Dodaj do ulubionych

Dworczyk Leaks

14.07.21, 08:54
link do telegram Poufna Rozmowa

t.me/prozmowachat
Jest jeszcze drugi kanał, po rosyjsku i mam wrażenie że tam są lepsze rzeczy. Na obecnym teraz same płotki i od kilku maili zaczerniają adresy mailowe.

Z maili wynika jeden główny wniosek. Rząd dba tylko o słupki. Pomagają mu w tym prezesi spółek państwowych, doły. Dyskuje wręcz o tym by Morawiecki coś otwierał o 10 rano bo o 6 mu okulary zaparują i będzie biedny źle wyglądał w tv. Nie ma znaczenia dla nich życie ludzkie, to też drugi smutny wniosek.

Państwo z waty.
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Dworczyk Leaks 14.07.21, 09:48
   Rządzące elity naśladują we wszystkim elity przedwojenne, które są zresztą dla nich wzorem. Jedną z ich wspólnych cech jest brak refleksji nad skutkami własnych poczynań. Polska jest w końcu mocarstwem, choćby tylko regionalnym i jak mocarstwo może postępować. Obecnie jest mocarstwem, gdyż stoi za nami murem Ameryka. No może już nie całkiem stoi, ale jeszcze niedawno wydawało się że stoi.

   Ten brak refleksji elit przedwojennych doprowadził do żałosnej rejterady szosą zaleszczycką. Obecnie kiedy pociski nuklearne z Kaliningradu są w stanie dolecieć do Warszawy w 1.5 minuty to być może nasi władcy zdążą dobiec z pełnymi spodniami do najbliższej ubikacji. W każdym bądź razie, za skutki ich szaleństwa zapłacimy my wszyscy. Sytuacja jest poważna, ale o czym się w Polsce dyskutuje? Ano o tym, że Dariusza Szpakowskiego - marnego zresztą komentatora pozbawiono możliwości komentowania podczas finałów mistrzostw Europy w piłce kopanej. Podobnych bzdetów jest zresztą więcej w tzw. opiniotwórczej gazecie.

   Gdyby polska elita narażała się jedynie na śmieszność to byłoby pół biedy. W sumie, w większości krajów elity są podobnego sortu. Ale w Polsce się wydaje, że będąc państwem frontowym może wyjść cało ze starcia z mocarstwem nuklearnym, któremu zresztą już kilka razy nadepnęło na odcisk. Mamy się więc z tego powodu się śmiać, czy raczej powinniśmy płakać?
  • pepe49 Re: Dworczyk Leaks 19.07.21, 22:25
   Można sobie to czytać. Żeby się dowiedzieć na wywołaniu jakich przekonań u nas zależy rosyjskiemu wywiadowi.
   Emajle zostały przerobione, nie mamy żadnego sposobu, żeby dowiedzieć się w jakich miejscach coś dopisali a gdzie coś usunęli.
   Wierzyć temu w czymkolwiek jest szaleństwem. Lub formą samobójstwa.

   *

   U. E.
   .. ....
   • stoje_i_patrze Re: Dworczyk Leaks 20.07.21, 11:59
    piszesz bzdury

    treści są poprawne. Gdyby nie były to Dworczyk i kprm opublikowalby kilka przykladow całkowicie prezentując stronniczość.

    Wszystkie do tej pory opisane historie byly prawdziwe bo kolejne osoby czy dziennikarze sprawdzają ich wiarygodność prosząc np na bazie infirmacji publicznej o szczegóły np premii dla ludzi z kprm.

    Jakoś przy aferze taśmowej nikomu nie przeszkadzało to że wypłynęły wybrane nagrania a nie wszystkie.
    • pepe49 Re: Dworczyk Leaks 20.07.21, 15:32
     Treści wyglądają na poprawne ale nimi nie są, nie wiemy w jakich fragmentach. Wiemy, że włamywacze pracowali z terenu Rosji.
     Urzędnicy nie mają prawa publikować państwowej korespondencji.

     Przy aferze taśmowej nie słyszałem podejrzeń o zmontowanie nagrań. Oskarżenia o nielegalność nagrań - tak.

     Powtórzę: materjał można czytać ale tylko po to, żeby dowiedzieć się jakie poglądy chce wytworzyć wśród Polaków rosyjski wywiad.

     Nic dobrego.

     *

     U. E.
     Wystarczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka