Dodaj do ulubionych

krysza, czyli osłona mafji

14.05.21, 08:50
Rząd PiS może robić rozmaite głupstwa. Pepe się wścieka i odechciewa mu się głosować na PiS. Po czym mafja mówi - jestem.
I pepe ze zwieszoną głową wraca do wyborczej trzódki PiS. Bo pepe ma dom.

*

Pan sędzia Juszczyszyn został cofnięty od orzekania przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Posłał więc prośbę o pomoc do 46 sądów i Sąd Okręgowy w Olsztynie zainterweniował drugi, po bydgoskim.


"Jest ono nieprawomocne, ale - jak podkreślił rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie - jest wykonalne.
W praktyce oznacza to, że sędzia Juszczyszyn winien zacząć pracę w Sądzie Rejonowym w Olsztynie.
...
Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki powiedział PAP ...
- Ja wykonuję uchwałę Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
...
sędzia Paweł Juszczyszyn został prawomocnie zawieszony w czynnościach przez Izbę Dyscyplinarną SN w lutym ub.r. w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym. Sędzia ten został odsunięty od orzekania w związku z rozpatrywaną przez niego sprawą.

Juszczyszyn, rozpatrując apelację w sprawie cywilnej, uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez obecną KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W wydanym postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do KRS."

wpolityce.pl/polityka/550514-kasta-wbrew-sn-przywraca-juszczyszyna-do-orzekania


W roku 2019 ...

"Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu w opublikowanym ... oświadczeniu żąda nie tylko „natychmiastowego przywrócenia do pełnienia czynności służbowych sędziego Pawła Juszczyszyna”. Chce też odwołania prezesa SR w Olsztynie Macieja Nawackiego, który zdaniem Zgromadzenia „sprzeniewierzył się rocie ślubowania sędziowskiego”.

Więcej – olsztyńscy sędziowie chcą także zlikwidowania systemu dyscyplinowania sędziów, wprowadzenia demokratycznego systemu władz sądów (jak by taki nie już nie istniał) i „natychmiastowego odwołania rzeczników dyscyplinarnych Piotra Schaba, Michała Lasoty i Przemysława Radzika”.
...

W 2015 roku Telewizja TTV wyemitowała reportaż, w którym schorowany, poruszający się na wózku inwalidzkim Zbigniew Parowicz opowiedział, jak komornik działający przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie doprowadził jego gospodarstwo hodowlane do ruiny. On sam z przedsiębiorcy stał się biedakiem, bo wziął 50 tys. zł kredytu.
Produkcja jaj w jego gospodarstwie w podolsztyńskim Kondratowie nie przynosiła wówczas zysków. Do akcji wkroczył komornik.

Choć pan Zbigniew spłacił już połowę długu i mógł zyskać środki na resztę zobowiązania choćby sprzedając samochód ... Zapadła decyzja o egzekucji. Warte setki tys. zł gospodarstwo nowy nabywca przejął za cenę wadium – 30 tys. zł.

Prawidłowość, a właściwie nieprawidłowość zachowania komornika nadzorował – sędzia Paweł Juszczyszyn. Nie interweniował.
...

Koszmar Zbigniewa Parowicza na tym się nie skończył, gdyż doszło do nieprawdopodobnej wręcz sytuacji. Choć został zlicytowany, nabywca jego fermy nie wpłacił całości kwoty za przejęty majątek.

Przez kilka lat dług urósł, a coraz bardziej załamany były rolnik bezskutecznie szukał sprawiedliwości w olsztyńskim sądzie. Ani komornik, ani sędzia Juszczyszyn nie poczuwali się do żadnej odpowiedzialności.

Dopiero po tym nad zgłoszoną jej sprawą pochyliła się posłanka PO Lidia Staroń. Interweniowała u prezesa Sądu Rejonowego i dopiero pod poselskim naciskiem kupujący wpłacił zaległe 180 tys. zł.

Na naprawienie krzywd było jednak już za późno. Dług urósł na tyle, że przekazanych z opóźnieniem pieniędzy nie starczyło na koszty kredytu. Pan Zbigniew rozchorował się, trafił do mieszkania komunalnego. Próbował jeszcze walczyć, mimo że opuściła go rodzina. Alarmował dziennikarzy, m.in. z TTV. Niestety, wkrótce przegrał walkę z chorobą, nie doczekawszy sprawiedliwości.

Po zabiegach posłanki sprawa działań komornika trafiła do prokuratury, ta jednak ją umorzyła. Odpowiedzialny za nadzór nad sprawiedliwym egzekwowaniem prawa sędzia Juszczyszyn mógł odetchnąć z ulgą, podobnie jak komornik: pokrzywdzony zmarł, odwoływać się już nie będzie.

...

(W 2019 r. - pepe) sędzia Juszczyszyn zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia dla kandydatów do KRS. Został za to za ukarany - rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab poinformował ..., że przeciwko sędziemu Juszczyszynowi wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Jego zdaniem, sędzia ten uchybił godności urzędu.

Tego samego dnia prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki wydał zarządzenie, na mocy którego zawiesił Juszczyszyna w wykonywaniu obowiązków - na miesiąc.
Wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał sędziego z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego z sądu rejonowego.
...
„Iustitia” i inne opozycyjne środowiska sędziowskie zorganizowały w kraju demonstracje i wiece „w obronie Juszczyszyna”. On sam – na wiecu w Warszawie – przedstawiał się jako „ofiara represji” i przekonywał, że….. warto być przyzwoitym."

www.se.pl/wiadomosci/polityka/kim-jest-sedzia-pawel-juszczyszyn-aa-pCNL-GrEr-LtH2.html


*

Pani Lidia Staroń nie jest już członkinią PO.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

Gdy U. E. stanie się państwem pepe zagłosuje na PO. Lub komunistów. U. E. nie powinno być dobrym miejscem do życia. Chociaż, i tak już jest tak sobie.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: krysza, czyli osłona mafji 14.05.21, 11:47
   To tak dla piSSkura, żeby ochłonął.

   Zwykle dochodzenie długów opiera się na postępowaniu nakazowym. Wierzyciel wnosi o nakaz zapłaty, składa kwity. Jak kwity są OK zostaje wydany nakaz. Najczęściej zajmuje się tym referendarz, nie sędzia.
   Taki nakaz zapłaty może zostać oprotestowany przez dłużnika i wtedy sprawą zajmuje się sąd.

   1. Czy był sprzeciw od nakazu zapłaty? (bo często dłużnik nie odbiera pism z sądu)

   A jeśli taki sprzeciw był. Rozpoznaniu przez sąd podlega istnienie długu lub jego wysokość. Sąd nie bada czy dłużnik może dług spłacić. Istnienia długu nikt nie negował. Nie było podstawy do cofnięcia nakazu. I wszedł komornik.

   2. A może jakaś podstawa była? To czemu się o tym nie pisze?

   Nadzór sądu nad komornikiem polega wyłącznie na przyjmowaniu i rozpatrywaniu skarg stron postępowania. Sąd nie lata za komornikiem ani a dłużnikiem.

   3. Były takie skargi?

   Pan pokrzywdzony mógł łatwo spłacić dług.

   4. To czemu nie spłacił?

   Nabywca gospodarstwa nie zapłacił za nie. OK, ale to jest odrębna sprawa. Powinno być przekierowanie roszczenia na nabywcę i wstrzymanie egzekucji.

   5. Ktoś o to wnosił? Były pisma do sądu?

   Pokrzywdzony, niewątpliwie, dłużnik "szukał sprawiedliwości".

   6. Gdzie i jak? Co to w ogóle znaczy?

   Sędzia i komornik mają z głowy bo dłużnik zmarł.

   7. Nie mają. O ile są spadkobiercy.

   Sądzia powinien być rozliczony za takie działania.

   8. Owszem. Pytanie jaka była jego rola w sprawie. To w 90% zależy od działań dłużnika. Były takie?

   Zawieszenie Juszczyszyna.

   9. Ale Juszczyszyna nie zawieszono za tą sprawę (ani inną) tylko za opór waaadzy.

   PiSSkur, nie pierDDDol !!!!

   Dureń napisał artykuł, drugi dureń to załapał bo mu pasowało. Bo myślenie nie jest mocną stroną piSSkurów.
   Lepiej niech piszą o tym co ukradł kiełbasę. Bo ukradł i nie ma wytłumaczenia. Fakt, że nie miał wtedy równo pod sufitem, że nie orzekał (bo ten sufit) ani to że już nie żyje nie ma znaczenia,

   Kiełbasą go, kiełbasą!
   • zimna-wodka Re: krysza, czyli osłona mafji 14.05.21, 12:02
    Na rzeszowszczyźnie od lat działa rzeczywista mafia sędziowsko komornicza specjalizująca się w przejmowaniu nieruchomości. Wszyscy o tym wiedzą. Są konkretne nazwiska, które się przewijają w wielu sprawach. Pokrzywdzeni piszą o tym do wszystkich - prezesa sądu, ministra sprawiedliwości nawet do prezydĘta.
    Są konkretne dowody - skargi, wnioski składane do sądu i uwalane na zasadzie "bo tak"

    I nic. Bo kogo to obchodzi - politycznie niezbyt nośne.
    • pepe49 Re: krysza, czyli osłona mafji 14.05.21, 12:30

     1. Pani Staroniowa, przypuszczam, sprawdziła stronę prawną zagadnienia przed swoją interwencją.
     A owszem, pana Juszczyszyna zawieszono za przekroczenie kompetencji w innej sprawie.

     2. Już raz Pan pisał prawniczej mafji rzeszowskiej. To jest ważna sprawa.
     Czy jest coś o tym wydrukowane gdzieś?


     *

     E. U.
     ** ****
     • zimna-wodka Re: krysza, czyli osłona mafji 14.05.21, 13:47
      pepe49 napisał:

      >
      > 1. Pani Staroniowa, przypuszczam, sprawdziła stronę prawną zagadnienia przed sw
      > oją interwencją.
      > A owszem, pana Juszczyszyna zawieszono za przekroczenie kompetencji w innej spr
      > awie.

      A co zrobiła p. Staroń? A skoro inna sprawa Juszczyszyna to po co pierddddolić o tej?

      > 2. Już raz Pan pisał prawniczej mafji rzeszowskiej. To jest ważna sprawa.
      > Czy jest coś o tym wydrukowane gdzieś?

      Był taki program p. Jaworowicz. Ale zrobiony tak głupio jak głupia jest p. Jaworowicz.

      Część rzeczy znam niejako z autopsji. Bo trafiło w moją daaaaaleką rodzinę. A ja widziałem całą korespondencję z sądem i nie tylko (potwierdzoną prezentatami).
      Mechanizm był prosty:
      1. dług faktycznie jest, jest wyrok , zapłaty nie ma.
      2. Wchodzi komornik.
      2a) wycena nieruchomości - zaprzyjaźniony biegły wycenia na 50% rzeczywistej wartości
      2b) pierwsza licytacja (od 75% wartości określonej przez biegłego). Przychodzi jedna osoba ale nie kupuje.
      2c) druga licytacja (od 50% tej wartości). Przychodzi ta sama osoba i już kupuje.
      2d) Wkracza komornik i egzekucja. Próbował wywalić 80 letnich ludzi na bruk i to w okresie ochronnym.

      Kwity:
      - skargi na czynności komornika (zaniżona wycena) - bez odpowiedzi sądu,
      - wniosek dłużników o adwokata z urzędu - odrzucony (argumentacja: dłużnik napisał wniosek = dłużnik umie pisać = dłużnik adwokata nie potrzebuje,
      - wniosek o przesunięcie terminu egzekucji - odrzucony,
      - doniesienie o nękanie przez nabywcę (próby włamania, zastraszanie) - bez żadnej reakcji

      i pewnie jeszcze coś (nie pamiętam)

      Akurat ci ludzie dotarli do innych załatwionych przez tego samego faceta, tego samego komornika, i ten sam sąd. Zebrali się w kupę (ok 10 osób) i pisali, pisali.... Sprawą zainteresowali się TVN i GW ale się wycofali.

      To zaczęło się za PO, skończyło za PIS. Widziałem listy do p. Zbyszka - bez odpowiedzi.
       • zimna-wodka Re: krysza, czyli osłona mafji 14.05.21, 17:48
        pepe49 napisał:

        > Zobaczę czy kogoś tym zainteresuję.

        Ooooooooooooo! Jak masz takie możliwości to działaj.
        Tam było faktycznie ostre kurestwo, może jest do dzisiaj.
        To od p. Jaworowicz to był inny układ niż ten, który widziałem ale jeszcze ciekawszy.
        Mafiosi namierzali ludzi z kłopotami i ofiarowali pomoc - z dobrego serca. Wlekli tych ludzi do zaprzyjaźnionej pani notariusz i kazali podpisać jakiś "taki sobie kwitek, formalność". P. notariusz im pomagała namawiając ofiarę. Jak przychodził moment spłaty pożyczki to "dobroczyńcy" znikali. Nie było komu oddać.
        A potem egzekucja - umówiony komornik i pełna współpraca sądu.

        Nie wiem co jest teraz; nie słyszałem żeby sprawa miała jakikolwiek ciąg dalszy.

        A o całym procederze pisały chyba rzeszowskie Nowiny. Ale ogólnikowo i nie pamiętam kiedy.

        Ale działaj. Choć nie obiecuję, że cię polubię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka