Dodaj do ulubionych

Nowy Swiat

05.01.21, 10:23

Świat się zmienia, ale nie na oczach wszystkich lecz zainteresowanych. Podczas gdy Ameryka znika za oceanem, będzie musiała gonić innych, tak gonić. Chiny, w zasadzie Azja odjechała zachodowi, teraz to my będziemy gonić ich.

ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_2541
...' It will provide unprecedented access to the Chinese market for European investors'...

Chiny się otwierają, ale nie dla USA na warunkach Balcerowicza, jak to przewidywali niektórzy z forum, ale na swoich warunkach dla tych z którymi handlują najwięcej.

Podczas gdy świat się przygotowuje do 'resetu' długów państwowych, przemodelowania gospodarki i warunków na jakich ta gospodarka działa aby przystosować się do nowego świata, ludzie patrzą w inna stronę bo władcy tego świata stworzyli im teatr na skale globalna. I straszą, nie zgonami, a 'zarażonymi' na chorobę która nie jest śmiertelna dla 99% populacji.
Od dłuższego czasu uważałem ze nadchodząca idiokracja społeczna będzie miała swój kulminacyjny punkt, i to właśnie jest on.
Gdzie są ci którzy uważali się są wolni i tacy demokratyczni, kiedy jednym dekretem (lub czasami bez) politycy kazali zostać im w domach pozbawiając ich pracy, a wkrótce także 'ich własności'. Już wiem gdzie są, patrzą w stronę Chin/Rosji/Iranu/Białorusi i pyszczą na xyz. Ciekawe zjawisko. Siedząc na podcinanej gałęzi patrzą na trawę u sąsiada krzycząc, 'nie jest taka zielona jak u mnie'. Wiecie kto jeszcze patrzy w stronę Chin i zazdrości? Zachodni politycy i ich możnowładcy, biznes/kapitał .....każdy kto ma władze. I te Chiny, z tym ze jak zwykle na opak robia/zrobią nam.

Mamy teraz kilka scenariuszy....ale to może na potem.


* tekturostan zwany tez potocznie Polska jest przeciwny tej umowie, oni są tylko za USA, dopóki nie wygra inna partia. Przewiduje im znów rozpierdol gdyby zaczęła się zawierucha. A dla zainteresowanych, UKRAINA ma lepiej wyposażona i przygotowana armie do wojny od Polski, niestety takie są realia na dziś.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki 05.01.21, 11:10
   ... potężny błąd ta umowa EU - Chiny.

   Żeby wierzyć w nieograniczony dostęp do rynku chińskiego dla inwestorów europejskich to trzeba być idiotą albo opłaconym przez Chińczyków łajdakiem. Inaczej tego nazwać nie sposób.

   No więc Chiny właśnie w sposób bandycki osiągają swoje cele. Wypuścili na świat epidemię, która przeorze społeczeństwa Zachodu. I teraz wyjdą na prowadzenie.

   PS. Widzę, jak polscy celebryci prostytuują się w reklamach Huawei. Gówniany naród.
   • sevenseas Re: Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki 05.01.21, 11:37
    Bardzo chętnie posłucham, dlaczego jest to bledem, bo uważam dokładnie na odwrót. Jest to najlepsza decyzja jaka podjęła EU od lat.

    To ze Chiny cokolwiek 'wypuściły' jest propaganda dla ludu (jak widać skuteczna), nad wirusem pracowały instytuty badawcze w USA, EU i Chinach, nie raz współpracując. Ale w to nie wchodzę , ten temat jest nudny, nie do udowodnienia i z emocjonalnym aspektem dla niewolnika. Mógł to zrobić ktokolwiek (na EU nie stawiam, nie maja jaj ani polotu ), Chiny dla powodów dla których napisałaś powyżej, USA dla umorzenia sobie i nie tylko długów.
    Wczoraj wyszły badania z Uniwersytetu w Sztokholmie, prawdopodobieństwo przeżycia Corony w razie infekcji: dla grupy 80+ z chorobami istniejącymi to 98,0098%, dla reszty to ponad 99%...
    Zresztą, co to za choroba która straszy się nie zgonami, a 'zarażonymi'.

    "sposób bandycki" ...

    Straszne.

    "Wypuścili na świat epidemię, która przeorze społeczeństwa Zachodu."

    Sami się przeorali, ale to jest celowe....czego by tylko ślepy by nie zauważył .

    "Widzę, jak polscy celebryci prostytuują się w reklamach Huawei."

    Straszne po raz drugi.
    • dorota_333 Re: Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki 05.01.21, 13:15
     1. Całkowitym błędem jest zawieranie umów z Chinami przed solidnym wypracowaniem wspólnego stanowiska transatlantyckiego. Najpierw powinna nastąpić umowa USA-Europa w sprawie Chin. Tylko tak można powstrzymać chińską ekspansję. No, teraz już nie można.

     2. Pozostanie po staremu: Europa otwarta na inwestycje chińskie jak rozkraczona [...], Chiny całkowicie zamknięte (lub prawie całkowicie). Oni sie nie otworzą - i nawet nie będzie tego jak zmierzyć, bo statystyki fałszują od zawsze.

     3. Europa wystawia się na konkurencję towarów wytwarzanych w obozach koncentracyjnych, przy kosztach bliskich zeru. Już nie mówię o tym, że to łajdactwo, ale to ekonomicznie nieuzasadnione.

     4. No właśnie: łajdactwo. Czy mamy w ogóle używać pojęć jak "prawa człowieka", które są fundamentem naszej cywilizacji? Czy odpuścić sobie prawa człowieka, żeby zarobić dwa grosze (bo z Chinami nie da sie zarobić, więcej, to oni będą profitować z tej umowy).

     "Kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy" - to powiedzenie przypisywane Leninowi właśnie wprowadza w życie Xi. Dokładnie to dzieje się na naszych oczach.

     5. Dopuszczenie chińskiego internetu 5 generacji będzie oznaczało chińską dominację świata. Amen.
     • cojestdoktorku Re: Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki 05.01.21, 14:20
      >Europa wystawia się na konkurencję towarów wytwarzanych w obozach koncentracyjnych, przy kosztach >bliskich zeru.

      teraz mówisz o USA bo na pewno nie o chinach:
      ilośc więźniów na 100tys mieszkańców:
      chiny 120
      Polska 195
      USA 655 (ponad 5 razy więcej niż w chinach)
      en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate

      bardziej obrazowo:
      https://static.prisonpolicy.org/global/incarceration-rates-nato.png

      I teraz jak się używa tych więżniów

      "Olbrzymia liczba więźniów stanowi znaczną część puli wszystkich ultratanich pracowników. Niedawno opublikowany raport Prison Policy Initiative wykazał, że średnie wynagrodzenie więźnia wynosi 93 centy na godzinę, a najniższa zgłoszona stawka to 16 centów.
      Porównajmy te wartości do federalnej płacy minimalnej, która wynosi 7,25 dol. za godzinę. Jak wolni Amerykanie mogą konkurować z więźniami, którzy pracują za mniej niż jedna dziesiąta tej kwoty? Nawet jeśli więźniowie są mniej produktywni od wolnych pracowników, różnica w poziomie wynagrodzeń jest przytłaczająca."

      forsal.pl/artykuly/1048404,usa-praca-wiezniow-jako-niewolnictwo-opinia-bloomberg.html
      • pigeon_shit_dust Tak Polak pokazuje jakim jest 05.01.21, 14:42
       Skonczonym idiota. Cytujac kretynskie zapozycznia a libromediow. A przede wszystkim czytajac Forsal.

       "Approximately 62,000 workers at government-run facilities participate in correctional industries programs, producing manufactured goods to sell to other state agencies and sometimes nonprofits, Director of Operations at the National Correctional Industries Association (NCIA) Wil Heslop told Newsweek. These jobs pay slightly higher than maintenance positions, with inmates earning an hourly wage of between 33 cents and $1.41, depending on their pay rate. The NCIA represents state correctional industries, which use inmate labor to manufacture a range of products, including furniture and clothing. Each state has its own correctional industries program, which is separate from the U.S. government corporation Federal Prison Industries, known as UNICOR."
       "
       62 000 z 1,5 milona. Uhm.
       • cojestdoktorku Re: Tak Polak pokazuje jakim jest 05.01.21, 15:34
        forsal sie nie podoba niech bedzie cos innego
        www.tygodnikprzeglad.pl/niewolnictwo-xxi-wieku-2/

        nawet jesli to jest 62tys niewolników to mało?
        to mnie więcej tylu co łacznie siedzi w Polsce
        odnosisz do milionów za kratkami w USA i dlatego wydaje Ci się to niewiele
     • pigeon_shit_dust A Polak w dupe dostnanie najbardziej 05.01.21, 14:21
      A mimo tego radosny jest i sa tacy, co pisza tu ze to dobra jest, ta dominacja Chin. I umowy z zoltym.
      Pare dni temu pisaliscie tu ze Polska do przodu bedzie na chinskim wirusie, a przynjamniej po ryju nie dostanie bo prosta produkcje ma i rolnictwo, a to ciagle jest potrzebne. I Polska nie ucierpi, a skad tam.

      Z czego w takim ukladzie, szerokomordzi durnie , sie cieszycie w sytuacji gdzie dogaduje sie EU z krajem, ktory procz zaawanowanych technologii, stoi takze produkcja taniego i prostego w produkcji badziwia? Tanszego niz was polski chlam ?
      Ujebac ich moznaby pewnie , byle szybko, manipulajami kosztow paliwa , bo bez tego nie ujada a nie maja wlasnego. Tylko na to swiat za slabiutki juz jest.
      BTW to USA, EU w glownej mierze wychowala sobie na wlasnej piersi te hydre i nikt inny.
      • dorota_333 Re: A Polak w dupe dostnanie najbardziej 05.01.21, 15:04
       Nie wiem, czy najbardziej (trudno to zmierzyć) ale dostanie.

       Ludzie, którzy popierają to porozumienie (i generalnie chińską ekspansję) robią to z powodów ekonomicznych. To są albo przedsiębiorcy robiący drobne deale z Chinami albo wprost kupione trolle. Obie kategorie chcą punktowac u towarzyszy chińskich.

       Pamiętaj też, że Chiny mają praktycznie nieograniczone fundusze na korumpowanie urzędników na całym świecie. I korupcja jest dla nich całkowicie naturalnym środowiskiem funkcjonowania.

       No więc kupują sobie małe kurwy na całym świecie. A to za jakiś kontrakcik, a to za wycieczkę krajoznawczą, a to wprost za granty. Celebryta za prostytucję w reklamie Huawei bierze miliony. Dla firmy to są grosze. Niewspółmierne do osiąganych korzyści.

       > to USA, EU w glownej mierze wychowala sobie na wlasnej piersi te hydre i nikt inny.

       Tak. I epidemia to jest ostatni dzwonek, żeby zacząć się bronić. Jeśli nowe rozdanie przeprowadzą Chiny, to będzie pozamiatane. Tak jak Ujgurzy skończy cały cywilizowany świat. Hongkong już wyaresztowany.

       Trump to rozumiał. Cokolwiek o nim powiedzieć, to trzeba mu oddać sprawiedliwość: on rozumiał zagrożenie chińskie. Biden nie będzie miał szansy zrobić cokolwiek, bo europejskie szuje zrobiły mu na złość.
       • cojestdoktorku Re: A Polak w dupe dostnanie najbardziej 05.01.21, 15:37
        biorac pod uwage ze w USA siedzi ponad 5 razy wiecej ludzi niz w chinach, to ciągle nie rozumiem dlaczego policyjnym/autorytarnym/krwiożrczym systemem nazywa się chiny
        a oaza wolnosci i demokracji USA w które ma więźnów najwiecej

        chyba kolejny tak silny stereotyp ze żadne cyfry nie są w stanie go ruszyć
         • cojestdoktorku Re: A Polak w dupe dostnanie najbardziej 05.01.21, 15:48
          patrze na ten wykres i mozliwości widze dwie
          1. albo wśród amerykanów jest przecietnie kilka razy wiecej bandytów niż w innych krajach,
          2. albo to nie iran, rsja czy chiny, ale jednak USA jest najbardziej opresyjnym krajem na świecie
          możliwa ze to mieszanka 1 i 2
          ktoś ma inny pomysł?
          • sendivigius Re: A Polak w dupe dostnanie najbardziej 06.01.21, 11:38
           cojestdoktorku napisał:

           > patrze na ten wykres i mozliwości widze dwie
           > 1. albo wśród amerykanów jest przecietnie kilka razy wiecej bandytów niż w inny
           > ch krajach,
           > 2. albo to nie iran, rsja czy chiny, ale jednak USA jest najbardziej opresyjnym
           > krajem na świecie
           > możliwa ze to mieszanka 1 i 2

           Prawdziwa jest mieszanka 1 i 2.

           Co do podawanych statystyk to jest w rzeczywstosci znacznie gorzej. Przy tego typu wyliczeniach ZAWSZE trzeba patrzec kto to robi i jak zbiera dane. Co do tego ostatniego to nie jest prosta sprawa bo rozne stany roznie prowadza statystyki, wiele utajniaja i dziwacznie agreguja. Czesto tzw. 48 h sie nie wlicza (48 w wielu stanach oznacza do 90 dni ale tez nie liczac transportu ktory moze trwac do 180 dni np. w ciasnej suce z NY do CA). Poza tym jedni nie wliczaja aresztow szeryfa, a tylko powiatowe, inni nie licza wiezien dla mlodocianych (a to zwykle paki gdzie czesto 12 letni chlopcy odsiaduja dozywocie bo zajarali jointa, kupionego od mordercy, czym mieli wspoludzial w zbrodni), inni z kolei nie licza zlapanych nielegalnych imigrantow ktory w kolejce na deportacje moga spedzic nawet 10-15 lat.

           Organizacje pozarzadowe zajmujace sie tymi zagadnieniami daja wyzsze stopy, za 2014 widzialem nawet 1050, ale czesto jest to prawie 1000. To Clinton zaczal masowo wsadzac do paki a pozniejsi juz sila bezwladnosci systemu. Jednak w ostatnich latach incanceration rate maleje ale niezbyt szybko.

           Dodac trzeba ze amerykanskie paki to nie Norwegia. Warunki sa ciezkie, gwalty i pobicia powszechne, dostep do pomocy prawnej zaden, dostep do opieki medycznej na zasadach ogolnych to znaczy za pieniadze i specjalne zezwolenia. Jedza ci ktorzy sa w dobrych ukladach z wieziennymi szefami gangow, choc co do zarcia to tu problem nie jest drastyczny bo sluzba wiezienna pod tym wzgledem nie przegina bo sama sie boi. Poniewaz w USA nie ma opieki medycznej ogolnie dostepnej to oznacza ze nie ma tez psychiatrycznej, wiec wszyscy ci co by normalnie byli w kaftanach bezpieczenstwa sa w wiezieniach. To bardzo ulatwia "dochodzenie", po tygodniu w celi wielkosci przedzialu kolejowego z takim osobnikiem kazdy sie przyzna do wszystkiego. I oto chodzi. Procesy sadowe sa bowiem rzadkoscia rzadkosci. Srednio krajowo 96,5% osob ktorym postawiono zarzuty przyznaje sie do takiej czy innej winy. I sprawa zakonczona.

           Na "specjalne" traktowanie moga oczywiscie liczyc polityczni. Administracja wypracowala wiele sposob tortur ktore nie zostawiaja sladow. Np tzw "bialy pokoj" pozbawienie jakichkolwiek glosow, po tygodniu zaczynaja sie halucynacje i ogolny swir. Polecam tu ksiazke "American Gulag" ale jest wiele innych.

           Dla porownania w najgorszych stalinowskich latach (koniec 40) incanceration rate w ZSRR wynosila ok 550. Ale tu wielu bylo takich co z wojny mialo sporo do rozliczenia sie. A jednak wszyscy mowia "stalinowskie represje" a czemu nie "clintonowskie represje".

           Represja to jest stosowanie kar za nic lub nieproporcjonalnie wysokich. Jak popatrzec na amerykanskie kodeksy to za byle co grozi 99 lat wiezienia. Np. w Dakocie za kapiel w rzece lub opalanie sie nago. Do tego dochodzi zasada dodawania kar, co daje ze z 50 jednorocznych wyrokow robi sie 50 lat. A wiec np. w takim TX za seks homoseksualny jest 10, a wiec za 10 seksow robi sie 100 lat paki.

           Jezeli chodzi o prace wiezniow to stare pocztowki pokazujace "chain gang" czyli ludzi z kulami u nogi budujacych jakas droge nie sa fotomontazami. Rzeczyswiscie podane stawki istnieja bo "minimum wage" nie dotyczny wiezien. Ale to pol biedy, bywa ze za pobyt w pace trzeba zaplacic. Tu jest wielka roznorodnosc powiatowych i stanowych regulacji. Bywa ze za zle parkowanie dostajesz $20 kary ale za pobyt w areszcie szeryfa gdyz moglbys uciec otrzymujesz rachunek $550. Ale jak to w panstwie kapitalistycznym sa tez wiezienia prywatne. Instytucje obliczone na zysk. Dalej sie domyslajcie.

           Wsrod amerykanow jest wiecej bandytow ale to zapewne efekt spoleczny nie genetyczny. Cisnienie ekonomiczne jest tu znacznie wieksze, poczucie wielkosci kraju, mobilnosc geograficzna, wiec postrzeganie latwosci ewentualnej ucieczki tez jest duze. Wymienilbym tez latwosc dostepu do broni i kulture celebrycka polegajaca na tym ze najlepiej nic nie robic i miec duzo kasy. A nie kazdy nadaje sie koszykarza lub aktora. I tez kulture promowania przemocy przez Hollywood, ale i amerykanski rzad ktory pokazuje ze z innymi krajami sie rozmwia wylacznie z pozycji sily. To tez sie udziela do zycia prywatnego. Na koniec mozna wymienic ogromne obszary biedy z ktorej nie ma wyjscia, rozwarstwienie spoleczne. I ostatecznie tradycje "dzikiego zachodu". Ten rzadzi kto silniejszy.
     • sevenseas Re: Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki 06.01.21, 12:01
      1. Skoro Europa kontynentalna która od zawsze była w układach z Anglosasami podjęła inna decyzje czy nie oznacza co ze wiedza cos więcej niż Ty myślisz ze wiesz? Ostatnie wezwanie minister obrony Niemiec do USA daje do myślenia? Tak samo jak umowa, która jest w zasadzie przełomem w zasadach na jakich będzie odbywał się przepływ kapitału z i do Chin , zostaje dogadana w czasie zmiany i 'paraliżu' prawnego w Stanach (chodzi mi o zmianę władzy) ?

      2. Nie pozostaje po staremu, to co się dzieje ma dużo wspólnego z łączeniem kontynentów, EuroAzji, a jest największym zagrożeniem dla Anglosasów. Tutaj koszty NIE SA ISTOTNE, skoro budują nowe, na nowych zasadach, nowych warunkach...itd. Myślę ze nadal myślisz w starych kategoriach w nowym świecie.
      * wszyscy bawią się statystykami bo pomagają one politykom, a najbardziej pomagają politykom tam gdzie się ich wybiera wink Ktokolwiek bawił się statystykami profesjonalnie wie jak i co działa, a rzadziej już PO CO tak działa. Najzabawniejszym jest kiedy statystyki chińskie pokazują już to co nam pasuje (np. uciekający kapitał z Chin we wcześniejszych latach, który wcale tym nie był) wtedy statystyki chińskie działają jak należy wink

      3. Jak procent towarów wytwarzany jest w taki sposób? Wiesz? Inaczej jest to żartem z Twojej strony. 10 lat temu była cisza o obozach, bo zachód dobrze zarabiał, wtedy było ok? Dziś się podnosi takie rzeczy żeby "wojownicy o wolność i moralność" gdekali swoje big_grin Co jest doc, ma racje w tym co napisał o więzieniach w USA, choć podobno zmieniło się cos od 2015 roku. Więźniowie robili co prawda tablice rejestracyjne, kamizelki kuloodporne i hełmy dla armii, na co (firmy) miały i maja monopol w USA, ale to nie zmienia faktu ze w agregacie to są żadne ilości (pisze o całych stanach i całym handlu i pomimo konsumpcyjnej gospodarki)

      4. Nie ma czegoś takiego w świecie, "prawo" to masz zapierdzielac i płacić podatki. Taki fundament to może na marsie. Jeśli to wierzysz to jesteś po prostu niepoważna. Można mnożyć setkami argumenty/przykłady przeciw i w zasadzie o okrutności zachodu wobec swoich wrogów czyli obywateli tych krajów, którym podobno pomagają. W zasadzie takie pisanie to szczyt bezczelności i hipokryzji z dzisiejszym dostępem do informacji.

      Kapitalizm nie istnieje, tak jak każdy inny z ustrojów. Jest to co politykom i elitom rządzącym w danym kraju pasuje w danym momencie. Czyli to co zawsze, my na górze, a Wy do roboty wink Porównanie Xi i Lenina tez całkiem zabawne, takie proste.

      5. Oni już dominują bo my tak zaawansowanego 5g nie mamy i jakiś czas jeszcze mieć nie będziemy, pomimo propagandy dla ludu w mediach. Dopuszczenie chińskiego 5G stworzy ogromna przewagę nad innymi i koniec monopolu Anglosasów na przepływ informacji.
  • lastboyscout Re: Nowy Swiat 05.01.21, 15:36
   No i niekumaci znowu spieprzyli fajny i aktualny watek.... sad

   Pozwole wiec sobie wrocic do tematu:

   Ty co prawda, Przyzolcony, to dopiero ulegles kulminacyjnemu punktowi chinskiej idokrynacji, ze nie mozesz sobie nawet pomoc w pominieciu peanow ku czci Wielkiego bo Zoltego
   ale sam watek jest warty najwyzszej uwagi.

   Czekam z niecierpliwoscia na obiecane scenariusze i wiecej konkretow. Ale tak, z tym co pisales o koronie, ukladzie a nawet resecie, generalnie sie z toba zgadzam.

   Potrzeby obu stron (zgoda: Unia to juz tylko niegrozny debil w tym towarzystwie) wykreowaly caly ten cyrk a rozowa ciotka nie ma pojecia o co w ogole kaman bo mysli na rozkaz Brukseli.

   Zreszta, w tym w czym sie zgadzamy akurat nie ma nic odkrywczego poniewaz kazde przesilenie musi skonczyc sie wojna albo ukladem/rozejmem/resetem.

   Diabel jednak bedzie tkwil w w szczegolach i dlatego zapytam cie o niektore watpliwosci.
   (prosze jednak o proste wyrazanie mysli do mnie, pamietajac, ze mowisz do bardzo prostego misia)


   Dlugi.
   Zolci wlasnych dlugow w ten sposob nie zresetuja a wrecz bez zewnetrzengo popytu swoje problemy poglebia.
   Domyslam sie, ze sugerujesz zresetowanie dlugow (i tak niezwracalnych a niedlugo nie obslugiwalnych) innym aby miejscem na nowy dlug podtrzymac popyt na zolte.
   Dobrze cie rozumiem?
   Co jednak wtedy z juanem, skoro dolar juz leci (trzeba bylo sluchac Trumpa kiedy chcial po dobroci).
   Jakim to cudem ma sie wzmocnic dolar aby dac dalej zoltym dumpingowac?
   Albo z drugiej strony: jak wiec chcesz dalej podtrzymywac oslabianie juana?

   Populacja.
   To bylby nawet niezly pomysl wyciac w pien nadpopulacje zoltych staruszkow zaraza ale dzieje sie wrecz odwrotnie.
   Tymczasem Zolty Komitet Centralny dekretem zlikwidowal zaraze do zera dajac zyc dlugo i nieszczesliwie swoim staruszkom , napedzil podaz a jedniczesnie pozwala wyciac innym nadpopulacje starych, tlustych albo niegramotnych, zatrzymal ich gospodarki/ popyt z ich strony?
   Bez senu.

   Unia.
   Uklad z nadeta Unia, ktora wlasnie pograza sie w chosie, zamykajac wszystkich i wszystkich to raczej mala pojemnosc popytowa. Przeciez to juz agonia Unii. Czyz nie?

   I teraz podstawowa watpliwosc.
   Zgadzamy sie, ze umowa ( choc wiara w dotrzymanie umowy zarowno przez Amerykanow (Zydow) i Zoltych to farsa) ma cos dac obu stronom i pewnie to dopiero pierwsza czesc jej realizacji.
   Zgadzamy sie, ze chodzi o pozbawienie ludzi wolnosci, pracy a docelowo majatku.

   Moze czytales, ze postawilem teze zamiany prywatnej wlasnosci w leasing, w czyms w modeluMatrixa/Seksmisji/1984 czy jakos tam.
   Do czego to wszystko dazy wedlug ciebie, Przyzolcony?
   • sevenseas Re: Nowy Swiat 06.01.21, 13:23
    Długi.

    Długi ma zachód, nie Chiny. To my restartujemy swoje, co nie będzie się podobać voila Niemcom. Dla Chin stworzyło by to problem dla bilansu płatności, ale w starym świecie. Starego nie ma, i nie wróci. Oni budują nowa gospodarkę , nowy obieg i będą konsumować (to tylko kwestia czasu i dla EU to jest ogromny rynek) .....To jest WOLA, a nie niemoc jak się to tłumaczy na zachodzie. Nie wierzysz? Sprawdź co DZISIAJ się dzieje, nie w Chinach ale w całej Azji. Azja jest motorem, centrum już dziś! To co się mówi na zachodzie to jakieś idiotyczne mrzonki. W Chinach płaci się cyfrowym juanem, od jakiegoś czasu nie ma gotówki (w zasadzie sady jako kare dają zakaz płatności cyfrowych skazanym i musza płacić gotówka), zaraz wchodzi DC/EP.....NIKT w Azji nie potrzebuje dolara. Ty znowu swoje z RMB/USD, co to ma do rzeczy, jak już taryfami USA zrobiło rewaluacje ? A popyt jeszcze większy niż rok temu, i to niby Chiny tracą. Na zachodzie nie ma nawet chęci zrozumienia PODSTAWY na jakiej działają Chiny, w zasadzie Azjaci. WSZYSTKO NALEZY NA ZAWSZE DO PANSTWA, a Ty tym zarządzasz jak własna firma i zarabiasz jakby to była twoja firma! Nic i nikt nie przeszkodzi Ci abyś był bogaty jak Salomon.
    Cieszy mnie natomiast ze już nie piszesz o żółtej rewolucji. Eksport w chińskim PKB to 2X% ? A większość idzie do krajów Azjatyckich? Nie do EU czy USA! Zastanawiam się czy ktoś w ogóle patrzy i zbiera wiadomości samemu czy wszystko już z mediów/art w necie itd i to jeszcze info które pasuje do naszego poglądu na sprawę?

    Populacja.

    Podobno mieli się zestarzeć zanim się wzbogaca ? A tak na poważnie. Ja nie widzę żadnego wzrostu śmiertelności odbiegającego od średnich w Chinach. Wuhan jest otwarte, dla turystów tez....od miesięcy, żadnych masek! Tutaj nie było żadnej zarazy, tak jak nie było i nie ma u nas. To była/jest wojna, nowoczesna, narracyjna i psychologiczna, skąd ? Jak pisałem , wybierz sobie. Mi wszystko jedno, liczy się tylko cel.
    Popatrz jednak co dzieje się u nas w Europie, glownie na wschodzie i UK. Odwołane zabiegi i diagnostyka ,cięższy dostęp do służby zdrowia, strata pracy, stres przez lockdowny, przyniósł wzrost śmiertelności u nas.
    Zresztą najdurniejszym dziś tematem jest demografia, kiedy w demografii rozchodzi się tylko o jedno, o wydolność systemu emerytalnego (lub systemu jako całość)... który już wkrótce wyleci w powietrze i zostanie zastąpiony czymś nowym/starym ale na nowych warunkach.
    Pandemia była pokazem, tego kto trzyma produkcje i kto trzyma popyt. Rok później, mamy WZROST EKSPORTU z Chin, co to oznacza?
    Jak już napisałeś o walutach i ja dodałem o taryfach, to może napisze ze musi nastapic wcześniej czy później WZROST inflacji na produktach, bo tania siła robocza, slaby Juan i brak taryf GWARANTOWALA zachodowi deflacje cenowa przez dekady!
    Dlatego od dawna pisze - ze to my, a nie oni maja przechlapane. Stad to my wysadzamy system i zaczynamy od nowa.

    Unia.

    EU to Niemcy i Francja....cos tam Benelux....reszta to, szczególnie wschód, tania siła robocza i bananostany z łapówkarzami/cwaniakami/showmanami w rządach do tego państwo frontowe i bufor dla EU od Rosji.
    Ta umowa to win-win.....Chiny otwierają rynek w niektórych sektorach, oddają 51% w innych, pozwalają funduszom robić z kapitałem rzeczy których kiedyś nie mogli....EU ma ogromy rynek w Azji z Chinami jako drzwiami, Chiny sprzedają obligacje funduszom emerytalnym w EU które realnie zaczną zarabiać, a nie tracić. Chiny uzyskują strategiczny cel, łącza EuroAzje powiazaniami biznesowymi.

    Lease.

    Ale to jest zrozumiale, na World Economic Forum to tłumacza jako "Wielki Reset".


    Scenariusze na szybko:

    a) dzielimy
    b) łączymy
    c) hybryda

    a) Granica na PL i w dol do Rumunii, Ukraina po drugiej stronie razem z Turcja i Bliskim Wschodem. Polska na froncie. W Chinach zarabiają teraz lepiej jak w PL, wiec przenosimy fabryki, na zachodzie automatyzacja i 'basic guaranted income' (ale oddajesz państwu co masz), tania silą robocza w Polsce (i wschód) "za miskę ryżu". Dlatego zabiorą wielu (lub wszystkim) Polakom ich prace i możliwość zarobku. Podejmą wiec prace w każdej cenie aby przeżyć, tam gdzie siła robocza jest tańsza od automatyzacji.
    b) Nowy świat, pełna standaryzacja systemowa, podział pracy miedzy największymi mocarzami (lub jeden który podzieli innym) na ich warunkach. Myślę ze to w następnym przesileniu lub po tym które nadchodzi.
    c) to co opisałem, Europa laczy się z Azja, systemowo, biznesowo. Polska w strefie zgniotu, bo stoi po stronie USA. Historia się rymuje.

    Zresztą to jest projekt, nazywany pięknie 'Trojmorzem', fabryki zachodu na wschodzie. Wiec widać czym ma to być, sukcesem o mocarności dla LUDU i zajebistym interesem dla innych.

    www.pb.pl/usa-przekaza-miliard-dolarow-krajom-trojmorza-982522
    ps. spółki skarbu państwa przejmują rożne branże w Polsce (i nie tylko), te w dobrym stanie i złym. PHH kupuje hotele, Orlen kupił Ruch (pracownicy pracują przez agencje nie dla państwa), fabryki żarówek, zakłady mięsne i przetwórstwa ...itd W Niemczech to samo, państwo ma prawo nacjonalizacji każdej spółki na zawołanie, wiec z tymi chińskimi przejęciami to do Andersena bajki pisać. W Barcelonie duże firmy zajmujące się najmem nieruchomości maja znaleźć najemców albo państwo/lokalne rządy kupi/przejmie ich nieruchomości za 50% ceny i zrobią to legalnie. W NY commercial/ office space przerabia się na mieszkalne w miejscach gdzie wcześniej nie było to możliwe (zmieniło się prawo, ale Ty będziesz wiedział lepiej), WIEC jest cos na rzeczy GLOBALNIE!!! Malo tego TE procesy zaczęły się NIE DZIS, a lata temu!!!! Dzisiaj mamy punkt kulminacyjny faktów dokonanych które każdy może już obserwować i o nich poczytać BO NIKT ICH NIE UKRYWA!!! A jak nie ukrywa to NIE DA SIE ICH ZATRZYMAC!!!

    www.money.pl/gospodarka/gospodarka-rzadowe-spolki-przejmuja-firmy-z-branz-w-ktorych-panstwo-zwykle-nie-inwestuje-6584122034637504a.html
    www.thelocal.es/20200714/rent-out-empty-flats-or-ill-repossess-them-barcelona-mayor-warns-property-groups
    • lastboyscout Re: Nowy Swiat 06.01.21, 15:56
     Probowales kiedys napisac cokolwiek negatywnego o tezie, ktorej bronisz?
     To dodaje autentycznosci wypowiedzi, stwarza chociaz pozory obiektywnosci a tak to brzmisz jakbys czytal raport o stanie panstwa "O dalszy pomyslny rozwoj itd."z posiedzenia plenum Komitetu Centralnego.

     Temat dlugow zamkne krotko: TO SIE KUPY NIE TRZYMA.

     Dlugi to ZAWSZE i WYLACZNIE problem WIERZYCIELA.
     Bo to Wierzyciel MUSI odzyskac stracony kapital lub chociaz odzyskac w splacanych ale REALNYCH kosztach pozczki wiecej niz stracil na niezwracalnej pozyczce.
     Tymczasem koszt pozyczki maleje a inflacja zjada realna wartosc pozyczonego kapitalu a wiec realnie to zolci splacaja dlug swoich dluznikow!
     Chcesz zaprzeczyc faktom, ze gdyby zolci NIE MUSIELI pozyczac to by nie pozyczali nam i sobie. Nie musieliby sztucznie blokowac wywozu walut na zachod.
     Sugerujesz, ze to ich hobby czy dobre serce tak bezzwrotnie i ze strata WCIAZ pozyczac lub dawac wywozic?

     Wcale sie nie zdziwie, jezeli te pierdyliony dlugu w cyferkach zawsze duzo mniej znacza w realnym pieniadzu niz w momencie pozyczania..
     Dlatego Japonia nie jest juz zdolna zyc z produkcji za dlugi, ktore desperacko udziela a juz na pewno z kosztow obslugi dlugu a juz tylko pograza sie juz tylko z przejadaniu wlasnych oszczednosci.

     Nawet nie chce myslec o paskudnosci twojej ulubionej zoltej rewolucji kiedy niezolci sami saczna sobie produkowac, chocby dlatego, ze juz im nikt nie pozyczy/da zarmo.
     Juz zaczynaja bo PO TO oslabiaja swoja waluty a zolci juz nie daja rady.

     PO TO sa te cale jaja z zarazami, terrorami, itp., ktore zadziwiajaco trzymaja sie tylko zachodu a nie wschodu wink

     Populacja.
     Ominales temat nadpopulacji w Chinach, mowiac, ze zachod ma problem: a czy ja mowie, ze nie ma?
     Mowa jest o porownawczej skali.
     Chiny musza wprowadzic obowiazkowa eutanazje, odstrzal albo ukierunkowana korone bis bo bez tego zaden z ich systemow nie przetrwa.

     Unia.
     Zgoda, nie ma zadnej Unii, sa tylko Niemcy.
     Zgoda, Jorle zniszcza do reszty Unie.
     Niezgoda. Jak Jorle zniszcza Unie to nikt tam nie bedzie potrzebowal tyle taniej sily roboczej o czym najlepiej swiadczy Brexit.

     Dlatego cala Europa srodkowa bedzie Polin bo tak chca Zydzi a to naprawde bogaty, lebski i skuteczny narod wiec wez go w koncu pod uwage.
     • sevenseas Re: Nowy Swiat 06.01.21, 17:39
      LBS, każdy inteligentny człowiek może stanąć po drugiej stronie argumentu w czasie jego trwania i znaleźć kilka kontrargumentów do tego co się samemu wcześniej powiedziało wink

      Dlug.

      "Dlugi to ZAWSZE i WYLACZNIE problem WIERZYCIELA."

      Tak, ale tylko gdy nie może/potrafi tego wyegzekwować. Chiny tego nie mogą zrobić względem USA.

      Ale, czym jest ten dług dla Chin? Inaczej, prosto! Co stanie się w Chinach kiedy USA powie, nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan robi? Znika im z bilansu w BC xx% nadwyżek. Co to oznacza? Dla USA, Japonii, Niemiec, Chin i architektury finansowej i bezpieczeństwa które należały do USA? Wali się, znika. A w miejsce starego wejdzie nowe. To jest proste jak drut. Komplikujesz proste sprawy. Dlatego wolniejsza droga po deprecjacji walut aż do, wycofania gotówki, pieniądza elektronicznego i nowoczesnej wymiany w systemie na który się wszyscy zgodzimy. Abolicja długów zrobi to natychmiast, ale wkurwi KRAJE Z NADWYZKAMI w tym naszych sojuszników.

      "Chcesz zaprzeczyc faktom, ze gdyby zolci NIE MUSIELI pozyczac to by nie pozyczali nam i sobie. Nie musieliby sztucznie blokowac wywozu walut na zachod."

      Ty znów to samo, to nie są fakty tylko medialne bzdury. Nie ma ani nie było wywozu żadnych walut, bo tylko BC może robić takie operacje. Były pożyczki pod zastaw, ziemi, infrastruktury, surowców w dewizach które miały Chiny na bilansie BC. Pożyczali (Chińczycy innym) to co dostawali z zewnątrz, przewidując to wcześniej, w zasadzie mówili o tym głośno w 2013 roku, ze nie jest w ich interesie akumulacja UST/USD.
      A pożyczanie w zamian za handel się nie opłaca LBS? To nie handluj idź do pracy do fabryki wink Siedź w domu nic nie rob. Co chcesz napisać, ze to ten pożyczający na końcu wygra? Nigdy w historii tak nie było. Bo kupiec na produkcje zawsze jest i będzie bo ludzkość MUSI być w ruchu. A waluty upadały i powstawały nowe. Skoro ludzie to robią to się opłaca, nadal. Wszystko jest kwestia infrastruktury i kosztów. A jak się przestanie opłacać to podniosą (już to robią) ceny, a MY KUPIMY bo swojej produkcji nie mamy.
      Ty obracasz argument 180 stopni mówiąc ze oni cos musza. Otóż nie musza, chcą bo na tym zarabiają. Tak to działa, handlujesz i dostajesz za to kasę. Tak działała od zawsze wymiana, na końcu był ten z długami co przegrywał grę. Przykład z góry, po wojnie produkcja w Europie była zniszczona i produkowano tylko w USA, kto wygrał następne 50 lat? Europa wtedy była dłużnikiem ameryki. A ty mówisz ze dziś wygra kto? Bo ??

      Za te zarobione pieniądze, inwestują lub kupują pierdoly w imię hedonizmu....ich sprawa. A ze będą warte jutro mniej, who cares? To jest oczywista sprawa, ale umowna, bo to TY kupujesz. Gwarantuje ci, JAKBY się to im nie opłacało w jeden czy drugi sposób to by tego nie robili.

      "Sugerujesz, ze to ich hobby czy dobre serce tak bezzwrotnie i ze strata WCIAZ pozyczac lub dawac wywozic?"

      Strata czego? Tak to działa, każdy to wie, ze pożyczając dostaniesz mniej z powrotem. Teraz Ty sobie odpowiedz na pytanie, gdzie Chiny były jak zaczęli pożyczać, a gdzie są dziś? I gdzie są ich konkurenci?

      a) nie oddamy długów bo nie da rady = nowy system i podział świata lub nowy świat razem.
      b) deprecjonujemy ile się da = to samo co wyżej ale wolniej
      c) Kto traci? Japonia, Chiny i Niemcy. I mówisz ze nie będziemy handlować? Nie będzie już wartości do wymiany? Ba jak nie masz nic, to chcesz nowego wydrukowanego dolara czy kanapkę i papier toaletowy? Kto trzyma produkcje? Azja już dzisiaj jest głównym odbiorca chińskiego eksportu, POWIEDZ MI JESZCZE RAZ po co mi są te super niebieskie dolary, tanie/drogie/żółte czy pomarańczowe? Kiedyś tak, potrzebowałem surowca wiec chciałem dolary, a Ameryka mówiła odłączę cię od swift, albo wysyłała swoja NAVY aby przywrócić Ci rozum do głowy, ale dzisiaj warunki się zmieniły. Handluje bilateralnie, w juanie lub dolarze w JEDNA STRONE, a wojny przy wybrzeżach Chin NIE WYGRACIE.

      To co piszesz jest WAZNE ale dla kowalskiego, a nie kogoś kto ustala zasady na jakich żyjesz!

      Nadal zdajesz się nie rozumieć tego co od zawsze próbowałem przemycić w moim bazgraniu, ze to tylko SILA (wojskowa, kapitałowa, strukturalna, kulturalna itd ) decyduje o tym jak wygląda świat. Siła podmiotu który decyduje jak wygląda podział pracy na świecie, kto na kogo i za ile, na jakich zasadach. I to ta siła egzekwuje brutalnie przestrzeganie zasad do których sama nie musi się stosować. Pieniądz, przeceny, inflacja to tylko ekonomiczne dyrdymały, umowne rzeczy jeśli ich nie możesz WYEGZEKWOWAC od innych. Dlatego mowie, podzielimy się a inni (sojusznicy) widza ze USA to dziś ciężar, w zasadzie tylko architektura bezpieczeństwa i parasol nuklearny ich trzyma razem. Interesy się moim zdaniem rozjechały.

      "Nawet nie chce myslec o paskudnosci twojej ulubionej zoltej rewolucji kiedy niezolci sami saczna sobie produkowac, chocby dlatego, ze juz im nikt nie pozyczy/da zarmo.
      Juz zaczynaja bo PO TO oslabiaja swoja waluty a zolci juz nie daja rady."

      Nie. Oni zamkną fabryki i wyślą znów 40 milinów na bezrobocie, do miejsca ich narodzin czyli na wieś, jeśli będą tego potrzebować. Im bardziej w USA będziecie brnąc w to życzeniowe myślenie (nie myśl ze jesteś jedyna osoba która tak myśli, jest to normalne w USA, mniej w Europie choć tez) tym gorzej dla was/nas czy zachodu jako całości JESLI jeszcze można mówić dzisiaj o zachodzie jako jedności?

      Dlatego moim zdaniem, nie będzie żadnej rewolucji w Chinach. Ale może być u nas jeśli czegoś szybko nie zrobimy.

      Populacja.

      Nie musza, bo system emerytalny, świadczeń zdrowotnych działa od niedawno i dziesiątki jak nie setki milionów ludzi są nimi nie objęte. Dlatego pisze ze to my nie oni maja problem.      Ja nigdy nie napisałem ze Chiny nie maja problemów, maja mnóstwo, ale je ciągle rozwiązują i nie istotne jest czy są opłacalne czy nie. I to jest ta ogromna różnica.

      Nie wiem czy będzie Polin, wiem tylko ci co maja kasę i władze będą tam rządzić jak zawsze i wszędzie.
      • lastboyscout Re: Nowy Swiat 06.01.21, 18:52
       Moze wreszcie piszesz naprawde czytelnie i bez emocji (pewnie do czasu bo cie znowu znosi na konfrontacje personalna ale przeciez zawsze wracamy do naszych przemilych rozmow, prawda? Rozchmurz gniewne czolko! wink ), moze taki prosty misiu jak ja juz to lapie ale jeszcze raz: TO SIE KUPY NIE TRZYMA !
       (czlowieku zrozum, ze ja musze pozyskiwac informacje skad moge poniewaz nie zyje w takim srodowisku jak ty ale bardzo lubie w sobie instynkt wyczuwania rzeczywistosci i ludzi)

       Znika im z bilansu w BC xx% nadwyżek

       Z bilansu Komitetu Centralnego to moze znika ale realnych WPLYWOW budzetowych UBYWA skoro nie ma nagle pieniedzy z obslugi dlugu oraz produkcji, ktora za ten dlug zostala sprzedana.
       I zadna wymiana pieniadza w tym nie pomoze. Pomogl by popyt wewnetrzny, jaki zapisano jako glowny cel w nowym programie zoltych ludzi ale przeciez zgadzamy sie, ze to jeszcze potrwa.
       Nie wierze, ze nie zgodzisz sie, ze z tego bedzie/juz jest? ZIMNA WOJNA do czasu kiedy okaze sie kto pierwszy sie w tym lepiej ustawil + jakis technologiczny wyscig zbrojen, dokladnie jak to bylo z Krajem Rad.

       Nie ma ani nie było wywozu żadnych walut,

       No nie przeginaj ! Moze ja nie wiem, jak jest w Chinach ale ty nie mozesz widziec, kto podbil o 100% ceny nieruchomosci u mnie na Long Island: wylacznie zolci i bezowi i dobrze wiesz, ze to nie inwestorzy z legalna kasa ale "kontrahenci", ktorzy wygladaja i dzialaja jak ruska mafia przygarnieta przez Amerykanow do wyprania pieniedzy jak to zawsze tutaj sie praktykowalo.

       A pożyczanie w zamian za handel się nie opłaca LBS?

       MOZE sie oplacac ale tylko wtedy kiedy pozycza sie drogo i sprzedaje drogo.
       Ale sie nie oplaca skoro pozyczki tanieja a inflacja rosnie.

       I oczywiscie, ze wtedy TRZEBA to nadal robic aby uniknac bolszewickie rewolucji.
       Zauwaz, ze ja mowie o UCIECZCE PRZED BOLSZEWICKA REWOLUCJA WSZYSTKICH bo rewolucja rodzi sie wtedy kiedy praca owszem jest ale za zbyt male pieniadze.
       Zaprzeczysz, ze to sie dzieje wszedzie i u wszystkich?
       I mniemasz, ze potrafisz wytypowac zwyciezce na podstawie koloru jego skory?

       Nadal zdajesz się nie rozumieć tego co od zawsze próbowałem przemycić w moim bazgraniu, ze to tylko SILA (wojskowa, kapitałowa, strukturalna, kulturalna itd ) decyduje o tym jak wygląda świat. Siła podmiotu który decyduje jak wygląda podział pracy na świecie, kto na kogo i za ile, na jakich zasadach. I to ta siła egzekwuje brutalnie przestrzeganie zasad do których sama nie musi się stosować. Pieniądz, przeceny, inflacja to tylko ekonomiczne dyrdymały, umowne rzeczy jeśli ich nie możesz WYEGZEKWOWAC od innych. Dlatego mowie, podzielimy się a inni (sojusznicy) widza ze USA to dziś ciężar, w zasadzie tylko architektura bezpieczeństwa i parasol nuklearny ich trzyma razem. Interesy się moim zdaniem rozjechały.


       No cos ty, kretynko, jak mawial klasyk wink
       JA, UCZEN MACHIAVELLIEGO, , ktory ciagle przytacza ponizszy cytat, mam powyzszemu zaprzeczyc?! smile

       Często mi powiadał: "Messer Niccolo,
       Nie warto dociekać gdzie dobro, gdzie zło
       W polityce bowiem koncept ów prostaczy,
       Że sprawa jest słuszna, niezbyt wiele znaczy"
       Komu brak oręża, marna tego dola
       Przekonał się ongi wasz Savonarolla
       Gdy skwierczał na stosie w sposób dość niemiły
       Co warte idee, kiedy braknie siły?
       Mnie zaś szczęście sprzyja i nie grożą stosy
       A lud jest mi wierny, bo mam wojska dosyć
       Lud ku silniejszemu zazwyczaj się skłania
       I od koszul częściej zmienia przekonania


       gdzie Chiny były jak zaczęli pożyczać, a gdzie są dziś? I gdzie są ich konkurenci?

       No to jest akurat argument bankruta, ze gwarantem swietlanej przyszlosci jest swietlana terazniejszosc oparta na i bezmyslnym wydawaniu rozdawnictwie pieniadza.


       Rozwiazujacy problemy populacyjne nowy system emerytalny ... Dzisas !!!

       Polin. DOCEN ZYDOW, zebys tego nie zrobil za pozno.

       To co powrocimy w przyszlosc do naszych fascynujacych dyskusji ? wink
       ______
       Pssssst ! Ten Jorl to jakis faszystaz rasy panow... Zauwazyles z jaka buta on sie odnosi do nas wszystkich, bez wyjatkow!?
       Troche wie o ukladach scalonych i wysokich czestotliwosciach ale o ekonomii mniej niz zero.
       Ten Cytat Machiavellego to powinien sobie wytatuowac wink
       • sevenseas Re: Nowy Swiat 06.01.21, 19:52
        'Z bilansu Komitetu Centralnego to moze znika ale realnych WPLYWOW budzetowych UBYWA skoro nie ma nagle pieniedzy z obslugi dlugu oraz produkcji, ktora za ten dlug zostala sprzedana.
        I zadna wymiana pieniadza w tym nie pomoze. Pomogl by popyt wewnetrzny, jaki zapisano jako glowny cel w nowym programie zoltych ludzi ale przeciez zgadzamy sie, ze to jeszcze potrwa.
        Nie wierze, ze nie zgodzisz sie, ze z tego bedzie/juz jest? ZIMNA WOJNA do czasu kiedy okaze sie kto pierwszy sie w tym lepiej ustawil + jakis technologiczny wyscig zbrojen, dokladnie jak to bylo z Krajem Rad.'

        Nic nie ubywa, takie właśnie historie chodzą u nas. Realnie jest strata, ale realnie WSZYSCY nie tylko chiny tracą, głownie fundusze emerytalne na zachodzie. Nominalnie maja coraz więcej, choć coraz mniej z samego zachodu. Dlatego nie ubywa, a przybywa. Popatrz na wycenę aktyw? Energie? Pal 6 indeksy, sa nie wazne. Jedzenie w miejscu, energia za juany. Oni tez drukują i za to kupują realne dobra.
        Teraz przybywa głownie z Azji. AESAN jest największym partnerem handlowym Chin, co to oznacza? Ze Azja zaczyna się bogacić, a my schodzimy na drugi plan. Nadwyżki rosną, nie maleją, a eksport na zachód wzrósł 20%, pomimo lockdownow. Nadal myślisz ze kasy nie ma w Chinach, ze cos spada....jest dokładnie na odwrót. Brak produkcji wymyśliłeś ty, nie ja. Nic takiego nie obserwuje, oprócz tego co już się odbywało od dekady, zmiana struktury PKB i spadek w nim właśnie eksportu co jest celowym działaniem, a nie z powodów które opisałeś. Konsumpcja rośnie od 2010 roku. Ostatnio była mała emisja CGB, ich obligacje są częścią MSCI, to są fundamentalne rzeczy. Pytanie to nie jest kiedy rewolta w Chinach, a kiedy zaczną odjeżdżać tak szybko ze ich już nie dogonimy!


        "MOZE sie oplacac ale tylko wtedy kiedy pozycza sie drogo i sprzedaje drogo.
        Ale sie nie oplaca skoro pozyczki tanieja a inflacja rosnie."

        Czyli mówisz ze jakby zamknęli fabryki to by się bardziej opłacało? A jak koleś sprzedaje na targu, to jemu tez się nie opłaca? To jest dla mnie dziwny pogląd o którym nie powinienem nawet dyskutować. Druga sprawa, obligacje płaciły inaczej w 2013 i przed roku wink LBS średnia która płacicie Chinom to pewnie z 2% + , w 2013 prawie przestali kupować, a UST zaczęły spadać poniżej realnej wartości w 2019 roku. USA jest technicznym bankrutem, FED ostatnia deska ratunku....a $ które płynna od was są natychmiast wydawane, lub kupują UST które lecą na REPO....ale to inny temat.

        Dlatego w tym temacie, agree to disagree wink


        ps. piszesz ze się emocjonuje, nie prawda, po prostu cos tam o Chinach wiem i tyle. Kto chce nich korzysta, kto nie niech nie czyta. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, wręcz jest to wymagane do ciekawej dyskusji.

        ______________________________________

        No tak, woźny z fabryki metali ciężkich, co ma na imię Gienek, czyli zniemczony Gunter wink
        • lastboyscout Re: Nowy Swiat 06.01.21, 20:44
         No dobra. Do przerwy 1:0.
         Nie bede strugal madrego, kiedy nie mam ku temu narzedzi a ty podajesz konkretne liczby, ktorym nie mam powodu nie wierzyc.
         Jak gdzies dostane jakies cyfrowe, statystyczne wsparcie i bedzie sie ukladalo z moja argumentacja to wracamy do ringu.
         Jak nie to pozostanie mi wiara w chinskich bolszewikow i niewiara w nieomylnosc Chinskiego Komitetu Centralnego ...
         Ciao ! smile
  • jorl Re: Nowy Swiat 05.01.21, 16:30
   dorota_333 napisała:

   > ... potężny błąd ta umowa EU - Chiny.
   >
   > Żeby wierzyć w nieograniczony dostęp do rynku chińskiego dla inwestorów europej
   > skich to trzeba być idiotą albo opłaconym przez Chińczyków łajdakiem. Inaczej t
   > ego nazwać nie sposób.


   Dlugo nie trzeba bylo czekac a z doroty wyszedl PiSowiec.
   Obserwuje od jakiegos czasu niejakiego Sariusza-Wolskiego, PiSowiec:

   twitter.com/jsaryuszwolski?lang=de

   I on jak dorota tak samo o tej umowie Unia-Chrl. Tak naprawde jestescie w Polsce, jak za zasadnicze sprawy sie wziasc, pisowcami. Co najwyzej wolelibyscie byc przy wladzy ale pisowcami pozostaniecie.

   A wiec droga doroto mnie dziwi jak Ty, szerzej wasi politycy moga taka umowe wogole oceniac. Bo przeciez sie kompletnie nie znacie na tych zagadnieniach. Ty napewno przeciez.
   Ale jak PiSowiec Sariusz-Wolski tak i Ty droga doroto macie ten najwazniejszy i ten sam argument przeciw tej umowie:

   dorota_333 napisała:

   > 1. Całkowitym błędem jest zawieranie umów z Chinami przed solidnym wypracowanie
   > m wspólnego stanowiska transatlantyckiego. Najpierw powinna nastąpić umowa USA-
   > Europa w sprawie Chin. Tylko tak można powstrzymać chińską ekspansję. No, teraz
   > już nie można.

   Te Twoje nastepne punkty z tego postu to glupoty. Nie znasz sie, powiem w skrocie, moge uzasadnic ale zostawmy to.

   I o to tak naprawde chodzi. I Tobie doroto i PiSowcom. O to ze z USA najpierw sie nie uzgadnialo.
   Ja wiem duzo lepiej o Chrlu, o przemysle, gospodarce, za duzo aby pisac teraz, ale chcialbym zwrocic Tobie uwage ze gdzies przed 1(?) rokiem USA z Chrlem tez zawarly umowe. I jakos, co slysze dosyc podobna jak ta Unia-Chrl. Amerykanska nie byla transantlycka, europejska tak samo.

   Dalej. Unia ta umowe podpisala, ma byc ratyfikowana kiedys mysle, wg praw unijnych potem musi kazdy kraj unijny ja ratyfikowac. I rozumiem, Polska, czy PiS czy PO czy ktos, w tym i Ty doroto, jestes przeciw niej a wiec rozumiem ze bedziesz zadala weta. To weto bedzie skuteczne bo tak jest w Unii.
   Sadze ze wypadnie glosowanie tak 26:1 moze 25:2. Tej jeden to Polska, jak 2 to z Wegrami.
   I wy uwazacie sie za madrzejszych od tych 25 a tak naprawde to uwazacie ze USA tej umowy nie poblogaslawila i stanienie za USA przeciw 25.

   I teraz droga doroto co Unia ma z takimi jak Ty osobiscie i z Polska czy PiSowska czy PO wska zrobic?
   Dalas odpowiedz niedawno, patrz cytat:

   dorota_333 napisała:

   > > Wyjście trzeba sobie będzie wypracować, daj Boże, żeby nie wywalczyć
   >
   > Tak czytam z rozbawieniem wynurzenia Pepego, ale to mnie zaniepokoiło. Będziemy
   > musieli WALCZYĆ o możliwość wyjścia z UE? smile Że co, ktoś planuje antyunijną re
   > surekcję?
   >
   > To się odbędzie, niestety, prościej. Wywalą nas jak pijaka, który narozrabiał.

   I to naprawde nie sa zarty, do Unii sie nie nadajecie, i to PiS jak i tacy antypisowcy jak Ty droga doroto. Na takich co wetuja trzeba miec bat. Skuteczny. I zostal znaleziony ostatnio.

   Wlasnie dlatego powstalo to zarzadzenia o praworzadnosci aby skonczyc z wami w Unii. I to nie sa zarty, i jak myslicie ze jak PiS odejdzie to bedzie inaczej? Widac po Tobie ze nie.
   • jorl Re: Nowy Swiat 05.01.21, 16:38
    Dodam Twoja wypowiedz droga doroto:

    Re: Europa się skurwi z Chinami, za fistaszki

    Za sama ta wypowiedzc nalezy sie Ciebe droga doroto w szczegolnosci a Polske ogolnie, bo wszyscy praktycznie w Polsce tak uwazancie, TVP INFO pracuje dobrze, wywalic z Unii. A napewno jak najszybciej nie dawac subwencji.
    Wtedy moze dotrze do was cos. Bo zachowywujecie sie jak przemadrzale dzieci, pojecia nie majacy o niczym, ale dracy sie tak dlugo az przyjdzie dorosly i da klapsa.
   • dorota_333 Re: Nowy Swiat 05.01.21, 17:24
    Że CO? Jestem "pisowiec" bo mam na jakiś temat podobną opinię jak Saryusz (nie miałam zresztą pojęcia o tym)?

    Drogi Jorl, jedyne, co powinno być brane pod uwagę, to rzeczywistość, a nie to, jaką kto ma opinię. Sprowadzasz dyskusję na ważny temat do poziomu partyjnych naparzanek.

    Widzisz, przed chwilą odkurzając myślałam o uwadze Kadiego, że Polacy oberwą najbardziej. I może coś być na rzeczy, z innych powodów niż on myśli. Otóż - pisowskie elity mają gigantyczny potencjał do korumpowania się. A Chiny mają nieograniczone w praktyce fundusze na korumpowanie. Z tego może być problem ogromny.

    Poza tym - zarzucasz mi zupełną nieznajomość tematu. W takim razie proszę o konkrety: wyjaśnij ten temat tak, jak go rozumiesz (ze znawstwem). Słucham.
    • jorl Re: Nowy Swiat 05.01.21, 17:51
     dorota_333 napisała:

     > Że CO? Jestem "pisowiec" bo mam na jakiś temat podobną opinię jak Saryusz (nie
     > miałam zresztą pojęcia o tym)?

     Masz taka sama opinie jak on, on jest PiSowiec i w PE. Teraz wiesz. I duzo wiecej pogladow macie takich samych, tylko roznica ze oni przy wladzy a wy nie.


     > Drogi Jorl, jedyne, co powinno być brane pod uwagę, to rzeczywistość, a nie to,
     > jaką kto ma opinię. Sprowadzasz dyskusję na ważny temat do poziomu partyjnych
     > naparzanek.

     Nieprawda, wy w Polsce macie miedzynarodowo rzecz biorac podobne poglady. I w tym przypadku Unia CHRL przeciez tak.

     I odpowiedz na pytanie czy zazdasz weta Polski jak ta umowa bedzie miala i musiala byc ratyfikowana? Jasno i otwarcie, zastanow sie i odpowiedz.
     Przeciez chcesz ochronic Unie przed skurwieniem sie, taka wazna sprawa wiec weto nalezy sie. No jak?
     I jak bedzie 25:2 to co z wami zrobic? Jak myslisz? Oczywiste jest ze to co sama zapronowalas, czyli was z Unii wywalic. I jako ze sami sie musicie wyniesc to wam zycie trzeba utrudnic. Czyli zabac kase, potem prawo glosu, az zrobicie jak UK.


     > Widzisz, przed chwilą odkurzając myślałam o uwadze Kadiego,

     Kadi sie na niczym nie zna. Pieprzy, tez jeden z looserow jankesowskich.
     > wskie elity mają gigantyczny potencjał do korumpowania się. A Chiny mają nieogr
     > aniczone w praktyce fundusze na korumpowanie. Z tego może być problem ogromny.

     Rozumujesz po Ostblockowsku. Myslisz ze Merkel, Macron, a napewno oni ta umowa ze strony Unii zarzadzali, sie daja skorumpowac???
     Nie widziesz jaka smiesznosc w tym jest? W tym co twierdzisz? Ja wiem, byt ksztaltuje swiadomosc, stad taki pomysl ze Merkel i Macron sa przekupienia.


     > Poza tym - zarzucasz mi zupełną nieznajomość tematu. W takim razie proszę o kon
     > krety: wyjaśnij ten temat tak, jak go rozumiesz (ze znawstwem). Słucham.

     Korupcja negocjatorow unijnych przez Chrlowcow, patrz wyzej.

     A moze na 5G sie znasz? Przeciesz pojecia nie masz ani o 5G ani o elektronice. Zaden chrlowski wynalazekt 5G przeciez do tego mozna im leb ukrecic z 5G nie pozwalajac im kupowac ukladow scalonych. Mamy Nokie i Erikssona i mnostwo innych firm do innych elemnetow 5G.
     Wiesz co to sa uklady scalone droga doroto?
     • dorota_333 Re: Nowy Swiat 05.01.21, 21:05
      > Korupcja negocjatorow unijnych przez Chrlowcow

      Przeczytaj to, co napisałam. Ja piszę o podatności władzy PiS na korupcję i środkach, jakimi dysponują Chiny na korumpowanie. NIC o negocjatorach UE, Merkel czy Macronie.
  • jorl Re: Nowy Swiat 05.01.21, 19:03
   dorota_333 napisała:


   > 3. Europa wystawia się na konkurencję towarów wytwarzanych w obozach koncentrac
   > yjnych, przy kosztach bliskich zeru. Już nie mówię o tym, że to łajdactwo, ale
   > to ekonomicznie nieuzasadnione.


   Tylko ten punkt. Na czym polega ta produkcja w Chrlu? Ano firma np. w Niemczech opracowuje jakis produkt, ustawia linie technologczna, systemy testowania , dokumentacje produkcyjny itd i wysyla to do Chrlu. I tam Chrlowcy zaiwaniaja na tych maszynych i wytwarzaja dla nas te przez nas opracowane produkty. One sa do Niemiec wysylane i sprzedawane tutaj.
   I teraz jest pytanie, jak myslisz droga doroto, co jest dla Niemcow lepiej, dla tych co te towary kupuja, jak ci Chrlowscy wiecej zarabiaja czy mniej? Mysle ze jest jasne ze jak malo zarabiaja tym jest lepiej bo wtedy w Niemczech mamy te produkty tansze.
   Tak samo dzialaja Montownie im. Balcerowicza w Polsce, przeciez bedziemy miec tansze np. samochdy jak w Polsce mniej ludzi beda zarabiali w Montowni ktora te samochody produkuje.

   Wiec w czym problem? Bzdura jest gadanie ze jak ci Chrlowcy beda wiecej zarabiali bedziemy miec wiekszy rynek zbytu a to ma cieszyc. A takiego wala, lepiej jak mniej zarabiaja, rynek zbytu jest nie potrzeby, duzo lepiej miec tansze produkty. Tak dziala kapitalizm.

   Problem tylko z Chrlem byl ze oni ta zachodnia fabryke u siebie dopuszczali jak sie polaczyla z chrlowska i chrlowcy mieli 51%. I wtedy Chrlowcy robili tak. Na 2 zmiany produkowali dla tego zachodniego a na trzeciej zmienie juz tylko dla siebie. I te produkty ktore wracaly na Zachod byly, co jest oczywiste, obkladane kosztami ich opracowania z tej zachodniej firmy, a Chrlowcy mieli koszty tylko swojej produkcji. To tak jakby w Polsce w fabryce VW Polacy na 2 zmiany produkowali dla VW a na trzeciej juz dla siebie. Jako ze te samochody dla VW sa drozsze bo musza byc obciazone i to duzo kosztami ich opracowania w Niemczech, te "polskie" VW moglyby byc o ta kwote tansze.
   Wlasnie takimi masowymi zlodziejstwami Chrlowcy dla siebie juz, na wlasny rynek, produkowali samochody. Z silnikami zachodnmi z "trzeciej" zmiany, i duzo elementami tak samo produkowanymi.
   I przed 1 rokiem USA wymusily na Chrlu, tak slyszalem, ze fabryki ich nie musza miec takiego 51% wspolnika. Juz Musk zalozyl tam fabryke i nie ma tego chrlowskiego 51% wspolnika. I wlasnie ta Unijna umowa ktora jest skurwieniem Unii wlasnie to samo wymusila na Chrlu.Miedzy innymi. Bo USA przedtem tylko dla swoich firm to wymusila.
   Nie podoba sie Tobie ta umowa? Unia Chrl? Bedziesz zadala polskiego weta?
  • lastboyscout Re: Nowy Swiat 05.01.21, 20:35
   Przyzolcony, czytasz to?

   Tylko Niemczuch prawde ci powie co to sa Chiny co to jest kapitalizm, kim jestesmy my ! wink

   I z prawdziwie faszystowska pogarda, mowi, nam, ze jeszcze nie skonczyl swoich fascynujacych nauk
   "Swiat wedlug Hitlersyna"

   Dzisiaj Jorl napisal:

   Ja wiem duzo lepiej o Chrlu, o przemysle, gospodarce,

   Na czym polega ta produkcja w Chrlu? Ano firma np. w Niemczech opracowuje jakis produkt, ustawia linie technologczna, systemy testowania , dokumentacje produkcyjny itd i wysyla to do Chrlu. I tam Chrlowcy zaiwaniaja na tych maszynych i wytwarzaja dla nas te przez nas opracowane produkty. One sa do Niemiec wysylane i sprzedawane tutaj.

   A takiego wala, lepiej jak mniej zarabiaja, rynek zbytu jest nie potrzeby, duzo lepiej miec tansze produkty. Tak dziala kapitalizm.
   • pigeon_shit_dust Niesety, nie ma szans pobic Chin w 5G 06.01.21, 00:30
    Na dachu firmy kolegi w Gdansku zamontowano przekazniki 5G, cale biuro bylo puste przez C19, wiec ludzie ktorzy zostali w budynku sie "tak sobie" przeniesli na dol i na druga strone budynku. Zostal jeden i smial sie z"tchorzliwych debili".
    Montowanie mialo miejsce w czerwcu, a pogrzeb byl 20 grudnia. Gieroj umarl na glejaka wielopostaciowego mial 34 lata i do tej pory nawet glowa go nie bolala. Od normlanych przejaznikow podobno ludziska z gornych pieter budynkow umieraja dopiero po 3-4 latach.
    Chiny moga sobie pozwolic na wytluczenie 100 mln ludzi dla postepu, bo ludzia akurat maja w chuj i z powrotem. Wiec nie wygrasz z nimi na tym polu.
  • jorl Re: Nowy Swiat 06.01.21, 12:21
   dorota_333 napisała:

   > Ja się co prawda nie znam na układach scalonych, ale w kwestii roli 5G oddajmy
   > głos specjalistom od cyberbezpieczeństwa:
   >
   > www.cyberdefence24.pl/5g-podstawa-nowej-rewolucji-przemyslowej-chiny-nadadza-jej-ton


   Dobra, doroto, odniose sie do tego 5G chociaz wiem ze niewiele z tego zrozumiesz. A 5G jest elektronika, a to moj zawod. W ktorym elektronike nie, jak wy w Polsce, tylko obslugujecie ale ja ja konstruowalem.
   A wiec najpierw Twoj link. Opiera sie na tym raporcie:

   www.cnas.org/publications/reports/securing-our-5g-future

   Zaznaczam ze wole czytac zrodlo z ktorego polski dziennikarzyna sobie madrosci wzial bo malo znajacy sie na rzeczy polscy dzinnikarze, OK podobno fachowcy i techniczni, sporo przekrcaja, tez istotne sprawy omijaja nawet jak bez zlegoe zamiaru. Bo z niewiedzy.
   A wiec ja ten amrykanski raport przerzucilem. Nic naprawde nowe dla mnie jesli chodzi o technike, jak co nowe co Amerykanie uwazaja ze nalezy zrobic, jakie decyzje zapadaja, jaki powinny zapasc.
   A wiec najpierw ten raport jest z listopada 2019r czyli opisuje stan tak z polowy 2019 a to znaczy stary ca. 1,5roku. A tyle czasu to prawie wiecznsc w tej dziedzinie jak i w polityce.

   A wiec w polskim artykule ani slowa nie napisano ze oprocz Huaweia na rynku swiatwym w dostarczaniu urzadzen bazowych do 5G dzialaja 2 europejskie firmy, Nokia i Eriksson. A wiec mamy 3 konkurentow w tych dostawych ale fakt zadnego z USA. Dlaczego polski dziennikarzyna o tych europejskich firmach ani slowa? A tylko huawei, smok chinski itd? Amerykanie to napisali w swoim raporcie.

   Co do techniki 5G. Nie zostala stworzona aby szczyle szybko video sobia na smartfony ladowali, choc to tez idzie, a aby bezprzewodowo laczyc urzadzenia w przemysle i przesylac nimi i ogromne pakiety informacyjny, potrzebne dzisiaj a najwazniejsze ze odpowiedz na telegramy jest w 5G scisle okreslona. To znaczy dokladnie odpowiedz przyjdzie nie pozniej jak jakis tam czas. Np. 100uS, 10uS albo iles tam. Dopiero ta wlasciwosc umozliwia wprzegniecie lacznosci bezprzewodowej do sterowania maszyn itd. Bo sterowania wymagaja dokladnej definicji z zachownia rasteru czasowego. Zreszta to samo jest w lacznosciach przewodowych. Mamy internet, sa to telegramy ca. 1,5kByte. Mozna byloby w maszynie lacznosc np. pomiedzy sensorami a sterowaniem maszyny tymi telegramami tez zalatwiac. Ale nie idzie bo telegram moze dojsc np az po 1 Sek albo i wiecej. Dla zabawy na ekranie PC nie ma to znaczenia, obraz sie zbuduje troche pozniej ale sterowac maszyny nie mozna. Dlatego stworzono na podstawie telegramow internetowych takie systemy jak ProfiNet
   de.wikipedia.org/wiki/Profinet
   Tam jest maxymalny czas odpowiedzi na telegram zdefiniowany i o to chodzi.
   W firmie gdzie do niedawna pracowalem skonstruowalismy takie urzadzenia z ProfiNet tez bo klienci chcieli. Ale te urzadzenia musza byc polaczone kablami i to wysokiej jakosci bo to sa duze czestotliwosci. I mozna teraz polaczyc te urzadzenia, majac 5G komunikacje, poprzez nie kable a wlasnie fale elektromagnetyczne. Ogromna oszczednosc. Dlatego wlasnie 5G jjest potrzeban do przemyslu, ocenia syie ze 2/3 calej sieci bedzie dla przemyslu, 2´1/3 dla szczyli ladujacych vido albo grajacych w gry.
   Juz w Niemczech powstaja w fabrykach gniazda produkcyjne gdzie nie kablami a wlasnie 5G urzadzenia sie lacza. Narazie bardziej testowo ale to sie blyskawicznie rozwija.

   Teraz dalej, Chrlowcy przylozyli sie i zbudowali 5G bazowe stacje. oczywiscie wg wspolnych norm z Zachodem, musza sie przeciez urzadzenia z 5G od Huaweia z Nokia czy Erikssonem komunikowac. Jest odpowiednie towarzystwo tworzace te normy, jest na Zachodzie, nic nowego, kazdy system komunikacji ma stanarty i jakies towarzystwo to standarty tworzace. Naturalnie we wspolpracy z firmami budujacymi takie urzadzenia.

   No ale Chrl nie jest po to aby cos madrzejszego jak zaiwaniac na maszynach z Zachodu i produkowac stworzony na Zachodzie produkty tworzyc wiec ta bezczelnosc musi byc ukarana. A Chrlowcy maja pecha bo aby 5G budowac potrzebuja ukladow scalonych z Zachodu. Sami ich nie potrafia produkowac a dokladnie nie potrafia produkowac maszyn aby te uklady produkowac. Ich waskie gardlo sa te ogromnie skaplikowne maszyny a te pochodza tylko z krajow 1 Ligii. Od napisania tego raportu na ktory sie droga doroto Twoj polski dziennkarzyna powoluje minelo 1,5r. I w tym czasie ogranicza sie coraz mocniej mozliwosci kupowania ukladow scalonych przez Chrl. I nie sprzedaje im sie maszyn do produkcji ukladow scalonych, embarga.
   Po prostu ta elektronika chrlowska stoi na piasku, dobry kopniak i sie im wszystko zawali. Po prostu nie pomysleli Chrlowcy, ten madrala Xi, z jakim podstepnym przebieglym przeciwnikiem maja do czynienia. Czyli z Zachodem. Za duzo chcial, myslal ze jak sie Zachodowi podlizal Chrl biorac udzial w zachodniej wojnie z ZSRR w Afganistanie to zasluzyl na wdziecznosc. A tu wala, murzyn zrobil swoje murzyn moze odejsc.

   Powody aby Huaweia zaatakowac sie znajda, wyssie sie z palucha jak trzeba, i sie to robi. Obozy pracy HongKong, komunisci, embarga na Iran, skosne oczy, upss, to akurat niepoprawne politycznie z tymi oczami.

   Narazie tyle, pomysle zeby dopisac o 5G bo to temat rzeka, ale narazie niech to wystarczy.

   • sevenseas Re: Nowy Swiat 06.01.21, 13:47
    Jest dokładnie tak jak napisałeś z 5G, chodzi o przemysł, ale tez finanse i przede wszystkim WOJSKO i nowoczesne pole walki. Oczywiście to co napisałeś o Chinach ze nie budują nowymi systemami i to tylko na zachodzę (jak to określiłeś krajach 1 ligi) to absolutna bzdura. Jest dokładnie na odwrót, i o to dlatego tez się pokłócili z zachodem, a dokładniej z USA.
    O układach scalonych napisałeś jak jest, Chiny ich potrzebują, pożar w pewnej wielkiej fabryce w Japonii to oczywiście przypadek, zaprószył się z Kalifornii wink Dlatego tez te ciągle plotki o inwazji na Taiwan....maja największa fabrykę układów scalonych na świecie i są ich głównym producentem, są oczywiście tez inne powody ale ten jest jednym z nich.
   • sendivigius Re: Nowy Swiat 10.01.21, 14:35
    jorl napisał:


    > Co do techniki 5G. Nie zostala stworzona aby szczyle szybko video sobia na smar
    > tfony ladowali, choc to tez idzie, a aby bezprzewodowo laczyc urzadzenia w prze
    > mysle i przesylac nimi i ogromne pakiety informacyjny, potrzebne dzisiaj a najw
    > azniejsze ze odpowiedz na telegramy jest w 5G scisle okreslona. To znaczy dokla
    > dnie odpowiedz przyjdzie nie pozniej jak jakis tam czas. Np. 100uS, 10uS albo i
    > les tam. Dopiero ta wlasciwosc umozliwia wprzegniecie lacznosci bezprzewodowej
    > do sterowania maszyn itd.

    Chyba nie sadzisz ze chodzi o sterowanie pralki czy zmywarki. Naprawde chodzi o sterowanie robotami bojowymi etc. I o to chodzi. Reszta to pic albo przy okazji.
  • dorota_333 Co Wy mi tu, Towarzyszu, z tymi prawami człowieka 06.01.21, 14:51
   ... wyjeżdżacie. Nie przesadzajcie, Towarzyszu, prawa człowieka to my zapewniamy, w naszym przodującym ustroju.

   Tak dałoby się streścić główny nurt polemiki ze mną co do chińskiego zagrożenia, na które pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo, bo pojawia się kilka wątków.

   Wypowiedzi w tym tonie mają i Jorl i Sevenseas. Ale zacznijmy od drugiego nurtu - argumentów natury technologicznej. Jorl pisze, że Chiny i tak nie są samowystarczalne z kwestii technologii. No ale właśnie dlatego (zakładam, że tak jest) nie należy im ułatwiać dostępu ze strony Europy.

   Główny nurt polemiki opiera się jednak na czymś, co nazwałabym cynicznym, fałszywym determinizmem. Chiny i tak zwyciężą, mówią mi moi polemiści, a prawa człowieka to śmieszny przeżytek, nie należy się tym zajmować. Nad wypowiedziami Sevenseas wisi cały czas cyniczny, bydlacki uśmieszek. No co tu z tymi prawami, nie bądź śmieszna. I właściwie nie padają żadne konkretne argumenty poza tym fałszywym determinizmem. Przesądzone, więc się nie szarpcie.

   Tymczasem świat cywilizacji zachodniej gra w tej chwili o wszystko. O to, czy nasza cywilizacja - oparta właśnie o takie faramuszki jak prawa człowieka, wolność (szeroko rozumiana, także słowa), demokracja - przetrwa. Alternatywą jest świat urządzony po chińsku. A ta Pax Sinica będzie czystym koszmarem, upiornym snem nie do przebudzenia, będzie jak wcielona dystopia Orwella. Skąd wiem? Bo to JUŻ się dzieje:

   pl.wikipedia.org/wiki/System_zaufania_spo%C5%82ecznego


   Artykułów na ten temat jest już wiele:
   cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/42722-1984-w-2020-roku-rusza-system-totalnej-kontroli-miliarda-ludzi


   A jak ktoś woli graficznie, to proszę:
   earthlymission.com/wp-content/uploads/2019/06/china_social_credit_system.jpg
   https://earthlymission.com/wp-content/uploads/2019/06/china_social_credit_system.jpg   Orwell zmaterializował się. My musimy zrobić wszystko, żeby nie zapanował powszechnie. I o tym tak naprawdę jest dyskusja.

   • sevenseas Re: Co Wy mi tu, Towarzyszu, z tymi prawami człow 06.01.21, 15:29
    Dlatego z Toba nie dyskutuje na żadne tematy, bo niczego nie rozumiesz i nie chcesz.

    To ze ja pisze o tym co jest i nadchodzi, to nie znaczy ze cos lubię czy nie. Dla was, wojowników o wolność istotne są postulaty, a nie realia tego świata. Dlatego dla mnie, Wy naiwni, wierzący w smoki i krainy nibyladii, jakieś dziwne utopie, ZAWSZE PRZEGRYWACIE, w każdym ustroju.
    To ze jest system socjalny w Chinach wie każdy, a czy każdy wie ze taki system istnieje u NAS, tylko ze sprawach finansowych? To jaki kredyt dostaniemy, i czy w ogóle ....credit score. Chiny wzięły nasz pomysł i go rozszerzyły, a zachód zrobi to samo.

    Teraz pomyślcie, Dorotka ma racje czy 200 milionów chińczyków którzy jada na wakacje za granice , a potem wracają do tego 'strasznego totalitaryzmu' ? Wam to może przeszkadzać bo żyjecie i wychowaliście się w innym świecie, ale NIE MOWICIE innym jak maja żyć bo nikt na was tego nie wymusza i wbrew temu co się mówi NIKT NIE BEDZIE WYMUSZAL! Oni maja gdzieś jaki macie ustrój, w co wierzycie i jaki kolor skory, chcą handlować i robić interesy. Naprawdę Dorotka? Podobało się Ci jak Rosjanie/Prusaki czy inni mówili Polakom jak maja żyć? Tylko wtedy nie można było uciec, w PRL tez!!!! To nie jest to samo, a ty stawiasz znak równości miedzy tym co jest w Chinach a co było kiedyś w Polsce! To jest po prostu wierutne NIEPOROZUMIENIE i NIEZROZUMIENIE, ale to normalne u zwykłego i nic nie rozumiejącego człowieka, bojącego się innego świata i swojego cienia!

    Właśnie teraz państwa, musza cos dać w zastaw prywatnemu kapitałowi, bo opodatkowanie ludzi już nie działa, za dużo długu. Wiec SPRZEDALI WAS, poddanych, wasze życia, wasza prywatność itd. w imię spokoju, bezpieczeństwa i innych wyimaginowanych rzeczy które nie istnieją, ale zostały Wam obiecane wyszli ONI cali na 'bialo' demonizując dokładnie to co robią Wam, ale wskazując na Chiny, aby ślepcy patrzyli na innych zamiast na siebie kiedy im ich prawa odbierają. Śmieszne to, najlepsze jest ze DOROTA to pisze big_grin Czy to nie zabawne, ta sama co pisała ze PIS i ich wyborcy nie powinni mieć prawa głosu lub gorzej, demokracja i wolności ale po DOROCIEMU wink Pamiętam jak pisałaś żeby amerykanie skakali z płonących WTC....Można poczytać Twoje posty, zobaczyć ta twoja niby moralność wink Hipokryzja level max.

    "Sevenseas wisi cały czas cyniczny, bydlacki uśmieszek. No co tu z tymi prawami, nie bądź śmieszna. I właściwie nie padają żadne konkretne argumenty poza tym fałszywym determinizmem. Przesądzone, więc się nie szarpcie.

    Tymczasem świat cywilizacji zachodniej gra w tej chwili o wszystko..."

    Cywilizacja zachodnia zaczyna się od odkrycia Ameryk, 500 late temu. Ostatnie 100 lat to obozy koncentracyjne wymyślone w czasie Imperium Brytyjskiego w RPA, następne w Polsce w czasie wojny otwarte przez idoli Doroty z Niemiec, amerykańskie wojny od czasów I i II wojny światowej, to CYWILIZACJA ZACHODU zaczęła ostatnie wojny zeszłego wieku, wojna z terrorem miliony ofiar, embargo na kraje afrykańskie/ameryki Łacińskiej za które płaci zwykli obywatel głodem, w czasie Obamy ( pokojowa nagroda nobla) zrzucono 80 tysięcy ton bomb na inne kraje, Albright mówiąca ze 'było warte' embargo na Irak po tym jak z głodu i chorób umarło ponad 100 tys dzieci!!! Guantanamo jest tez pięknym przykładem praw, procesy w UK toczą się do dziś, to może o więzieniach CIA w Polsce pogadamy!!!

    I Ty będziesz pisać o prawach człowieka? Dorocia, ty nie pamiętasz wczorajszej kolacji, a będziesz się rozpisywać o "podstawach cywilizacji zachodniej" i naszej historii. Nasza zachodnia cywilizacja jest zbudowana NA SETKACH MILIONOW OFIAR! Pisza to jesteś jedna najgłupszych osób z jaka kiedykolwiek wymieniałem jakiekolwiek zdanie, po 'glupim jasiu'.

    Dlatego, bez odbioru!
    • damkon Re: Co Wy mi tu, Towarzyszu, z tymi prawami człow 06.01.21, 19:42
     Cywilizacja zachodnia zaczyna się od odkrycia Ameryk, 500 late temu. Ostatnie 100 lat to obozy koncentracyjne wymyślone w czasie Imperium Brytyjskiego w RPA, następne w Polsce w czasie wojny otwarte przez idoli Doroty z Niemiec, amerykańskie wojny od czasów I i II wojny światowej, to CYWILIZACJA ZACHODU zaczęła ostatnie wojny zeszłego wieku, wojna z terrorem miliony ofiar, embargo na kraje afrykańskie/ameryki Łacińskiej za które płaci zwykli obywatel głodem, w czasie Obamy ( pokojowa nagroda nobla) zrzucono 80 tysięcy ton bomb na inne kraje, Albright mówiąca ze 'było warte' embargo na Irak po tym jak z głodu i chorób umarło ponad 100 tys dzieci!!! Guantanamo jest tez pięknym przykładem praw, procesy w UK toczą się do dziś, to może o więzieniach CIA w Polsce pogadamy!!!

     niestety, ale dokładnie tak wygląda ta nasza "wspaniała" cywilizacja Zachodu...

     piszesz Sevenseas z wyjątkowym polotem i lekkością, dlatego aż miło czyta się Twoją argumentację...
     • dorota_333 Re: Co Wy mi tu, Towarzyszu, z tymi prawami człow 06.01.21, 20:52
      To jest czyste pierdolenie, drogi Damkonie. Każda cywilizacja w swoim przebiegu ma ofiary śmiertelne na sumieniu, wywołane wojny, głód, etc. Ale Europa przeżywa właśnie najdłuższy w swoich dziejach okres bez wojny i okres bezprecedensowego rozwoju. Nigdy w dziejach ludzkości nie żyło sie na danym terytorium tak bezpiecznie i dostatnio. Najwyraźniej tego nie doceniamy.

      Doceniają to natomiast miliony nielegalnych migrantów. Nikt jakoś nie ucieka do Chin, prawda?

      Co do niedawnej historii, to w Chinach ma ona piękne tradycje absolutnego barbarzyństwa:
      twojahistoria.pl/2018/09/29/ile-osob-zabil-mao-zedong/

      Obecnie rządzący są przecież bezpośrednimi spadkobiercami politycznymi i następcami Mao. Jego portret wisi cały czas na Placu Niebiańskiego Spokoju.

      Jako żywo nie da się czegoś takiego powiedzieć o współczesnej Europie. Więc nie zachwycaj się pierdoleniem ubranym w szaty gorącej filipiki, a jeśli brak Ci pięknie napisanego tekstu, to po prostu więcej czytaj literatury smile
    • herr7 orka na ugorze.. 07.01.21, 12:02
     sevenseas napisał:


     > I Ty będziesz pisać o prawach człowieka? Dorocia, ty nie pamiętasz wczorajszej
     > kolacji, a będziesz się rozpisywać o "podstawach cywilizacji zachodniej" i nasz
     > ej historii. Nasza zachodnia cywilizacja jest zbudowana NA SETKACH MILIONOW OFI
     > AR! Pisza to jesteś jedna najgłupszych osób z jaka kiedykolwiek wymieniałem jak
     > iekolwiek zdanie, po 'glupim jasiu'.
     >
     > Dlatego, bez odbioru!

     Trochę wyrozumiałości. Większość piszących na forum GW robi to dla pieniędzy, a nie z przyjemności. Dorotka oraz towarzysz zimna wodka wojują z PIS i z postawami, które neobolszewicy uważają za niebezpieczne tj. państwem narodowym, religią czy konserwatyzmem. Nigdy nie odznaczała się jakąś szczególną wiedzą, poza tym co podaje propaganda mediów neoliberalnych. Z drugiej strony, jej poglądy świadczą o skuteczności propagandy, jak nas od lat zalewa. To że Polska po 89 r miała być krajem pluralistycznym zostało przez elity już dawno zapomniane. A w końcu to klasyk - Josef Goebbels miał powiedzieć, że nie ma takiej bredni w którą ludzie nie uwierzą pod warunkiem że będzie się im tę brednię wystarczająco często powtarzać. Co do mnie, to życzyłbym sobie żeby dla tzw. dziennikarzy była nagroda Goebbelsa Roku, za ich dokonania na tej niwie.
     • dorota_333 Nagroda Goebbelsa Roku 07.01.21, 12:55
      ... tak! Jestem za ustanowieniem. Mój typ, bardzo mocny:

      warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26665629,tvp-ludzie-szturmujacy-capitol-zachowywali-sie-jak-polska-opozycja.html?_ga=2.8814006.2018734343.1606490307-128814869.1604948266#S.DT-K.C-B.2-L.2.maly
   • cojestdoktorku Re: Co Wy mi tu, Towarzyszu, z tymi prawami człow 06.01.21, 17:08
    >będzie czystym koszmarem, upiornym snem nie do przebudzenia, będzie jak wcielona dystopia Orwella. >Skąd wiem? Bo to JUŻ się dzieje:

    w Orwellu chodziło o to ze ludzie żyjący w systemie totalitarnym będa przekonani ze żyja w wolności i jednocześnie pewnie ze ten drug blok (chiny) są totalitarne i ze tam mają przewalone
    więc jeśli powołujesz sie na Orwella to własnie my jesteśmy ta zmanipulowaną tłuszcza która wierzy ze u nas wolność a tamci ze maja przerąbane smile

    ilość więźniów w USA, czy rewelacje Snowdena tylko tą "Orwelowską hipnoze" potwierdzają
  • jorl Re: Nowy Swiat 06.01.21, 17:28
   sevenseas napisał:

   > Oczywiście to co napisałeś o Chin
   > ach ze nie budują nowymi systemami i to tylko na zachodzę (jak to określiłeś kr
   > ajach 1 ligi) to absolutna bzdura. Jest dokładnie na odwrót, i o to dlatego tez
   > się pokłócili z zachodem, a dokładniej z USA.


   Nastepny inzynier elektronik z Polski ktory wyemigrowal, z elektronika juz nie mial do czynienia ale mysli ze sie na elektronice, na przemysle polprzewodnikowym zna.
   Przeciez uklady scalone sa produkowane na bardzo skaplikowanych maszynych to jest HighTech ktory ma w garsci USA/Jap/Zach Europa.
   Wszyscy inni kupuja albo uklady scalone, gotowe, albo produkuja je na maszynych kupionych w krajach 1 Ligii a najczesciej jeszcze kupujac potrzebne chemikalia z tych krajow. Moze takie nedzowate ktos ma wlasne maszyny no ale to sie nie liczy. Wszystko nowoczesne jest z 1 Ligii.
   Tu sa firmy ktore equipment do fabryk polprzewodnikow opracowywuja i produkuja.

   en.wikipedia.org/wiki/Semiconductor_equipment_sales_leaders_by_year

   To sa kraje 1 Ligii.
   Ten Xi przed 2 laty uchwalil plan aby do 2025 postawic w Chrlu mnostwo fabryk polprzewodnikow i w Chrlu produkowac. Oczywiscie te wyposazenie tych fabryk mial zamiar kupic z krajow 1 Ligii. Ale, jak pisalem wyzej, nie pomyslal ze ma do czynienie z bezwglednym wrogiem ktory mu teraz fige pokazal. I zadna firma zachodna nie sprzeda Chrlowi zadnych maszyn. Musza sobie te maszyny sami opracowac, droga wolna. Tylko czemu Xi przed tymi 2 laty wlasnie nie postawil na opracowanie maszyn zamiast zakladanie ze kupi.
   Nawet USA zakazala TMSC na Tajwanie dla Huaweia produkowac opracowane przez Huaweia procesory. Od wrzesnia 2020. Bo juz na tyle zmadrzeli ze potrafili wlasne procesory opracowac. I to niezle, chetnie przyznaje.

   Ta huaweia firma:
   en.wikipedia.org/wiki/HiSilicon

   W WiKi po angielsku stoi fabless. Czyli projektuje ale nie produkuje. Jasne, daje, tzn dawala bo teraz nie moze juz, produkowac na Tajwanie u TMSC.

   W polskiej wersji WiKi
   pl.wikipedia.org/wiki/HiSilicon

   i stoi:
   Firma jest uważana za największego producenta układów scalonych w Chinach[3].


   Ja to mowie co po polsku to glupoty. Bo ta firma jest fabless, nie produkuje. Nie potraficie mysles? Potem takie doroty seveny LBSy nabieraja falszywych wyobrazen o Swiecie.   > O układach scalonych napisałeś jak jest, Chiny ich potrzebują,

   No popatrz, to musza kupowac na Zachodzie czy produkuja drogi seven? Bo jakos raz tak raz tak twierdzisz   >pożar w pewnej w
   > ielkiej fabryce w Japonii to oczywiście przypadek, zaprószył się z Kalifornii ;

   No popatrz Chrlowcy podpalaja fabryki na Zachodzie? Na zlosc babci niech mi sie uszy odmroza? Czy jak ja jestesm w czarnej d... niech beda wszyscy tez tam? Filozfia zyciowa LBSa, fakt.


   > ) Dlatego tez te ciągle plotki o inwazji na Taiwan....maja największa fabrykę u
   > kładów scalonych na świecie i są ich głównym producentem, są oczywiście tez inn
   > e powody ale ten jest jednym z nich.


   Alez dziecinada. Plotki z magla. Najpierw to jakby sprobowali inwazji na Tajwan to by byla straszna rzez niewiniatek. Ale nawet, co by im daly te fabryki na Tajwanie.? Przeciez Amerykanie, jakby co, 100 Tomahawkow i Chrlowcy maja zlom do sprzatania. na ogromnej powierzchni. A fachowcy, co lepsi byliby wywiezienia do USA.

   Poza tym wystarcza ze producenci wyposazenia do produkcji polprzewodnikow, co z USA a maszyny w Chrlu, maja zakaz servisu swoich maszyn. Juz tak sie dzieje np. z producentami LEDow w Chrlu. I co chrelowski Pan Kaziu z srubokretem naprawi zepsuta? Te TMSC na Tajwanie tez by nagle przestaly miec servc, chemikali potrzebnych a ktore Tajwan tez nie produkuje, katastrofa bylaby w kazdym scenariuszu dla Chrlu.
   Wiec lepiej niech inwazji na Tajwan nie probuja.

   Chrl teraz zmienil plany, juz nie chce budowc wielkich fabryk polprzewodnikow bo nie ma skad kupowac maszyn do nich, jest ugotowany i dlatego pokornie najpierw podpisal umowe z USA a teraz z Unii.
   Zostal sprowadzony na Ziemie a lepiej do piwnicy.
    • herr7 dyskutujesz z idiotą 07.01.21, 11:51
     sevenseas napisał:

     > Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, tym razem ze zrozumieniem.

     To jest jedyny "znafca" elektroniki we wszechświecie, a jego dyplom ukończenia Politechniki Opolskiej daje mu powód do twierdzenia, że tylko on potrafi zaprojektować jakiś układ scalony (kto chce, niech w to wierzy), a Chińczycy są taką bandą idiotów, że jest to poza ich możliwościami intelektualnymi. Dla pełnego obrazu, to jedyny facet który się chwali że sypia z polskimi prostytutkami, co ja osobiście odbieram jako kompleksy małego Jochanka, który w czasie mody na Czterech Pancernych mógł, jako wnuk dziadka z Wehrmachtu odgrywać jedynie rolę Niemców.
     • cojestdoktorku Re: dyskutujesz z idiotą 07.01.21, 16:40
      >Chińczycy są taką bandą idiotów, że jest to poza ich możliwościami intelektualnymi.

      "Azjatyckie firmy zgłaszają najwięcej patentów. Ponad połowa wniosków wpływających do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) pochodzi z dalekiego wschodu. Liderem jest Huawei.
      Liczba wniosków Huaweia wzrosła w 2018 roku do 5 405, co jest sporym wzrostem w stosunku do 4 024 w roku 2017. Dyrektor WIPO poinformował, że nigdy żadna firma nie zgłosiła tyle patentów w ciągu jednego roku. Drugą firmą pod względem liczby złożonych wniosków było Mitsubishi Electric z wynikiem 2 812, a trzeci Intel z wynikiem 2 499."

      www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/huawei-patenty-usa-azja
  • jorl Re: Nowy Swiat 06.01.21, 17:50
   dorota_333 napisała:

   > ... wyjeżdżacie. Nie przesadzajcie, Towarzyszu, prawa człowieka to my zapewniam
   > y, w naszym przodującym ustroju.
   >
   > Tak dałoby się streścić główny nurt polemiki ze mną co do chińskiego zagrożenia
   > , na które pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo, bo pojawia się kilka wątków.
   >
   > Wypowiedzi w tym tonie mają i Jorl i Sevenseas. Ale zacznijmy od drugiego nurtu
   > - argumentów natury technologicznej. Jorl pisze, że Chiny i tak nie są samowys
   > tarczalne z kwestii technologii. No ale właśnie dlatego (zakładam, że tak jest)
   > nie należy im ułatwiać dostępu ze strony Europy.

   Stanowczo zaprzeczam ze mam podobne poglady jak seven w sprawie Chrlu i jego tzw potegi technologicznej. Dodam ze mam calkiem inny poglady jak seven w ogolniejszych sprawach, on jest za komuna ja za kapitalizmem.

   A wiec Chrl, po tych ostatnich amerykanskich kopniakach, stal sie pokorny. I nawet aby jakos zyc zgadza sie przestac krasc technologie metoda opisana przezemnie wyzej. To ze na dwoch zmianach wytwarza produkty opracowane na Zachodzie na trzeciej te same dla siebie. Czyli kradnie. Bo nie to slawne kopiowanie o ktorym sie czesto mowi jest problem a wlasnie ta przedluzona produkcja dla siebie na cudzych maszynych wg cudzej dokumentacji. Te 51% wlasnosci odpuscili niedawno dla USA teraz w tej umowie dla EU.

   Teraz Unia. Dlaczego maja Chrlowcy nie zaiwaniac produkujac dla nas na Zachodzie towarow przez nas opracowanych ktore dajemy im produkowac? Jak nie beda kradli ta slawna 3 zmiana, czyli beda robic jak Polacy, o co chodzi?

   A to ze USA inaczej troche uwaza? W d.. mamy to i mamy racje.
   A PiSowiec Sariusz i POwiec dorota uwazaja inaczej? Po prostu stracili okazje siedzec cicho. I to nie sa zarty. Wlasnie po to jest ta postanowiona praworzadnosc, sankcje, aby i PiSowi Sariuszowi i PO dorocie pokazac gdzie ich miejsce. Czyli subwencje zabrac, potem prawo glosu aby nie mogli juz wetowac i Polska albo w takim stanie przy Unii, milczaca, albo referendum i Brexit.
   A Unia zamierza sie zfederalizowac, powstanie jedno panstwo, taki jest cel i to musi stac sie w pare lat. Hamulcowym byla UK, mamy ja za burta, i Polska. Ja wiem ze USA nie chce jednego kraju EU, stracila do hamowania UK, pozostala Polska. I wlasnie Polska teraz stoi na rozdrozu, ma do wyboru zaprzestac wlasnej polityki zagranicznej czyli stac po stronie USA, albo won. I to nie sa zarty, decyzja nalezy do was.
   I ja widze ze i dorota, i zimny i pepe i Sariusz staniecie przeciw panstwu federalnego Europy. Ja uwazam ze 80% Polakow tak wlasnie uwaza dlatego jestescie tak naprawde PiSowcami.
   Wystarczy.
   • jorl Re: Nowy Swiat 06.01.21, 18:39
    jorl napisał:


    > I ja widze ze i dorota, i zimny i pepe i Sariusz staniecie przeciw panstwu fede
    > ralnego Europy. Ja uwazam ze 80% Polakow tak wlasnie uwaza dlatego jestescie ta
    > k naprawde PiSowcami.


    Przeczytajcie sobie argumenty przeciw federalnej Unii:

    wpolityce.pl/polityka/531681-hamiltonowski-moment-europy-zacznijmy-wierzyc-w-siebie
    PiSowiec ale przeciez i z serca doroty tez mowi, prawda?
    • zimna-wodka Re: Nowy Swiat 06.01.21, 21:18
     jorl napisał:

     > jorl napisał:
     >
     >
     > > I ja widze ze i dorota, i zimny i pepe i Sariusz staniecie przeciw panstw
     > u fede
     > > ralnego Europy.

     A czemu ja?


     > Przeczytajcie sobie argumenty przeciw federalnej Unii:
     >
     > wpolityce.pl/polityka/531681-hamiltonowski-moment-europy-zacznijmy-wierzyc-w-siebie
     > PiSowiec ale przeciez i z serca doroty tez mowi, prawda?

     Nie wiem ile jest serca doroty w majaczeniu p. Jakiego. Ciekawie piszesz, jorl więc próbowałem. Ale założyłem sobie, że doczytam tylko do słowa "gender". I wiele nie przeczytałem.
  • jorl Re: Nowy Swiat 07.01.21, 17:05
   jorl napisał:

   > Ten Xi przed 2 laty uchwalil plan aby do 2025 postawic w Chrlu mnostwo fabryk p
   > olprzewodnikow i w Chrlu produkowac. Oczywiscie te wyposazenie tych fabryk mial
   > zamiar kupic z krajow 1 Ligii. Ale, jak pisalem wyzej, nie pomyslal ze ma do c
   > zynienie z bezwglednym wrogiem ktory mu teraz fige pokazal. I zadna firma zacho
   > dna nie sprzeda Chrlowi zadnych maszyn. Musza sobie te maszyny sami opracowac,
   > droga wolna. Tylko czemu Xi przed tymi 2 laty wlasnie nie postawil na opracowan
   > ie maszyn zamiast zakladanie ze kupi.

   To mamy na ten temat artykul w fachowym czasopismie, nowy z 7.1.2021 czyli dzisiaj. Niemieckim:

   www.google.com/search?client=safari&rls=en&sxsrf=ALeKk00GXg6wOhCztRXl3zHLqK_CutZ9fw:1610032175336&q=China+wird+selbst+gesteckte+Chip-Ziele+weit+verfehlen&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwi224yfjYruAhUNkxQKHbF1CzsQBSgAegQIBxA1&biw=1340&bih=789
   To czasopismo Elektronik Praxis, dostawalem je w pracy na biurko, nie do kupienia w koskach, dla przemyslu nie dla freakow computerowych.

   I co tam? Sam tytul wiele mowiacy:
   China wird selbstgesteckte Chip-Ziele weit verfehlen

   Po hitlerowsku wiec przetlumacze:
   Chiny (Chrl naturalnie) daleko nie osiagnie celow jakie sobie zalozyla

   Dalej:
   Bis zum Jahr 2025 möchte China seinen Chipbedarf zu 70% aus heimischer Produktion gedeckt wissen.

   Znowu tlumacze:
   Do roku 2025 chcial CHrl swoje potrzeby na chipy (uklady scalone) z narodowej produkcji na 70% pokryc.


   Dalej:
   Mit dem Masterplan Made in China 2025 strebt das asiatische Land schon seit Jahren an, sich von den internationalen Importen unabhängiger zu machen und zu einer starken High-Tech-Nation zu werden. Doch diese Pläne verlaufen schleppend und erleiden derzeit einen Rückschlag nach dem anderen.

   I ja, tlumaczenia:
   Z planem Made in Chima 2025 chce ten azjatycki kraj od lat sie uniezaleznic ob importu i sie silnym HighTech krajem zrobic. Ale te plany biora w leb i jedna za druga wpadke zaliczaja.   Nastepne:
   2020 wurden laut Marktbeobachtern von dem 143 Mrd. US-$ schweren chinesischen Halbleitermarkt etwa 15,9% aus einheimischer Produktion gedeckt,

   I moje tlumaczenie, wiadomo bo po hitlerowsku:
   2020 wedlug obserwatorow rynku z 143mild$ wielkiego rynku polprzewodnikow ok. 25,9% jest z chrlowskiej produkcji.

   I nastepny cytat stamtad:

   Nun haben Marktbeobachter eine neue Einschätzung der Lage vorgelegt. Laut IC Insights soll das Volumen des Halbleitermarkts in China bis 2025 auf schätzungsweise 223 Mrd. US-$ steigen. Doch davon werden voraussichtlich gerade einmal 43,2 Mrd. US-$ aus einheimischer Produktion stammen. Damit läge der Eigenanteil bei gerade einmal 19,4%. Das wäre zwar eine merkliche Zunahme von etwa 0,7 Prozentpunkten pro Jahr, aber dennoch meilenweit von den im Masterplan Made in China 2025 angestrebten 70% entfernt.


   I moje tlumaczenie:
   Obserwatorzy rynku wydali nowa ocene w tym zakresie. Wg IC Insights wielkosc rynku polprzewodnikowego w Chrlu do 2025r wzrosnie na 223 mild$. W tym prawdopodobnie bedzie 43,2mild$ z miejscowej produkcji. Czyli 19,4%. To co prawda bylby wzrost ok 0,7% pro rok ale ogromnie daleko z tym Planem Chrlu 2025 o 70%.

   To o tym planie tego Xi pisalem wyzej, jak on sobie durnie myslal ze mu dadza to zrobic. Oczywscie teraz plan ten juz jest tam gdzie jego miejsce czyli w koszu i Xi teraz spokornial.

   Ale to nie wszystko. nastepny cytat stamtad:
   Die meisten einheimischen Kapazitäten gehören zu ausländischen Firmen
   Dabei stammt ein Großteil der einheimischen Produktion noch nicht einmal von Unternehmen, die ihren Hauptsitz in China haben. Von den im letzten Jahr in China hergestellten ICs im Wert von 22,7 Mrd. $ produzierten Unternehmen mit Hauptsitz in China gerade einmal 8,3 Mrd. US-$, was nur 5,9 % des 143,4 Mrd. $ großen IC-Marktes des Landes ausmacht. Der Rest stammte von Unternehmen aus dem chinesischen Ausland: TSMC, SK Hynix, Samsung, Intel, UMC und andere ausländische Hersteller, die IC-Wafer-Fabriken in China betreiben, produzierten den Rest.


   I znowu moje tlumaczenie:

   Wiekszosc miejscowego (chrlowskiego) przemyslu nalezy do zagranicznych firm.
   Stamtad pochodzi wieksza czesc domowej produkcji, tylko od przedsiebiorstw nie majacy zarzad w Chrlu. Polprzewodniki ktore byly w ostatnim roku (2020) w Chrlu wyprodukowane w wartosci 22,7mild$ tylko za 8,3 mild$ czyli 5,9% calego rynku polprzewodnikow wytworzone przez firmy z glowna kwatera w Chrlu. Reszta pochodzi z zagranicy, TSMC, SK, Hynix, Samsung, Intel, UMC i innych zagranicznych, ktore produkuja IC Wafer fabryki w Chrlu.   Dlatego wlasnie ja mowie ze te Chrlowski HighTech na piasku stoi, kopniak i sie zawala. Ten plan madrali Xi w 2025 roku, pisalem wyzej miec w Chrlu ogromne fabryki, wlasnie aby z 70% polprzewodnikow produkowac zdechl.
   Dodam ze to nie wszystko. Te szacunki co bedzie w Chrlu w 2025 ci fachowcy zrobili biorac pod uwage aktualna sytuacje embarg na Chrl. A przeciez od decyzji politycznych na Zachodzie zalezy czy te embarga nie powiekszyc. I wtedy nawet te mikroprodukcje w Chrlu polprzewodnikow zdechna jescze bardziej.

   A ze to sie dzieje to nastepny cytat z tego artykulu:
   IC Insights schätzt, dass von den 8,3 Mrd. $ von in China ansässigen Unternehmen produzierten Halbleitern etwa 2,3 Mrd. $ von IDMs und 6,0 Mrd. $ von reinen Foundries wie SMIC stammten.
   I znowu moje tlumaczenie:
   IC Insight ocenia ze z tych 8,3milird$ w Chrlu produkowanych w chrlowskich firmach ok 2,3mild$ id IDMs i 6,0mild$ uód czystego foundry SMIC pochodza.


   To teraz ta chrlowski firma SMIC. Ona tez produkuje na maszynych z krajow 1 Ligii, jak inaczej, i ostatnio USA nalozylo zakaz sprzedawania jej maszyn do rodukcji ukladow scalonych. A wiec i oni zdechna.

   To ta:
   www.smics.com/en#section2

   Smieszne bylo niedawno jak USA zakazalo wszystkim firmom na Swiecie dostarczac Huaweiowi ukladow scalonych, firmom ktore korzystaja maszyn, programow projektowania amerykanskich pod grozba odciecie ich od dostaw nowych, serwisu itd. I ta chrlowska SMICS swiecie przyrzekala ze zastosuje sie do amerykansiego embarga przeciw Huaweia. Fajnie, prawda? Ale to im nie pomoglo, z miesiac pozniej i tak dostala emebraga amerykanskie na dostywa czegokolwiek z USA. Ale wesolo bylo jak dumna chrlowska firma nalozyla embargo na inna dumna chrlowska firme bo USA kazalo.
   No ale co mieli zrobic jak byli w czarnej d..?


   Tak wyglada to pozal sie Boze Mocarstwo HighTech Chrl. Trzeba ale wiedziec jak jest a nie czytac jakies poparancow ktorzy pojecia nie maja
   Takich sie naprawde bac? Ze Swiat zawojuja, technologie niedoscignione zwlaszcza w tym slawetnym 5G maja?
   • jorl errata 07.01.21, 19:29
    jorl napisał:

    > Nastepne:
    > 2020 wurden laut Marktbeobachtern von dem 143 Mrd. US-$ schweren chinesische
    > n Halbleitermarkt etwa 15,9% aus einheimischer Produktion gedeckt,

    >
    > I moje tlumaczenie, wiadomo bo po hitlerowsku:
    > 2020 wedlug obserwatorow rynku z 143mild$ wielkiego rynku polprzewodnikow ok
    > . 25,9% jest z chrlowskiej produkcji.    Naturalnie 15,9% a nie 25,9% jak widac z niemieckiego textu
  • jorl Re: Nowy Swiat 07.01.21, 18:12
   cojestdoktorku napisał:

   > "Azjatyckie firmy zgłaszają najwięcej patentów. Ponad połowa wniosków wpływając
   > ych do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) pochodzi z dalekie
   > go wschodu. Liderem jest Huawei.
   > Liczba wniosków Huaweia wzrosła w 2018 roku do 5 405, co jest sporym wzrostem w
   > stosunku do 4 024 w roku 2017. Dyrektor WIPO poinformował, że nigdy żadna firm
   > a nie zgłosiła tyle patentów w ciągu jednego roku. Drugą firmą pod względem lic
   > zby złożonych wniosków było Mitsubishi Electric z wynikiem 2 812, a trzeci Inte
   > l z wynikiem 2 499."

   I znowu piszesz nie wiedzac od podszewki jak jest. Bo i skad? Masz jakis patent drogi cjd? Tki z techniki?

   A ja mam.
   Jak widzisz wytluscilem slowo zgaszaja patenty. Dlaczego to wytluscilem? Ano bo patent sie zglasza a potem urzad patentowy go rozpatruje, tez jest ogloszony i jak co inni sie zglaszaja z protestami, i dopiero potem moze byc patent udzielony.
   I interesujace jest ile z tach patentow zgloszonych z tych co podajesz drogi cjd jest faktycznie udzielonych?

   Ja w komunie w Polsce tez zglaszalem patenty, naturalnie z elektroniki, moj zawod. Jak teraz spojrze na to byly smieszne. To znaczy napewno na swiecie byli tacy co juz takie tez zglaszali, ale ja bylem w PRLu, zamknieta komuna. Swiat jest wielki, naprawde, przekonalem sie o tym juz w Niemczech. A wiec w Niemczech w latach 90tych zglosilem, oczywiscie poprzez firme gdze pracowalem, patent. Napisany przez adwokata patentowego, sa tacy, porzadnie. To kosztuje tez. I oczywiscie dostalem z urzedu patetowego odpowiedz ze zgloszenie jest. Zawsze sie taka odpowiedz dostaje, oczywiscie musi formalnie takie zgloszenie byc w porzadku. To sa te Twoje, chrlowskie, zgloszenia patentowe.
   Nastepna sprawa jest ze sie zglasza na jakich rynkach chce sie, jak co, miec ten patent. Z marszu jest unijny, ale mozna swiatowy. Kosztuje wtedy wiecej, ale zostawmy koszty nawet jak sa niemale.
   I potem urzadnik z biura patentowego szuka na Swiecie podobnych juz zgloszen czy patentow. Dostaje sie wtedy zadziwiajace madrosci, trzeba to dokladnie przejrzec i uzasadnic dla biura patentowego ze sie ich zgloszen nie rani. Potem to zgloszenie jest opublkoane. W moim przypadku na moje zgloszenie zglosil sie Bosch i powiedzial ze ma podobny patent (juz patent? nie pamietam teraz) i ze moje zgloszenie nie ma dlatego wartosci patentowej. Nie mieli racji, ale nie do konca. I bylem w sadzie patentowym, wiem jeszcze, to bylo Monachium, ze swoim adwokatem patentowym, byla dyskusja przed sadem czy faktycznie Boscha patent nie zbiera mojemu zdolnosci patentowej. Pamietam moje zdziwienie jak technicznie kompetentny byl sedzia, a ci od Boscha tez byli fachowcy. Po zarzartych dyskusjach, odpuscilismy aby dalszych kosztow nie ponosic i dostalem patent ale Bosch mogl swoje rozwiazanie bez licencji od nas stosowac. Taki kompromis, troche kulawy.
   Od tego czasu wiem jak to z patentami na Zachodzie. Czlowiek zderza sie z madralami z calego Swiata, urzedy patentowe naprawde nie sa glupie, tez sie tego nauczylem i od tego czasu powiedzialem sobie ze zadne patentowanie w elektronice. Bo nie ma sensu. Jak sie ma dobre rozwiazanie to trzeba je w swoim urzadzeniu zastosowac, wtedy powinno sie miec konkurencyjniejsze od innych i na tym zarabiac ze sie lepsze sprzedaje. Dodam ze jak firma ma pareste ludzi i patent w elektronice to jak sie go zglosi, inny moze ukrasc bo przeczytal a my i tak nie znajdziemy ze ukradl bo jak? Praktycznie niemozliwe. A wiec zadne zgloszenia.
   Wracaja do tych azjatyckich zgloszen. Moze ten huawei, troche komuny tam jest, maja premie chlopcy jak zglaszaja patenty? A czy patent bedzie udzielony to osobna sprawa, jak sie premie za zgloszenie juz tez ma tez dobrze.

   Ale zeby nie bylo, jestem przekonany ze chrlowcy sa gwarantowanie w technicznych dziedzinach dobrzy, sporo z nich, nawet bardzo dobrzy. Ale to nie musi sie przekladac na produktywnosc w przemysle, ta kreatywnosc. Bo do tego potrzeba tej ogromnej strukury przemyslowej majacej kapitalistyczna strukture ktora jest na Zachodzie. i ja zbudowac jest cholernie trudno. Ale nie niemozliwe, naprawde.
   Niech sie Chrlowcy wezma za projektowanie swoich urzadzen a nie zyc z kradziezy, to im na zdrowie wyjedzie dlugofalowo. Bo kradzione nie tuczy, naprawde.
   • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 08.01.21, 16:19
    nie chciałem Cie wywoływac smile

    >Masz jakis patent drogi cjd? Tki z techniki?

    no mam, dwa, z czasów doktoratu

    >I interesujace jest ile z tach patentow zgloszonych z tych co podajesz drogi cjd jest faktycznie udzielonych?

    jeśli to zmieni statystyki to na pewno sam znajdziesz smile
    myślę jednak ze skoro sankcje USA są skierowane akurat w Huawei to nie dlatego ze oni szpiegują i kradną ale właśnie dlatego ze mają dużo dobrych pomysłów i się prężnie rozwijają, chińczycy nazywają to na spokojnie "strategicznym powstrzymywaniem", więc ten Huawei jest po prostu blokowany/powstrzymywany by nie przerósł w przyszłosci Intela czy Apple
    od szpiegowania są inne firmy

    >zadne patentowanie w elektronice. Bo nie ma sensu.

    no zgadza się, lepiej rozwiązanie było po prostu stosować zamiast patentować
    no ale czasem jednak pomysł jest "za duży" na nasze możliwości i wtedy patent jest lepszym rozwiązaniem

    >Wracaja do tych azjatyckich zgloszen. Moze ten huawei, troche komuny tam jest, maja premie chlopcy jak >zglaszaja patenty?

    nie mam pojęcia, w kazdym razie obowiązujący stereotyp chińczyka kradnącego patenty trochę smiesznie zaczyna wygląda w sytuacji gdy ten chińczyk najwięcej tych patentów zgłasza (bo jak zauważyłeś nie koniecznie patentuje)
  • michael.nowik Re: Nowy Swiat 08.01.21, 16:46
   NKVD dawal scal w tyl glowy polskim oficerom w Katyniau n.p.. A jak ja zobacze ze chinczycy hca zastapic Samsunga jakasz Motorola, to ja wtedy wiem ze nie kupie Motoroli. Dzieki Wikipedii latwo sprawdzac kto jest szefem firm produkcyjnych. Kazdy zakup towarow liczy sie aby utrzymac biznesy kapitalistyczne zamiast chinskie pruby podboju. Bo to jest co oni robia, n.p. Motorola hce zabrac wladze od n.p. kapitalistycznego Samsunga. A jescze trzeba pamietac ze kreowanie polskiej narodowosci to jest staly proces i w kraj powinne wchodzic bogate industrie polskie z firmamy polskimi. Tez sobie czasami mysle czy asz stac z Nokia skoro bliski nam kraj, n.p. zamiast Motorola czy inne chinskie produkty ich firm albo nawet Samsung.
  • jorl Re: Nowy Swiat 08.01.21, 22:55
   cojestdoktorku napisał:

   > nie chciałem Cie wywoływac smile
   >
   > >Masz jakis patent drogi cjd? Tki z techniki?
   >
   > no mam, dwa, z czasów doktoratu

   O, ciekawe drogi cjd. A to byly tylko zgloszenia patentowe czy udzielone faktycznie patenty?
    • jorl Re: Nowy Swiat 09.01.21, 10:37
     cojestdoktorku napisał:

     > dwa zgłoszenia i dwa udzielone

     Czyli rozumiem te zgloszone i dokladnie te dwa zglszone tez udzielone.


     > ale to nie inżynieria taka jak Twoja, a w zamian chemia, kataliza, jak zrobić p
     > ewne substancje szybciej i taniej

     Rozumiem ze te patenty sa polskie, w polskim Urzedzie Patentowym.
     A zabezpieczaja Twoje prawa na to rozwiazanie tylko na terenie Polski? Czy szerzej Unii, USA itd?
     • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 10.01.21, 14:16
      >Czyli rozumiem te zgloszone i dokladnie te dwa zglszone tez udzielone.

      tak, no ale przeciez nie podam gdzie co i jak bo równie dobrze mógłbym imię, nazwisko i pesel podać

      >Rozumiem ze te patenty sa polskie, w polskim Urzedzie Patentowym.

      tak, moje były polskie, to było tuż przed tym:
      isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20030650598
      więc to stare dzieje
      na nich jestem ja i mój promotor
      ale troszkę później te patenty zostały przez mojego promotora jakby powtórzone jako europejskie, zmiana polegała na tym że wytwarzenie jest tego samego ale dodanie też z czego (taki jeden odpad przemysłowy)
      i tam już jest z 10 osób, pracowników uczelni,a mnie juz na tym nie ma bo mnie na uczelni juz nie było

      >A zabezpieczaja Twoje prawa na to rozwiazanie tylko na terenie Polski? Czy szerzej Unii, USA itd?

      nie mam pojecia i mnie to nie interesuje, nawet nie wiem jak z punktu prawa wyglada ten manewr mojego profesora z powtórzeniem patentu polegającym tylko na zastosowaniu określonego startowego surowca/opadu

      kierunku magisterki przynajmniej w moim wypadku nie mozna było wybrać, wiec kierunek miałem wytyczony i pole manewru niewielkie, a ze udało mi się wycisnąć z tego temat poboczny zakończony patentami to byłem na studium doktoranckim ZANIM obroniłem magisterkę, a sama moja praca magisterska to ledwie 10 stron, wtedy uznawałem że moim zyskiem są takie drobne przywileje plus kasa z grantów którą mi promotor odpalał dodatkowo do stypendium, a nie to ze ktoś moze tych patentów użyje
      młody byłem, nie szanowałem własnych pomysłów, zakładałem ze beda lepsze i mniej wymuszone
      • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 10.01.21, 14:33
       podpuściłeś mnie jorl, więc poszukałem i:

       poranny.pl/w-hajnowce-powstaje-unikalny-produkt-weglowy-ktory-ma-zastosowanie-w-calej-polsce/ar/c3-13851552

       to coś, to WG-12 powstało kilkanascie lat temu, wiem bo to moja robota, choc ani na magisterce ani doktoracie, ani nigdy póxniej nic z węglem nie robiłem
       jeszcze przed obroną doktoratu pojechałem do tej hajnówki jako stażysta, okazało sie ze ktoś sobie wymyslił ze robia coś fajnego a nie powiedział jak i problem się ciągnął, bo łatwo napisać na papierze ze mysliwiec ma latać na 5mach i manewrować 30g, a trudniej zrobić
       no i jak sie dowiedziałem to pojechałem, sam biegałem po piecach czarny jak górnik, ustalałem rozkłady temperatur, obroty, ciśnienie pary wodnej i resztę, a później sam nadzorowałem pierwszy zasyp tego węgla do stacji uzdatniania wody "Saur neptun" w gdańsku
       tylko dzięki Tobie się dowiedziałem ze ten wegiel zdobył rynek smile
       ale przez Ciebie ma poczucie ze mi o wiele za mało wtedy płacili uncertain
       ale wtedy to był tez rodzaj przygody i pasji do nowych tematów
      • jorl Re: Nowy Swiat 11.01.21, 16:33
       Mam, tak to paskuda ze mnie glebszy cel w tych pytaniach, mysle ze wiesz, troche mnie znasz juz:

       cojestdoktorku napisał:


       > tak, moje były polskie, to było tuż przed tym:
       > isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20030650598
       > więc to stare dzieje
       > na nich jestem ja i mój promotor
       > ale troszkę później te patenty zostały przez mojego promotora jakby powtórzone
       > jako europejskie, zmiana polegała na tym że wytwarzenie jest tego samego ale d
       > odanie też z czego (taki jeden odpad przemysłowy)
       > i tam już jest z 10 osób, pracowników uczelni,a mnie juz na tym nie ma bo mnie
       > na uczelni juz nie było


       Najpierw aby pokazac co jest zgloszenie a co przyznanie patentu. Bo do tego sie przeczepilem.

       Link do jakiegos tam patentu, polskiego, przeklad:
       tech.money.pl/przemysl/patenty/pl-217498-993513.html
       I tam jest
       data zgloszenia: 15.4.2011
       data ogloszenia zgloszenia : 22.10.2012
       data opublikowania o przyznaniu patentu: 31.7.2014


       Dlaczego to podkreslam? Jak juz poprzednio napisalem zgosic mozna wszystko. OK, prawie, popapranca, sa tacy, co przyniesie perpetum mobile spuszczaja w urzedzie patentowym po schodach bez czytania co tam splodzil. Sa tacy naprawde jeszcze..
       A wiec normalnie, w doroslych krajach, jak sie zglosi cos co sie mysli ze moze byc patentem, dostaje sie z urzedu patentowego stosik patentow z podobnymi, wg urzednika patentowego, opisami. I wtedy zacznaja sie schody. Przychodza japonskie, amerykanskie, francuskie, takie mialem. Trzeba udowodnic ze wlasny wniosek patentowy nie zawiera tamte. Daje sie jak co i ma sie szczescie i idzie swoj wniosek zmienic aby sie nigdzie z innymi nie pokrywal. Pytanie do Ciebie drogi cjd dostales tez po zgloszeniu swojego wniosku patentowego taki stosik? Jak tak tylko z Polski czy z zagranicy? Mysle ze nie dostales nic a raczej napewno nic z zagranicy, z powaznych krajow.
       Potem jest ogloszony ten wniosek a to ma na celu aby inni zainteresowani sie zglosili z zastrzezeniami. Wlasnie wtedy, po opublikowaniu, zglosil sie Bosch ale tez i inna firma, taka mniejsza, cos jak my ale bedaca bezposrednim konkurentem nas. Ten sam rynek, podobne urzadzenia. Z tymi sobie szybko poradzlem bo przyslali schemat swojego urzadzenia do tego samego zastosowania ale ten uklad co moj u nich tak naprawde nie byl. Odpisalem, odpuscili. Z Boschem byly gorzej pisalem poprzednio jak bylo.
       Dodam ze wlasnie ta inna firma, ten nasz bezposredni konkurent, z mojego wniosku sie nauczyl jak mozna ten problem rozwiazac i spokojnie mogl zastosowac u siebie a my bysmy tego nie wiedzieli. Bo jak? Ich urzadzenia kupic, schemat z elementow, sciezek na plytce drukowanej odrysowac? Dlatego wlasnie wtedy uznalem ze czysta elektronike jest bez sensu patentowac bo z opublikowania, nawet jak sie patentu nie dostanie, inni moga sciagnac i bezkarnie zastosowac.


       Ale chodzi tak naprawde o CHRl i te ogromne zgloszenia patentowe ich. Z Twojego cytatu drogi cjd. W wypadku Twoich patentow, tych polskich, uwazam ze byla takie samograje. Bez konfrontacji z Swiatem uznanie je za wazne dla mnie duzo za malo. Bo problemy sa w konfrontacji. A do tego konfrontacja nastepuje jak taki patent jest gospodarczo naprawde warty. Mozna patentowac mnostwo bezsensownych rzeczy. Nawet malo sensowne latwiej bo taki urzednik nie znajdzie podobnych bo inni czasu nie traca na patentwanie bezsensow. Takie zgloszenia patentowe, z kosztem takiego adwokata patentowego szybko kosztuje kilka tys €. Jak sie patent dostanie faktycznie, sa nastepne oplaty, tez spore.
       Ale wiem ze w duzych firmach na Zachodzie staraja sie stymulowac kreatywnosc ludzi i za zgloszenie patentowe taki czlowiek nawet 500$ dostanie. Za samo zgloszenie. Sa tacy co nagminnie to robia, leb naturalnie maja zeby nie bylo ale sensu ekonomicznego za wielkiego w tym nie ma. Tez firmy, takie duze, daja patentowac w nowej dziedzinie nawet malosensowne rzeczy bo wychodza z zalozenia ze np. z 10 jeden bedzie ekonomiczny i do zastosowania. Tak nastepuje inflacja patentowa tez na Zachodzie. W mniejszych firmach, takich jak ja pracowalem ostrozniej sie z kasa obchodzi no i naturalnie nie ma jakies premii za wniosek. Bo i dlaczego? Ten jak co wynalazek zrobil w czasie pracy, wykorzystal pracowe wyposazenie dostaje pensje. Fakt naturalnie ze kreatywniejsi w sumie awansuja w takiej firmie szybciej, dostaja wiecej podwyzek, wychodzi tez jako wynagrodzenie. Ale nie 1:1. Taki patent jest wlasnoscia firmy, wynalazca jest tylko autorem.
       Tez wazne jest w patentach na jakich obszarach w Swiece patenty obowiazuja. Bo jak np. w USA nie sa chronione a tylko w Unii to jakis Amerykanin moze urzadzenia z wykorzystaniem tego rozwiazania w USA spokojnie sprzedawac, jak bedzie chcial w Unii wtedy wlascicel patentu unijenego moze go w sadzie w Europie zaskarzyc i wygra. Sa te chrlowskie swiatowe?

       I dlatego zaprotestowalem u Twojego Huaweia raz z zgloszeniami a nie patentami, to roznica jak wyzej, a dwa mozliwe ze inflacjonistycznie chlopcy w Chrlu kase dostaja za kazde zgloszenie patentowe.

       Ale zeby nie bylo, cos mi sie tlucze po glowie, czytalem w fachowych czasopismach ze Huawei dostal od amerykanskiej(ich) firmy jakos z 1mild$ za licencje za wykorzystanie ich patentow przez Amis, ale sam zaplacil z 8mild$ ze inne wykorzystuje.
       Do tego sa glosy w Kongresie USA ze patenty firmy na ktora jest nalozone embargo USA, jak Huawei, nie sa na teranie USAchronione prawem. Ma/mialo takie prawo wejsc. I wtedy patent Huaweia z ochrona swiatowa nic Huaweiowi nie daja.
       Ja wcale nie zartuje ze Chrl zderza sie z podstepnym, podlym, madrym przeciwnikiem. I silnym, naprawde.
       To o patentach.
       • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 12.01.21, 15:32
        >Mam, tak to paskuda ze mnie glebszy cel w tych pytaniach, mysle ze wiesz, troche mnie znasz juz

        ta, jakbyś Einsteina, Heisenberga, albo Perelmana na forum spotkał to też byś im próbował w dyskusji "majtki sciągnąć" smile

        >Najpierw aby pokazac co jest zgloszenie a co przyznanie patentu. Bo do tego sie przeczepilem.

        dla mnie to to samo bo moich zgłoszeń się nie odrzuca tongue_out

        >Pytanie do Ciebie drogi cjd dostales tez po zgloszeniu swojego wniosku patentowego taki stosik?

        na szczescie nie, nienawidzę papierologii, moja uczelnia w tamtym czasie przynajmniej (nie wiem jak teraz) miała swojego własnego rzecznika patentowego i do niego niosło się zgłoszenie a on sie zajmował resztą, podpisałem później ze dwa razy jakieś papiery nawet ich dobrze nie czytajac i to wszystko

        >po opublikowaniu, zglosil sie Bosch ale tez i inna firma, taka mniejsza

        a tu się nikt nie zgłosił, bo to jest nisza, no i też moze dlatego ze tym tematem interesował się pewien niemiecki noblista, który co prawda dostał nobla za co innego ale grzebał przy tym akurat związku chemicznym, no i on napisał w swoich artykułach ze szybkośc powstawania tego akurat zwiazku jest limitowana "czymś tam", jak mu uwierzyć to sprawa jest zamknieta, bo nie da sie szybciej
        no ale jak się okazało jest jednak limitowana czymś innym (pomylił się) i zamiast w ciagu godzin mozna uzyskać "to" w ciągu minut i to w stężeniu blisko 100% zamiast 5%
        patent jednak jest martwy (w kazdym razie nic do mnie nie dotarło by ktoś tego potrzebował) bo choć przemysł używa tego związku od dziesięcioleci to jednak w minimalnych stężeniach jako domieszkę, można analogicznie powiedzieć ze to jakby była potrzeba by robić piwo 5%, a nikt nie potrzebuje szybkiej syntezy czystego etanolu
        teoretycznie mozna byc zrobic szybko ten "etanol" i rozcieńczać, ale to by musiało zmienic technologię, kilka maszyn maszyn i moze się po prostu nie opłacać, a może po prostu do nikogo z ważnych taka możliwość nie dotarła, tego to ja nie wiem bo takich kalkulacji nie prowadziłem i nie miałem danych by to móc zrobić

        teoretycznie mogła się pojawić potrzeba by wykorzystać tą substancję, bo czasem coś jest zupełnie nie niepotrzebne, a póxniej potrzebne bardzo (jak jakiś np. deuterek litu) ale do dziś sie nie pojawiła taka potrzeba

        >I dlatego zaprotestowalem u Twojego Huaweia raz z zgloszeniami a nie patentami, to roznica jak wyzej, a >dwa mozliwe ze inflacjonistycznie chlopcy w Chrlu kase dostaja za kazde zgloszenie patentowe.

        pewnie ze jest taka możliwość, ale skoro tych zgłoszeń jest tak dużo, a równocześnie USA blokuje rozwój akurat tej firmy a nie innej, to można wnioskować ze to nie są puste patenty tylko naprawdę wartościowe
        prawdopodobieństwo tego ze to tylko przypadkowa zabieżnośc faktów jest bardzo małe
  • jorl Re: Nowy Swiat 11.01.21, 17:36
   sendivigius napisał:

   > jorl napisał:
   >
   >
   > > Co do techniki 5G. Nie zostala stworzona aby szczyle szybko video sobia n
   > a smar
   > > tfony ladowali, choc to tez idzie, a aby bezprzewodowo laczyc urzadzenia
   > w prze
   > > mysle i przesylac nimi i ogromne pakiety informacyjny, potrzebne dzisiaj
   > a najw
   > > azniejsze ze odpowiedz na telegramy jest w 5G scisle okreslona. To znaczy
   > dokla
   > > dnie odpowiedz przyjdzie nie pozniej jak jakis tam czas. Np. 100uS, 10uS
   > albo i
   > > les tam. Dopiero ta wlasciwosc umozliwia wprzegniecie lacznosci bezprzewo
   > dowej
   > > do sterowania maszyn itd.
   >
   > Chyba nie sadzisz ze chodzi o sterowanie pralki czy zmywarki. Naprawde chodzi o
   > sterowanie robotami bojowymi etc. I o to chodzi. Reszta to pic albo przy okazj
   > i.

   Przeciez nie chodzi o koncowe urzadzenia konsumpcyjne a maszyny do produkcji tez takich. Obrabiarki linie technologiczne to co jest specjalnoscia Zachodu.
   Raz budowalem dla jednej firmy, nawet malej, wtedy mieli z 200 ludzi a konstruowala maszyny do obrobki drzewa sensory i kawalek sterowania. Programowane bylo ksztalt tego co sie chcialo miec a potem ona sama to wykonala. Szybko i dokladne.
   Takie maszyny maja sensory do pomiaru roznych wielkosci geometrycznych, np dla nich konstruowalismy i produkowalismy 14 bitowy obrotowy "mierzacz" (Jak po polsku?) kata. A to znaczy 360° /2^14 = ok 0,02° jeden Bit a dokladnosc pomiaru kata tak 0,04°. I te wszystkie sensory byly spiete w sterowanie ktorego petla byla 1mS w programie. W 1mS byl okreslone wszystkie polozenia i sterowane w systemie zwrotnym silniki i inne slowniki poruszajace stol i narzedzia obrabiajace. I dla nich tez produkowalismy ten komutacyjny system ktore potem laczyl sie telegramami internetowymi ale nie ProfiNet a EtherCAT. Jest pare przemyslowych systemow na telegramach internetowych. Tu link do Firmy Bechoff ktora go zrobila:
   www.beckhoff.com/de-de/produkte/i-o/ethercat/

   Ci klienci co te maszyny budowali uwazali ze wlasnie ze wzgledu na szybkosc sate telegramy potrzebne.
   A to wszystko wymagalo kabli wcz jak sie ma 5G mozna modul 5G, antenke i juz. kalbel tylko do zasilania urzadzenia ale juz nie do komunikacji.
   Do tego tak mozna laczyc wiecej maszyn produkcyjnych. Przemysl, ale nie wyroby co sa w sklepie a przemysl budowy maszyn aby wyroby przemyslowe i do sklepu byly szybko i efektywnie produkowane.

   Ja wiem ze dla pospolitych ludkow wyroby przemyslowe to to co w sklepach sie sprzedaje stad och, achy nad chrlowksimi smartfonami. Ale aby to bylo trzeba cholernie skaplikowanych maszyn. O niebo bardziej skaplikowanych jak smartfony.

   A dla wojska 5G? To tez moze byc ale wszystko co sie przez fale ektromagnetyczne steruje moze byc zaklocone. Jasne jak sie walczy z krajem 3 Swiata to idzie i tak ale jak powazny przeciwnik to polozy takie zaklocenia na pole walki ze nic nie bedzie fundkcjonowac. A to wtedy marnie wyglad, prawda?

  • jorl Re: Nowy Swiat 11.01.21, 18:01
   cojestdoktorku napisał:


   > nie mam pojęcia, w kazdym razie obowiązujący stereotyp chińczyka kradnącego pat
   > enty
   trochę smiesznie zaczyna wygląda w sytuacji gdy ten chińczyk najwięcej tyc
   > h patentów zgłasza (bo jak zauważyłeś nie koniecznie patentuje)

   Ta ochrona wlasnosci intelektualnej w Chrlu ktora wlasnie poprzednio z USA a teraz z Unia zostaly w umowy z Chrlem wlasnie wlaczone przeciez nie polega na zarzucie ze Chrlowcy patenty kradna!!!
   Nie wiem gdzie sie tak mowi, patrz co w Twojej wypowiedzi wytuscilem, ale ja tak nie mowie ani w tych umowach nie jest to istotne.
   Bo co znaczy "ukrasc" patent? Wyzej specjalnie dyskusje o patentach prowadzilem aby wyjasnic co to sa patenty.
   A wiec ukradzenie patentu przeciez polegaloby ze Chrlowcy przeczytaja w opisach patentowych ze istnieje np. w USA jakies rozwiazane ktore daje dobre wyniki techniczne. I akurat oni buduja takie urzadzenie gdzie to patentowane rozwiazanie fajnie pasuje, w swoim projektowaniu je adoptuja, i po zaprojektowaniu takiego urzadzenia, maszyny, produkuja ja. I co dalej? Jak beda je w Chrlu sprzedawac to pies ich drapal przeciez, i tak nikt nie sprawdzi. Ale jak beda chcieli je exportowac na zastrzezne rynki wtedy ten co sprzedaje bedzie musial wykupic licencje albo nie sprzedawac.
   Ale ta forma kradziezy intelektualnej zaklada ze Chrlowcy projektuja swoje urzedzenia, buduja, testuja, bledy usuwaja, jak gotowe produkuja i sprzedaja.
   To nie jest ten problem z chrlowska kradzierza intelektualna. Problem jest w tym co wyzej napisalem i cytuje:

   Problem tylko z Chrlem byl ze oni ta zachodnia fabryke u siebie dopuszczali jak sie polaczyla z chrlowska i chrlowcy mieli 51%. I wtedy Chrlowcy robili tak. Na 2 zmiany produkowali dla tego zachodniego a na trzeciej zmienie juz tylko dla siebie. I te produkty ktore wracaly na Zachod byly, co jest oczywiste, obkladane kosztami ich opracowania z tej zachodniej firmy, a Chrlowcy mieli koszty tylko swojej produkcji. To tak jakby w Polsce w fabryce VW Polacy na 2 zmiany produkowali dla VW a na trzeciej juz dla siebie. Jako ze te samochody dla VW sa drozsze bo musza byc obciazone i to duzo kosztami ich opracowania w Niemczech, te "polskie" VW moglyby byc o ta kwote tansze.
   Wlasnie takimi masowymi zlodziejstwami Chrlowcy dla siebie juz, na wlasny rynek, produkowali samochody. Z silnikami zachodnmi z "trzeciej" zmiany, i duzo elementami tak samo produkowanymi.


   To co zacytowalem wyzej jest wlasnie ta ogromna kradzieza intelektualna Chrlowcow, nie jakies kradzieze patentow. Ale kradzione tak naprawde nie tuczy, przez taka swoje dzialanosc czyli produkcje wg cudzej dokumentacji na cudzych maszynych nie przez siebie opracowane urzadzenia sami nie naucza sie te urzadzenia projektowac. Produkowac umieja, projektowc nie. I teraz dostaja w d... za kare. Zachod im dlugo na ta wlasnie kradziez intelektualna pozwalal ale przebrala sie miarka.
   I ta umowa Unia-Chrl tez jest po to. A sie zgodzili zdjac ten warunek 51% bo alternytywy sa dla nich jeszcze gorsze.
   • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 12.01.21, 15:38
    >A sie zgodzili zdjac ten warunek 51% bo alternytywy sa dla nich jeszcze gorsze.

    zgodzili, ale to była dla nich rewelacyjna sprawa, ach gdyby tak Polska miałą ten sam warunek 51% wszystko by wyglądało by dziś inaczej

    chińczycy oddali 51% ale w zamian:
    "Na obrzeżach Szanghaju ma powstać fabryka pojazdów elektrycznych Tesli – według umowy z lokalnymi władzami, firma zapłaci równowartość 323 mln dolarów podatku za pozwolenie na budowę. "
    forsal.pl/artykuly/1424175,tesla-otwiera-fabryke-w-chinach-ile-za-to-zaplaci-inwestycje-auta-elektryczne-fabryka-tesli-w-chinach-transport-technologie.htmla budowę. "

    tutaj pisze ze te miliony to co roku (nie wiem jaka prawda)
    www.pb.pl/tesla-bedzie-placic-323-mln-usd-rocznie-za-fabryke-w-chinach-966985

    więc zamiast dywidendy i wiedzy jako włąsciciel bedą dostawać dywidendę w podatkach za które sobie wiedze będa mogli kupić

    w Polsce za pozwolenia na budowę to my płacimy zachodowi a nie oni nam uncertain
    • michael.nowik Re: Nowy Swiat 13.01.21, 11:13
     Jednak miec polskie firmy ktore sa budowane aby pozniej exportowaly, to jest madre i daje zyski najwieksze. Wedlug kapitalizmu to muszi byc zysk aby firma rozwijala dzialanosc w jakims kraju. Czyli ten zysk firmy, z obcego narodu, jest nasza strata. Czyli aby utrzmycac wladze i suwerennosc to trzeba samemu budowac firmy polskie zamiast kraj ma byc tak jakby polem do podbica przes obce kraje. Wiem ze ostatnie okolo 30 lat to jest czas odbudowania tak jakby polski ale nawet jak raczej szybciej mozna miec fabryke z firma zachodnia, to w kazdym takim razie bedziemy oddwali suwerennosc i wladze do tej firmy i narodu ktory ja nam wstawil. Dlaczego politycy tak sie boja budowac od podstaw polskich biznesow ze asz placa aby oddawac suwerennosc? Czytalem ze panstwo daje jakiesz pozyczki czy pienadze na startowanie polskich firm. To brzmi dobrze. Ale jusz rozumiem ze z jednej strony oddaja suwerennosc obcym kraja a druga reka tak jakby hca jednak polskie firmy. Dziwne. Ale kazdy kto mysli o zysku i suwerennosci polskiej bedzie, mam nadzieje, rozumial co trzeba zrobic w polsce aby nie byc dziadami.
  • jorl Re: Nowy Swiat 16.01.21, 19:40
   cojestdoktorku napisał:

   > zgodzili, ale to była dla nich rewelacyjna sprawa, ach gdyby tak Polska miałą t
   > en sam warunek 51% wszystko by wyglądało by dziś inaczej


   Polska by tych 51% nie dostala. Jak Chrl to dostal to byl 3 Swiatem wiec zadnego problemu nie widziano. Polska w 1989r, bo o wtedy mowimy, by tego nie dostala, tak jak teraz Chrlowi zabrano. I zabrano mimo ze podobno mocarstwo swiatowe. Polsce by nie dano.
   Poza tym te 51% ma powazna wade. Nauczyli sie Chrlowcy produkowac, zreszta w Polsce w Montowniach im. Balcerowicza tez, ale nie nauczyli sie tych urzadzen projektowac.
   Wiem ze 51% jest w Wietnamie, tez w Tajlandi. W Kambodzy np. juz nie, ale to na marginesie.   > chińczycy oddali 51% ale w zamian:
   > "Na obrzeżach Szanghaju ma powstać fabryka pojazdów elektrycznych Tesli – wedłu
   > g umowy z lokalnymi władzami, firma zapłaci równowartość 323 mln dolarów podatk
   > u za pozwolenie na budowę. "
   > forsal.pl/artykuly/1424175,tesla-otwiera-fabryke-w-chinach-ile-za-to-zaplaci-inwestycje-auta-elektryczne-fabryka-tesli-w-chinach-transport-technologie.htmla budowę. "
   >
   > tutaj pisze ze te miliony to co roku (nie wiem jaka prawda)
   > www.pb.pl/tesla-bedzie-placic-323-mln-usd-rocznie-za-fabryke-w-chinach-966985

   Sam wiesz jak podejrzliwie patrze na to co po polsku drogi cjd. Ale wiem ze Musk w tej swojej chrlowskiej fabryce juz nie musi 51% dac Chrlowi, wiem ze jakas niemiecka firma tez juz ne musi tego miec. To sa te nowe umowy na ktore Chrl musial pojsc.
   A teraz przyjrzymy sie co Musk placi i dlaczego Chrlowi. Jak placi. A wiec jego fabryka w sporej mierze ma produkowac na rynek Chrlowski. I jesli maja ten podatek placic to znaczy ze te pieniadze dostana od kupujacych jego samochody czyli obywateli chrlowskich. I Muska kalkulacja finansowa napewno jest zrobiona i mu sie ona oplaca. A to znaczy ze po oplaceniu i tego podatku ma swoja marze ktora lubi miec, nie jest filantropem naprawde. A wiec to jest przelewanie pieniedzy z jednej chrlowskiej kieszeni do drugiej. Moze placi robotnikom w tamtejszej fabryce tak malo ze i tak mu sie to oplaci? Tzn mu sie napewno oplaci, nie jest filantropem napewno.

   Ale slyszalem ze tez maja tam byc produkowane Tesle na rynki poza chrlowkie, jaks chyba mala czesc ale zawsze. I znowu jak co mu sie tam oplaca produkowac jak widac przy tych podatkach tez wiec znowu o co chodzi?
   A jak mu sie nie bedzie oplacac to sie wyniesie. I nawet tak moze sie i stac bo przy tych zaciesniajacych restrykcjach przeciw Chrlowi chetnych tam na drogie Tesle moze sporo sie zmniejszyc.


   > więc zamiast dywidendy i wiedzy jako włąsciciel bedą dostawać dywidendę w podat
   > kach za które sobie wiedze będa mogli kupić

   I tu jest wlasnie ten problem ktorego drogi cjd nie rozumiesz. Nie tak sa wazne pieniadze a wazne sa wlasne umiejetnosci. Kupowanie wiedzy malo daja, duzo lepiej ja samemu stworzyc i uzywac.
   Bo ten sprzedajacy wiedze moze zawsze zakrecic kurek z ta wiedza i wtedy wyglada marnie u tego co ja kupowal. Wlasnie tak myslal Chrl ze kupi sobie ten caly sprzet do opracowywania i produkcji ukladow scalonych i co sie okazalo? Nie moze kupic chociaz ma pieniadze. Takie pieniadze to sw mozna o kant d... rozbic.

   Teraz musza Chrlowcy zamiast kupowac fabryki do produkcji ukladow scalonych zaczac sami te maszyny sprzet opracowywac. Sami ta wiedze stworzyc a nie kupowac. I to jest ta wlasciwa droga jak sie chce w tym Swiecie przezyc. Bo Swiat jest okrutny, naprawde.
   I jak beda tak robic to bede ich popieral. Bo to co robili dotad z ta trzecia zmiana to pogardzam. Takie inzynierskie podejscie, jest sluszne w malym, w firmie, i w duzym czyli w kraju.

   > w Polsce za pozwolenia na budowę to my płacimy zachodowi a nie oni nam uncertain

   Wy macie Montownie im Balcerowicza gdzie produkujecie dla Zachodu opracowanie na Zachodzie, na zachodnich maszynach cos tam. I to jest wysylane spowrotem na Zachod. Dostarczacie prosta prace tylko, ta skaplikowana jest na Zachodzie robiona. Tak wybraliscie w 1989r, wasza decyzja, chociaz za bardzo wyjscia nie mieliscie uwazam. Ale o tym moze napisze bo to jest to co mnie od dawna nurtuje a ze znam przemysl na Zachodzie i to dobrze, komunistyczny w Polsce tez znalem wiec mysle ze wiem.
   Ale nie ma sprawy nakladajcie podatki na Montownie im Balcerowicza w Polsce, jak sie nie bedzie oplacalo w Polsce produkowac, beda przeniesione gdzies indziej. Biednych na Swiecie jest pare miliardow jeszcze, Afryka sie budzi, tam juz dziecie od generacji dosc masowo chodza do szkoly, dorosli do Montowni. Ale dla nich to bedzie postep bo zaczynaja z pozycji 3 Swiata, Polska w 1989r taka nie byla.

   Z tym ze kasa z tych podatkow nie da wam praktycznie nic. Tylko przejecie ja a nie kupicie wiedze. A jak kupicie to jak wyzej, kupiona wiedza malo daje, wiedza wlasna praca osiagnieta daje duzo.
   • cojestdoktorku Re: Nowy Swiat 17.01.21, 11:41
    >Polska by tych 51% nie dostala.

    i nie musiała, mogła pójśc drogą Korei południowej nawet w 1989, szła tą drogą praktycznie do końca lat 70-tych
    www.salon24.pl/u/jackmaclase/572995,plan-balcerowicza-podroze-ksztalca

    > Nie tak sa wazne pieniadze a wazne sa >wlasne umiejetnosci. Kupowanie wiedzy malo daja, duzo lepiej ja samemu stworzyc i uzywac.

    pewnie ze tak , ale jak ktoś chce z XIX wieku przeskoczyć w XXI to szybciej mu bedzie kopiowac rozwiązania, nić wyważać otwarte drzwi, wymyslać zaówkę na nowo itp.
    dopiero po zrównaniu się z peletonem tworzenie od nowa samemu staje sie bardziej efektywne

    >Z tym ze kasa z tych podatkow nie da wam praktycznie nic. Tylko przejecie

    taka drogą poszliśmy i generalnie niewiele da się dziś zmienić, trudno, zmiany jeśłi będą zachodzic to bardzo powoli, wbrew pozorom "dobra zmiana" ma i tu zasługi choc poziom z jakiego startuje Polska to dno i wodorosty:
    forsal.pl/biznes/artykuly/8063364,niezauwazona-rewolucja-polskie-firmy-postawily-na-badania-i-rozwoj.html

    w każdym razie na końcu chodzi o właśnie o to "przejecie" cały ten rozwój służy do poprawy jakości życia, więc nie mów pogardliwie "przejecie" bo to jest cel ostateczny niestety osiągnięty w taki sposób ze "przejadanie" nie jest zbyt trwałe i zbyt zależne od obcych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka