Dodaj do ulubionych

Warto być Polakiem

13.04.21, 13:50
... głosi napis na kolekcjonerskim banknocie z wizerunkiem sp. Lecha Kaczyńskiego.

https://news.notafilia.pl/wp-content/uploads/2021/04/lech-kaczynski-banknot.png

"Emisja banknotu o nominale 20 złotych zaplanowana jest na 9 listopada 2021 r., w nakładzie 80 000 sztuk. Podłoże papierowe; Seria LK – Lech Kaczyński."

Nie wiem, czy to celowe (pewnie nie), ale zestawienie hasła "warto" z nominałem 20 PLN dało nieco ironiczną wymowę. Dlatego może Lech ma taką dziwną minę.

Budowanie mitologii też im nie wychodzi, ale to akurat nie dziwi, prawda?
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Re: Warto być Polakiem 13.04.21, 14:31
      dorota_333 napisała:

>
      > Nie wiem, czy to celowe (pewnie nie), ale zestawienie hasła "warto" z nominałem
      > 20 PLN dało nieco ironiczną wymowę. Dlatego może Lech ma taką dziwną minę.

Ma mine, jakby patrzyl przez okno Tutki 5 sekund "przed".
      Moze warto ba za darmoche to rozdadza ludowi, te dwie dychy ? Na piwo juz nie starczy pewnie.
      • zimna-wodka Re: Warto być Polakiem 13.04.21, 14:56
        Ciekawe po ile będzie chodził Kaczyński. Nominał Kaczyńskiego znamy ale jakie będzie agio?
        Pewnie duże. W koncu 20 PLN to ca 5 $. Czyli 1 Kaczyński = 5 Lincolnów. Czyli 1 zasługa Kaczyńskiego = 5 zasług Lincolna a 1 zamach na Kaczyńskiego = 5 zamachów na Lincolna.
        Ciekawe co kadi na to.
    • pigeon_shit_dust A dzis juz nie warto 14.04.21, 14:44
      Poniewaz mam Citi Gold w kraju Polska, jakas uprzejma pani napisala do mnie ! Osobiscie, ze zwiekszajom Kadiemu oplaty za konto w USD (!) bo za duzo pieniazkow ma wasz Kadi.
      Normalnie przychodzila automatycznie wysylana sieczka a tu prosze . Uprzejma Pani.
      Poniewaz decyzja co do konta w PL w powyzszym przypadku zapadla juz wczesniej, odpisalem Uprzejmej Pani by sobie wsadzila moje konto prosto w pizde.
      Ciekawe, czy wy naprawde wiecie co wy tam odpierdalacie?
      Razem mam tam jednak prawie cwierc miliona dolarow, teraz tylko debatuje czy zabrac wszystko w pizdziec czy zostwaic 5 USD. ALe to z kolej pozra oplaty, no tak czy nie ? W sumie COS musze miec w Polsce bo daja Panu kaske co miesiac prosto na konto, to jest urwa mac sad
      Pewnie oplaty zezrom to co daje UdsKombatantow.
      Ludzie, pomyslcie- rozumiem naklanianie do wydawania pieniedzy, bo dzis kazda gospodatka tym stoi. ALe zeby kazac ludziom kompletnie wyzamiatac konta bankowe ?
      Przeciez wy nie oszczedzacie regularnie, jak my. Sporo wiary polikwiduje konta, ktorych nigdy nie oddtworzy. Sprzedane mieszkanie po babci, spadek, etc.
      Pomyslcie no. Co dalej ?
      • lastboyscout Re: A dzis juz nie warto 15.04.21, 16:00
        Jezeli to ten sam bank to nie ty z nich ale oni z ciebie zrezygnowali:

www.money.pl/gielda/duza-zmiana-dla-klientow-bank-handlowy-wychodzi-z-segmentu-detalicznego-6629342456064576a.html

To ciekawe, ze taki bank odpuszcza sobie Polske ....

P.S. Robi rowniez straci prace, jezeli w ogole posrednictwo uznac za prace wink
        • pigeon_shit_dust Nie ma smiechu. 15.04.21, 16:29
          lastboyscout napisał:

> Jezeli to ten sam bank to nie ty z nich ale oni z ciebie zrezygnowali:
          >

Byl to bank bardzo wygodny, jako ze Citi Polska uwazany byl za oddzial Citi w Polsce, przynajmniej formalnie. A to oznaczalo ze nie trzeba skladac co rok pierdolonej FATCA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka