Dodaj do ulubionych

Jak się wali to się wali

12.04.21, 19:15
Zaczęło się już dawno ale akcja przyspiesza.

1. "Awaria systemu" na prima aprilis
wszystko byłoby OK gdyby nie poranne zapewnienia waaadzy, że tak ma być. Bo chyba miało. I pytania, których (o dziwo) nikt nie zadał. Kto podjął taką decyzję? Czemu nie wiedział o niej minister zdrowia? Od kogo pochodziły informacje, na podstawie których KTOŚ podjął decyzję (bo nie od ministra zdrowia)? Wobec tego co było podstawą podjęcia tej decyzji?

2. Afera ze szczepieniami w Rzeszowie . Temat znany.
Dla przypomnienia: zeznania z Rzeszowa diametralnie różnią się od zeznań z ministerstwa.

3. Pobicie dziewczyny przez policję. Niby policja prezentuje swoją wersję, popartą nagraniem, ale to może kupić tylko piSSkur. Bo na początku widać faktycznie agresję dziewczyny ale tylko słowną, którą to agresję policja odpiera siłowo. Co najgorsze dziewczyna już odchodzi na bok, sytuacja się uspokaja i wtedy dochodzi do ataku policjanta. Nie ma żadnego wytłumaczenia.
Drobiazg? Nie w sytuacji kiedy policja idzie w zaparte, że tak ma być a jednocześnie w parlamencie UE wałkowany jest temat polskiej praworządności i narastają żądania trzepnięcia po kieszeni.

4. Zniesienie aresztu dla Nowaka. Wściekłość p. Zbyszka, atak na sąd. Znakomicie uzupełnia wnioski z pkt 3.

5. Wstrzymanie "repolonizacji" mediów. Znów wściekłość, znów atak na sąd. Nie dość, że pkt 3 to jeszcze pełna klapa planu (który jednak trudno nazwać misternym).

6. Trzepnięcie po kieszeni p. R. Czarneckiego (posła w UE) i to na 100 tyś jurków. Sprawa przekazana do polskiej prokuratury. Ta Czarneckiemu krzywdy nie zrobi ale jednak p. poseł ostatnio robił za "ałtorytet"............... Także moralny.

7. Statystyki covidowe. Armagedon w Polsce.

8. Uwalenie wniosku prokuratury o aresztowanie L. Czarneckiego - sąd stwierdził, że nie ma prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa. Nie jest to sukces p. Zbyszka.

I to wszystko w niecałe 2 tygodnie.

Wnioski?
Obserwuj wątek
  • dorota_333 To bez znaczenia 12.04.21, 20:39
   Jakie "wnioski" smile naiwny jesteś.

   Jedyna istotna teraz rzecz: czy część lewicy poprze Kaczyńskiego przy głosowaniu przyjęcia funduszu odbudowy. Jeśli przegłosują i jeśli UE nie postawi żadnych warunków to PiS rządzi jeszcze dwie kadencje. A nakradna się tak, że nie zdążą rzygać z przejedzenia.
   • zimna-wodka Re: To bez znaczenia 13.04.21, 23:53
    Wnioski?
    Ano takie że narasta chaos. Każda z tych spraw jest do załatwienia w prosty sposób i niewielkim kosztem. Oczywiście poza walką z covidem.
    Tylko, że ONI tego nie potrafią. Może nie chcą - nie wiem. Może takie absurdalne działania wymusza strategia walki z całym światem i "ani kroku wstecz", może głupota.

    Dzisiaj wpadłem na pomysł, że to może kompleksy. Naprowadziła mnie p. Przygłupska tekstem do Bodnara "proszę się zwracać "wysoki trybunale" tak jak się pan zwracał w czasach gdy przewodniczącym był Rzepliński". To było głupie (jak wszystkie wypowiedzi tej pani) ale wymowne.

    Chaos - wszechobecny. Strach czy bezradność - nie wiem. Może jednak to pokłosie zasady "podwładny musi być głupszy od szefa".
    • dorota_333 Re: To bez znaczenia 14.04.21, 10:37
     Z Przyłębską - to symptomatyczny w gruncie rzeczy incydent. Ta władza nie ma legityzmizacji, popiera ją około 30% wyborców (i kościół). Więc próbuje się uwiarygodniać w ceremoniałach i tytulaturze. Dodatkowo sama Przyłębska jest osobą całkowicie przypadkową na tym stanowisku, w normalnych czasach nigdy by go nie osiągnęła.

     Zostawmy jednak kompleksy dobrej zmiany. Rzeczywiście, panuje chaos. Pamiętaj jednak, że Kaczyński jest królem chaosu, który sam wywołuje, dla niego to jest środowisko naturalne.

     Możliwe jest długie rządzenie rządem w istocie mniejszościowym.

     1. Unikanie głosowań sejmowych. Wszystko co się da załatwiane za pomocą rozporządzeń.

     2. Unijny fundusz odbudowy - tzw. mała ratyfikacja:
     www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/fundusz-odbudowy-pis-ominie-zbigniewa-ziobre-sensacyjny-wariant-w-grze/l8pep84,79cfc278

     3. Dokończenie demolki wymiaru sprawiedliwości. Razem z blokującym stanowiskiem Adriana uniemożliwi to opozycji rządzenie, nawet gdyby władzę przejęła.

     Wszystko to razem: Kaczyński robi wszystko, żeby ten chaos utrwalić. Jeśli w następnej kadencji PiS nie zostanie zdelegalizowany i osądzony, to się naprawdę wkurwię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka