego z kolegami który tak mówi. Ja widzę osłabienie ZL, biduja Euro, funt się trzyma...dolar na szerokim rynku się osłabia i jeszcze się osłabi, wiec jest jakiś tam rezultat do ZL.
            Nie stawiam na spadek na giełdach, co najwyżej jak w zeszłym roku, okazja do kupna.....bo FED i EBC nadal drukują i drukować będą jak popaprane.
            Inna sprawa to nadchodzącą inflacja to TAKZE oznacza wyższa wycenę AKCJI, bo przed INFLACJA i wysoka inflacja chroni nie złoto jak się czasem postuluje (dla mnie złoto może być hedgem walutowym) ale AKCJE SPOLEK, tych spółek które maja i robią BIZNES nie baloniki, i maja w czasie takich inflacyjnych czasów dostęp do pieniędzy.
            Tak myślę, to moje zdanie, ABSOLUTNIE nie doradzam nikomu kupna lub sprzedaży jakichkolwiek aktyw.
    • pigeon_shit_dust "Inwestorzy" zdaje sie mysla podobnie 03.01.21, 21:55
      Jazda potrwa caly 2021?
      Niesamowite co potem.
      finance.yahoo.com/news/investors-bullish-stocks-hoping-brighter-061219260.html
      Strach sie bac. Sporo mozna bylo wyczytac z komentow na Yahoo ale zamkneli komentowanie przed wyborami. I dobrze, wolnosci slowa sie bydelku zachciewa.
    • pigeon_shit_dust Bubblista sie myli 06.01.21, 05:16
      NIe ma zadnych babli, baniek jui mui.
      Rynki sa zdrowe, akcje nie sa przewartosciowane i kazdemu forumoiczowi serdecznie doradzam zakup akcji i ostre wejscie na dlugie pozycje. Najlepeij sprzedajcie mieszkania, szczegolnie jak tam kto ma penthouse w Polsce to niech go sprzeda poki ceny rosna i kupi duzo akcji.
      Teraz jest swietny czas. 2021 to bedzie rok wspanialych wzlotow, do niespotykanych poziomow. Wszystko bedzie roslo szybko, jak rak mozgu.

finance.yahoo.com/news/gm-os-jeremy-grantham-warns-the-stock-market-is-in-a-fullyfledged-epic-bubble-185722585.html
      A to sa wszystko brednie:
      Grantham predicts the longest this bubble might survive is the late spring or early summer, which would coincide with the broad rollout of COVID-19 vaccines.
      “At that moment, the most pressing issue facing the world economy will have been solved. Market participants will breathe a sigh of relief, look around, and immediately realize that the economy is still in poor shape, stimulus will shortly be cut back with the end of the COVID crisis, and valuations are absurd,” he wrote.

Idiota, no idiota.
      • stoje_i_patrze Re: Bubblista sie myli 07.01.21, 10:10
        Wyceny są pochodną rentowności i innych możliwości. Skoro mamy ujemne rentowności, zerowe stopy itd to ceny np. nieruchomości sięgają stratosfery, podobnie z akcjami i czymkolwiek co generuje przychód. Poza tym wszyscy mądrzy spodziewają się docelowo inflacji i coraz więcej osób chce uciekać z gotówki, a skoro tak to wszystko osiąga niebotyczne ceny.
        Ty patrzysz błędnie, nominalnie. Dla Ciebie świat oszalał. Dla mnie nie oszalał - w zakresie wycen.

Jeśli banki centralne zmienią politykę to ceny będą niższe. Na razie jest zupełnie na odwrót. Druku jest coraz więcej. Yellen mówi już o skupie akcji, jak bank izraelski czy japoński.

Inna sprawa, zupełnie, co stanie się docelowo, bo idąc tropem skupu aktywów to za wszystko odpowiedać będzie na końcu państwo. BoJ już dzisiaij jest największym udziałowcem na TOPIX/Nikkei. To upadek kapitalizmu bo nie egzekwuje prawa głosu (chociaż patrząc na to co zrobiłby PiS i bolszewie, to może lepiej. U nas też się zaraz przekonamy jak rząd w 2021 przejmie OFE).
        • pigeon_shit_dust Bo ja mam leb jak pien. 07.01.21, 15:17
          stoje_i_patrze napisał:

> Ty patrzysz błędnie, nominalnie. Dla Ciebie świat oszalał. Dla mnie nie oszalał
          > - w zakresie wycen.

. Kupuje drogo, sprzedaje tanio.... wiec przestalem.
          Wrocimy do tego watku w roku 2021 w stczniu by zobaczyc jak to wszystko wyszlo na koncu.
          Czy dmuchana w rurke dymkiem papierosa ekonomia czy moja filozofia inwestycyjnego tluka: wlasnie zaczalem kupowac drugi kilogram zlota i musze zmienic skrytke banku na wieksza.....bo juz nie wchodzi. No chyba ze ja tez inwestuje tym sposobem w surowce ??
          Do siego 2022 smile
        • przycinek.usa Re: Bubblista sie myli 08.01.21, 07:31
          Wtrace swoje 3grosze. Wydaje mi sie, ze nastapi dostosowanie mikroekonomiczne w postaci inflacji w Europie, Chinach i w Japonii. Chodzi mnie o to, ze koszty produkcji w tych obszarach maja tendencje wzrostowa - i jesli nastapi dostosowanie cenowe - to ograniczy samoistnie deficyt w wymianie handlowej z USA. I w takiej sytuacji jesli banki centralne swoja obecna polityka swapow beda nadal stabilizowaly kursy walut - to stanie handel i po prostu zatrzymaja sie przeplywu pieniedzy miedzy tymi obszarami. W takiej sytuacji skonczy sie naplyw forsy na rynek obligacji UST i dollar straci pozycje waluty rezerwowej.

To jest oczywiscie taka moja uwaga off topic - poniewaz te zjawiska maja charakter dekadowy - wiec nie spodziewam sie tego momentalnie - ale wydaje mi sie logiczne, ze skoro dodruk jest na calym swiecie, to ceny beda wzrastac najpierw tam, gdzie jest zrodlo eksportu i nisze produkcyjne.

Mowiac inaczej - ta cala polityka dodruku nie skonczy sie tak jak myslisz, wielkim wzrostem cen aktywow papierowych. To sie rozwinie inaczej. Jest logiczna sprzecznosc - pomiedzy polityka stabilizacji FED i hiperinflacyjnym odjazdem cen na gieldzie. Gielda idzie pionowo w gore, co sugeruje znaczna utrate wartosci pieniedzy - a rownoczesnie pieniadze nie traca znacznie sily nabywczej. Taka sytuacja musi sie skorygowac - a zwyzka cen towarow importowanych doprowadzi raczej do skurczu monetarnego a nie expansji.

Kolejny argument na rzecz skurczu - to jest baza produkcyjna. Hiperinflacyjne zalamania sa typowe dla upadku bazy produkcyjnej. Wazna tutaj jest kolejnosc. Jesli baza produkcyjne jest - to hiperinflacja nie jest mozliwa. Baza musi upasc, aby powstala hiperinflacja. Zatem najpierw musza powstac czynnki uderzajace w baze. I to sa czynniki kosztowe, charakterystyczne dla poczatkowej fazy inflacji.

W tym znaczeniu - to co obserwujemy - to wyglada na szczytowa faze cyklu, a nie hiperinflacyjne przyspieszenie zalamania walutowego.

Jesli wiec to jest szczytowa faza cyklu, to bedzie z tego wielki spadek i skurcz.

Akcje sa obecnie najbardziej przewartosciowane w historii. Ceny sa bezprecedensowo wysokie. Rynek wyglada tak, jakby na nim siedzialy spoldzielnie i trzymaly kursy wiekszosci spolek. Wyceny sa tak absurdalne, ze nie mozna ich traktowac w zadnej kategorii racjonalnosci. I co z tego? Nawet ja mam dlugie pozycje. Nieruchomosci komercyjne nie spadaja. Przynajmiej nie w mojej okolicy a ja kupilem wlasnie budynek 30,000 sq. ft i cene mam 100% wyzej niz 3 lata temu. To jest wszystko nienormalne.
      • sevenseas Re: 2021 - aktywa finansowe 07.01.21, 10:30
        Inflacja będzie bo być musi, jest to chyba oczywiste....ale nie ma nic wspólnego z drukiem, na co zwali się winę, a za to dużo z Chinami o czym pisałem.
        Nikt tego nie przyzna BO to zachodnie decyzje ja spowodowały. To jest dopiero 'green shoots' początek, inflacja przyjdzie za kilka lat, trzeba będzie podnosić stopy i TO BEDZIE OSTATNI KLOCEK W DOMINO do początku nowego i końca starego, czyli dokładnie tego samego. Zmienić wszystko aby nie zmieniło się nic!
    • sevenseas Re: 2021 - aktywa finansowe 07.01.21, 11:10
      1. Utrzymają ale z zupełnie innych powodów które im nawet przez gardło nie przejdą.
      2. To wie moje 5 letnie dziecko, chyba ze CGB jeśli MUSZE obligi i MOGE kupić/są dostępne ich obligi.
      3. Będzie tracił aż pojawi się większa inflacja i zaczną podnosić stopy (znajdzie się popyt na UST) co jest dzisiaj mało prawdopodobne LUB puszcza inflacje, po prostu powiedzą ze zmieniają mandat BC. Od teraz każdy scenariusz jest możliwy.
      4. No shit, jak się zamykało i rujnowało ludzi i te bardzo złe dane przyjdą w Q1, może nastąpić wtedy przecena akcji.
      5. Koszyk może, ale wole zrobić na tym trade skip. Możliwe ze jest już podzielone, kto z kim i za ile, wiec waluty nam to pokażą jeśli jest cos na rzeczy.
      6. Inflacja, jeśli się pokaże wiec ogólnie tak.
      7. Możliwe, ale dla mnie to są TULIPANY wink Nie znam się na tym, bo nie zgłębiałem tematu, sam kupiłem kiedyś, przed hype. Można znaleźć na tym forum wpis z 2016 roku, wiec tanio mnie wyszło.
      8. Moim zdaniem dzieje się cos innego, ale za mało dowodów abym był do końca przekonany.
      • lastboyscout Re: 2021 - aktywa finansowe 07.01.21, 16:02

1. Jeszcze mniej pieniedzy. Stopy w dol jak gleboko i dlugo bedzie mozna, potem w kosmos.

2. Zwalka. Albo nieruchomosci albo akcje, zdecydujcie sie. Na wszystko PIENIEDZY NIE MA, nawet drukowanych

4. W dol, moze nie od razu, zaleznie od stymulusa i skali podwyzki lawiny podatkowej na odbudowe tzw. "nowej, demokratycznej, deepstejtowej.

5. Nie kupuj walut rynków wschodzących i EUR, chyba, ze jestes spekulantem ryzykantem

6. Nie kupuj surowcow, po co komu one ?

7. Krypto , jeszcze w gore, potem delegalizacja lub zastapienie ich krypto narodowymi.
        Inwestycje tylko w siatkowke plazowa i prywatne imprzki z rozrywkowymi, obdarzonymi panienkami.

8. Nieruchomości , komercyjne kompletna zapasc, potem rezydencyjne. Popyt na namioty i miejsce na nie na poludniu.

9. Zintensyfikowanie terroru medialnego, odbieranie swobod konstytucyjnych, glownie finansowych , stopniowa konfiskata majatku najpierw poprzez pozbawienie zarzadu potem zadluzeniowa, inflacyjna, w koncu konfiskacyjna. Pozegnanie znaczacej czesc finansowych praw juz nabytych, glownie emerytur i ubezpieczenia spolecznego. Potem glodowa urawnilowka tych swiadczen.

10. Przechylenie sie z oligopolizacji ku juz jawnej monopolizacji = pelna kontrola nad informacja i cenzura
        a la FB, Twitter, itp., finalizacja deprecjacji jakosci wszelkich produktow pierwszej potrzeby.
            • sevenseas Re: 2021 - aktywa finansowe 12.01.21, 11:17
              W UK , tylko tak zwani profesjonalni traderzy mogą używać tego typu produktów u brokerów śmieciowych wink Ciekawe ile 'pros' ma konta u takich szulerów? Zero, nie maja. Rozgarnięty retail ich nie używa.

FCA powiedziało ze ludzie mogą poparzyć sobie paluszki i ogólnie to jest 'Fraud'. Ten produkt (chodzi o BTC) czyli ten 'straszny FRAUD' jest dostępny na CME, wiec Amerykanie nie zgadzają się z FCA. FCA jest z UK (taka ich wersja naszego KNF), jakby kto nie wiedział to nazywali się wcześniej FSA, czyli takie samo gowno tylko w innym opakowaniu. Z tym ze ta decyzja mogła by być DOBRA decyzja gdyby naprawdę chcieli 'chronić ludzi'.

Sprzedawcy olejku z węża powinni być zdelegalizowani, i to całkowicie czyli tzw. brokerzy forex/CFD/spread betting itd, a tak naprawdę 'bucket shopy'. To co robi się w takich firmach to zwykła kradzież i nikt kto wie co i jak nie ruszy ich nawet kijem. Teraz FCA zamiast zdelegalizować wszystkie te niby firmy, zdelegalizowała krypto, chodziło zapewne o BTC bo KIERUNEK JEST JEDEN, a złodzieje (brokerzy) TRACILI kasę na retailu, a dokładniej akcjonariusze tychże firm. Był taki fajny czas kiedy dwie z takich firm straciły w tydzień 17 i 40 milionów F co im się bardzo nie spodobało. Było to dokładnie we wrześniu 2017 roku, a dzisiaj jesteśmy w tym samym ale większym cyklu i oni nie pozwolą aby statystyki - 90% traci wszystko, 4% wypłaca ze strata i odchodzi, a 1% który zarabia 'naciskamy guziki' - się zmieniły na ich niekorzyść. Pisze to po to abyście wzięli cos z tego dla siebie, nie dyskutuje tego tematu, bo z faktami się nie polemizuje. Jak ktoś chce się bawić w takie rzeczy to od tego są 'zcentralizowane giełdy'.
    • pigeon_shit_dust Joe Biden zaprowadzi nas 08.01.21, 17:30
      W swietlana przyszlosc:
      finance.yahoo.com/news/chinese-bargain-hunters-pile-stocks-050026117.html
      Za rok najzagorzalsze lewactwo zawyje za poerotem Trumpa a gdyby nie to dzisiejsze shaming to moglby startowac w 2024 i wygrac w cuglach. Po 1-2 latach Harris i Joe bedziecie wbijac kolki w dupe.
    • pjck Re: 2021 - aktywa finansowe 20.01.21, 14:34
      To naturalne, że akcje są lepsze od obligacji. Tzn. ryzyko większe. Ale przy odpowiednio zdywersyfikownym portfelu musiałby nastąpić powszechny kryzys, aby na nich stracić w dłuższym okresie czasu.

Yesfinanse

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka