Dodaj do ulubionych

Zarty sie pomalu koncza.

07.05.21, 14:57
Przy okazji- spda juz pomalu ilosc aplikacji na pozyczki na nieruchomosci w USA ( mortgage). To tez wbrew oczekiwaniom anali ( tykow), ktorzy spodziwali sie ze bonanza potrwa do konca 2022 przynjamniej.

finance.yahoo.com/news/april-2021-jobs-report-payrolls-labor-department-unemployment-181552009.html
NIe ma pracy, nie ma chetnych do pracy ktora jest, nie ma chetnych do niczego. Aktywnosc narodu chowanego na necie i wmawianiu mu ze sa "specjalnie uprzywilejowani" poszla w zlym kierunku.
Teraz nastapi urealnienie zycia, bo coraz wiecej firm wypierdala po prostu pracownikow odmawiajacych powrotu do biur, hal i burdeli.
Ponad 40% , grupo ponad, juz strulo sie pierwsza + druga doza szczepionki i powinno ciagnac nogi do roboty. A tu kicha.
Juz dwa stany dobrowolnie zrezygnowaly z federalnego ubezpiecznie od bezrobocia , tego Kowidowego, wyplacanego pracownikom, bo rynek pracy sie tam doslownie zawalil. Dowbowolnie zrezygnowaly z darmowej kasy. W jakiej musza byc desperacji ?!

abcnews.go.com/Health/wireStory/montana-ends-unemployment-pay-boost-amid-worker-shortage-77495881
www.forbes.com/sites/nicholasreimann/2021/05/06/these-states-are-dropping-federal-300-a-week-unemployment-benefits/?sh=41e69c063dc1
Idzie wielka zawierucha. To teraz trzeba gromadzic i zamrazac zarcie- idzie Wielki Glod, jak na Ukrainie.
Kto chce i potrafi niech sobie ten trend przelozy na Polske.

YOLO CHUJOLO.

Obserwuj wątek
    • pepe49 Re: Zarty sie pomalu koncza. 08.05.21, 12:03
      Ludzie są przestraszeni kowidem i boją się iść do pracy.
      Z drugiej strony najniższy zasiłek jest ponad dwa razy wyższy od najniższej dozwolonej płacy.

Czy czegoś nie zrozumiałem?
      To znaczy, że w USA spośród biednych będą teraz pracować tylko religijnie zmotywowani, bo lenistwo to grzech?
      Czerwoni kasy nie obetną, bo to ich oczko w głowie, ale wprowadzą jakieś przymusy do pracy.
      I coś zrobią ze strachem przed kowidem. Jak tam będą pracować medja, ciekawe.

Pewnie to potrwa parę dni, zanim się nie ogarną.

Wygląda mi tak, jakby p. Trump dał biedniejszym nadzieję na pracę i przyszłość a p. Biden ją odebrał. Mają tylko strach.
      To jest tak głupie, że pewnie źle sobie wytłumaczyłem i nic nie rozumiem.

*
      .
      • pigeon_shit_dust Re: Zarty sie pomalu koncza. 08.05.21, 16:44
        Nikt nie bedzie pracowal, bo po co ?
        To juz nie te czasy ze jakies kwiekry czy inne bandy popelnialy grzech lenistwem smile
        Jesli pamietasz PRL, to bedzie to podobna wersja, tylko oczywiscie na inna skale i w inncy okolicznosciach. Ale kazdy bedzie mial w chuj kasy i gowno do kupienia za to.
      • lastboyscout Re: Zarty sie pomalu koncza. 09.05.21, 02:04
        Sprawa jest oczywista,:
        NIE MA PIENIEDZY.
        U pracodawcow wiec i dla pracownikow.

Resztki niekorporacyjnych pracodawcow wykonczyl covid ... po to zreszta byl ... sad

Korporacyjni pracodawcy (^&$&*%$@$$&???!!!) oferujac wiec coraz mniej pieniedzy i swiadczen poniewaz tylko u nich wkrotce bedzie mozna szukac sluzby/niewolnictwa.

Moja zona juz nawet przestala szukac pracownikow...

finance.yahoo.com/news/this-week-in-bidenomics-shortages-bite-185052074.html
        Przyglup rznie glupa i mowi, ze trzeba skoro stymulus nie zadzialal bo JEST PRZYCZYNA
        to trzeba go jeszcze wiecej:

www.yahoo.com/huffpost/biden-economy-unemployment-benefits-165111457.html

Aby posprzatac rynek z rynku do konca.

Oligopole, monopole: nie wspominalem tu o tym juz wiele lat temu? wink

Najpaskudniej klamie o tym Pinokio, co to wysle ludzi do kopania rowow za miske ryzu:
        • pigeon_shit_dust Bidenomics ..... 09.05.21, 16:14
          O brakach ostrzegalem, tych drobnych , na codzien, to mnie rozowa wykpila. Ze mi kawy brak. Oni tm, kurwa twa, mysla ze to ich nie bedzie dotyczyc. 20 lat pieszczot z Europa kompletnie narodowi odebralo rozum.
          O brakach pisalem i ostrzegalem wczesniej , ten link to tylko ladni sumuje. Drzewa sie nie chca sciac same, krowy wydoic, meble zrobic, tylko wodka sie sama pije. Kontraktorzy dzwonia ia kakuja wczesniejsze zamowienia bo nie maja materialow. Ludzi jeszcze maja , na razie.
          U mnie pootwierali nowe stanowiska ( dostalim stymulusa) i niekt nie aplikuje. E- maile rozsylaja codziennie , szczep sie i aplikuj o lepsza roboote. A ludzie tacy glupi nie sa i wola siedziec na starym- bo ch...j wie c sie za miesiac stanie.
          Stary Glupek pomalu cos moze zauwazyl, bo teraz chce placic na infrastrukture a nie dawac ludziom?
          Tylko, ze pewnie tez chybi i wpakuje nie tam gdzie trzeba. W LIRR wpakowali 4 mld na sam 2021 a ridership nie osiagnal nawet 15% sprzed Kowidu i nigdy juz nie osiagnie 100%.
          • dorota_333 Re: Bidenomics ..... 09.05.21, 20:34
            pigeon_shit_dust napisał:

> O brakach ostrzegalem, tych drobnych , na codzien, to mnie rozowa wykpila. Ze
            > mi kawy brak.

Nie rozumiem: piszesz o mnie?? To ja mam być ta "różowa"? Chyba Cię pogięło - naprawdę musisz przejmować retorykę jakiegoś bydlaka? Jeśli tak, to nie ma rozmowy ze mną.

Poza tym: wskaż, kiedy zostałeś "wykpiony", że czegoś tam nie ma u was w sklepach. Przyjmuję to do wiadomości, tu nie ma z czego kpić.

> Oni tm, kurwa twa, mysla ze to ich nie bedzie dotyczyc.

I to jest odrębny temat. Nas taka sytuacja nie dotyczy, ponieważ nie mamy niczego w rodzaju masywnych, wysokich zasiłków, które zatrzymują miliony ludzi w domu (racjonalnie działają, trzeba przyznać). W Polsce czegoś takiego po prostu nie ma.

Nie znam nikogo, komu by się opłacała pandemia, ale to oczywiście żaden dowód. Jednak myślę, że takich ludzi jest niezmiernie mało. W tej chwili jest ogromna i powszechna wola, żeby wracać do aktywności sprzed pandemii. Ludzie masowo rezerwują wakacje, zaczynają remonty etc.

Mimo dużej cały czas liczby zgonów. Ten temat już nie istnieje. Jest powszechne przekonanie, że kto miał przechorować to przechorował, reszta się szczepi a niektórzy uważają, że ich to nie dotyczy. Pewnie będzie czwarta fala, ale dzięki szczepieniom niska.
            • pigeon_shit_dust Re: Bidenomics ..... 09.05.21, 21:08
              dorota_333 napisała:

>
              > I to jest odrębny temat. Nas taka sytuacja nie dotyczy, ponieważ nie mamy nicze
              > go w rodzaju masywnych, wysokich zasiłków, które zatrzymują miliony ludzi w dom
              > u (racjonalnie działają, trzeba przyznać). W Polsce czegoś takiego po prostu ni
              > e ma.
              >

A z czego przez rok zyli pracownicy ,np. hoteli ktore staly zamkniete? Knajp? Kin? Centrow handlowych? WIesz, kto ile i czego dostaje? Ile i od kogo braly firmy i na jakich zasadach ? Tu jest to jawne i nikt przynajmniej tego nie ukrywa. Czesc gowniarzym ktora sobie dorabiala w miastach wrcila do mamy i taty na gospodarstwo, ale to pewnie ta mniejsza czesc.

GLodowal ktos w Polsce ? Jak nie, to brali kase.. Oczczednisci nie mieliscie zeby z nich przez rok balowac .
              > Nie znam nikogo, komu by się opłacała pandemia, ale to oczywiście żaden dowód.

Wiekszej ilosci ludzi sie oplacala niz nie. Stad teraz tak sie rwa to otwierania, odrobina extra kasy w kieszenie ich pali.
              Wracac bedziecie do czego? Produkcji siedzen i silnikow do aut, ktorych nie bedzie bo nie ma semiconductors i w USA pomalu wygaszaja linie produkcyjne? Tylko o tym akurat nikt nic nie mowi, pewnie zeby paniki nie siac.
              Ruszycie budowac domki, na ktore nie bedzie cementu, cegly, drewna ?

> Mimo dużej cały czas liczby zgonów. Ten temat już nie istnieje. Jest powszechne
              > przekonanie, że kto miał przechorować to przechorował, reszta się szczepi a ni
              > ektórzy uważają, że ich to nie dotyczy. Pewnie będzie czwarta fala, ale dzięki
              > szczepieniom niska.

Zobaczymy. Jasne, was nic nie dotyczy, wy niezatapilani. Ja tu co rusz slysze o post- pandemic crisis. I to dopiero bedzie PRAWDZIWY kryzys jak sie patrzy.
              Enjoy while you can smile
              • dorota_333 Re: Bidenomics ..... 10.05.21, 10:27
                > A z czego przez rok zyli pracownicy ,np. hoteli ktore staly zamkniete? Knajp?

Z moich obserwacji (rodzina) wynika, że ludzie, którzy tracili pracę szukali innej. To nie był ogromny problem, bo cały czas rynek pracy jest dosyć chłonny.

W restauracjach jak widać też nastapiło przebranżowienie zwolnionych:
                next.gazeta.pl/next/7,151003,27060763,na-otwarcie-restauracji-trzeba-pracownikow-a-ich-brak-gessler.html

... nie wiem, czy kelnerzy są już w warsztatach samochodowych, ale sporo ludzi zostało kurierami np.

Tak czy tak: u nas programu dużych zasiłków, które zatrzymały miliony ludzi w domu NIE BYŁO.
        • pepe49 Zabezpieczymy wam stracha (kolega kierownik) 10.05.21, 00:49
          lastboyscout napisał:

> Sprawa jest oczywista,:
          > NIE MA PIENIEDZY.
          > U pracodawcow wiec i dla pracownikow.
          >
          > Resztki niekorporacyjnych pracodawcow wykonczyl covid ... po to zreszta byl ...
          > sad
          >
          > Korporacyjni pracodawcy (^&$&*%$@$$&???!!!) oferujac wiec coraz mniej pieniedz
          > y i swiadczen poniewaz tylko u nich wkrotce bedzie mozna szukac sluzby/niewolni
          > ctwa.
          >
          > Moja zona juz nawet przestala szukac pracownikow...
          >

> Przyglup rznie glupa i mowi, ze trzeba skoro stymulus nie zadzialal bo JEST PRZ
          > YCZYNA
          > to trzeba go jeszcze wiecej:

Czekam na tego stracha, bo jakoś trzeba ludzi skierować do pracy. Chyba trzeba.

A gdyby tak nie? Po prostu przerzucić produkcję z ChRL do Indyj. W USA niech pracują Metysi przy grabieniu trawników a reszta świata niech bierze dolara.
          Nie mam wyobraźni. Ale będę płacił.

*

.

• lastboyscout Re: Zabezpieczymy wam stracha (kolega kierownik) 10.05.21, 03:00
            Pepe, popelniasz blad utozsamiania.
            Ty myslisz, ze oni mysla, kieruja sie logika maja plan na dluzej
            a swiat jest rzadzony bardzo mala madroscia jak uczyl klasyk:

An nescis, mi fili, quadntilla prudentia mundus regatur!

Nie ma madrze, niema dluzej, jest tylko CHCIWOSC pozbawionych jakiejkolwiek wyobrazni prymitywow.

Caly "plan" to przejac swiat, lacznie z nasza swiadomoscia.

Dlatego ubywa PIENIADZA przybywa pieniadza.

Czyz to cale "rozdawnictwo", nie jest tym co wykreowal Friedman a zapowiedzial Bernanke?!

I dotyczy to 99% nas WSZYSTKICH bo zwykli Amerykanie niczym nie roznia sie od innych.
            Mala nas garstka to aparatczycy z jalmuzna za podtrzymywanie systemu a reszta jest juz ... zbedna, zastepowana technologia, bedzie wiec zholokaustowana, jak otwarcie mowi Bill i jemu podobni, jezeli nie wojna to jakas inna zaraza.

Ten caly liberalny zgielk jest tylko po to aby nam sie w miedzyczasie wydawalo, ze jestesmy w jakikolwiek sposob w rtym wszystkim wazni, ze o czymkolwiek tu decydujemy ... sad

• cojestdoktorku Re: Zarty sie pomalu koncza. 10.05.21, 15:01
      PIS jest kojarzony z Trumpem
      a opozycja to jakby bardziej blisko Bidena
      tyle ze PIS robi z gospodarką to co Biden
      a Trump jest w gospodarce bliższy naszej opozycji
      next.gazeta.pl/next/7,151003,27043488,biden-zlamal-neoliberalizm-to-najwiekszy-przewrot-od-czasow.html

nie uważacie że to zabawne? takie zupełne pomieszanie tego gdzie jest prawica, gdzie lewica, wszelkie mozliwe konfiguracje
      • pigeon_shit_dust ALe chamstwo !!!! 10.05.21, 15:40
        "Fed, czyli amerykański bank centralny nie drukuje wtedy żadnych fizycznych pieniędzy - wbrew temu, co się opowiada - tylko dopisuje do bilansów księgowych największych firm i banków dziesiątki dodatkowych miliardów. To tak, jakby panu do stanu konta ktoś nagle dopisał jedno zero."

A jak ja w PRL na ksiazeczce SKO ( Szkolna Kasa Oszczednosciowa) dopisalem raz jedno zero, to matke i ojca wezwali do dyrektora i awantura byla na cala szkole. To dzieki mnie 2A wyszla na prowadzenei w oszczedzaniu przed 5B!
        Jakbym nie byl Wzorowy Uczen to by mnie przesuneli do innej szkoly chyba za moja inicjatywe ekonomiczna. CHAMY !
      • pepe49 Re: Zarty sie pomalu koncza. 10.05.21, 21:58
        cojestdoktorku napisał:

> PIS jest kojarzony z Trumpem
        > a opozycja to jakby bardziej blisko Bidena
        > tyle ze PIS robi z gospodarką to co Biden
        > a Trump jest w gospodarce bliższy naszej opozycji
        > next.gazeta.pl/next/7,151003,27043488,biden-zlamal-neoliberalizm-to-najwiekszy-przewrot-od-czasow.html
        >
        > nie uważacie że to zabawne? takie zupełne pomieszanie tego gdzie jest prawica,
        > gdzie lewica, wszelkie mozliwe konfiguracje
        >

Niby PO i 2050 są ideałem jako władza wg p. JKM, bo gospodarka ich nie obchodzi i się nie chcą wtrącać (niby, bo nie wiem co oni chcą czy deklarują dla tzw. ogółu).
        Z drugiej strony obchodzi ich kasa w ich kieszeniach i dlatego mamy drogi droższe niż w górskiej Austrji. Pan Nowak pokazał jak to się robi. Stocznię zamknąć, niech niemiecki rząd się o swoje stara, nas to nie obchodzi. Wszystko będzie drożej, tym sposobem. Albo firmę czy dom ktoś traci bo się kumplowi spodobały, sąd przyklepie.
        Czyli nie lewica albo prawica ale tzw. bagno.

Z trzeciej strony PiS nazywa się już Pieniądze i Spokój, bo jego rząd postępuje w gospodarce dokładnie tak jak rządy
        zachodnie. Górnictwo węgla out, hutnictwo out. Cena prądu n razy w górę. Wszystkie ceny w górę.
        Ja rozumiem, że mamy iść drogą Korei Południowej i to pozostając w U. E. i staram się wierzyć, że to się uda, ale mały rozumek mi trzeszczy.
        To też nie jest lewica ani prawica ale etatyzm.

Z czwartej strony, jeżeli U. E. ma być państwem, to po co się w ogóle szarpać? Inwestycje do Berlina, za pracą do Berlina, tu niech rosną czyste kwiatki i stoją hotele. I pola na odpady z zachodniej części U. E.
        Może rząd PiS będzie nie mafijny i przez jakiś czas, dopóki się nie złamie, nie będzie dopuszczał do zabijania ludzi. Złamie się za jakiś czas, bo pieniądze i spokój nie lubią awantur.

I to wszystko w wątku o trwałym bezrobociu w USA.
        Wszystko dlatego, bo jest dużo ludzi, którzy chcą dostawać pieniądze pod pretekstem, że chcą robić innym ludziom dobrze. Jakieś BLM, Antifa, Strajk Kobiet czy inna pani Kamala.
        Potem trafiają do władzy albo tłustych fundacji, dostają te pieniądze, zmieniają prawo i wszyscy mają gorzej.
        Brzydkie słowo!

&lastboyscout - możemy sobie wypracować wpływ. Ciężką harówą i zbieraniem bęcków. Mnie się nie chce. Brzydkie słowo! A takiemu p. Gadowskiemu się chce. Na przykład.

*

U. E.
        Szlus.
        • lastboyscout Re: Zarty sie pomalu koncza. 10.05.21, 22:34
          lastboyscout - możemy sobie wypracować wpływ.

Nie mozeMY, bo NAS juz nie ma = po to jest liberalizm aby nas podzielic znaczy sie dac sie liberalnie "zindywidualizowac.
          Nie wierze w wypracowac bo to jest liberalizm aby pracujacych zamienic na pozytecznie leniwych, zidiocialych bolszewikow.
          Nie wierze nawet w wywalczyc bo nikt juz nie potrafi walczyc za to kazdy potrafi juz tylko spacerowac po ulicach i dowcipkowac wulgaryzmami na kartonikach.

Ciężką harówą i zbieraniem bęcków. Mnie się nie chce. Brzydkie słowo!

Mnie sie chce bo rzecz w tym aby wypracowac zmiany wokol siebie. To wystarczy.
          Reszta to tylko :..." rznij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew a ich jest nafta"...

Brzydkie słowo! A takiemu p. Gadowskiemu się chce.

Poznalem goscia blizej, miewamy czasami calkiem rozrywkowe telekonferencje wink
          Calkiem sympatyczny ale tylko gledzi bo na tym mozna zarobic.
          Szamanow to wokol nas jakos dostatek a prawdziwych zolnierzy brak sad
          • pepe49 Re: Zarty sie pomalu koncza. 11.05.21, 05:31
            Dobrze.
            Pan Ziemkiewicz napisał w swoich wyznaniach endeka, że wystarczy czterech godzin w tygodniu dla swojej "lokalnej społeczności". Parafji. Szkółki językowej...
            I już świat zaczyna się zmieniać.

*
            .

A p. Gadowski jeździł tam gdzie była wojna, kiedy mógł. Pomagał. Zakazy podróży zagoniły go do fotela, zabrały adrenalinę. Męczy się. Co ja tam wiem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka