Dodaj do ulubionych

ostrzeżenie

12.04.21, 12:30
Nowy pomysł:
1. sms od firmy medycznej (przyzwoitej) o treści "twoja usługa została zarejestrowana"
2. no to dzwonię - o co kaman. odpowiedź - dostał pan naszą usługę w pakiecie z pożyczką
3. nie brałem żadnej pożyczki więc pytam kto mnie uszczęśliwił
4. dostaję info
5. szukam w necie tej firmy - jest jej strona
6. ............
7. nie wchodzę na tą stronę. Bo mam dobrego antywirusa i mnie blokuje. A gdybym nie miał?

Prymitywne? Dzisiaj nie. Można kombinować, że może szczepią albo coś tam. Firma medyczna jest uczciwa. Ale nieświadomie uczestniczy w przestępstwie.

Dane "firmy pożyczkowej":
Super pożyczka Sp. z o.o.
właściciel i zarząd - Sukretnaja Natalija
data rejestracji w KRS 14-09-2020
adres: Warszawa, Świętokrzyska 30 lok. 63

Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Kilka uwag 12.04.21, 14:48
      zimna-wodka napisał:

> Nowy pomysł:
      > 1. sms od firmy medycznej (przyzwoitej) o treści "twoja usługa została zarejest
      > rowana"
      > 2. no to dzwonię - o co kaman. odpowiedź - dostał pan naszą usługę w pakiecie z
      > pożyczką

Nie dzwonilbym nawet, pono juz tak sie mozna wjebac na mine. Maja np kontakt ale nie maja numetu komorki. No to teraz maja.

> 3. nie brałem żadnej pożyczki więc pytam kto mnie uszczęśliwił

To juz wystrczy. Out!

> 4. dostaję info
      > 5. szukam w necie tej firmy - jest jej strona
      > 6. ............
      > 7. nie wchodzę na tą stronę. Bo mam dobrego antywirusa i mnie blokuje. A gdybym
      > nie miał?

>
      > Prymitywne? Dzisiaj nie. Można kombinować, że może szczepią albo coś tam. Firma
      > medyczna jest uczciwa. Ale nieświadomie uczestniczy w przestępstwie.

> Dane "firmy pożyczkowej":
      > Super pożyczka Sp. z o.o.
      > właściciel i zarząd - Sukretnaja Natalija

Natasza ? No tak. Imigrancji ze wschodu, ci "bliscy wam kulturowo" poamalu ruchaja wam odbyty. A bedzei gorzej, dzuo gorzej. Pisalem o tym setki razy.

www.popularne.pl/zabil-26-letnia-maje/
      > data rejestracji w KRS 14-09-2020
      > adres: Warszawa, Świętokrzyska 30 lok. 63
      >

Ze tez nikt tam nigdy niee podejdzie z kalaszem i nie wytlucze w pizdu robactwa. Nie lepeij umrzec z bronia w reku niz zdychac osranym w chuchnacych betach ?To taka na przyszlosc uwaga, jakby co smile
      • zimna-wodka Re: Kilka uwag 12.04.21, 16:56
        pigeon_shit_dust napisał:
        > > 1. sms od firmy medycznej (przyzwoitej) o treści "twoja usługa została za
        > rejest
        > > rowana"
        > > 2. no to dzwonię - o co kaman. odpowiedź - dostał pan naszą usługę w paki
        > ecie z
        > > pożyczką
        >
        > Nie dzwonilbym nawet, pono juz tak sie mozna wjebac na mine. Maja np kontakt al
        > e nie maja numetu komorki. No to teraz maja.

Myśl. Zadzwoniłem bo dostałem sms-a. Telefon, pod który dzwoniłem sprawdziłem.
        Mieli PESEL i numer telefonu. Najprawdopodobniej z NFZ (zapisy na szczepienia). Zgłosiłem chęć szczepień przez formularz. Potem zadzwonił automat (czyli numer miał). Zażądał wstukania PESELA i kodu pocztowego. A potem wyznaczył termin.
        Czyli to co wstukałem i z czego wstukałem wyciekło.

Ciekawe co będzie jak się wszyscy spiszemy. Tam będzie tyle informacji, że firmy "pożyczkowe" się nie wyrobią.
        • pigeon_shit_dust Re: Kilka uwag 12.04.21, 17:04
          zimna-wodka napisał:

>
          > Myśl. Zadzwoniłem bo dostałem sms-a. Telefon, pod który dzwoniłem sprawdziłem.
          > Mieli PESEL i numer telefonu.

No mieli. To teraz maja probke glosu. Tu jez przerabiaja to tak, ze jak powiesz raz "YES" to jestes ujebany, bo oni pozniej to wgrywaja w program, ktory odpowiada Twym glosem autoryzujac tranzakcje. Dobre, co?
          To siem nazywa VRS. Voice Recognition System.
          Podam linka jak chcesz.

> Ciekawe co będzie jak się wszyscy spiszemy. Tam będzie tyle informacji, że firm
          > y "pożyczkowe" się nie wyrobią.

No, bedzie trudno, jak sie skonczy Kowid i kasa to zacznie sie ratowanie zycia pozyczkami na 80 % miesiecznie i bedzie wesolo . A co, nie bedzie ? Hehe. Cywilizacja.
          >
          • zimna-wodka Re: Kilka uwag 12.04.21, 17:13
            Podaj bo to ciekawe. Natomiast p. Natalija Sukretnaja (może literówka, może miało być Sekretnaja) nie wygląda mi na osobę tak zaawansowaną technologicznie.
            • pigeon_shit_dust Yes 13.04.21, 02:59
              zimna-wodka napisał:

> Podaj bo to ciekawe. Natomiast p. Natalija Sukretnaja (może literówka, może mia
              > ło być Sekretnaja) nie wygląda mi na osobę tak zaawansowaną technologicznie.
              >
              abcnews.go.com/Business/fcc-warns-consumers-phone-scam/story?id=46405703
        • dorota_333 > Ciekawe co będzie jak się wszyscy spiszemy. Tam 12.04.21, 20:35
          > Tam będzie tyle informacji, że firmy "pożyczkowe" się nie wyrobią.

No właśnie. Spędza mi to sen, powiem szczerze.

Podobno można coś takiego, ale nie sprawdzałam, czy można prewencyjnie, bez utraty/zagubienia dowodu:

businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/zgubiony-dowod-osobisty-zastrzezenie-bankowe-zastrzezenie-numeru-pesel/xbrqcmk?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

PS. Niechcący znalazłam lepszy sposób. Próbowałam się zapisać na szczepienia przez profil zaufany i kiedy go zakładałam w banku (można w każdym), to się okazało, że dowód osobisty mam nieważny smile (oczywiście nie założyłam). Ponad dwa lata nie mam dowodu, i da się żyć. Nie zauważyłam, bo nigdy nie nosiłam go ze sobą ze względu właśnie na bezpieczeństwo danych. uważam, że całkowicie wystarczy mi prawo jazdy.

Tak że tak. Mentalność hipiski trochę się przydaje.
          • ziomekfrompoland Re: > Ciekawe co będzie jak się wszyscy spisz 13.04.21, 13:17
            Żeby się zabezpieczyć i nie płacić komornikowi za nie swoje kredyty należy zarejestrować konto w esad www.e-sad.gov.pl/rejestracjaWybor.aspx Wtedy w przypadku rozpoczęcia sprawy o zajęcie komornicze przyjdzie mail (można też podać swoje dane adresowe właściwe - wtedy sąd wyśle pisemne powiadomienie) i mamy wtedy 14 dni na złożenie sprzeciwu. Dowód można zablokować w każdej chwili za pomocą www.gov.pl/web/gov/zglos-zawieszenie-lub-cofnij-zawieszenie-swojego-e-dowodu. Nowszy dowód (e-dówód) można zawieszać i odwieszać. Przydatne kiedy dowód się zgubiło np. w domu a potem się znalazł.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka