Dodaj do ulubionych

Tusk oszalal.

05.06.21, 00:16
Dawno nie czytalem czegos tak zabawnego smile
"Tusku, musisz".
dorzeczy.pl/opinie/187220/giertych-o-powrocie-tuska-ten-wywiad-przejdzie-do-historii.html
Tylko prawdziwy idiota moze myslec ze Tusku ma jakiekolwiek szans e na powrot na polska scene polityczna w rezultacie jakichkolwiek wyborow, poki PiS jedzie na hossie robionej rozdawaniem pieniazkow i nie tylko. Tusk nie ma zadnych szans, z wyjatkiem stanowiska burmistrza i to miasta ponizej 50 000 mieszkancow. Ewentualnie pozycja wojta jakiejs gminy.
Sikorski moze by cos tam dla siebei i wyskrobal, ale tez nie na miare jego ambicji.....
Albo hossana, albo Tuskana. Trzeciej drogi nie ma. I to tez nie bedzie tak, ze zrobi sie jakies bubu w gospodarce czy hossie popandemicznej i od razu juz, jeb, Tusk.
Pyzaty Polak najpierw wsadzi pazury do cieplej, ciemnej lodowki ( prad odlaczyli juz) a potem ewentualnie sie zastanowi co sie stalo i co dalej. I na pewno zagrozenia zewnetrzna ani sytuacja polityczna nie bedzie tu zadnym priorytetem przy urnie , tylko pelny bebech i kasa w kieszeni. Polityczne osamotnienie Polski obchodzi zonobijkowatych tyle co przyslowiowy zeszloroczny snieg.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Tusk oszalal. 05.06.21, 10:19
   Niestety, masz rację. Powroty na białym koniu z emigracji jakoś nie wychodziły w tym kraju.
   Poza tym: zbyt wiele się zmieniło, żeby można było wrócić po prostu i zacząć od nowa jak w 2015. Mam nadzieję, że Tuskowi starczy inteligencji, żeby to zrozumieć.

   Jest jeszcze inna rzecz: są w ojczyźnie rachunki krzywd. Rządy PO były pełne takich zaniedbań, które bardzo ułatwiły Pisowi zdobycie władzy (i nie myślę tutaj o braku rozdawnictwa socjalnego). Tusk odpowiada za nie osobiście.

   Zastanawiam się na ile Kaczyński może zawłaszczyć środki unijne - bo tylko wysyp dużego pieniądza da mu następną kadencję. To jest teraz jedno z kluczowych pytań (o ile nie najważniejsze).

   Jedna rzecz na marginesie: każda władza eroduje i "nudzi się" narodowi. Tak że nie jest konieczne jakieś kompletne załamanie, żeby PiS stracił większość.
   • pigeon_shit_dust Re: Tusk oszalal. 05.06.21, 15:15
    dorota_333 napisała:

    > Niestety, masz rację. Powroty na białym koniu z emigracji jakoś nie wychodziły
    > w tym kraju.
    > Poza tym: zbyt wiele się zmieniło, żeby można było wrócić po prostu i zacząć od
    > nowa jak w 2015. Mam nadzieję, że Tuskowi starczy inteligencji, żeby to zrozum
    > ieć.
    >

    Ku..a, napisalem sie jak glupi i wcielo...wciagnalem obrazek i zniknela opcja na wyslanie p...ge postu ?
    Strasznie wqurwiajace a nie mam energii na oddtwarzanie sad
    Nie sadze, zeby to zroumial. Arogancja Polaka

    > Jest jeszcze inna rzecz: są w ojczyźnie rachunki krzywd.

    Uwazaj no z tym Broniewskim bo Ci na stale latka jaka przyschnie wink

    Rządy PO były pełne ta
    > kich zaniedbań, które bardzo ułatwiły Pisowi zdobycie władzy (i nie myślę tutaj
    > o braku rozdawnictwa socjalnego). Tusk odpowiada za nie osobiście.
    > Zastanawiam się na ile Kaczyński może zawłaszczyć środki unijne - bo tylko wysy
    > p dużego pieniądza da mu następną kadencję. To jest teraz jedno z kluczowych py
    > tań (o ile nie najważniejsze).
    >

    Tyle ile mu bezmyslna UE da , kto dzis dzis kontruluje przeplyw kasy , jakikolwiek?
    Uszkodzic ich moze pyrrusowa zwalka gospodarki lub budzetu, zlamanie pLN lub cos takiego. Pokowidowa hossa jest jak krysztal. Ladnie wyglada ale latwo sie tlucze..
    Moze nastepna pandemia ? Pierwsza byla ogormnym sukcesem. Ludziom nigdy nie bylo tak dobrze i dostatnio. 2-3 lata ? Cos tam illuminati na pewno wymysla dla nas.
    Cos juz kreca, MD kategorycznie odmowil mi wczoraj badania antycial podczas corocznego badania. New guidelines pono z CDC. A reszta wynikow lepsza niz rok temu. Kurvva ja moge zyc jeszcze i 40 lat sad

    > Jedna rzecz na marginesie: każda władza eroduje i "nudzi się" narodowi. Tak że
    > nie jest konieczne jakieś kompletne załamanie, żeby PiS stracił większość.

    Kto daje jest ten sie nie nudzi, nie ludz sie.
    • dorota_333 Re: Tusk oszalal. 05.06.21, 20:03
     > Tyle ile mu bezmyslna UE da , kto dzis dzis kontruluje przeplyw kasy , jakikolwiek?

     "Istotną rolę odgrywa tutaj na przykład tzw. semestr europejski. To mechanizm koordynacji polityki gospodarczej państw Unii, który co roku obejmuje m.in. krajowe programy reform oraz formułowane przez Komisję Europejską i zatwierdzane przez państwa UE zalecenia dla każdego kraju w sprawie reform, zmian strukturalnych i innych sposobów wspierania wzrostu gospodarczego oraz kreacji miejsc pracy. Każde uczestniczące w Europejskim Funduszu Odbudowy państwo, a więc również Polska, musi opracować taki plan, który przyczyni się do skutecznej realizacji wszystkich takich zaleceń albo przynajmniej znacznej ich części. Do oceny, czy tak jest, służy prosty rating ABC: A - KPO spełnia wymogi w dużym stopniu; B - w umiarkowanym stopniu; C - w niewielkim stopniu. Ocena "C" dla któregokolwiek z jedenastu kryteriów byłaby jak dwója w szkole - plan idzie do poprawki, a dopóki nie poprawi się oceny, pieniędzy nie będzie. Idzie więc teraz o to, by uniknąć tej dwói.

     Państwom członkowskim łatwo będzie wywieść KE w pole?
     Spokojnie, cały mechanizm został pomyślany tak, żeby nie można było go ot, tak sobie obejść. Płatności dla państw członkowskich będą wykonywane co pół roku, ale po uprzednim sprawdzeniu wszelkich niezbędnych dokumentów złożonych przez te państwa. To nie wszystko, bo żeby wypłacić fundusze unijne, Komisja Europejska będzie musiała mieć pewność, że zostały osiągnięte zadeklarowane w KPO jakościowe mierniki realizacji - tzw. kamienie milowe - oraz wartości docelowe, czyli ilościowe wskaźniki rezultatów. Jeśli tak nie będzie, wypłata środków zostanie wstrzymana do czasu naprawienia wszelkich niedociągnięć.

     Taki będzie mechanizm: najpierw finansujemy inwestycje z własnych środków, a potem otrzymujemy (bądź nie) refundację z Brukseli?
     Zakładam, że tak właśnie będzie. Na pewno nie wystarczy przedstawienie faktur, żeby otrzymać zwrot środków. Kluczowe będzie udowodnienie, że wyznaczone reformy zostały zrealizowane, a przewidywane wskaźniki osiągnięte. Na to uwagę będzie zwracać KE, a nie tylko na wiarygodność i kompletność złożonych faktur."

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27142140,gdyby-to-przez-polske-zawalil-sie-europejski-funduszu-odbudowy.html#s=BoxMMt2

     ... tak że zupełnie bez kontroli to nie będzie.

     PS. No dobre wyniki, tylko po co właściwie mierzyć cholesterol? Nie cieszysz się, że długo pożyjesz? smile
     • pigeon_shit_dust Re: Tusk oszalal. 06.06.21, 16:38
      dorota_333 napisała:

      >europejski-funduszu-odbudowy.html#s=BoxMMt2" target="_blank" rel="nofollow">wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27142140,gdyby-to-przez-polske-zawalil-sie-europejski-funduszu-odbudowy.html#s=BoxMMt2</a>
      >
      > ... tak że zupełnie bez kontroli to nie będzie.

      Zupelnie jakbym czytal nasze kontrakty na robory powyzej mln dolarow....I nikt, nigdy, nikomu nie wstrzymal, odmowil zaplaty etc. Owszem , papierki musza sie zgadzac a my mamy o tyle trudniej, ze my chcemy by robote nam zrobili, wiec ich prosimy by laskawie raczyli swoja robote zrobic i te gowniane dokumenty dostarczyc nam w komplecie. . To najbardziej znienawidzony aspekt pracy.
      W czasach kiedy peniadze generuje sie lekka reka, nikogo to za bardzo nie boli, to rozdawania kasy. Przeciez to juz nie jest kasa podatnika, ktora komus ( podatnikowi) odebrano by dac jakiemu niechlujnemu idiocie za byle co.
      >
      > PS. No dobre wyniki, tylko po co właściwie mierzyć cholesterol? Nie cieszysz si
      > ę, że długo pożyjesz? smile
      Absulutnie, stawian na 10 max 20. Ci co to maja 40 lat przed soba maja dopiero przejebane. A dzieciaki to juz w ogole kiszka. Cholesterol mierzy mi rutynowo, czesc kombajnu krwi. Ale o dziwo poprawily mi sie i inne wyniki, morfologia, watroba sad Po zlosci czy po Kowidzie moze ?
  • herr7 kapciowy "kanclerki" Merkel 06.06.21, 12:41
   pigeon_shit_dust napisał:


   > Tylko prawdziwy idiota moze myslec ze Tusku ma jakiekolwiek szans e na powrot n
   > a polska scene polityczna w rezultacie jakichkolwiek wyborow, poki PiS jedzie
   > na hossie robionej rozdawaniem pieniazkow i nie tylko. Tusk nie ma zadnych sza
   > ns, z wyjatkiem stanowiska burmistrza i to miasta ponizej 50 000 mieszkancow.
   > Ewentualnie pozycja wojta jakiejs gminy.

   O prawdziwym poziomie intelektu Tuska możemy się łatwo przekonać z tego co mówi czy pisze na fejsbokach. To jest człowiek, który zostawił po sobie "orliki" w czasach kiedy Polskę zalał deszcz pieniędzy z Unii i można było dokonać zasadniczej modernizacji kraju, a nie pozostawać wieczną "montownią" na usługach gospodarki niemieckiej. Oceniam go jako jednego z najgorszych jeżeli chodzi o skutki polityków w historii kraju. Gorszym był chyba jedynie tylko Buzek. Na jego tle, Jarosław Kaczyński ze wszystkimi swoimi wadami jest prawdziwym mężem stanu.
   • pigeon_shit_dust Re: kapciowy "kanclerki" Merkel 06.06.21, 16:42
    herr7 napisał:

    >
    > polityków w historii kraju. Gorszym był chyba jedynie tylko Buzek. Na jego tle
    > , Jarosław Kaczyński ze wszystkimi swoimi wadami jest prawdziwym mężem stanu.

    Tusk i Buzek obaj sa tchorzami widzacymi Polske na uslugach EU. A PiS postawil na calosc i na razie przynajmniej wygrywa na tym ekonomicznie. Wystarczy, by oponent Tuska przypomnial wyborcom jak Tusku powiedzial "po co nam LOT jak mamy Lufthanse" i juz idzie prosto do dupy.....
  • pepe49 goryl 15.06.21, 06:22

   Mecz. Grupa obserwatorów dostaje zadanie: policzyć piłki. Mecz się kończy, obserwatorzy podają dokłane dane. W odpowiedzi dostają pytanie:
   - proszę opowiedzieć o gorylu.
   - Jakim gorylu??
   W trakcie meczu na murawę wbiegł człowiek przebrany za goryla. Powygłupiał się i uciekł. Żaden z obserwatorów go nie zauważył.

   Pan Tusk w swoim czasie zauważył, że Polacy (w tym pepe?) mają ochotę na pobogacenie się w świętym spokoju. Ogłosił hasło "ciepłej wody w kranie"; polityk ogłosił hasło nie robienia polityki (lepmy pierogi! - tak go wyśmiewano - mało skutecznie).

   Zmarnował dobry okres, zmarnował mityczne "pieniądze z U. E.".
   Pepe byłby zdania, że skutecznie osłonił mafję; kilkadziesiąt miljardów złotych zniknęło z powodu lenistwa administracji? Hm.

   W każdym razie ten człowiek wykazał, że ma talent. Do ogłupiania ludzi.
   Do trafiania swoimi hasłami w niewypowiedziane potrzeby poddanych.

   Nie potrzebuje żadnego kryzysu, niczego z tego o czym Panowie piszecie.
   Jest taki jak piosenkarz z reklamy kociego żarcia:
   - Sheba - opór jest daremny....
   Ogłupiała właścicielka kota, która zrobiła błąd i zerknęła mu w ślepia kładzie mu przed nosem miseczkę z żarciem.

   Tego się boją pisowcy i na to mają nadzieję rząd niemiecki i polscy mafijni.
   Na talent uwodzenia pana Donalda Tuska. Na to, że on widzi goryla a wszyscy inni liczą piłki.
   Zobaczy i obieca.
   I pozamiatane.

   Zobaczymy.

   *

   E. U.
   Zu ausrotten.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka