Dodaj do ulubionych

Kopertowe wybory 2020. Pepe dumny.

14.05.21, 14:47
"... – Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła proces przygotowania wyborów zarządzonych na 10 maja 2020 – rozpoczął konferencję Marian Banaś.

– W świetle obowiązującego prawa premier nie miał podstaw, by wydawać polecenia ws. przygotowania wyborów. Od 16 kwietnia do 9 maja jedyną uprawnioną jednostką do organizowania i przygotowania wyborów na Prezydenta RP była PKW; Organizowanie i przygotowanie wyborów na podstawie decyzji administracyjnej nie powinno mieć miejsca..."

nczas.com/2021/05/13/na-zywo-konferencja-mariana-banasia-ws-wyborow-kopertowych/

Na taki PiS głosowałem. Rząd, który w obliczu śmiertelnego zagrożenia (wiosną 2020 tylko parę osób wiedziało o amantadynie i in. leczących specyfikach; przypuszczano śmiertelność choroby 4%) nie waha się organizować tzw. życia społecznego w nieprzewidziany prawem sposób, narażając się na więzienie czy inne kary.

Aby ludzie nie narażali się na śmierć stojąc w kolejkach.

Przypomnę o czym przypominałem rok temu: w wyborach w Bawarji zmieniono organizację tamtejszych wyborów w taki sam sposób i współdziałały w tym wszystkie partje polityczne.

Akurat z tego postępowania p. Mateusza Morawieckiego jestem dumny.

*

U. E.
Wystarczy.
Obserwuj wątek
    • dorota_333 Re: Kopertowe wybory 2020. Pepe dumny. 14.05.21, 19:54
      > Na taki PiS głosowałem. Rząd, który w obliczu śmiertelnego zagrożenia (wiosną 2
      > 020 tylko parę osób wiedziało o amantadynie i in. leczących specyfikach; przypu
      > szczano śmiertelność choroby 4%) nie waha się organizować tzw. życia społeczneg
      > o w nieprzewidziany prawem sposób, narażając się na więzienie czy inne kary.
      >
      > Aby ludzie nie narażali się na śmierć stojąc w kolejkach.

To rozkosznie głupie smile Tylko Pepe tak potrafi.
    • zimna-wodka Re: Kopertowe wybory 2020. Pepe dumny. 14.05.21, 21:26
      pepe49 napisał:

> Na taki PiS głosowałem. Rząd, który nie waha się organizować tzw. życia społeczneg
      > o w nieprzewidziany prawem sposób, narażając się na więzienie czy inne kary.

> Akurat z tego postępowania p. Mateusza Morawieckiego jestem dumny.

Przyznaję rację. Ten rząd, tak jak i poprzedni nie waha się organizować mi życia "w nieprzewidziany prawem sposób".
      Kiedyś to się nazywało bandytyzm; dzisiaj powód do dumy (dla piSSkurów).
      Mam tylko nadzieję, że przyszły rząd zorganizuje życie piSSkurom w równie "nieprzewidziany prawem" sposób.
      • pepe49 Kompetencje durniu! (Klinton) 16.05.21, 14:01
        zimna-wodka napisał:

> pepe49 napisał:
        >
        > > Na taki PiS głosowałem. Rząd, który nie waha się organizować tzw. życia s
        > połeczneg
        > > o w nieprzewidziany prawem sposób, narażając się na więzienie czy inne ka
        > ry.
        >
        > > Akurat z tego postępowania p. Mateusza Morawieckiego jestem dumny.
        >
        >
        > Przyznaję rację. Ten rząd, tak jak i poprzedni nie waha się organizować mi życi
        > a "w nieprzewidziany prawem sposób".
        > Kiedyś to się nazywało bandytyzm; dzisiaj powód do dumy (dla piSSkurów).
        > Mam tylko nadzieję, że przyszły rząd zorganizuje życie piSSkurom w równie "niep
        > rzewidziany prawem" sposób.
        >

Niech dotrze:
        - w takich samych warunkach partje w Bawarji współpracowały. Postępowanie absolutnie poza zasięgiem mentalnym kumpli.
        - w takich samych warunkach Francuzi zorganizowali klasyczne wybory do władz Paryża. W wyniku otrzymali falę zachorowań i śmierci.

Mamy całkowicie niekompetentną opozycję (przez kompetencje rozumiem tutaj nie tracenie głowy w nietypowej sytuacji i chronienie życia obywateli nawet swoim kosztem). Tyle.

Oczywiście gdy sprawa dojdzie do sądu mowy o żadnym stanie wyższej konieczności nie będzie. Hic sunt kumple. Pisowcy dostaną kary.
        Za to ich szanuję. Bardzo szanuję.

(W przypadku amantadyny postąpili inaczej..).

*

E. U.
    • szczurek.polny Re: Kopertowe wybory 2020. Pepe dumny. 17.05.21, 20:48
      Ja mam żal do pana Sasina, że te wybory się nie odbyły. Należało przeprowadzić te wybory, pani Kidawa-Błońska dostałaby te swoje 1,8% głosów, zajęłaby 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i z dużym prawdopodobieństwem zakończyłoby to żywot Platformy Obywatelskiej. Niestety, do wyborów nie doszło, pan Sasin rezultatów swojego projektu "nie dowiózł" i na zgon PO musieliśmy wszyscy czekać cały rok.

Dziś media nam donoszą, że pokład tej tonącej tratwy opuściła Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Ewakuują się, codziennie ktoś - a ja coś wiem na temat ewakuacji z tonącego okrętu.

Istnieje też teoria spiskowa, że w ostatniej chwili kierownictwo PiS (sam prezes osobiście???) zmieniło zdanie i postanowiło Platformę Obywatelską oszczędzić - w końcu nie ma co liczyć, że trafi się jeszcze kiedyś opozycja aż tak głupia jak PO.
      • damkon Re: Kopertowe wybory 2020. Pepe dumny. 17.05.21, 22:19
        Ja mam żal do pana Sasina, że te wybory się nie odbyły. Należało przeprowadzić te wybory, pani Kidawa-Błońska dostałaby te swoje 1,8% głosów, zajęłaby 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i z dużym prawdopodobieństwem zakończyłoby to żywot Platformy Obywatelskiej.

Martwię się tylko Szczurku, żeby Ci czasem serce nie pękło z tego wielkiego żalu... smile

Na pocieszenie dodam tylko, że Twój inny wielki mentor, niejaki Alaksandr Łukaszenka zdecydowanie lepiej poradził sobie z problemem opozycji na Białorusi... smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka