Dodaj do ulubionych

Oczywiste pytanie do Sevenseas

18.01.21, 15:34

Zakladam osobny watek aby utrudnic (nie mylic z uniemozliwieniem...)
tutejszym mendom rozmycie, zmiane prostego pytania:
Co jest tak naprawde grane z Chinami w sprawie zarazy/wszelkich nastepnych zaraz i szczepionek na to?

Generalny medialny obrazek propagandowy rysuje sytuacje tak:

W Chinach nie ma juz zarazy a wszedzie jest.
W Chinach sie nie szczepi a wszedzie sie szczepi.
W Chinach gospodarka pedzi a wszedzie indziej lezy i kwiczy.

Manipulacja absolutna czy zadziwiajacy precedens?

Jak jest naprawde, Sevenseas ? (tak bez emocjonalno agitatorskich uniesien, prosze)

Ja naprawde mam zero zrozumienia tej sytuacji.
Obserwuj wątek
    • sevenseas Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 18.01.21, 17:16
      1. Mówią ze nie ma, a jak jest to nagle zamykają miasto i badają wszystkich. Dla mnie sciema, wygrali z zachodem 1:0 w tym meczu wiec może być ze będą ciągli te gierki dalej. Ba, to pomaga Chinom jeśli tego potrzebują, zamykam fabrykę bo Covid i odsyłam pracowników do miejsca narodzin jeśli musze lub oddelegowuje do innego sektora.
      2. Szczepią się w Chinach, ale do szczepień nie zmuszają.
      3. Nie w Chinach, a Azji. Nie pędzi jak wcześniej, bo teraz mamy skale regionalna nie globalna, ale jak porównasz z nami to pędzi i to jak struś pędziwiatr.

Albo walczysz z Chinami, albo łączysz z Chinami.

USA walczy z Chinami, nie będzie moim zdaniem zmiany trajektorii, wiec będą atakować w jakiś sposób EU.
      EU chce łączyć z Chinami.
      Chiny chcą z powyższych powodów, podzielić interesy EU i USA (już to chyba zrobili? )

Teraz odpowiedz sobie na pytania ? Co musi zrobić EU aby mogą łączyć i w tym samym czasie konkurować z Chinami?
      Co musi zrobić USA aby oddzielić EU od Chin, zniechęcić i zarazem utrzymać więzy atlantyckie.
      Wreszcie co może zrobić USA aby powstrzymać Chiny, ale realnie bez 'gadki' grubasa Pompeo.

'Manipulacja absolutna czy zadziwiający precedens?'

Myślę ze ani jedno, ani drugie. Wydaje się ze świat się dzieli na poł, ale jest to proces powolny, trzeba ustalić nowe powiazania handlowe, dostęp do tego co potrzebujemy itd. A od tego gdzie będzie przebiegać ta linia, zależy od USA i EU i ich wyborów i decyzji. Dziś przebiega na Polsce, ale za dekadę kto wie? Może na Benelux, FR /Hiszpanii/Portugalii.

Druga opcja to łączymy cały świat, i następuje standaryzacja systemowa. Ale to raczej PO W! Do tego potrzeba jednego hegemona lub zgody tych co siedzą przy stole. A przy stole musza siedzieć wszyscy którzy mogą ten stolik wywrócić do góry nogami, a pozostali nic im nie zrobią.

Abym ja chciał zachować władze to musze, pobawić się wirusem, potem jeśli trzeba stopami procentowymi:

-zamknąć gospodarkę i wykończyć mały i średni biznes, dać im cos aby przeżyli (W umowach kredytowych PFR (polski fundusz rozwoju) jest klauzula, w razie braku spłaty kredytów przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez państwo )
      - przejąć ich i znacjonalizować pod jakimiś przesłankami, bo Chiny przejma (tak jest w Niemczech) itd, ale tylko potrzebne branże, resztę biorą (a raczej monopolizują) korporacje.
      - biedne kraje z długami oddają co zabrali obywatelom kapitałowi prywatnemu (lub np. EBC) za długi (jak Grecja) , a resztę umarzamy LUB kraje zatrzymują co wzięły obywatelom najmują co potrzebne obywatelom z korporacjami, a długi umarzamy, państwowe i prywatne.
      - zamieniamy shareholding na stakeholding.
      - co z ludźmi? Powiedział Mateusz, 'jedni będą odkopywać, a drudzy zakopywać rowy ' wink W tym czasie zrobimy blokadę morska, wojnę, zaczniemy dzielić i przenosić fabryki z Chin do biednych krajów np. PL ... LUB EU zacznie się łączyć z Chinami i wtedy zacznie się 'Nowy Swiat'.

Albo robisz kontrolowany wybuch, albo wybucha i kontroli nie ma nikt. My mamy za dużo długu, prywatni i państwa wiedza ze nie ma mowy o cieciach bo ludzie lub Chiny ich po prostu zjedzą, jedni z głodu drudzy rosnąca silą wink A system musi działać, do tego potrzeba i państwa i prywatnych (w naszym systemie, ludzie karmią rząd i prywatnych, zyski prywatyzujemy, a straty socjalizujemy, z tym ze już nie zostało nic do prywatyzacji oprócz prywatności i danych szczegółowych o obywatelach), bo państwo bez elitarnej prywaty nie będzie istnieć w ICH mniemaniu. Zmieniamy wszystko aby nie zmieniło się nic.

Jeśli politycy zamykają gospodarki bo bezpieczeństwo, bo słupki wyborcze, bo inni tak robią, bo ludzie wymagają (a ludzie wiedza o zarazie z TV) to wiadomo jak to się skończy. A politycy to szczwane bestie, dlatego to oni rządzą nami, a nie my nimi, i taki scenariusz mi się po prostu nie klei. Takie dyrdymały są dla akademików wink

'dzisiaj wszyscy kradną' - zasłyszane w pewnym klubie na wyspach w 2010 r.

Dlatego sobie myślę, ze to było zaplanowane długo przed i kilka scenariuszy na różne ewentualności.

*nie pisze o Chinach, bo systemowo oni są po prostu lepsi i nasi patrzą na to z płaczem i zazdrością. Wiec musza nam zrobić podobnie (chodzi o kontrole społeczeństwa), ale nazwać to jakoś inaczej aby nie kojarzyło się z czymś czego nie lubimy.
      W Chinach, ziemia, nieruchomości i wszystkie firmy są własnością państwa. Ty tym zarządzasz, jak własnym biznesem, sam sobie płacisz i ustalasz ile sobie płacisz, a państwo ustala ci podatki. I nie rożni się to niczym co istnieje u nas, oprócz tego ze tam wiesz ze to jest państwowe, u nas masz iluzje ze jest inaczej i DZISIAJ POWINNO BYC TO JASNE ze to jest iluzja. W zabiegu księgowym z powodów które opisałem TAKZE TO LEPIEJ wygląda, bo pożyczasz sam sobie i nie ma wierzyciela w postaci kogoś kto może wymusić na tobie spłatę. Wiec prawda MUSI być ze państwo marnuje mniej u nich niż u nas, pomimo tego co mówi się. Dlatego tez oni (nasi politycy i elitarni prywatni) nie lubią tego systemu, nie dlatego ze jest komunistyczny czy totalitarny, ale dlatego ze prywatyzacja zysków i socjalizacja strat nie działa' dla wybranych tylko dla ogółu wszystkich. I wiem jak to brzmi, ale to jest po prostu prawda. Dlatego moim zdaniem ich system jest bardziej efektywny od naszego. To jest walka miedzy systemami władzy i tego kto ma być na jej szczycie, aby ustalać zasady dla innych.

Tak to na razie widzę ....
      • lastboyscout Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 18.01.21, 17:49
        Dziekuje za szeroka i ciekawa odpwoedz ale nie rozwiales mich watpliwosci i wciaz nie mam przekonywujacych mnie odpowiedzi na podstawowe pytania:

Wiec jeszcze prosciej.

1.Jakim cudem oni wygasili zaraze ? Zamykanie miasta i badanie to na pewno za malo. Musialoby to byc calkowicie hermetyczne i bardzo dlugotrwale a wiec niewykonalne. Przeciez nie rozstrzeliwali chorych a prewencyjnie podejrzanie zdrowych ?!
        No dobra a co z mutacjami? Przeciez nikt nie powstrzyma powstrzyma/nie zaszczepionkuje jeszcze nieznanych mutacji. Hmmmm.... nawet Chinczycy (no bij harcerza, ktory nie mogl sie powstrzymac sie od sarkazmu, nikt nie jest idealny ! ; ) )

2. To w koncu szczepia czy nie szczepia? Jak troche szczepia to tak jakby w ogole nie szczepili.
        A jezeli wiec nie sszczepia to patrz punkt 1.

3. Sugerujesz, ze JUZ stworzyli calkowity popyt zewnetrzny bo nedza krajow zachodnich NA PEWNO nie wchlonie tego co dotychczas.

Z wlasnych doswiadczen to jestem zdumiony doslownie lawina chinskich malolatow itp., , ktore oferuja mi doslownie wszystko za darmo (dokladnie to za falszywa ocene produktu na Amazon lub bezposrednio)

I teraz uwazaj !
        WARUNKIEM jest abym mieszkal w Stanach lub niektorych krajach Unii. Nie myslic z hmmm ...AZJA ...
        Przeciez to jawna rokosz, zamach stanu porzadek prawny odnowionej, demokratycznej bo chinskiej itd.

Biden przy nich wymieka!
        Taki chinski plan stymulacyjny dla Amerykanow to duzo wiecej niz te marne $600, $1400 czy nawert $2000, z ktorych my zreszta dostalismy tylko jakies groszaki sad

Ciekawe czy obrona powietrzna USA bedzie zestrzeliwala chinskie helikoptery,. ktore beda zrzucaly produkty chinskich fabryk w mojej okolicy ...
        • sevenseas Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 18.01.21, 20:10
          1. Dlatego pisze, dla mnie cala zaraza to BS. Ta choroba jest jak MERS czy SARS wcześniej, zmutuje i się unicestwi, a każda następna mutacja jest MNIEJ niebezpieczna.
          Teraz jest lockdown 2 miast , pewnie z 20 milionów ludzi. A Wuhan jest otwarte, dla turystyki, dla biznesu itd, go figure wink Sam sobie odpowiedz na pytanie, kto komu strzelił w kolano, tudzież kto sobie strzelił w stopę.
          Dam Ci tylko mały przykład, masz wezwanie na telefon ze masz się zgłosić do szpitala xyz. Osobne wejście, nie główne, specjalne oddziały w szpitalach, wszyscy w pełnym 'zamaskowaniu' , robią Ci test, siadasz na sali i czekasz na skan tomografu 4 godziny. Po takim skanie masz prawie 100% pewności czy jesteś zarażony, do domu lub do izolacji. Robią 250 skanów dziennie, a takich miejsc jest kilka w każdym mieście - pozostałość po MERS/SARS i H5N1 czy jakoś tam....

2. Szczepią, programy istnieją, szczepionki Sinovac, do nowego roku (chińskiego) planują zaszczepić 50 milionów ludzi w 70-80 miastach.

3. Nędza z krajów zachodnich wchłonęła więcej niż w zeszłym roku, co dla mnie samego było zaskoczeniem, spodziewałem się par lub trochę pod kreska. Sprawdź co pisze ta niemyśląca kijanka, Kalwasiński wink Pisze to co napisałem Ci wcześniej w wątku Nowy Świat, dobrze ze chociaż zauważył.

Narazie jest jak jest, a jak będzie zobaczymy.
          • lastboyscout Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 18.01.21, 23:10
            Wybacz ale choc zgadzamy sie, ze ta mistyfikacja jest jeszcze ciensza niz poprzednie tak pozbawiles mnie nadzieji , ze zolci w swojej niezaleznosci robia cokolwiek madrzejszego.
            Po co komu szczepienie a juz na pewno co 20tej osoby kiedy tam w metrze czy na plazy ubija sie ludzi? Jak sie robi zamkniecie Pekinu ?

Utwierdziles mnie tylko w przekonaniu, ze Chinole weszli bo (bo musieli!) w uklad w kreacji i realizacji tej mistyfikacji wiec juz nie ma zadnego znaczenia kto tu Tatarzyn a kto Turczyn.
            Fuck them all !
            Anarchisci wszystkich krajow laczcie sie !
            • herr7 Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 23.01.21, 14:00
              Póki co demokraci zapowiadają rewanż wobec politycznych oponentów, którzy mają być szykanowani w pracy i w społeczeństwie. Jest to bez wątpienia przejaw siły, ale trzeba być człowiekiem zakłamanym, żeby widzieć w tym siłę demokracji. W historii USA czegoś takiego nie było. Trump po zwycięstwie nie prześladował swoich oponentów. Jest to więc niewątpliwie coś nowego. Dla mnie jest to tryumf Lwa Trockiego, gdyż to jego bolszewickie idee zaczęto realizować w mateczniku kapitalizmu, jakim do tej pory były USA.
      • herr7 Re: Oczywiste pytanie do Sevenseas 23.01.21, 10:07
        Różnice wynikają z tego, że lockdown nie jest możliwy do zastosowania w warunkach chińskich, gdzie ludzie żyją dzięki realnej gospodarce. W Europie i USA jest inaczej, gdyż tam rządzi finansowa oligarchia zarabiająca na spekulacjach, które przynoszą największe zyski. Skutkiem jest utrata więzi z realną gospodarką, co widać po wskaźnikach na Wall Street. I w Europie i w USA ofiarą są małe i średnie firmy, nie mające politycznego oparcia w elitach. Widać to w Polsce, gdzie jedynym sojusznikiem drobnych i średnich przedsiębiorców jest Konfederacja. Długotrwały skutek to upadek klasy średniej. Beneficjentami to jeden, może trzy procent społeczeństwa. Reszta staje się proletariatem, lub jak kto woli prekariatem. W relacjach społecznych cofamy się więc o jakieś 120-150 lat.

ttps://independenttrader.pl/jak-uchronic-swoje-oszczednosci-trader21-dla-namzalezy-pl.html
    • pigeon_shit_dust To gieldy "pedza", nie gospodarka... 24.01.21, 00:38
      Dzis nie powinni sie juz mieszac tych dwoch pojec.
      Indeksy na rekordach a w Polsce knajpiarze, hotelarze i gorale wbrew nakazom Partii otwieraja biznesy bo grozi im "glod". Glod moze im nie grozi ale plajta jak najbardziej, bo nawalili kasy w interesy z minimalnym marginesem profitu , zas PiS pomoc z EU moze i bierze, ale lokuje na Hawajach a nie rozdaje jakims tam gnojkom.
      W parafii na Rego Park kolejka po zarcie zakrecila sie wlasnie 4 raz naokolo kwadratu ulic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka