Dodaj do ulubionych

Była rzeczniczka Macierewicza skazana

15.01.21, 19:30
... czyli jak w Polsce nie działa (jeszcze, na szczęście) zasada ślepego bagnetu ("przełożeni mi kazali strzelać, ja jestem porządny Niemiec").

"Katarzyna Szymańska-Jakubowska, była rzeczniczka Antoniego Macierewicza, została prawomocnie skazana za pomówienie oficerów wywiadu i kontrwywiadu. Przed sądem broniła się, twierdząc, że wykonywała polecenie szefa.
(...)
W trakcie procesu urzędniczka broniła się, twierdząc, że tekst oświadczenia podyktował jej w całości przełożony, a następnie redagował jego treść. Sędzia Małgorzata Drewin uznała jednak, że działanie na polecenie przełożonego nie zwalnia urzędnika państwowego z odpowiedzialności za konsekwencje czynów. Wskazała, że to ona jest podpisana pod komunikatem, a oficerowie bez żadnych dowodów zostali oskarżeni o najcięższe przestępstwo – zdradę państwa. A autorytet Ministerstwa Obrony Narodowej – instytucji państwa – został wykorzystany do pozbawienia ich godności i poniżenia."

wyborcza.pl/7,75398,26685412,byla-rzeczniczka-macierewicza-skazana-zarzucila-oficerom-szpiegostwo.html


Słyszą pisowskie kadry, hunwejbini, łajdaki i gnojki? Polecenie przełożonego nie uchroni was, męty społeczne, od odpowiedzialności.

A najlepsze (na co zwraca uwagę pewien komentator) jest to:
"Sąd uwzględnił, że po dymisji Macierewicza pozostała osobą bezrobotną.'

Słyszą pisowskie kadry? Przełożeni się na was wypną, wy męty. Bo przełożeni to też męty, ale cwańsze, robią rzeczy bezprawne waszymi rękami smile

A teraz pomarzmy: również jej zleceniodawca poniesie odpowiedzialność...
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust Re: Była rzeczniczka Macierewicza skazana 15.01.21, 21:51
   dorota_333 napisała:

   > ... czyli jak w Polsce nie działa (jeszcze, na szczęście) zasada ślepego bagnet
   > u ("przełożeni mi kazali strzelać, ja jestem porządny Niemiec").

   Ja dowodca kaze strzelac to sie strzela albo pod plot. Przynajmniej w czasie wojny.

   > "Katarzyna Szymańska-Jakubowska, była rzeczniczka Antoniego Macierewicza, zosta
   > ła prawomocnie skazana za pomówienie oficerów wywiadu i kontrwywiadu. Przed sąd
   > em broniła się, twierdząc, że wykonywała polecenie szefa.

   A ile dostala ? 25 lat? Bo siem nie otwiera to GW , nie place im juz wiecej abonamentu.
   • dorota_333 Re: Była rzeczniczka Macierewicza skazana 16.01.21, 12:37
    > A ile dostala ? 25 lat?

    No to schrzaniłeś mi taki fajny wątek smile Dostała w pierwszej instancji wyrok 2 tys. zł grzywny na cel charytatywny oraz nawiązkę 5 tys. zł. Apelacja podtrzymała, jest prawomocny.

    Ale to jest wyrok w sprawie karnej, ma walor prejudycjalności - jeśli teraz poszkodowani pozwą ją w sprawie cywilnej, to sąd już nie będzie rozpatrywał, czy jest winna pomówienia, to już jest prawomocnie stwierdzone. Czyli teraz mogą się z nią sądzić cywilnie o odszkodowanie i pójdzie szybciej.
     • dorota_333 Re: Była rzeczniczka Macierewicza skazana 16.01.21, 19:44
      Świetne porównanie, ale ja nie mam tylu fajnych kolegów:

      weekend.gazeta.pl/weekend/1,177333,22060166,tomasz-piatek-postanowilem-sprawdzic-dlaczego-macierewicz.html
      https://bi.gazeta.pl/im/39/0a/15/z22061881O,Mapa-powiazan-z-ksiazki-Tomasza-Piatka-Macierewicz.jpg


      biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,22127898,siec-powiazan-ministra-obrony-sprawdz-z-kim-sie-przyjazni-i.html
      ... i takich mapek jest kilka.
       • cojestdoktorku Re: Była rzeczniczka Macierewicza skazana 17.01.21, 11:18
        mapek jest kilka a nasz kontrywywiad i wywiad USA nic nie wie za to Piątek wie? tongue_out

        na którą grafikę mam patrzeć? wyglądają zupełnie inaczej, wedle drugiej putin ma bazposredni kontakt z macierewiczem (od razu widac ze z Piątka niezły wariat)
        wyglada jakby małpie dać pędzel niech bohomazy namaluje a później losowo sie jakieś literki wstawi
        a ze zrobiono to dwa razy więc musiało wyjść dwa razy zupełnie inaczej

        już to kiedyś pisałem ale znów powtórze, gdyby macierewicz był ruskim agentem to by siedział, bo dziś telelefony, komputery wykorzystują projektowane przez amerykanów procesory, pracują na amerykańskich aplikacjach, są połaczone a amerykańskich systemach, to powoduje ze wszelkie dane są przez amerykanów kontrolowane i właśnie to pokazał Snowden, żadna myśl w sieci się nie prześliźnie
        chyba ze w tej Europie kupimy chińskie 5G, chińskie procesory i systemy, wtedy USA nie będzie już mogło podsłuchiwac bezpośrednio np. Merkel dlatego tak im te chińskie 5G śmierdzi

        na teraz amerykanie wiedzą wszystko co chcą o każdym i tacy jak Macierewicz i reszta polityków na topie właśnie dlatego utrzymują się przy władzy bo są skrajnie antyrosyjscy, gdyby nie byli już dawno wylecieliby z polityki, a tacy co by współpracowali z rosjanami poszliby siedzieć za szpiegostwo

        a na razie Piątek Ci mówi ze USA są w stanie wiedzieć o wszystkim co powie Merkel, ale Macierewicz jest totalnie poza ich zasięgiem i spokojnie sobie działa jako ruski kret smile
        • dorota_333 Re: Była rzeczniczka Macierewicza skazana 17.01.21, 12:01
         1. Mapek może być wiele - ponieważ te powiązania są skomplikowane, to poszczególne mapki pokazują wycinek sprawy. Nie falsyfikują się wzajemnie, to są puzzle większego obrazu.

         2. Nasz kontrwywiad w rozważaniach pomińmy. On jest - jak wszystkie służby - macierewiczowski lub kamiński.

         3. Co wiedzą Amerykanie (pewnie sporo) i co z tego wynika. Ano, to się okaże dopiero wtedy, gdy nowa administracja ogarnie z grubsza to wszystko, czym ma rządzić.

         Administracja Trumpa - z tego wszystkiego co wiemy o możliwej ingerencji służb rosyjskich w wybory - nie miała ani trochę chęci wyjaśniania rosyjskich powiązań Macierewicza. Bo powiązania mogły być podobne. I to tłumaczyłoby jedna rzecz doskonale: tłumaczyłoby absolutne, psie przywiązanie PiS do obecnej władzy w USA. I niechęć do Bidena.

         Teraz mogłoby się dopiero okazać, jaki użytek ze swojej wiedzy chcą zrobić Amerykanie - o ile administracja Bidena uzna za stosowne babrać się w kraju peryferyjnym. Bo mogą (mimo wiedzy) odpuścić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka