Dodaj do ulubionych

Zgasimy światło

25.02.21, 10:13
... i hulaj dusza, piekła nie ma.

Tak sobie wyobraża dalsze funkcjonowanie rządów PiS niejaka p. Manowska. Ograniczyć dostęp do informacji publicznej i już nie będzie żadnych afer władzy:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26824999,eksperci-alarmuja-wniosek-manowskiej-do-tk-ws-informacji-publicznej.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1


Dobrze kombinują, trzeba przyznać.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Zgasimy światło 25.02.21, 13:40
   Bo w teorii mamy trójpodział władzy a na dodatek "czwartą władzę". Dla PIS to nie do przyjęcia - bo ogranicza samowolę. Ale, kurwa nie idzie...
   - w sejmie OK. Nie rozmawia się z opozycją, jej poprawki idą do kosza an bloc i bez czytania, ważniejsze (politycznie) projekty idą jako poselskie więc bez żadnych konsultacji. Mam co chcę.
   - senat. Kicha - wiadomo.
   -prezydent. Nie wiadomo. Zaczął się zastanawiać czy ma być nadal Du*ą-Adrianem czy może jednak spróbować być choćby namiastką prezydenta. Mocno podejrzany.
   - sądy - kicha. Wymiana "góry" nie daje władzy nad podstawowym szczeblem czyli sędziami. Wbrew powszechnym plotkom sędziowie nie dają się kupić ani zastraszyć. Owszem - są jednostki wierne i poddane politykom. Ale lokalny działacz PIS raczej nie załatwi wyroku jednym telefonem.
   - władza czwarta. Scenariusz najgorszy z możliwych, przynajmniej na razie. Wiernym można zapłacić (i to się robi), małych można wykupić. Ale ci więksi... Jak wycyckać Amerykanów z ich własności?!. Jak zmusić Sorosa żeby sprzedał czego nie chce sprzedać? Można zagłodzić (i to się robi) ale jednak zagłodzenie Ameryki to pewien problem. A jeszcze przy Bidenie...
   Spacyfikowanie Polsatu to sukces tylko połowiczny. Kto wie co zrobi Solorz gdyby przestał się bać.

   I boli. Czasu coraz mniej, postępu nie widać. Władza kręci się jak gówno w przeręblu i szuka. Bo co ma zrobić?
   • dorota_333 Re: Zgasimy światło 25.02.21, 14:30
    > Władza kręci się jak gówno w przeręblu i szuka. Bo co ma zrobić?

    Na razie próbuje wywołać w Sejmie awanturę dużą na tyle, żeby zawiesić obrady. Prezes boi się, że już nie ma większości - i wolałby tego nie sprawdzać. Dlatego potrzebny pretekst, żeby Sejm się nie zbierał przez jakiś czas. No więc nieoceniony marszałek Terlecki, mój ulubieniec (w hełmie i bez hełmu) prowokuje ostentacyjnym chamstwem opozycję do jakichś mocniejszych wystąpień.
    • zimna-wodka Re: Zgasimy światło 25.02.21, 17:15
     Ale to jest wejście w jeszcze głębsze szaleństwo. Czekać można; tylko na co? Wirus nie odpuszcza raczej przeciwnie. Ludzie się buntują. Nawet najwięksi wielbiciele widząco się dzieje z cenami (nie wiem jak Śląsk ale w Warszawie jest obłęd - tak na oko ceny żarcia poszły o 20-30% albo i lepiej). Kasa pusta a przedsiębiorstwa nie wyrabiają. Anty-anty-skrobankowe protesty przycichły ale problem trwa i kiedyś eksploduje.

     No i sondaże... sondaże. Kiedyś największy przyjaciel a dzisiaj wróg. A "wina Tuska" coraz gorzej się sprzedaje.
     • pigeon_shit_dust Penthouse coraz blizej... 26.02.21, 00:00
      zimna-wodka napisał:

      > Ale to jest wejście w jeszcze głębsze szaleństwo. Czekać można; tylko na co? Wi
      > rus nie odpuszcza raczej przeciwnie. Ludzie się buntują. Nawet najwięksi wielbi
      > ciele widząco się dzieje z cenami (nie wiem jak Śląsk ale w Warszawie jest obłę
      > d - tak na oko ceny żarcia poszły o 20-30% albo i lepiej).

      Mimo ze mieszkania tez "ida w gore". Ja to widze tak, ze desperaci co sie wjebali na 30 lat, pozyczyli od cioci na przedplate a od wujka na kanape , teraz prubuja wyciagnac glowe z bagna krzyczac 20% wiecej niz ich nory sa warte. Stad 20% rozstrzal miedzy cenami ogloszen i transakcji.Anyway, macie przejebane a bedziecie mieli jeszcze bardziej.
      Pare miesiecy i skonczy sie zapas kupcow, wtedy nadjedzie Kadi, wprost przez wasz kordon sanitarny.
      • zimna-wodka Re: Zgasimy światło 26.02.21, 10:35
       cojestdoktorku napisał:

       > >w Warszawie jest obłęd - tak na oko ceny żarcia poszły o 20-30% albo i lep
       > iej
       >
       > ech te biedaki z Warszawy

       Dobre!!!

       O ile wszyscy mają po równo to w Warszawie jest jak w Luksemburgu - o ile tam wszyscy mają po równo.

       Na moje szczęście tak nie jest bo ja mam więcej czyli:

       ja mam więcej niż w Luksemburgu o ile wszyscy w Luksemburgu mają po równo.

       Ale nie musi tak być bo jesteśmy z żoną emerytami, nasze emerytury w sumie to 3,6 tyś PLN więc gdybyśmy musieli żyć z emerytur to:

       - mielibyśmy znacznie mniej niż w Luksemburgu, o ile w Luksemburgu mają po równo.

       Dzięki covidovi przeszedłem na pracę zdalną więc mogę pracować wszędzie. Napisz gdzie mieszkasz, przeprowadzę się tam i będę biedniejszy. Może nawet:

       -mieszkając w miejscowości X będę miał tyle samo co w Bułgarii o ile w miejscowości X wszyscy mają po równo i w Bułgarii wszyscy mają po równo.

       zarobki moje się nie zmienią, emerytury tak samo. Więc:

       mieszkając u ciebie będę jednocześnie bogaty jak Luksemburczyk i biedny jak Bułgar o ile tam i tu wszyscy mają po równo.

       A dla ciebie rada:

       może przeniesiesz się do Warszawy to od razu będziesz bogatszy z automatu czyli bez żadnego wysiłku z twojej strony. Będziesz mógł nawet pierdolnąć robotę i leżeć wentylem do góry bo i tak będziesz forsiasty jak Luksemburczyk - o ile wszyscy mają po równo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka