Dodaj do ulubionych

Kamieni kupa, czyli anarchia w państwie PiS

31.01.21, 15:13
... miało być państwo z tektury, kartonu, czy jakaś inna użyteczna w przeprowadzkach konstrukcja. A jest ch.., d...a i kamieni kupa.

Niekonsekwentnie prowadzona polityka obostrzeń kowidowych doprowadziła do całkowitej utraty zaufania obywateli do państwa. Najpierw (wiosną) zakaz wstępu do lasu, potem (lato) zapewnienia, że wirus jest w odwrocie i "nie trzeba się jego bać. Trzeba iść do wyborów, tłumnie". Jesienią uderzenie kolejnej fali epidemii, która zakorkowała szpitale i na która rząd nie był przygotowany. Teraz chaos ze szczepionkami i zamknięte hotele i restauracje - a otwarte kościoły i szkoły dla najmłodszych.

No to się naród zaczyna buntować. I przedsiębiorcy i konsumenci. Łatwo to zrozumieć, ale jesteśmy przecież tuż przed trzecią falą - bo nowe mutacje do nas na pewno dotarły. Więc mamy sytuację narastającej w kraju anarchii (częściowo przynajmniej zrozumiałej) i jednoczesnego nasilenia się epidemii.

PiS rozwalił państwo polskie w najlepszym do tego momencie. Będzie spektakularnie - i nie przykryje tego wojna ideologiczna.

Tutaj incydent w Rybniku, bezpośrednia inspiracja do napisania tego wątku

wiadomosci.onet.pl/slask/rybnik-zamieszki-w-klubie-policja-uzyla-broni-gladkolufowej/mnejrvs
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka