Dodaj do ulubionych

Boeing i Gamestop

27.01.21, 15:09
Dzisiaj wyniki podal Boeing. Stracili ponad 15 dolarow na akcje, czego trudno sie doczytac w czolowych publikacjach internetowych. Tego typu wiadomosci sa skrzetnie zamiatane pod dywan, poniewaz dowodza jak szybko zla firma potrafi tracic forse. Cena akcji w tym momencie jest okolo $195 i spada. Calkiem zasluzenie. Na drugim koncu rynku jest oczywiscie GME - czyli sklep sprzedajacy gry:
www.gamestop.com/
Firma tracaca rynek i forse. Idzie w gore nieprzerwanie od sierpnia i z ceny okolo 4 dolarow wlasnie doszla na $250. Co rozni te firmy? Kapitalizacja i ilosc shortow. Okazalo sie, ze GME bylo sprzedane w calosci i wzrost zostal wywolany zamykaniem pozycji przez fundusze ktore sprzedaly akcje. Te fundusze stracily mase pieniedzy na tym interesie i dzisiaj panuje konsternacja na rynku, poniewaz gielda spodziewa sie wtornej fali sprzedazy - zamykania dobrych dlugich pozycji, z powodu tych strat. Spada Tesla. Dzisiaj bedzie decyzja FOMCu i statement, ktory powie nam jak szybko wladza bedzie nadal dewaluowac dolara. W tym momencie kurs dolara jest juz ewidentnie zawrocony, zarowno na swieczkach dziennych, jak i tygodniowych, co swiadczy o tym, ze wladza nie bedzie dramatycznie dewaluowac, ale nie uprzedzajmy faktow.

Konkluzja na dzisiaj jest taka, ze idzie spadek na gieldach, drukowanie najwyrazniej jest w perspektywie zagrozone a inflacja powoli zmienia nastawienie wladzy, choc nie jest to jeszcze dla wszystkich jasne.

Oczekuje, ze FOMC ponownie wielokrotnie powtorzy slowo inflacja w swoim statemencie. Jesli ilosc powtorzen slow inflacja przekroczy ilosc z poprzedniego statementu - to bedzie swiadczyc o tym, ze wladza sie boi i rynek na pewno to wykombinuje. Mowiac krotko teraz gielda poleci.
Obserwuj wątek
   • pigeon_shit_dust Chory swiat rynkow 28.01.21, 15:51
    przycinek.usa napisał:

    > pierwsza strona, ho ho:
    > next.gazeta.pl/next/7,151243,26729761,jak-leszcze-z-internetu-pograzyly-grube-ryby-z-wall-street.html#s=BoxOpImg3

    Chory swiat. Ja pie...ole.
    Oczywiscie teraz pomalu akcje beda sie slizgac w dol i do akcji wejda prawdziwi leszcze ktorzy to gowno kupia i na koncu zaplaca za cala te zabawe...2 dolary do konca lutego ?
  • pigeon_shit_dust I po ptokach .... 29.01.21, 14:22
   Glowni gracze TD , RobinHood etc zawiesili trading oczywiscie podajac swoj wlasny powod, nie moga pokrywac kosztow , blah, blah....I to po zabawie juz Mains Street pokazalo zydom z Wall Street srodkowy palec, tylko na krotko.
   Tak wiec shares sa ino kupic ich nie mozna .
   • dorota_333 Re: I po ptokach .... 29.01.21, 14:42
    Ale organy nadzoru jeszcze mają cos do powiedzenia, jest pozew zbiorowy:
    next.gazeta.pl/next/7,151243,26734007,grube-ryby-z-wall-street-zemscily-sie-na-leszczach-sadny-dzien.html
    Zakładam, że 1. są jakieś organy nadzoru w USA i 2. funkcjonują.
    • cojestdoktorku Re: I po ptokach .... 31.01.21, 11:12
     >next.gazeta.pl/next/7,151243,26734007,grube-ryby-z-wall-street-zemscily-sie-na-leszczach-sadny-dzien.html


     "Inwestycyjna zabawa w kotka i myszkę została jednak brutalnie przerwana. GameStop zakończył dzień ze stratą sięgającą 44 procent, a w przypadku AMC było to aż 56 procent.

     Stale monitorujemy rynki i w razie potrzeby wprowadzamy zmiany. W świetle niedawnej zmienności ograniczamy transakcje dotyczące niektórych papierów wartościowych tylko do zamykania pozycji

     - wyjaśnili twórcy aplikacji Robinhood w oświadczeniu, dodając, że zachowali się w taki sposób także w przypadku spółek GameStop, AMC, BlackBerry oraz Nokia.

     Sytuacja, w której mali inwestorzy nie mogą kupować akcji spółek, a jedynie zamykać swoje pozycje, w oczywisty sposób musiała doprowadzić do spadku wartości ich akcji.     giełda to gra w gamboni:

     ".... Joego - bardzo dobrego gracza w karty, który pewnego razu szukając partnerów do gry (oczywiście za jak najwyższą stawkę), znalazł się na farmie, gdzie właśnie trwała gra w gamboni. Na stole w puli leżało 40 000 dolarów i Joe przyłączył się do gry. W pewnym momencie, gdy w ręku miał fulla z asów i dam, znacznie podwyższył stawkę. Farmer przy stole sprawdził i wyłożył trzy trefle i dwa kara bez większego znaczenia. Gdy zaczął zgarniać pieniądze Joe zaprotestował, wówczas farmer wskazał mu tabliczkę na jednej ze ścian lokalu "trzy trefle i dwa kara tworzą Gamboni. Najwyższy układ kart w tym lokalu"

     Joe mimo wściekłości postanowił grać dalej, znając już zasady i niedługi czas potem otrzymał do ręki Gamboni. Postawił wszystko co miał. Farmer ponownie sprawdził pokazując sekwens kart. Gdy Joe zaczął zbierać pieniądze powstrzymał go pokazując tabliczkę na innej ścianie "W tym lokalu w ciągu całego wieczoru dopuszczalny jest tylko jeden Gamboni"
  • felusiak1 Gniazdo szulerów 29.01.21, 19:34
   Drobni day traders pokazali, ze nie mamy kapitalizmu. Wielcy graja znaczonymi kartami.
   I kiedy im nie idzie zamykaja maluchów w klatce. Wyszło na jaw, ze RobinHood to maszyna do zbierania danych i sprzedawania ich wielkim i tylko po to zostal stworzony.
   Krótkie pozycje okazaly sie ryzykowne dla wielkich. A już wszystko mieli nagrane i wszystko poszłoby dobrze. Wykończyliby GameStop napychajac kieszenie a tu taki psikus.
   • herr7 Marsjanie atakują? 30.01.21, 06:07
    felusiak1 napisał:

    > Drobni day traders pokazali, ze nie mamy kapitalizmu. Wielcy graja znaczonymi k
    > artami.
    > I kiedy im nie idzie zamykaja maluchów w klatce. Wyszło na jaw, ze RobinHood t
    > o maszyna do zbierania danych i sprzedawania ich wielkim i tylko po to zostal s
    > tworzony.
    > Krótkie pozycje okazaly sie ryzykowne dla wielkich. A już wszystko mieli nagran
    > e i wszystko poszłoby dobrze. Wykończyliby GameStop napychajac kieszenie a tu t
    > aki psikus.

    Jak się okazuje, Ziemią rządzą Marsjanie, a Ziemianie nawet o tym nie wiedzą, lub boją się nazwać sprawy po imieniu, gdyż jak powszechnie wiadomo Marsjanie nie istnieją.
     • herr7 Re: Marsjanie atakują? 31.01.21, 10:19
      felusiak1 napisał:

      > Jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie mów. A jeśli nie rozumiesz to zapytaj.
      > Jeśli ty i ja jesteśmy odcieci od giełdy a wielcy nie są to mamy korporatyzm a
      > nie kapitalizm.

      Jesteś pewien, że zrozumiałeś co napisałem? Mam co do tego wątpliwości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka