Dodaj do ulubionych

Nauki z AD 2020

31.12.20, 15:57
Dla pepego największą nauką był wiosenna kradzież przez niemcy i Francję transportów chińskich maseczek do Włoch.

Należy pamiętać o kontekście. W tamtym czasie z zachodniej E.ropy ludzie umierali na Kowid najbardziej w północnych Włoszech, panowała tam panika. Rząd ściągał na szybko co mógł. A niemcy i Francuzi, u których takiego nieszczęścia w tamtej chwili nie było, transporty przechodzące przez ich kraje ukradli.

Nie mam na myśli jakichś anonimowych gangów. Transporty ukradli urzędnicy państwowi, wykonujący polecenia przełożonych. Ukradzione maseczki przekazali do zapasów państwowych. Bo wywozić maseczek z państwa nie wolno!
Nawet gdy to tranzyt.
A ponieważ był to tranzyt, własność państwa włoskiego, więc pepe przypuszcza, że polecenie kradzieży wydawała, np. u niemców, pani Merklowa.

To jest nauka jakiego postępowania wobec innych krajów powinniśmy wymagać od naszych urzędników państwowych. Póki rządzi PiS wymagać możemy i powinniśmy.

I nauka jak są traktowane słabe państwa w zachodniej E.ropie przez sąsiadów. Tak będzie traktowana przez nich Polska za 3 lata, gdy kumple wrócą.

*

Drugą naukę urządzili pepemu właśnie kumple, pchający się na siłę w organizację tradycyjnych wyborów wiosną, kiedy mało było o Kowidzie wiadomo i spodziewano się, że dużo ludzi może się w kolejkach dowyborczych pozarażać i umrzeć.
Co tam życia biednych frajerów. Gdy dla nich mejsca zabraknie potem w szpitalach, zagłosują na nas.
Władza! Kasa! Posady!

Wzywanie przez kumpli jesienią do masowych manifestacji organizowanych przez wrocławską fundację "Strajk Kobiet" pani Lempartowej jest już tylko utwaleniem tej nauki.

*

Cecha wspólna tych nauk:
w obronie swojego bądź bezwzględny; gdy nie ma innej drogi niech umierają inni.

Zastanawiam się, czy wymagać takiej samej postawy od moich pisowców?
A to jest normalna postawa polityka, przecież.

Jesteś łagodny - giniesz.


*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.P. S.

Nauk ztegorocznych znalazłoby się więcej. Może coś dodam w wątku. Ale te uważam za najważniejsze.
Obserwuj wątek
  • pepe49 Nauki pana Szłapki 31.12.20, 16:28
   Pan Szłapka z partji Nowoczesna, po kupieniu przez Orlen gazet i portali od niemieckiej firmy oświadczył, że na benzynowej stacji Orlenu już jego noga nie postanie. Ponieważ Orlen jest polską firmą państwową, zaś państwem polskim rządzi PiS, na temat PiSu zaś pan Szłapka ma odruch wymiotny.
   Wielu ludzi się dołączyło do panaszłapkowej decyzji.

   Pepe ze zdumieniem zauważył, że od paru lat stosuje już receptę pana Szłapki na życie.
   Od czasu najazdu Rosji na Ukrainę i zajęcia przez wojska rosyjskie Krymu pepe nie tankuje na rosyjskich stacjach benzynowych. A najtańsze są. Pepe przyjął argument zapisany w Gazecie Polskiej, że nie ma sensu kupować nabojów sołdatom. Niech sobie sami kupią.

   Pepe najpierw wyrobił sobie kartę Shella a od 2 lat zdecydował tankować na polskich stacjach. Od 2 lat karta Orlenu siedzi w pepowym portfeliku.

   Nie tylko to. Pepe stara się kupować polskie rzeczy w sklepach. Albo kupować w polskich sklepach. Czasem to jest sztuka. W Warszawie pepe odszukał sklepik polskiej sieci Topaz. Można? Można!
   Jeżeli już nie ma polskiego produktu pepe stosuje receptę pana Szłapki: obce, nie lubisz - nie kupuj. Rosyjskie, niemieckie i ueckie? Nie, dziękuję.

   W tym roku pepe kupował samochód. Koreański.
   Uroczy, mówię to.
   Polskiego autobusu nie kupię, co to to nie. Polskie fabryki osobówek kumple skasowali.

   Panie Szłapka, Pańska recepta działa.
   Obcego nie kupuj.
   A że Pan polskiego nie kupuje? Od lat piszę, że kumple reprezentują inne państwa w Polsce. Dowodu Pan przeprowadzać nie musiał. Ale skoro dowód jest, to biorę i używam.

   *

   U. E.
   Taa. Wystarczy.
   • cojestdoktorku Re: Nauki pana Szłapki 31.12.20, 17:00
    Pan Szlapka jest kretynem który nie odróznia szkodzenia PIS-owi od szkodzenia Polsce, niestety duża część opozycji choruje na to schorzenie, ludzie boją się skutków ubocznych szczepionki, a nie zchcą widzieć skutków ubocznych przy niektórych dziwnych próbach szkodzenia PIS, wklajełm ten artykuł już ale tu pasuje doskonale, możesz jakiś "Pan Szlapka" przeczyta i oprzytomnieje:    "Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej". W rozmowie z PAP mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieckie towary i podnoszą ich ceny.
    Petzold, który jest szefem Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) powiedział dla niemieckiego portalu kurt.digital, że "Polacy zostali rozjechani przez kapitalizm. Również przez nas. Niemcy bardzo mocno przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne"

    "Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku" - kontynuował Petzold.

    Niemiecki ekspert w rozmowie z PAP zwrócił uwagę na problem wyższych cen tych samych produktów w Polsce w porównaniu z Niemcami. Jak czytamy w raporcie Brandenburskiej Centrali Konsumenckiej (Verbraucherzentrale Brandenburg) chemia gospodarcza, słodycze i kosmetyki są o ponad 20 proc. tańsze u naszych sąsiadów zza Odry. VZB zajmuje się głównie doradztwem transgranicznym w zakresie praw konsumentów.

    Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem Petzolda, niemieccy dystrybutorzy zorientowali się, że po stronie polskiej istnieje duży popyt na niemieckie towary. "Postanowili to dodatkowo wykorzystać podnosząc ceny. Nie każdy Polak może sobie pozwolić na podróż do Niemiec. Z naszych badań wynika, że niemieckie sieci handlowe sprzedają w Polsce te produkty, które Polacy chętnie kupują w Niemczech" - tłumaczył Petzold.

    "Nie ma żadnego ekonomicznego powodu, żeby taka sama czekolada - o tym samym składzie, masie i tego samego producenta - była w polskim Lidlu droższa, niż w Niemczech. To samo dotyczy środków do prania. Najczęstszy argument przedstawicieli niemieckich sieci handlowych, że ceny w Polsce muszą być wyższe, bo zawierają koszty transportu jest niedorzeczny. Odległość między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami jest żadna, a mimo to ceny niektórych artykułów w drogerii pewnej sieci po stronie niemieckiej są wyraźnie niższe" - mówił Petzold.

    Pytany, dlaczego Polacy są gotowi płacić wyższą cenę za niemieckie artykuły szef DePoWi odpowiedział krótko: wpływ reklamy.

    "Państwa dawnego bloku socjalistycznego po przełomie demokratycznym zostały zalane towarami z Zachodu. Wraz z tym pojawiły się reklamy, które obiecywały niestworzone rzeczy. Ludzie byli olśnieni i zaczęli kojarzyć m.in. niemieckie rzeczy z lepszą jakością" - wyjaśnia.

    Wspomina, że analogiczny proces miał miejsce w landach dawnej NRD. "konsekwencją było to, że zainteresowanie produktami z np. Brandenburgii całkowicie się załamało. Były sprzedawane za bezcen, mimo że były lepsze: miały lepszy skład i smak, niż te zachodnie. Trwało to 8-9 lat, aż ludzie zaczęli dopuszczać do świadmości myśl, że nie da się zjeść atrakcyjnego opakowania i że ich lokalne rzeczy smakują lepiej. Myślę, że część ludzi w Polsce wciąż jeszcze musi dojść do tej konstatacji" - mówił Petzold.

    forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8055812,niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html

    opozycja oburza się na "gorszy sort"
    nie mogę się doczekać kiedy się oburzą ze są "gorszym sortem" dla niemców, amerykanów i reszty "przyjaciół"
    • zimna-wodka Debilizm Polaków 31.12.20, 18:43

     Pan Petzold opisał Polaków jako kraj debili.


     > "Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich n
     > a polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedzi
     > ał, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej".

     A jaki mieli zbudować? Kraj wysokich technologii, potęgę naukowo-badawczą, źródło przecudownych patentów?
     Niemcy w Polsce inwestowali bo chcieli wykorzystać to co w Polsce było. A w Polsce była tylko tania siła robocza i wysokie aspiracje.

     W rozmowie z P
     > AP mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieck
     > ie towary i podnoszą ich ceny.

     A może Niemcy powinni obniżać ceny skoro był duży popyt na ich towary? Ktoś tak robi?

     Niemcy bardzo mocno
     > przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne"

     A mieli się tak starać, żeby stworzyć coś co będzie dla nich niekorzystne?


     > "Nie ma żadnego ekonomicznego powodu, żeby taka sama czekolada - o tym samym sk
     > ładzie, masie i tego samego producenta - była w polskim Lidlu droższa, niż w Ni
     > emczech.

     Powód jest i to banalny. Za taką czekoladę Polak jest gotów zapłacić więcej niż Niemiec.


     > Pytany, dlaczego Polacy są gotowi płacić wyższą cenę za niemieckie artykuły sze
     > f DePoWi odpowiedział krótko: wpływ reklamy.
     >
     > "Państwa dawnego bloku socjalistycznego po przełomie demokratycznym zostały zal
     > ane towarami z Zachodu. Wraz z tym pojawiły się reklamy, które obiecywały niest
     > worzone rzeczy. Ludzie byli olśnieni i zaczęli kojarzyć m.in. niemieckie rzeczy
     > z lepszą jakością" - wyjaśnia.

     Jeśli Polacy nie zauważyli przez 30 lat, że reklama ich ogłupia to już do końca swoich dni pozostaną krajem taniej siły roboczej. Z każdym dniem coraz bardziej bezrobotnej siły - bo popyt na machanie łopatą raczej będzie malał


     Trwało to 8-9 lat, aż ludzie zaczęli dopuszczać do świadm
     > ości myśl, że nie da się zjeść atrakcyjnego opakowania i że ich lokalne rzeczy
     > smakują lepiej. Myślę, że część ludzi w Polsce wciąż jeszcze musi dojść do tej
     > konstatacji" - mówił Petzold.

     I to potwierdza debilizm Polaków. To co zakumali Niemcy przez 8-9 lat jest nie do zakumania przez Polaków w ciągu 30 lat.

     A do ciebie doktorku: facet nazywa cię debilem, pisze wprost, że intelektu masz tyle co pepe a ty go cytujesz jako autorytet. No i co, kochaneńki? Wychodzi, że facet ma rację - przynajmniej co do ciebie.     > forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8055812,niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html
     >
     > opozycja oburza się na "gorszy sort"
     > nie mogę się doczekać kiedy się oburzą ze są "gorszym sortem" dla niemców, amer
     > ykanów i reszty "przyjaciół"
     >
     • cojestdoktorku Re: Debilizm Polaków 01.01.21, 13:30
      >A może Niemcy powinni obniżać ceny skoro był duży popyt na ich towary? Ktoś tak robi?

      popyt na niemieckie towary w niemczech jest z pewnoscią większy niż popyt na niemieckie towary w Polsce
      ceny w krajach bogatszych niż Polska są generalnie wyzsze niż w Polsce, wiec dodając jedno do drugiego wychodzi ze niemieckie towary w Polsce powinny być tańsze ze wzgledu na mniejszy popyt oraz ze względu na próbe dopasowania się do mniejszej siły nabywczej społeczeństwa

      >Jeśli Polacy nie zauważyli przez 30 lat, że reklama ich ogłupia to już do końca swoich dni pozostaną >krajem taniej siły roboczej. Z każdym dniem coraz bardziej bezrobotnej siły - bo popyt na machanie łopatą >raczej będzie malał

      reklama ogłupia ludzi każdej narodowości, bez wyjątku
      problem w tym ze np. w latach 90-tych wszystkie gazety motoryzacyjne w Polsce były niemieckie, wiec do dziś Polacy są w większosci są przekonani ze jedynie niemcy mogą zrobić dobry samochód


      >I to potwierdza debilizm Polaków. To co zakumali Niemcy przez 8-9 lat jest nie do zakumania przez >Polaków w ciągu 30 lat.

      to potwierdza debilizm nie Polaków a debilizm kierunku reform zapoczatkowanych w latach 90-tych

      ogólnie chodzi mi o inny wniosek z tego artykułu, odnosząc do Pana który na Orlenie nie bedzie tankował
      mianowicie taki ze republikanie z demokratami moga sie rznąc nawet na noze, ale jak przyjdzie temat kontaktów z Polską to będą kontynuować jednomyślnie politykę dojenia
      niemcy też mogą głosowac na swojej cdu, spd, afd zielonych czyt co oni tam mają, ale jak chodzi o polityke wobec Polski to jest stabilna od 30 lat
      nie ma tak ze przecietny niemiec nagle powie "wygrało CDU więc ja od dzis nie tankuje na niemieckich stacjach a na polskim Orlenie"

      a w Polsce? niepodobały się porządki w I RP wiec trzeba się zwrócić do carycy Katarzyny, nie podoba się ze PIS wygrał wiec trzeba do brukseli naskarżyć, nie podoba się ze w Orlenie rządza pisiaki, wiec trzeba tankowac u brytyjczyka
      nie wiem czy to jest gen samobójców (wtedy nic sie poradzić nie da) czy moze jakąś tajna nauka zapoczatkowana setki lat temu z rozkwitem w latach 90-tych XX wieku

      np. Polacy boleją ze PIS przejmuje rynek mediów, samobójcy wolą żeby media były niemieckie czy amerykańskie żeby wspomagały i lobbowały interesy niemców i amerykanów, by to co podobno napisał ten niemiec nadal obowiazywało
      prasa francuska jest w rękach francuzów, niemiecka w rękach niemców, niemcy kupują niemieckie marki samochodów, francuzi kupują francuskie bez wzgledu na sympatie polityczne
      a u nas jak się coś nie podoba to zaraz trzeba dawac tyłka obcym zeby tym co u władzy na złość zrobić
      nie dociera do barana jednego z drugim ze za trzy lata moze PIS przegra i wtedy ten Orlen (zarządzany już przez niepisowców) będzie tam o ileś słabszy niż by mógł być
      nie dociera ze długoterminowo należy zawsze stawiac na polskie i wspierać polskie bo choć czasem władza moze nam sie nie podobać, to jednak kiedyś bedzie inaczej a stan gospodarki będzie zalezał rowniez od tego jak zachowywaliśmy się gdy nam władza nie pasowała

      napierdzielac się można między sobą dowoli w tej wojence PIS-PO, chodzi tylko o to by w relacjach z bardziej obcymi niż Polacy trzymać się razem, tak robią ludzie w krajach które do czegos doszły
      Polacy w wojnie polsko-polskiej starają się od setek lat szukac obcych sojuszników i historia nie potrafi ich nauczyć do czego to prowadzi

      >A do ciebie doktorku: facet nazywa cię debilem, pisze wprost, że intelektu masz tyle co pepe a ty go >cytujesz jako autorytet. No i co, kochaneńki? Wychodzi, że facet ma rację - przynajmniej co do ciebie.

      nie nie, zimny, od jakiegoś czasu tłumaczę Tobie własnie to co napisał ten facet
      w końcu to Ty wierzysz ze kapitał nie ma narodowości, ze dobrze ze wyprzedaliśmy w Polsce wszystko co się dało, ze likwidowaliśmy to co nasze bo obce będzie lepsze
      więc on tak nazwał Ciebie a nie mnie, on napisał o Tobie a nie o mnie
      • zimna-wodka Re: Debilizm Polaków 01.01.21, 14:13
       cojestdoktorku napisał:

       >
       > nie nie, zimny, od jakiegoś czasu tłumaczę Tobie własnie to co napisał ten fac
       > et
       > w końcu to Ty wierzysz ze kapitał nie ma narodowości, ze dobrze ze wyprzedaliśm
       > y w Polsce wszystko co się dało, ze likwidowaliśmy to co nasze bo obce będzie l
       > epsze
       > więc on tak nazwał Ciebie a nie mnie, on napisał o Tobie a nie o mnie

       I znów pierdzielisz. Dlaczego ty nie chcesz myśleć? To niepojęte. Jak ci rzeczywistość nie pasuje to masz tylko dwa wytłumaczenia:
       1. Rzeczywistość nie jest prawdziwą rzeczywistością bo prawdziwa rzeczywistość jest na wykresach
       2. Balcerowicz musi odejść.

       Tłumaczył nie będę. Sam pomyśl - czemu dzisiaj Polak kupuje niemieckie wyroby. Dlaczego Polak kupuje sprzęt AGD Boscha lub Siemensa a nie MPM. Dlaczego Zelmer produkuje niezłe maszynki do mięsa pod własną marką i jednocześnie identyczne konstrukcyjnie ale ładniejsze jako Bosch. I ten Bosch jest o 50% droższy od Zelmera.

       Pan jakiśtam tłumaczy to tym, że Polacy są zbyt głupi. Nie zrozumieli przez 30 lat że ładne nie musi być dobre. A się z tym zgadzasz i winą za skrajne zidiocenie Polaków obarczasz narodowość kapitału.

       PS: co do mediów:
       - w Niemczech media są niemieckie
       - we Francji media są francuskie
       - w UK media są brytyjskie
       - w USA media są amerykańskie
       ......

       w Polsce media są/mają być pisowskie

       Nadal nie rozumiesz?
   • zimna-wodka Debilizm pepego 31.12.20, 19:04
    pepe49 napisał:


    > Jeżeli już nie ma polskiego produktu pepe stosuje receptę pana Szłapki: obce,
    > nie lubisz - nie kupuj. Rosyjskie, niemieckie i ueckie? Nie, dziękuję.
    >
    > W tym roku pepe kupował samochód. Koreański.
    > Uroczy, mówię to.

    Koreańskie samochody od lat konstruują Niemcy. Budowane są w ueckich Czechach i na ueckiej Słowacji. Jedynym samochodem produkowanym w Korei i dostępnym w Polsce jest Ssangyong. Ma tylko jedną wadę - też jest niemiecką konstrukcją i to opartą na częściach i technologiach Mercedesa.

    Jakby pepe był prawdziwym patriotą kupiłby Forda produkowanego, przepraszam - składanego w Płońsku pod Warszawą. Musiałby to być Ford przynajmniej dwudziestoletni ale spełniałby założenia ideologiczne. Albo rzeczywiście koreańskiego Matiza. W tym przypadku egzemplarz koreański mógłby mieć tylko 16 lat a koreańsko-amerykański tylko 13 lat.

    Ale pepe jest debilem więc dał zarobić Niemcom. I jak tu nie podziwiać pepego?
  • damkon Re: Nauki z AD 2020 31.12.20, 18:18
   Rząd ściągał na szybko co mógł. A niemcy i Francuzi, u których takiego nieszczęścia w tamtej chwili nie było, transporty przechodzące przez ich kraje ukradli.

   Nie mam na myśli jakichś anonimowych gangów. Transporty ukradli urzędnicy państwowi, wykonujący polecenia przełożonych. Ukradzione maseczki przekazali do zapasów państwowych. Bo wywozić maseczek z państwa nie wolno!
   Nawet gdy to tranzyt.
   A ponieważ był to tranzyt, własność państwa włoskiego, więc pepe przypuszcza, że polecenie kradzieży wydawała, np. u niemców, pani Merklowa.

   To jest nauka jakiego postępowania wobec innych krajów powinniśmy wymagać od naszych urzędników państwowych. Póki rządzi PiS wymagać możemy i powinniśmy.


   do tej pory Twój przekaz Pepe, pokrywał się mniej więcej z przekazem pisowskiej propagandy, ale ten wpis charakteryzuję się już zdecydowanie wyższym poziomem wazeliniarstwa niż dotychczas.

   Czyżby szykowała się jakaś lukratywna posadka na państwowej synekurze?
   • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 31.12.20, 19:27
    damkon napisał:

    ..................................

    Pepe to pepe. Strunowiec z tych mniej bystrych strunowców. Jeszcze nie zauważyłeś?

    Ale w związku z tematem poruszonym przez naszego dyżurnego debila:
    W Polsce była (i jest) firma, która wyczuła odpowiednio szybko temat i narobiła maseczek w chuj. Mieli nadzieję, że puszczą to do UE w ramach unijnego przetargu. Ale Polska do przetargu nie przystąpiła. Próbowali rozmawiać z naszym MZ ale nie mieli wystarczającej siły przebicia żeby dostać się przed odpowiednie oblicze. No to oleli patriotyzm i znaleźli kontrahenta poza Polską. Ten tak się napalił, że zapłacił za wszystko z góry i tylko czekał na transport. I tu kicha - nasza dobra władza zrobiła to samo co zła niemiecka władza i zakazała wywozu.
    No i firma miała ból - magazyny zapchane, towaru nie można sprzedać bo już sprzedany a kontrahent nie chce odstąpić od umowy . Finału sprawy nie znam.
    Ale dokładnie w tym samym czasie kiedy p. minister "kupował od samego diabła", p. premier słał supersamoloty a na bazarach maseczki chodziły po 10 PLN ogromna ilość tego towaru leżała w magazynach w centrum Polski i czekała na coś. Nie wiadomo na co.

    Idąc tropem myśli pepego (wiem, że "myśl pepego to oksymoron):
    Merkelowa ukradła i miała.
    Pinokio ukradł i nie miał.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 11:28
   pepe49 napisał:

   > Dla pepego największą nauką był wiosenna kradzież przez niemcy i Francję transp
   > ortów chińskich maseczek do Włoch.
   >
   > Należy pamiętać o kontekście. W tamtym czasie z zachodniej E.ropy ludzie umiera
   > li na Kowid najbardziej w północnych Włoszech, panowała tam panika. Rząd ściąga
   > ł na szybko co mógł. A niemcy i Francuzi, u których takiego nieszczęścia w tamt
   > ej chwili nie było, transporty przechodzące przez ich kraje ukradli.
   >
   > Nie mam na myśli jakichś anonimowych gangów. Transporty ukradli urzędnicy państ
   > wowi, wykonujący polecenia przełożonych. Ukradzione maseczki przekazali do zapa
   > sów państwowych. Bo wywozić maseczek z państwa nie wolno!
   > Nawet gdy to tranzyt.
   > A ponieważ był to tranzyt, własność państwa włoskiego, więc pepe przypuszcza, ż
   > e polecenie kradzieży wydawała, np. u niemców, pani Merklowa.

   Hm, a skad wiesz ze wlasnie tak bylo jak opisujesz? Ja sie kiedys wlasnie tej sprawie przyjrzalem i to dokladnie.
   A wiec moze najpierw, gdzie sie zgadzamy, to jest to ze to byl tranzyt tych masek poprzez Niemcy czy moze i Francje do Wloch. Z Chin. I wg Ciebie te maski byly przez panstwo wloskie zamowione w Chrlu bo byl wybuch epidemii we Wloszech.
   A wiec jakos nie moge sobie wyobrazic koniecznosci tranzytu masek z Chrlu do Wloch przez Niemcy. Jak to byla taka wazna sprawa to chyby takie powazne panstwo jak Wlochy sprowidzilyby te maski samolotem. Naprawde drogi pepe, we Wloszech sa lotniska, maja samoloty.
   Ale fakt byl tranzyt. Dlaczego? Ano dlatego ze te maski przybyly do Europy statkiem do Rotterdamu. No i wtedy faktycznie trzeba bylo je ze statku na samochod i tranzyt przez Niemcy, tez.
   Zgadzamy sie? Czy sadzisz drogi pepe ze te maseczki byly samolotem do np. Rotterdamu przyslane i na samochody?
   OK, czyli statkiem. A wtedy jak statkiem to rejs ze 4 tygodnie. A wiec to nie bylo to nagle sciaganie bo 4 tygodnie byloby za duzo. Ale statkiem sa koszty transportu mniejsze jak samolotem.
   A wiec jak bylo naprawde? A wiec jakies madry handlarz wloski sobie gdzies wykabinowal, moze pod koniec styczna 2020, ze maski pojda w cene za jakis czas i te maseczki zamowil. Jako ze nie wiedzial czy napewno interes zrobi, moze korona wogole do Europy nie dotrze, chcial koszty minimalizowac wiec wyslal je statkiem. Aby jak co najmniej stracic.
   I co bylo dalej? Jak te maski dotarly w koncu do Rotterdamu juz sie okazalo ze faktycznie beda potrzebne, koronka doszla. I wtedy ten handlarz wloski zaczal kombinowac jakby najwiekszy interes na nich zrobic czyli komu sprzedac. Oczywiscie temu kto najwiecej zaplaci. I znalazl kupca w Niemczech, opchnal jemu. Ale we Wloszech mial juz jakis kupcow ktorzy ich juz dostac nie mogli. I sie na niego zrobil we Wloszech nacisk bo przyrzekal ze maski dostarczy a tu nagle ich nie mial.
   Wiec zaczal gadac ze "zginely" w Niemczech. Klamal. Ale byl fakt ze w Niemczech wydano zarzadzenie aby masek nie sprzedawano za granice Niemiec. A wiec ten niemiecki handlarz co maski kupil od tego Wlocha nawet jakby chcial i by mu sie oplacilo sprzedac juz do Wloch nie mial prawa. Taki przepis. Bo jakby to zrobil bylyby prawnie ukarany. Ale to nie dotyczylo tranzytu. Zreszta jak sobie wyobrazasz drogi pepe jadace ciezarowki, jedne z 10 tysiecy dziennie, tranzytem przez Niemcy i zatrzymane wlasnie te z maseczkami? Przeciez nie ma granic pomiedzy Roterdamem a Wlochami, granic w sensie dokumentow celnych itd. Uniia jest w tym zakresie jak jeden kraj. Ale jak juz niemiecki handlarz te maski kupil i w swoim magazynie wyladowal, a wiedzial ze weszlo prawo o zakazie ich sprzedawania stalby sie przestepca jakby to zrobil. I jakby sie wydalo, by byl ukarany. Tak to dziala.
   Ja kiedys, jak to bylo, nawet zajelem sie wiadomosciami i z prasy wloskiej, cytaty tlumaczylem i to wszystko potwierdza dokladnie to co wyzej opisalem.Ale wiem, w polskiej prasie klamano o tej sytaucji, Ty to powtarzasz drogi pepe.

   Ja czesto widze w polskich mediach jak antyniemiecko klamicie. Ja umiem po niemiecku, mieszkam w Niemczech, zdazalo mi sie wasze polskie wiadomosci ktore sie powolywaly na jaka niemiecka gazete, znalazsc zrodlo wlasnie niemieckie i oba artykuly, plski i nimeiecki skonfrntowac. I najczesciej klamiecie i albo conajmniej przekrecacie. Tak aby wywolywac nastroje antyniemieckie.
   Jakos w waszych polskich mediach powolujacych sie na jakis artykul w niemieckiej prasie nie podajacie link do tego niemieckiego artykulu. Dlaczego? Za trudne? Po prostu robicie tak aby klamac liczac ze Plalacy tego nie sprawdza. Tak sie uprawia propagande, robice to.


   > U. E. musi zostać zakończona.

   A takiego wala, Unia nie bedzie zakonczona a stworzymy panstwo federalne. Jedno panstwo cos jak USA. Jednego hamulcowego, glownego bo poteznego, sie wlasnie pozbylismy z niej czyli UK, teraz pozbedziemy sie drugiego czyli Polski.

   > Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

   Wlasnie sie to stanie. Polska wyjdzie z Unii. Beda wam zbieranie subwencje, potem prawo glosu, az w koncu sami zrobicie Polexit. Przygotowywujecie sie do tego, te klamliwe, niepoparte na faktach, jak z tymi maseczkami, patrz wyzej, sa do tego abyscie Polexit polubili. Wiec wszystko sie zgadza, nie nadajecie sie do Unii, taka jest prawda. Zjednoczcie sie z waszym przyjcaielem czyli z USA. Polska byla, jest i bedzie amerykanskim przyjcielem. Zainstalujcie sobie forty Trumpa, Bidena i gogos tam jeszcze a my w Unii bedziemy was omijac.
    • pepe49 zabrana nadzieja 01.01.21, 16:08
     mateusz572 napisał:

     > I w tym przypadku absolutnie się z tobą zgadzam jorl. Polska po prostu nie zasł
     > uguje na UE. Taki członek UE jak Polska, to koń trojański dla tej instytucji.
     >
     >

     Jedyne co na pewno dało Polakom wejście do U. E. to wielkie nadzieje na nieskonkretyzowane coś lepszego, które będzie.

     Pan o tym pisał.

     Ja, wiedząc, że tracimy niepodległość, za co wielu ludzi kiedyś umrze, pocieszałem się, że poznamy i może zapamiętamy smak praworządności.
     Kłamstwo, oczywiście.

     Pieniądze się kończą, za 3 lata wrócą kumple i wtedy już na stałe wrócimy do roli zaplutego pobocza Uńji E.ropejskiej. Bardzo proszę, niech Pan wtedy nie narzeka na głupich rodaków i takich peperonich jak niżej podpisany. Rodacy dostali informacje jakie dostali i postąpili najracjonalniej jak było można.
     Mając takie informacje.

     Kłamanie szkodzi.
   • szczurek.polny Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 12:45
    > A wiec ten niemiecki handlarz co maski kupil od tego
    > Wlocha nawet jakby chcial i by mu sie oplacilo
    > sprzedac juz do Wloch nie mial prawa.

    Jakież to kurwa do szpiku kości niemieckie! A gdyby był przepis, żeby Żydów na ulicach łapać i w komorach gazować, to co? No taki przepis, Niemiec niewinny.

    Kto wam w tych Niemczech te niemieckie przepisy narzuca? W dalszym ciągu "naziści z Naziplanety"?
    • jorl Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 13:15
     szczurek.polny napisał:


     > Jakież to kurwa do szpiku kości niemieckie! A gdyby był przepis, żeby Żydów na
     > ulicach łapać i w komorach gazować, to co? No taki przepis, Niemiec niewinny.
     >
     > Kto wam w tych Niemczech te niemieckie przepisy narzuca? W dalszym ciągu "naziś
     > ci z Naziplanety"?

     Mnostwo krajow jak chca narzucaja zakazy sprzedarzy jakis towarow za granice. Twoje ulubione USA, tak rozumiem ze Twoje ulubione, mnostwie krajow zabraniaja kupowac czego amerykanskiego. Nie slyszales tego? To umyj uszy.

     A co do mertum z tym tranzytem masek ukradzionym z tranzytu do Wloch jak twierdzil pepe to jak? Nie bylo tak jak ja mowie a nie jak u was w Polsce sie mowi?

     Ale wlasnie Twoja wypowiedz drogi szczurku swiadczy ze do Unii sie nie nadajecie. I po Brexicie bedziemy mieli z pomoca takich jak Ty czy pepe Polexit. Jestescie niereformowalni. I jestem przekonany ze ta antyniemiecka propaganda w Polsce bedzie zwolennikow Unii w Polsce z tych podobno 82% na np. 45% obnizac. I referendum i Polexit. 2 lata starczy?

     Zrobcie sobie potem Unie z USA wspolny rynek, subwencje z USA itd.
     • jorl Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 13:35
      jorl napisał:


      > Mnostwo krajow jak chca narzucaja zakazy sprzedarzy jakis towarow za granice. T
      > woje ulubione USA, tak rozumiem ze Twoje ulubione, mnostwie krajow zabraniaja k
      > upowac czego amerykanskiego. Nie slyszales tego? To umyj uszy.


      Dodam, tak slychac, ze USA zakazala exportu szczepionek na covida, totalnie. Jak myslisz, dziala ten zakaz?
      Jak dziala to jak wydadza nakaz ze Zydzi do gazu bedzie tak samo dzialac, prawda? Wg Twojego drogi szczurku rozumowania.
     • damkon Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 14:14
      Mnostwo krajow jak chca narzucaja zakazy sprzedarzy jakis towarow za granice. Twoje ulubione USA, tak rozumiem ze Twoje ulubione, mnostwie krajow zabraniaja kupowac czego amerykanskiego. Nie slyszales tego? To umyj uszy.

      przyglądam się nieco z boku tej Waszej dyskusji i choć nie za bardzo chcę się wtrącać, to jednak napiszę małe sprostowanie, tzn. zdecydowanie mylisz Jorl pisowskość Szczurka z byciem proamerykańskim. Otóż sympatia, sentyment i jowialność naszego kolegi to raczej kierunek białorusko-putinowski, ale z pewnością nie amerykański... smile
   • pepe49 Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 15:56
    >Ja kiedys, jak to bylo, nawet zajelem sie wiadomosciami i z prasy wloskiej, cytaty tlumaczylem i to wszystko potwierdza dokladnie to co wyzej opisalem.Ale wiem, w polskiej prasie klamano o tej sytaucji, Ty to powtarzasz drogi pepe.

    Ja czesto widze w polskich mediach jak antyniemiecko klamicie. Ja umiem po niemiecku, mieszkam w Niemczech, zdazalo mi sie wasze polskie wiadomosci ktore sie powolywaly na jaka niemiecka gazete, znalazsc zrodlo wlasnie niemieckie i oba artykuly, plski i nimeiecki skonfrntowac. I najczesciej klamiecie i albo conajmniej przekrecacie. Tak aby wywolywac nastroje antyniemieckie.
    Jakos w waszych polskich mediach powolujacych sie na jakis artykul w niemieckiej prasie nie podajacie link do tego niemieckiego artykulu. Dlaczego? Za trudne? Po prostu robicie tak aby klamac liczac ze >Plalacy tego nie sprawdza. Tak sie uprawia propagande, robice to.

    *

    Rzeczywiście, wiara w prawdziwość przekazu bywa bardzo często zawodna. W sprawie masek dla Włoch było trochę szumu, powtarzam co zapamiętałem. Panu też wierzę. W takim razie będzie to errata do postu.

    Kilka razy zaglądałem przy jakichś okazjach na strony www niemieckich gazet, nie widziałem kłamstw w polskich relacjach. Może Pan stworzyć wątek na ten temat z kilkoma przykładami i linkami do nich.


    > U. E. musi zostać zakończona.

    >A takiego wala, Unia nie bedzie zakonczona a stworzymy panstwo federalne. Jedno panstwo cos jak USA. Jednego hamulcowego, glownego bo poteznego, sie wlasnie pozbylismy z niej czyli UK, teraz pozbedziemy >sie drugiego czyli Polski.


    To byłoby dobrze. Niestety, jest to kłamstwo. Polska jest niemcom potrzebna, jako zaplecze. Wyjście trzeba sobie będzie wypracować, daj Boże, żeby nie wywalczyć. Dobrze, że po wyjściu UK niemcy osłabły na tyle, żeby nie móc blokować USA w E.ropie. Więc mamy szansę.    > Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

    Wlasnie sie to stanie. Polska wyjdzie z Unii. Beda wam zbieranie subwencje,

    (Za moment Polska ma stać się płatnikiem, czego jeszcze ludzie w Polsce nie wiedzą, bo kto im powie? TVP, TVN czy Onet? Część ekonomistów od początku liczy bilans kosztów pobytu Polski w U.E. na przewagę do zysków, zresztą. Gdy Polacy zapłacą 2 bln ojro na politykę klimatyczną będą sarkać na zły rząd polski, pisowski czy czerwony, uecki bez różnicy.)


    >potem prawo glosu,

    Jakie prawo głosu? Przed Anschlussem polscy uecy mówili, że trzeba skasować niepodległość, bo będziemy mogli decydować sami o sobie. Teraz już wiadomo, że o niczym nie może rząd polski w Polsce zdecydować bez U. E. W U. E. też nie może o niczym zdecydować, jeżeli rząd niemiecki postanawia inaczej. Prawo głosu! Dobre.


    >az w koncu sami zrobicie Polexit. Przygotowywujecie sie do tego, te klamliwe, niepoparte na faktach, jak >z tymi maseczkami, patrz wyzej, sa do tego abyscie Polexit polubili.


    Niech Pan da swoje linki do tego przykładu, to będzie JEDEN przykład na kłamstwo. Ale niech Pan da.


    >Wiec wszystko sie zgadza, nie nadajecie sie do Unii, taka jest prawda. Zjednoczcie sie z waszym przyjcaielem czyli z USA. Polska byla, jest i bedzie amerykanskim przyjcielem. Zainstalujcie sobie forty >Trumpa, Bidena i gogos tam jeszcze a my w Unii bedziemy was omijac.

    Korea Południowa, Tajwan nie musiały się z USA jednoczyć. I Pan zobaczy jakie bogate po 50 latach wyzyskiwania przez Amerykanów.
    Korea Pd. granice lądowe ma ze swomi śmiertelnymi wrogami, do USA ma dwa razy dalej niż Polska i dobrze a tym wychodzi.

    Trzeba brać przykład. Wtedy nawet możemy polskie samochody z częściami licencyjnmi od Mercedesa produkować. W polskich fabrykach, polskie firmy. Czemu nie?


    *

    E. U.
    zu ausrotten


    P. S.
    Państwo federalne zaraz potem, gdy Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe potwierdzi wyższość uzgodnień unijnych nad prawami krajowymi.
    Jak jest po niemiecku "na świętego Nigdy"?
    • damkon Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 16:14
     Jak jest po niemiecku "na świętego Nigdy"?

     to może ja spróbuję to przetłumaczyć:

     Propaganda ist die Mutter der Ereignisse und der naivere Mensch scheint wahr zu sein... wink
     • pepe49 propaganda 01.01.21, 17:27
      Wie Pan, największą propagandę w życiu zobaczyłem przed Anschlussem Polski do WE. Nie było zdania sprzeciwu w tzw. sferze publicznej.

      A potem ludzie dostali to w co uwierzyli. Większość wierzy do tej pory.
      Bo to, Panie, wypaczenia słusznej idei; i wroga propaganda; i Amerykanie

      Nie naiwność. Kłamstwo wzięte za prawdę. Albo kawałek prawdy wzięty za prawdę.
      Wiara autorytetom
      Ha.

      ?damkon napisał:

      > Jak jest po niemiecku "na świętego Nigdy"?
      >
      > to może ja spróbuję to przetłumaczyć:
      >
      > Propaganda ist die Mutter der Ereignisse und der naivere Mensch scheint wahr zu
      > sein... wink
      >
      • damkon Re: propaganda 01.01.21, 18:22
       Wie Pan, największą propagandę w życiu zobaczyłem przed Anschlussem Polski do WE. Nie było zdania sprzeciwu w tzw. sferze publicznej.

       Я заўсёды казаў вам, палякі, што вы павінны мець саюз не з Еўрапейскім саюзам, а з намі...

       A. Łukaszenko

       https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/03/a25f862c3f748944b61cdb15d8ac80b9.-1030x763.jpg
       • pepe49 Białoruś i sojusz "z nimi" 02.01.21, 11:03
        już w Polsce były. Jeszcze wiosną 2015.

        Manifestacje opozycji rozwiązywane przed wyjściem. Uczestnicy bici przez ubranych po cywilnemu bandytów wybiegających zza kordonów policji.
        Budka strażnicza przed ambasadą Rosji spalona na rozkaz ministra spraw wewnętrznych w czasie manifestacji patryjotycznej.
        Centralna Komisja Wyborcza przechodząca szkolenia i wymianę doświadczeń w Moskwie.
        Polscy oficerowie wywiadu szkolący się z rosyjskimi.
        Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wymienieni w trybie pozaprawnym wiosną 2015.
        Ewidentnie sfałszowane wybory lokalne 2014.
        Zakaz nadawania dla jedynej telewizji opozycyjnej, "Trwam".
        Przejęcie przez p. Hajdarowicza jedynej niezależnej dużej gazety "Rzeczpospolita". Zwolnienie większości zespołu redakcyjnego.
        Pani Kania z rządowej TVP filmuje pod Smoleńskiem jak rosyjscy robotnicy rozcinają i demolują resztki wraku Tupolewa. Natychmiast wylatuje z pracy.
        Firmy prywatne przejmowane przez mafję. Pan Kluska -Optimus, Malma, inne. Powstaje film "Układ Zamknięty", pokazujący rzeczywistość.

        Państwo mafji.

        To już było.
        Wróci za 3 lata. Bardzo Panu zależy i masie innych osób też. W większości to ludzie okłamani, którzy będą potem pracy szukać na emigracji, kłaniać się elgiebetowcom i umierać od zastrzyku przy nieuleczalnej chorobie lub w starszym wieku.
        Mniejszość sobie lepiej pożyje.


        damkon napisał:

        > Wie Pan, największą propagandę w życiu zobaczyłem przed Anschlussem Polski d
        > o WE. Nie było zdania sprzeciwu w tzw. sferze publicznej.

        >
        > Я заўсёды казаў вам, палякі, што вы павінны мець саюз не з Еўрапейскім саюзам,
        > а з намі...
        >
        > A. Łukaszenko
        >
        > https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/03/a25f862c3f748944b61cdb15d8ac8
> 0b9.-1030x763.jpg
        >
        • damkon Re: Białoruś i sojusz "z nimi" 02.01.21, 20:26
         a tak już zupełnie na poważnie Pepe, tzn. zostawiając na boku pisowską propagandę, to nie wydaje się Tobie, że to właśnie Białoruś i rządzący nią Łukaszenko stanowią swego rodzaju model docelowy dla rządów Kaczyńskiego i jego szajki? Czy nie uważasz Pepe, że to tuż za naszą wschodnią granicą poszukują inspiracji ci, co eufemicznie określili siebie, jako tzw. drużyna "dobrej" zmiany?
         • pepe49 ależ oddalamy się od Białorusi 04.01.21, 05:22
          O tym piszę Panu.
          Powstał Ruch Kontroli Wyborów i już zostawiliśmy Białoruś w innej epoce.
          W USA nie mają RKW i widzi Pan co się dzieje.
          Ludzie z Centralnej Komisji Wyborczej do Moskwy już nie jeżdżą na wymianę doświadczeń.

          To minęło wraz z przyjściem PiS do władzy.
          Jestem z tego dumny.

          Telewizje podają różne punkty widzenia. Raptem dwa, plus Trwam. W 2015 wiosną miały jeden punkt widzenia.

          Odchodzimy od Białorusi.

          Sejm próbuje łamańców prawnych, ale taka wymiana sędziów Trybunału Konstytucyjnego jak wiosną 2015, z całkowitym złamaniem Konstytucji i przy całkowitym posłuszeństwie sędziów wobec władzy jest już niemożliwa.

          Pisowski sąd realizuje prawo, nawet przeciw władzy. Vide przykład TK, który zajął się sprawą zabijania najmłodszych ludzi w bardzo złym dla PiS momencie. W ogóle że się zajął. Pan Jarosław K. był bowiem dotąd konsekwentne przeciwny ruszaniu tej sprawy.
          Najmłodsi nie mają praw wyborczych i są jeszcze nieświadomi. Dla polityka są bez wartości

          Powtarzam jeszcze raz: z tego rządu jestem dumny. Bardzo przyzwoita chrześcijańska demokracja.

          Łukaszenkowski styl rządów skończył się w Polsce w 2015 r.


          A Pan czyta GW, ogląda TVN, przegląda Onet i czuje się Pan na Białorusi.
          Błąd.


          damkon napisał:

          > a tak już zupełnie na poważnie Pepe, tzn. zostawiając na boku pisowską propagan
          > dę, to nie wydaje się Tobie, że to właśnie Białoruś i rządzący nią Łukaszenko s
          > tanowią swego rodzaju model docelowy dla rządów Kaczyńskiego i jego szajki? Czy
          > nie uważasz Pepe, że to tuż za naszą wschodnią granicą poszukują inspiracji ci
          > , co eufemicznie określili siebie, jako tzw. drużyna "dobrej" zmiany?
          >
          >
          • damkon Re: ależ oddalamy się od Białorusi 04.01.21, 10:56
           To minęło wraz z przyjściem PiS do władzy....
           Jestem z tego dumny....
           Telewizje podają różne punkty widzenia. Raptem dwa, plus Trwam...
           Odchodzimy od Białorusi....
           Sejm próbuje łamańców prawnych...
           Pan Jarosław K. był bowiem dotąd konsekwentne przeciwny ruszaniu tej sprawy....
           Powtarzam jeszcze raz: z tego rządu jestem dumny....
           Bardzo przyzwoita chrześcijańska demokracja....
           Pisowski sąd realizuje prawo....           Pepe, miało być bez pisowskiej propagandy, a jest... sama pisowska propaganda... sad

           Powiem więcej, nie ma nic co by nie było pisowską propagandą...
           • pepe49 no to mamy 04.01.21, 23:59
            problem, ponieważ ja odczytuję Pańskie posty jako czystą propagandę PO.

            Może to są zestawy poglądów, które TVP i TVN tylko utrwalają?
            Ciekawe.

            W każdym razie, spróbujmy się porozumiewać. Ale może już przy innej okazji, bo wątek tutaj staje się nieczytelny.
    • dorota_333 I tu się przestraszyłam 01.01.21, 16:47
     > Wyjście trzeba sobie będzie wypracować, daj Boże, żeby nie wywalczyć

     Tak czytam z rozbawieniem wynurzenia Pepego, ale to mnie zaniepokoiło. Będziemy musieli WALCZYĆ o możliwość wyjścia z UE? smile Że co, ktoś planuje antyunijną resurekcję?

     To się odbędzie, niestety, prościej. Wywalą nas jak pijaka, który narozrabiał.
     • pepe49 Kochana Pani 01.01.21, 17:20
      Doroto.

      Polacy z pewną rezygnacją przyjęli kiedyś restaurację Królestwa Polskiego i połączenie go z największym w E.ropie organizmem polityczno-gospodarczym, czyli Cesarstwem Rosyjskim. Zaczęli się bogacić, dobrze im było. Tj. tak zwanym elitom

      A po 15 latach polscy podchorążowie zorganizowali bunt. Co prawda podjudzeni przez brytyjskiego agenta, ale zawsze.

      I Królestwo zniknęło. Zaczęły się powstania.

      Nastroje ludzkie, Pani Doroto, zmienne są.


      dorota_333 napisała:

      > > Wyjście trzeba sobie będzie wypracować, daj Boże, żeby nie wywalczyć
      >
      > Tak czytam z rozbawieniem wynurzenia Pepego, ale to mnie zaniepokoiło. Będziemy
      > musieli WALCZYĆ o możliwość wyjścia z UE? smile Że co, ktoś planuje antyunijną re
      > surekcję?
      >
      > To się odbędzie, niestety, prościej. Wywalą nas jak pijaka, który narozrabiał.
      • herr7 wplyw szlachty-gołoty 02.01.21, 04:33
       pepe49 napisał:

       > Doroto.
       >
       > Polacy z pewną rezygnacją przyjęli kiedyś restaurację Królestwa Polskiego i poł
       > ączenie go z największym w E.ropie organizmem polityczno-gospodarczym, czyli Ce
       > sarstwem Rosyjskim. Zaczęli się bogacić, dobrze im było. Tj. tak zwanym elitom
       >
       > A po 15 latach polscy podchorążowie zorganizowali bunt. Co prawda podjudzeni pr
       > zez brytyjskiego agenta, ale zawsze.
       >
       > I Królestwo zniknęło. Zaczęły się powstania.

       W Polsce od dawna toczy się spór pomiędzy zwolennikami pracy organicznej a tzw. romantykami. Ci pierwsi mają ogromne zasługi w budowaniu kraju i jego bogaceniu, a ci drudzy w niszczeniu jego dorobku. Póki w szkołach nie zaprzestaną "romantycznej" indoktrynacji będziemy jako społeczeństwo narażeni na destrukcyjny wpływ owej szlachty-gołoty.
     • zimna-wodka Re: I tu się przestraszyłam 01.01.21, 17:44
      dorota_333 napisała:

      > > Wyjście trzeba sobie będzie wypracować, daj Boże, żeby nie wywalczyć
      >
      > Tak czytam z rozbawieniem wynurzenia Pepego, ale to mnie zaniepokoiło. Będziemy
      > musieli WALCZYĆ o możliwość wyjścia z UE? smile

      Będziemy walczyć choć nie z UE. Będziemy walczyć ze zdrowym rozsądkiem. Szanse na zwycięstwo są poważne choć łatwo nie będzie.
      Potem pewnie będziemy działać jak pepe. W ramach walki z UE w ogóle a z Niemcami w szczególności kupimy niemiecki samochód bo ma koreański znaczek, niemiecką maszynkę do mięsa bo ma polskie logo i wiele innych wyrobów polskich z napisem "Made in China" gardząc niemieckimi z napisem "Made in PRC".

      Utwierdzi nas doktorek dowodami, że kapitał ma narodowość z czego będzie wynikało że niemiecki kapitalista w swoich decyzjach kieruje się ideologią a nie zyskiem. Jak polski kapitał mu uwierzy i zacznie się kierować ideologią - podobnie jak niemiecki - może być ciekawie.

      Patrioci są wszędzie - tu też. To pytanie do patriotów:

      Kto ma w domu i używa sprzęt AGD firmy MPM, elektronikę - np. telewizor, telefon czy audio lub tv firmy Manta lub firmy Kruger & Matz?

      Łapki w górę, please.

      To wszystko polskie firmy choć nie wiem gdzie faktycznie produkują.

      Uppps - mam odtwarzacz firmy Manta. Długo szukałem czegoś co będzie w stanie odtwarzać stare CD. Bo CD się starzeje, jakby co. Denon nie wyrobił, Onkyo takoż, SONY w ogóle odmówił współpracy. Pomógł mi sprzedawca informacją, że w takim przypadku im bardziej prymitywne tym lepsze i polecił mi Mantę.
      Faktycznie - Manta działa bezbłędnie.

      Sprawdziłem nalepkę z tyłu na tej Mancie. Nade in PRC.
      • pepe49 zysk i ideologia 02.01.21, 10:36
       20 lat temu usłyszałem od hurtownika historyjkę: polski producent policzył i mu wyszło, że zrobi produkty niemieckiego w Polsce 2x taniej. Dodatkowo odpadnie transport, logistyka. Zaproponował to niemieckiemu dyrektorowi. Usłyszał:
       - czy Pan sobie wyobraża, że zabiorę pracę niemieckim robotnikom?

       Takie doświadczenie pepego.
       • cojestdoktorku Re: zysk i ideologia 02.01.21, 11:21

        > 20 lat temu usłyszałem od hurtownika historyjkę: polski producent policzył i mu
        > wyszło, że zrobi produkty niemieckiego w Polsce 2x taniej. Dodatkowo odpadnie
        > transport, logistyka. Zaproponował to niemieckiemu dyrektorowi. Usłyszał:
        > - czy Pan sobie wyobraża, że zabiorę pracę niemieckim robotnikom?
        >
        > Takie doświadczenie pepego.

        "W 1976 r. w Niemczech uchwalono prawo, które nakazuje obsadzać połowę rad nadzorczych w wielkich firmach przedstawicielami załogi wybieranymi zwykle przez związki zawodowe (w średnich firmach jedna trzecia miejsc w radzie trafia do przedstawicieli załogi).
        ....
        W niedawnym raporcie przygotowanym przez amerykańską uczelnię Massachusetts Institute of Technology i Niemiecki Instytut Badań Nad Zatrudnieniem porównano średniej wielkości niemieckie firmy, które miały pracowników w radach nadzorczych z takimi, które ich nie miały. I okazało się, że te pierwsze miały o ok. 40 – 50 proc. więcej warte długoterminowe środki trwałe (czyli maszyny, budynki itd.).
        Inaczej mówiąc, pracownicy w radzie nadzorczej sprawiali, że firmy więcej inwestowały. Płace rosły w takich firmach także bardziej, ale w takim samym stopniu jak rosła produktywność.
        ....
        Pokazują w niej jak niemiecki rząd z jednej strony nawołuje do „uczciwej konkurencji” między firmami z różnych krajów w Unii Europejskiej, czyli nie pomagania swoim własnym przedsiębiorcom przez krajowe rządy, z drugiej bez rozgłosu rozwija działalność państwowego Banku Odbudowy (niem. KfW – Kreditantstalt für Wiederaufbau).
        To największy na świecie (wg udziału aktywów w PKB) państwowy bank wykorzystywany do prowadzenia polityki przemysłowej. Wspiera kredytami branże i spółki z gałęzi, które politycy uważają za pożądane."

        www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/sekret-sukcesu-gospodarczego-niemiec/
        u nas z jednej strony daje się Niemca za wzór, ale jak ktoś zaproponuje by powyższe niemieckie rozwiazania wprowadzić w Polsce to jest "socjalista nie rozumiejący gospodarki kapitalistycznej"
        • zimna-wodka Re: zysk i ideologia 02.01.21, 14:54
         Oj, doktorku......... Teza, że Niemcy nas biją jest faktycznie pociągająca. To wszystko tłumaczy. Zacznij kupować polskie, olej niemieckie, daj dobry przykład a może inni tak zrobią.

         Jest taka rzecz jak marketing. Generalnie bada się rynek. W krótkim okresie trzeba się dostosować. W długim trzeba ustawić rynek pod własne interesy.
         Tylko tyle. Zero ideologii.

         1. Niemieckie produkty mają opinię dobrych jakościowo i trwałych. Ta opinia nie jest wynikiem reklamy tylko wielu lat doświadczeń (naszych) i wieloletnim budowaniem pozycji marki (producent). Można to wykorzystać albo narzekać; my wolimy narzekać. Koreańczycy wykorzystali jak wprowadzali na rynkę markę KIA. Nie jestem ich szczególnym wielbicielem ale rozwiązania mieli ciekawe. Ich marketingowy slogan brzmiał "dzieło niemieckiego inżyniera i koreańskiego księgowego". I zaskoczyło a wejść na rynek motoryzacyjny jest bardzo trudno.
         2. Polacy żyją w przeświadczeniu, że dobre nie może być tanie. Przekonał się o tym mój dawny znajomek handlujący zielskiem. Złapał okazję, nakupił pomarańczy za bezcen bo myślał, że zrobi doskonały interes. Sprzedawał taniutko (bo pomarańcze nie mogą zbyt długo leżeć) i gówno sprzedał. Podniósł cenę dwukrotnie i opchnął wszystko w 3 dni.

         W tym mniemaniu utrzymują Polaków sieci handlowe i niektórzy polscy producenci. Pewien polski producent słodkości chciał wejść na rynek więc robił rzeczy faktycznie dobre, cudownie opakowane i tanie. I kariery nie zrobił. Bo piękne opakowania były wypełnione towarem w 1/3 - reszta powietrze. Kto nabrał się raz (ja też) omijał jego markę z daleka.
         Duże sieci handlowe mają własne marki. Jest tanio i jakościowo tragicznie. Parę razy się nabrałem i już nigdy nie kupię żadnej marki własnej.

         3. Uwarunkowania makro. Czasem pewne rozwiązania narzuca państwo choć tego na oko nie widać. Przy prywatyzacji przemysłu tytoniowego państwo narzuciło warunek - kupisz fabrykę to musisz kupować polski tytoń. Polska machorka jest lepsza od rosyjskiej machorki ale to jednak machorka. Najpierw producenci ładowali machorkę w gorsze a "american blend" w lepsze. Ale rynek się kurczył a machorkę kupować trzeba. Gatunki zostały ograniczone do tych niby lepszych ale zawartość się zmieniała. Z żalem patrzyłem jak stopniowo znika z pudełek napis "american blend" (co było gwarancją jakości) czasami zastępowany napisem "american taste" co nie znaczyło nic.

         I tu ciekawostka. Pewien producent (Niemiec) zrobił myk i trzymał na rynku coś co było faktycznie "american blend" i było produkowane w Niemczech. I jeszcze było tańsze od polskich odpowiedników. Ale nikt tego nie kupował, chyba byłem jedyny. Wydzwaniałem po hurtowniach, czasem ktoś miał to kupowałem. Teraz i w hurtowniach nie ma. Widocznie nie opłacalo się importować tylko dla mnie a Polak wolał machorkę.

         4. Polityka państwa. Są, często inne niż niemieckie choć postępuje unifikacja. Nie sprzedasz w Polsce nic co
         nie spełnia polskich norm.

         5. Tanie musi brzydkie. Reguła stosowana przez wszystkich - chyba po to żeby kupowali droższe. Spójrz na samochody - trudno sobie wyobrazić coś brzydszego od Dacii. A to przecież Francuzi - ci potrafią robić ładne.
         Ciekawy manewr zastosował ostatnio Wedel (koreański od 2010r) Wpuścił na rynek czekolady "prezentowe" - duże, pięknie opakowane i drogie. Równocześnie grafikę tych podstawowych zmienił na tragicznie brzydką, taką co wrzeszczy z daleka "nie kupuj mnie!". Pewnie niedługo zobaczymy po co.

         5. Nawyki konsumentów można zmieniać. Długo to trwa ale działa. Polska żywność jest uważana za lepszą od importowanej (wszystko jedno skąd), jest droższa ale ludzie to kupują. Nie pod wpływem patriotycznych reklam tylko dlatego, że taką informację dostali z rynku czyli z własnych doświadczeń.

         Takich przykładów mogą być setki. Tu nie ma patriotyzmu, szowinizmu czy wielkiej polityki. Jest rynek, jest biznes - tyle.

         A rynek jest zawsze obiektywny a sygnały z niego płynące są zawsze prawdziwe. Nawet jeśli Polak jest skrajnym idiotą ogłupionym przez reklamę to jego decyzje jako konsumenta są zawsze obiektywne dla producenta.
         Rozumieli to Koreańczycy z KIA, wykorzystali i przez co dokonali rzeczy niemożliwej. Dokonali wręcz cudu.
         Ty i tobie podobni nie chcecie tego zrozumieć i widzicie złego Niemca. Więc nie będzie cudu; będziecie dostawali równo w Du*ę zawsze i wszędzie. A ja, dzięki wam, też.
         • cojestdoktorku Re: zysk i ideologia 02.01.21, 18:56
          zawsze silniejszy próbuje wykorzystać/bić słabszego
          gdybyśmy my byli silniejsi to my byśmy próbowali wykorzystac niemca, normalna sprawa

          chodzi o to by być tego świadomym i starac się przeciwdziałać, albo choc kibicowac tym co próbują to robić
          natomiast rozkładanie rąk, albo zaprzeczanie takim faktom równocześnie i strzelanie sobie samobójów typu "bojkotujemy Orlen" plus nadzieja ze Europa dowali jakieś finansowe sankcje na PIS to da się porównac tylko z sytuacją gdy mąż bije żone a ona w zamian tnie sobie łapy żyletką
          • zimna-wodka Re: zysk i ideologia 03.01.21, 00:35
           cojestdoktorku napisał:

           > zawsze silniejszy próbuje wykorzystać/bić słabszego
           > gdybyśmy my byli silniejsi to my byśmy próbowali wykorzystac niemca, normalna s
           > prawa

           I tak mów. Bo tak jest. Tylko zamiast biadolić o złym Niemcu trzeba budować swoją pozycję. Trzeba zrobić tak, żeby "made in Poland" trafiało i do Polaka i do Niemca. Na to trzeba lat ciężkiej pracy i konsekwencji.
           Ciekaw jestem jaka będzie promocja tych polskich elektryków , o ile powstaną. Pewnie "popatrz rodaku, to my, temi rencyma, w trudzie i mozole; zlituj się i kup, pokaż swój patriotyzm, dokop Niemcowi, wywal roczne zarobki dla biało-czerwonej". Przekona to kogoś?
           Ja bym gadał tak: "popatrz rodaku jacy byliśmy zdolni, ściągnęliśmy co najlepsze od Niemca i Japończyka; zorganizowaliśmy to tak, że udało się połączyć światową jakoś z polską ceną; pracowali dla nas najlepsi na świecie". A na dokładkę zamiast kombinować nad luksusowym vanem zrobiłbym coś czym będzie jeździć polska policja i będzie zadowolona. Parę tysięcy samochodów na drogach "na już" to dużo więcej niż spoty w tv.

           > chodzi o to by być tego świadomym i starac się przeciwdziałać, albo choc kibico
           > wac tym co próbują to robić.

           No to niech próbują to będę kibicował.

           > natomiast rozkładanie rąk, albo zaprzeczanie takim faktom równocześnie i strzel
           > anie sobie samobójów typu "bojkotujemy Orlen"

           Tak, to durnota.

           plus nadzieja ze Europa dowali ja
           > kieś finansowe sankcje na PIS to da się porównac tylko z sytuacją gdy mąż bije
           > żone a ona w zamian tnie sobie łapy żyletką

           A tu nie trafiłeś. Tu raczej baba nie kroi się żyletką tylko idzie na policję. Fakt - policja ma ją w Du*ie a nawet jeśli coś zrobi to mężulek przyłoży jeszcze lepiej. Tyle, że wychwalanie brutala pod niebiosa i deklaracje, że baba musi być bita i to lubi są jeszcze głupsze.

           Ale zaczynasz myśleć. Za jakieś 500-600 lat mi podziękujesz.
        • pepe49 tak 04.01.21, 05:04
         Zgadzam się.
         Ale bym rąk nie opuszczał.

         Obowiązuje te sama zasada, którą mieliśmy w poznańskiem w XIX w.
         - w tych dziedzinach, w których niemcy są najlepsi musimy być lepsi od nich.

         I byliśmy.

         Tylko wtedy pisano o niemcach z dużej litery.


         > "W 1976 r. w Niemczech uchwalono prawo, które nakazuje obsadzać połowę rad nadz
         > orczych w wielkich firmach przedstawicielami załogi wybieranymi zwykle przez zw
         > iązki zawodowe (w średnich firmach jedna trzecia miejsc w radzie trafia do prze
         > dstawicieli załogi).
         > ....
         > W niedawnym raporcie przygotowanym przez amerykańską uczelnię Massachusetts Ins
         > titute of Technology i Niemiecki Instytut Badań Nad Zatrudnieniem porównano śre
         > dniej wielkości niemieckie firmy, które miały pracowników w radach nadzorczych
         > z takimi, które ich nie miały. I okazało się, że te pierwsze miały o ok. 40 – 5
         > 0 proc. więcej warte długoterminowe środki trwałe (czyli maszyny, budynki itd.)
         > .
         > Inaczej mówiąc, pracownicy w radzie nadzorczej sprawiali, że firmy więcej inwes
         > towały. Płace rosły w takich firmach także bardziej, ale w takim samym stopniu
         > jak rosła produktywność.
         > ....
         > Pokazują w niej jak niemiecki rząd z jednej strony nawołuje do „uczciwej konku
         > rencji” między firmami z różnych krajów w Unii Europejskiej, czyli nie pomagani
         > a swoim własnym przedsiębiorcom przez krajowe rządy, z drugiej bez rozgłosu roz
         > wija działalność państwowego Banku Odbudowy (niem. KfW – Kreditantstalt für Wie
         > deraufbau).
         > To największy na świecie (wg udziału aktywów w PKB) państwowy bank wykorzystywa
         > ny do prowadzenia polityki przemysłowej. Wspiera kredytami branże i spółki z ga
         > łęzi, które politycy uważają za pożądane."
         >
         > www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/sekret-sukcesu-gospodarczego-niemiec/
         > u nas z jednej strony daje się Niemca za wzór, ale jak ktoś zaproponuje by powy
         > ższe niemieckie rozwiazania wprowadzić w Polsce to jest "socjalista nie rozumie
         > jący gospodarki kapitalistycznej"
         >
         >
         >
         >
         >
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 11:50
   cojestdoktorku napisał:


   > "Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich n
   > a polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedzi
   > ał,


   Drogi cjd, przytaczasz wypowiedz jakiegos Niemca do niemieckiego portalu ale bez lnku do jego oryginalnej wypowiedzi .
   Taki poral istnieje, fakt:

   kurt.digital

   To ten?


   Usilowalem w nim znalezsc, idac po nazwisku tego Niemca, ten artykul na ktory sie Ty powolujesz, nie udalo mi sie. Ja przyznaje jestem slaby googlarz, moze bys pomogl?
   Tak naprawde ta Twoja gazeta

   forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8055812,niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html

   powinna link do wypowiedzi podac, za trudne?

   Dlaczego to istotne, jak wyzej do pepe napisalem, przekonalem sie ze to co podobno w niemieckim artykule stoi ale podane przez polska gazeta czesto jest mniej czy bardziej przeklamane.
   Jak jest tutaj, nie wiem, chcialem sie przekonac ale tej wypowiedzi nie znalazlem.

   Ale zeby nie bylo nawet w tym co przytaczaszz jego wypowiedzi jest sporo racji ale interpretacja jest falszywa.
   • cojestdoktorku Re: Nauki z AD 2020 01.01.21, 13:43
    to nie jest moja gazeta, nie chce mi się weryfikowac źródeł
    chcesz coś bardziej potwierdzonego w relacjach niemiec z Polakami to masz tutaj:

    www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/190629750-KE-potwierdza-niemal-co-10-produkt-ma-podwojna-jakosc.html

    a Polacy mają tak ze lepsze wyślą do Niemiec a swoim sprzedadza gorsze
   • pepe49 źródło 01.01.21, 17:11
    Źródłem jest PAP, której pracownicy przeprowadzili rozmowę.


    www.pap.pl/aktualnosci/news%2C784228%2Cniemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html
    W wersji zrozumiałej jest tu:

    www.polskieradio.pl/400/7764/Artykul/2649716,Deutscher-Experte-Wir-haben-Polen-als-Land-der-billigen-Arbeitskraft-aufgebaut

    Na kurt.digital nic nie znalazłem. Hasło Polen dało filmik pokazujący, że w Polsce jest drożej około 20% niż w nikemczech.
    • jorl Re: źródło 01.01.21, 19:01
     pepe49 napisał:

     > Źródłem jest PAP, której pracownicy przeprowadzili rozmowę.
     >
     >
     > www.pap.pl/aktualnosci/news%2C784228%2Cniemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html
     > W wersji zrozumiałej jest tu:
     >
     > www.polskieradio.pl/400/7764/Artykul/2649716,Deutscher-Experte-Wir-haben-Polen-als-Land-der-billigen-Arbeitskraft-aufgebaut
     >
     > Na kurt.digital nic nie znalazłem. Hasło Polen dało filmik pokazujący, że w Pol
     > sce jest drożej około 20% niż w nikemczech.

     pepe popracowal, dziekuje. Ten "niemiecki expert" jest na tym filmie:

     kurt.digital/2020/08/31/mythos-billiges-polen-einmal-hin-alles-guenstig-drin/
     Odsluchalem jego, to znaczy ten film, uwazam ze PAP wlasnie z tego filmu sobie te madrosci napisal.
     A wiec najpierw ten film nakrecil jeden chloptys, Niemiec ale pochodzacy z Polski, umiejacy i po polsku. Jakos nie sadze zeby byl pracownikiem PAPu, taki YTobowiec tylko.
     Dalej. Ten Reinhard Petzold to jest byly DDRowiec siedzacy na panstwowym stanowisku w Frankfurt Oder zajmujacy sie ochrona konsumenta. Mamy takich w Niemczech, nic szczegolnego.
     Nie sa zadnymi expertami, on tez, od gospdarki, zajmuje sie jak co cenami. Poza tym jest z bylego DDRu, tez dostal w d.. po upadku komuny u nich, ma zal do kapitalizmu, nie zna sie nami wiec i piep.zy trzy po trzy.
     A teraz blizej jego slowy. O tym "zesmy Polske zajechali". Dodal ze jak DDR byla zajechana. Z DDRem bylo calkiem inaczej jak z Polska, DDR zostal przylaczony do BRD i ludziom tam wymieniono 1:1 ich ostmarki na westmarki. Zreszta duzo by trzeba bylo aby to wyjasnic jak bylo, ja mieszkallem 35lat w Berlinie Zachodnim, wiem doskonale jak bylo. Z Polska nie ma porownania.
     Nastepne. Ten chloptas pokazuje np. nic d czyszczenia zebow. Niemiecka, sprzedawana w Nemczech duzo tansza jak ta sama sprzedawana w Polsce. Ale tak naprawde nie sa te same, W Niemczech napisy na niej sa po niemiecku a Polsce po polsku. A to znaczy ze dla Polski trzeba osobno bylo drukowac opakowania, osobno pakowac. Tez jestem przekonany ze ilosc nici do zebow uzywanych w Polsce na glowe jest ogromnie mniejsza jak w Niemczech. Czyli ilosc tych nici do Polski od producenta w Niemczech jest wielokrotnie mniejsza ja te do Niemiec. A wiec te osobne opakowania, osobne pakowania daje spora roznice w kosztach. Po prostu malo czyscicie zeby nicmi w Polsce a wtedy koszty sa a wiec i cena musza byc wieksze.
     Tez jakis jogurt, niemiecki, znowu napisy po polsku. I znowu ile tych jogurtow idzie do Polski z Niemiec? 1%? Troche wiecej? I znowu osobne naklejki. Osobne kartony itd

     Ja dawno stwierdzilem ze w Polsce co lepszego, markowego to sie nie oplaca kupowac. Nie testuje tego za duzo ale raz zrobilem to. Kupuje czesto jak chce byc na sportowo rzeczy z firmy Camel Aktive. Te:

     www.activefashionworld.de/?gclid=CjwKCAiArbv_BRA8EiwAYGs23BroMRn5HkUC6oAebgGyXjDRj4G82jOqd1L70nq6q0Gy4e7vcS0CxBoCc5AQAvD_BwE
     Kiedys podczas pobytu w Polsce zobaczylem firmowy sklep Camela. Wszedlem, wszystko praktycznie drozsze jak w Niemczech. Dlaczego? Ano u mnie w Niemczech tego sie duzo sprzedaje, stoiska w domych handlowych gdzie camel sprzedaje sa samoobslugowe, w Polsce osobny sklep w ktorym stoi Pani, najczesciej sklep bez klienta bo za drogo dla Polakow. I wtedy, mimo ze koszty expedientki u mnie w Niemczech sa duzo wyzsze jak w Polsce, przez to ze w Polsce malo tego sprzedajecie, musi sie to w cenie odbic.
     Wszystko mniej wiecej co u mnie masowo sie sprzedaje, a wiec koszt na 1 sztuke przeliczajac koszty expedientek sa w Polsce drozej. Bo exepedientki u was podpieraja sciane tam gdzie sa drozsze towary. No bo to luxus u was, u mnie masowka. To samo jest ze slodyczami, pralinami. macie swoje wlasne, polskie, tansze, niemieckie raz musza miec po polsku opykowania, kosztuje, wozone sa malymi paczkami, u mnie kontenerami, to i macie niemieckie drozsze. A jak wam za drogie, nie musicie ich jesc, zdrowsi bedziecie, zeby dluzej potrzymaja bo nici i tak malo uzywace.

     Do tego jakos widze ze gospodarka rynkowa jest w Polsce, jako pojecie obca. Macie sieci supermarketow, napewno by konkurencja za duze zyski u jakiegosc gniotla, tak to dziala przeciez. A wiec jak jest to znaczy ze rynkowo.
     Dodam ze slyszalem jak to PiS pobiera podatki od duzych sieci. Te podatki placa przeciez Polacy przy kasie. I wlasnie macie drozej tez dlatego. Najlepiej wlasnie ten podatk nalozyc na towary importowane.


     Nikt na was nie czycha, kapitalizm, rynek pracuje prawidlowo, jak tak jest jak jest to znaczy ze byc powinno.
     Ale nic nie stoi na przeszkodzie abyscie w Polsce praliny produkowali i tansze i lepsze jak niemieckie. To naprawde nie HigTech, czemu tego nie robicie zamiast plakac na Swiat? Na Niemcow szczegolnie? Przeciez takie ogromne zyski maja z tych niemieckich pralin a wiec latwo konkurowac z nimi, prawda?

     Jeszcze raz na tym filmie sa dwa palanty, ten wasz expert Reinhard Petzold i ten chloptys co ten film zrobil. Zawracanie glowy.
     I oczywiscie w tym co PAP podal, a cjd cytowal, jest duzo wiecej jak ten looser Petzold powiedzial. Dodaliscie sobie aby bylo wam lepiej. Jak zwykle zreszta, typowe antyniemieckie zachowanie. Polskie. Korzystacie z tego ze tego filmu Polacy nie zrozumieja bo po niemiecku.
     • jorl Re: źródło 01.01.21, 19:19
      jorl napisał:


      > Jeszcze raz na tym filmie sa dwa palanty, ten wasz expert Reinhard Petzold i te
      > n chloptys co ten film zrobil. Zawracanie glowy.
      > I oczywiscie w tym co PAP podal, a cjd cytowal, jest duzo wiecej jak ten loose
      > r Petzold powiedzial. Dodaliscie sobie aby bylo wam lepiej. Jak zwykle zreszta,
      > typowe antyniemieckie zachowanie. Polskie. Korzystacie z tego ze tego filmu Po
      > lacy nie zrozumieja bo po niemiecku.
      >

      Zeby nie ta cholerna koronka to pojechalbym zaraz do Frankfuru/Oder i z tym DDRowskim looserem Petzoldem pogadal. Pokazalbym mu jak jego slowa sie po Polsce rozpelzly, po niemiecku, po polsku i po angielsku nawet. I bym mu przetlumaczyl jaki palant jest.
      Za glowe by sie chwycil. Ale moze niedlugo sie zaszczepie i to jeszcze zrobie.
     • jorl Re: źródło 01.01.21, 19:26
      I jeszcze do tego od cjd:

      forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8055812,niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej.html
      Cytat stamtad:
      Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej". W rozmowie z PAP mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieckie towary i podnoszą ich ceny.

      Ten looser Petzold nie wprowadza firm niemieckich na polski rynek a jest pracownikiem Biura Ochrony konsumentow we Frankfurcie/Oder. Jest na marnym etaciku, zyje z podatkow, cieszy sie ze chociaz to ma. Przeciez tam w tym filmie to wyraznie jest powiedziane.

      Tu macie to polskie antyniemieckie celowe klamstwo. Jedno z wielu zreszta. Nie potraficie inaczej jak klamac?
      • zimna-wodka Camel Active + zagadka 01.01.21, 20:27
       Toś mi bliski bo ja też jestem wielbicielem Camel Active. Nie wiem czemu ale tylko w ich ciuchach czuję się dobrze. Obserwacje z Polski potwierdzam. Przyznam, że kupuję na przecenach - z reguły jadą - 50%, jak się towar kończy to -30%.

       Ale myślę, że z tą ekonomiką tworzenia cen czy jakości to nie do końca masz rację. Nie jestem specem od marketingu ale to i owo słyszałem. W realu decydują badania rynku, preferencje konsumentów, bieżąca i zakładana pozycja rynkowa produktu, relacje z konkurencją.

       Polityka czasami też ale tylko w przypadkach strategicznych. Z powodów politycznych Włosi zabrali Pandę z Tych i wpierdzielili tam niszowy model Lancii. Ale politycy nie ustalają cen na półkach w Lidlu.

       A teraz zagadka - przypomniało mi się z wczesnych lat 90-tych.

       Nie każdy pali ale papierosa każdy widział. Składa się z białej bibułki zawierającej tytoń i filtra. Ten filtr jest czasami biały jak bibułka a czasami taki rudobrązowy z jasnymi cętkami.
       Był wielki międzynarodowy koncern. Produkował parę parę marek znanych na całym w świecie; w tym znane papierosy mentolowe.

       Te mentolowe produkowane na Europę i Amerykę Pn miały filtr biały a produkowane na Amerykę Pd miały filtr brązowawy. To nie był przypadek - taka była strategia producenta. Dlaczego tak?
      • cojestdoktorku Re: źródło 02.01.21, 11:15
       >Tu macie to polskie antyniemieckie celowe klamstwo. Jedno z wielu zreszta. Nie potraficie inaczej jak >klamac?

       po pierwsze, wszystkie media naciągają i kłamią (np. niemieckie o bezkonkurencyjnej niemieckiej motoryzacji), jeśli tylko tyle "spisku" w artykule Ci się udało znaleźć to naprawdę niewiele

       po drugie 49% udziałów w forsalu ma niemiecko - szwajcarska spółka, więc jeśli uznajesz ze kłamią to nie Polacy ale polako-niemco-szwajcarzy

       czekam aż zabierzesz się za obalanie KE twierdzącej ze faktycznie Niemcy oszukują na jakości, przypomnę:
       www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/190629750-KE-potwierdza-niemal-co-10-produkt-ma-podwojna-jakosc.html

       no i czemu Ty tak bronisz Niemca? gdzie się urodziłeś? do tej narracji którą w tym wątku pociągnąłem (artykuł jest tylko przypadkowym na bieżąco znalezionym "podparciem")
       a więc konieczności dbania o swoje kraje i ziomków bez wzgledu na ich przekonania polityczne właśnie dlatego że kapitał ma narodowość chyba doskonale pasujesz jako negatywny przykład, boś Ty przecież słowianin co broni nowych Panów?
     • pepe49 w której minucie filmu słuchać 02.01.21, 10:30
      W której minucie filmu mówi pan Petzold to, co PAP przytaczała?
      > Jeszcze raz na tym filmie sa dwa palanty, ten wasz expert Reinhard Petzold i te
      > n chloptys co ten film zrobil. Zawracanie glowy.
      > I oczywiscie w tym co PAP podal, a cjd cytowal, jest duzo wiecej jak ten loose
      > r Petzold powiedzial. Dodaliscie sobie aby bylo wam lepiej. Jak zwykle zreszta,
      > typowe antyniemieckie zachowanie. Polskie. Korzystacie z tego ze tego filmu Po
      > lacy nie zrozumieja bo po niemiecku.
      >
     • jorl Re: źródło 03.01.21, 19:37
      Najpierw jeszcze raz ten film
      kurt.digital/2020/08/31/mythos-billiges-polen-einmal-hin-alles-guenstig-drin/

      jorl napisał:


      > A wiec najpierw ten film nakrecil jeden chloptys, Niemiec ale pochodzacy z Pols
      > ki, umiejacy i po polsku. Jakos nie sadze zeby byl pracownikiem PAPu, taki YTob
      > owiec tylko.

      Ten chloptas, ur. 1993r, jest studentem dziennikarstwa w Dortmundzie, nazywa sie Miguel Kaluza. Samo nazwisko mowi ze z Polski pochodzi. Widac na koncu tego filmu ze tak sie nazywa.
      Czyli zaden dziennikarz z PAP.


      > Dalej. Ten Reinhard Petzold to jest byly DDRowiec siedzacy na panstwowym stanow
      > isku w Frankfurt Oder zajmujacy sie ochrona konsumenta. Mamy takich w Niemczech
      > , nic szczegolnego.

      Musze siebie sprostowac, przejrzalem ten film dokladnie i ten looser Petzold jest z jakiegos Instytuty niemiecko-polskiego. Nawet nie wiedzielem ze dla DDRowskich looserow z moich podatkow takie etety stworzono, takich bym wypieprzl z etatu niech zabiera sie za pracy w kapitalizmie nie na panstwej posadzie. W koncu chcial Zjednoczenia czyli kapitalizmu w DDRerze wiec takim dalbym dorzywotni zakaz pracy w komnie czyli na panstwowych posadach.

      Ale Petzold zajmuje sie wlasnie cenami w Polsce i w Niemczech, dlatego ten Kaluza polazl do niego. No bo na cenach ich roznicach powinien sie znac.


      > Nie sa zadnymi expertami, on tez, od gospdarki, zajmuje sie jak co cenami. Poza
      > tym jest z bylego DDRu, tez dostal w d.. po upadku komuny u nich, ma zal do ka
      > pitalizmu, nie zna sie nami wiec i piep.zy trzy po trzy.

      Sam wyglad tego tlusciochy Petzolda mowi ze looser. Lazi przez most do Slubic i wpierd.la w Polsce te tluste obiady. I kupuje tam zarcie bo zarcie w Polsce jest tansze jak w Niemczech.
      A wiec zaden kapitalistyczny expert, urzednik panstwowy.

      W tym filmie jest Petzold 11:13-13:47 i 14:36-15:00


      Ale znalezlem polskie video gdzie o tym Petzoldzie tez mowa:
      www.youtube.com/watch?v=UOFp2jXgMRI
      I to juz nie jest drogi cjd jakas niemiecko-szwajcarsko-polska gazeta a Twoj 100% polski rzadowy kanal TV. Bo TVP Info czyli Twoja propaganda rzadowa.

      I tam najpierw tego urzedasa nazwali przedsiebiorca niemieckim! Klamstwo oczywiscie.

      Nastepnie jego pokazano w Info TVP wycinkiem z filmu tego chlystka Kaluzy. Ale wycieto z filmu tego Kaluzy Kaluze i pozostawiono tylko tego Pezolda dla INF TVP . Dlaczego? Jasne, bo by sie manipulacja wydala bo byloby widac tego chlyska Kaluze i trzeba byloby powiedziec ze ten Kaluza to dziennikarz PAPu. Az tak klamac nie chcieliscie. Moglby Kaluza ten INFO TVP zobaczyc i zaprotestowac ze nazwaliscie go dziennikarzem PAP.
      Najpierw tlumaczono co Petzold mowil, mniej wiecej dobrze ale potem powiedziano:
      "chwile pozniej w rozmowie z dziennikarzem PAP dodal". Tu juz nie pokazano jego gadajacego a pokazano tylko tekst co mial niby powiedziec. A wiec jako ze to bylo "chwile pozniej" a gadal z tym Kaluza ale tego na 33' nie pokazano jak mowi. Dlaczego? Bo u Kaluzy mozna posluchac i wcale tak nie powiedzial.


      To nie pierwszy raz jak widze jak wasza TV, ta rzadowa klamie. I to celowo. Cel jest rozpalac nastroje antyniemieckie. Z tym ze ja wam mowie ze sie na tym wysypiecie. Bo moi politycy maja napewno wlasciwe oceny waszej propagandy. I doszli do wniosku ze sie do Unii nie nadajecie. Dlatego zabrane beda wam subwencje itd.

      Co do roznic w cenach to ten palant Petzold z chlystkiem Kaluza ani slowa nie zajakneli sie ze napisy na tych produktych w Niemczech i w Polsce sa rozne. Kazdy w swoim jezyku. A to znaczy, pisalem, duzo wiekszy naklad na produkty do Polski bo przeciez malutki % tych samych produktow idzie do Polski w stosunku do sprzedawanych w Niemczech. Macie plyciutki rynek po prostu. Oczyxwiscie wasza propagandowa polska INFO TVP tez o roznych nadrukach na tych samych produktach ani slowa

      Ale tego jeszcze nie odpuszcze, moze jutro sie zajme tym dalej.
      • pepe49 czy pan Kaluza jest z PAP? 04.01.21, 04:57
       Ponieważ PAP podaje, że przeprowadziło rozmowę z panem R. P. Ale nie podaje filmu jako źródła do rozmowy.
       Więc może film sobie a PAP sobie?

       Albo gdybyśmy mieli rozmowę PAP z p. P.
       Wtedy wszystko byłoby prawidłowo.

       Zresztą, Pan przyjmuje założenie, że PAP kłamie.
       Ja zaś, że przekazuje czego się dowiedział.

       Dla mnie jest więc sprawa rozmowy w porządku, oburzający pozostaje temat poruszony w rozmowie.
       Now Dang Nach Osten.
       O czym szeregowi niemcy nie mieli pojęcia, w swoim czasie. Ale "kapitanowie niemieckiej gospodarki" mieli pojęcie.

       Czy pan P. jest człowiekiem przegranym?

       Reinhard Petzold
       Geschäftsführer DePoWi GmbH
       DePoWi GmbHAkademie für Staats- und Rechtswissenschaften Potsdam-Babelsberg
       Cottbus und Umgebung, Deutschland

       Taki führer od robienia interesów, w wolnym przekładzie. Co to za interesy?
       PAP pisze wprost, że lokomocyjne. Mamy firmę z niemiec tam, a potem ją mamy tu. Interes zrobiony.
       Tak?
       • jorl Re: czy pan Kaluza jest z PAP? 04.01.21, 11:05
        pepe49 napisał:

        > Ponieważ PAP podaje, że przeprowadziło rozmowę z panem R. P. Ale nie podaje fil
        > mu jako źródła do rozmowy.
        > Więc może film sobie a PAP sobie?

        Dalej nie dociera drogi pepe?
        Mamy dwa filmy, ten niemiecki nakrecony przez Kaluze, dokladnie Kaluza gadal a jego kolega Niemiec nakrecal jego. Kaluza gadal bo Niemiec ale po polsku tez umie, pochodzi z Polski.

        kurt.digital/2020/08/31/mythos-billiges-polen-einmal-hin-alles-guenstig-drin/
        I polskie INFO TVP
        www.youtube.com/watch?v=UOFp2jXgMRI
        I co? W tym INFO TVP jest zaraz na poczatku 0:00..0:33 jest pokazany ten Petzold. I w tym Kaluzy duzo dluzej. U Kaluzy jest to co w INFO TVP od 14:36 w TVP INFO tylko kilka sekund, na poczatku. Moze chcesz zaprzeczyc ze to nie jest ten sam film drogi pepe??? Ten sam burdel na stoliku u tego loosera, ta sama szklanka wody ten sam mikrofon przyczepiony na tej samej koszuli Petzolda, takie samo ulozenie jego wlosow.
        Teraz ktory film byl najpierw nagrany. A wiec wracamy do kurt.digital, link wyzej, stoi tam nad filmem napisane:

        Ein Film von Florian Rendchen und Miguel Kaluza. Gedreht vor der Corona-Pandemie.

        Po hitlerowsku wiec przetlumacze:
        "film od Floriana Rendchen i Miguela Kaluzy. Nakrecony przed epidemia Korony"

        Ten film Kaluzy jest sprzed 2020r, lato 2019. To jest oczywiste jak sie ten film widzi bo wszyscy laza bez namordnikow przeciez. Chodzby dlatego jest to dowod ze film co najmniej rok stary.

        A co mowi INFO TVP? Ano film wstawiony przed paru dniami, widac tez po pasku lecacym na dole gdzie mowa o Narodowej kwarantannie ze nagrany jest tez kilka dni temu.

        A wiec INFO TVP ukradlo z flmu Kaluzy ten fragment a nie odwrotnie. Ukradlo bo fragment jest identyczny ale Kaluzy nakrecil Kaluza go przed Koronka, latem.

        A teraz dalej:
        W 0:29 INFO TVP polski propagandysta powiedzial ze "w chwile pozniej rozwinal dla PAP.." Czyli po tym fragmencie co Petzolda bylo widac, w chwile pozniej, powiedzial to co juz nie zostalo pokazane jak Petzold mowi a text jest na ekranie pokazany.Patrz 0:33. A wiec jak? Kaluza rozmawial z Petzoldem, w pare sekund pozniej dziennikarz PAPu usiadl zamiast Kaluzy, bo przeciez "w chwile pozniej" i Petold powiedzial co juz nie tlumaczyliscie z jego wypowiedzi a wydrukowaliscie. Dlaczego? Bo tak nie powiedzial akurat.
        Nalamaliscie i to celowo.


        I jeszcze wasz INFO TVP propagandysta tu naklamal. W pierwszych sekundach tego flmu, link patrz wyzej, powidzial "Kilka dni temu, niemiecki przedsiebiorca Petzold zajmujacy sie polsko niemieckimi realacjami w praktyce..."

        A wiec jak kilka dni temu to moglo byc najwczesniej w polowie grudnia 2020. Patrz wyzej, pokazalem. A przytoczony byl wycinek z filmu Kaluzy sprzed czasu koronki, lato 2019. To nie kilka dni temu a kilkaset. Nastepne klamstwo waszej polskiej rzadowej propagandy.        > Albo gdybyśmy mieli rozmowę PAP z p. P.
        > Wtedy wszystko byłoby prawidłowo.

        To przytoczcie rozmowe z PAPem, narazie przytoczyliscie, ukradliscie bo bez podania zrodla, copyright sie klania, filmowy fragmencik rozmowy Kaluzy z Petzoldem z lata 2019r. I jak wyzej twierdziliscie, juz bez filmu, ze w pare chwil po tym fragmencie co podaliscie, powiedzial Petzold PAPu to co juz na zywo nie tlumaczyliscie a tylko jakby zacytowaliscie. Oczywiscie wydlubujac sobie to z wlasnego nosa bo chwile puzniej u Kaluzy tego nie bylo slychac.

        No narazie tyle.
        • pepe49 Re: czy pan Kaluza jest z PAP? - temat wywiadu 04.01.21, 23:52
         Ten sam burdel na stoliku u tego loosera, ta sama szklan
         > ka wody ten sam mikrofon przyczepiony na tej samej koszuli Petzolda, takie samo
         > ulozenie jego wlosow.


         > W 0:29 INFO TVP polski propagandysta powiedzial

         ...
         > Nalamaliscie i to celowo.
         >
         >
         > I jeszcze wasz INFO TVP propagandysta tu naklamal. W pierwszych sekundach tego
         > flmu, link patrz wyzej, powidzial "Kilka dni temu, niemiecki przedsiebio
         > rca Petzold zajmujacy sie polsko niemieckimi realacjami w praktyce..."
         >
         > A wiec jak kilka dni temu to moglo byc najwczesniej w polowie grudnia 2020. Pat
         > rz wyzej, pokazalem. A przytoczony byl wycinek z filmu Kaluzy sprzed czasu koro
         > nki, lato 2019. To nie kilka dni temu a kilkaset. Nastepne klamstwo waszej pols
         > kiej rzadowej propagandy.
         >
         >
         >
         >
         >
         >

         ukradliscie bo bez pod
         > ania zrodla, copyright sie klania, filmowy fragmencik rozmowy Kaluzy z Petzolde
         > m z lata 2019r. I jak wyzej twierdziliscie, juz bez filmu, ze w pare chwil po t
         > ym fragmencie co podaliscie, powiedzial Petzold PAPu to co juz na zywo nie tlum
         > aczyliscie a tylko jakby zacytowaliscie. Oczywiscie wydlubujac sobie to z wlasn
         > ego nosa bo chwile puzniej u Kaluzy tego nie bylo slychac.


         Ja na to powiem tak.
         Po pierwsze, powtórzę, co napisałem:

         Dla mnie jest więc sprawa rozmowy w porządku, oburzający pozostaje temat poruszony w rozmowie.
         Now Dang Nach Osten.
         O czym szeregowi niemcy nie mieli pojęcia, w swoim czasie. Ale "kapitanowie niemieckiej gospodarki" mieli pojęcie.

         Czy pan P. jest człowiekiem przegranym?

         Reinhard Petzold
         Geschäftsführer DePoWi GmbH
         DePoWi GmbHAkademie für Staats- und Rechtswissenschaften Potsdam-Babelsberg
         Cottbus und Umgebung, Deutschland

         Taki führer od robienia interesów, w wolnym przekładzie. Co to za interesy?
         PAP pisze wprost, że lokomocyjne. Mamy firmę z niemiec tam, a potem ją mamy tu. Interes zrobiony.
         Tak?


         - Po drugie, sprawa o naruszenie copyright i nakłamanie to jest kryminał i będziemy mieć to w sądzie od pp Petzolda, Kaluzy i kurt.digital.
         Chyba, że nie było kłamania i p. Petzold powiedział co powiedział.

         - Po trzecie. Polska rządowa propaganda to jest moja rządowa propaganda, w odróżnieniu, np. od niemieckiej rządowej propagandy.
         Którą nam w Polsce prowadzą niemieckie firmy medjalne.
         Właśnie Onet się wzruszył niedolą niemieckich bestji z Wehrmachtu na Boże Narodzenie 1942. Na froncie sowjeckim.

         Potem tutejszy dlaniemiecki pracownik, pan Bartosz Węglarczyk, führer od Onetu, przeprosił.
         Wcześniej przepraszał za zilustrowanie artykułu o Polkach uprawiających zoofilję z niemieckimi bestjami z Wehrmachtu zdjęciem Polki, pani Marji Brodackiej, członkini organizacji podziemnej PLAN, prowadzonej na zabicie w Palmirach. Pod rękę. Bestje nazywają to Deutsche Kultur.
         Nie wydała nikogo, pomimo tortur. Tyle wiadomo.

         Rozmowa z Panem jest cenna, ma Pan wiele doświadczeń, potrafi Pan zidentyfikować ludzi, którzy prowadzili tzw. dezindustrializację Polski w latach 1990-tych.
         Potrafi Pan pokazać swoje doświadczenia.

         Ci teraz próbują to odwrócić. Ogromnie powoli. Trzeba im pokazywać palcem i, jak ja to nazywam, kopać ich ciągle w siedzenie.
         Niech Pan zakłada wątek i pisze na ten temat, zamiast się awanturować o nic.


  • jorl Re: Nauki z AD 2020 03.01.21, 19:45
   cojestdoktorku napisał:


   > popyt na niemieckie towary w niemczech jest z pewnoscią większy niż popyt na ni
   > emieckie towary w Polsce
   > ceny w krajach bogatszych niż Polska są generalnie wyzsze niż w Polsce, wiec do
   > dając jedno do drugiego wychodzi ze niemieckie towary w Polsce powinny być tańs
   > ze ze wzgledu na mniejszy popyt oraz ze względu na próbe dopasowania się do mni
   > ejszej siły nabywczej społeczeństwa

   Co takiego???
   Zawsze produkcje maloseryjne, logistyka ich transportu jest w przeliczeniu na sztuke wieksza jak w masowce. To sa podstawy gospodarki rynkowej. I do tego jak rynek Polski na te same produkty jest np. 2% tego co sie w Niemczech sprzedaje to tak naprawde wasz rynek jest praktycznie nieistotny. Ale propozycje macie kupic, jak nie chcecie bo za drogo, tez dobrze. Ale ze stratami sie wam nie bedzie sprzedawalo. Taki rynek sie olewa.

   Ja nie wiem jak kapitalizmu, rynku, tak durnie mozna rozumiec jak Ty drogi cjd. Ale to nic dziwnego, mielismy juz idiotyczna produkowanie w bankach prywatnych pieniedzy u Ciebie i sporo innych rzeczy.
   Obudz sie cjd!
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 16:25
   pepe49 napisał:

   > 20 lat temu usłyszałem od hurtownika historyjkę: polski producent policzył i mu
   > wyszło, że zrobi produkty niemieckiego w Polsce 2x taniej. Dodatkowo odpadnie
   > transport, logistyka. Zaproponował to niemieckiemu dyrektorowi. Usłyszał:
   > - czy Pan sobie wyobraża, że zabiorę pracę niemieckim robotnikom?
   >
   > Takie doświadczenie pepego.

   A wiec drogi pepe, ta wypowiedz Twojego niemieckiego dyrektora na ktorej sie opierasz jest idiotyczna. Jest pare mozliwosci:
   1. Ty pepe, zle uslyszales albo klamiesz ze to uslyszales. Jak INFO TVP klamie, klamiesz Ty.
   2. Ten polski dystrybutor naklamal. Np. aby sie pochwalic jaki bylby byznesmen ale wstretni hitlerowcy mu nie dali
   3. A nawet jak tak bylo rzeczywiscie jak napisales i ten Niemiec to powiedzial to ten Niemiec jest balwan.

   A teraz dokladniej. Polska, i wszystkie kraje Ostblocku tak naprawde, po przejsciu na kapitalizm od tego 1989r staly sie krok po kroku w coraz wiekszym zakresie krajami Montownii im. Balcerowicza. Do Polski itd jada polprodukty z np. Niemiec, maszyny, ciagi technologiczne, dokumentacja i wy w Polsce dostarczacie prosta sile robocza i zaiwaniacie na tych maszynych produkujac towary przez Zachod opracowane i wysylacie je spowrotem. Ok 65% exportu polskiego tak wyglada, w jedna strone jada podzespoly, dokumentacje, maszyny itd w Polsce sa w Montowniach im. Balcerowicza montowane, czesc z podzespolow jest produkowana w Polsce i znowu na maszynach zachodnich na zachodniej dokumentacji. Te gotowe juz towary jada na Zachod praktycznie wszystkie, np w samochodach chyba jest tego 95% calej produkcji z Polski. Tak samo wyglada na Wegrzech czy w Bulgarii, tam ich export z Montownii jest nawet 80% calego exportu. Aby w Polsce itd to produkowac "zabrano" miejsca pracy np. w Niemczech, ale jakos nie narzekamy na brak miejsc pracy w Niemczech, w Niemczech konstruuje sie te maszyny na ktorych w Polsce sie produkuje, do tego potrzeba i robotnikow oczywiscie aby je budowac, poza inzynierami. U was w Polsce np. inzynierow nie potrzeba tak naprawde, a conajmniej potrzeba sladowe ilosci. Jak maja wykonywac to co inzynier powinien robic.
   Dlatego wlasnie zadowolony jestem ze z Polski wyemigrowalem bo moglem robic to co inzyner powienien i co lubie. Czyi konstruowac urzadzenia. Jestem inzynieram. A moi koledzy tez inzynierowie po 1989r przestali konstruowac. Wszyscy, a niektorzy byli tez dobrzy, naprawde. Taki model gospodarki w 1989r wtedy wybraliscie.
   I te Montownie im Balcerowicza w Polsce sa nie tylko VW, Opla i takich duzych ale to sa tysiace i duzo mniejszych firm i z Niemiec. Firma w ktorej w Niemczech konstruowalem 35+ lata moja elektronike przemyslowa, pareset ludzi, nawet sie zastanawiala czy w Polsce nie otworzyc Montowni ale zarzucilismy ten pomysl bo u nas serie tych samych urzadzen sa za krotkie. 100/rok, jak 1000/rok to juz naprawde duzo. Zato mnostwo roznych. Ale znam osobiscie firmy podobnej wielkosci jak ta w ktorej do niedawna pracowalem ktora w Polsce miala Montownie. Bo mieli duzo mniej urzdzen do produkcji zato dluzsze serie. Np. 10-30tys/rok. I wtedy im sie to oplacalo wyslac do produkcji do Polski czyli zalozyc tam filie produkcyjna. Bo jestescie duzo tansi jako robotnicy a wiec nawet te transporty wte i wewte, jezdzenia do Polski aby widziec czy wszystko jest w porzadku, sie oplacalo.
   Wracajac drogi pepe do Twoje dyrektora niemieckiego sam rozumiesz ze nawet jakby Punkt 3 byl prawdziwy to by tylko znaczylo ze ten niemiecki dyrektor jest balwan bo tysiace firm z Niemiec produkcje do krajow bylego Ostblocku poprzenosilo. I sie nic nie stalo, bezrobocie mamy historycznie, liczac ostatnie 30 lat male. OK, przed Koronka ale to oczywiste dlaczego.
   Dotarlo drogi pepe? Narazie to, ale ugor na te tematy to widze macie w Polsce niezaorany. No ale jak macie takie INFO TVP jako podstawe dla rozumienia gospodarki i geopolityki to nic dziwnego.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 17:09
   pepe49 napisał:

   > Pan Szłapka z partji Nowoczesna, po kupieniu przez Orlen gazet i portali od nie
   > mieckiej firmy oświadczył, że na benzynowej stacji Orlenu już jego noga nie pos
   > tanie. Ponieważ Orlen jest polską firmą państwową, zaś państwem polskim rządzi
   > PiS, na temat PiSu zaś pan Szłapka ma odruch wymiotny.

   E tram fajnie ze wasz rzad te gazety kupil. Bedziecie w Polsce mogli szerszym frontem propagowac klamstwa takie jak te z INFO TVP jak to juz znane i Tobie:

   www.youtube.com/watch?v=UOFp2jXgMRI

   Propaganda bedzie szczelniejsza.

   I w ten sposob przygotowywujecie spoleczenstwo na obciecie subwencji unijnych bo juz teraz wroga pokazujecie, i tak krok po kroku osiagniecie akceptacje polskiego spoleczenstwa do Unii z poziomu teraz z 80% do np. 40%.
   Jak zabraknie kasy unijnej, bo bedzie zabrana, przekonacie nawet i dorote ze Unia, Niemcy zla bardzo zla. I bedzie git.
   Montownie im Balcerowicza w Polsce zostana, tylko Polacy beda tansi bo PLN spadnie radykalnie, fakt, pojawia sie granice, ciezarowki w kolejkach ale przed Schengen tez tak bylo. Oplaci sie i tak.
   Oplaci sie tez bo Polacy unijni ktorzy teraz w Niemczech maja socjalne prawa jak Niemcy, Unia, te prawa straca, beda tansi. A beda pracowali bo zyc trzeba. To tak jak teraz polacy w UK od 1.1.2020 maja.
   A jak sie obrazicie na Montownie im. Balcerowicza tez OK. Miliony bezrobotnych bedziecie mieli. A my przeniesiemy Montownie do innych krajow. Ostatnio widze ze Afryka sie budzi, taka np. Angola zaprasza. Tam juz dzieci do szkol chodza, nie analfabeci, chetnie beda zapychac w Montowniach. I przy tym podnosic stan cywilizacyjny. Swoj.
   Tak ze jedzcie dalej z ta antyunijna i antyniemiecka propaganda. Skutki Polexit, a realnie jak wyzej opisalem.
   • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 17:56

    Ty Niemczuch ales sie rozgadal !

    Tobie to dopiero unijni faszysci zrobili galerete z mozgu ...

    Zeby tak Dorote i jej lizydupcow do montowni im. Balcerowicza wyslac !!!!?! wink

    Szwaby juz tak maja, ze zapominaja o ostatnim wpierdol, militarnym i finansowym ale zawsze sie przeliczali w swojej bucie.

    Podnies jeszcze hardziej glowe a zawadzisz o znowu lecace na was bomby, tym razem nuki bo juz nie jestescie nikomu potrzebni, nie macie zadnej armii, macie za to lawine dlugow i inwazje Kutna Kinte.

    Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny." - Winston Churchill.
     • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 19:04
      Sadzisz, ze mozna lepiej poznac wroga pozostajac glupim wsrod przegranych ale swoich?

      Powtarzajac te same ciagle bledy na bazie polskiego romantyzmu, wywijania szabelka albo wiary, ze pomoga ci Niemcy w masce Unii (Niemczuch wlasnie ci powiedzial, ma was za nic), slowianie Rosjanie czy polscy Zydzi?!

      Nie ma zmiluj !

      Jest interes do zrobienia i im lepiej zrozumiesz swoja marna w tym pozycje i ulozysz sie tymi co na tobie zarobia to o tyle przetrwasz.

      Mnie tam rypka czy Dorota i jej debilowate pedaly wola upadlac sie w montowni im. Balcerowicza w Generalnej Guberni lub na robotach przymusowych u Szwaba czy w zydowskiej szwalni w Polin lub sprzatac u pejsatych na Bruklinie to wolna droga lub wierzyc, ze ich emerytury czy oszczednosci jeszcze istnieja!

      Bo trzeciej opcji NIE MA, reszta to szwabska, zydowska i rydzykowa fatamorgana, otumaniacze, zawszale koce i szklane paciorki.

      Badz realista, Mateusz, spojrz dookola i cynicznie nie udawaj, ze nie wiesz GDZIE i DLA KOGO juz pracuje wieksza czesc POlakow... sad

    • damkon Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 19:47
     Podnies jeszcze hardziej glowe a zawadzisz o znowu lecace na was bomby, tym razem nuki bo juz nie jestescie nikomu potrzebni, nie macie zadnej armii, macie za to lawine dlugow i inwazje Kutna Kinte.

     LBS, czy Ty na prawdę na trzeźwo wypisujesz te swoje mądrości?
     Co to są za komentarze???? Że Niemców powinno się bombardować?

     Chłopie, Ty już nie masz kilkunastu lat, żeby wypisywać aż takie farmazony....
     Wszystko można zrozumieć, emocje, nastroje, antypatie, ale gość w Twoim wieku, powinien mieć zdecydowanie więcej klasy, że o wiedzy nawet nie wspomnę...
     Nie sądzisz, że kiedyś przychodzi odpowiedni czas w życiu każdego faceta (LBS-a również), żeby do szafy odłożyć swoje przykrótkie spodenki...
     • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 20:17
      Cieciu, skup sie w koncu bo znowu nie zalapales o co kaman.
      (dla ulatwienia ci zrozumienia zalaczam dokladnie ta sama mysl wypowiedziana prostszymi slowami)
      Czemu do rzadzenia zawsze tak rwa sie debile ?! smile

      To nie ja, to Churchill i doszedl on do takiego wniosku juz w bardzo dojrzalym wieku
      wiec naprawde glupio by wygladal w krotkich spodenkach wink

      A jak tam na tobie leza, twoje krotkie spodenki hmmm ... prowincjonalny medrco wink
      • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 20:28
       lastboyscout napisał:

       Panienka przestała się dąsać? To miłe.
       Bombardowanie złych Niemców dobrym Gustlikiem jest w sam raz na możliwości śrdenio rozgarniętych pensjonarek.

       PS. A czy Panienka już uporała się z menstruacją?
       • damkon Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 21:18
        Panienka przestała się dąsać? To miłe.

        Niech on tam się dąsa albo obraża, to w końcu jego sprawa, ale jak widzę, że stary nabzdyczony dziad, który przesiaduje bezproduktywnie całymi dniami na forach internetowych, wypisując te swoje pseudo-mądrości o tym jak to powinno się bombardować inne narody, to nawet, ktoś tak cierpliwy i wyrozumiały, jak ja ma dylemat, czy nie zareagować...
        • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 22:06
         jak ja ma dylemat, czy nie zareagować...

         Do dziela !
         Nie stac cie nawet na pozew.
         Moja ostatnia sprawa, w ktorej smiec mnie ponizyl trwala ponad 10 lat i kosztowala takiego palanta jak ty pieniadze jakich nawet nie widziales.
         Pierdol sie, cieciu.
         • damkon Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 22:30
          Do dziela !
          Nie stac cie nawet na pozew.          strasznie to głupkowate, co wypisujesz...

          Jaki pozew? Po co mi pozwy, z jakimiś internetowymi mądralami pokroju LBS-a, czy jemu podobnym? Naprawdę myślisz, że ja nie mam nic innego do roboty, tylko zakładać pozwy, każdemu w Internecie, kto zwyzywa mnie od cieci czy kretynów?
          • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 23:23

           Damkon. dam ci naprawde przyjacielska rade.

           Nie utozsamiaj !

           Uwierz, naprawde uwierz, ze jest mi zupelnie obojetne co myslisz/myslicie o mnie: o tym co pisze, jak pisze, ile pisze, kiedy pisze, do kogo pisze, skad pisze itp.

           To tylko wasza polaczkowa, prowincjonalna mentalnosc i kompleksy od stuleci nakazuje wam martwic sie:

           co ludzie o mnie mysla, co ludzie powiedza jak to powiem czy zrobie !

           To Polska wlasnie.
           Mnie/nas to nie dotyczy jak napisal Glowacki, pokazal Zaorski a przekazal Linda.

           Jezeli to w ogole mnie czytacie to znaczy, ze was to boli a wiec przyznajecie mi racje bo przeciez nikt normalny nie bralby pod uwage czegos nieprawdziwego, a tymbardziej kogos, kto sie myli.

           Pomysl! Dlaczego w ogole mialbym, ktokolwiek mialby brac pod uwage co mysli jakis wiesniak czy wiesniara z jakiegos nic nie znaczacego kraju, ktorzy wmawiaja sobie, ze sa medrcami, wybrancami???

           Nie wierzysz mi, przyjrzyj sie np. Kadilakowi, odkladajac na bok jego wulgarnosc.

           Po nim czuc, ze zna swoja wartosc, ja bardzo cenie za jego praktyczna madrosc, zasady, choc to trudne do uwierzenia w przypadku takiego chama, ten cham ma gdzies pod spodem wiecej czlowieczego ciepla niz wy wszyscy razem wzieci, pieprzone, rozowe wyksztalciuchy.
           I Kadilak tez nie dba.
           On, jak ja i wielu pozostalych emigrantow tutaj mamy w dupie wasze opinie i kompleksy.
           Gadajcie na temat a nie nasz temat poniewaz tylko sie tym sami osmieszacie.

           Po prostu raz na zawsze odwalcie sie ode mnie i sami pocieszajcie sie wzajemnie w waszym prostackim towarzystwie wzajemniej adoracji i antyamerykanskiej dewiacji wink

           Bez odbioru.
        • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 00:16
         damkon napisał:

         > Niech on tam się dąsa albo obraża, to w końcu jego sprawa, ale jak widzę, że st
         > ary nabzdyczony dziad, który przesiaduje bezproduktywnie całymi dniami na forac
         > h internetowych, wypisując te swoje pseudo-mądrości o tym jak to powinno się bo
         > mbardować inne narody, to nawet, ktoś tak cierpliwy i wyrozumiały, jak ja ma dy
         > lemat, czy nie zareagować...

         Nie przesadzaj. Robisz podstawowy błąd traktując naszego przyjaciela poważnie. Tak mi się przypomniało:
         LBS to nick od pewnego filmu. Sam nasz przyjaciel zamieścił, w swoim czasie link do fragmentu, który miałby go reprezentować. Obejrzałem, po to w końcu był a i nieco tłumaczył z kim mamy przyjemność.

         Siedział sobie DOBRY na krześle, związany a ZŁY go okładał po twarzy. DOBRY nie reagował, ZŁY walił coraz mocniej, co raz bardziej wściekły a DOBRY nic. Żadnego wrażenia to na nim nie robiło, zapewne wiedział, że moralne racje są po jego stronie, jest zwycięzcą niezależnie pod okoliczności więc trwał w pogardliwym milczeniu. Aż przyszedł TEN moment; DOBRY zerwał więzy, walnął ZŁEGO z byka, raz a dobrze. Pokazał wszystkim co potrafi a wszyscy się zachwycili.

         Co wymagasz od dorosłego faceta, który epatuje się takimi bzdetami. Umysłowość dziesięciolatka przekonanego o własnej wielkości - bo on też może, ze łba, przynajmniej przez internet.
         Wyznam ci , że czasem mam wyrzuty sumienia bo szydzenia z najgłupszego w klasie to nie jest piękna sprawa. Ale nie mogę się powstrzymać; trudno, nie jestem doskonały.

         Więc wrzuć na luz, damkonie.
         • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 03:11
          No, Nalog, wyrabiasz sie ! Tyle milych slow jeszcze nie uslyszalem na tym forum smile
          I to samo potwierdza Ciec Dyzurny Choc Durny !

          Rzeczywiscie to najwieksze szczescie zachowac w sobie swobode mlodosci, niewielu moze czuc sie tak wolnym, to w zyciu rzecz bezcenna.
          To dokladnie odwrotnie niz zgorzknialosc, zgredowatosc i zlosliwosc ludzi starych, zapijaczonych, przegranych, ktorzy tak paskudnie widza swiat i ludzi aby czuc swoja zbednosc, zadnosc, lepiej czuc sie w towarzystwie kostuchy.
          To juz wiesz dlaczego nie jestes w stanie mnie zrozumiec ? wink

          Spierdalaj.
          Bez odbioru.
      • damkon Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 21:01
       To nie ja, to Churchill i doszedl on do takiego wniosku juz w bardzo dojrzalym wieku
       wiec naprawde glupio by wygladal w krotkich spodenkach


       Śmiech na sali! Ty naprawdę LBS masz fantazje i butę porównywać się z Churchillem??? A w czym Ty jesteś do niego podobny? W czym? Może jedynie w tym, że Churchill był znany z zamiłowania do cygar i alkoholu.

       Proponuję zdecydowanie więcej pokory i mniej pychy...
   • mateusz572 Re: Nauki z AD 2020 04.01.21, 18:01
    Dobrze, że to tak pięknie rozebrałeś na czynniki pierwsze obnażając ķłamstwo u podstaw. Czyń to częściej to może da się jeszcze zatrzymać postepujacą degrengoladę w rządowych mediach chociaż już w to wątpię, jest dużo za późno. I to wszystko wspomagają płacone przez nas podatki.Wielu Polaków doskonale zdaje sobie sprawę, że rządzący a także ludzie pokrojù pepe czy Rydzyk Torunia z ich kłamliwą i obłudną propagandą prowadzą ten kraj na manowce. Dobrze, że jeszcze zostały się nieliczne bastiony wolnego słowa no i Internet.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 10:51
   lastboyscout napisał:

   >
   > Ty Niemczuch ales sie rozgadal !
   >


   Drogi LSB, widze ze Tobie sie w miare lat nawet pogarsza. A "znamy" sie z forum juz mysle prawie 20 lat.
   Pogarsza sie Tobie bo jestes przykladem takiego Szczuropolaka. z USA Z Polski, inzynier elektronik, tak jak ja, wyemigrowales do tych ukochanych przez Ciebie kiedys USA i dostales tam strasznie w d... Sprzatales po chalupach u, jak napisales:


   lastboyscout napisał:
   > sprzatac u pejsatych na Bruklinie

   A moje zycie na emigracji bylo zupelnie inne, pracowalem 35+ lat w zawodzie, konstruowalem elektronike, Ty zostales looserem, ja sobie w zyciu dobrze poradzilem.

   I to sie Tobie na mozg rzucilo. To jest podobny mechanizm jak dzieci ktore w mlodosci byly poniewierane, jak dorosna staraja sie poniewierac innych, extremalnie staja sie nawet niebezpiecznymi socjopatami. Normalne, nie ma sie czego wstydzic, moze psychoterapia Tobie by pomogla? Acha, oczywiscie nie stac Ciebie na jakokolwiek taka terapie wiec siedzisz drogi LBS w tym swoim ponurym Swiecie.
   Od tych prawie 20 lat czekasz na BUMM w Polsce, co rano sie obudzisz, patrzysz przez okno, wypatrujesz, jest juz ten upragniony BUMM w Polsce? Cholera, nie dzisiaj, ale jutro juz napewno. I tak zyjesz z ta nadzieja na BUMM w Polsce, dzien za dniem.

   Mnie nie zaczarujesz swoimi opowiesciami, ja mieszkam na Zachodzie, wiem jak jest, wiem zes looser.

   A teraz do Twojego(-ch) postu(w). Jest pare punktow ktore nalezaloby rozwinac, moze wroce do nich ale teraz chce poprowadzic dalsza dyskusje z cjd a i z pepe. To co chce napisac jest skaplikowane, wymaga czasu, Ty jestes na koncu kolejki.
   A wiec pozostaje Tobie wyzywac mnie, czekaj jak co jak sie za te tematy poruszone porzez Ciebie wezme, a jak narazie pociagne dyskusje tak jak zamierzalem. Bo czas teraz jest ciekawy wlasne, i wazny.
   • damkon Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 13:06
    Pogarsza sie Tobie bo jestes przykladem takiego Szczuropolaka. z USA Z Polski, inzynier elektronik, tak jak ja, wyemigrowales do tych ukochanych przez Ciebie kiedys USA i dostales tam strasznie w d... Sprzatales po chalupach u, jak napisales:

    wprost nie do uwierzenia, to co piszesz!

    Naprawdę uważasz, że LBS jest dzisiaj takim zgorzkniałym starym dziadem, gdyż tak ciężko doświadczył go los na przysłowiowym zmywaku w USA?

    a ja zawsze myślałem, że to taki sympatyczny, pogodny staruszek... smile
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 11:15
   pepe49 napisał:

   > Kilka razy zaglądałem przy jakichś okazjach na strony www niemieckich gazet, ni
   > e widziałem kłamstw w polskich relacjach. Może Pan stworzyć wątek na ten temat
   > z kilkoma przykładami i linkami do nich.   Napisales drogi pepe co wyzej. O maskach moglem tylko pokazac ze logika wasza jest durnowata, w sprawie Kaluzy TVP INFO uwazam ze udowodnilem ze wasza rzadowa TV klamie.

   A wiec zrobilem to o co prosiles. Jedyny roznica ze nie zalozylem osobnego watku a udowodnilem ze klamiecie w tym samym watku.

   A teraz dla zakonczenia tego tematu pytanie do Ciebie:
   1. Zgadzasz sie drogi pepe ze wasza rzadowa TVP INFO w tej sprawie Kaluza itd klamala?
   2. Nie, nie zgadzasz, uwazasz TVP INFO nie klamala, idziesz w zaparte?

   No jak potrafisz drogi pepe jak mezczyzna jasno alternatywe wybrac? Pkt. 1 albo 2?

   Jak to zalatwimy chetnie przejde dalej do dyskusji na tematy ktore juz zaczelem.
   • pepe49 Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 15:13
    jorl napisał:

    > pepe49 napisał:
    >
    > > Kilka razy zaglądałem przy jakichś okazjach na strony www niemieckich gaz
    > et, ni
    > > e widziałem kłamstw w polskich relacjach. Może Pan stworzyć wątek na ten
    > temat
    > > z kilkoma przykładami i linkami do nich.

    >
    >
    > Napisales drogi pepe co wyzej. O maskach moglem tylko pokazac ze logika wasza j
    > est durnowata, w sprawie Kaluzy TVP INFO uwazam ze udowodnilem ze wasza rzadowa
    > TV klamie.
    >
    > A wiec zrobilem to o co prosiles. Jedyny roznica ze nie zalozylem osobnego watk
    > u a udowodnilem ze klamiecie w tym samym watku.
    >
    > A teraz dla zakonczenia tego tematu pytanie do Ciebie:
    > 1. Zgadzasz sie drogi pepe ze wasza rzadowa TVP INFO w tej sprawie Kaluza itd k
    > lamala?
    > 2. Nie, nie zgadzasz, uwazasz TVP INFO nie klamala, idziesz w zaparte?    TVP Info cytując wypowiedź niemieckiego eksperta, p. Petzolda, podała informację, że powiedział co powiedział "kilka dni temu".
    Jest to kłamstwo. Wypowiedź miała miejsce w 2019 r.
    Chyba, że czegoś nie wiem.
    • jorl Re: Nauki z AD 2020 05.01.21, 15:59
     pepe49 napisał:


     > TVP Info cytując wypowiedź niemieckiego eksperta, p. Petzolda, podała informacj
     > ę, że powiedział co powiedział "kilka dni temu".
     > Jest to kłamstwo. Wypowiedź miała miejsce w 2019 r.


     Prawda czyli klamstwa waszej rzadowej TVP po plasterku?

     A to nie klamstwo?

     A teraz dalej:
     W 0:29 INFO TVP polski propagandysta powiedzial ze "w chwile pozniej rozwinal dla PAP.." Czyli po tym fragmencie co Petzolda bylo widac, w chwile pozniej, powiedzial to co juz nie zostalo pokazane jak Petzold mowi a text jest na ekranie pokazany.Patrz 0:33. A wiec jak? Kaluza rozmawial z Petzoldem, w pare sekund pozniej dziennikarz PAPu usiadl zamiast Kaluzy, bo przeciez "w chwile pozniej" i Petold powiedzial co juz nie tlumaczyliscie z jego wypowiedzi a wydrukowaliscie. Dlaczego? Bo tak nie powiedzial akurat.     No jak drogi pepe?
     • pepe49 propozycja otrzymania wyjaśnień 05.01.21, 18:02
      jorl napisał:

      > pepe49 napisał:
      >
      >
      > > TVP Info cytując wypowiedź niemieckiego eksperta, p. Petzolda, podała inf
      > ormacj
      > > ę, że powiedział co powiedział "kilka dni temu".
      > > Jest to kłamstwo. Wypowiedź miała miejsce w 2019 r.
      >
      >
      > Prawda czyli klamstwa waszej rzadowej TVP po plasterku?
      >
      > A to nie klamstwo?
      >
      > A teraz dalej:
      > W 0:29 INFO TVP polski propagandysta powiedzial ze "w chwile pozniej rozwina
      > l dla PAP.
      ." Czyli po tym fragmencie co Petzolda bylo widac, w chwile pozni
      > ej, powiedzial to co juz nie zostalo pokazane jak Petzold mowi a text jest na e
      > kranie pokazany.Patrz 0:33. A wiec jak? Kaluza rozmawial z Petzoldem, w pare se
      > kund pozniej dziennikarz PAPu usiadl zamiast Kaluzy, bo przeciez "w chwile p
      > ozniej
      " i Petold powiedzial co juz nie tlumaczyliscie z jego wypowiedzi a w
      > ydrukowaliscie. Dlaczego? Bo tak nie powiedzial akurat.
      >

      >
      >
      > No jak drogi pepe?
      >

      Szanowny Panie jorlu

      Niechże Pan napisze do tvp info list, na ten temat, który Pana nurtuje, a potem opublikuje tutaj odpowiedź. Albo do profesora, którgo nazwisko tkwi na ostatnim miejscu listy płac filmu pana Kaluzy, jako osoby za coś odpowiedzialnej.

      Skłonił mnie Pan do zużycie czasu na obejrzenia zdziwień pana Petzolda na temat spostrzeżeń pana Kaluzy dotyczących różnic cen między Polską a Niemcami.
      Przyznałem Panu rację co do meritum, teraz zaczyna Pan żądać przyznawania racji co do szczegółów. Skrótowo biorąc staram się wierzyć Panu, jednak nie co do przytaczanej przez PAP wypowiedzi pana Petzolda.
      Ona Pana dlaczegoś razi, pan Petzold dostał od Pana łatkę przegranego.

      Nie, nie jest przegrany.
      I wierzę w prawdziwość zawartości tej wypowiedzi.
      Jeżeli ma Pan ochotę napisać coś rozsądnego od siebie, to proszę.

      *

      U. E. musi być zakończona.
      Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 06.01.21, 18:31
   pepe49 napisał:

   > Dla pepego największą nauką był wiosenna kradzież przez niemcy i Francję transp
   > ortów chińskich maseczek do Włoch.
   >
   > Należy pamiętać o kontekście. W tamtym czasie z zachodniej E.ropy ludzie umiera
   > li na Kowid najbardziej w północnych Włoszech, panowała tam panika. Rząd ściąga
   > ł na szybko co mógł. A niemcy i Francuzi, u których takiego nieszczęścia w tamt
   > ej chwili nie było, transporty przechodzące przez ich kraje ukradli.
   >
   > Nie mam na myśli jakichś anonimowych gangów. Transporty ukradli urzędnicy państ
   > wowi, wykonujący polecenia przełożonych. Ukradzione maseczki przekazali do zapa
   > sów państwowych. Bo wywozić maseczek z państwa nie wolno!
   > Nawet gdy to tranzyt.
   > A ponieważ był to tranzyt, własność państwa włoskiego, więc pepe przypuszcza, ż
   > e polecenie kradzieży wydawała, np. u niemców, pani Merklowa.
   >
   > To jest nauka jakiego postępowania wobec innych krajów powinniśmy wymagać od na
   > szych urzędników państwowych. Póki rządzi PiS wymagać możemy i powinniśmy.
   >
   > I nauka jak są traktowane słabe państwa w zachodniej E.ropie przez sąsiadów. Ta
   > k będzie traktowana przez nich Polska za 3 lata, gdy kumple wrócą.

   Dobra pepe, Niemcy, Francuzi ukradli Wlochom wtedy maski. Co prawda wytlumaczylem ze nie ale OK.

   A teraz mamy szczepionke.Jak wiadomo towar deficytowy, duzo wiecej chce sie zaszczepic jak jej aktualnie jest. To sie chyba zgodzisz ze towar deficytowy, prawda?

   A teraz zastanowmy sie skad Polska ma teraz te, malo ale zawsze, szczepionki?
   Wasz premier pojechal do fabryki i kupil? USA dala swojemu sojusznikowi? Tak jak Izraelowi? Oczywiscie nie, USA nie wysyla, poza Izraelem co wyprodukowala szczepionek.

   Latem 2020 pare krajow zachodnich, Niemcy, Fr, Wlochy moze Holandia, postanowily ze szczepionki beda przez ta straszna Bruksele centralnie kupowane i rozdzielane proporcjonalne na wszystkie kraje Unii. I wlasnie ze tego rozdzielnictwa je macie. I do tego za darmo bo zaplacone z budzetu Unii a wy przeciez mniej do budzetu wplacacie jak dostajecie. A wiec darowizna dla was, Polakow.

   A przeciez moglibysmy na Zachodzie zrobic inaczej. Kazdy dla siebie. jak wtedy by wygladalo? Jak myslisz pepe? A wiec ja w Niemczech mialbym duzo wiecej szczepionek, wy byscie nic nie mieli. Tak sadze do 2022 roku np.
   Jedyna zaleta bylaby byscie nie mieli tej afery celebryckiej. Teraz, bo w 2022 bylyby napewno i to duzo wieksza mysle.

   Jakos nie sadze aby wasza propaganda TVO INFO wyraznie wam powidziala ze dostajecie ta szczepionke z Unii, po sprawidliwosci, wg ludnisci. I do tego bezplatnie.
   A moze tak wam TVP INFO tez mowi? Ciekaw jestem, moze sie myle?
   • pepe49 Re: Nauki z AD 2020 07.01.21, 16:53
    We wszystkim o Pan tu napisał, Panie jorl ma Pan rację tylko w jednym. My, Polacy coś robimy.

    Ale zapomniał Pan się prawidłowo podpisać. Nie jako niemiec. Jako polackendeutscher.

    Zaprazam do wyjścia z szamba.

    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłacz a się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
    • jorl Re: Nauki z AD 2020 07.01.21, 18:39
     pepe49 napisał:


     > Ale zapomniał Pan się prawidłowo podpisać. Nie jako niemiec. Jako polackendeuts
     > cher.

     Widzisz drogi pepe, tak juz jakos jest na forach w dyskusjach ze mna. Jak sie straci argumenty ,a to u moich przeciwnikow jakos nagminne, nie upadaj na duchu taki los tych co ze mna sie spieraja, ze nastepuje atakuje sie mnie piszac ze ja

     1. jestem folksdojcz. To Twoje co uzyles. Bylo sporo inynch c tez na to wpadli

     2. Tu przytocze mojego "przyjaciela" forumowego, znamy sie od dawna, h7:

     herr7 napisał:

     > Dla pełnego o
     > brazu, to jedyny facet który się chwali że sypia z polskimi prostytutkami,

     I Ty masz racje z folksdojszen i h7 z polskimi qrwami. Bo faktycznie od prawie 20 lat tak zyje ze mam qrwy w Polsce. teraz sie u was to nazywa sponsorowanie a polega na tym ze dziewczyny dostaje kase za spotkanie. Spotkanie w hotelu, kilka godzin albo noc. Takich mialem, szacuje prawie 100, w hotelach, w Polsce bylem w tych latach tak z 800 do 900 razy. Dziewczyny mlode, ale zawsze dorosle, ta aktualna ma 31lat. jakby sie dobrze postarac moglaby byc nie tylko corka ale i wnuczka jesli chodzi o roznice wieku.
     O inne szczegoly ze tego zakresu zwroc sie do h7, on je zna bo nieraz o tym pisalem. Czyta z wypiekami na plliczkach zapewne bo jest pilny do czytanie tego.

     tak ze reasumujac drogi pepe, jak argumentow brak pozostaja:
     1. ja folksdojcz
     2. moje qrwy.
     > U. E. musi zostać zakończona.
     A takiego wala, nie masz nic do gadania z zakonczeniem Unii, wlasnie zabieramy sie do laczenia sie w jedno panstwo.

     > Wcześniej opłacz a się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

     A to was czeka. Bo albo sie podporzadkujecie, przestaniecie prowadzic wlasna polityke zagraniczna, albo po subwencjach, zabrac prawo glosu. a potem mozecie Polexit zrobic. I jak widze wasza propagande z TVP INFO przygotowywujecie spoleczenstwo do Polexitu. I bedziecie mieli poparcie do Polexitu > 50%, jescze troche, TVP INFO dobrze pracuje, naprawde. Taka dorote tez przekonacie, juz jest prawie przekonana chociaz jeszcze tego nie wie.
     • pepe49 Ihre kollegen, Ingenieure 07.01.21, 22:41
      Kochany Panie jorlu

      Nie ma mowy o żadnym folksdojczu. Gdzie Pan to u mnie zobaczył?
      Ja tylko wczułem się w Pańskich kolegów. To są bardzo uprzejmi ludzie. Coś tam sobie, co prawda, myślą. Na przykład takie słowo się zdarza. Polack. To niemieckie słowo, żadne tam polskie.

      Podziwiam Pana za panienki. Brawo. Też bym się pochwalił.

      My, Polacy, lubimy takich gierojów.
      Co prawda przyjemniej by się czytało o jakichś panajorlowych patentach, bo to Polak za granicą, Korzeniowski, Domeyko, Artymowicz, Binienda, znane nazwiska, osiągnięcia. No, ale skoro "wy Polacy", to cóż.

      Z Pana wnioskami się zgodziłem, prawidłowo dodał Pan dwa do dwóch, pan Petzold był z roku 2019.
      Życzę dalszych sukcesów w logicznym myśleniu.

      Ciepło, jako byłemu rodakowi, radzę uważać z patryjotycznym entuzjazmem. Czytałem parę lat temu o tym, jak to Turek z niemieckim obywatelstwem po wygranej w piłkę kopaną bundesjedenastki wywiesił bundesflagę na swoim domu. I mu zieloni fanatycy szyby powybijali.

      Nacjonalizm in Deuschland no, no, no!

      No to pa.

      *

      U. E. musi zostać zakończona.
      Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
     • bottom600 Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 17:07
      "wlsnie zabieramy sie do laczenia sie w jedno panstwo."
      Właśnie to się zabieracia za płacenie wspólnymi długami z technicznymi bankrutami z południa na socjał Włoch,Hiszpanii, Portugalii, Grecji,Francji .Viel spass lub na zdhrowie ! Widzimy się gdy stopy zaczną rosnąć smile
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 10:56
   lastboyscout napisał:

   > To nie one sa kurwy, Jorl.
   > To ty jestes kurwa.

   Widze drogi LBS ze masz dokladnie odwrotny poglad jaki ogolnie jest przyjety. Bo definicja qrwy sa ze tak/taki daje uslugi sexulane w zamian za pieniadze.
   Ale skad sie u Ciebie taki poglad wzial? Moze nie tylko sprzatales po chalupach zarabic na chleb z margaryna w tych wysnionych przez Ciebie USA a przy okazji dostarczales chetnym i placacym uslugi sexulane? Aby dorobc tez? To by wyjasnialo Twoja odwrotna definicje qrwy, Bo uslugi sexualne dostarczales ale, co jest oczywiste, nienawidziles tego co robisz i w zwiazku z tym nazywasz tym ktorzy z Twoich uslug sexualnych korzystali w tym swoim ogromnym ponizeniu qrwami?
   Cos jest tu na rzeczy uwazam...
   • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 12:42
    Tak sprzatalem poniewaz bylem tu nielegalnie, bez jakiejkolwiek pomocy, jezyka, pieniedzy a przyjechalem tu z kilkuletnia corka, ktorej musialem wreszcie zapewnic normalne zycie a nam rozwoj.
    I dokonalem tego.

    Sadzisz, ze to wstyd ciezko i uczciwie pracowac na utrzymanie swojej rodziny i jej przyszlosci?

    Wiesz wiec dlaczego jestes glupia, szwabska kurwa.
    • damkon Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 13:13
     Tą wypowiedzią LBS z pewnością zyskałeś mój szacunek. Oczywiście druga część wypowiedzi o "szwabskiej k..." była zupełnie niepotrzebna, to jednak trzeba Ci przyznać, że masz jaja, bo nie każdy ma odwagę wyjechać w ciemno do obcego kraju, nie mając żadnych znajomości, nie znając języka i zaczynając od najpodlejszej roboty...

     Czym jest emigracja, wie tylko ten, kto sam wyemigrował...
     • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 13:48
      Dziekuje.

      Nie mialem szczescia w zyciu ...

      Ojciec alkoholik, po maturze wprowadzili mi stan wojenny, ze studiow wyjeli do jaruzelskiego wojska, wklad mieszkaniow,paszport, wyksztalceniey zabrali , zmusili do gehenny zycia/budowy domu lat 80-tych,
      wyjazd z niczym/bez jezyka/bez wyksztalcenia/do nikogo aby zaraz zostac okradzionym ze wszystkiego co zostawilismy w Polsce a jak sie Amerykanie dowiedzieli, ze LastBoyScout juz u nich jest to zaraz wywolali wojne z Irakiem i weszli w recesje, kryzysy, zablokowali legalizacje pobytu, kazali placic podwojnie za studia, nawet pozyczke na dom podrozyli mi 3% przed kupieniem (aby go w ogole kupic musialem uzbierac prawie 100 tys. przedplaty, powazne choroby, nasz awans zawodowy bez zadnego wsparcia, wkomponowanie w ta debilna rzeczywistosc zycia corki ...

      Ale wiesz,, choc duzsza i dupa boli to tylko tak naprawde mozna poczuc prawdziwy smak zycia i ... nauczyc sie rozpoznawac wartosc ludzi...

      Damkon, ty nie potrafisz w niczym zmienic zdania ale chociaz sprobuj mi uwierzyc, ze folksdojcz to kurwa a Jorl do tego zakomplesiony, durny Polack, ktory uwaza, ze wiecej mozna nauczyc sie w niemieckiej fabryce niz od ludzi realnego sukcesu, nawet jezeli tylko rozmawia sie z nimi, przebywa, poznaje ich zycie w przerwach sprzatania ich rezydencji.
      • damkon Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 21:32
       Ale wiesz,, choc duzsza i dupa boli to tylko tak naprawde mozna poczuc prawdziwy smak zycia i ... nauczyc sie rozpoznawac wartosc ludzi...


       dobrze wiem, co masz na myśli, ponieważ przez 10 lat sam byłem emigrantem... smile
       Z pewnością moja emigracja nie była jednak takim wyzwaniem, jak Twoja, tzn. mieszkałem w bliskiej Austrii, wyemigrowałem już po upadku PRL-u, dokładnie w latach 90-tych, początkowo wyjechałem na kontrakt, czyli miałem wszystko zapewnione i zagwarantowane w umowie, a mój pobyt był praktycznie w pełni przewidywalny, to jednak i tak było ciężko...
       Największe problemy miałem na początku, jak każdy początkujący emigrant, oczywiście z językiem, tzn. mój język niemiecki nauczony gdzieś w szkole średniej czy potem na studiach miał się nijak do żywego języka, jakim posługują się Austriacy, którzy dodatkowo mówią jeszcze w charakterystycznym dla siebie dialekcie...

       Żeby się jednak zbytnio nie rozwodzić, to powiem tylko, że życie na emigracji poznałem bardzo dobrze i przez to nabrałem wyjątkowego szacunku i szczególnego zrozumienia dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn decydują się na emigrację. Mam tu na myśli nie tylko Polaków, ale także inne nacje...

       Do decyzji o powrocie do Polski dojrzałem wtedy, jak moje dzieciaki zaczęły w domu rozmawiać z sobą tylko i wyłącznie po niemiecku... smile
       • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 09.01.21, 23:54
        Bardzo milo to slyszec.
        Moze jednak uda nam sie bardziej sie zrozumiec?

        Nasza corka rozmawia z nami wylacznie po polsku, tylko z wlasnego wyboru.
        Wnuczka oglada Misia Uszatka poniewaz te bajke po prostu lubi.
        Nawet ziec uwielbia polskie jedzenie i grzecznie dzieli sie oplatkiem (wnuczka bardzo zaciekawiona ta dziwna rzecza jaka dzielimy sie na wigilii grzecznie odmowila zjedzenia ... kawaleczkow ... papieru wink )

        Ale rzecz o ktorej mowisz to rzecz najwazniejsza, nie dac sie podzielic/np. jezykiem lub zajac czyms niewaznym o czym wspomnialem niedawno cytatem: z listow starego diabla do mlodego.j

        Oj tak jezyk ! Lubie Ameryke, Nowy Jork rowniez dlatego, ze nie dbam zupelnie o jezyk.
        Nie tylko dlatego, ze tu kazdy jest skads ale po prostu angielski wymieka przy cudownie szeleszczacym polskim i naszej zdumiewajacej gramatyce !
        Ja po prostu nie uwazam, ze mowiac warto pluc na innych lub otwierac gebe , wywalac, zwijac w rurke jezyk jak jakis nienormal aby wymowic ich np. "thought" , zaznaczac debilna roznice pomiedzy "three" i "tree" ryzykujac zgryzienie jezyka albo dociekac dlaczego ci barbarzyncy w slowach czytaja litery inaczej nakazuje podstawowa logika albo slanguja w prostackiej manierze.
        TO ONI sie myla wiec ONI musza sie wytezac jezeli chca miec z nami przyjemnosc, jezeli nas cenia a komus sie nie chce myslec to po co nam ktos taki?
        Musi im wystarczyc, ze ja mysle fajnie, niezle pisze a moj zasob slow kretyna, nieamerykanska skladnia i ten naprawde kanciaty akcent to juz tylko ich zmartwienie wink

        Milego weekendu.
      • jorl Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 11:22
       lastboyscout napisał:


       > Nie mialem szczescia w zyciu ...
       >
       > Ojciec alkoholik, po maturze wprowadzili mi stan wojenny, ze studiow wyjeli do
       > jaruzelskiego wojska, wklad mieszkaniow,paszport, wyksztalceniey zabrali , zmus
       >...........
       > c musialem uzbierac prawie 100 tys. przedplaty, powazne choroby, nasz awans zaw
       > odowy bez zadnego wsparcia, wkomponowanie w ta debilna rzeczywistosc zycia cork
       > i ...
       >
       > Ale wiesz,, choc duzsza i dupa boli to tylko tak naprawde mozna poczuc prawdziw
       > y smak zycia i ... nauczyc sie rozpoznawac wartosc ludzi...

       No to jedziemy.
       A wiec istnieja socjologiczne analizy emigracji. Np. do USA XIX, czytalem. I to jest ponad czasowe.
       A wiec gdzie ludzie emigruja? Ano glowny strumien emigrantow jest z kraju z mniejszym PKB/leb do tych z wiekszym. I oczywiscie powinna byc ta roznica duza. To chyba jasne, wyjatki sa, potwierdzaja regule.
       I teraz co sie dzieje z juz imigrantami w tym kraju z wyzszym PKB/leb? Ano w swojej masie laduja w drabince spolecznej duzo nizej jak byli u siebie. Jest zanurkowanie w dol nawet jak obiektywnie moga miec wiecej PKB juz na swoj leb jak w swoim starym kraju. Ale w stosunku do nowych wspolplemiencow maja ten swoj wlasny PKB/leb duzo nizszy. I ten spadek w drabince spolecznej nowego kraju po jakims czasie pobytu tam zaczyna doskwierac. I to mocno. Szczegolnym przypadkiem sa ludzie z komuny wyjezdzajacy do kapitalistycznych krajow. Bo jeszcze w komunie mieli wyksztalcenie, nawet obiektywnie dobre, byli w swoim starym kraju dosc wysoko, w nowym jak nie potrafia wykorzystac swojego wyksztalcenia, laduja do pracy prymitywnych.
       Takie sa prawidla.
       I teraz co sie dzieje z tymi co tak spadli w swojej pozycji socjalnej w swoim spoleczenstwie? Ano odbija im sie na psychice. Robia sie zgorzkniali. szukaja winnych w nowym kraju. U mnie w Niemczech tacy szukaja hitlerowcow, w Anglii szukaja imperialistow angelskich ktorzy wyzyskiem kolonii maja dobrze, tzn lepiej jak on sam, w USA chyba Trumpa albo kompletnia negacje tamtejszych struktur.
       Do tego w ostatnich czasach, to nie XIX w, istnieje coraz wieksza lacznosc z krajem swojego pchodzenia. Samoloty, internet, teraz az fora. I ci zadolowani emigranci sa konfrontowani z swoimi rodzinami, kolegami ktorzy pozostali w kraju. I jak sie wezmie Polske, te 30 lat Polski niezle podnioslo dobroybyt w Polsce i taki typowy emigrant nagle widzi ze i w Polsce sa ludzi majacy ich prywatny PKB/leb jakos nie mniejszy jak on sam np. w USA. On ale przeszedl paskudna i upodlajaca droge w dolach spolecznych, przy paskudmych pracy, ich koledzy z Polski, naturalnie jakas ich tylko czesc ale to wystarczy, nie musieli sie tak upadlac. Zawsze w hierachi spolecznej w Polsce byli wyzej jak ten emigrant w USA.
       Wtedy nastepuja u takich emigrantow psychologicznie i socjologiczne oczywiste, to sa prawie jak zasady Newtowna z fizyki, nastepujace reakcje:

       1. Udaja ze maja KASE. Duzo, oczywiscie dom. Ze ten dom to buda wybudowana w duzej czesci wlasnymi rekoma bo by ich nie bylo stac wynajac robotnikow a do tego jako ze sami musiali byc robotnikami wiec sa juz jako takimi fachowcami w tym zakresie. Jak kolega w Polsce pokaze takiemu ze ma domen nad jeziorem, cholera takiego emigranta bierze b oon oczywiscie takiego nie ma. A wiec klamia ze sa bogaci. A pomaga im to ze Polacy z Polski jeszcze tez maja falszywe wyobrazenie o USA, ze tam bogato. Tzn bogato dla wszystkich, bo fakt ze bogato jest ale w sferach do ktorych typowy imigrant w swoim zyciu w zadnym przypadku do dotrze. Bo aby tamtych sferach byc trzeba miec do sprzedania fachowa i to wysoko wlasna sile robocza. Bo te kraje z duzym PKB/leb sa HighTech krajami, tez inne zawody wymagajace doskonalego wyksztalcenia sa dobrze oplacane.

       2. Ciagle rachuja, modla sie aby w swoim Starym Kraju, w tym przypadku w Polsce jak najgorzej szlo. Tu wlasnie widac u LBSa jak od prawie 20 lat modli sie na forum o plskie BUMM. Liczy jakies dlugi, cos tam jeszcze, dodaje odejmuje, wychodzi mu ze MUSI byc BUMM a tu mijaja lata, znam go prawie 20 lat i tak ciagle bylo BUMM u niego, w jego chorych urojeniach. Do tego dochodzi u niego ze zyczy sobie BUMM tez w USA aby ci wysoko stojacy w PKB/leb upadli do jego poziomu. Wiec BUMM w USA tez byloby dla LBS dobrze, on ma zle, niech ci niedoscigli wyzyskiwacze tez tego posmakuja. LBS jest szczegolnym tym wypadkiem z tymi BUMM zyczeniami dla Polski i USA bo on szczegolnie w d... bral na emigracji. I dalej bierze tak naprawde.
       Zreszta podobnie, choc nie tak extremalnie, zachowuje sie Kadi, jego tez znam z forum mysle parenascie lat. Tez zyczy Polsce jak najgorzej ekonomicznie no ale u niego sporo wynika z praktycznego rozumowania. Bo nie ma szans na znosne zycie na emeryturzy w USA, nie kupil mieszkania ze o domie nie wspomne, za te grosiki co dostanie na emerturze wpadnie w czarna dziure. Za samo wynajmowanie mieszkania, jakiegos znosnego bedzie musial wiekszosc emerytury placic wiec dlatego kombinuje reemigracje do Polski.

       3. Nastepna cecha charakterystyczna takiego emigranta z glownego nurtu czyli tego sa spadl ogromnie w drabince socjalnej jak LBS. Wyrazanie sie rynsztokowo o innych, mozna powiedziec, zyje w rynsztoku, slownictwo rynsztokowe.

       4. I teraz nastepna sprawa, czyli ja Jorl.
       lastboyscout napisał:

       > ze folksdojcz to kurwa a Jorl do tego zakomplesiony, durny Polack,

       Tez emigrant, fakt do Niemiec ale tez do kraju z duzo wyzszym PKB/leb jak Polska czyli typowo. Z tym ze ja nie wpadlem do tego glownego nurtu emigrantow tzn socjana drabinka pare stopni w dol, prace prymitywne. Ja od razu dostalem prace jako projektant elektroniki w normalnym przedsiebiorstwie kapitalistycznym , pareset ludzi. I robilem to co lubie bo wlasnie konstruowac elektronike, szerzej uzywac mateamtyki i fizyki, to od malego lubilem robic. Tzn mat/fiz, elektronike po studiach elektroniki naturalnie. Po paru latach zostalem szefem biura konstrukcyjnego elektroniki w firmie, podwladnych mialem inzynierow niemieckich. Jak przeszedlem na regularna emeryture wlasciciel firmy podsuwal mi co i raz umowy na prace abym dalej u niego pracowal. Najpierw 2 lata, potem troche takich po 1/2 roku. Jak konczylem prace tam mialem prawie 10 intynierow.I bylem ceniony i przez nich, przez wlasciciela oczywiscie tez, mialem duzo do czynienia glownie z inzynierami z innych firm niemieckich bo projektowalismy i produkowalismy dla nich wspolnie ustalone jak urzadzenia. Jedynym moim szefem byl wlasciciel firmy, cenil mnie, np. bez proszenia dawal mi podwyzki, zarabialem powyzej sredniej jak na moim stanowisku sie zarabia w Niemczech. A sie na takich stanowiska duzo zarabia. Kiedys widzialem statystyki zarobkow w Niemczech, ze zdziwieniem stwierdzilem ze mieszcze sie w najwyzszych 10% ludzi. OK, pomiedzy 9,99% a 9,9999% ale zawsze cos. To znaczy ze zarabialem biorac 10 przypadkowo wybranych Niemcow wiecej jak ich 9ciu. I do tego robilem to co lubie, mialem wladze nad ludzmi, Niemcami, oni musieli robic co ja kaze, komfortowe dla mnie warunki. LBS wie to mniej wiecej, cholera go bierze stad, wystarczy zobaczyc wyzej, obrzucanie mnie przeklenstwami. Nawet chce, aby mi gorze bylo, nuki na mnie w efekcie zrzucic. To taka odmiana jego BUMM tym razem dla Niemiec.


       Dodam, to mnie tez bawi, ja mam na forach jeszcze inna ciekawa funkcje. Jestem taki peacmaker. Bo moje wystapienia na forum powoduja ze wrogowie lacza sie, zakopuja swoje toporki wojenne w stosunku do siebe, i jednym frontem atakuja mnie. Peacmaker jestem, nic innego. To juz bywalo na innych forach, nic nowego.
       Nawet tu ostatnio robie za peacmakera pomiedzy PiSem a PO czy tam inna opozycja. Bo wynajduje i to slusznie to co ich laczy. A laczy ich duzo wiecej jak dzieli, tylko ze tego (jeszcze) nie wiedza.
       • kophalski Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 13:10
        Jak konczylem prace tam mialem prawie 10 intynierow

        Hehe. Sorry Jorl, ale z taką kulturą to nie wierzę że byłeś w stanie zarządzać 10-osobowym zespołem i to inżynierów. Nie bujaj tylu ludzi to już trzeba umieć politykę.

        A może to byli po prostu albańczycy? I nie biuro tylko plantacja szparagów? Przypomnij sobie
        • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 13:20
         Jak konczylem prace tam mialem prawie 10 intynierow

         Ja, taki zupelny prostak, to w ogole sie dziwnie czuje na tym forum przedsiebiorcow, dyrektorow, inzynierow, prawnikow, inwestorow, doktorow itp. ! wink

         Tylko czemu oni wszyscy sie tak ciagle czepiaja zwyklej, niewaznej, glupiej sprzataczki ?

         Kompleksy jakies czy cos ? wink
         • kophalski Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 13:51
          Nigdy nie byłem emigrantem. Ale trochę liznąłem co to za miód.
          U mnie to była raczej była przygoda, takie tam gościnne występy polskiej inżynierii od Arabowa do Deutschlandu.
          Najdłużej to pół roku na raz. Ale wystarczało żeby poznać trochę chłopaków, trochę lokali. I naprawdę doceniam, to duża determinacja i odwaga tak pojechać w obcą kulturę, zacząć od zera, dostać po d... a potem założyć rodzinę i odnieść sukces.
          Pewnie tak hartuje się stal wink

          PZdr
        • jorl Re: Nauki z AD 2020 11.01.21, 12:07
         kophalski napisał:

         > Hehe. Sorry Jorl, ale z taką kulturą to nie wierzę że byłeś w stanie zarządzać
         > 10-osobowym zespołem i to inżynierów. Nie bujaj tylu ludzi to już trzeba umieć
         > politykę.

         W kapitalizmie liczy sie wiedza, umiejetnosci i przeksztalcenie tego w produkty ktore na rynku sa bardziej konkurencyjne jak u innych. Mnie moi chlopcy nie lubili, lepsi nie tak bardzo, gorsi bardziej, wlasciciel tez musial czesto znosic moje poglady nawet jak byly inne od jego, ale kapitalizm nad tym czuwa ze mozna takim byc i miec sukces. Wymaga to ale wielkiej pracy i zapewne zdolnsci.

         To tez byl jeden z pozytywow ktore mi dawaly na emigracji, tu zawsze jest trudniej przeciez, ze moglem byc soba, byc tzw paskudny a i tak tez wlasnie moi chlopcy tlumaczyli jak co wlascicielowi aby mi na mojej emerturze dalej umowy o prace podsuwal. Bo woleli, konkurencja czycha, zyje sie w kapitalizmie trudno, miec mnie bo posrednio i ich miejsca pracy byly pewniejsze.
         Jak w koncu odszedlem, wlasciciel mi powiedzial ze sie okazuje ze trzeba zamknac pare projektow, i to nie dlatego ze za mala manpower a dlatego ze tam byla matematyka i fizyka a tu mialem przewage i to wielka. Bo elektronika w tej firmie nie wszystko, czesc produktow byly sensory a tu byla fizyka a wtedy i matematyka.
         Powiedzialem mu troche zlosliwie ze cmentarze sa pelne ludzi ktorzy tez byli jakby niezastapienia a Swiat idzie dalej. Zlosliwosc moja polegala na tym ze Swiat idzie dalej ale firma juz niekoniecznie.
         No ale kiedys trzeba skonczyc prace, myslalem ze nareszcie caly czas bede po Swiecie wedrowal, jest koronka i sie zawalilo. No ale szczepienia blisko..
       • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 13:22
        Piszesz ciekawie. Tak w ogóle, nie tylko teraz. Ale mam prośbę i to wielką.
        Forum jest wymianą myśli. Takich czy innych. Każdy uczestnik się jakoś przedstawia - dokładnie tak jak chce. Biedak może się kreować na milionera, nieuk na profesora i ... pracownik zmywaka na inżyniera. Może choć nie musi.
        Nie czyta się dobrze jak zdzierasz te zasłony i wyciągasz prywatną wiedzę i prywatną znajomość z tym lub owym dla zdzierania tych zasłon. Po co? A i eleganckie to nie jest. Jeśli kretyn pozuje na wieszcza to sam się demaskuje. A reszta - niech pisze co chce. Co ci to przeszkadza? A nawet jeśli przeszkadza to zachowaj wiedzę o tym dla siebie. Nie niszcz złud; czasami bywają fajne.
        Moja żona twierdzi, że jestem naiwny bo wierzę każdemu i we wszystko. I nie ma racji bo wierzę ale tylko tak długo jak długo mnie to nic nie kosztuje. Wierzę, że milioner to milioner dopóki mi nie zaproponuje włożenia 100 $ we wspólny interes. Bo dzięki temu świat jest barwniejszy.

        Emigracji nie znam bo jej nie doświadczyłem. Fakty jakie znam - choćby z opowiadań tych co doświadczyli - potwierdzają to co piszesz. Kiedyś, w czasach braku wszystkiego, wpadł do Polski mój dawny znajomek, obecnie Amerykanin (przez małżeństwo). Jak opowiedział co przeszedł to mi odeszła ochota na emigrację. Ale spróbowałem. Usłyszałem - OK, przyjazd ci załatwię. I na tym koniec, nic ci nie pomogę bo mnie nie stać.
        A był biznesmenem bo miał własną myjnię.
        Ciekawe było jak doszedł do tej myjni. Otóż zapierdzielał na tej myjni jako najemny, jakoś wjechał tam naprany facet i zdrowo go połamał. Wyszło, że ten pijany ma szmal, zlecieli sie prawnicy, załatwili odszkodowanie. Większość chapnęli dla siebie ale znajomkowi zostawili tyle, że odkupił tą myjnię.
        Chłopak miał fart bo połamał go milioner.
        Inny nie miał fartu. Połamała go milionerka ale sama zginęła na miejscu. Leczenie zeżarło wszystko co miał, na bilet do Polski musiał pożyczać.
        Ale i widziałem w tv bogate polki. Wyszły za milionerów i mają raj, przynajmniej finansowy.

        A co do polityki. PO i PIS i inni politycy to pasożyty. Takie jak bakterie. Ale, jak mawiał Pietrzak, bakterie dbają o organizm na którym pasożytują. czyli bakterie mają mózgi, przynajmniej w porównaniu.

        Bywaj. I jeszcze raz - nie niszcz, nawet widziadeł.
       • dorota_333 Re: Nauki z AD 2020 10.01.21, 13:58
        Jorl to paskudny typek jest, ale może mieć sporo racji w tym co pisze. Przy czym sam chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego agresywny, pełen wyższości ton też ewidentnie demaskuje jakieś kompleksy. Normalny człowiek nie atakuje innych, bo po co? Spójrz na Damkona.

        PS. Jorl, nie jesteś żaden peacemaker tylko kolec w dupie smile Agresywny besserwiser wkurzy każdego bez względu na poglądy.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 11.01.21, 11:52
   dorota_333 napisała:

   > Jorl to paskudny typek jest, ale może mieć sporo racji w tym co pisze.

   To zbiorczo. Zaczelem pisac w tym watku, lata cale na tym forum nie pisalem chociaz od czasu do czasu tu zagladalem. Wstrzymywalem sie pisaniem tu tez dlatego ze z zasady na prywatnych forach nie pisuje dlatego ze wlasciciel moze, i to robi, kasuje. A przecinka (tak przecinka a nie przycinka) znam go od lat 20 prawie. I mielismy nezle starcie, kiedys, jest na mnie dotad obrazony.
   Jak mozna sprawadzic wlaczylem sie do tego watku aby pokazac zaleznosci Unia-Polska, nic osobistego przeciw komus, fakt uzylem pepego wpis ale to bylo potrzebne do dyskusji.
   Tez dlatego sie wpisalem bo one sa akurat historycznie wazne, wcale nie zartuje ale teraz rozstrzygaja sie losy Europy a Polska w tym ma swoje miejsce. Wiec i losy Polski.
   Pisalem o faktach, ale LBS sie wlaczyl osobiscie nie sprowokowany przez mnie, z przeklenstwami w stosunku do mnie. Najpierw kopnelem go troche tam gdzie go zabili, wiem, odpowiedzialem mu tez ze chce pociagnac wazne tematy a jak czasu starczy i bedzie mi sie chcialo, wbrew moim zasadom tu pisac, zajme sie i nim.
   Nikt mu nie kazal na mnie ordynarnie napadac, jak mi sie chce taki poniesie konsekwencje. Ze mna nie ma zartow.
   Nie pomoglo. rynsztokowo napadal mnie dalej. No to go kopnelem tam gdzie go napewno zaboli. Tego prymitywa Kadiego tez nie znosze, przyznaje, bo wiem jak klamie. ja nie z Polski, ja wiem jak jest na Zachodzie, wam moze czarowac mi nie.
   Zreszta po moim poscie o tych maskach gdzie tlumaczylem klamstwo co w polskich mediach na ten temat bylo dostalem bardzo "kulturalna" odpowiedz:

   szczurek.polny napisał:

   > Jakież to kurwa do szpiku kości niemieckie! A gdyby był przepis, żeby Żydów na
   > ulicach łapać i w komorach gazować, to co? No taki przepis, Niemiec niewinny.
   >
   > Kto wam w tych Niemczech te niemieckie przepisy narzuca? W dalszym ciągu "naziś
   > ci z Naziplanety"?

   Moze bys zwrocila uwage temu szurkowi na jego styl? Nie? jasne droga doroto bo i on w tym przypadku Tobie pasuje, jego tresc. To moja peacmaker dzialalnosc, naprawde.


   dorota_333 napisała:
   >Przy czy
   > m sam chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego agresywny, pełen wyższości t
   > on też ewidentnie demaskuje jakieś kompleksy. Normalny człowiek nie atakuje inn
   > ych, bo po co? Spójrz na Damkona.

   Alez ja doskonale sobie zdaje sprawe ze mam taki wlasnie styl pisania jaki uzywam. Dodam ze tez taki mialem i w pracy w stosunku do moich chlopcow jak trzeba bylo. Ale aby taki styl moc uprawiac trzeba miec do tego podstawy czyli przewage w wiedzy nad innymi. I w pracy mialem ja tutaj na forum tez. To nie wynika z kompleksow a z korzystania ze swojej przewagi z tym ze ta przewaga wynika zawsze u mnie z duzo wiecej pracy jak u innych, zapewne i zdolnosci moich, a wiec dlaczego nie mam tego okazac? Mam propozycje, sprobuj merytorycznie ze mna dyskutowac droga doroto. Nie potrafisz prawda? Jasne.   > PS. Jorl, nie jesteś żaden peacemaker tylko kolec w dupie smile Agresywny besserwi
   > ser wkurzy każdego bez względu na poglądy.

   Wiem ze wkurzam, zawsze mam wrogow na forach, glownie pisuje na dwoch innych wiem. Do tego, przyznam, taki moj charakter, kocham miec wrogow, przyjaciol nie potrzebuje. Zreszta jak moge miec przyjaciol forumowych ktorzy aby nimi byc musza miec podobne poglady jak ja a to praktycznie nie jest mozliwe. jak narazie nie spotkalem takiego, fakt moze byc ze jakis wspolny poglad na jakis wycinek mamy ale jak dobrze pogrzebac to przyczyny dlaczego on albo ja mam taki sam poglad sa najczesciej rozne.

   Dodam tez ze jak kto mnie napada to moja metoda jest mu wykazac nielogicznosci w jego pogladach. Tak jak u Ciebie droga doroto, np. z umowa Chrl-Unia. Naturalnie bawi mnie jak Tobie pokazalem ze kochasz PiS w tej dziedzinie. Bo masz wspolne poglady z PiSem. Masz ich wiecej wspolnych z PiSem naprawde. I moge Tobie to pokazac.
   Wystarczy.
   • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 11.01.21, 12:55
    jorl napisał:


    > Pisalem o faktach, ale LBS sie wlaczyl osobiscie nie sprowokowany przez mnie, z
    > przeklenstwami w stosunku do mnie.

    > Nikt mu nie kazal na mnie ordynarnie napadac, jak mi sie chce taki poniesie kon
    > sekwencje. Ze mna nie ma zartow.


    Dokładnie jakbym czytał LBS


    Tego prymitywa Kadiego tez nie znosze, przyznaje, bo wiem jak klam
    > ie. ja nie z Polski, ja wiem jak jest na Zachodzie, wam moze czarowac mi nie.

    Nawet jak kłamie to z wdziękiem i poczuciem humoru. Przyjemnie się to czyta.


    > Moze bys zwrocila uwage temu szurkowi na jego styl? Nie? jasne droga doroto bo
    > i on w tym przypadku Tobie pasuje, jego tresc.

    Szczuek ostro oberwał od doroty i to nie raz.


    >
    > Alez ja doskonale sobie zdaje sprawe ze mam taki wlasnie styl pisania jaki uzyw
    > am. Dodam ze tez taki mialem i w pracy w stosunku do moich chlopcow jak trzeba
    > bylo.

    Tu nie jesteś w pracy. W pracy trzeba wyegzekwować pewne zachowania. Ale tutaj?

    Ale aby taki styl moc uprawiac trzeba miec do tego podstawy czyli przewag
    > e w wiedzy nad innymi.

    I znów się nadymasz. Kopia z LBS.


    > > PS. Jorl, nie jesteś żaden peacemaker tylko kolec w dupie smile Agresywny be
    > sserwi
    > > ser wkurzy każdego bez względu na poglądy.

    Tego peacemakera ściągnąłeś chyba z Paragrafu 22. Tam też był taki co uważał, że wszystkich godzi. Ci wszyscy się z nim zgadzali, że ich godzi co do tego jaki z niego kutas.

    Nie wyciągaj prywatnych spraw, nie używaj wiedzy o prywatnych sprawach innych. To podłe i świadczy tylko o tobie. Bardzo źle świadczy.
    • jorl Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 18:09
     zimna-wodka napisał:


     > Nawet jak kłamie to z wdziękiem i poczuciem humoru. Przyjemnie się to czyta.

     Czytaj. Co nie zmiena ze klamczuch


     > > Moze bys zwrocila uwage temu szurkowi na jego styl? Nie? jasne droga doro
     > to bo
     > > i on w tym przypadku Tobie pasuje, jego tresc.
     >
     > Szczuek ostro oberwał od doroty i to nie raz.

     Nieprawda. Szczurek obrywa od doroty za to ze jest PiSowiec, bo jest za 500+ itd. Ale w stosunku do Unii ma on i dorota ten samo poglad. W tym przypadku antyniemiecki, czyli w konsekwencji antyunijny tak naprawde. W stosunku do Unii jestescie wszyscy tu PiSowcami.     > Tu nie jesteś w pracy. W pracy trzeba wyegzekwować pewne zachowania. Ale tutaj?

     Egzekwuje metoda forumowa a Twoje uwagi czy powinienem to se mozesz o kant d... rozbic. Olewam.drogi zimny.
     > Tego peacemakera ściągnąłeś chyba z Paragrafu 22. Tam też był taki co uważał, ż
     > e wszystkich godzi. Ci wszyscy się z nim zgadzali, że ich godzi co do tego jaki
     > z niego kutas.


     Nie wiem co/kto to §22, ja widze ze wrogowie w stosunku do siebie nagle sie jednocza przeciw mnie. Nie pierwszy raz, taka prawidlowosc, wiec okreslam to ze jestem peacmakerem. Uwazam ze slusznie, fakt ze kpiaco w stosunku do tych ale trudno. Jak ktos chce na mnie napadac niech sie liczy z konsekwencjami.     > Nie wyciągaj prywatnych spraw, nie używaj wiedzy o prywatnych sprawach innyc
     > h. To podłe i świadczy tylko o tobie. Bardzo źle świadczy.
     >     zadne prywate, sam to przed laty opowiadal na forum, nie mi prywatnie, zreszta kazdy tutejszy Jankes byl jak nie jaest dalej Szczurpolakiem. Fakt LBS napisal dokladnie co robil czyli ze sprzatal, inni milcza o tym co robili, wiec LBSowi przypominam.
     Ale bym nie przypominal jakby na mnie nie wpadl z morda, szkoda mojego czasu na takiego LBSa.
     • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 21.01.21, 01:37
      jorl napisał:


      > Egzekwuje metoda forumowa a Twoje uwagi czy powinienem to se mozesz o kant d...
      > rozbic. Olewam.drogi zimny.

      Patrz pan; a już miałem nadzieję na odrobinę refleksji.

      > Nie wiem co/kto to §22, ja widze ze wrogowie w stosunku do siebie nagle sie jed
      > nocza przeciw mnie.

      Paragraf 22. Książka taka. Warto przeczytać - może wtedy zrozumiesz jaki z ciebie kutas.
    • lastboyscout Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 21:26
     No Nalog!
     Na poczatku bez sensu (sam to w koncu ciagle prostacko i nudno robisz)
     ale koncowke miales naprawde godna !
     Dziekuje.


     Mowilem ci, nieokrzeszancu, ze sie przy mnie troche okrzesasz wink


     Fakt LBS napisal dokladnie co robil czyli ze sprzatal, inni milcza o tym co robili, wiec LBSowi przypominam.

     Chetnie a moze wlasnie niechetnie bym zrozumial o co wam chodzi.

     Ze niby, jak wy mnie oceniacie to ja mam sie tym przejmowac?
     Dlaczego mialbym sie przejmowac kimkolwiek a juz na pewno jakis tam polskich smiesznych miekkich misiow ?
     Rozumiem, ze to takie polskie igrzyska narodowe aby sie wzajemnie wywyzszac i wykanczac
     ale mnie to NIE dotyczy, jak mawial klasyk.

     Oczywiscie, ze sprzatalem.

     Przeciez napisalem , ze sprzatalem w moim pierwszym poscie na tym forum, jako jedyny tutaj przedstawiajac sie z imienia i nazwiska.
     I bede sprzatal jutro, jezeli brak rozumu czy los mnie do tego, znowu zmusi.

     Przeciez sprzatalem tylko dlatego abym wykarmic rodzine, dac inna przyszlosc bo bylem wtedy za glupi aby robic cos madrzejszego.

     Ale przede wszystkim, zdecydowalem sie na to aby sie nie skurwic, jak ten folksdojcz
     (sam to przyznaje a jednoczesnie poniza innych) jak wiekszosc ludzi, ktorzy sprzedaja cialo lub dusze aby tylko sie nie zdegradowac spolecznie, nawet jezeli nazywaja przacodawce mezem a sprzedajna sluzalczosc miloscia do obcego narodu, wrogiego systemu.

     Ja wlasciwie szanuje juz tylko zwyklych, ciezko pracujacych ludzi , poniewaz wszyscy "powyzej"
     (glownie wyksztalciuchy po systemowych pseudouczelniach) "zajmuja sie wylacznie
     wyzyskiem, spekulacja, manipulacja a w najlepszym razie zbednym posrednictwem w sprzedazy pracy immysli uczciwych ludzi.

     Ten Niemczuch uczy Sevenseas Chin ?!!! Fachowcow ekonomii ??? Polonie Ameryki ??? Itd.

     Wszyscy, dokladnie wszyscy to dla niego smiecie bo on potrafil skurwic sie za przynaleznosc do rasy panow?

     Mowi, ze sie na mnie zemsci.

     Wzruszyl mnie tym, kurwa ....
     • zimna-wodka Re: Nauki z AD 2020 21.01.21, 01:46
      lastboyscout napisał:

      > No Nalog!
      > Na poczatku bez sensu (sam to w koncu ciagle prostacko i nudno robisz)
      > ale koncowke miales naprawde godna !
      > Dziekuje.


      Ty do mnie? To miłe.
      > Mowilem ci, nieokrzeszancu, ze sie przy mnie troche okrzesasz wink

      Nie przesadzaj, miej litość.

      Napisałeś, że zapierdalałeś fizycznie żeby nakarmić dzieciaka. Niby nic niezwykłego - tak ma być. Ale poczułem do ciebie odrobinę sympatii a nawet szacunku. Nie dziw się; sam się sobie dziwię.

      Teraz musisz się ostro postarać żeby mi przeszło. Ale dasz radę, jestem tego pewien.
   • mateusz572 Re: Nauki z AD 2020 11.01.21, 13:06
    jorl!
    Wykonałeś kawał dobrej roboty udowadniając ķłamstwo u podstaw w TVP- PiS info. Proponuję abyś swoją energię skierował właśnie w tym kierunku bowiem jest to o tyle istotne, że przynosi pożytek dla Polski, a jak rozumiem Ty jeszcze pamiętasz o tym kraju nad Wisłą i dobrze mu życzysz.
    Wojenki z emigrantami natomiast nic pożytecznego nie wnoszą dla dobra społeczeństwa nad Wisłą i Wartą.
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 17:58
   Wrocilem do Twojego postu drogi cjd.

   cojestdoktorku napisał:

   > to nie jest moja gazeta, nie chce mi się weryfikowac źródeł
   > chcesz coś bardziej potwierdzonego w relacjach niemiec z Polakami to masz tutaj
   > :
   >
   > www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/190629750-KE-potwierdza-niemal-co-10-produkt-ma-podwojna-jakosc.html

   Przeczytalem ten artykul z RP. Jak sam rozumiesz ze sam tytul:

   KE potwierdza: niemal co 10 produkt ma podwójną jakość


   bez linku do dokumentu KE uwazam za klamstwo. Wiesz, te wasze TVP INFO i ten looser Petzold.

   Ale dalej, cytat z RP

   Podejrzenia konsumentów się potwierdziły, 9 proc. produktów miało różny skład, choć identyczne opakowania, a kolejne 22 proc. produktów ma łudząco podobne opakowania – ustaliła Komisja Europejska.


   A wiec juz jest klamstwo. Bo nie moga byc opakowania identyczne bo towary w Polsce musza miec napisy po polsku. A wiec co najmniej osobno wydrukowane opakowania. To dokladnie te same klamstwa jak INFO TVP.

   Nastepne i to tak naprawde najwazniejsze.
   Zyjemy w milosciwie nam panujacym systemie kapitalistycznym. To zoobowiazuje. Producenci, tez handlowcy maja wolna reke w ustalaniu i ceny jak i skladu towarow. Nie podoba sie? To spowrotem do komuny prosze.
   Oczywiscie sa ograniczenia panstwowe, normy np. na artykuly zywnosciowe ktore musza byc spelnione. Zdrowotne, mozliwe tez ze np. czekolada nie mozna nazywac czegos co nie ma jakiegosc minimum % kakao. Tez nie moga byc, jakos to jest zdefiniowane, duze opakowania z mala zawartoscia. Tez musi byc podana waga netto. Nie wiem jak jest dokladnie w zarciu, wiem jak jest w przemysle ale dalej musi byc podobnie. Jak sie spelnia te wszystkie normy to moze kapitalista wszystko robic. Jak chce zadac tak wysoke ceny ze ma marze 100% albo i 1000%, jego prawo. Tez calkiem rozne ceny w roznych krajach, jego prawo. To jest gospodarka rynkowa, od tego sa rozni producenci na rynku aby to sie samo regulowalo. Tzw niewidzialna reka rynku.
   Ja duzo w mojej pracy zawodowej bralem udzial w ustalaniu ceny na nasze urzadzenia dla klienta. Zawsze zasada byla, tez i moja, tak duzo wziasc od klienta jak mozliwe ale aby zlecienie dostac. Nie podoba sie Tobie ta zasada drogi cjd? To buduj maszyne czasu i do PRLu sie cofnij.
   Sprawa ustalania cen jest niezbywalnym prawem kapitalisty. Albo tez handlarza, dotarlo?

   Tak ze wracajac do tego artykulu. Wlasciwie jak sie go dokladnie przeczyta to KE ma do rozdania

   Co dalej? Komisja Europejska ogłosiła dziś nowe zaproszenie do składania wniosków o łącznym budżecie 1,26 mln euro. Projekt ten ma wzmocnić umiejętności organizacji konsumenckich do testowania produktów i wykrywania wprowadzających w błąd praktyk producentów. Termin składania wniosków upływa 6 listopada 2019 r.

   I o to chodzi, o kase z funduszy unijnych dla organizacji ochrony konsumentow ktore testuja towary.
   To nawet moze byc i wg mnie. Nic nie mam przeciw jak jakas polska organizacja ochrony konsumentow znajdzie ze jakies praliny w Niemczech, podobne (podobne bo napisy po polsku a wiec nie te same) sa rozne. i ze drozsze np. w Polsce. I wtedy polski konsument powie takie swinstwo nie kupie. Ma pelne prawo tak zrobic. Ale wy chcecie cos innego osiagnac. Chcecie aby ta przez was znienawidzona Unii wydala prawo ze te czekoladki musza byc takie same. Do tego zapewne aby w Polsce byly nawet tansze jak w Niemczech. A takiego wala, won, nie podoba sie, nie kupujce. Wasze organizacje konsumenckie oglaszaje ze sa gorsze albo drozsze od tych w Niemczech, wiec widza galy co braly, won.

   Do tego dodam ze jakim prawem wogole lape wyciagacie do Unii po kase na te organizacje konsumenckie. Sami sobie je utrzymujcie, za wlasne pieniedze.


   Dodam dalej. Zyjemy w wspolnym rynku. Mamy Austrie i Niemcy, jezyk ten sam a wiec napisy na opakowaniach sa te same. I ceny w Austrii na artykuly i zywnosciowe, to wiem akurat, sa ca. 20% wyzsze jak w Niemczech. Tez ja mam w Berlinie nizsze ceny na te same artykuly zywnosciowe jak np w Monachium. A np. Francuzi jezdza (przed corona) do Niemiec jak mieszkaja przy granicy i sie oplaca wlasnie po zakupy. Bo taniej w Niemczech. Masowa turystyka zakupowa.
   I co? Unia ma wydac prawa ze ceny w calej Unii maja byc te same na to samo? W Polsce za komuny bylo napisane Cena Detaliczna na towarach. i wszedzie w Polsce byly te same. Spowrotem do przeszlosci proponujesz?

   A w Grecji? Tam sa ceny i 100% albo i wiecej wyzsze na artykuly w sklepie jak w Niemczech. I co? Znowu Unia ma wydac prawo ze nie wolno? Poknikcie sie w czolo.

   A wiec Unia takiego prawa nie wyda, komunistow w Unii nie ma, w zarzadzie. Ale jak sie wam nie podoba, won z Unii. Wolna droga. Polexit. I tak to was czeka bo ta antyunijna propaganda, tez i w tym zakresie co poruszyles, daje efekty. Jak sie wam subwencje obetnie, a to bedzie przeciez, bedziecie w referendum za Polexitem.
   Teraz losy Unii sie waza, Unia musi sie stac panstwem federalnym, wy Polacy tego nie chcecie, i to wszyscy i PiS i PO czyli dorota zimny tez, nie tylko pepe czy szczurek.


   > a Polacy mają tak ze lepsze wyśla do Niemiec a swoim sprzedadza gorsze

   Niech wysylaja do Niemiec gorsze, nie mam nic przeciw, kapitalizm mamy, jak sie uda wam sprzedac do roboty.

   Dotarlo?
   • cojestdoktorku Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 18:20
    >A wiec juz jest klamstwo. Bo nie moga byc opakowania identyczne bo towary w Polsce musza miec napisy po >polsku. A wiec co najmniej osobno wydrukowane opakowania. To dokladnie te same klamstwa jak INFO TVP.

    to typowe medialne przeinaczenia, te najmniejsze z mozliwych
    one nie zmieniaja ogólnego wydźwięku, faktu ze wpierw to była spiskowa teoria, a teraz ze sama KE przyznaje ze tak faktycznie jest, to czy to się dzieje dla 50% produktów czy 10% to juz szczegół
    ważne ze taka praktyka ma miejsce

    >Zyjemy w milosciwie nam panujacym systemie kapitalistycznym.

    no ja sie zgadzam, ale zdania są podzielone, wielu (w Polsce chyba większosć) uważa że swiatem rzadzi lewactwo i ze obecny system to taki bardziej "totalitarny socjalizm" a nie kapitalizm

    >Sprawa ustalania cen jest niezbywalnym prawem kapitalisty. Albo tez handlarza, dotarlo?

    pewnie ze tak, gdzie ja mówie ze nie? smile
    niedawno kupowałem taka zabawkę do "wirtuala" jak "Oculus Quest 2" produkowanego przez Facebooka czy tam na jego zamówienie
    jak kupuje tą zabawkę amerykanin to płaci 300 dolarów
    jak kupuje europejczyk (bez znaczenia czy niemiec, francuz czy Polak) to 350 euro
    tylko tutaj Polacy nie będą się oburzać i donosić na amerykanów na nierówne traktowanie bo amerykanom wybaczamy więcej niż niemcom smile

    >Chcecie aby ta przez was znienawidzona Unii wydala prawo ze te czekoladki musza byc takie same. Do >tego zapewne aby w Polsce byly nawet tansze jak w Niemczech.

    niczego takiego nie chcę, zwracam tylko na fakt ze rózne ceny za dokładnie to samo mają miejsce, bo kapitał ma narodowość

    >Dotarlo?

    alez Ty zawsze musisz być konfrontacyjny jak kogut tongue_out

    przecież mi nie chodziło o to ze ceny mają być równe
    chodziło mi o to ze oddajac swoje firmy i pozwalajac przejmowac swój rynek obcym godzimy się na gorsze traktowanie, bo kapitał ma narodowość
    więc mi nie chodziło o to zeby KE wymusiła równe ceny, ale o to ze wazne by jak najwięcej firm sprzedających w Polsce było polskie, bo kapitał ma narodowość
   • cojestdoktorku Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 18:27
    >A wiec juz jest klamstwo. Bo nie moga byc opakowania identyczne bo towary w Polsce musza miec napisy po >polsku. A wiec co najmniej osobno wydrukowane opakowania.

    tak jak Ty analizujesz na forum innych tak mi teraz przyszło do głowy na Twój temat
    próbowałeś mnie przepytywać z patentów, ale tak myśląc nad tym jaki masz charakter to pasuje mi do Ciebie działalnosc "trolla patentowego" używajacego drobnych kruczków prawnych i innych do wymuszania swoich praw,
    i nie mam zamiaru Cie obrazić, niby jak bym miał to zrobić skoro Ty na pewno taką działalnosc uznajesz za wpełni uzasadnioną, w końcu to prawa kapitalizmu itp itd. a jak sie nie podoba to wracacajcie do komuny
    takie zachownaie by było spójne z tym w jaki sposób piszesz na forum smile
    • jorl Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 18:56
     cojestdoktorku napisał:


     > próbowałeś mnie przepytywać z patentów, ale tak myśląc nad tym jaki masz charak
     > ter to pasuje mi do Ciebie działalnosc "trolla patentowego" używajacego drobnyc
     > h kruczków prawnych i innych do wymuszania swoich praw,

     Tego to nie rozumiem. Ja nawet w dyskusjach z naszym adwokatem patentowym bylem zdania ze patenty ograniczaja rozwoj produktywnosci ludzkiej. Ale on twierdzil ze dzieki wlasnie patentom powstaje, poprzez ich obchodzenie, mnostwo innych rozwiazan. Fakt, ten argument musialem tez wziasc powaznie wiec juz nie twierdze ze najlepiej dla ludzkosci, dla rozwoju jej produktywnosci, lepiej by bylo bez patentu.
     Ja osobiscie zadnych kruczkow prawnych nigdy nie uzywalem. Ale jak juz to firma gdzie pracowalem miala patent na jedna mechanike pomiarowa ze ogolnie napisze, nie moj. I konkurencja zrobila cos podobnego. To nie elektronika gdzie trudno u konkurencji zobaczyc czy ktos patentu nie ukradl, widac golym okiem, to bylo na jakos targach nawet. I wlasciciel sie z naszym adwokatem patentowym naradzal. okazalo sie ze nasze zastrzezenia byly troche obok tego co ten konkurent zrobil. Mozna bylo sie moze w sadzie doczepic ale kto wie jakby wyszlo. I zdanie naszego adwokata bylo, zostawic ta sprawe i tak szef postapil. Szkoda kosztow, budowac nasze lepiej i taniej jak on i zarabiac na sprzedsawaniu.

     Dodam, w tamtym watku tego nie napisalem ze Twoje patenty byly napewno wlasnoscia uczelni, Ty byles tylko ich autorem. A wiec wg kapitalizmu nie nalezy sie Tobie nic za nie, tez jakby ktos musial sie oplacac bo je wykorzystal. Tak bylo u mnie i to uwazam za sluszne.
     Ale sa patenty ludzi co je maja calkiem prywatnie tzn nie ze w jakies firmie pracowali. I wtedy prawa dla nich. Byl taki jeden co opatentiwal urzadzenia z Wigant drutem ktory dawal zasilanie kiedy trzeba bylo. Akurat doskonale do zastosowania w naszych urzadzeniach byloby. Ale bral 600tys Euro za licencje, sprzedal ich nawet kilka, mysmy sie nie zdecydoqwali kupic od niego bo ilosc urzadzen ktore mglibysmy na naszym rynku sprzedac bylaby tak mala ze w przeliczeni tej kwoty na sztuke byloby za drogie. Inni mieli inne rynki i im sie oplacalo. Przy 10tys/rok bylo tak, przy 1tys/rok u nas juz za drogo.

     Do tego patenty to juz mniej z kapitalizmem, z wolnym rynkiem maja do czynienie bo tylko moga wtedy dzialac jak autorytet panstwa z nim stoi. A OK, istnieje mnostwo norm ktore trzeba spelnic aby stworzyc jakis produkt, tez panstwo za tym stoi z sadami, tez uwazam za sluszne wiec patenty sa i dla mnie OK. I w panstwie kapitalistycznym cos takiego jest potrzebne. Zreszta pisalem wyzej o normach na artykuly zywnosciowe ktore trzeba spelnic.
     Bez norm zawsze by sie znalezli kapitalisci co by ludzi zarciem otruli, nie tylko ze gorzej smakuje.


     > i nie mam zamiaru Cie obrazić, niby jak bym miał to zrobić skoro Ty na pewno ta
     > ką działalnosc uznajesz za wpełni uzasadnioną, w końcu to prawa kapitalizmu itp
     > itd. a jak sie nie podoba to wracacajcie do komuny
     > takie zachownaie by było spójne z tym w jaki sposób piszesz na forum smile

     Jak wyzej, nie wiem co sugerujesz. Naprawde.
     • cojestdoktorku Re: Nauki z AD 2020 22.01.21, 16:16
      >Tego to nie rozumiem. Ja nawet w dyskusjach z naszym adwokatem patentowym bylem zdania ze patenty >ograniczaja rozwoj produktywnosci ludzkiej.

      o kurka, nie wiedziałem ze ktoś myśli jak ja, a ze jorl to juz w życiu
      tylko to chyba lewackie myślenie, Ci co są za kapitalizmem są tez prawie zawsze za patentami smile

      >Jak wyzej, nie wiem co sugerujesz. Naprawde.

      ze jak dla Ciebie opis na opakowaniu w innym języku powoduje ze to inne opakowanie to równie dobrze można sie upierac ze ten sam patent nie jest tym samym bo w innym języku tongue_out

      mozna sie upierac tez ze to nie są te same opakowania (nawet w tym samym jezyku) bo przeciez nie z tych samych atomów
      takie "teoretyczne" róznice mozna sobie znajdowac w nieskończonosc i tak mi sie skojarzyło z Twoim podejsciem
  • jorl Re: Nauki z AD 2020 20.01.21, 20:39
   cojestdoktorku napisał:


   > >Zyjemy w milosciwie nam panujacym systemie kapitalistycznym.
   >
   > no ja sie zgadzam, ale zdania są podzielone, wielu (w Polsce chyba większosć) u
   > waża że swiatem rzadzi lewactwo i ze obecny system to taki bardziej "totalitarn
   > y socjalizm" a nie kapitalizm

   Ja wiem, straszne idiotyzmy z tym lewactwem tez czytam.

   A wiec najpierw jak w latach 90tych XXw przyjezdzalem do Polski i rozmawialem z moimi kolegami z dawnych czasow ze zdziwieniem slyszalem u nich ze skonczyla sie komuna i zaczela sie demokracja w Polsce. Ja do nich, skonczyla sie komuna czyli gospodarka panstwowa a zaczal sie kapitalizm czyli gospodarka prywatna. A demokracja w kapitalizmie moze ale nie musi nawet byc. Dodam ze teraz zmieniliscie antyunjnie ze skonczyla sie komuna i uzyskaliscie niepodleglosc, no ale to przed paru laty dopiero tak uwazacie.
   Jak juz o tym to demokracja w panstwowej gospodarce czyli komunie byc nie moze. Bo to tak jakby w fabryce kapitalistcznej dac ludziom prawo glosu nad decyzjami wlasciciela albo i kto ma byc wlasciciel. Zaraz taka fabryka by sie rozleciala bo ludzie by wybrali obijanie gruch przeciez. Zreszta dlatego komuna upadla bo ludzie coraz wiecej mogli gruchy obijac i im nic za to nie bylo. Komuna moze jako tako funkcjonowac w systemie stalinowskim. Jak bumalant to gulag na Syberii a jak wyzej postawiony i cos strasznie spieprzy to i czapa.
   No ale nawet taka komuna jest mniej produktywna od kapitalizm bo kapitalizm duzo lepiej wyzwala kreatywnosc ludzi.

   Dla mnie PiS to jest lewica bo daje ludziom kase za nic. PO byla prawica bo kasy dawac nie chciala. Ja abstrahuje od tego co bylo sluszne, nawet uwazam ze te 500+ wyciagnelo z strasznej biedy w Polsce mnostwo ludzi, ja wiem co mowie, naprawde od 20 lat mam kochanki w Polsce. Wiem jaka straszna bieda byla. Pytanie bylo czy 500+ nie obnizy produktywnosci ludzi w Polsce, jak sie okazuje juz Polske bylo stac na to. I dobrze.
   Ale dalej te 500+ to lewica, nie dawanie 500+ prawica.
   W Polsce sie uzywa teraz formy lewactwo nie w sensie ekonomicznym. Jak powinno byc wg mnie. I pod lewactwo sie podciaga gender, pedalow, lesbijki itd. Nic z ekonomia majace do czynienie.
   A co ja uwazam na te tematy? Mieszkam w Niemczech prawie 40 lat, jak kiedys zobaczylem jak sie dwoch facetow caluje, malo nie rzygnelem. Nawet jak widze w porno anal wylaczam, pedalstwo. Ale wiem ze biologia takich ludzi zrobila, i trzeba takich tolerowac, I to naprawde tolerowac czyli traktowac ich nic gorzej jak hetero.

   Mam przypadek w rodzinie. Moj brat, w Polsce, nie mogl miec dzieci, zona w ciaze nie zachodzila. W koncu po latach adopotowali niemowlaka, syna. U mnie w rodzenstwie rodzily sa same dziewczynki wiec sie chcial wychytrzec, wzial chlopaka. Po paru miesiacach jego zona zaszla w ciaze, bywa tak i urodzila sie corka, jasne, rodzinne. Gdzies jak mialy dzieci 10 lat pojechalismy do nich z ciuchami po mojej corce, pare lat starsza. I zaczelo sie przymierzanie. Nagle ten chlopak tez zaczal przymierzac te dziewczece ciuchy! Ja pamietam, chyba mialem z 5 lat, rodzice chcieli mi wcisnac jakis ciuch po starszej siostrze, bieda byla. Wrzeszczalem jakby mnie zarzynali, to pamietam. Wiec bratu powiedzialem po cichu, ten jego przybrany syn bedzie pedalem. Po latach okazalo sie pedal i to taki 100%. I co z takim zrobic? Prawactwo powie ze czlowiek drugiej kategorii. Ten moj brat, gdyby nie mial tego syna jako pedala, bylby tez prawakiem napewno, ale stal sie lewakiem. Akceptuje prawa czloweka do bycia pedalem. Cos takiego w rodzinie robi z ewentualnych prawakow lewakow, naprawde.
   Fakt, zarzucil mi ze to ja wykrakalem to pedalstwo u jego syna no ale mogl przeciez nie kombinowac przechytrzyc rodzenstwo z tylko corkami i zaadoptowac corke nie syna. A tak ma syna ale jakos nie do konca.

   Do tego nawet sie opowiada jak to marxizm lewacki jest. A Marx przeciez odnosil sie do wlasnosci srodkow produkcji, prywatna, kapitalistyczna, komunistyczna to panstwowa. No ale lewica czyli PiS uwaza ze tak naprawde prawicowcy jak PO itd to lewaki.
   Pomiesznie z poplataniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka