Dodaj do ulubionych

Tylko literatura nas uratuje. Życzenia na Nowy Rok

30.12.20, 14:18
... czyli właśnie uświadomiłam sobie - kolejny przecież raz - że władza PiS powoduje u mnie specyficzną bardzo deprywację. Otóż przeczytałam, że publiczna kurwizja jednak planuje przeprowadzić Sylwestra w czasie nasilonej epidemii i najwyższej w Europie liczby zgonów (565 wczoraj).

I normalnie zabrakło mi przekleństw w języku moim. No, takie wyczerpanie weny nastąpiło, bo ileż można ch..ować we wszelkich odmianach, to banalne.

Ale od czego mamy literaturę (pomóż, wspomóż, dopomóż wyjątku czuły). I to jaką:

literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/37125-edward-stachura-kropka-nad-ypsylonem.html


Przy frazie "ty kiwnięty dzięciole" zazwyczaj wybucham śmiechem, ale czasem już wcześniej. No więc na Nowy Rok 2021 życzę Wszystkim, żeby nie zabrakło im możliwości opisu tego, co się dzieje wokół. Tym bardziej, że już bliżej niż dalej. Najgłupsza władza w historii Polski kiedyś się skończy.

Trzymajcie się, do Boliwii droga prosta.
Obserwuj wątek
   • dorota_333 Re: Tylko literatura nas uratuje. Życzenia na Now 30.12.20, 15:45
    Dwa lata temu w Polsce wyszło to:
    lubimyczytac.pl/ksiazka/4854010/dziela-prawie-wszystkie

    ... chyba już polecałam. Świetna rzecz.

    Generalnie, to pokolenie (w wieku moich rodziców mniej więcej, trochę starsi) - Bursa, Hłasko, Stachura, Wojaczek - zrobili kawał literatury. Współcześni młodzi pisarze wydają się przy nich idiotycznie infantylni. Jakby sami nic nie przeżyli, no bo nie przeżyli.

    Więc pozostaje nam czytać literature wysokoprocentową. W czerwcu najpiękniej ogród zakwita Luizy, którego nieistnienie zabija jak topór.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka