Dodaj do ulubionych

Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ?

31.01.21, 19:51
Najpierw proszę zerknąć, szczególnie na filmik:

wiadomosci.onet.pl/krakow/wosp-ksiadz-z-krakowskiego-kosciola-przegonil-wolontariuszke/xfr0264
Po zapoznaniu się z ww. nawet pisowska kurwa musi stwierdzić, że nienawiść do WOŚP jest obowiązkiem katolika a księża służą tu pięknym przykładem.

Tylko po co? Nienawiść jest wpisana w filozofię kościoła katolickiego od zawsze bo nic tak nie umacnia miłości bliźniego jak nienawiść do tegoż. A że miłość bliźniego jest zasadą naczelną, jak uczył niejaki Chrystus, więc zgodnie z tymi naukami trzeba palić i mordować. Jak takie manifestacje religijności stają się mniej popularne w lewackim świecie pozostaje nienawiść - szczera, nieustająca, najlepiej bezinteresowna.
I Polak katolik nienawidzi. Oddany wierze nienawidzi tego kogo wskaże kapłan i nie pyta dlaczego.

Ale to rozważania ogólne. Pytanie - czemu właśnie Owsiak?

Młodszym przypomnę. Na początku był Przystanek Woodstock, który miał pecha i zderzył się z Wielką Krucjatą Ojca Dyrektora przeciw muzyce rockowej. Wiadomy ojciec widział w niej samego szatana więc lansował dla młodzi chorał gregoriański i przyśpiewki takie jak poniższa:
www.youtube.com/watch?v=lgZz8iComLA
Chorał i przyśpiewki nie zaskoczyły w dyskotekach wiec Ojciec Dyrektor odpuścił szarpidrutom i zaatakował internet: "bo kto to widział, tak gadać, bez żadnej kontroli...nikt nie sprawdza, nikt nie wie... diabeł tym rządzi..." Owsiak poszedł na bok ale chwilowo.
Pojawił się pomysł, że jak już musi być Woodstock to niech będzie katolicki. Małymi kroczkami - najpierw do Przystanku Woodstock doklejamy Przystanek Jezus. Owsiak dawał odpór bo Woodstock nie miał być imprezą religijną ale się poddał. Tylko potem popełnił błąd życia. Poprosił, żeby kościół partycypował w kosztach imprezy. I wtedy rozpętało się piekło. Oczekiwanie że katolicy zapłacą za coś czego chcą i co tylko im jest potrzebne (albo nie jest potrzebne nikomu) okazało się niewybaczalnym świętokradztwem.

Owsiak został wrogiem śmiertelnym i jest nim do dzisiaj. Przystanek Jezus jeszcze żyje - nadal doklejony do Owsiaka, nadal finansowany z jego pieniędzy. Owsiak finansuje kościół który go nienawidzi i tak ma być.

Tyle, że inicjacja Przystanku Jezus (jako finał wojny z Owsiakiem) miała miejsce ponad 20 lat temu. 20 lat Jezus pasożytuje na Woodstocku i z każdym dniem bardziej go nienawidzi.

I nie rozumiem dlaczego. Od 20 lat Owsiak organizuje i finansuje imprezę, w której kościół uczestniczy. Dochód z tej imprezy idzie do WOŚP a ta kupuje sprzęt dla szpitali. Więc co przeszkadza? Te szpitale?

Owsiak nie podbiera pieniędzy Caritas bo Owsiak dostaje od prywatnych ludzi a Caritas głównie od państwa.
Nie odciąga ludzi od klechów tylko daje klechom dostęp do ludzi. Nie podbiera młodych ciałek sukienkowym.
Owsiak jest zupełnie niegroźny.
Może chodzi o to, że koncerty nie zaczynają się i nie kończą modlitwą, a może o to że dochody z nich trafiają do WOŚP a nie do biskupa.
Może sama WOŚP powinna budować kościoły i kolejne sanktuaria JPII zamiast fundować jakąś opiekę bachorom - już urodzonym więc zupełnie bezużytecznym.

Nikt tego nie wie. Katolicy tym bardziej. Ale nienawiść rośnie; dołączyły do niej najwyższe władze partyjne i państwowe.

Rozumiem tylko p. Wielguckiego. Zrobił bloga o Owsiaku chętnie czytanego przez katolików, zarobił na nim tyle, że już może dorzucać się żonie do kosztów swojego utrzymania bez fatygowania się do jakiejkolwiek pożytecznej roboty.

I bardzo proszę pisowską kurwę o niewypowiadanie się w tym wątku. Owsiak ma tylu wrogów, że znajdą się i tutaj.

Obserwuj wątek
  • damkon Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 31.01.21, 21:27
   Najpierw proszę zerknąć, szczególnie na filmik:

   to wprost niepojęte, żeby tak agresywnie reagował na młodą wolontariuszkę WOŚP katolicki ksiądz...
   On doprawdy jest zaślepiony z nienawiści...

   Takie obrazki, jak ten ukazują jednak dobitnie, jak szybko następuje rozkład tkanki społecznej za pisowskich rządów.

   to wyjątkowo ponure... sad
   • zimna-wodka Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 31.01.21, 23:44
    damkon napisał:


    > Takie obrazki, jak ten ukazują jednak dobitnie, jak szybko następuje rozkład tk
    > anki społecznej za pisowskich rządów.
    >
    > to wyjątkowo ponure... sad

    Tym razem nie. Takich sytuacji było dużo także wcześniej. Tylko nikt nie filmował.

    www.newslubuski.pl/spoleczne/7933-ksiadz-przegonil-wolontariuszki-wosp-sprzed-kosciola-powinien-sie-wstydzic.html

    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/416239,proboszcz-parafii-o-wosp-zwyczajnie-diabelskie-dzialanie.html,komentarze-najstarsze,2?test_login=prod
    pikio.pl/wosp-slowa-rydzyka
    www.youtube.com/watch?v=oWawIuXYnjw
    A tak to widzą PRAWDZIWI KATOLICY. Najprawdziwsi z prawdziwych i najbardziej katoliccy z katolickich:

    • zimna-wodka Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 01.02.21, 00:36
     Miało być komentarza ale wypada napisać, że gościem TVP i specem od postkomuny był Marek Król, w latach 1979-1989 członek PZPR, w okresie od lipca 1898 do stycznia 1990 członek KC PZPR, zidentyfikowany jako TW Adam choć później oczyszczony z zarzutów o współpracy.


     https://pbs.twimg.com/media/EtEt1LeW4AE6PWT?format=jpg&name=900x900
     • sendivigius Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 02.02.21, 22:48
      zimna-wodka napisał:

      > Miało być komentarza ale wypada napisać, że gościem TVP i specem od postkomuny
      > był Marek Król, w latach 1979-1989 członek PZPR, w okresie od lipca 1898 do sty
      > cznia 1990 członek KC PZPR, zidentyfikowany jako TW Adam choć później oczyszczo
      > ny z zarzutów o współpracy.

      Jakich zarzutow? Zdrady kapitalizmu? Jezeli byl komunista i wspolpracowal z komunistycznym rzadem w celu umacniania komunizmu to gdzie tu zarzut? "Żołnierz wyklęty" dochowal wiernosci.

      Nie pasuje? Czy wiec w tej ostatniej sprawie chodzi o wysokie morale czy po prostu kto jest po czyjej stronie?
  • dorota_333 Poza kościołem tylko nihilizm 01.02.21, 09:42
   ... tak sobie przypomniałam przedwyborcze encykliki Jarosława Kaczyńskiego, bo wydawało mi się, że on kiedyś coś bełkotał o moralności. I to jest znacznie ciekawsze niż ta niechęć do WOŚP, ona jest tylko konsekwencją pewnego założenia ideologicznego.

   Mamy w tej chwili oficjalną ideologię Polski katolickiej (wyłącznie katolickiej, inna nie jest Polską):

   „Kościół jest po dziś dzień dzierżycielem i głosicielem powszechnie znanej w Polsce nauki moralnej. Nie ma ona w szerszym społecznym zakresie żadnej konkurencji, dlatego też w pełni jest uprawnione twierdzenie, że w Polsce nauce moralnej Kościoła można przeciwstawić tylko nihilizm.
   (...)
   „Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest – jeszcze raz to powtarzam – nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy!”.

   Tutaj więcej i drugi tekst - jak Polacy się do tego odnoszą:

   oko.press/kaczynski-jeden-narod-jeden-kosciol-demokracja-skonstruowana-prosto-kazdy-dobry-polak-musi/
   oko.press/kaczynski-kosciol-nie-ma-konkurencji-reszta-to-nihilizm-a-polacy-na-to-sondaz/


   No więc, Schłodzony - bardzo trafnie zauważyłeś histeryczną niechęć kościoła i władzy do wszelkich inicjatyw społecznych poza kościołem i władzą. Ale to jest coś znacznie więcej: PiS buduje ideologiczna twierdzę "Polak-katolik". Inni są wykluczeni ze wspólnoty, ale również pozbawieni przymiotu bycia człowiekiem. Jeśli nie jesteś katolikiem, to nie tylko nie możesz być Polakiem, ale także nie masz żadnej moralności. Dla władzy i kościoła jesteś jak nihilistyczne zwierzę, element animalny, pozbawiony wszelkiego kompasu etyki.

   To jest próba podzielenia Polaków na Hutu i Tutsi. Na szczęście nie uda się, ale niektórzy tak myślą - przykład księdza z nagrania tu linkowanego.

   • herr7 Re: Poza kościołem tylko nihilizm 01.02.21, 13:04
    dorota_333 napisała:


    > To jest próba podzielenia Polaków na Hutu i Tutsi. Na szczęście nie uda się, al
    > e niektórzy tak myślą - przykład księdza z nagrania tu linkowanego.


    Dorota, przecież cały czas z zimną wódką dzielicie Polaków na tych dobrych (z antyPIS) i tych złych z PIS. Nawet ten głupi wpis zimnej wódki o katolikach będących jakoby przeciwnikami Owsiaka o tym świadczy. To prawda, neobolszewicy chcą podzielić Polaków na dwa zwalczające się plemiona, a wy w tym procederze uczestniczycie.

    Może ci trzeba objaśnić, jako przypuszczalnej ofierze reformy ministra Handkego, że są katolicy którzy lubią, jak też są i tacy co nie lubią Owsiaka. Dotyczy to także kleru. Zresztą błędem Owsiaka było to, że on się niepotrzebnie opowiedział po jednej ze stron sporu politycznego w Polsce. Pomoc ze strony WOŚP dla służby zdrowia ma obecnie znaczenie bardziej symboliczne, niż to było 25 lat temu. Ja WOŚP szanuję za to, że jest to jedna z nielicznych instytucji umożliwiających Polakom okazanie solidarności potrzebującym. Solidarność jest w Polsce rzadkim zjawiskiem.
      • zimna-wodka Re: Zapomniałam najważniejszego: mordo zdradzieck 01.02.21, 15:07
       dorota_333 napisała:

       > ... jakby coś się jeszcze komu przypomniało, to proszę uzupełnić. A na koniec n
       > ależy Ci się jeszcze gest potarcia oka środkowym palcem.

       Nie podniecaj się. To najstarszy numer świata. Najpierw kopiemy a potem dziwimy się, że kopany nas nie lubi. Bo kopany to niby zwolennik wolności a neguje prawa kopiącego - kopiący ma prawo kopać zgodnie z regułami demokracji. Więc kopany to komuch - bo komuchy negują demokrację.

       Nie da się z tym polemizować. Waaadza walczy z hejtem i jednocześnie gloryfikuje hajt w swoim wydaniu. Siostry Karnowskie czy TVP mają prawo walić w ryj w imię wolności słowa a ryj nie ma prawa protestować nie naruszając ich wolności=prawa do walenia.
       Tyle, że to już nie działa. Przekonuje tylko pisowską kurwę i jemu podobnych.

       A co najciekawsze. Zauważyłem, że ostatnio ludzie waadzy sami uciekają od swojej propagandy. Toż ostatnie oświadczenie p. Przygłupskiej to podobno wielki sukces; świat aż omiemiał jak zaprezentowaliśmy mu zwycięstwo życia nad śmiercią. A ludzie waadzy co najwyżej:
       - cienko popiskują, że to nie oni tylko niezależny TK. Cienko bo w tą niezależność nikt nie wierzy łącznie z nimi
       - przypisują całą "zasługę" Kwaśniewskiemu (bo taką napisał konstytucję) i Zollowi bo coś tam orzekł w zamierzchłych czasach.

       Ktoś coś z tego rozumie?
    • sendivigius Re: Poza kościołem tylko nihilizm 02.02.21, 22:52
     herr7 napisał:

     To prawda, neobolszewicy chcą
     > podzielić Polaków na dwa zwalczające się plemiona, a wy w tym procederze uczes
     > tniczycie.

     Co ty powiesz? Ja ja czytalem Marksa to bylo o spoleczenstwie bezklasowym. Podzialy, i spoleczenstwo antagonistyczne to wymysl tzw. "demokracji burzuazyjnej". Orwell. Nawet Marksa przeinterpretowano.
     • zimna-wodka Re: Poza kościołem tylko nihilizm 03.02.21, 00:59
      Bo to byli bolszewicy. Neobolszewicy to trochę inna parafia.
      Neobolszewicy najpierw wymyślili gorszy sort. To pojęcie ogólne które następnie zostało dokładnie rozpisane.
      Świat neobolszewików dzieli się na dobro i zło.
      Zło to m.in:
      - osoby LBGT,
      - sędziowie,
      - nauczyciele,
      - niepełnosprawni i ich opiekunowie
      - twórcy i artyści (zdecydowana większość)
      - osoby z wykształceniem ponadpodstawowym
      - mieszkańcy większych miast
      - samorządowcy (nie wszyscy)
      - wegetarianie i cykliści,
      - nacje inne niż polska (z wyłączeniem Węgrów)
      - U.E. (z wyjątkiem Polski i Węgier)
      - kobiety
      - organizacje pozarządowe
      - organizacje charytatywne z wyjątkiem Caritas,
      - ateiści, muzułmanie, Żydzi, wyznawcy innych religii (ogólnie),
      - intelektualiści,
      - czytelnicy GW i oglądacze TVN,
      Pewnie coś pominąłem. Sam sobie dośpiewaj. Potem weź WSZYSTKO, odejmij ZŁO i zostanie ci samo DOBRO.

      Dobro walczy ze złem od wieków. Katalog zła się powiększa czyli katalog dobra się kurczy. Ale to dobro triumfuje choć ostatnio głównie dzięki działaniom policji. Policja to fundament dobra.
      Neobolszewikom taki stan rzeczy odpowiada. Dzięki temu trwają u władzy więc ciągłe napedzanie antagonizmów to fundament ich polityki. I to głównie różni bolszewików od neobolszewików.

      Bolszewicy chcieli równości bo sobie wyobrażali że równość to szczęście i uszczęśliwione społeczeństwo będzie ich kochać. A kochające społeczeństwo pozwoli na trwanie u władzy i czerpanie stosownych fruktów. (Na tym kochaniu im tak zależało że ostro tepili ludzi podejrzanych o niekochanie.)

      Neobolszewicy odwrotnie. Według ich teorii podzielone społeczeństwo będzie się wzajemnie zagryzać i zajęte sobą pozwoli neobolszewikom na trwanie u władzy i czerpanie stosownych fruktów.

      Jak widać teorie różne ale cel ten sam. Co ciekawe, przy różnych punktach wyjścia, metody dotarcia do celu stają się co raz bardziej podobne. Pewnie niedługo już nie odróżnisz bolszewika od neobolszewika (jak w Folwarku Zwierzęcym). Ja już nie odróżniam.
      • cojestdoktorku Re: Poza kościołem tylko nihilizm 03.02.21, 10:18
       >Neobolszewicy

       neobolszewikami nazywasz ludzi którzy robią z państwa świeckiego robią wyznaniowe?
       równie dobrze słonia mozna nazwać stokrotką

       ta moda na nazywanie czegoś co nam sie nie podoba, lewackim albo bolszewickim nawet gdy to zupełnie nie pasuje jest absurdalna
  • cojestdoktorku Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 01.02.21, 15:10
   nie katolicy tylko kościół a właściwiej jego część
   uważają ze Owsiak jest konkurencją dla nich przy zbieraniu kasy, ze to co trafia do niego trafiło by w dużej czesci do nich gdyby nie owsiak
   w dodatku Owsiak jest konkurencją przy zdobywaniu duszyczek, które zamaist chozić na kółka różańcowe chodzą na owsiakowe spotkania

   >I bardzo proszę pisowską kurwę o niewypowiadanie się w tym wątku.

   jak jakiś obcokrajowiec co sie niedawno nauczył polskiego przyjdzie na forum i poczyta pepego oraz tych co z nim "walczą" na forum to się dowie ze zwolennicy PIS to normalni kulturalni ludzie a ich polityczni "przeciwnicy" to totalni barbarzyńcy których facebook i twitter powinny jak najszybciej zbanować
   • zimna-wodka Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 01.02.21, 16:19
    cojestdoktorku napisał:

    > nie katolicy tylko kościół a właściwiej jego część
    > uważają ze Owsiak jest konkurencją dla nich przy zbieraniu kasy, ze to co trafi
    > a do niego trafiło by w dużej czesci do nich gdyby nie owsiak
    > w dodatku Owsiak jest konkurencją przy zdobywaniu duszyczek, które zamaist choz
    > ić na kółka różańcowe chodzą na owsiakowe spotkania

    Akurat nie. Nie sądzę, żeby była taka alternatywa. Może było jakieś potencjalne zagrożenie taką alternatywą ale dawno temu. Walka o rząd dusz już bardziej. Faktycznie kiedyś się wydawało sukienkowym, że wychowają młódź na swoją modłę - kółka różańcowe, czystość przedmałżeńska, z lektury tylko JPII a z muzyki dzieła kościelne. I oczywiście taca. To było tak naiwne, że trwało dosyć krótko. Dzisiaj już nie lansują bp. Długosza jako discjockeya.
    To co ludziom dawał Owsiak to nie tylko pieniądze. Kiedyś to było uczucie zjednoczenia, wspólnoty w radosnej zabawie i w szlachetnej sprawie. Bez żadnych odniesień do religii czy polityki.
    I stąd pytanie - komu to przeszkadzało, czemu taka nienawiść. W tej nienawiści nie było nigdy żadnej logiki ani wyraźnego celu. Ale powstała, żyła, żyje nadal, dołączyły do niej najwyższe czynniki partyjno-państwowe.
    Po co?

    > jak jakiś obcokrajowiec co sie niedawno nauczył polskiego przyjdzie na forum i
    > poczyta pepego oraz tych co z nim "walczą" na forum to się dowie ze zwolennicy
    > PIS to normalni kulturalni ludzie a ich polityczni "przeciwnicy" to totalni bar
    > barzyńcy których facebook i twitter powinny jak najszybciej zbanować

    Jak Mambo "moja usz mowić polska" poczyta wpisy pisowskiej kurwy to zmieni się w Mambo "usz nie mowic polska, sytko zapomnic"
   • herr7 Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 02.02.21, 08:34
    cojestdoktorku napisał:

    > nie katolicy tylko kościół a właściwiej jego część
    > uważają ze Owsiak jest konkurencją dla nich przy zbieraniu kasy, ze to co trafi
    > a do niego trafiło by w dużej czesci do nich gdyby nie owsiak
    > w dodatku Owsiak jest konkurencją przy zdobywaniu duszyczek, które zamaist choz
    > ić na kółka różańcowe chodzą na owsiakowe spotkania

    Wrogość części kleru wobec Owsiaka wynikała z tryumfalizmu jakiemu uległ kk w czasach JP2. KK dostawał od solidarnościowej władzy na tacy wszystko co chciał. A kler składa się z różnych ludzi, w tym ze zwyczajnie głupich.

    Nie zgodzę się, żeby Owsiak kiedykolwiek zagrażał kk, gdyż trafiał on do niewielkiej liczby młodzieży. Zresztą większość tej młodzieży bierze potem ślub w kościele, chrzci dzieci itp. To że kk traci wpływy w społeczeństwie nie jest dziełem Owsiaka, a wynika z zupełnie innych przyczyn.

    > jak jakiś obcokrajowiec co sie niedawno nauczył polskiego przyjdzie na forum i
    > poczyta pepego oraz tych co z nim "walczą" na forum to się dowie ze zwolennicy
    > PIS to normalni kulturalni ludzie a ich polityczni "przeciwnicy" to totalni bar
    > barzyńcy których facebook i twitter powinny jak najszybciej zbanować

    Zimna wódka nie pozostawia żadnych wątpliwości pisząc: "Jak Mambo "moja usz mowić polska" poczyta wpisy pisowskiej kurwy to zmieni się w Mambo "usz nie mowic polska, sytko zapomnic"". Nie wiem czy już należy się bać? Na szczęście zimna wódka jest póki co neobolszewickim politrukiem na tym nie mającym znaczenia forum i mam nadzieję, że nikt mu do ręki nie da mauzera z którego mógłby strzelać ludziom w potylicę.
    • dorota_333 Na razie wieszają in effigie 02.02.21, 10:23
     ... i pisowska prokuratura nie widzi w tym nic niewłaściwego.

     > zimna wódka jest póki co neobolszewickim politrukiem na tym nie mającym znaczen
     > ia forum i mam nadzieję, że nikt mu do ręki nie da mauzera z którego mógłby str
     > zelać ludziom w potylicę.

     www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-20/zdjecia-europoslow-na-szubienicach-sledztwo-zostalo-umorzone/


     Herr7 cierpi na symetryzm pelnoobjawowy. Zaraz wystąpi z apelem: nie zabijajcie nas (dwa lata po śmierci Adamowicza, ze śledztwem, które utknęło).

      • dorota_333 Re: Na razie wieszają in effigie 02.02.21, 11:06
       Zauważyłeś może, kto rządzi?

       A propos zaburzeń psychicznych: trwają właśnie starania prokuratury, żeby zabójcy Pawła Adamowicza przypisać chorobę psychiczną i w ten sposób uchronić przed odpowiedzialnością.

       Polska od ZSRR różni się (póki co) w ten sposób, że tam przypisywano choroby dysydentom, żeby móc ich izolować, a u nas napuszcza się ludzi na opozycyjnych samorządowców. I po zabójstwie kombinuje jak sprawcy nie ukarać.

       Tak że będziesz miał zaburzonych w polityce, ale niejako a rebours. Działających na korzyść władzy a bezkarnych.
       • zimna-wodka Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 12:05
        Odezwał się p. herr - obrońca pisowskiej kurwy i p. kophalski. Obaj wyciągnęli ten sam, najcięższy argument. Z-w to komuch. P. herr nawet chciałby dać mi mausera żebym się wykazał.
        Mausera nie rozumiem. Ja poproszę pepeszę. To będzie najbardziej na miejscu.
        Dokładnie tak samo nie potrafię strzelać z żadnej broni więc to i p. herr nie powinno sprawić różnicy.

        Poraża monotematyczność obu oponentów. Nie myślałem, że kiedykolwiek dojdę do wniosku, że pisowska kurwa jest wulkanem intelektu, choćby nawet w porównaniu. To już nie jest straszne tylko żałosne. W ich przypadku mamy do czynienia z czynnym naśladownictwem p. senator Grześkowiek (vel Matka Boska Senacka). Ta pani waliła łbem w mur (chyba w kolumnę) - dosłownie. Ktoś pamięta?

        Ale odkrywczość jest gdzie indziej. Owsiak napomniał , że dziękuje firmom za datki. I się zagotowało.

        P. Karnowski zauważył, że Owsiaka finansują "wraże koncerny" a nie skromni i pracowici Polacy popierający PIS.

        wpolityce.pl/spoleczenstwo/537337-coraz-mniej-w-wosp-zbiorki-coraz-wiecej-zrzuty-koncernow
        Co ciekawsze jako obrońca "wrażych koncernów" objawił się p. Janicki. Koncerny płacą ale tylko dlatego, że muszą. Gangster Owsiak wymusza haracze. Tak jak w latach 90-tych. Bezradna policja nie potrafi spacyfikować bandytów (czyli Owsiaka) i biedne/bogate koncerny muszą bulić za tzw. "ochronę".

        wpolityce.pl/spoleczenstwo/537419-serduszka-i-blyskawice-coraz-wiecej-firm-placi-haracz
        I tu jest prawdziwa finezja. W tym kierunku, panowie. Można np. wyśledzić, że Owsiak je kaszankę i oskarżyć go o wampiryzm. Dla uproszczenia: można napisać, że prawdopodobnie je kaszankę więc jest wampirem. I niech udowadnia, że kaszanki nie żre, niech przedstawi na to kwity.

        Możecie tak ze mną. Mauser (jednak pepesza, please!!!) to pewien postęp ale raczej mało imponujący.

        I w ten sposób udowodnicie, że katolicy nie są wrogami Owsiaka. Wystarczy przedstawić kwity, że p. Karnowscy i p. Janicki nie są katolikami. Oni wprawdzie deklarują się jako nawet ortodoksi ale to pewnie komuchy gorsze ode mnie. Do dzieła.
         • zimna-wodka Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 13:05
          dorota_333 napisała:

          > Dobre z tymi haraczami od firm. Nie wpadłabym na to. Kombinują siostrzyczki, ja
          > k mogą.
          >

          Ale kombinują - to im należy przyznać. Nawet pisowska kurwa kombinuje choć w dostępny dla jej umysłowości sposób bo szuka propagandy którą mogłaby przekopiować do "swoich" wpisów.

          P. kophalski i obrońca kurwy nawet nie mają tyle polotu. Walą komuchem bo cep to jedyne narzędzie im dostępne. Przeraża ten prymityw. Kurwa, to ameby. Waaadza popierana przez ameby. Pierwotniaki rządzą.
          Ja pierdolę, toż nawet Berman, Różański czy Brystygierowa mieli JAKIEŚ umysły, JAKIŚ inelekt.
          A ci to Gomółce mogliby buty czyścić.
          Gdzie my jesteśmy?

          Tak w ogóle to grzebiąc w necie znalazłem całkiem fajną wypowiedź całkiem fajnego księdza, który Owsiaka popierał w tym co on robi. Nie przytoczyłem, wbrew pozorom, z uczciwości. Bo wtedy musiałbym dołączyć wypowiedzi prawdziwych katolików jadących ostro po tym księdzu. Np. takich z Frondy.
          I zacząłbym dyskutować sam ze sobą a przykład sendiego wskazuje, że to niezbyt imponujące.

          PS. Pamiętasz Matkę Boską Senacką?
          • dorota_333 Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 14:38
           > PS. Pamiętasz Matkę Boską Senacką?

           Uczciwie mówiąc: nie. Ale pamiętam z lat 90-tych jakieś takie pomruki katolików w Sejmie. Że Polska nie musi być bogata, byle była katolicka. I wypowiedź chyba jakiejś Nowiny-Konopczyny, że nie będzie się "przypadkowe społeczeństwo" wypowiadało na temat aborcji. Zapamiętałam nawet nazwisko, bo wtedy to mną trzepnęło.

           Widzisz, już w latach 90-tych bydlaki marzyły o katolickim talibanie i wprowadzały go powoli w życie.

           I przez 25 lat nie było wśród polityków odważnych, którzy by to zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez kościół jakoś próbowali powstrzymać. Było i wieszanie krzyża w sali obrad Sejmu RP (chyba nocą, po kryjomu) i oficjalne modlitwy w Sejmie o deszcz smile

           Tusk wcale nie był niechętny do lizania tyłka hierarchom. Aż przyszedł PiS i luźny związek władzy z kościołem zalegalizował. I teraz śpią razem już jawnie.

           Będzie dużo sprzątania po tych bydlakach. Dużo. jak w Irlandii.
           • zimna-wodka Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 16:10
            Matka Boska Senacka czyli Alicja Grześkowiak. Zasłynęła w wielu dziedzinach, wszystkich z kategorii ortodoksja katolicka.
            Ustanowiła rekord parlamentarnej turystyki, chyba nie pobity do dzisiaj. W swoich podróżach wizytowała wyłącznie katolickie kościoły. Nawet gdzieś była (już nie znajdę) relacja jakiejś osoby towarzyszącej - próbowano namówić ją na spotkanie z polskim konsulem i dała zdecydowany odpór.
            Prawdziwą gwiazdą została przy okazji (anty)aborcji ustawowej. Był taki moment gdy ostry zakaz został mocno zliberalizowany. Krótko to było ale było. I po przegłosowaniu tej liberalizacji p. Grześkowiak waliła łbem w kolumnę w jakiejś sali. Waliła do kamery więc można było podziwiać i podziwiałem.
            O p. Grześkowiak było jeszcze głośno jak wyżebrała rentę kombatancką (pani profesor) i podobno był ostry spór z Watykanem jak pchano ją tam na ambasadora. Bo Watykan nie chciał aż tak nawiedzonych.

            Krzyż w sejmie powieszono faktycznie nocą. Dopiero gdzieś w połowie obrad ktoś się zorientował i wyszła afera. Ktoś próbował zdjąć, były rękoczyny, w końcu krzyż został zdjęty ale powrócił następnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach. I jest do dzisiaj.

            Modlitwa o deszcz jest na YT.

            Fakt - nikt nie był odważny. Pierwszą decyzją Millera jako premiera była koncesja dla prałata Jankowskiego na wydobycie bursztynu. Ks prałat miał zbudować bursztynową komnatę a raczej coś przy czym bursztynowa komnata wymięka. Nie wiadomo czy zbudował.

            W świętą dupę włazili wszyscy bez wyjątku i za to szczodrze wpłacili. Wspomnij choćby komisję majątkową.
            Fajną sprawę masz przy prywatyzacji szpitala przy Goszczyńskiego w Warszawie. Poczytaj choćby na ich oficjalnej stronie:
            szpitalse.pl/o-nas/
            Od siebie dodam, że przed przekazaniem siostrzyczkom szpital został odremontowany i wyposażony we wszystko co możliwe. Sprzęt został przekazany jako wynagrodzenie za bezumowne korzystanie. Do szpitala należał spory teren parkopodobny. Zaraz po odzyskaniu siostrzyczki opierdoliły większość deweloperowi i powstał tam apartamentowiec. Szczęśliwcy co mają mieszkania z widokiem na obie strony mogą podziwiać i komendę przy Malczewskiego i prosektorium.

            Najfajniejsze, że kościół miał w 89 r. ogromny autorytet i kapitał zaufania. Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić skali - nie ma dzisiaj jakiegokolwiek odpowiednika. I został ten kapital zamieniony na mamonę.
             • dorota_333 Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 19:37
              Tak, postulat zmiany polskiego hymnu jest odważny. Ale już wcześniej po prostu szampańsko (i nie mówię, o tym, że ks. profesor chyba jest leciutko zawiany).

              Najlepsza tu jest drugoplanowa rola śp. ministra Szyszki. Kiedy Rydzyk mówi o Maryi co trzymała w rękach dwie tarcze, a obok miała husarię polską - Szyszko patrzy na niego z nagłym zdumieniem, jakby chciał zapytać: WTF? smile Potem pani prelegentka mówi o seksie ze zwierzęciem i "czynie lubieżnym z rośliną" - i p. minister albo potakuje głową albo rozbawiony patrzy na widownię (z rośliną??).

              Burza mózgów po prostu. Serdeczne dzięki, Schłodzony.

              Do Przycinka - lub Damkona - mam prośbę. Umieśćcie to wideo na stronie głównej Forum. Dawno się tak nie ubawiłam, niech odwiedzający też mają uciechę.

              • cojestdoktorku Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 20:24
               ale do szyszki o co się czepiać?
               był i słuchał, przeciez nic głupiego nie powiedział
               za to w temacie wycinki puszczy miał rację (no to bardzo dziwne ze racje miał profesor leśnictwa specjalista od chrząszczy!), więc już teraz nikt sytuacji w puszczy nie relacjonuje, bo głupio wyszło i po co do tego wracać, sa nowe tematy?

               w temacie puszczy to on był oswiecony a Ci co się z nim kłocili byli tacy jak niektórzy mówcy na tej sali, sorry dorota ale z zimnym byliście tacy sami jak Ci co klaszczą ksiedzu profesorowi, klaskaliście szycowi i kindze rusin
            • cojestdoktorku Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 19:27
             jak staram się tłumaczyć zalety PRL-u to twierdzisz ze nie było żadnych
             a przecież tenże PRL trzymał klechów tam gdzie ich miejsce, w kościołach,a póxniej elita solidarnosciowa przyklepała twierdzenie jakoby to były "represje"

             ten ksiądz Guz jest pełnoprawnym profesorem - to jest w tym najmocniejsze, on wygląda na profesora magii i czarów z Hogwartu
             • zimna-wodka Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 20:53
              cojestdoktorku napisał:

              > jak staram się tłumaczyć zalety PRL-u to twierdzisz ze nie było żadnych
              > a przecież tenże PRL trzymał klechów tam gdzie ich miejsce, w kościołach,a póxn
              > iej elita solidarnosciowa przyklepała twierdzenie jakoby to były "represje"

              Bo nie możesz zrozumieć najprostszej rzeczy. Najbardziej banalnej. Że kościół PRL to nie jest kościół dzisiejszy. W czasach PRL kościół pełnił cholernie ważną misję i to zawsze doceniałem. Także to, że czasami było mu ciężko a czasami bardzo ciężko. Np. historie z Wyszyńskim.

              Ateistą zostałem gdzieś tak w szkole średniej albo nawet pod koniec podstawówki. Nie w drodze jakiegoś świadomego wyboru - po prostu moja logika nie mogła dogadać się z brakiem logiki w religii a nuda wszelakich obrzędów sprawiała mi fizyczny ból. Poszedłem sobie swoją drogą ale nie byłem wrogiem, nie odmawiałem szacunku ani kapłanom ani katolikom. Żyłem inaczej niż oni ale nie wchodziliśmy sobie w drogę.
              I ten kościół, dawny, szanuję do dzisiaj. Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego co się działo po zabójstwie Popiełuszki. Wisiała w powietrzu taka masakra przy której grudzień 70 to pikuś. Też palenie komitetów,. też strzały i trupy. Tylko na nieporównanie większą skalę. I kościół, tylko kościół temu zapobiegł. Dasz wiarę? Rozumiesz teraz rangę i szacunek dla kościoła w PRL?
              Bogiem był Bóg a nie pieniądz. Chrystus umierał za ludzi a nie za lepszy sort. W moim odczuciu kościół więcej dawał ludziom niż brał. Pójście do seminarium na pewno nie było metodą na ustawienie się w życiu.

              A co dzisiaj? Sam widzisz.

              A tak w ogóle to jestem spokrewniony z Wyszyńskim. Pokrewieństwo dalekie, na pewno nie wiedział o moim istnieniu ale jednak. To tak jakbyś chciał Lenina szukać w moich genach.

              Od ręki. Co masz przeciw pisowskiej kurwie? Piswska kurwa sama się afiszuje jako pisowska więc to nie obelga. A że kurwa to wynika z nagłówka pewnego wątku, który sama założyła. Kurwa mentalna bo fizycznie to nawet pies by nie ... (Tuwim).
              I tyle. Prosiłem Damkona ale nie wywalił tego wątku. W imię wolności słowa.,On nie zareagował to ja reaguję. Ktoś musi. I wolność słowa powinna się cieszyć.
              • cojestdoktorku Re: Nowe odkrywcze argomenty 03.02.21, 10:07
               >Bo nie możesz zrozumieć najprostszej rzeczy. Najbardziej banalnej. Że kościół PRL to nie jest kościół >dzisiejszy.

               ten sam, przecież ludzie Ci sami (dopiero się wykruszają) gdyby za komuny pozwolono im robic to co pozwala sie dzisiaj, byłoby tak samo
          • cojestdoktorku Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 19:34
           >P. kophalski i obrońca kurwy nawet nie mają tyle polotu. Walą komuchem bo cep to jedyne narzędzie im >dostępne. Przeraża ten prymityw. Kurwa, to ameby. Waaadza popierana przez ameby. Pierwotniaki rządzą.
           >Ja pierdolę, toż nawet Berman, Różański czy Brystygierowa mieli JAKIEŚ umysły, JAKIŚ inelekt.

           nie wiem czemu nie chcesz zrozumieć ze wypadasz na tak samo zacietrzewionego jak najbardziej rydzykowy beton, ale z przeciwnego obozu, tylko bardziej wulgarny jesteś
           profesor guz jest niegroźnym idiotą, a jak sie Ciebie czyta to wyglada groźnie
          • kophalski Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 20:29
           Pieprzysz Zryty. Życie mnie nauczyło, że po KAŻDEJ stronie są ludzie. Dobrzy, źli i takie zwykłe skoorwysyny. No może z drobnymi fluktuacjami. Jakoś nie widziałem Twojego wpisu o rabinie pedofilu, baronie SLD malwersancie czy sędzi zboku.

           Więc jak z uporem maniaka walisz selektywnie TYLKO w KK jak w bęben, to wcale nie chodzi Ci o czyjeś krzywdy albo naprawienie świata, tylko zaspokajasz swoje chore fobie.
           Komuch świetnie cię opisuje, musisz mieć wroga by się określić.
           Czy to kler czy cykliści jest drugorzędne
           • zimna-wodka Re: Nowe odkrywcze argomenty 02.02.21, 21:05
            Kurwa mać, kophalski, pokaż że masz choć tyle intelektu co kamień przy drodze. Co mnie, do kurwy nędzy obchodzi dzisiaj baron z SLD czy rabin bzykający małolatów.
            Ni jeden ni drugi nie ustawiają mi życia, nie drą ze mnie kasy, nie wpierdalają mi się w każdy kąt ani pod kołdrę.

            Ciągle ta sama argumentacja - czemu nie symetrycznie. Wątek jest o nienawiści katolików do Owsiaka. Jak już szukasz symetryzmu to znajdź coś o tym jak gnębią Owsiaka rabini albo baroni SLD. Jakiś problem?

            Albo wymyśl coś, cokolwiek własnego.

            Czemu ja to akurat komuch? Doklej mnie do Hari Kriszna, Zen, anarchizmu, pacyfizmu, walnij choćby zoofilią, wampiryzmem, sadyzmem (tak, czytałem de Sade'a). Kurwa, onanizmem też możesz.
            Ale ciągle ten sam banalny, do cna wyświechtany komuch. Zwykły chuj ma więcej fantazji niż ty, nawet jak jest w stanie spoczynku.
            • kophalski Re: Nowe odkrywcze argomenty 03.02.21, 11:54
             Jak czujesz się zagrożony przez kościół, a z każdej strony wyskakuje ci czarna sukienka, to masz majaki chłopie.
             Na walkę z kościołem to spóźniłeś jakieś 100 lat. KK w dotychczasowym kształcie rozpada się na naszych oczach. Znika
             Zobacz co z ultra-katolicką Hiszpanią i Irlandią. Wystarczyło 20 lat i przerabiają na hotele i restauracje.
             Walczysz z wiatrakami a tu trzeba bardziej myśleć o muzeach i rezerwatach, zanim wszystkie wymrą.
             • zimna-wodka Re: Nowe odkrywcze argomenty 03.02.21, 14:36
              No, wreszcie napisałeś coś od siebie. I to nawet bez komucha. Gratuluję choć nadal nie wiem czemu dotychczas zachowywałeś się jak ćwierćgłówek.

              Ale nie rozumiesz co do tej pory napisałem.

              Kościół jaki BYŁ jest ludziom potrzebny. Może nie wszystkim ale jest potrzebny.
              Kościół jaki JEST nie nadaje się nawet do rezerwatu. Bo może z tego rezerwatu wypełznąć. I nikomu nie jest potrzebny poza politykami.

              Irlandię itp kościół dzisiejszy zafundował sobie sam. Żadne lewactwo, liberalizm ani nawet pedały. Franciszek zdaje się to rozumieć, tyle że jest sam a hierarchowie go olewają.

              Niestety u nas kościół jaki JEST to nie widmo czy mara. To żywy, agresywny pasożyt.
  • dorota_333 Grozi nam nihilis 01.02.21, 19:15
   ... nie, spokojnie, nie syfilis. Nihilis.

   Mała refleksja, która mi dawno po głowie chodziła, teraz sprowokowana tym fragmentem encykliki prezesa:
   „Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest – jeszcze raz to powtarzam – nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy!”.

   Nie wiem, czy to zauważyliście, ale przemówienia prezesa są obezwładniająco prymitywne. Dosłownie obezwładniająco. Człowiek zastanawia się, do kogo może być kierowany tak prostacki, pozbawiony jakiegokolwiek sensu bełkot.

   Trochę jeszcze kolorytu dodaje przemówieniom na żywo fakt, że prezes przez bezzębne dziąsła nie wymawia końcówek i stąd ten nihilis. Efekt absurdalnego mamrotania jest wtedy pełny.

   Trochę czytam o historii Polski i muszę powiedzieć, że Gomułka w swoich przemówieniach to przy Kaczyńskim gejzer intelektu. Zeszliśmy na dziady, Rodacy.
   • zimna-wodka Re: Grozi nam nihilis 01.02.21, 19:59
    dorota_333 napisała:


    > Nie wiem, czy to zauważyliście, ale przemówienia prezesa są obezwładniająco pry
    > mitywne. Dosłownie obezwładniająco. Człowiek zastanawia się, do kogo może być k
    > ierowany tak prostacki, pozbawiony jakiegokolwiek sensu bełkot.

    Do:
    1. elektoratu. Sprawdź statystyki wieku, wykształcenia, zamożności etc elektoratu.
    2. członków partii. Muszą mieć argumenty jakie będą w stanie zrozumieć.

    Masz w prezencie. Wszystko aktualne a przynajmniej było aktualne do niedawna. Bo teraz Nasz Największy Sojusznik się skundlił, wybral Bidena i kicha.

     • dorota_333 Re: Grozi nam nihilis 01.02.21, 21:17
      Gomułka rewelacja (w porównaniu z Kaczyńskim). Własne zęby, doskonała dykcja (przedwojenna, powiedziałabym), dobry płaszcz. Nawet to, co mówi, jakoś jest zborne. Cyrankiewicz nawet lepszy, dosadniejszy. Obaj mówią to, co Kaczyński ale w jakże lepszym stylu.*

      Tak stetryczałego władcy jak teraz nie mieliśmy chyba nigdy. To wręcz niebezpieczne, bo zaraz zaczną rządzić hunwejbini z otoczenia.

      * tak, towarzyszu Sendi. Z przykrością musze przyznać, że komuna wróciła, ale w wydaniu całkowicie lumpeninteligenckim.
  • alux Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 01.02.21, 22:00
   Bo to są fałszywi katolicy, nie maja Boga w sercu tylko szatana! Wierni są manipulowani i podawani praniu mózgów. Prawy człowiek nie musi być wierzącym, żeby być dobrym człowiekiem. Samo założenie spowiedzi jest złe. Zgrzeszy i się wyspowiada i znowu grzeszy i tak w kółko. Wyspowiada się i uważa, że jest już OK. To jakaś paranoja.
  • kophalski Re: Czemu katolicy nienawidzą WOŚP ? 02.02.21, 11:11
   Mentalność i logika komucha: wszystkiemu winien jest KK.
   Tak samo twoi koledzy w brunatnych koszulach mówili że wszystkiemu winni są Żydzi,
   a ci bardziej zakręceni że wszystkiemu są winni masoni.

   Rzucasz się jak jakiś ukąsany zwierz, a może to tylko omamy, Zryty? Zrobili Ci krzywdę, czy co?
  • pigeon_shit_dust Partia tez ich nienawidzi 03.02.21, 20:11


   "Drodzy państwo, dzisiejszego wieczoru proszę przygotować sobie jakąś pyszną rozgrzewającą herbatę, na przykład z imbirem, dlatego, że nadchodzącej nocy w naszym regionie duże spadki temperatur" - ostrzegła Patrycja Kasperczak, która zapowiada pogodę w TVP Poznań. I miała rację, bo noc z niedzieli na poniedziałek była wyjątkowo mroźna. Ale wyleciała z pracy
   - zwolniono ją za to, że pokazała na antenie serduszko WOŚP, na które w rządowej TVP jest od pięciu lat cenzura.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka