Dodaj do ulubionych

Szczepionkowy matrix

12.01.21, 19:01
A wszystko przez to, że wziąłem kalkulator.

Szczepimy 50 tyś osób dziennie. P. premier chciałby zaszczepić 31 mln osób. Daje to 620
dni czyli 2 lata. Takie rachunki są zwodne ale o tym potem.

P. premier chciałby szczepić 1 mln osób miesięcznie. To ładnie z jego strony. W rzeczywistości, która posłusznie wykonuje życzenia p. Premiera zajmie to 31 miesięcy czyli ponad 2,5 roku.
Czyli rzeczywistość stara się wyprzedzić oczekiwania p. Premiera co bardzo dobrze o niej świadczy.

Ale: takie rachunki są zwodne.

Bo:
te 50 tyś to w dni robocze. W niedziele, soboty, święta państwowe i kościelne szczepień się nie wykonuje. Albo i wykonuje ale w śladowych ilościach. Takich dni nieszczepiennych mamy w Polsce ca 120 więc 620 dni szczepiennych da 2,5 roku.

Czyli oczekiwania p. Premiera są poprawne i pasują do realiów. P. premier nie zawodzi to i tym razem nie zawiódł.

Ale: takie rachunki są zwodne.

Bo:
szczepić trzeba 2 razy. druga dawka w miesiąc po pierwszej (powiedzmy). Czyli: po miesiącu liczba nowozaszczepionych zmniejszy się o 50%. bo trzeba będzie szczepić jużzaszczepionych.
A wtedy cały proces potrwa dwa razy dłużej. Nie chce mi się liczyć- przyjmijmy 5 lat. Dla zwolenników p. Premiera może być nawet 4 lata.

Szczepionka ma działać rok (pesy) a może nawet dwa (opty). W wariancie opty - mniej więcej w połowie cyklu szczepiennego nr 1 trzeba będzie rozpocząć cykl nr 2.

Wniosek:
kadi, leć na giełdę i kupuj akcje firm farmaceutycznych.
Obserwuj wątek
  • cojestdoktorku Re: Szczepionkowy matrix 15.01.21, 14:20
   rząd nie śpieszy sie ze szczepiniami zapobiegawczo i wyszło ze słusznie:
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26689484,reuters-pfizer-tymczasowo-zmniejsza-dostawy-szczepionek-dla.html#s=BoxMMtImg4
   moze nie dojdzie do walk o druga dawkę która trzeba po 3 tygodniach podac
   • zimna-wodka Re: Szczepionkowy matrix 15.01.21, 14:37
    Zmniejszenie będzie o 20%. Jak się harmonogram dostaw to właśnie na tym poziomie można budować wielkość rezerw = 20% do 30%. I to osób zaszczepionych a nie dostarczonych dawek.

    Na razie została stworzona rezerwa na poziomie 100% dostarczonych szczepionek i 136% osób zaszczepionych.

    Kto, kurwa, tym zarządza?

    A p. Premier zwiększył swoje oczekiwania z 1,5 mln zaszczepionych miesięcznie do 3,7 mln.
    31 mln (do zaszczepienia) x 2 dawki = 62 mln.
    62mln / 3,7 mln = 17 miesięcy (prawie) czyli ponad 1,5 roku.

  • dorota_333 Ale mają być paszporty szczepionkowe 26.01.21, 13:32
   ... chociaż samych szczepień możemy nie doczekać.

   https://pbs.twimg.com/media/Espg8XCWMAEBxXJ?format=jpg&name=medium
  • cojestdoktorku Re: Szczepionkowy matrix 03.02.21, 21:17
   "Zanim ostatecznie udowodniono skuteczność szczepionek, Wielka Brytania wydała nieco ponad 28 euro na mieszkańca na szczepionki, Stany Zjednoczone nieco ponad 27 euro na mieszkańca. UE wydała 3,98 euro na mieszkańca" - twierdzi tygodnik.
   ....
   "Według Instytutu im. Roberta Kocha w połowie stycznia szczepiono (w Niemczech) dziennie do 100 336 osób. Pod koniec stycznia liczba ta wynosi od 30 tys. do 38 tys. Bo nie ma już szczepionek. Ponieważ zostały zamówione zbyt późno. Bo nie chciano wydać za dużo pieniędzy. Ponieważ w przeciwnym razie, można by było zostać uznanym za rozrzutnego" - konkluduje Lobo. "

   forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8085236,spiegel-niemieckie-skapstwo-jest-winne-kleski-akcji-szczepien-w-ue.html

   no to czekam na ten stek wyzwisk w kierunku zarządzających Europą tongue_out
   • szczurek.polny Re: Szczepionkowy matrix 03.02.21, 21:34
    Można by jeszcze napisać kto szczepionki podkupił, dlaczego dostawy do Europy zmniejszono, kto płacił najwięcej i teraz przoduje w statystykach zaszczepionych, ale to byłby już antysemityzm.
    • dorota_333 Re: Szczepionkowy matrix 03.02.21, 21:53
     "Amerykańska firma Pfizer zgodziła się wysłać kilka milionów dodatkowych dawek do Izraela, ponieważ ma on - według słów Netanjahu - służyć jako "modelowy kraj", przekazując dane statystyczne dotyczące skuteczności szczepionki. Dzięki tej umowie dostawy szczepionki zaplanowane na luty dotrą do kraju już w styczniu, w większej niż zaplanowanej ilości.
     (...)
     Zapytana o kwestię dostarczania prywatnej firmie cennych danych na temat stanu zdrowia obywateli, przedstawicielka resortu zdrowia zapewniła, że będą "przekazane jedynie te informacje, które udostępniamy opinii publicznej"."

     www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/news-izrael-zwiekszy-dzienna-liczbe-szczepien-zawarto-specjalna-u,nId,4978225

     Nie wiem, czy to potwierdzone. Umowa Izraela była po prostu "inna" smile
     • zimna-wodka I co z tym, kurwa, zrobić. 04.02.21, 00:39
      Pytam bo nie wiem jak zareagować.
      Najpierw p. premier zadeklarował 1,5 mln szczepień miesięcznie. I to się sprawdza.

      Potem p. premier wskoczył na 3,5 mln szczepień miesięcznie. I to się nie sprawdza co nie jest winą p. premiera bo na pewno by się sprawdzało gdyby mogło się sprawdzać.

      Dzisiaj p. premier zadeklarował 10 mln szczepień miesięcznie. JAK BĘDZIE CZYM

      I właśnie to mnie gnębi. Bo nie wiem czy mamy tak sprawne i tak doskonale zarządzane państwo, że obskoczy szczepienia migiem (jak będzie czym) czy p. premier już wie, że nie będzie czym i na luzie popuszcza wodze fantazji czyli mówiąc po ludzku: pierdoli.

      Wracam z pytaniem - czy mam się cieszyć czy wręcz przeciwnie.
      • dorota_333 Tak, premier popuszcza na luzie 04.02.21, 10:57
       ... wodze fantazji. Nieco nas już do tego przyzwyczaił obiecując milion elektryków i inne cuda na kiju.

       Co do szczepień: trzeba się naprawdę wyluzować, bo się inaczej człowiek zagotuje. Ja na przykład będę pewnikiem szczepiona Astrą (o ile w ogóle w jakimś przewidywalnym terminie) i co zrobić.
   • cojestdoktorku Re: Szczepionkowy matrix 06.02.21, 15:02
    "jakikolwiek głos krytyki pod adresem UE wywołuje histeryczne okrzyki, zwykle zaczynające się od frazy: "to z waszej winy czeka nas polexit". Tymczasem największy problem z Unią polega na tym, że przekonanie zwykłych wyborców (nawet szczerych euroentuzjastów), iż muszą darzyć ją gorącą, a zarazem bezmyślną miłością, to nieco beznadzieja sprawa.
    ....
    Mija trochę czasu. Komisja Europejska pod wodzą von der Leyen negocjuje z koncernami farmaceutycznymi zagwarantowanie dostaw szczepionek. W mediach rusza akcja opozycji: "będą szczepionki, UE nas ocali, bo jest znakomita, tylko polski rząd jej przeszkadza". Wreszcie rusza produkcja szczepionek i nagle okazuje się, że USA, Wielka Brytania i Izrael negocjowały lepiej oraz zaoferowały więcej i to obywatele tych państw będą zaszczepieni w pierwszej kolejności. Ups!
    "No to przynajmniej Unia broni unijnych wartości" – raduje się opozycja. Po czym szef unijnej dyplomacji Josep Borrell jedzie do Moskwy, gdzie demonstruje, że wartości te są nieskończenie elastyczne, a i tak zostaje publicznie upokorzony przez gospodarzy. Na odchodne Rosja wydala trzech europejskich dyplomatów. Tak fundując sobie przyjemność naplucia gościowi z UE w twarz. Ups!
    ....
    W tym opisie przejawów bezradności i rozpaczy opozycji polskiej nie może zabraknąć wisienki na torcie. Jest nią kompletny brak odporności na krytykę sprzyjających jej mediów oraz radykalnych środowisk. (to o symetrystach)

    wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8088930,dlaczego-pisowi-nie-spada-opozycja-bezmyslny-serwilizm-donald-tusk-unia-europejska.html
    • cojestdoktorku Re: Szczepionkowy matrix 06.02.21, 15:07
     moze wątek nieodpowiedni ale co tam:
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26762194,ko-wzywa-liderow-opozycji-do-wspolnego-obalenia-wladzy-spadly.html#s=BoxOpImg3
     program opozycji nadal zaczyna się i kończy na odebraniu PIS
     • cojestdoktorku Re: Szczepionkowy matrix 08.02.21, 18:56
      szczepionkowy peleton

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka