Dodaj do ulubionych

Biedni ci Amerykanie tacy :( Lza mi

08.07.21, 02:17
Sie kreci w oku. Zabraklo ci u nas ...mebli ogrodowych ! I cio teraz ? Biedni Amerykanie placa krocie za "dziure w ziemi" , kupujac mebelki , ktore dostana z Chin za pol roku, czyli w srodku zimy.

"The garden supply store in suburban Baltimore has been waiting six months for a shipping container from Vietnam full of $100,000 worth of wicker and aluminum furniture. Half of the container has already been sold by showing customers photographs. "

Tyle fakt . Dalej mamy juz bardziej filozoficznie:

"There is the paradox of the fastest growth in generations at more than 6% yet also persistent delays for anyone trying to buy furniture, autos and a wide mix of other goods. It’s almost the mirror opposite of the recovery from the Great Recession of 2007-2009, which was marred by slow growth but also the near-instant delivery of almost every imaginable product."

To nie koniec. Idiota ten kontynuuje tak:

This is a very good problem for the economy to have,” said Gus Faucher, chief economist for PNC Financial Services. “You’re much better off having too much demand than too little, because too little demand is the recipe for an extended recession.”

Kretyn ten najwyrazniej nigdy nie slyszal o PRL.Hehe smile Kraju w systemie, gdzie wszyscy mieli miliony a po maslo i wino Mozgojeb czekac trzeba bylo na mrozie nieraz i trzy dni. Ale spoko, tego pewnie doczekam jeszcze , ze kazdy gnojek bedzie mial dwa miliony dolarow za ktore bedzie mogl sie wpisac na liste po rower , do odbioru za 12 lat.
Kapitalne tez jest to, ze moron przeciwstawia to latom2007-09, gdzie to wszystko bylo a malo kto kupowal, co jak niektorzy pewnie kojarza, bylo dlugo synonimem zasobnego Zachodu dla praktycznie kazdego PRL-owca i nie tylko.

Tak to Historia, chichoczac szatansko, zakreslila upiorne koleczko. Pewnie nie ostatnie, czuje przez skore !
Tego PNC Financial Services to radzilbym forumowcom unikac, jakby ktory przypadkiem chcial z ich uslug skorzystac. Sadzac po tych bredniach to niezla mina smile

www.msn.com/en-us/money/markets/want-to-see-a-snapshot-of-the-us-economy-look-at-patio-furniture/ar-AALToQO
Wywod zakoncze refleksja, ze nawet najwieksza dziura w dostawach dobr trwalych kiedys zniknie zasypana taniocha z PRC ( Peoples Republic of CHina) i rzeczy ktore sluza ludziom lat 5 zostana zakupione. Upiorny kolowrotek kupowania czego popadnie sie zatnie. I cio wtedy ? Hm? Kto dokonczy ?
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Biedni ci Amerykanie tacy :( Lza mi 08.07.21, 11:33
   Wszystkiego brakuje, Kadi. Podobno Tychy wstrzymały produkcję, bo brakuje półprzewodników.

   Ale, ale, chyba Wy macie inny problem: nie poszczelili Cię w ten długi weekend z okazji Święta Niepodległości? Masz w gminie stan wyjątkowy, jakbyś nie zauważył.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27304012,usa-stan-wyjatkowy-w-regionie-nowego-jorku-w-chicago-tragiczny.html#s=BoxOpImg9
   • pigeon_shit_dust Re: Biedni ci Amerykanie tacy :( Lza mi 08.07.21, 14:15
    dorota_333 napisała:

    > Wszystkiego brakuje, Kadi. Podobno Tychy wstrzymały produkcję, bo brakuje półpr
    > zewodników.
    >

    Brakuje bo lewactwo kupuje glosy da pusty pieniadz. To musialo kiedys zabraknac towaru. Lewaka kaze ludowi siedziec w domu i za to mu placi. Okazuje sie ze produkty i frukty sie same nie wyprodukuja, ja pierdole!


    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27304012,usa-stan-wyjatkowy-w-regionie-nowego-jorku-w-chicago-tragiczny.html#s=BoxOpImg9

    Zacznijcie sie , kurwa mac, uczyc w Polsce angielskiego a moze raczej rozumiec nasz narod . TO nie zaden stan wyjatkowy tylko fraza pozwalajaca dodrukowaac kase na cele, na ktore nromalnie by siem nie dalo dodrukowac. 139 mld dokladnie.
  • dorota_333 PiS chce skłonić Polaków do powrotu 11.07.21, 13:24
   ... do kraju pszenno-buraczanego, maryjnego i odjaniepawlonego. A zrobi to w sposób sobie właściwy - kombinacją nahaja (!) i marchewki:

   wyborcza.biz/biznes/7,147582,27309153,pis-wdraza-nowa-polityke-ktora-ma-zmusic-polakow-do-powrotu.html?_ga=2.74083218.1605823713.1623245430-1987459613.1623245430#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.1.duzy


   "PiS wdraża nową politykę, która ma zmusić Polaków do powrotu z emigracji." - już sam tytuł powala.

   Artykuł z dedykacją dla Kadiego. Wykup dostęp i delektuj się, Jankesie, bo jest kilka zabawnych fragmentów smile
   • pigeon_shit_dust NIewdzieczna jestes 11.07.21, 14:38
    Zapomnialas, jak Ci wklejalem cale artykuly swego czasu jak nie mialas subskrybcji?
    Zreszta ja pierdole ten PiS i Polske tez.
    Pisanina zawsze dotyczy tych co pracuja w UE czy Schengen, ja mieszkam zas daleko poza.PiS ni dla mnie ani na mnie nie ma. Kasa na kontow w USA i przelew gdziekolwiek, zloto zakopane na dzialce, numer cell w USA i pierdole.
    • dorota_333 Re: NIewdzieczna jestes 11.07.21, 14:44
     Racja, pamiętam. Choc obawiam się, że i tak nie przeczytasz.

     "Mają być specjalne rozwiązania podatkowe dla sportowców/celebrytów jak Robert Lewandowski mające ich skusić do powrotu do kraju. "Normalni" emigranci decydujący się na przesiedlenie nad Wisłę mają płacić przez cztery lata połowę należnych podatków.

     Liczba polskich emigrantów osiągnęła szczyt w 2017 roku – poza granicami Polski było wtedy 2 mln 540 tys. osób. Ostatnie dane za rok 2019 mówią o 2 mln 415 tys. osób. W 2020 sporo osób jednak do kraju wróciło przez pandemię.

     Część zawodów, np. branża gastronomiczna w Wielkiej Brytanii, przestała na długie miesiące właściwie istnieć. Rząd robi wiele, żeby emigracja zarobkowa przestała się w ogóle opłacać.

     Jak PiS zniechęca do pracy za granicą
     Jesień 2020.

     Sejm głosami Zjednoczonej Prawicy uchwala przepisy, które sprawiają, że od stycznia Polak pracujący za granicą podatek zapłaci dwa razy. O co chodzi? Do stycznia tego roku jak ktoś pracował/dorabiał za granicą, był zwolniony z opodatkowania tego dochodu bądź chroniła taką osobę ulga abolicyjna.

     Teraz odliczenie w ramach tej ulgi wyniesie tylko 1360 zł.

     Skąd ten ruch?

     „Ulga abolicyjna stanowi zachętę do podejmowania aktywności ekonomicznej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co często stanowi pierwszy etap procesu stałej relokacji miejsca zamieszkania za granicę" – twierdzi resort finansów. Ministerstwo jest zaś bardzo niechętne emigracji, która powoduje m.in. „starzenie się społeczeństwa oraz negatywne oddziaływanie na rozwój gospodarczy kraju".

     Cięcie ulgi abolicyjnej ma więc zmniejszyć opłacalność wyjazdu za pracą za granicę.

     Dotychczas Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii i uzyskujący dochody z pracy najemnej wyłącznie w tym państwie i nieuzyskujący żadnych dochodów w Polsce w ogóle nie musieli swoich brytyjskich dochodów wykazywać w Polsce.

     Teraz, nawet jeśli nic w Polsce nie zarobią, muszą się liczyć z tym, że będą zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego i zapłaty ponownie podatku od wynagrodzenia uzyskanego na Wyspach do polskiego urzędu skarbowego (o ile tak będzie z tego zeznania podatkowego wynikało).

     Uderzy to przede wszystkim w Polaków, którzy „żyją na dwa domy" i zostawili w Polsce rodziny i dzieci. – Na przykład nauczycielka pracująca w Londynie, osiągająca przychód 30 tys. funtów rocznie brutto, będzie płaciła oprócz 3,5 tys. funtów podatku brytyjskiego i 2,5 tys. funtów na składki społeczne jeszcze ponad 2,1 tys. funtów podatku do polskiego fiskusa. To w skali rocznej ubytek jednej pensji netto – pisał w swojej interpelacji do ministra finansów poseł Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

     – Polak zatrudniony w Belgii i otrzymujący minimalne wynagrodzenie w tym kraju (1,6 tys. euro) będzie musiał zapłacić dodatkowo ok. 7 tys. zł podatku w Polsce – liczyła firma księgowa REWIT.

     Chyba że zrezygnują z polskiej rezydencji podatkowej, co w praktyce oznacza decyzję, aby już na lata pozostać za granicą.

     Pierwsze dopłaty pojawią się w rozliczeniu za bieżący rok. I będą mocno bolały. Jest tu nahaj i jest też zachęta.

     Jakie będą zachęty podatkowe dla osób, które wrócą z emigracji?
     W ramach programu „Polski ład" rząd PiS szykuje system zachęt podatkowych dla osób decydujących się na powrót z emigracji. Pomysł ewoluuje. W maju premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że osoby wracające „już od 2022 r. będą mogli wskazać w zeznaniach podatkowych kwotę do opodatkowania niższą o 50 tys. PLN, podobnie w kolejnym roku".

     Ministerstwo Finansów pokazało jednak szczegóły. I teraz wygląda to nieco inaczej.

     Żeby z ulgi skorzystać, trzeba mieszkać trzy lata poza granicami kraju. Ulga ma polegać na „możliwości odliczania od podatku połowy podatku zapłaconego przez podatnika w Polsce w poprzednim roku". Odliczenie od podatku podatnik będzie mógł stosować przez cztery lata następujące po roku bazowym.

     Co to znaczy w praktyce? Że emigrant wraca do kraju i pracuje tu przez rok. Ma do zapłaty 10 tys. zł podatku. W kolejnym roku przy takim samym podatku zapłaci tylko 5 tys. zł. A w jeszcze kolejnym 2,5 tys. zł.

     Ulga ma dotyczyć również składek na ZUS. – Osobom powracającym do Polski połowę składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe pokrywać będzie przez 4 lata budżet państwa – twierdzi resort finansów.

     Warunkiem odliczenia będzie uzyskanie dochodów z określonych źródeł (praca, działalność wykonywana osobiście, pozarolnicza działalność gospodarcza lub z praw autorskich i praw pokrewnych) oraz bycie polskim rezydentem podatkowym. Warunki te będą musiały być spełnione we wszystkich latach, w których podatnik dokonuje odliczenia.

     Wiceminister finansów Jan Sarnowski ma tu szerokie plany. Liczy, że spośród 20 mln osób polskiego pochodzenia znajdujących się za granicą kraju wielu rozważa powrót do Polski. A taka ulga ich do tego zachęci.

     Jak to się ma do tych osób, które już w kraju są i też pracują i osiągają dochody, a takich ulg nie mają możliwości odliczyć? O tym już resort nie mówi.

     Jak ściągnąć Roberta Lewandowskiego do Polski?
     Rząd planuje wprowadzenie w ustawie PIT ryczałtu od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

     - Chcemy, aby Robert Lewandowski i jemu podobni wrócili do Polski – przekonuje Sarnowski.
     Chodzi tutaj, jak twierdzi wiceminister, o rozwiązanie skonstruowane na wzór włoski, „mające skłonić naszego rodaka, któremu powiodło się zagranicą, ale także np. wielkiego tenisistę, piłkarza czy tenora do zamieszkania w Polsce i przeniesienia tutaj swojej rezydencji podatkowej".

     Wyglądałoby by to tak, że celebryci płaciliby od dochodów uzyskiwanych w Polsce podatki jak wszyscy, ale od dochodów uzyskiwanych poza krajem, np. za wygrany turniej za granicą, ta stawka maksymalna nie przekroczyłaby 200 tys. zł rocznie.

     To samo rozwiązanie byłoby skierowane do polskich przedsiębiorców, którzy przenieśliby z zagranicy do Polski centrum zarządzania swoim biznesem.

     Dodatkowo taka osoba ma ponosić wydatki „na wzrost gospodarczy, rozwój nauki i szkolnictwa, ochronę dziedzictwa kulturowego lub krzewienie kultury fizycznej" w sposób określony w odrębnym rozporządzeniu (nie jest jeszcze znane), w łącznej kwocie co najmniej 100 000 zł rocznie.

     Rząd chce też abolicji podatkowej
     To rozwiązanie dla tych, którzy ukrywają swoje dochody i wyprowadzili majątek z Polski, bądź są zainteresowani „wycofaniem się z ryzykownej polityki podatkowej". Jeśli ktoś ujawni swój majątek to fiskus spojrzy na taką osobę wyjątkowo łagodnie.

     Normalnie stawka podatku w takim przypadku wynosi 75 proc. Teraz miałby być wprowadzony przejściowy ryczałt w wysokości 8 proc. Oferta byłaby jednak ograniczona w czasie do 31 grudnia 2022 r.

     Do tego dochodziłaby specjalna ulga podatkowa. Jeśli ktoś po ujawnieniu się zainwestuje tyle, ile zgłosił kapitału, i utrzyma swoją inwestycję przez 12 miesięcy, to zapłaci mniejszy podatek (o kwotę równą 30 proc. przejściowego podatku dochodowego).

     Podobne rozwiązania realizuje właśnie według resortu finansów pięć krajów Europy: Szwecja, Norwegia, Belgia, Szwajcaria i nasz sąsiad – Słowacja.

     Co dalej z "Polskim ładem"?
     W trasę promującą program ruszy po Polsce Jarosław Kaczyński. – Planujemy, że do końca miesiąca odwiedzi kilkanaście miejscowości. W tę niedzielę spotka się z mieszkańcami Rypina oraz Mławy – powiedziało w piątek PAP źródło w PiS.

     Podobną akcję propagującą program prowadził premier Mateusz Morawiecki i inni czołowi politycy PiS Elżbieta Witek, Beata Szydło, ministrowie oraz co bardziej rozpoznawalni politycy rządu.

     To ma być to drugie otwarcie „Polskiego ładu", a we wrześniu ma nastąpić trzecie. W narracji polityków rządu ma być mniej o składce zdrowotnej, tu przy każdej okazji podkreślanie, że chodzi o opodatkowanie przede wszystkim najbogatszych i podniesienie kwoty wolnej do 30 tys., a więcej o programie mieszkaniowym, pomysłach wsparcia rolników i emerytów oraz programie zachęt do powrotu dla emigrantów i celebrytów.

     PiS uważa, że jego program został absolutnie niedoceniony, a przez przedsiębiorców wręcz zmasakrowan
     • pigeon_shit_dust Re: NIewdzieczna jestes 12.07.21, 14:07
      dorota_333 napisała:

      > Racja, pamiętam. Choc obawiam się, że i tak nie przeczytasz.


      I to wsio?
      To przeciez stek bzdur i faktycznie trudno to czytac.
      Caos to raz. Dwa- te kretynskie liczby..sciagnac Lewandowskiego , a od podatku wolne ma byc 50 000? Rocznie czy dziennie?
      Efekt programu bedzie. Spiedroli wam kolejne 2 mln i to na stale . Nawet nie dlatego, ze ten pelen dziur program wyglada mi na kretynski, ale dlatego ze sie boja ze PiS ich wychuja i prawdopodobnie maja racje.Czy to przypadek, ze to sie zbieglo z deadline na aplikacje na staly pobyt w UK w zwiazku z ich wyjsciem z UE?
      BTW, Trump do konca kadencji nie ujawnil swych zeznan podatkowych. Jak myslisz, czy Kadi ujawni ? Buahahahaha.
     • pigeon_shit_dust Przy okazji 12.07.21, 14:16
      Tzw umowa emerytalna miedzu USA i Polska obowiazaujaca do dzis, zostala podpisana pomiedzy krajami w polowie lat 60. Trudno spekulowac po co, pewnie PRL pragnal dolcow od ROdakow albo co.
      Pozniej napisana nowa, ale nigdy USA jej nie podpisaly , bo maja to w dupie. A moze polskie matoly nie wiedzi do kogo i gdzie z tym isc. W kazdym razie "nowa" ustawa ma juz cos kolo 10 lat i nie obowiazuje.
      Moze dobrze, bo rowiiez byla wyjatkowo idiotyczna.
    • pigeon_shit_dust E, tu lepsze filmy 12.07.21, 14:49
     dorota_333 napisała:


     > American dream.

     www.youtube.com/watch?v=6isFP9vYU1s
     www.youtube.com/watch?v=hqSlZGYNZlY
     Srodek Manhattanu, zeielen, parki, czyste powietrze, sklepy z prawdziwymi towarami, ktore nie rozpadaja sie po jednym uzyciu i nie powoduja alergii smile
     ( Siostra wyladowala w szpitalu po uzyciu plynu do plukania ust z Rossmana.....sprawe zbada prokuratura, jesli ud sie ustalic z czego to zrobiono i od kogo to Rossman kupil).
     • dorota_333 Re: E, tu lepsze filmy 12.07.21, 15:01
      > zeielen, parki, czyste powietrze,

      W wielkim mieście czyste powietrze? tak, tak, wiem, u nas jest gorzej. Ale Manhattan jako przykład dobrego miejsca do życia to jednak chyba przesada. Zobaczyć te wszystkie cuda w muzeach i zwiać.

      PS. Zawsze się zastanawiałam, po jaką cholerę ludzie (zakładam: myjący zęby) używają płynu do płukania ust. Przecież to żrąca chemia. No i tak, jak myślałam - idealny do czyszczenia WC (choć można taniej):

      porady.interia.pl/higiena-osobista/news-17-zaskakujacych-zastosowan-plynu-do-plukania-ust,nId,4913706
  • dorota_333 Re: Biedni ci Amerykanie tacy :( Lza mi 12.07.21, 14:30
   Jakoś nie moge się powstrzymać, żeby - w podziękowaniu za zwyczajowe bluzgi - zadedykować to Kadiemu.

   Oto historia z Twojej rodzinnej wsi, Jankesie:

   bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,27318831,swinia-wyprowadza-sie-za-miasto-bedzie-miala-swoj-wybieg-i.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly

   https://bi.im-g.pl/im/42/02/1a/z27274050V,Nuna-i-jej-wlasciciele.jpg
   • pigeon_shit_dust I bardzo dobrze 12.07.21, 14:54
    Swinia wyglada na zadowolona, sasiedzi niech wypierdalaja jak im smierdzi.
    To rodzinna mskotka a nie konecznosc bo zarcia zabraklo jak w PRL.
    To dopiero przed wami.
    Mam nadzieje ze moze pobiegac po pokoju bo zwierze musi miec troche ruchu.
    • dorota_333 Re: I bardzo dobrze 12.07.21, 15:05
     Nie tylko biega po pokoju. "Teoretycznie sypia na dywaniku, ale często razem z właścicielami na łóżku."

     Dzięki Bogu, że zdjęcia świnki z obojgiem właścicieli w łóżku nie zamieszczono. Musiałabym leczyć traumę pourazową.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka