Dodaj do ulubionych

Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"?

14.01.21, 19:45
Zaznaczam, że chcę sie zaszczepić jak najszybciej. Ale to, co wymyślił rząd:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26686771,w-piatek-ruszaja-zgloszenia-na-szczepienia-dla-osob-w-wieku.html#s=BoxMMt2

... zgłoszenia "chęci do udziału w szczepieniach" - to jest jakiś absurd.

Podać swoje dane osobowe - łącznie z Peselem! - po to, żeby najwcześniej w przyszłym roku może dostać maila zwrotnego o możliwości rejestracji? Przecież to jest jakaś farsa, kpina z ludzi.

Wcześniej dowiem się od komornika, że muszę zapłacić ratę kredytu, który ktoś wyłudzi posługując się podanymi do bazy ministerstwa zdrowia danymi. Przecież takie bazy od razu będą do kupienia na czarnym rynku.

Gówniane państwo. Przy okazji epidemii chce ode mnie wyłudzić dane osobowe nie proponując mi w zamian właściwie nic: jakąś mglistą obietnicę, że kiedyś ktoś mnie zarejestruje.

Gówniane państwo. Mam tego dosyć.
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 14.01.21, 19:50
      dorota_333 napisała:

>
      >
      > ... zgłoszenia "chęci do udziału w szczepieniach" - to jest jakiś absurd.

Podobno taka rejestracja ma 25% skutecznosc ochrony przed kowidem !
      Zaloz sobie konto w serwisie informujacym, ze ktos posluzguje sie Twoim PESEL-em i juz.
      Jak sie posluzy to strzelisz mu w leb i zalatwione.

• dorota_333 Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 14.01.21, 19:59
        Drwisz sobie, a ja trace cierpliwość. Państwo pisowskie proponuje mi, że zamiast dostać szczepionkę mogę ...podać swoje dane wrażliwe. Tymczasem koncepcje organizacji szczepień zmieniają im się z dnia na dzień i okaże się, że to zgłoszenie nic nie daje. Ewentualnemu przestępcy natomiast daje.

Tak, wiem, że sa serwisy śledzące, czy ktoś nie posługuje się moim Peselem. Więc za gównianość państwa mam dodatkowo płacić stówę miesięcznie? To może lepiej jakieś winko kupić.

W razie czego broń mi pożyczysz.
          • dorota_333 Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 14.01.21, 20:25
            Jakie to są serwisy?

Skoro już o tym mowa, to zastanawiam się, czy nie można by np. zastrzec swojego numeru Pesel - tzn. złożyć oświadczenie, że nie zamierzam zaciągać żadnej formy zobowiązania. Pod względem prawnym to byłoby możliwe, bo swoje uprawnienia zawsze mogę sama ograniczyć (rozszerzyć - oczywiście nie). To by skutkowało tak, że nikt nie mógłby na ten numer pesel nic zaciągnąć. Ale czegos takiego chyba się nie praktykuje (przynajmniej w Polsce).
            • pigeon_shit_dust Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 15.01.21, 00:41
              dorota_333 napisała:

> Jakie to są serwisy?
              >

Nie pamietam juz, moze odszukam po emailach.
              Jeden to byl
              ChrońPESEL.pl <konsument@chronpesel.pl>
              Pare lat temu gwizdneli mi dowod osobisty i to zrobilem.
              Nie wiem czy to mozan zrobic w PL, w USA cos podobnego mozna...zamrozic sprawdzanie historii kredytowej.
    • mamdomek Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 15.01.21, 00:33
      To jest akcja PR-owa, mająca udowodnić że rząd coś robi i dba o wszystkie grupy społeczne. Taki sam ma to sens jak badanie nauczycieli zamiast ich priorytetowego zaszczepienia. ma na myśli oczywiście tych, którzy teraz wrócą do pracy, czyli 1-3 i przedszkola.
      Pic na wodę. Jedyny skutek może być taki, że jakiś urzędnik sprzeda dane z bazy jakiemuś szemranemu biznesowi albo złodziejom kredytów.
      Temu państwu absolutnie nie można ufać a tej władzy nie można ufać do kwadratu. Bo oni nawet woli nie maja dobrej.
        • zimna-wodka Re: Czy zgłosicie "chęć zaszczepienia"? 15.01.21, 14:53
          cojestdoktorku napisał:

> im więcej razy ujawniasz dane tym większa szansa ze zostana sprzedane, często w
          > ielokrotnie
          > moim zdaniem nie grozi to niczym wielkim, ale ktoś moze uważać inaczej
          >

Niby tak. Ale twój pesel i tak ma ten co go ci nadał. Ma go ministerstwo jakieśtam bo ściągnęło dane z samorządów na wybory. Czyli mają i samorządy . Ma go Ministerstwo Zdrowia bo e-recepty. Ma go bank albo banki (jak się ma parę kont). Ma urząd skarbowy. Ma pani z Biedronki o ile brałeś kiedykolwiek fakturę jako osoba fizyczna i pani z apteki w analogicznej sytuacji*. Faktura z Biedronki to ekstrawagancja ale już z apteki nie - bo tymi fakturami coś się rozlicza. Ma go policja o ile płaciłeś mandat i sąd o ile miałeś z nim przyjemność. Ma go poczta o ile zarejestrowałeś telewizor.

Lepiej pomyśl kto go nie ma.

Wydaje się, że PESEL na zgłoszeniu jest tylko po to, żeby go zweryfikować przez porównanie z bazą która już jest i ktoś ją ma.

* teraz już nie potrzeba pesela do faktur ale to od niedawna.
    • pigeon_shit_dust Ludzie padaja jak muchy szukajac szczepionki 15.01.21, 14:42
      Niespodziwany pozytywny booster dzialania szczepionki. Pfizer pewnie nie podejrzewal ze jego trucizna bedzie miala i taki efekt, hehe. Co rusz ktos puszcza newsa ze "lodowka sie popsula i szczepio kogo popadnie".
      I babuni a 85 lecie do subwaya i smiga na drugi koniec miasta ...czasami wrocaja zywe, hehe.
      Pojawily sie juz "lewe" linki, bedzie frajda dla zlodziei numerow SS i brania lewych kredytow.
      Lza sie w oku kreci na wspomnienei stanu wojennego 1981. Dlaczego? Bo to ostania operacja jaka pomietam, na tak duza skale przygotowana z zegarmistrzowska prcyzja. Ludzie wtedy inne byli smile ?
      Ze szczepionka tez by sobie Jaruzelski i jego armia poradzil. Swiat sie, ogolnie spierdolil. Za dobrze , kurwa twa, ludzie maja.
      • dorota_333 Re: Ludzie padaja jak muchy szukajac szczepionki 15.01.21, 15:49
        > Lza sie w oku kreci na wspomnienei stanu wojennego 1981. Dlaczego? Bo to ostani
        > a operacja jaka pomietam, na tak duza skale przygotowana z zegarmistrzowska prc
        > yzja. Ludzie wtedy inne byli smile ?

Stwierdzam z przykrością, że coraz lepiej rozumiem bluzgi Kadiego na Polaków. A nawet zaczynam podzielać te poglądy.
      • bieda_inwestor Re: Ludzie padaja jak muchy szukajac szczepionki 19.01.21, 10:57
        pigeon_shit_dust napisał:

> Lza sie w oku kreci na wspomnienei stanu wojennego 1981. Dlaczego? Bo to ostani
        > a operacja jaka pomietam, na tak duza skale przygotowana z zegarmistrzowska prc
        > yzja. Ludzie wtedy inne byli smile ?

ej, no ja jeszcze pamietam (a wlasciwie nie jeszcze, bo stanu wojennego to nie pamietam) jak po Czarnobylu plyn lygola to w 1 dzien wszystkim podali.
        • lastboyscout Re: Ludzie padaja jak muchy szukajac szczepionki 19.01.21, 16:40
          Dokladnie tak bylo.

W dniach promieniowania, zupelnie nieswiadomi, wystawialismy wozek z nasza Maja na sloneczny taras.

Tydzien pozniej, rownie nieswiadomych rodzicow, spedzili aby poic nasze dzieci jodyna.

Nieswiadomosc tamtej sytuacji bedzie istniala na zawsze.

Nigdy nikt nie poniosl za to jakikolwiek odpowiedzialnosci.
          Nikt nigdy nie przedstawil jakichkolwiek badan o zarochowalnosci/smierci z efekcie zachorowan na tarczyce itp. choroby z tym zwiazane sad

Nieswiadomosc obecnej sytuacji bedzie trwala na zawsze ...
      • cojestdoktorku Re: Ludzie padaja jak muchy szukajac szczepionki 19.01.21, 15:28
        no bo przecież wszyscy chcą taniego i słabego państwa które sie nie wpiernicza w życie obywatela
        jak państwo jest słabe i tanie to jest wolność i swoboda
        i ok
        ale teraz oczekiwanie by to słabe państwo robiło działo sprawnie w dużej skali to "mieć ciastko i zjeśc ciastko"
        silne państwa jak PRL czy chiny sa w stanie tak działać
        obecna Polska czy nawet niemcy juz nie bardzo
        forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8071290,niemcy-szczepienie-przeciazone-systemy-odwolane-wizyty-zdezorientowani-pacjenci.html
    • pigeon_shit_dust Dowod szczepinia ?Jest ? 19.01.21, 00:28
      Znowu klotnia ze znajomkiem......nie dosc ze lewe rzadza USA , to jeszcze ta zaraza. Jak ten jebany kowid sie nie skonczy to potrace resztki starych znajomych i bede na wodke z LBS smigal smile

Kolezka babe zaszczepil na probe, mowi ze jak sie nic nie stanie to sie sam zaszczepi bo musi podrozwac samolotami.
      Ale, pono kobicie nie dali nic po pierwszym zastrzyku? Zadnego glejtu....wiec jakie znaczenie ma to szczepienie , jak nie ma na papierze ze jest zaszczepiona ?
    • pigeon_shit_dust Kadi hero 19.01.21, 15:52
      Colleagues,
      Beginning this week, our heroic workers received their first shot of the COVID-19 vaccine at the Jacob K. Javits Center. This is great news and will help us win the war against this virus.

Sami se wstrzyknijcie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka