Dodaj do ulubionych

A nie chce mnie się

12.03.21, 15:04
... zakładać kolejnego wątku o dokonaniach władzy.

A to wyburzą niedoszłą elektrownię za 1,5 mld złociszy utopionych (straty mogą być wyższe). I nie pamiętają, jak zaklinali się, że elektrownia niezbędna.*
A to minister skwituje, że Polskę na to stać, patrząc prosto na pylony w Ostrołęce. **

A to Człowiek Roku (mam nadzieje, że wyrok będzie wyższy niż 1 rok odsiadki) użyczy gruntu braciszkowi - leśnikowi. A braciszek mu na tym gruncie wybuduje pałac i odda.***

I tak sobie człowiek przypomina te żenujące afery z jedzeniem ośmiorniczek u Sowy i zatajaniem zegarków i mu głupio. Bo tamto było żałosne, a to są wreszcie misie na miarę naszych możliwości.

No więc nie napiszę o tym wszystkim, a jechał ich pies.

* next.gazeta.pl/next/7,151003,26875101,nie-po-to-wydalismy-400-mln-zeby-nie-dokonczyc-dziela-pis.html#s=BoxOpMT
** next.gazeta.pl/next/7,151003,26874915,byly-minister-o-kosztach-wyburzenia-dwoch-wiez-z-ostroleki.html
*** trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26873272,prokuratura-i-palacyk-za-miliony-od-brata-ujawniamy-szczegoly.html
Obserwuj wątek
    • lastboyscout Re: A nie chce mnie się 12.03.21, 17:52
      a jechał ich pies.

Co za niezwykle inteligentny sposob wypowiadania sie pani "prawnik" ! smile

I w dodatku jaka tanio sprytna ! Podrecznikowy wyksztalciuch ! smile
      Bo jak przeinacza sprzeklenstwo to wtedy nie klnie jak szewc i

Dajesz Damkonowi wytlumaczenie dlaczego cie stad jeszcze nie wymiotl aby powstrzymac schamienie jezykowe tego forum, schamienie tego forum w ogole.

Wiielka damo tego forum, Obajtek wink to maly przy tobie maly pikus jako podrecznikowy przyklad Syndromu Tourette'a a wrecz na koprolalii wink

• cojestdoktorku Re: A nie chce mnie się 12.03.21, 21:33
      > I nie pamiętają, jak zaklinali się, że elektrownia niezbędna.

i dalej się zaklinają
      tylko widac USA im wytłumaczyło ze elektrownia na amerykański gaz będzie bardziej demokratyczna niż na polski albo ruski węgiel
      biznesalert.pl/elektrownia-ostroleka-c-wegiel-gaz-energetyka/
      • dorota_333 Re: A nie chce mnie się 13.03.21, 10:20
        Czytałeś może to, co mi zlinkowałeś powyżej? Bo nie ma słowa o Amerykanach, natomiast jest o fizycznym rewersie z Jamału.

Pytanie zasadnicze jednak - od którego uciekasz - jest takie: czy rząd PiS obiecując przed kolejnymi wyborami elektrownię węglową w Ostrołęce (obiecując np. miejsca pracy) wiedział cokolwiek o strategii UE wobec węgla? Bo wychodzi na to, że utopiono 1mld - 1,5mld tylko po to, żeby kupić kilka tysięcy głosów mieszkańców Ostrołęki. Dramatycznie droga kiełbasa wyborcza. Znacznie taniej wyszłoby rozdawać banknoty z ręki na ulicy.

• mateusz572 Re: A nie chce mnie się 13.03.21, 12:30
          Pytanie zasadnicze brzmi: czy w tym kraju ktoś z rządzących odpowie karnie i finansowo za wyrzucanie w błoto miliardów złotych z publicznych pieniędzy?
          I teraz sam sobie na powyższe pytanie odpowiem. Nieee i jeszcze raz nieee.
          Pocieszam się tym, że było to pytanie retoryczne.
          P.S. A Sienkiewicz twierdził, że Rzeczypospolita to postaw czerwonego sukna. Jak najbardziej aktualne, teraz tj. współcześnie także.
          Skala marnotrawstwa przeraża.
          • dorota_333 Pytanie wcale nie retoryczne 13.03.21, 14:29
            > Pytanie zasadnicze brzmi: czy w tym kraju ktoś z rządzących odpowie karnie i fi
            > nansowo za wyrzucanie w błoto miliardów złotych z publicznych pieniędzy?

Pytanie wcale nie jest retoryczne, i odpowiedź niesie za sobą istotne konsekwencje.

W tej kadencji rządów PiS skala zdemolowania instytucji państwa i skala kradzieży/marnotrawstwa jest już tak duża, że nie ujdzie płazem przy zmianie władzy. PiS przekroczył granicę, przed którą można by było "przymknąć oko".

Opozycja to wie (wyborcy opozycji domagają się rozliczenia) i PiS to wie. Stawka poszła mocno do góry. I to mnie samo w sobie niepokoi: bo Kaczyński rozumie, ze władzy oddać nie może. Albo w rządzie, albo w więzieniu.

Paradoksalnie brak rozliczenia byłby w pewien sposób lepszy smile ale tego co się dzieje nie można już nie rozliczyć.

No a rzeczony były wójt - na to wygląda - jest słupem mafii. Spora pralnia się przypadkiem ujawniła. Jedna z wielu.

PS. Zaciekłość ataku na Tuleyę wynika z tego, że ujawnił nie tylko rozbieżność zeznań co do przebiegu głosowania w Sali Kolumnowej. Wynika z nich, że niektórzy posłowie zeznawali przed sądem fałszywie. Posłowie i prezesi smile

art. 233 § 1 k.k:
            sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-233
            • cojestdoktorku Re: Pytanie wcale nie retoryczne 14.03.21, 14:05
              >Opozycja to wie (wyborcy opozycji domagają się rozliczenia)

i kto ich rozliczy? Hołownia? obiecywał wywalić religie ze szkół i już jakby mniej obiecuje:
              oko.press/analizujemy-program-holowni-kosciol-panstwo/

Trochę Twórczości naszego nowego lidera politycznego:

lubimyczytac.pl/ksiazka/74176/bog-zycie-i-tworczosc

lubimyczytac.pl/ksiazka/4908451/monopol-na-zbawienie

lubimyczytac.pl/ksiazka/4905615/maryja-matka-rodziny-wielodzietnej

lubimyczytac.pl/ksiazka/4409586/ludzie-w-czasach-jezusa

lubimyczytac.pl/ksiazka/173516/niebo-dla-srednio-zaawansowanych
          • cojestdoktorku Re: A nie chce mnie się 14.03.21, 14:02
            czemu w błoto, ktoś dostał zlecenie, zbudował, teraz się zburzy, ludzie pracowali i wzięli za to kase
            ktoś inny dostał zlecenie na produkcję amunicji, zutylizuje sie ją na poligonie, ludzie pracowali i wzięli za to kasę
            efekt dokładnie ten sam smile
            • mateusz572 Re: A nie chce mnie się 15.03.21, 12:29
              Gdzie Rzym, gdzie Krym ?
              Zaangażowano ogromne siły i środki w coś co nie przyniosło żadnej wartości dodanej.
              Jeżeli na tej zasadzie miałbyś budować swój prywatny biznes to znajdowałbyś się w ciągłej ruinie.
              Czy stać Cię na to ?
              W przypadku tej niedoszłej elektrowni przecież my się na to złożyliśmy. Twoje środki, które na pewno wydałbyś dużo racjonalniej nie przyniosły żadnego efektu.
              W przypadku amunicji ; nauczono wojsko posługiwać się bronią i masz teraz szanse na to, że będziesz czuł się bezpiecznie. Oczywiście z tym wojskiem żartowałem, bo wiemy jak z tym teraz jest. I to na tyle.
              P.S. Ty jesteś doskonałym destruktorem. Przystosowałeś się do obecnej władzy. Gracie na tym samych instrumentach.
    • pigeon_shit_dust Marudzisz jak moj sasiad... 13.03.21, 04:35
      i pierdolami sie zajmujesz.
      Wezcie sie za Kowida bo ja we wrzesniu musze juz w koncu przyjechac....a wyglada na to ze tam jak w drugom wojne swiatowom sad
      A sasiad marudzi, bo gram 3 -cia godzine na gitarze na balkonie a p..ony mowi ze ja w ogole nie umiem grac. No nie umiem, fakt, ale za to bardzo lubie . I co ?
      • dorota_333 Re: Marudzisz jak moj sasiad... 13.03.21, 10:26
        Gdybyś wyglądał jak ta pani, to sąsiad byłby zadowolony:
        www.youtube.com/watch?v=uirBWk-qd9A

... na drugi raz przynajmniej się ogol.

A co do epidemii: z jednej strony lekarze mówią, że już jest jak jesienią a dopiero się rozpędza. A z drugiej: coraz więcej ludzi widzę bez masek. Bedzie fajnie.

PS. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale bycie uciążliwym dla sąsiadów Januszem - to jest takie polskie, prawda? Próbowałeś już grillować na balkonie? Niech wiedzą, że Polak się wprowadził.
        • pigeon_shit_dust Re: Marudzisz jak moj sasiad... 13.03.21, 13:52
          dorota_333 napisała:

> PS. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale bycie uciążliwym dla sąsiadów Janus
          > zem - to jest takie polskie, prawda?

To nie jest wcale polskie, inni sa w tym o niebo lepsi...

Próbowałeś już grillować na balkonie? Niec
          > h wiedzą, że Polak się wprowadził.

Na balkonach w tym budynku nie wolno grillowac , to nie Bangladesh ani Equador ....
        • pigeon_shit_dust Bo trujecie A-Z. 14.03.21, 16:00
          Bo szczepicie glownie Aster Zenaca, ktorej to trucizny nikt inny nie chce.
          Osobiscie zajalem stanowisko ze sie nie zaszczepie, dopoki:
          -Nie uniemozliwi to podrozy zagranicznych
          -Pracodawca nie zaszantazuje i jedynym wyjsciem bedzie zakonczenie pracy + bedzie mi to pasowac
          -Bede sobie mogl dowolnie wybrac produkt jakim mnie zaszczepia
          Dodatkowo musi byc tak, ze nikt z blziszych i dalszych znajomych nie kopnie w kalendarz po szczepieniu....
          lub nie bedzie mial powaznych skutkow ubocznych.
          Jedna juz miala po Modernie i nie napawa to optymizmem.

• zimna-wodka Re: Marudzisz jak moj sasiad... 14.03.21, 19:49
        pigeon_shit_dust napisał:

> A sasiad marudzi, bo gram 3 -cia godzine na gitarze na balkonie a p..ony mowi
        > ze ja w ogole nie umiem grac. No nie umiem, fakt, ale za to bardzo lubie . I
        > co ?

To wyjdź na ulicę i tam graj. I jeszcze jakąś miskę czy czapkę połóż. Jak ludzie zobaczą (raczej usłyszą) żeś desperat to grosza nie pożałują.

Same korzyści - masz to lubisz, większe audytorium i dudki wpadną.
        PS. Dudki czy dutki?
      • zimna-wodka Re: Marudzisz jak moj sasiad... 18.03.21, 21:05
        pigeon_shit_dust napisał:

> Wezcie sie za Kowida bo ja we wrzesniu musze juz w koncu przyjechac....a wyglad
        > a na to ze tam jak w drugom wojne swiatowom sad

Jest śmieszniej niż WWII. Ostatnio wyszło, że lotniskach dyżuruje jeden kontroler ruchu. Powinno być dwóch i trzeci w odwodzie jakby któryś z tych głównych poszedł do kibla.
        Ale jest jeden. Ponoć cudem nie doszło do katastrofy, coś się zadziało (chyba nad Wrocławiem) i sytuację udało się opanować tylko dlatego, że w pomieszczeniu obok siedział drugi kontroler co nadrabiał zaległości w papierach.

Waadza zareagowała natychmiast i ostro. Wszczęła dochodzenie w celu ustalenia kto wyniósł te rewelacje do dziennikarzy.

Ponoć kontrolerzy robią papiery gdzieś od 8 do 16. Mogą przyjść później albo wyjść wcześniej. Ale raczej celuj z przylotem gdzieś w tych godzinach. A na wszelki wypadek przypomnij sobie paciorek; przyda się nad Polską.
    • dorota_333 Nie ma dnia 18.03.21, 09:44
      ... żeby nie wyszła na jaw kolejna nieruchomość Obajtka (et consortes). A to hotel w Łebie, a to duża działka na mazurach, a partnerka to już w ogóle osiedle buduje.

Mają rozmach.
      • dorota_333 Re: Nie ma dnia 18.03.21, 09:48
        A, zapomniałabym zabawnej ciekawostki: były ksiądz Tymoteusz Szydło pracuje w firmie, której współwłaścicielem jest Obajtek.

Zacna rodzina Szydłów zastanowiła się i wyszło im, że państwo należące do PiS jest znacznie lepszym żerowiskiem niż kościół katolicki. Więc młody został usadowiony.
    • obrotowy dezinformacja cecha prasy oPOzycyjnej ? 21.03.21, 18:35
      dorota_333 napisała:
      > A to wyburzą niedoszłą elektrownię za 1,5 mld złociszy utopionych (straty mogą
      > być wyższe). I nie pamiętają, jak zaklinali się, że elektrownia niezbędna.*

elektrowni nie wyburzaja - tylko jej czesc grzewcza (miala byc na wegiel)

tyle, ze Unia nie zgadza sie na jej kredytowanie - a kapital krajowy (w kryzysie) okazal sie byc niewystarczajacy.

elektrownia powstanie , choc ze sporym opoznieniem, gdyz w tej czesci kraju istotnie jest niezbedna
      - tyle tylko, ze na GAZ.

obrotowy
      ekonomista.
      • zimna-wodka Zaraz uratujemy świat! 21.03.21, 20:54
        To będzie operacja na miarę naszych czasów. Czyli wszechczasów. Dowodził będzie sam Premier Pinokio. Pan PrezydĘt będzie z zapartym tchem kibicował, przytulony do jakże ciepłych i opiekuńczych kolan ojcadyrektora.

Świat wstrzyma oddech.

"zespół natychmiastowego reagowania zostanie przerzucony na wyznaczony teren niewidzialnymi (stealth) helikopterami pana Antoniego, eskortowanymi przez F-35 pana Błaszczaka. Helikoptery wylądują bezszelestnie (tylko te od p. Antoniego tak potrafią). Z tych helikopterów wbiegną ludzie. Nie, to nadludzie, to Polacy. Pełne wyposażenie, mundury maskujące, maski p-gaz, hełmy. Świetna (nie)sprawna broń made in Poland. Plecaki z tajemną zawartością.

Pędzą nie bacząc na (tu każdy może wpisać co chce), już cel blisko, już są. Udało się! Premier wzruszony pada na kolana, pan prezydĘt, tak samo wzruszony wstaje z kolan i pada w objęcia ojcadyrektora. Pani prezydentowa płacze - jak zwykle skromnie i po cichu.

Bo to Polacy; właśnie Polacy uratowali miliard ludzi. Prawie sami bo tylko z pomocą Boga i Maryi.
        Uratowali świat, cywilizację chrześcijańską i jeszcze pewnie coś.

Będą szczepić oficerów NATO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wpolityce.pl/swiat/543979-powod-do-dumy-polscy-lekarze-zaszczepia-w-siedzibie-nato
        P.S. Próbowałem pierdolić na miarę sióstr K. Nie wiem czy się udało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka