Dodaj do ulubionych

Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+

16.01.21, 18:37
Takie mam informacje, czy prawdziwe to się okaże.

To ma być powodem....

www.bmj.com/content/372/bmj.n149
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust Mam nadzieje. 17.01.21, 14:38
   sevenseas napisał:

   > Takie mam informacje, czy prawdziwe to się okaże.

   Ze to prawdziwe info. Oznaczaloby to, ze szczepionka pracuje idealnie. dla tych, co ja wynalezli, produkuja i rozprowadzaja.
   • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 17.01.21, 16:31
    Jeszcze się okaże ze po Włoszech, Holandii i Niemcach następne rządy 'upadną' ( wcześniejsze wybory, dymisje lub zmiany premierów) wink
    U nas tez nadchodzą zmiany, nie polityczne bo w PL politycy to pucybuty bez honoru na usługach innych, zmiany w instytucjach siłowych państwa ( dymisje, rezygnacje , wcześniejsze emerytury) przed końcem lutego, coś wiedza co już przekracza pewne granice. Co to ma być i kiedy, zobaczymy już wkrótce.
    • lastboyscout Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 17.01.21, 17:47
     Wlasnie w tym problem, ze "demokracja" wykreowala marionetkowe "rzady" oligobiegunowe a w praktyce oligarchiczne a w praktyce deepstatestatyczne.
     Wlasciwym problemem jest jednak coraz wieksze spolaryzowanie, WIELOROZWARSTWIENIErozwarstwienie i spoleczenstw, ktore tak PODZIELONE, w zamecie medialnym, moralnym bez zadnych szans na odbudowanie starych/wyksztalcenie nowych elit, pod pelna kontrola/manipulacja technologiczna, praktycznie pozostana bezsilne sad
    • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 09:47
     lastboyscout napisał:

     > Wyobraz sobie, ze on mowi po niemiecku !
     >
     > Hmmmm ... o czym on mowi? Wspomozesz ograniczonego kolege ?

     Chetnie - otoz nie mowi on o niczym z tego, co napisale sevenseas. Wiekszosc czasu mowi o polityce wewnetrzenj i partyjnej ale faktycznie jest moment kiedy mowia o szczepionkach. Generalnie chodzi o to, ze w Niemczech od jakiegos czasu jest nagonka na politykow ze kupili za malo szczepionek i za pozno. Ludzi wkurza, ze szczepionka wynaleziona w Niemczech (Biontech) a sprzedawana przez Pfizzera w wiekszosci poszla do innych panstw a nie do Europy. W Niemczech do tej pory zaszczepiono troche mniej niz milion ludzi bo brakuje szczepionek i porownuja sie do USA, Izraela i UK, gdzie to przebiega sprawniej. Laschet odnosi sie do tych zarzutow powtarzajac narracje rzadu, tzn ze w momencie zawierania umow nie bylo wiadomo kto pierwszy wynajdzie szczepionke i Unia postawila na wiele koncernow naraz (niektore z nich nadal nie maja tej szczepionki - np Sanofi). Odnosnie Pfizzera mowi, ze Unia postapila rozwazniej i postawila twardsze warunki producentom szczepionek niz UK i USA. Zadnej drogi na skroty i "nie" dla zniesienia odpowiedzialnosci producentow za szczepionke i dlatego ze trwalo to dluzej.

     Czyli generalnie chodzi o to czy opoznienia w zaaprobowaniu szczepionek to dyletanctwo wladzy, czy tez rozwaga. Oczywiscie zaden polityk partii rzadacej nie powie Ci, ze szczepionka pojawila sie za pozniej bo skrewilismy i bedzie zawsze mowil ze to skutek wiekszej rozwagi - co oczywiscie otwiera droge tym, ktorzy mowia, ze szczepionka w momencie dopuszczenia do uzytku w USA i UK nie byla gotowa bo Unia potrzebowala wiecej czasu by je zaakceptowac.
     • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 10:22
      " Zadnej drogi na skroty i "nie" dla zniesienia odpowiedzialnosci producentow za szczepionke i dlatego ze trwalo to dluzej."

      Czyli nie mówi tego: Nie może być tak ze na negocjacje przyjeżdża 40 (30 poprawił) prawników z Pfizera i mówi ze możemy mieć tyle szczepionek ile chcemy ale nie ponosimy (Pfizer) za nie żadnej odpowiedzialności".

      Bieda inwestorze - polityk NIGDY NIGDZIE nie powie: wstrzymaliśmy dostawy bo Pfizer nie ponosi odpowiedzialności, a mamy wzrost efektów ubocznych i my za to płacić nie będziemy!

      "Czyli generalnie chodzi o to czy opóźnienia w zaaprobowaniu szczepionek to dyletanctwo wladzy, czy tez rozwaga"

      Dokładnie, cały 'clue' tego jest w tym co napisałeś. Ze zgodzili się na pospieszne zaaprobowanie szczepionek, łamiąc prawo europejskie - NIE MOWIAC ludziom przed szczepieniem ze według prawa 'uczestniczą w eksperymencie medycznym'. Są już opinie prawne na ten temat. A przy ponad *3% efektach ubocznych, to w 700 milionowej EU 21 milionów ludzi.


      * kwalifikowane jako, niezdolny do pracy, niezdolny do wyjścia z domu, hospitalizacja, wiec jak widać dość ogólnie, a mowie o krótkoterminowych efektach, o długoterminowych nic nie wiadomo, bo badan na zwierzętach jeszcze nie zakończono. Termin dostawy reszty dokumentacji jest ustalony na lipiec 2021 rok.
      • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 11:37
       ' Generalnie chodzi o to, ze w Niemczech od jakiegos czasu jest nagonka na politykow ze kupili za malo szczepionek i za pozno. Ludzi wkurza...'

       Jak się ma to do tego ze 1/3 Niemców nie chce się szczepić, a ponad polowa ma obawy związane z efektami ubocznymi?
       Ja rozumie z w TV i gazetach, mówią wiadomo co.....ale realia, realia gryzą w dupsko i politycy wiedza o tym najlepiej. Malo tego Merkel odchodzi i ktoś inny będzie ponosił odpowiedzialność za jej decyzje. 'Kryj swoje dupsko' działa od dawna na zachodzie, legalna odpowiedzialność to jest to na co się patrzy przez cały czas urzędowania.

       www.dw.com/en/coronavirus-two-thirds-of-germans-willing-to-receive-covid-vaccine/a-56058868

       'Coronavirus: Two-thirds of Germans willing to receive COVID vaccine
       A poll has shown a large majority of people in Germany want to receive the vaccine which is due for rollout on December 27. Nevertheless, more than half of the survey's participants were concerned about side effects.'
       • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 11:40
        www.ft.com/content/119cb18b-6b8a-4588-9d4a-b2cdce5aa8f6

        'EU’s Covid vaccine chief defends procurement scheme
        Sandra Gallina denies wrong products have been bought and says member states remain committed to joint action'


        Skąd takie rozmowy, o co chodzi skoro jest wszystko ok?
      • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 12:40
       sevenseas napisał:

       > " Zadnej drogi na skroty i "nie" dla zniesienia odpowiedzialnosci producentow z
       > a szczepionke i dlatego ze trwalo to dluzej."
       >
       > Czyli nie mówi tego: Nie może być tak ze na negocjacje przyjeżdża 40 (30 popraw
       > ił) prawników z Pfizera i mówi ze możemy mieć tyle szczepionek ile chcemy ale n
       > ie ponosimy (Pfizer) za nie żadnej odpowiedzialności".

       Niezupelnie. Nie mowi, ze tyle ile chcemy, tylko ze w ogole Pffizer taki warunek poczatkowo postawil.I ze Unia sie na to nie zgodzila i dlatego dluzej trwaly te negocjacje.

       > Bieda inwestorze - polityk NIGDY NIGDZIE nie powie: wstrzymaliśmy dostawy bo Pf
       > izer nie ponosi odpowiedzialności, a mamy wzrost efektów ubocznych i my za to p
       > łacić nie będziemy!

       Tyle ze zadne dostawy nie zostaly wstrzymane. Kolejnosc wydarzen jak dla mnie byla taka - Pffizer zawiadamia wszystkich partnerow, ze dostawy beda opoznine (chwilowa redukcja dostaw, nie zatrzymanie), bo rozbudowuje linie produkcyjna, zeby moc wiekszy popyt zaspokoic. Najwiecej na tym traci Norwegia - redukcja dostaw o 16%. Pare dni pozniej widze informacje, ze Norwegia bada czy jest jakikolwiek zwiazek miedzy smiercia 23 osob a szczepieniem. I teraz mozesz dywagowac, czy to firma uznala ze sa problemy i trzeba ograniczac straty, czy tez politycy uznali, ze trzeba ludziom wytlumaczyc, dlaczego otrzymaja szczepionke pozniej i wysmarowali taka wiadomosc.

       > "Czyli generalnie chodzi o to czy opóźnienia w zaaprobowaniu szczepionek to dyl
       > etanctwo wladzy, czy tez rozwaga"
       >
       > Dokładnie, cały 'clue' tego jest w tym co napisałeś. Ze zgodzili się na pospies
       > zne zaaprobowanie szczepionek, łamiąc prawo europejskie

       wlasnie nie - to co mowi, to to ze unia jest w tyle za szczepieniami wobec UK i USA, bo proces dopuszczania przebiegal wolniej i dokladniej.

       >- NIE MOWIAC ludziom pr
       > zed szczepieniem ze według prawa 'uczestniczą w eksperymencie medycznym'. Są ju
       > ż opinie prawne na ten temat. A przy ponad *3% efektach ubocznych, to w 700 mil
       > ionowej EU 21 milionów ludzi.
       >
       >
       > * kwalifikowane jako, niezdolny do pracy, niezdolny do wyjścia z domu, hospital
       > izacja, wiec jak widać dość ogólnie, a mowie o krótkoterminowych efektach, o dł
       > ugoterminowych nic nie wiadomo, bo badan na zwierzętach jeszcze nie zakończono.
       > Termin dostawy reszty dokumentacji jest ustalony na lipiec 2021 rok.
       >
       nie wiem skad wytrzasnales te 3%, ale poczytaj sobie np, tutaj, co Niemcy pisza na temat tych zarzutow Norwegii:
       www.faz.net/aktuell/wirtschaft/biontech-moegliche-nebenwirkungen-des-corona-impfstoffs-17148242.html
       "Das Paul-Ehrlich-Institut hat zwischen dem Beginn der Kampagne am 27. Dezember und dem 10. Januar rund 614.000 Impfungen gezählt. In dieser Zeit wurden in 325 Einzelfallmeldungen 913 „unerwünschte Reaktionen“ geschildert. In 51 Fällen galten sie als „schwerwiegend“, das entspricht einer Quote von 0,08 je 1000 Impfungen. Eine der geimpften Personen erlitt einen bleibenden Schaden, sieben Menschen verstarben.

       Diese Personen, vier Frauen und drei Männer, waren zwischen 79 bis 93 Jahren alt und verstarben im zeitlichen Abstand von 2,5 Stunden bis zu vier Tagen nach der Impfung. Eine Patientin mit Bluthochdruck und Diabetes verstarb an einer Lungenembolie und Herzkreislaufstillstand. Bei den anderen Patienten ist die Todesursache noch unklar, aber alle hatten schwerwiegende Vorerkrankungen wie Karzinome, Niereninsuffizienz oder Alzheimer."

       Niemcy zaczynali szczepienia od osob ponad 80-letnich, czyli przy 614.000 zaszczepionych z najslabszej grupy, stwierdzono 913 niepozadanych dzialan czyli jakies 0,14%. Z tych 913 tylko 51 zakwalifikowano jako ciezkie czyli 0,008%. Z tego zmarlo 7 osob (miedzy 2,5 godz a 4 dni od podania szczepionki) a jedna miala nieodwracalne zmiany. Wszystkie osoby ktore zamarly mialy tez inne choroby. Nadal sprawdzaja czy smierc to wynik czy tylko korelacja, bo na razie wiadomo ze zamarly w podanym czasie po podaniu szczepionki. W grupie ponad 80 lat sa ludzie, ktorzy umieraja tak czy tak obojetnie czy szczepionka czy nie. Czyli mowimy o tym ze w najbardziej podatej i najslabszej grupie w 0,001% przypadkow moze dojsc do nieodwracalnych zmian badz smierci. Czyli w calej 700-milionowej Uni mowimy o gora 9120 mozliwych przypadkach smierci badz nieodwracalnych uszkodzen. To jest prawdopodobienstwo porownywalne z dwukrotnym trafieniem 5 w totolotku.
       • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 13:36
        Dlatego nie wchodze w te dyskusje bo nie mam na to czasu.

        'Niezupelnie.'

        Już pisałem, ze żaden polityk tego wprost nie powie.

        'Tyle ze zadne dostawy nie zostaly wstrzymane'
        ' ze dostawy beda opoznine'

        Jak dla mnie semantyka. Czekamy na rozwój wydarzeń. W obu przypadkach nie dostajesz towaru. Mówienie o wstrzymaniu budzi pytania na które nie da się odpowiedzieć, ja dedukuje ze EU ma jakieś wątpliwości.

        ' bo rozbudowuje linie produkcyjna'

        Jesteś inżynierem, dlatego w to wierzysz. Problemem jest masowa produkcja efektywnego mRNA, a raczej proces wymiany atomu w łańcuchu, pewne pokrewne procesów wymagają 6 miesięcy, nie pisząc o reszcie. Nie wchodzę w dyskusje w tym temacie, kto się interesował znajdzie. Odsyłam do prac z UW, i Louisiana uni bo oni robili nad tym badania, co prawda nie chodziło o szczepienia, ale wykorzystują licencjonowany proces w ich produkcji.

        'Pare dni pozniej widze informacje, ze Norwegia bada czy jest jakikolwiek zwiazek miedzy smiercia 23 osob a szczepieniem. I teraz mozesz dywagowac, czy to firma uznala ze sa problemy i trzeba ograniczac straty, czy tez politycy uznali, ze trzeba ludziom wytlumaczyc, dlaczego otrzymaja szczepionke pozniej i wysmarowali taka wiadomosc.'

        Ja od początku pisze ze to moje dywagacje, to chyba było oczywiste? W polityce nie ma przypadków.

        'wlasnie nie - to co mowi, to to ze unia jest w tyle za szczepieniami wobec UK i USA, bo proces dopuszczania przebiegal wolniej i dokladniej.'

        Już pisałem, co on powiedział i jak ja to czytam. Jest dla mnie to dość jasne, ze ktoś bada ryzyko tej sprawy, dlatego wspomniał o tym 'ze 2 tygodnie nie zrobią różnicy'.


        Dokładnie, cały 'clue' tego jest w tym co napisałeś. Ze zgodzili się na pospies
        > zne zaaprobowanie szczepionek, łamiąc prawo europejskie

        wlasnie nie - to co mowi, to to ze unia jest w tyle za szczepieniami wobec UK i USA, bo proces dopuszczania przebiegal wolniej i dokladniej.

        Właśnie tak. Dokładnie o to się rozchodzi. Ja nie pisze ze on tak powiedział, ja pisze ze on mówiąc to co powiedział - dokładnie wie co się stało i teraz będą badać jak bardzo będą za to odpowiedzialni i czy w ogóle. Dlatego czekamy.

        'nie wiem skad wytrzasnales te 3%'

        sharylattkisson.com/2020/12/cdc-more-than-5000-covid-19-vaccine-recipients-have-reportedly-suffered-health-impact-event/

        Kiedy kończą się badania oficjalnie? Dlatego pisze ze dopuszczono te szczepionki na 'innych' zasadach i w 'innym' trybie - provisional/emergency jakkolwiek sobie to tam nazwali bo nie mogli w normalnym procesie bo byłoby to nielegalne.

        web.archive.org/web/20201221142425/https://clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT04368728?term=NCT04368728&rank=1&view=results

        'To jest prawdopodobienstwo porownywalne z dwukrotnym trafieniem 5 w totolotku.'

        Szczególnie jak piszą o tym w gazetach, a nie w źródłach wink Dlatego pisze, 'eksperyment medyczny'.

        Tutaj z raportu FDA:

        [There is]…currently insufficient data to make conclusions about the safety of the vaccine in sub-populations such as children less than 16 years of age, pregnant and lactating individuals, and immunocompromised individuals…..[the] risk of vaccine-enhanced disease over time, potentially associated with waning immunity, remains unknown.'

        Zakończmy na tym ta dyskusje (przynajmniej z mojej strony), bo dla mnie jest jasne co się dzieje, a inni niech robią co im się podoba, wierzą w co chcą.
        • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 14:57
         sevenseas napisał:

         > Szczególnie jak piszą o tym w gazetach, a nie w źródłach wink Dlatego pisze, 'eks
         > peryment medyczny'.

         Jasne, bo dzialaczka antyszczepionkowa, niejaka Sharyl Attkisson jest wiarygodniejsza od Frankfurter Allgemeine Zeitung...
         Tu masz cos na temat tej pani i jej pogladow od conajmniej 2011:
         web.archive.org/web/20190127035251/https://blogs.plos.org/thepanicvirus/2011/03/31/more-embarrassing-anti-vaccine-reporting-from-cbs-newss-sharyl-attkisson/
         A tu masz cos na temat zrodla FAZ:
         Paul-Ehrlich Institut to Bundesinstitut für Impstoffe und Biomedizinische Arzneimittel a tu czym sie zajmuje:
         www.pei.de/DE/institut/aufgaben/aufgaben-node.html
         To na stronie FAZ jest zywcem wziete ze strony tego instytutu:
         www.pei.de/DE/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-inhalt.html
         "Das Paul-Ehrlich-Institut berichtet über 325 gemeldete Verdachtsfälle von Nebenwirkungen oder Impfkomplikationen im zeitlichen Zusammenhang mit der Impfung mit dem mRNA-Impfstoff Comirnaty (BioNTech Manufacturing GmbH) zum Schutz vor COVID-19 seit Beginn der Impfkampagne bis zum 10.01.2021 aus Deutschland erhielt. Es wurden 913 unerwünschte Reaktionen geschildert (im Mittel 2,8 Reaktionen pro Meldung). In 51 Fällen wurde über schwerwiegende Reaktionen berichtet. Die Melderate betrug für alle Einzelfallmeldungen 0,53 pro 1.000 Impfungen, für schwerwiegende 0,08 pro 1.000 Impfungen. "

         a tutaj masz caly raport:
         www.pei.de/SharedDocs/Downloads/DE/newsroom/dossiers/sicherheitsberichte/sicherheitsbericht-27-12-bis-10-01-21.pdf?__blob=publicationFile&v=3
         • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 15:25
          Widzisz, podchodzisz do tego emocjonalnie. Dlatego, nie interesuje mnie kto jest kim, ale co kto robi i jak to argumentuje.
          Do pozostałych źródeł się nie odnosisz?

          To ja Ci pisze, nie wiem kim ona jest i co robi, może być nawet astronauta, ale ZRODLO jej informacji pochodzi z amerykańskiego CDC - 'Center for Disease Control and Prevention' ? I CDC pisze 3%, a Niemcy ze jest dobrze, Ty ze jak wygrać totolotka i tak dalej!
          A jak będzie czas pokaże.
          • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 21:26
           sevenseas napisał:

           > Widzisz, podchodzisz do tego emocjonalnie.

           Wrecz przeciwnie - staram sie za pomoca liczb przedstawic rzeczywistosc. Jak Ci sie moje porownanie z totkiem nie podoba, to podam Ci jeszcze 2 fajne liczby. Np, to ze przy tym zalozeniu ze na kazde 624,000 zaszczepionych umrze 7 osob, oznacza to ze zaszczepienie 100% populacji NIemiec oznaczac bedzie smierc 920 osob. A druga z tych liczb to zmarli na Covid, jednego konkretnego dnia w Niemczech - 16.01.2021 - 980 osob.

           >Dlatego, nie interesuje mnie kto jes
           > t kim, ale co kto robi i jak to argumentuje.
           > Do pozostałych źródeł się nie odnosisz?
           >
           > To ja Ci pisze, nie wiem kim ona jest i co robi, może być nawet astronauta, ale
           > ZRODLO jej informacji pochodzi z amerykańskiego CDC - 'Center for Disease Con
           > trol and Prevention' ? I CDC pisze 3%, a Niemcy ze jest dobrze, Ty ze jak wygra
           > ć totolotka i tak dalej!
           > A jak będzie czas pokaże.
           >
           wlasnie chodzi o to zrodlo - FAZ - 2 minuty i znalazlem zrodlo. CDC - 2 minuty to mi zajelo odnalezienie informacji na temat rzetelnosci tej pani. Na CDC musialem poswiecic kwadrans i w koncu znalazlem zrodla jej informacji:
           www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf
           wiesz co jest na koncu tej prezentacji? To:
           "The findings and conclusions in this report are those of the authors and do not necessarily represent the official position of the Centers for Disease Control and Prevention."

           Z jednej strony mamy wiec niemiecki raport z 3 tygodni szczepien, z podana metodologia itp. Z drugiej artykul dziennikarki antyszczepionkowej stworzony na podstawie prezentacji grupy roboczej CDC po pierwszych 5 dniach szczepien, z zastrzezeniem na koncu ze samo CDC niekoniecznie przyznaje sie do tych liczb.

           Co do innych Twoich zrodel:
           dw - ok, 1/3 nie chce szczepien, czyli 2/3 chce i nie moze, bo brakuje
           ft - paywall, wiec nie wiem co tam w ogole napisali
           clinical trials - bardzo techniczne wiec nie przeczytalem calego, ale szukalem. nie znalazlem nic o emergency czy provisional.
           • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 22:08
            Na szybko. Nie musimy się zgadzać.

            'nie znalazlem nic o emergency czy provisional'

            ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/qanda_20_2390

            'The European Medicines Agency (EMA) has received an application for a conditional marketing authorisation for the vaccine developed by BioNTech and Pfizer and will deliver the assessment by 29 December at the latest.

            EMA also received an application for conditional marketing authorisation for the vaccine by Moderna and will conclude the assessment during an extraordinary meeting scheduled for 12 January.

            EMA has also started rolling reviews on the vaccines produced by Johnson and Johnson and AstraZeneca.'

            'Conditional marketing authorisation
            The approval of a medicine that addresses unmet medical needs of patients on the basis of less comprehensive data than normally required. The available data must indicate that the medicine’s benefits outweigh its risks and the applicant should be in a position to provide the comprehensive clinical data in the future.

            More information can be found under 'Conditional marketing authorisation'.'

            www.ema.europa.eu/en/glossary/conditional-marketing-authorisation

            'What are the main differences between the EU's Conditional Marketing Authorisation and the Emergency Use Authorisation issued by some other countries?

            A Conditional Marketing Authorisation (CMA) follows a controlled and robust framework providing safeguards that emergency use authorisations might not. In reality, an emergency use authorisation is not an authorisation of the vaccine but an authorisation of the temporary use of the unauthorised vaccine.'
            • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 22:42
             sevenseas napisał:

             > Na szybko. Nie musimy się zgadzać.
             >
             > 'nie znalazlem nic o emergency czy provisional'
             >
             > ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/qanda_20_2390
             >

             o! I to jest dobre zrodlo. dziekuje

             > 'What are the main differences between the EU's Conditional Marketing Authorisa
             > tion and the Emergency Use Authorisation issued by some other countries?
             >
             > A Conditional Marketing Authorisation (CMA) follows a controlled and robust fra
             > mework providing safeguards that emergency use authorisations might not. In rea
             > lity, an emergency use authorisation is not an authorisation of the vaccine
             > but an authorisation of the temporary use of the unauthorised vaccine
             .'
             >
             a czemu pogrubiasz akurat fragment ktory nie dotyczy szczepionek o ktorych mowimy? Biontech y Moderna otrzymaly CMA a nie emergency use authorisation. AstraZenneca tez jest na tej sciezce. Emergency Use Authorisation to chyba tylko Wegrzy uzyli przy zakupie rosyjskiego Sputnika i chinskiej Sinopharm.
             • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 23:10
              Widzisz, złapałeś mnie.

              A teraz wyjaśnij, jak jest różnica miedzy CMA, a 'emergency use' oprócz lingwistyki. Rygorystyczne monitorowanie (normalne monitorowanie jest jak wiadomo niewystarczające, rygorystyczne to jest cos, już widzę ten rygor, szczególnie w Polsce) i reszta bullet points w CMA. Realnie żadna różnica

              Już wiesz dlaczego pogrubione?

              Tutaj jedna z tych różnic, naprawdę "ważna" : That the medicine's conditions for use are presented in all EU languages in electronic form in the immediate instance.

              Te szczepionki są NIEAUTORYZOWANE, i stad Armin wstrzymał żeby teraz 30 niemieckich prawników sprawdziło gdzie może go to ugryźć w dupe jeśli to ja mam racje. Takie to trudne?

              Tutaj masz odpowiedz, bo czytasz ale tylko to żeby udowodnić mi cos.

              "The CMA ensures that all pharmacovigilance, manufacturing controls including batch controls for vaccines and other post-approval obligations apply in a legally binding manner and are evaluated by EMA's scientific committees on a continuous basis and a regulatory action can be taken, if necessary"

              I taka "regulatory action" chyba podjęli, cos co od samego początku próbuje przekazać, a ty na sile (chyba) nie dostrzegasz!!!!
              • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 19.01.21, 09:45
               sevenseas napisał:

               > Widzisz, złapałeś mnie.
               >
               > A teraz wyjaśnij, jak jest różnica miedzy CMA, a 'emergency use' oprócz lingwis
               > tyki. Rygorystyczne monitorowanie (normalne monitorowanie jest jak wiadomo niew
               > ystarczające, rygorystyczne to jest cos, już widzę ten rygor, szczególnie w Pol
               > sce) i reszta bullet points w CMA. Realnie żadna różnica

               Niezupelnie. czytajac pobieznie dostrzeglem pare roznic.np te:
               - emergency - decyzja jednego kraju a nie calej uni
               - CMA - uczestnicza w badaniach juz od poczatku (i dlatego wydawanie opinii trwa krocej) i wydaja na tej podstawie opinie. w emergency nie widze w ogole jakiekogolwiek warunku sprawdzenia czy to co mowi sprzedawca to prawda.
               - opinia musi zostac przeglosowana wiekszoscia glosow w UE
               - emergancy - odpowiedzialnosc po stronie panstwa, CMA odpowiedzialnosc po stronie producenta
               - CMA obowiazek przeprowadzenia dodatkowych badan w najblizszym czasie w celu sprawdzenia czy szczepionka jest dopuszczalna dla dzieci
               itp itd

               > Te szczepionki są NIEAUTORYZOWANE, i stad Armin wstrzymał żeby teraz 30 niemiec
               > kich prawników sprawdziło gdzie może go to ugryźć w dupe jeśli to ja mam racje.
               > Takie to trudne?

               Armin to sobie moze wstrzymac parcie na pecherz. Facet nawet nie jest jeszcze kandydatem CDU/CSU na kanclerza. Jak na razie jest tylko szefem CDU - i to od soboty. Szczepienia nadal sie odbywaja, ostaniej doby ok 70 tys w Niemczech. Tak przy okazji - wiesz chociaz kto byl najblizszym sojusznikiem Lascheta w walce o kierownictwo w partii? - Jens Spahn - minister zdrowia w Niemczech, czlowiek ktory zakupil partie dodatkowych szczepionek Biontech z pominieciem Uni Europejskiej, by zapewnic ich wystarczajaca ilosc w Niemczech.

               > Tutaj masz odpowiedz, bo czytasz ale tylko to żeby udowodnić mi cos.
               >
               > "The CMA ensures that all pharmacovigilance, manufacturing controls including b
               > atch controls for vaccines and other post-approval obligations apply in a legal
               > ly binding manner and are evaluated by EMA's scientific committees on a continu
               > ous basis and a regulatory action can be taken, if necessary"
               >
               > I taka "regulatory action" chyba podjęli, cos co od samego początku próbuje prz
               > ekazać, a ty na sile (chyba) nie dostrzegasz!!!!

               To tak nie dziala, ale oczywiscie masz prawo do swoich pogladow
     • lastboyscout Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 13:29
      Dziekuje.

      Przychylam sie zdania Sevenseas ale nie moge uwierzyc, ze tak trudno dostrzec rzecz generalna.

      Dotychczas chodzilo o dobrowolny detal czyli wciskanie spoleczenstwu gadzetow, konsumpcjonizmu.
      Potem rozszerzenie rynku na kraje nowo podbite.

      Teraz jest juz tylko hurt, przymusowy, dlatego na szczeblu rzadowym. Na razie przymusowy strachem i ograniczeniami a juz dziala.
      Taka jest sila demagogii, z zydowskiego sklepiku rowniez nie wyjeziesz bez parasola w najbardziej sloneczny dzien.

      Tak samo chciano na sile zbawic 300 milinow ludzi Obamacare: przymusowym, drozszym niz dotychczas i nic nie wartym leczeniem, zbednym.

      A to, ze to eksperyment to oczywistosc.
      Gdyby to nie byl eksperyment to by nie bylo odmowy wziecia odpowiedzialnosci.
      • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 21:48
       lastboyscout napisał:

       > Dziekuje.
       >
       > Przychylam sie zdania Sevenseas ale nie moge uwierzyc, ze tak trudno dostrzec r
       > zecz generalna.

       Owszem, dostrzegam i to. I tak, w Niemczech tez juz jeden idiota - Söder z Bawarii zaczal mowic cos o przymusie szczepien personelu pomocniczego w domach opieki (przy okazji - to drugi mozliwy kandydat na kanclerza w przypadku wygranej CDU/CSU w przyszlych wyborach).
       Ale dostrzegam tez inna sprawe, czego ty i sevenseas zdejecie sie nie dostrzegac - ze pewni ludzie z drugiej strony uzywaja jakichs gownianych zrodel, polprawd i wypaczonych tlumaczen by budowac przeciwna narracje, w ktorej szczepionki na Covid to wujek samo zlo.

       > Teraz jest juz tylko hurt, przymusowy, dlatego na szczeblu rzadowym. Na razie p
       > rzymusowy strachem i ograniczeniami a juz dziala.
       > Taka jest sila demagogii, z zydowskiego sklepiku rowniez nie wyjeziesz bez p
       > arasola w najbardziej sloneczny dzien.


       Tak przy okazji zydowskich sklepow - najbardziej cieszy mnie w tym wszystkim, ze to wlasnie Izrale jest najbardziej zaawansowany w szczepieniach na swiecie. W Polsce przeciwnicy szczepionek to glownie ludzie Bosaka. Mam wielka ochote wejsc na ich fora i zaczac oskarzac przeciwnikow szczepionek o zydowski spisek majacy na zapewnieniu wiekszej ilosci szczepionek Izraelowi kosztem Polski i potem siasc sobie z prazona kukurydza i patrzec jak ich swiat plonie.
       • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 22:26
        Nikt nie pisze ze szczepionki to samo zło, bo wszyscy jesteśmy zaszczepieni? Gruźlica, Polio itd... Ale nikt nie będzie mi wmawiał ze potrzebuje szczepionki na chorobę która, większość przejdzie i będzie odporny, do tego NIEZBADANYM preparatem, a wyniki badan będą dostępne w 2023 roku. Dlatego pisze, na ludziach przeprowadzany jest eksperyment naukowy, a ludzie którzy się szczepią są królikami i nikt im tego nie mówi.
        Oczywiście mogę nie mieć racji, ale wtedy uznajemy ze dopuśćmy już każdy lek, działa czy nie, bez badan bo po co, skoro już to nie ma znaczenia.

        Właśnie zakończyły się badania nad SARS z 2003 roku, badani mieli odporność czyli antyciała po 17 latach.
        Zresztą jest tyle przekłamań i zwykłych ordynarnych kłamstw w TV, od lekarzy w nich występujących i polityków ze łeb od tego boli.

        Proszę, tutaj wywiad z byłym VP z Pfizer, facet zajmuje się chorobami układu oddechowego, jest naukowcem. Dość jasno mówi czy tez bzdury??

        www.youtube.com/watch?v=FDs4Vm1fNqg
        • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 23:05
         sevenseas napisał:

         > Zresztą jest tyle przekłamań i zwykłych ordynarnych kłamstw w TV, od lekarzy w
         > nich występujących i polityków ze łeb od tego boli.
         >
         > Proszę, tutaj wywiad z byłym VP z Pfizer, facet zajmuje się chorobami układu od
         > dechowego, jest naukowcem. Dość jasno mówi czy tez bzdury??

         Jaja sobie ze mnie robisz czy jak? W jednym zdaniu piszesz mi o ordynarnych klamstwach lekarzy wystepujacych w TV, a w nastepnym dajesz przyklad przekazu - lekarz mowiacy w TV/radio, o ktorym nigdy nie slyszalem, na youtubie... to wez mi wytlumacz teraz, na jakiej podstawie mam ufac akurat temu a nie innym. Jakie jest Twoje kryterium wyboru? Bo serio - nie ogarniam - musialem to przeczytac 3 razy, zeby upewnic sie, ze ten link, to nie byla Twoja graficzna ilustracja do tezy, na temat przeklaman i ordynarnych klamstw w TV i ze faktycznie chcesz moja opinie na ten temat... No coz, no to przyznaje, ze ja swoja opinie wyrobilem juz po szybkim przegladzie komentarzy pod tym filmikiem - polecam Ci komentarze G0HZU ktory zrobil maly research na temat tego faceta ktory sie wypowiada...
         • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 18.01.21, 23:25
          www.pmlive.com/pharma_news/pfizer_helps_fund_biotech_venture_from_former_researchers_at_closed_kent_facility_446225

          Polecasz mi komentarze anonimowego kolesia z filmu pod YT, ciekawe. I piszesz ze zrobił research? Tak odbierasz rzeczywistość? To Ty sobie jaja robisz.

          Rozumie ze babeczka z radia, tez nie wie (przedstawia go) z kim rozmawia. Jakiś cymbał z yt wie wink Komu tutaj wierzyć?

          "Jakie jest Twoje kryterium wyboru?"

          Przynajmniej widzę jakie są Twoje kryteria.

          Testy PCR dają wyniki 'fałszywie pozytywne'
          Wirusy nie chodzą w falach
          Negatywny test na antyciała, nie oznacza ze nie przeszedłeś choroby
          Tłumaczy jak działają T memory cells

          Jakoś mi się NIE przypomina aby ktokolwiek w TV o tym mówił.


          ps. faceta wybrałem z prostego powodu, znam go osobiście, jeszcze z czasów jak byłem w Oxfordzie wink

          ps. całuski i tez Cię kocham.
          • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 19.01.21, 09:16
           sevenseas napisał:

           > Polecasz mi komentarze anonimowego kolesia z filmu pod YT, ciekawe. I piszesz z
           > e zrobił research? Tak odbierasz rzeczywistość? To Ty sobie jaja robisz.

           o 23:00 w nocy nie mialem juz ani czasu ani ochoty by dalej samodzielnie sprawdzac Twoje zrodla

           > ps. faceta wybrałem z prostego powodu, znam go osobiście, jeszcze z czasów jak
           > byłem w Oxfordzie wink

           o! nie wiedzialem, ze jestesmy juz na tym anegdotycznym etapie dyskusji, gdzie kazdy mowi kogo zna i co mowil znajomy kuzyna szwagra. ok, no dobra no to moja kolej na to kogo znam - znam swoja zone - chiruga. Znam jej najlepsze przyjaciolki - ta z rezydencji w Hiszpanii - chirurg plastyczny, oboje rodzice profesorowie na uniwerystecie medycznym. Te z Peru - 2 pracuja w Stanach, jedna w Szwajcarii, jedna pracowala w peruwianskim ministerstwie zdrowia, jedna jest szefowa instytutu genetyki w Peru, pojawiala sie regularnie w telewizji wiele lat przed korona i jestem pewien ze wie duzo wiecej na temat mRNA od wielu innych ludzi. Znam pewnie jeszcze wiecej, ale sorry trudno wszystkich spamietac - przy naszym stole weselnym tylko ja i jedna przyjaciolka z podstawowki mojej zony nie miala wyksztalcenia medycznego. Kogo zna moja zona - nie mam pojecia, wiem tylko ze aktywnie dzialala w miedzynarodowym stowarzyszeniu studentow uczelni medycznych i zna ludzi w najdziwniejszych krajach i od specjalizacji o ktorych nie wiedzialem nawet ze istnieja. Jest np w grupie na whatsappie z wszystkimi ludzmi z jej roku z jej uczelni gdzie wymieniaja sie aktywnie najnowszymi badaniami i opracowaniami dotyczacymi wielu tematow. To o tym kanale to wiem akurat przez przypadek, bo w maju zeszlego roku byla roztargniona i zapytalem ja co robi i okazalo sie ze na kanale rozgorzala jakas gownoburza/dyskusja, bo widzisz rodzice jednej dziewczyny z roku sa specjalistami z chorob zakaznych i opiniowali wszystkie obostrzenia jakie w tamtym czasie wprowadzano w Peru. Przy okazji zona wytlumaczyla mi, ze duza ilosc specjalistow od chorob zakaznych w USA w ramach specjalizacji jezdzi na wymiane do ameryki poludniowej (wiecej ciekawych chorob zakaznych niz w samym USA) i miedzy innymi do Peru, tak wiec pewnie jakbym potrzebowal amerykanskiego, wysoko postawionego czlowieka specjaliste od chorob zakaznych, do czegos wiecej niz internetowa dyskusja to pewnie tez by miala jakies dojscie.
           To jeszcze o tym kogo nie znam - nie znam nikogo sposrod nich, ktoby powiedzial ze nie zamierza sie szczepic, najszybciej jak sie tylko da. I na tym skonczmy ten anegdotyczny etap dyskusji.
  • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 27.01.21, 19:48
   urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urz%C4%99du-z-dnia-21122020-r-w-sprawie-komunikatu-europejskiej-agencji-lek%C3%B3w-dot

   'Comirnaty zapewnia wysoki poziom ochrony przed chorobą COVID-19, co jest kluczową potrzebą w obecnej pandemii. Główne badanie kliniczne wykazało, że szczepionka ma 95% skuteczność'

   'Wpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Obecnie nie ustalono, jak długo trwa ochrona zapewniona przez Comirnaty. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony.'   • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 27.01.21, 19:57
    Dla niekumatych ....

    "Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony.'"

    Pogrubiłem Ci znów .......BADANIE KLINICZNE >>>> Eksperyment medyczny....słówka słówka wink

    Prosze Twoj cytat: "Jakos tak bywa, ze zwykle najtrafniejsze dlugoterminowe prognozy wychodza Ci jesli w dowolnym modelu ekonomicznym (każdej sfery życia obywatela każdego kraju) zalozysz glupote, niekompetencje i zla wole politykow"
    • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 28.01.21, 11:04
     sevenseas napisał:

     > Dla niekumatych ....
     >
     > "Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata,
     > aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony.'"
     >
     > Pogrubiłem Ci znów .......BADANIE KLINICZNE >>>> Eksperyment m
     > edyczny....słówka słówka wink

     No wlasnie odnosze wrazenie, ze roznimy sie w rozumieniu slowa pisanego. Tam przeciez nigdzie nie jest napisane, ze obecne szczepienia sa badaniem klinicznym. Tam jest wylacznie napisane, ze osoby ktore poddaly sie szczepieniu w ramach badan klinicznych przed dopuszczeniem szczepionki do uzytku nadal beda obserwowane, by stwierdzic:
     1) Jak dlugo utrzymuje sie odpornosc
     2) Czy szczepionka chroni tylko przed zarazeniem/choroba czy tez przed przenoszeniem na innych
     Z tego plyna 2 wnioski:
     a) szczepionka chroni ale nie wiemy czy na cale zycie, czy na rok (np jak na grype) czy na 10 lat (jak na tezec). Jesli ty chcesz odczekac najpierw powiedzmy 10 lat zeby sprawdzic, czy musisz sie szczepic tak czesto jak na tezec - to ok, twoje prawo
     b) jesli liczysz na jazde na gape, ze Ty akurat sie nie zaszczepisz, ale poniewaz wiekszosc populacji sie zaszczepi i nabedzie sie odpornosc stadna, to Ci sie upiecze - to mozesz sie przeliczyc, bo nadal nie stwierdzono czy szczepionka chroni przed przenoszeniem wirusa na innych.

     P.S. W Niemczech nadal szczepia i pan Laschet niczego nie zatrzymuje:
     www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Jan_2021/2021-01-27-en.pdf?__blob=publicationFile
     Teraz podaja w rozbiciu na obie szczepionki. Zamiast o zmniejszeniu szczepien mowi sie duzo o zmuszeniu AstraZeneca do dostarczenia szczepionek w obiecanym terminie a nie pozniej. Niemcy nawet wspominaja o zakazie wywozu (AstraZeneca ma fabryke produkujaca te szczepionki w Niemczech). Bo brytyjsko szwedzka AstraZeneca zapowiedziala ze dostarczy UE pozniej, ale jednoczesnie podtrzymala terminy dostaw do UK. Wiec UE sie wkurzyla i mowi ze nie pozwoli byc traktowana gorzej od UK. A jak sie bedzeisz stawiac, to zabronimy w ogole eksportu z twojej fabryki w Niemczech.
     P.S2. Co robia w Twoich ulubionych Chinach? Fosun Pharma wycofal sie z umowy na 100 milionow dawek Pfizer badz spuszcza te szczepionki w klozecie, czy tez uzywa do szczepien? A jesli uzywa, to co Ci to mowi - ze Chinczycy to glupki, czy tez ze szczepienie ma sens?
     • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 28.01.21, 13:04
      'No wlasnie odnosze wrazenie, ze roznimy sie w rozumieniu slowa pisanego. Tam przeciez nigdzie nie jest napisane, ze obecne szczepienia sa badaniem klinicznym. Tam jest wylacznie napisane, ze osoby ktore poddaly sie szczepieniu w ramach badan klinicznych przed dopuszczeniem szczepionki do uzytku nadal beda obserwowane, by stwierdzic:'

      Pisze tak: "Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Obecnie nie ustalono, jak długo trwa ochrona zapewniona przez Comirnaty. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony."

      Czyli - nic nie wiemy, osoby zaszczepione w " badaniu klinicznym' będą obserwowane przez 2 lata.

      Moje pytanie - jaki status prawny maja osoby które są szczepione w czasie badan klinicznych tychże zaszczepionych i obserwowanych ? Przecież to nic innego jak, każda osoba szczepiona przez zakończeniem badan klinicznych jest 'uczestnikiem badania klinicznego'.

      Dowolna interpretacja jest zawsze na stronę silniejszego, w tym wypadku Państwa, szczególnie jak będzie ktoś w sadzie dochodził swojego. To jest celowe, każdy prawnik to dostrzeże.

      Dalej ze strony EU:

      A Conditional Marketing Authorisation (CMA) follows a controlled and robust framework providing safeguards ....
      - It ensures a rigorous monitoring
      - It ensures post-authorisation safety monitoring and allows the collection of additional data in a structured manner.

      Czyli dokładnie to co robi się w czasie badan w każdym ośrodku medycznym/badawczym i dokladnie to co pisze na stronie instytucji RP czyli 'Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane...'

      Co tutaj nie jest jasne? Status prawny osób szczepionych jest jasny, deklaracja ZGODY na formularzu szczepienia jest jasna, wrzucenie obowiązku powszechnego ubezpieczenia od odpowiedzialności lekarzy czyli podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny do dziennika ustaw jasne.

      Teraz aby uściślić.

      Bieda, ja nie mowie szczepienia są złe, nie działają, bo tego nie wiadomo itd. To jest wybór każdego człowieka, czy się szczepi czy nie. Mam znajomych którzy pracują w biotechu, po obu stronach, sam się tym przez jakiś czas zajmowałem, choć po stronie corporate nie badawczo naukowej. Znam ten biznes i wiem jak działa. Ja poczekam, zobaczę jak się to zakończy.

      Według prawa oni (rządy) prowadza "eksperymenty medyczne" na populacji (co do sposobu który będzie miał zastosowanie w terapiach genowych w przyszłości) , maglują słówkami i piszą o "badaniu klinicznym" co jest dokładnie tym samym tylko ładnie brzmi. A piszą o tym, bo prawnie musza, w imię CYA czyli 'cover your arse'. Jest to dla mnie jasne jak słonce. A jak ktoś lamie prawo, nic nie mówi i do tego zaczyna powoli zmuszać ludzi za co oni mogą (ale nie musza) zapłacić później swoim zdrowiem to cos chyba jest nie tak? Tutaj nie ma znaczenia kto ma racje, tutaj maja znaczenie fakty, tylko tyle. Nie mowie nikomu, nie szczep się. Mowie - rob co chcesz, Twój wybór, każdy ma swój rozum, niech interpretuje fakty i dostępne informacje jak chce. Jak dla mnie, gowno wleciało w wiatrak, stad te 'problemy z dostawami' i 'walczymy ze złymi firmami pharma które wstrzymały dostawy'.

      Malo tego, ostatnie informacje, to także problem z jakością (różnią się od siebie) preparatu Pfizera - dawek podanych na trialach i tych wysłanych do EU (może w inne miejsca tez, tego nie wiem), ale o tym cisza jak makiem zasiał. W tym tygodniu na spotkaniu z AstraZ - EU, zaczęli sobie po prostu grozić sadami, realia jedno, media drugie.

      "Co robia w Twoich ulubionych Chinach? "

      Co Wy macie z tym 'ulubione Chiny'? Chinami zajmowałem się zawodowo, kiedyś, stad o tym pisze.
      W Chinach szczepią ludzi, ale tempie żadnym do tego co mogliby naprawdę zrobić. W Chinach jest dokładnie taki sam PR jak u nas, bez różnicy. Do tego jak już nawiązujesz do Chin i Pfizera, to oni mówią ze skuteczność ma poniżej 50%....
      • lastboyscout Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 28.01.21, 13:35
       Do tego jak już nawiązujesz do Chin i Pfizera, to oni mówią ze skuteczność ma poniżej 50%....


       Ciekawe.
       Zachod od szczepien choruje coraz bardzej, Chiny wyzdrowialy.
       Ale juz Rosja i Zydzi nie. Ale mowia, ze wyzdrowieja.
       I na pewno tu nie chodzi o efektywnosc, ktorejkolwiek ze szczepionek.

       Aha! Jezeli te szczepienia nie sa eksperymentem to dlaczego korporacje a nawet rzady sa caly czas tak NIEKONSEKWETNE co do samej choroby, zarazen, skuitecznych metod leczenia (np/ ten zaniechany cyrk ze smiercionosnym przenoszeniem wirusa przez dotyk czy leczeniem respiratorami - mordercami) a teraz spojnych informacji o skutecznosci szczepien oraz objawow poszczepiennych ?

       A tak juz zupelnie praktycznie:
       jezeli to nie jest obserwowanie efektow szczepiennego eksperymentu to DLACZEGO kazdy z nas przyglada sie objawom i skutecznosci szczepien ludzi zaszczepionych z najblizszego otroczenia.
       Przez szczepienia sa ekstra wiec o co ci chodzi ? wink
       • lastboyscout Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 28.01.21, 17:14

        Sa pierwsze wyniki testow szczepionkowych na ludziach !

        Badania kliniczne szczepionek na ludziach dowiodly, ze owszem, nie pomagaja, nawet szkodza ale jak bardzo szkodza to nie wiadomo poniewaz nikt nie dozyl konca badan ...

        Wrooooooc ! Znaczy sie szczepionki sa hmmm ....nieskuteczne dla tych, ktorzy naprawde potrzebuja wink


        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26732386,panel-ekspertow-szczepionka-astrazeneca-przeciw-covid-19-zalecana.html#s=BoxOpImg3
        P.S. Wkrotce rozpocznie sie wyplata odszkodowan dla tych, ktorzy sie zaszczepili
        na podatkowy koszt tych, ktorzy byli przeciwni szczepieniom ...
      • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 28.01.21, 14:05
       sevenseas napisał:


       > Czyli - nic nie wiemy, osoby zaszczepione w " badaniu klinicznym' będą obserwow
       > ane przez 2 lata.
       >
       > Moje pytanie - jaki status prawny maja osoby które są szczepione w czasie badan
       > klinicznych tychże zaszczepionych i obserwowanych ? Przecież to nic innego jak
       > , każda osoba szczepiona przez zakończeniem badan klinicznych jest 'ucze
       > stnikiem badania klinicznego'.

       nie. szczepionka jest dopuszczona. szczepiac sie teraz nie jestes uczestnikiem badan klinicznych. jesli szczepionka wywola u Ciebie niepozadane reakcje, to odpowiedzialnosc jest nadal po stronie firmy produkujacej szczepionke. co jest wylacznie wylaczone to odpowiedzialnosc z powodu braku skutecznosci.tzn jak za te dwa lata sie zarazisz pomimo szczepienia, to nie mozesz nikogo skarzyc. to samo jesli pomimo szczepienia zarazisz inna osobe. bezpieczenstwo uzytkowania masz zapewnione, nie masz zapewnionej (dlugotrwalej) skutecznosci.

       > A Conditional Marketing Authorisation (CMA) follows a controlled and robust fra
       > mework providing safeguards ....
       > - It ensures a rigorous monitoring
       > - It ensures post-authorisation safety monitoring and allows the collection of
       > additional data in a structured manner.
       >
       > Czyli dokładnie to co robi się w czasie badan w każdym ośrodku medycznym/badawc
       > zym i dokladnie to co pisze na stronie instytucji RP czyli 'Osoby zaszczepione
       > w badaniu klinicznym będą obserwowane...'
       >
       > Co tutaj nie jest jasne?

       Mozna obserwowac i obserwowac. Ostatnio Unia Europejska dopuscila do spozycia jakies owady. Teraz kazdy moze wprowadzac na rynek spozywczy te owady, i nadal bedzie kontrolowany przez sanepid. A jednak papierkologia i wymagania do dopuszczenia do spozywania owadow i kontrola rynku spozywczego dla produktow juz dopuszczonych to 2 odrebne pary kaloszy. Tak samo dla szczepionek - rygory badan klinicznych i rygory produktu dopuszczonego sa calkiem inne.

       > Bieda, ja nie mowie szczepienia są złe, nie działają, bo tego nie wiadomo itd.
       > To jest wybór każdego człowieka, czy się szczepi czy nie. Mam znajomych którzy
       > pracują w biotechu, po obu stronach, sam się tym przez jakiś czas zajmowałem, c
       > hoć po stronie corporate nie badawczo naukowej. Znam ten biznes i wiem jak dzia
       > ła. Ja poczekam, zobaczę jak się to zakończy.

       ok sam jestem tez przeciwny zmuszaniu kogokolwiek do szczepien na covid. tymbardziej ze jak na razie jest wystarczajaco osob ktore chca i nie moga.
       • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 30.01.21, 20:10
        "Nie. szczepionka jest dopuszczona. szczepiac sie teraz nie jestes uczestnikiem badan klinicznych. jesli szczepionka wywola u Ciebie niepozadane reakcje, to odpowiedzialnosc jest nadal po stronie firmy produkujacej szczepionke"

        Nie. Każda osoba zaszczepiona w Polsce jest uczestnikiem eksperymentów medycznych. Wprowadzasz ludzi w błąd.

        Naprawdę, chcesz iść na wojnę z tym co mówi rząd RP? Powodzenia. Wklejone na zdjeciach, sciarasz sie z ministrem finansów. Za odszkodowania płaci POLSKA (podatnik) firmy farmakologiczne NIE ZAPLACA ANI GROSZA w razie powikłań.

        www.ft.com/content/12f7da5b-92c8-4050-bcea-e726b75eef4d
        “The speed and scale of development and rollout do mean that it is impossible to generate the same amount of underlying evidence that normally would be available through extensive clinical trials and healthcare providers building experience,” reads a memo circulated to members by Vaccines Europe, a division of the European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations.
        The document says that this creates “inevitable” risks.
        For this reason, Vaccines Europe said in its memo it was advocating a “comprehensive no-fault and non-adversarial compensation system, and an exemption from civil liability”.

        Responding to queries from the FT, the European Commission said that because of the pandemic, it needed to act as quickly as possible while safeguarding patient safety."

        Nastepne...

        www.weforum.org/agenda/2020/10/astrazeneca-partial-immunity-eu-vaccine/

        Częściowy brak odpowiedzialności dla Astra Zeneca w EU.

        Indie:

        economictimes.indiatimes.com/industry/healthcare/biotech/pharmaceuticals/vax-cos-to-be-liable-for-adverse-effects-of-jabs/articleshow/80260148.cms?from=mdr

        "Indian vaccine makers will be held liable for any complications or adverse effects that arise from the administration of their jabs. The government has not accepted their demand that they be indemnified against mishaps.


        Australia:

        www.sydney.edu.au/news-opinion/news/2020/10/20/who-pays-compensation-if-a-covid19-vaccine-has-rare-side-effects.html

        "In last week’s federal budget the Australian government announced it had given the suppliers of two COVID-19 vaccines indemnity against liability for rare side-effects."

        Although details are unclear, it appears the government would foot the bill for compensation if a member of the public wins legal action against the drug company."

        Wczorajszy NYT:

        www.nytimes.com/2021/01/28/world/europe/vaccine-secret-contracts-prices.html

        Polska, testy na dzieciach...

        next.gazeta.pl/next/7,151003,26730367,wkrotce-szczepionka-na-koronawirusa-dla-dzieci-w-rzeszowie.html

        Wiecej...

        pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Helsi%C5%84ski

        jewishbusinessnews.com/2021/01/18/helsinki-committee-israel-government-pfizer-lead-illegal-experiment-on-humans-report/

        '“Reading the contract signed between the Israeli government and Pfizer shows clearly and unequivocally that this is a clinical study for all intents and purposes, and thus, it had to be approved by the Helsinki Committee,”

        Wiesz co to jest 'clinical study' lub 'trials'....ladne slowko zamiast 'clinical experiments'

        Masz regulke:

        'Clinical Trials
        A clinical trial is a type of clinical research study. A clinical trial is an experiment designed to answer specific questions about possible new treatments or new ways of using existing (known) treatments"

        "Prof. Eitan Friedman, chairman of the Helsinki Committee, told Calcalist that the committee would convey its position to the government not through the media."

        On January 6, the “Cooperation Agreement for the Collection of Epidemiological Information from the Real World” was signed, in which Pfizer promised the State of Israel vaccines that would vaccinate all residents except children and those who could not be vaccinated. In return for advancing Israel over other countries, the State of Israel will provide Pfizer with epidemiological information that will allow it to assess the effectiveness of the vaccine.

        The question that arose in the Israeli public was: what medical information the State of Israel would be given to Pfizer? What exactly would it be used for?
        A teraz najlepsze:

        www.reuters.com/article/uk-factcheck-helsinki-idUSKBN29W24F

        False bo.....'The Helsinki Committee in Israel is not planning to say Pfizer is conducting unauthorised human trials with its COVID-19 vaccine'

        Czyli nie planują tego powiedzieć Izraelowi (oficjalnie i przez media!!!), wiec teza jest fałszywa. Reuters oficjalnie stal się lolkontentem informacji.        Króliczki doświadczalne świata, łączcie się!
        • bieda_inwestor Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 03.02.21, 10:58
         sevenseas napisał:

         > "Nie. szczepionka jest dopuszczona. szczepiac sie teraz nie jestes uczestnikiem
         > badan klinicznych. jesli szczepionka wywola u Ciebie niepozadane reakcje, to o
         > dpowiedzialnosc jest nadal po stronie firmy produkujacej szczepionke"
         >
         > Nie. Każda osoba zaszczepiona w Polsce jest uczestnikiem eksperymentów medyczn
         > ych. Wprowadzasz ludzi w błąd.

         Nie. Owszem, mozna sie doszukiwac zwiazkow bo akurat teraz przyjeli te ustawe ale reszta wnioskowania jest bledna. Mozesz mi podkreslac ile chcesz slowko eksperymentalne - ale to oznacza tylko ze przepisy stosuja sie do eksperymentow a nie ze obecne szczepienie jest takim eksperymentem.

         > Naprawdę, chcesz iść na wojnę z tym co mówi rząd RP?

         hmm...pomyslmy...czy powiniem wierzyc Morawieckiemu, czlowiekowi ktory dorobil sie ksywki "Pinokio", czy tez np. Pani Merkel. Takie trudne pytania stawiasz... wink
         www.youtube.com/watch?v=lguGEkTyqkM
         od mniej wiecej 8:10 lub od 6:45

         > www.ft.com/content/12f7da5b-92c8-4050-bcea-e726b75eef4d
         > “The speed and scale of development and rollout do mean that it is impossible t
         > o generate the same amount of underlying evidence that normally would be availa
         > ble through extensive clinical trials and healthcare providers building experie
         > nce,” reads a memo circulated to members by Vaccines Europe, a division of the
         > European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations.
         > The document says that this creates “inevitable” risks.
         > For this reason, Vaccines Europe said in its memo it was advocating a “comprehe
         > nsive no-fault and non-adversarial compensation system, and an exemption from c
         > ivil liability”.

         Paywall, wiec nie przeczytalem calego, ale stare memo organizacji lobingowej przemyslu farmakologicznego jako stwierdzenie stanu faktycznego? - no nie powiem, ciekawa masz koncepcje rzeczywistosci.

         To przeczytaj sobie moze to:
         www.dw.com/de/warum-dauert-die-impfstoff-zulassung-in-der-eu-l%C3%A4nger/a-55985221
         Koncerny probowaly to wymusic, ale Unia w przeciwienstwie do Izraela, Wielkiej Brytani, USA itp powiedziala "Nie"

         > www.weforum.org/agenda/2020/10/astrazeneca-partial-immunity-eu-vaccine/
         >
         > Częściowy brak odpowiedzialności dla Astra Zeneca w EU.


         Slyszales o re-asekuracji? Ubezpieczeniu? Bo ten artykul mowi wylacznie o tym, ze Unia podjela sie ubezpieczenia. Czyli Astra Zeneca odpowiada za szkody do pewnej wysokosci bo sie ubezpieczyla w Uni. Placi Uni stawke ubezpieczeniowa obnizona cena szczepionki.

         > Indie:
         >
         (...)
         > Australia:

         a co mnie obchodza co ustalili w innych krajach?

         > Wczorajszy NYT:
         >
         > www.nytimes.com/2021/01/28/world/europe/vaccine-secret-contracts-prices.html

         piszesz o tym fragmencie?:
         "Drug companies are seeking similar liability waivers in negotiations with other countries. European negotiators have balked at such requests."

         > Polska, testy na dzieciach...
         >
         > next.gazeta.pl/next/7,151003,26730367,wkrotce-szczepionka-na-koronawirusa-dla-dzieci-w-rzeszowie.html

         ok i to akurat sa badania klicziniczne. Natomiast badanie kliniczne dla grup powyzej 18 lat (16 dla niektorych szczepionek) sa juz zamkniete i szczepionka jest juz dopuszczona

         > Wiecej...
         >
         > pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Helsi%C5%84ski

         to poprosze jeszcze o sprecyzowanie jak ten link odnosi sie do reszty, biorac pod uwage ten fragment z artykulu Reuters ktory linkujesz ponizej:

         "Firstly, the headline does not refer to Helsinki, Finland, but to the Helsinki Committee in Israel, which authorises clinical trials on humans (here). There are many countries with Helsinki Committees, which are named after the Helsinki Accords"

         > '“Reading the contract signed between the Israeli government and Pfizer shows c
         > learly and unequivocally that this is a clinical study for all intents and p
         > urposes
         , and thus, it had to be approved by the Helsinki Committee,”

         Izrael tez mnie nie obchodzi. O Izraelu mowi tez Merkel w tym video ktore zalinkowalem (mniej wiecej od 7:37). O wielkiej Brytani tez bylo (mniej wiecej od 6:45)

         > Wiesz co to jest 'clinical study' lub 'trials'....

         Wiem. A ty wiesz, ze przejscie procedury w jedym kraju nie jest tozsame z przejsciem w innym?

         > www.reuters.com/article/uk-factcheck-helsinki-idUSKBN29W24F
         >
         > False bo.....'The Helsinki Committee in Israel is not planning to say Pfizer is
         > conducting unauthorised human trials with its COVID-19 vaccine'
         >
         > Czyli nie planują tego powiedzieć Izraelowi (oficjalnie i przez media!!!), wiec
         > teza jest fałszywa. Reuters oficjalnie stal się lolkontentem informacji.

         No pewnie najlepiej to stwarzac wrazenie, ze to miedzynarodowy komitet helsinski mowi cos badz nie mowi Izraelowi. A nie ze w Izraelu sie kloca co powiedzial i czego nie powiedzial lokalny Izraelski komitet ustanowiony do dopuszczania do badan w Izraelu. Tu masz ciekawy fragment:

         "The Calcalist article quoted Professor Eitan Friedman, the head of Israel’s Helsinki Committee, who initially responded to the claims on Facebook here . He said the vaccinations themselves did not constitute a clinical trial but confirmed the committee had been investigating the types of data being sent to Pfizer about vaccinated citizens. This was said to be for the purposes of future research."

         Izrael sprzedal dane swoich obywateli Pfizerowi na co Unia sie nie zgodzila. Dlatego Pfizer traktuje Izrael priorytetowo i dlatego tyle zaszczepionych w Izraelu. Zwroc uwage ze nigdzie nie pisze, ze przyszle badania beda dotyczyly Covid. Pfizer po prostu sobie zrobil baze danych calej populacji Izraela, ktora moze wykorzystac w przyszlosci do czego tylko chce. to wlasnie o tej ochronie danych osobowych mowila Merkel
  • sevenseas Re: Norwegia wkrótce zakaże szczepień 80+ 03.02.21, 20:53
   Szwajcaria nie dopuszcza szczepionki AstraZeneca.

   www.ft.com/content/a6a6d64c-a337-4af4-9525-d194571c7887

   "The vaccine, which is already being administered in the UK, was given authorisation for use across the EU on Friday last week, but health officials in France, Germany, Italy, Sweden and Poland have all advised against its use for older people. Switzerland, which is not a member of the EU, is the first European country to rule against approving the jab."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka