Dodaj do ulubionych

mafja o szczepieniach w Rzeszowie

06.04.21, 13:41
Mafijni zrobili następne kłamstwo wyborcze.
PiS szczepi rzeszowian przed wyborami.
forum.gazeta.pl/forum/w,17007,171523257,171523257,Szczepienia_w_Rzeszowie_przed_wyborami.html

Wszyscy przeczytali, wszyscy się oburzyli, świństwo.

Nie. Mafijni kłamią. Władza, kasa, posady. Kłamią. Nie ma co wierzyć.


dorzeczy.pl/kraj/178489/szczepienia-w-rzeszowie-odbyly-sie-zgodnie-z-prawem.html

"W weekend o szczepieniach w Rzeszowie pisał na Twitterze m.in. m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys, który podał dane, z których miało wynikać, że w Rzeszowie zaszczepiono ok. 63 proc. mieszkańców, gdy średnia dla 20 największych miast wynosi ok. 27 proc. W podobnym tonie wypowiadał się także Cezary Tomczyk.
...
poseł KO Dariusz Joński informował w sobotę, że w stolicy Podkarpacia można było w piątek zaszczepić się bez rejestracji.

Informacje te zdemontował w poniedziałek szef kancelarii premiera, odpowiedzialny za program szczepień Michał Dworczyk.

"Doniesienia o Rzeszowie i procencie zaszczepionych mieszkańców tego miasta NIE są prawdziwe. Wszystkie regiony szczepią się w podobnym tempie" – napisał na Twitterze.

...
Dworczyk dodał, że rozmieszczenie punktów na Podkarpaciu powoduje, że mieszkańcy części regionu i pobliskich powiatów korzystają ze szczepień w Rzeszowie.

Do zamieszania odniósł się w oświadczeniu również prezes Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa Stanisław Mazur. Ta placówka wykonuje większość szczepień w Rzeszowie.

W komunikacie można przeczytać, że placówka w Wielki Piątek otrzymała zamówione wcześniej szczepionki Było to 2 tys. dawek preparatu Pfizer.

"W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kilkadziesiąt osób, w tym dyrektorzy, pracowali od godz. 6.00 do 22.00. Szczepiliśmy w kilku miejscowościach Podkarpacia. Wszędzie tam szczepienia odbywały się zgodnie z prawem i kolejnością Narodowego Programu Szczepień. Szczepiliśmy nie tylko osoby 60 plu, ale także młodszych – przedstawicieli grupy 0, 1B oraz 1C. Byli to m.in. nauczyciele, studenci medycyny, medycy, strażacy, pracownicy więzień, służby granicznej, policjanci i wojskowi. W kolejce stali więc też młodzi, ale uprawnieni. Był porządek" – podkreślono w informacji.

Jak zaznaczył prezes Medyka, w Rzeszowie w punkcie przy ul. Rejtana (stąd też pochodziły zdjęcia kolejki osób, fotografie zamieszczane były w mediach) zaszczepionych zostało w sobotę ok. 4080 osób. "Większość z nich była zarejestrowana" – dodał.

Mazur przyznał, że placówka oferowała też możliwość szczepienia bez rejestracji, ale zgodnie z wystawionymi skierowaniami. "Wszystko w zgodzie z prawem, procedurami i sekwencją Narodowego Programu Szczepień" – zadeklarował.

Prezes Medyka zaznaczył, że w regionie jest coraz mnie chętnych osób 60 plus do szczepień, dlatego placówka, na miniony piątek i sobotę, zrobiła zapisy dla osób 55 plus.

"Po to, aby szczepionka nie zalegała na święta, podczas gdy wokół pandemia, a śmiertelność w województwie duża. Nie rozumiemy spotykających nas insynuacji. Podkreślamy raz jeszcze – do zaszczepienia się nie była konieczna rejestracja, ale konieczne było uzyskanie skierowania. Jeżeli wśród zaszczepionych osób znalazły się osoby poniżej 60. roku życia, a nieuprawnione jednocześnie na innej podstawie, wynikało to wyłącznie z troski o wykorzystanie wszystkich rozmrożonych szczepionek i niedopuszczenia do ewentualnej utylizacji" – napisał Mazur.
...
Placówka prowadzi też szczepienia stacjonarne i wyjazdowe w całym regionie. "Te szczepienia w poszczególnych gminach oraz wyjazdowe w domach na terenie województwa system zalicza nam na Rzeszów, co sztucznie stawia Rzeszów jako miasto najwyżej w statystyce. Faktyczne zaszczepienie Rzeszowian pierwszą dawką jest około 30-40 proc." – wyjaśnił Mazur.

Prezes Medyka przypomniał, że kilka tygodni temu Podkarpacie było na przedostatnim miejscu w Polsce pod względem liczby szczepień wykonanych na województwo.

"Podjęliśmy ambitny cel, by nadrobić zaległości wojewódzkie w obliczu ogromnej potrzeby społecznej. Obecnie mamy 17 proc. wyszczepialności i tylko 5 województw ma gorszą pozycję, a chcemy mieć odporność populacyjną chociaż przeciętną" – napisał Mazur.

Szef Medyka zapowiedział, że we wtorek do placówki dotrze kolejna partia szczepionek, którymi szczepieni będą pracownicy 33 dużych zakładów pracy.

"W najbliższym tygodniu uruchamiamy wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa szczepienie w hali na Podpromiu, co da nam nowe, ogromne możliwości, w tym obsługę metodą drive-thru" – napisał Mazur...."

Ostatnie 2 akapity dodałem dla Pana zw, żeby się pofatygował do "hali na Podpromiu".

Cóż dodać? Wybory faktycznie będą. PiS postanowił być lepszy od Solidarnej Polski i wystawić swoją kandydatkę. Głosy się podzielą. Mafijni przejmą rzeszowski samorząd.
Eh.

*

E. U.
Zu ausrotten.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: mafja o szczepieniach w Rzeszowie 06.04.21, 14:06
   Jak pisałem gdzie indziej informację o bezkolejkowych szczepieniach w Rzeszowie miałem sporo wcześniej. Chyba niedługo po ustąpieniu Ferenca.

   Janda też się szczepiła żeby się nie zmarnowało co szczujnia piSSowska wałkowała tygodniami.

   Nie skorzystam z propozycji pisKura. Spierdalaj, pokrako.
   • pepe49 poza kolejką 06.04.21, 14:17
    zimna-wodka napisał:

    > Jak pisałem gdzie indziej informację o bezkolejkowych szczepieniach w Rzeszowie
    > miałem sporo wcześniej. Chyba niedługo po ustąpieniu Ferenca.
    >
    > Janda też się szczepiła żeby się nie zmarnowało co szczujnia piSSowska wałkował
    > a tygodniami.
    >
    > Nie skorzystam z propozycji pisKura. Spierdalaj, pokrako.
    >

    Widzisz, wódeczko, pepe się zarejestrował przez internet w grudniu. Tydzień tem pepe zadzwonił do niedalekiej od pepego przychodni. "Są terminy. Parę dni. Tylko, wie pan, to jest Astra Zeneka. Dalej pan chce?
    - No pewnie! Pisze Pani."
    Tym sposobem pepe skorzystał na rosyjsko(Sputnik)-fajcerowskiej kampanji antyzenekowej.

    Czy skorzystał zobaczymy za parę dni, może wóduś i dorcia przeżyją ekstazik, bo im jeden potykacz ubędzie. Zobaczymy. Leki na Kowid są, szczepionka po to ma być, żeby był papier na wypadek wyjazdu.

    Zdrówka pepe życzy.

    *

    U. E.
    ** ****
   • zimna-wodka Re: > Mafijni kłamią. Władza, kasa, posady. K 06.04.21, 19:18
    A w temacie:
    - rano dostojnik regionalny zapowiedział, że Rzeszów wyszczepią produktem J&J
    - nieco później zdementował to p. Dworczyk. J&J w Polsce no.........., no............... no............ jest. Ale nie wiadomo gdzie zostanie skierowany
    - w odpowiedzi dostojnik regionalny uparł się, że J&J już Rzeszów ma. Tylko MZ o tym nie wie.

    - NFZ zapowiedział kontrolę w Rzeszowie
    - dostojnik regionalny opierdolił NFZ za szczucie i zażądał uwielbienia i przeprosin.

    (dostojnik regionalny myslą, mową i uczynkiem wspiera kandydata PIS)

    Ponawiam pytanie:

    KTO, DO KURWY NĘDZY ODPOWIADA ZA PRZEKAZY DNIA? CZY W TYM BURDELU NAWET PROPAGANDA PADŁA NA PYSK?
    • dorota_333 Re: > Mafijni kłamią. Władza, kasa, posady. K 06.04.21, 19:44
     J&J podobno trafi do P. w drugiej połowie kwietnia (pierwsza dostawa) i ma być dla osób przewlekle chorych do szczepienia w domu (bo jednodawkowa). Tak gdzieś piszą.

     Ja się boję czegoś takiego:
     warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26952993,chaos-w-kolejce-na-szczepienia-na-stadionie-narodowym-doszlo.html?_ga=2.246453380.1875774653.1617051345-1907306741.1617051345#a=190&c=8000

     ... ale będę sie szczepić w małym niepublicznym zoz, więc powinni być lepiej zorganizowani niż szpital na Narodowym.

     Masz rację, szajs. Czego się nie dotkną, to wychodzi... źle.
     • zimna-wodka Re: > Mafijni kłamią. Władza, kasa, posady. K 06.04.21, 21:09
      dorota_333 napisała:

      > J&J podobno trafi do P. w drugiej połowie kwietnia (pierwsza dostawa) i ma być
      > dla osób przewlekle chorych do szczepienia w domu (bo jednodawkowa). Tak gdzieś
      > piszą.

      Ten z Rzeszowa twierdził że już mają J&J i szczepią (albo zaraz zaczną). W Rzeszowie.

      > Ja się boję czegoś takiego:
      > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26952993,chaos-w-kolejce-na-szczepienia-na-stadionie-narodowym-doszlo.html?_ga=2.246453380.1875774653.1617051345-1907306741.1617051345#a=190&c=8000

      Patrz, a ja się nawet ucieszyłem, że mnie wrzucili na Narodowy... Wydawało mi się, że przedtem miałem wyjątkowo chujowo...
      Inna rzecz, że mam późną godzinę. Będą mieli sporo czasu żeby opanować burdel. Czy opanują?

      > Masz rację, szajs. Czego się nie dotkną, to wychodzi... źle.

      Chyba jest gorzej niż myślisz. Ale jeszcze trochę się poprzyglądam. Bo to zasługuje na osobny wątek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka